Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98101) SierraFox válasza undercover (#98100) üzenetére


SierraFox
tag

Ez LG, nem TCL... :P

(#98102) Swami


Swami
senior tag

Akinek s90c van világosítson fel legyen kedves.
Hogy működik ez a DoVi dolog.
Ugye a tv nem támogatja a formátumot, viszont az Apple TV-n illetve a Netflixen szinte minden Dolby Vision. Akkor ezeket SDR-ben vagy HDR-ben vagy HDR10-ben fogja megjeleníteni? Mert csak lejátsza valahogy, hiszen a 13 éves LCD tv-m sem tud ilyesmit, mégis simán, HD minőségben tudom nézni rajta pl A 3 test problémát.
Illetve egy másik gondolat: a Dolby Vision képesség szoftveres dolog, vagy harder is kell hozzá? Gondolok itt mondjuk arra, ha a Samsung megállapodna a licenc díjról, elég lenne egy szoftverfrissítés a lejátszáshoz?
Bocs, ha láma kérdéseket teszek fel, de nem vágom ezt az oldalt.
Köszi!

SierraFox: 😄

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#98103) Semin válasza Swami (#98102) üzenetére


Semin
senior tag

Tekints a Dolby Vision-ra úgy, mint egy dinamikus metaadatokkal dolgozó HDR-re ami 12+ bites.
Ha nem támogatja a TV-d, akkor HDR10+ -ban, fogja megjeleníteni a tartalmat. (ami ugyanúgy dinamikus metaadatokkal dolgozik, de csak 10+ bites. )

Az, hogy a DoVi implementálás csak SW vagy hardver is kell hozzá, azt nem tudom. De nem tartom valószínűnek, hogy használni fogják mert a DoVi és a HDR10+ egymás versenytársai. Ki-ki mire teszi le a voksát.

[ Szerkesztve ]

(#98104) Tyrone89 válasza Semin (#98103) üzenetére


Tyrone89
tag

amilyen gyatra dolby vision anyagok vannak manapság, ne dőlj kardodba ha "csak" normál HDR-ben látod majd az adott filmet. kb ugyanazt fogod látni mint amit doviban látnál, legalább is streamingen biztos. 4K lemezről származó cuccnál már másabb lehet a helyzet, de az most nem számít

(#98105) Semin válasza Semin (#98103) üzenetére


Semin
senior tag

Most nézem hogy a Philips minden HDR formátumot támogat, gondolom akkor az LG is. Viszont így nem értem a Samsung miért nem :F

[ Szerkesztve ]

(#98106) Tyrone89 válasza Semin (#98105) üzenetére


Tyrone89
tag

az LG meg a HDR10+ nem támogatja

[ Szerkesztve ]

(#98107) T.Peter válasza Semin (#98103) üzenetére


T.Peter
őstag

A streaming-en levo dovi verzio is csak 10 bites.

"It was originally thought that Dolby Vision required dedicated hardware, such as screens and Ultra HD Blu-ray players, equipped with specific chips. However, it's now possible to add Dolby Vision support through a firmware update on devices boasting sufficiently powerful processors."
[link]

[ Szerkesztve ]

(#98108) Tyrone89 válasza T.Peter (#98107) üzenetére


Tyrone89
tag

na meg a tv-k panelja is csak 10bitet tud, szóval a 12bitet ki sem lehetne használni.

(#98109) alaves válasza Swami (#98102) üzenetére


alaves
addikt

A 2024-es filmek többsége már rendelkezik HDR10+ dinamikus metaadattal is. Ha nincs benne HDR10+ metaadat, akkor HDR10-ban (statikus) jeleníti meg a TV. A DV-hez tartozó dinamikus metaadatot nem dolgozza fel (nem ülteti át HDR10+-ba). A hdr10+test_lake_2021_02_01.mp4 tesztvideón látható, hogy nem sok jelentősége van a dinamikus metaadatnak, különösen nem a zömében gyenge forrásanyagoknál.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98110) Semin válasza Tyrone89 (#98106) üzenetére


Semin
senior tag

Na akkor HDR formátum supportok :

HLG: Mindenki
HDR : Mindenki
HDR10+ (adaptív 10+ bit):
Samsung, Philips, Hisens, Panasonic
Dolby Vision (adaptív 12+ bit):
LG, Sony, Philips, Hisense, Panasonic
:D

(#98111) Tyrone89 válasza Semin (#98110) üzenetére


Tyrone89
tag

én ezzel tisztában vagyok :D

(#98112) Semin válasza Tyrone89 (#98111) üzenetére


Semin
senior tag

Jah csak azt akartam írni, hogy igazad volt de lemaradt :C

[ Szerkesztve ]

(#98113) Tyrone89 válasza Semin (#98112) üzenetére


Tyrone89
tag

nekem egy LG C9 oled van (és egy EG910V is) és bár szeretem a dolby visiont engem abszolút nem zavar ha valamit csak HDR-ben látok. Van valamennyi különbség a normális DV és a HDR között, de annyi azért nincs hogy bánkódjak miatta ha nem abban nézek valamit :D

(#98114) Scholes9 válasza patakidr (#98018) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Én a fólia lehúzása óta hozzá sem értem és nem is fogok. Állványon van, kicsit előre van döntve és így a por sem marad meg rajta :B

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#98115) Quadgame94 válasza Swami (#98102) üzenetére


Quadgame94
őstag

Nem igazán figyelsz arra amit írok/unk. Leírtam már korabban hogy HDR10-ben játsza le a DoVi-t.

[ Szerkesztve ]

(#98116) Dudee válasza junkpod (#98050) üzenetére


Dudee
senior tag

ja semmi extra, csak simán átrakom Cinema-ból Cinema Home-ba.

(#98117) zack


zack
nagyúr

C3 esetén mi a megoldás arra, hogy avi formátumot le tudjak játszani? Feleségem jóga videói ebben a formátumban vannak, és nem tudja nézni. :DDD Néztem lejátszókat az áruházban, de nem találtam.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#98118) szkutyi válasza zack (#98117) üzenetére


szkutyi
őstag

Konvertalas....

(#98119) lala666 válasza Swami (#98102) üzenetére


lala666
senior tag

Az Apple tv HDR10+ ot is ad, nálam ott mindegyik film az amit néztem.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#98120) szkutyi válasza Dudee (#98116) üzenetére


szkutyi
őstag

Ottapont...ezért muxolom át az mkv hibrideket m2ts-be mert így akkor dolby visionban jatsza le az LG, és ha túl sötét csak át teszem.home-cinemaba

(#98121) junkpod válasza szkutyi (#98097) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tényleg nem értem. Kikapcsolod az automatikus fényerőt, mert az sötétben leveszi a fényerőt. De csinálsz egy fényerő csökkentett profilt amit sötét körülmények között használsz.
Miért jobb az utóbbi?

Box's don't touch!

(#98122) junkpod válasza Quadgame94 (#98115) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hogy lehet dovi videót HDR -ben lejatszani?

Box's don't touch!

(#98123) szkutyi válasza junkpod (#98121) üzenetére


szkutyi
őstag

Leírtam.nem érted? [link] xd ...mitől jobb az automatikus fényerő?sötétben leveszi oled fény 5re...nappal felteszi oled fenyeron100ra. Ez neked jó? :Y

[ Szerkesztve ]

(#98124) Swami


Swami
senior tag

Valszeg az ünnep után megjön az S90C. Hogy ne akkor kelljen, már most nézegetem a Best settings oldalakat.
Szerintetek az rtings értékei jók lehetnek?
[link]
Vagy javasoltok mást?
Mire figyeljek, ha nem akarom hamar tönkrevágni a gépet (pl. fényerő, panel care beállítások)?
Még sosem volt oledem, ezért kérdezem, és bár utánaolvastam, de jól jön a szakértő tanács.
A tv-n az Old Lady néz pár HD tv csatornát, én esetleg Eurosport-ot meg Discovery-t, de inkább Netflix, Apple TV meg SkyShowTime a jellemző. Játékra nem lesz használva. Monitornak se nagyon.
Köszi!

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#98125) Tyrone89 válasza junkpod (#98122) üzenetére


Tyrone89
tag

LG-nél egyszerű ha mkv-ban van egy dovi tartalom és van benne HDR alapsáv akkor az LG azt játssza le mert mkv-ból csak azt tudja. ha mp4-re vagy ts-be muxolja az ember akkor már ki tudja nyerni belőle a dv adatokat. profil 5 dv-nél más a helyzet mert ott nincs mellette hdr sáv így oda tényleg dv képes eszköz kell. ergo a samsungosoknak volt ajánlva régebben ha dv filmet töltenek le pl mp4-ben csak muxolják át mkv-ba és menni fog hdr-ben. ez profil 8 dv-nél igaz mert ott van hdr sáv is. de egy profil 5 dv-nél nincs és így felesleges bárhová muxolni...kékes lilás vagy zöldes lesz a kép.

(#98126) junkpod válasza Tyrone89 (#98125) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tehát a DV -t nem lehet hdrben lejátszani.

Box's don't touch!

(#98127) Flashcash válasza zack (#98117) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Esetleg VLC van azon az oprendszeren? Én a Sony OLED-en eddig minden avi-t le tudtam játszani VLC-vel, igaz az Android TV | Google TV alapú.

(#98128) Tyrone89 válasza zack (#98117) üzenetére


Tyrone89
tag

mkvtoolnixban muxold újra és ha minden igaz a kapott mkv-t gond nélkül le fogja játszani.

(#98129) alaves válasza Swami (#98124) üzenetére


alaves
addikt

S90C: rtings beáll. jó, white balance inkább nem, SDR fényerő lehetőleg 27-32* (100-120 nit), HDR fényerő 50* (esetleg ha zavar a nagy fényerő, addig csökkentsd amíg kellemes lesz)
'Logó fényerő módosítás: magas', pixelshift: be (kivéve ha zavar a képkilógás pl. PC, game).
(Ha mégis magas SDR fényerő kell 45-50* és/vagy nagyon sok statikus elem megjelenítés van és/vagy napi 12+ üzemóra van, akkor a kézi pixelfrissítő indítása arányosan szükséges é indokolt lehet (pl. ~300-500 üzemóránként).
Ezidáig nem sikerült kiderítenem, hogy az fw-ben hány üzemóránkénti automata lefutás szerepel (a 4 üzemóránkénti auto. komp. rendben van).

Állítólag a nagy pixelfrissítés szükségességét az algoritmus dönti el, az adatok (üzemóra-fényerő-logó fényerő módosítás ideje/erőssége) elemzése és/vagy mérés alapján.

*a Samsung-okon a skála 0-50

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98130) Swami válasza alaves (#98129) üzenetére


Swami
senior tag

Köszi!!!

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#98131) junkpod válasza szkutyi (#98123) üzenetére


junkpod
nagyúr

Két állásos?
Mondjuk ez az oled fényerő menü csak LG hülyeség...

Box's don't touch!

(#98132) szkutyi válasza junkpod (#98131) üzenetére


szkutyi
őstag

Hülyeség?szerinted nem kellene? Akkor hogy állítanad a fenyerőt?xd :Y :W :W :W
Nem. Nem két állásos.de látom neked jobban esik kiforgatás.nincs itt a Sony fanboy srác, most te kelted a feszkót?

[ Szerkesztve ]

(#98133) TechN7ne válasza junkpod (#98121) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sony nál teljesen másképp van ,ott a fényérzékelő nagyon jól működik.
LG-nél viszont valóban érdemes kikapcsolni mert nem bánik jól ,Sony nál én is automatikusan használom míg az LG mellett több profilt kellett létrehoznom.

(#98134) szkutyi válasza TechN7ne (#98133) üzenetére


szkutyi
őstag

Elég ha úgy áll a tv, rá süt a nap...felfogja b*szín 100ra...este,.éjjel ha csak tv megy,.mekkora fenyerőre veszi le?
Egyébként nem.ertem miért nem.csinalnak egy egyszerű programozható beállítást...tök jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#98135) Swami válasza alaves (#98129) üzenetére


Swami
senior tag

Írtad, hogy a white balance annyira nem jó az rtingsen. Ha tudsz ajánlottat, azt megköszönöm!

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#98136) szkutyi válasza Swami (#98135) üzenetére


szkutyi
őstag

Nem ajánlott...minden tv-n más más...

(#98137) alaves válasza Swami (#98135) üzenetére


alaves
addikt

Rtings-en amúgy is USA típus van. Hacsak nem látsz nagyobb problémát a fehéregyensúlynál, akkor hagyd eredetin. Csak kalibrálással lehet pontosra állítani.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98138) Swami válasza alaves (#98137) üzenetére


Swami
senior tag

Az a baj, hogy vidéken lakom; ide a kutya nem jönne el kalibrálni, vagy olyan horribilis lóvéért, hogy az még a Lölőnek is fájna... 😄

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#98139) Vhiktor válasza Swami (#98135) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

S90C?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98140) Swami válasza Vhiktor (#98139) üzenetére


Swami
senior tag

Igen 65-ös.

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#98141) TechN7ne válasza szkutyi (#98134) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sony nem veszi le ,egyszerűen optimalizálja a hatást de a fényerő számláló ugyanott marad.
Pl. világosban egy 40-es fényerő sokkal világosabb mint sötétben.

Szerk.
És bocsánat ,olyan nincs ,hogy automatikus ,egyszerűen a fényérzékelőt vagy be kapcsolod ,vagy ki.

Vhiktor
Igen ,rosszul írtam ,lejjebb veszi de ez nem jelenik meg a fényerő és a kontraszt számlálón.

[ Szerkesztve ]

(#98142) Vhiktor válasza TechN7ne (#98141) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

A háttérben uganyúgy vissazveszi, csak nem feltétlenül írja ki, mint ahogy másik tv sem. Szépen visszaszabályozza a fényerőt a háttérben a környezeti fényviszonyoknak megfelelően.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98143) TechN7ne válasza TechN7ne (#98141) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én az energiatakarékossággal szoktam inkább játszani fényérzékelővel bekapcsolva.
Ha kikapcsolnám a fényérzékelőt és az energiatakarékosságot akkor járna max.-on a készülék ,de nekem fényes nappal tökéletes az "alacsony" energiatakarékosság is fényérzékelővel ,hajnalba mikor alszik mellettem az asszony akkor szoktam magasra rakni az energiatakarékosságot ,hogy ne zavarja annyira.
Teljesen élvezhető képet add a készülék alacsony energiatakarékosság /fényérzékelő bekapcsolása mellett is fényes nappal ,így nem hajtom ki a tv-t sem maximumon.

Életemben nem kellett ennyire keveset állítanom egy TV kép beálltásokon mint a Sony készülékeken ,színhez/színhőmérsékletekhez/élességhez meg azóta sem kellett nyúlnom mióta bekapcsoltam a TV-t.
Egyszerűen tökéletes úgy ahogyan van ,oled-en és a led-en is egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#98144) aldebaran válasza aldebaran (#97213) üzenetére


aldebaran
őstag

Kicseréltettem a philips 65oled937-est a mediamarktban egy vadiúj másikra és annak ugyanaz a baja, mint az előzőnek: halványan pirosas a bal oldala, ahogy a korábbi hozzászólásomban látszik az előzőnél.
Ez mitől lehet? Sokáig volt a raktárban? Vagy panelhibás széria?
Próbáltam olyan videót ráengedni a yt-ról, ami össze-vissza színeket játszik a beégett ledek miatt, de persze nem segített.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#98145) Malfroy válasza TechN7ne (#98143) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Minden normálisan beálitott és üzemelő tv-n, az első beállitások között van a energiatakarékosság és fényérzékelő kikapcsolása. Nem kell variállni se állandóan a fényerőket,mint ahogy gondolod. sdr-t belövöd egyszer 100-120 nit közé, hdr meg maxon és kész, megvan az ipari sztenderd, nem kell túlvariálni. És teljesen mindegy ezt milyen tévén állitod be. Ez a szabvány,ez minden körülmény között tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#98146) TechN7ne válasza Malfroy (#98145) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezt látni kell élőben és nem olvasni róla a neten mert így soha az életben nem ismersz meg egy készüléket sem.
Minden készüléknek megvannak a határai ,semmit sem jó max.-on járatni és nem is feltétlen úgy a legszebb a képe.

az ipari sztenderd Sony-nal pedig az alacsony energiatakarékosság ,első bekapcsolásnál /beállításoknál ki is van emelve ,hogy az a ajánlott.

(#98147) Malfroy válasza TechN7ne (#98146) üzenetére


Malfroy
aktív tag

ipari sztenderd az ipari sztenderd. itt nitek vannak, egyértelműen, objektiven,kimérve. Itt teljesen mindegy ki a tv gyártó, sony,panasonic,vagy LG.. Ha be vannak állitva rendesen, akkor fix mindegyiken. azért lett 100-120 nit a standard szabvány mert az a legjobb. A kevesebb sötét képet, a több túl világos képet eredményez. Ezért nem használunk automata fényszabályozást. Az energiatakarékosság meg a hdr max peak-et korlátozza. ezt emészd meg.

[ Szerkesztve ]

(#98148) ρσгτσ válasza TechN7ne (#98143) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Én minden TV -n állítok. Sony -n is. Igaz, hogy utóbbit 2017 óta nem vettem. Abban az évben kettőt is, de nekem nincsenek jó tapasztalataim velük, így az utóbbi időben nem nagyon vagyok képben a Sony TV készülékeivel.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#98149) TechN7ne válasza ρσгτσ (#98148) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha számodra több mint tökéletes az amit látsz ,és ha próbálsz rajta állítani nem tudsz jobbat kihozni mint a gyári ,akkor is állítanál erőszakkal?

Samsung-on nagyon sokat kell állítani aláírom ,majdnem félnapot bíbelődtem a beállítások között ,LG-nél is kell de messze nem annyit mint egy Samsung képén ,Sony-hoz meg egyszerűen hozzá sem kellett nyúlnom. :)

[ Szerkesztve ]

(#98150) zenit73


zenit73
aktív tag

LG oled TV-ken én sem használom az automata fényerő állítást, mert nem működik elég jól - szerintem. Tizenéve a Samsungon viszont használtam, az szuper volt. Ha jól emlékszem úgy működött, hogy meg kellett adni a minimum és a maximumot is ameddig le és felmehetett. Korom sötét szobában megadtam a minimumot, világos, sötétítő széthúzva a maximumot, ami a szememnek megfelelt, és utána tökéletesen működött.
Olyan jól működött, hogy szándékosan sem tudtam volna belekötni.

Egyébként 55C3-nál a 100-120 nit kb. mekkora oled fényerő skálán?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.