Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98151) ρσгτσ válasza TechN7ne (#98149) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Számomra nem volt az, de nem is nagyon várok sokat tömegyártástól. Baromi sok idő és pénz lenne minden egyes darabot ellenőrizni, beállítani. Manapság meg már annyira sincs idő, mint régebben.

Samsung -nál sem kell semmi extrát csinálni. A szokásos dolgok mellett csak a színt kell levenni. Bár szerintem a legtöbben hozzá sem nyúlnak, mert valamiért imádják az emberek, ha kicsapja a szemüket a kép.

De mint azt mondtam, ez én vagyok. Szerintem a Sony sem tökéletes és nincs is ezzel gond.

Szerk.:
Egyébként tökéletesre csak törekedni tudok, de se a szaktudásom, se az eszközeim nincsenek meg ahhoz, hogy azt elérjem.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#98152) TechN7ne válasza Malfroy (#98147) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ha azt írják ugorj a kútba beleugrasz?

Vagy ha szerinted veszel egy hangfalat max. hangerőn kell használnod mert úgy lesz a legjobb?
- Igen ,jó hangos lesz de biztos nem tiszta.

Olyanról hallottál már ,hogy “egészséges tartalék”?

(#98153) szkutyi válasza zenit73 (#98150) üzenetére


szkutyi
őstag

Oled fény 20-25

(#98154) OPiiPO válasza Vhiktor (#98090) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#98155) szkutyi válasza TechN7ne (#98152) üzenetére


szkutyi
őstag

Ha azt mondja a mindenki is( tv gyártók, kalibratorok, akik a szabványokat letrehozták(dolby vision és hdr) hogy 100% oled fény kell, akkor én úgy fogom használni...
De emelett még én is megnéztem, kiprobaltam..és utána néztem mit miért hogyan...
Hdr-hez kell a 100% fény...ez nem jelenti azt amit te mondasz hogy csúcson van jaratva...xd.lattal már olyan filmet ami 00:00-a végéig 100% fenyerőn megy?kétlem, youtubon van 1-2 ilyen video, de azt úgy hívják hogy 100% brightness test ;).
Előbb hal meg és degradalódik valami ami állandóan vissza van folytva...

(#98156) szkutyi


szkutyi
őstag

Egyébként megneztem az imént c3-on automatikus fenyerőt, van minimális érték...viszont mivel hdr és dovi-hoz is hozzá nyúl, így kuka ez az opció...ahogy levette a fenyerőt a hdr anyagról, el is ment a "hdr hatás"

(#98157) Malfroy válasza TechN7ne (#98152) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Egy tv egyáltalán nincs maxra járatva hogyha 100-120 nit körül sdr-be és a hdr peak pedig 100%-on van. Arra a pár másodpercre üzemel csak magas fényerőn.. örülünk azért, Hogy te az ipari szabványt is megmagyarázod hogy miért nem jó. Így tovább. Ezzel már meg se lepsz senkit igazából , Volt már itt pár aranyköpésed.Csak legalább ne próbáld megmagyarázni a hülyeségedet mert minden normális tudatos felhasználó ,akik tisztában vannak a helyes beállítással ,az az első hogy kikapcsolja az automata fényerőszabályzót és energiatakarékosságot.

[ Szerkesztve ]

(#98158) TechN7ne válasza Malfroy (#98157) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem minden film egyforma ,mindegyik picit más ,főleg ha elővesszük a régebbi anyagokat is.
HDR tartalmakban is vannak eltérések.
Ha te manuálisan állítod be a képet ,akkor szinte minden filmnél nyomkodhatnád a távirányítót.
Én rábíztam a Sony-ra aki tökéletesen elvégzi a feladatát (fél filmipar a kezükben).

Sajnálom ,hogy nem tudtok beleszólni a filmkészítésekbe se, az operatőrnek is megmondanátok hogyan fogja a kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#98159) koncsik válasza koncsik (#86462) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Elvittem tegnap az 55-ös Pana OLED-et gariztatni. Ma visszaadták. Az e-mailben csak annyit írtak, elutasítva. Elmentünk érte, már készültem mindenféle érvekkel... "Letöröltük" Nem volt megalázó :DDD (én is próbáltam mikroszálassal natúrban, semmi). Az mondták, valami ragasztónyom lehetett (WTF?????), mert ezzel jött le:

Még nem kapcsoltam be, de valóban nem látszik rajta semmi kikapcsolt állapotban.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#98160) szkutyi válasza TechN7ne (#98158) üzenetére


szkutyi
őstag

Dehogy kell minden filmhez állítani ....be van lőve és kész...pont az a probléma hogy egyes filmek nem hasznalják ki a tv adottságait és jóval kisebb a csúcs fényerő benne..na most vegyük pl a múltkor említett filmet (Fallout) 260nit- a csucsfenyerő...na most ha még a tv vissza veszi mert sötét van a szobában hát az minden csak nem jó.....így sincs meg a hdr hatás azzal a dinamikával.

(#98161) Vhiktor válasza TechN7ne (#98158) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Szerencsére még mindig szabvány szerint dolgoznak és dolgoztak. Ha egyszer jól be van állítva a tv, akkor utána nem kell nyomkodni. Az automatikus állítás olyan messze van a tökéletestől mint a földhöz képest a hold. Ettől persze tetszhet amit csinál automatikusan de az messze nem tökéletes. Én is szoktam egyébként néhány helyen ajánlani, hogy kapcsolják be a fényérzékelőt, ha nem akarnak 2 külön profilt de egynél többet szeretnének használni.

Egyébként meg filmes körökben is panaszkodnak a s... kamerákra, hogy kisporolnak belőlük 3 db 10 forintos kondit aztán állandóan lehet javítani őket.....

HDR-nél valóban nagy a szórás, amit sokszor a szakértelem hiánya okoz.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98162) Vhiktor válasza Vhiktor (#98161) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Filmiparban meg egyébként sem ritka, hogy "belterjesek" az eszközök és sok régi nagy cég már csak a hírnevéből él, amit meg letesznek méreg drágán az asztalra egy kalap ...t sem ér, van pár ilyen "grading/broadcast" monitor is, amit egy alsó közép kategóriás consumer tv röhögve lepipál 10-ed áron.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98163) Vhiktor válasza Vhiktor (#98161) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Nemcsak az s kamerákra, hanem most már úgy általában mindenre panaszkodnak, mindennek esik a színvonala :(

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98164) Vhiktor válasza Vhiktor (#98161) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ezt csak úgy érdekességképpen itt hagyom, hogy mennyire "hatalmasak" a követelmények:

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98165) junkpod válasza szkutyi (#98132) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát én eddig csak LCD TV -ken láttam ilyen "panel fényerő" szintű hülyeséget.
A régi Panasonic TV -n is volt automatikus környezeti fény érzékelés ami alapján állította magát, itt a Sonyban is van ilyen. De egyik sem a beállított fényerő értéket rángatja, semmi látható beállítás érték nem változik a napsütés függvényében, csak a képernyő fényereje. Az sdr ugyanúgy 30, a hdr ugyanúgy 90, ahogy egyszer beállítottam.
Ha még rásüt a nap a szenzorral, akkor a képernyőre is.
Remélem nem gondolod komolyan, hogy a tiedtol eltérő tapasztalat vagy vélemény feszko keltes.

Box's don't touch!

(#98166) Vhiktor válasza junkpod (#98165) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Az hogy nem látható a menuben, hogy állítja a fényerőt az abszolút nem azt jelenti, hogy nem is állítja. Nincs ebben semmi magic.
A fényerőt mindegyik állítja, van olyan ami ennek tetejében még a gammát is, meg akár a fehéregyensúlyt és a színeket is, kb mindent (na ez a lehető legrossazbb eset, állandóan változik a kép minden paramétere -> nézhetetlen)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98167) junkpod válasza Malfroy (#98145) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát sajnos nem. A szemed az érzékelt fényerő függvényében "rekeszel" illetve ha a környező felületek világosak akkor a képernyő relative sötétebb lesz.
Ha hasonlót szeretnél látni világosban és sötét szobában is a tv képen akkor bizony mozgatni kell a fényerőt.

Box's don't touch!

(#98168) junkpod válasza Vhiktor (#98166) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azt írtam volna, hogy nem állítja?

Box's don't touch!

(#98169) Vhiktor válasza junkpod (#98167) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

"környező felületek világosak akkor a képernyő relative sötétebb lesz"

így van, de van olyan köztes beállítás ami kb minden "normális" fényviszonyhoz kb jó, ha meg napfényáradat van akkor kb teljesen mindegy, mert annyira tükröződik a panel, hogy amúgy is élvezhetetlen az egész.

Egyébként SDR esetében a szabvány 100 nit, 2.4 gamma sötét szobához (így is készítik a tartalmakat).

HDR és DV szavány is sötét szobához készült ahol a környezeti fény erőssége maximum 5 nit lehet. Ezért is érdemes a HDR-t is sötétben nézni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98170) Malfroy válasza TechN7ne (#98158) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Inkább azt ajánlom hogyha nagyon nem értesz hozzá ,akkor állítasd be valakivel a tv-det és szokd meg, élvezd úgy ahogy kell működnie normálisan beállítva . Nemsokára én is fogok venni egy Sony tv-t , de az lesz az első hogy kikapcsolom rajta az automatizációkat, és energiatakarékosságot.

[ Szerkesztve ]

(#98171) alaves válasza aldebaran (#98144) üzenetére


alaves
addikt

Állj el a vásárlástól, kifogtad sorozatosan a hibás kijelzőket. Ha érzékeny vagy az efféle hibákra, akkor lehet hogy az RGB OLED kijelző lenne számodra optimális vagy próbálkozol addig amíg nem lesz jó. Sony 65A95L lesz a megoldás, vagy ha DTS/DV nem életbevágó akkor Samsung 65S90C. A források ~95%-ánál jobb képet fogsz látni HDR10/HDR10+ -ban a QD-OLEDen, mint DV-ben bármelyik WOLED-en.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98172) Malfroy válasza alaves (#98171) üzenetére


Malfroy
aktív tag


A források ~95%-ánál jobb képet fogsz látni HDR10/HDR10+ -ban a QD-OLEDen, mint DV-ben bármelyik WOLED-en. “ kicsit erős kijelentés volt ez is. :)

[ Szerkesztve ]

(#98173) TechN7ne válasza Malfroy (#98170) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Igen ,majd te mondod meg ,hogyan használjam a saját készülékem ,meg szólj a Sony-nak is ,hogy te jobban tudod. :D

Azt csinálsz amit csak akarsz a saját eszközöddel ,én sem szólok bele.

(#98174) alaves válasza zenit73 (#98150) üzenetére


alaves
addikt

Jelenleg a Samsung-on úgy működik az auto fényerőszabályozó, hogy csak minimum értéket lehet beállítani, viszont a fényerőnél megadott értéknél soha nem húzza fentebb a fényerőt (nemcsak az érték kiírása marad, hanem a fényerő is marad annyi /lásd. B7/)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98175) Malfroy válasza TechN7ne (#98173) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Úgy használd ahogy szeretned, csak legalább itt ne fáraszd az embereket a hülyeségeiddel, hitvallásoddal,mert amúgy sincs semmi értelme. Rendszeres fórumozók amúgy is képben vannak itt ezekkel, felesleges a szádat tépned miatta. Akik meg annyira nem értenek hozzá azokat meg félrevezeted.Aztán ha többen leírjuk hogy mi a helyzet akkor meg képtelen vagy elfogadni és felfogni. Reménytelen. Senkitől se fogadod meg a segítő szavakat. Csak nyomod a dumát mintha magnó szalagról játszanád le.

[ Szerkesztve ]

(#98176) alaves válasza Malfroy (#98172) üzenetére


alaves
addikt

:) Jó, mondjuk azt (kislányom szavajárásával élve :) ), hogy a G3/G4 gyári UHD bluray lemezről DV-ben majdnem olyan jó vagy esetleg némely képi paraméterben kicsit jobb képet ad a színfényerő kivételével, mint az S90C/D :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98177) TechN7ne válasza junkpod (#98165) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nehzéz felfogni és elfogadni ha egy készülékben helyesen működik a fényérzékelő ,nem is használnak ilyen TV-t de mégis jobban tudják.

Én is tudom ,hogy az LG és a többi másik márkában ez a része sz@r ,csak ne akarnák rá kenni egy jól működő gyártóra.

(#98178) patakidr válasza ρσгτσ (#98151) üzenetére


patakidr
aktív tag

Megnézted a hajszál karcokat lámpával? :)

(#98179) Malfroy válasza TechN7ne (#98177) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Te nem fogod fel hogy egy normálisan beállított tévéhez nagyon messze van az automata Fényerő beállítás bármelyik tv-n. Amire azt írod hogy jó ,az a valóságban nem jó . Érted? Hogy neked külön milyen “ aberáltságaid “vannak képi megjelenítés szempontjából az meg magadra tartozik, De fogd fel hogy nem az az ipari szabvány és a normális.

[ Szerkesztve ]

(#98180) szkutyi válasza Malfroy (#98179) üzenetére


szkutyi
őstag

De nála jó nem érted?ez Sony...az a tv más világi ...
Pont az ilyenek miatt van tele minden szemét ai és társaival a tv..nem látja és elhiszi hogy mennyire fasza mert ai és automata és....

(#98181) TechN7ne válasza Malfroy (#98179) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

ok

szkutyi
ja

[ Szerkesztve ]

(#98182) Dudee


Dudee
senior tag

Kiszúrtamt tegnap egy “effektet” G3on, ami azért nem túl szép dolog ettől a kategóriától. Bizonyára ismert dologról van szó, és vmi limitálás lehet a háttérben, de még csak most láttam ilyet: talán Home cinema módban néztem egy filmet kimaxolva az oled brightnesst, és egyszercsak az egész kép (nem statikus jelenet) fényereje látványosan csökkent a teljes területen éppen akkor amikor felugrott a subtitle, aztàn felirat eltűntével vissza..és ez ide-oda egy bizonyos jelentnél.
Levettem az Oled Brightnesst kb 70re, de ott is ugyanúgy. Nem igazán szép dolog.
Akkor nem jutott eszembe, de lehet hogy a static logo beégését csökkentő funkció okozza (High-on van most nálam), de ha ez a jobbik eset is van, akkor meg elég béna az implementáció…

találkoztatok már ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

(#98183) ρσгτσ válasza patakidr (#98178) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Persze, gyerek miatt sűrűn kell takarítanom. Párom csinálja a nedves takarítást, de ritkábban.

Szerk.:
Szerintem sok múlik azon is, hogy mivel törli az ember, és nem vagyok biztos benne, hogy mindegyik jó minőségű "rongy", amit kapni lehet.

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#98184) Vhiktor válasza Dudee (#98182) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Próbáld meg nem a home cinema módban. Ott norzasztoan túl van vilagositva a gamma, tehát mindennek nagy a fényereje ezért veheti vissza a tv ovatossagbol a fwnyerot még gyorsabban.

Szerviz menüben kikapcsolhato. LG OLED PRO tvk esetében viszont a sima menüből is kikapcsolhato.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98185) Malfroy válasza Dudee (#98182) üzenetére


Malfroy
aktív tag

static logo védelem is csinálhatja bizony. Én 2,5 éve kikapcsoltam mikor több YouTube videónál is elsötétítette a fél képernyőt ..annál idegesítőbb dolog nem igen van .. Az a baj hogy ez nem csak a logó körül halványítja el a fényerőt hanem sokkal nagyobb területen is dolgozik hogyha állókép van és úgy érzékeli. Ezek az autómatizáció csak ártanak .azóta 8000 óra van a panelben és tökéletesen működik szóval nem kell paráznod attól hogy ha kikapcsolod akkor beég, csak árt. Hamar kiderítheted egyébként hogyha kikapcsolod és megnézed ugyanazt a filmet hogy csinálja-e továbbra is. G3 sdr fényerőt tedd kb 60-ra az 110nit körül lesz, hdr 100, logo védelem off, és utána csekkold.

[ Szerkesztve ]

(#98186) alaves válasza Dudee (#98182) üzenetére


alaves
addikt

ABL lesz az, az ASBL és a logó fényerő csökkentő nem így működik. ABL teljesen nem kikapcsolható a szerviz menüben. A TPC: off-al az ASBL teljesen kikapcsolható. A GSR: off bizonyos mértékben csökkenti az ABL működését, de csak kicsit.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#98187) junkpod válasza Malfroy (#98179) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azert te se érted teljesen. Az a "normálisan beállított TV" egy adott környezeti fényviszonyhoz "normális". Ha mad körülmények között nézed akkor már nem az.
Ezt MINDENKI kompenzálja itt is: van aki csinál külön profilokat és azokat kapcsolgatja, van aki a gyári világos és sötét szoba profilokat váltogatja, van aki csak teker egyet a fényerőn és van aki ezt a tv-ben érte a célra beépített hw -sw megoldást használja.
Te is pont annyira akarod másra erőltetni a sajat szokasodat mint amit kifogásolsz.

Box's don't touch!

(#98188) Malfroy válasza junkpod (#98187) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Csak Viktort tudnám idézni,mivel nemrég leírta. “de van olyan köztes beállítás ami kb minden "normális" fényviszonyhoz kb jó,” ez a mai oled tv-nél kb sdr 50-65 oled fényerő között van. Ez olyan 100-120 nit körüli fényerő. Én se nyúltam a tv -m beállításaihoz már hónapok óta.. beállítottam sdr 65-re (ez 110 nit) hdr 100-ra és jó napot kívánok. reggel délben este éjszaka tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#98189) TechN7ne válasza Malfroy (#98188) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nappali beállítást is éjszaka használod ,villanyt sem kapcsoljátok le alvásnál vagy napszemüvegbe tolod?

(#98190) aldebaran válasza alaves (#98171) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszi a választ.
Igazából nem szeretem, ha be vagyok határolva, hogy csak ezt, vagy csak azt nézhetek... stb. Ezért is csak Android tv jöhet számításba.
Igazság szerint 600k-ért jutnék hozzá kamatmentes hitellel ;] Ki tudnám egyben is fizetni, de minek. :DDD
Ezért ragaszkodnék ehhez a tévéhez, de már belefáradtam. Még egy levélváltás, utána meglátom, mi lesz. Marad a 806-os, vagy elküldöm szervizbe.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#98191) szkutyi


szkutyi
őstag

Dolby vision automata fényerő bekapcsolva, és kikapcsolva...

Szörnyű..PEDIG MÉG EGESZ VILAGOS VAN A SZOBABAN.és biztos vagyok benne legyen Ez akármilyen tv, ha hdrt és dovit állítja, az élvezhetetlen lessz!
Hdr és dolby vision nem csak a fenyerőröl szól, ezert jóval sötétebb is tud lenni némelyik jelenet...
Ez kinek jó?

(#98192) Vhiktor


Vhiktor
Topikgazda

G3 esetében a 100 nit az oled pixelek fényereje 9 körül van.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#98193) Csandi válasza TechN7ne (#98189) üzenetére


Csandi
őstag

Nekem amúgy ha csak úgy megy a tv a hatterben akkor mindegy, viszont ha rendesen odafigyelő leülős filmezés van akkor úgyis csutkára le van sötétve, szóval elég egy beállítás, az esti :)

[ Szerkesztve ]

(#98194) Malfroy válasza szkutyi (#98191) üzenetére


Malfroy
aktív tag

TechN7ne Így élvezi , ez a jó , nehogy felülbíráld :DDD Majd ő tudja hogy állítja be a tévéjét jó?? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#98195) eL Geri válasza PTM (#97995) üzenetére


eL Geri
őstag

Oh! Mi a gond a G3 eARC -ával?
Egyszer egy ilyen TV-t szeretnék és aktívan szeretném az eARC tulajdonságát használni.

(#98196) Malfroy válasza Csandi (#98193) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Meg feltalálták ugye a sötétítést is napközben egy sötétítés mellett 120 nit bőven elég mindenre és este is.

(#98197) szkutyi válasza TechN7ne (#98189) üzenetére


szkutyi
őstag

Ennyit arról a mondatodrol hogy "a Samsung egy tulszaturalt szar képet ad."
Felső képek referencia, alsó képek pedig az out of boxos Sony tv-d... [kép] [kép] [kép]
Ne gyere azzal hogy oled, mert semmi köze hozzá, sőt nálad még mélyebb is a fekete egy két helyen a képeken!
A szín az szín, semmi köze a technológiához..annál több a beállítások hoz.. :)

(#98198) TechN7ne válasza szkutyi (#98197) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Most össze mérted az oled TV-t egy Sony led-el?
Alig van különbség ,nesze neked legolcsóbb Sony ,ennyit erről. :DDD :DD

Egyre jobb ez a topik ,igazán elkelne egy topik gazda :C

Csandi
Nyilván :K
De a szemüveges arc a nappali beállítást is éjszaka használja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#98199) szkutyi válasza TechN7ne (#98198) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen, egész jó! De egyértelműen az out of boxos dolog halott ügy....de megfogtad a lényeget. Reménytelen eset vagy! :W :W :W
Egyébként egy ilyen jelenetben milyen különbséget is szeretnél látni?xddd

[ Szerkesztve ]

(#98200) Tyrone89 válasza TechN7ne (#98198) üzenetére


Tyrone89
tag

Azért ritka nagy blődség azt állítani hogy egy oled és egy akármilyen led..főleg olcsó led tv között alig van különbség.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.