Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96351) hunspikey


hunspikey
őstag

Azon túl, hogy iszonyatosan letért az EOTF-ről mert kikúrt módon meg van tolva a közép tónus tartomány, az a 6.5-es delta E még önmagában nem is annyira borzasztó, pár éve a professional módok voltak ennyire színtévesztőek..

Én egyébként 47-re vettem vissza a színtelítettséget, tehát ennél még visszafogottabra hangoltam és levettem az OLED pixel fényerőt 60-ra, mert bántóan fényes.

Amit nem értek a C3-as eredmények alapján, hogy ha jól látom semmivel sem fényesebb (csúcs fényerő) a vivid mint a kalibrált filmmaker - igaz ez?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#96352) hunspikey válasza szkutyi (#96349) üzenetére


hunspikey
őstag

jóóó figy persze 40-es deltaE.... de konkrétan 70-es szín szaturációval kezd ha nem nyúlsz hozzá és hideg fehéregyensúllyal, de szerintem élő ember nem hagyja így. Vagy nem tudom - lol

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#96353) hunspikey válasza Vhiktor (#96350) üzenetére


hunspikey
őstag

Viktor a fényerő csúszka is rögzített értéket kap amikor kalibrálsz? Gondolom OLED fényerő = 100 és itt állítasz be mindent?!

Csak azért kérdem, mert ha mondjuk nem is beszélünk a vividről azért a többi kép mód is jelentősen más csúcsfényeket ad mint a filmmaker. Van pl Otthoni mozi - az is tré?

Vagy ezt úgy kell elképzelni, hogy édes mindegy minek hívják a képi módot, a TV tud egy max fényerőt ezt el fogjuk érni a kalibrált filmmakerben is és ehhez képest a többi meg megy helyes EOTF szerint aztán áldás békesség?

Ezen logikán tovább haladva lenne egyáltalán különbség a kalibrált vivid és a kalibrált filmmaker közt végeredményt tekintve?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#96354) Vhiktor válasza hunspikey (#96351) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

A Sony W805C pl gyárilag deltae 3 alatt volt, pedig 2015-ös model.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96355) hunspikey válasza Vhiktor (#96354) üzenetére


hunspikey
őstag

Van valahol egyébként ilyen egymás mellé 1 egységnyni delta E távolságra tett árnyalatok ábrája, hogy egyáltalán elképzelhető legyen mennyi 1 delta E érték színhiba?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#96356) szkutyi válasza hunspikey (#96355) üzenetére


szkutyi
őstag

(#96357) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok! Adott egy 3 és fél éves LG B9 55 oled. Alkalmanként egy egy szines pötty ragad a kijelzőn néha aktiv állapotban nehezen észrevehető más színű pöttyök max 2-3 db vagy be kikapcsoláskor. Pixelfrissítő eddig megoldotta. Ez szokványos jelenség vagy utal valamire. Még egy évig van kiterjesztett garanciám érdemes vele foglalkoznom ?

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#96358) hunspikey válasza szkutyi (#96356) üzenetére


hunspikey
őstag

hmm nagyon érdekes.. a jobb felső sarokban a 11.77-es eltérés még oké is pedig egy hatalmas eltérés kéne, hogy legyen.. ellenben alul a 2.57-es meg valahogy nagyon gáz, de említhetném a bal felső sarokban a 4.51-es kéket ami lilává torzult... elég gányó - ez alapján azt mondanám, hogy nekem kb az összes ciki, mert mind egy más szín. Még a legkevésbé a 8.64-es sárga helyetti zöld illetve az 5.30-as hibával rendelkező spenót zöld hibája zavar.

Ha jól olvasom mivel egy CIE Lab szintérben számított össz hiba, nagyon nem mindegy, hogy telítettségi vagy árnyalati hiba lesz az eredmény...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#96359) szkutyi válasza hunspikey (#96358) üzenetére


szkutyi
őstag

Nagyon nem egyszerű a képlete.....nem egyenesen aranyosak az eltérések a delta e-vel

(#96360) hunspikey válasza szkutyi (#96359) üzenetére


hunspikey
őstag

ja azt látom, hogy a normál L*a*b nem ugyan az mint a delta2000 amit mostanában használnak - viszont ha jól értelmeztem az írottakat, akkor pont az volt az újabb rendszerek értelme, hogy a számbéli különbség nagysága sokkal inkább reprezentatív legyen a valós emberi szem által érzékelt eltéréssel. Mert hogy árnyalati hibát sokkal jobban látjuk mint a szaturációs hibát, noha sima L*a*b távban lehet ugyan az a szám.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#96361) Malfroy válasza szkutyi (#96319) üzenetére


Malfroy
aktív tag

ez a saját tv-d fotója?

(#96362) szkutyi válasza Malfroy (#96361) üzenetére


szkutyi
őstag

Igen

(#96363) Malfroy válasza Vhiktor (#96321) üzenetére


Malfroy
aktív tag

"A kepmodok csak memória területek elmentett beallitasokkal, semmi más."

nálam nem. Oled806-on a DV nappal jóval nagyobb fényereje van mint DV sötét képmódba ugyan azzal a beállitáson.

[ Szerkesztve ]

(#96364) Malfroy válasza szkutyi (#96362) üzenetére


Malfroy
aktív tag

melyik tipusú az a tv állvány amit használsz?

(#96365) szkutyi válasza Malfroy (#96363) üzenetére


szkutyi
őstag

Ezt mondtam..doviban árban "baszva" a tv saját maga egyes kepmodokban a max fényerővel....
De egyébként miért nem olvasod tovább?xdd ezt le írja Vhiktor is a következő mondatában.xd
Tv állvány: [link]
Csak.en kicsit fel turbóztam hogy dönthető legyen.

[ Szerkesztve ]

(#96366) Malfroy válasza szkutyi (#96365) üzenetére


Malfroy
aktív tag

erre reagáltam,hogy nem ugyanazok a képmódok,csak más beállitással, mert a gyártó limitálhat dolgokat alattuk, pl esetemben DV-nél a fényerőt. És ez nativ fényerő IS,nem csak MAX. Meg ki tudja még mit állitanak be,fixálnak különböző képmódoknál, csak ők kb. user manuálba se részletezik ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#96367) Malfroy válasza szkutyi (#96365) üzenetére


Malfroy
aktív tag

az állványod felfele a maxra van állitva? Le lehetne engedni a TV-t a talp aljáig is? ha nem, hány cm a legalacsonyabb állás a talptól felfele, a talp és TV alsó kerete között?

[ Szerkesztve ]

(#96368) szkutyi válasza Malfroy (#96367) üzenetére


szkutyi
őstag

Nincs maxon a tv, és igen le lehet engedni egész lentre..
[kép]

(#96369) Malfroy válasza szkutyi (#96368) üzenetére


Malfroy
aktív tag

mi az a kampó a falon? hozzá van rögzitve a tv állványhoz? ugye nem, és csak az állvány van használva?nem látni egyértelműen. még mindig keresek egy jó tv állványt , bárhogy nézem kelleni fog új tv-mhez majd.

[ Szerkesztve ]

(#96370) Vhiktor válasza Malfroy (#96363) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

igen, mert mint ahogy írtam is vannak olyan képmódok amikben nem lehet mindent állítani. De a háztető alatt ezek csak memoria slotok egyedi beállításokkal. Az, hogy nem vezetnek ki minden paramétert állíthatóra, na ezért van az, hogy megvan, hogy melyik képmódokat kalibráljuk.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96371) szkutyi válasza Malfroy (#96369) üzenetére


szkutyi
őstag

Csak a gyerekek miatt van bekötve a falba, de semmi szükség rá :)

(#96372) Malfroy válasza szkutyi (#96371) üzenetére


Malfroy
aktív tag

77" is elbirna ez nem? 65" van neki megadva max, de 50kg-ig. Egy 77" átlagosan meg 42kg.

(#96373) szkutyi válasza Malfroy (#96372) üzenetére


szkutyi
őstag

Szerintem siman

(#96374) alaves válasza szkutyi (#96346) üzenetére


alaves
addikt

Nálam nagyon begabalyodott a plex. Egyszer az OLED754-en, véletlenül sikerült beállítani a plex-et, hogy lássa a PC-n a filmeket (jól eldugott beállításnál), de akkor még a saphiOS plex app. fejlesztés alatt volt felbontás és bitráta korlátokkal, úgyhogy az se jött össze. Pár hónapja néztem rá a C1-el a plexre megint, újra telepítettem a PC-n. A PC-n a beállítások között kb. a felhasználó adatain kívül semmi nem volt, se megosztás, se kép- hang beállítás, semmi.
Majd ha szánok rá időt egy teljesen új reg.-el ránézek, de jelenleg jól működik a serviio-val + belső lejátszóval minden. Ha meg DTS vagy speciális feliratfájl (pl.vobsub) kell, akkor meg telekom box + tvquickactions-pro (auto frame rate) + vimu.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#96375) szkutyi válasza alaves (#96374) üzenetére


szkutyi
őstag

Értem.hat én feltelepitettem, bejelentkeztem Google accounttal, a tvn szintúgy és rögtön minden beállítás nélkül látta a szervert..aztán megadtam nekik a mappákat és gól ... :)
Helyi hálózaton direkt play távoli elérés esetén pedig max 12Mbps-re transzkodol.

(#96376) b. válasza alaves (#96374) üzenetére


b.
félisten

Már elég jól és részletesen beállítható.Nagyon elégedett vagyok most már vele. Ha az átkódolást kikapcsolom a kép is és a hang is eredeti, DoVi vagy Dolby True HD mindegy.
Előzetesek, borítók,szereplők, minden szépen működik nálam. Nekem is PC / Win11 a kiszolgáló. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#96377) alaves válasza b. (#96376) üzenetére


alaves
addikt

:R +szkutyi
Majd ránézek, de ismerve magamat már előre sorolhatnám is a bug-okat a PC-plex-S90C kapcsán :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#96378) szkutyi válasza alaves (#96377) üzenetére


szkutyi
őstag

Keress majd privatban, segítek!

(#96379) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

A Samsung cserel oled kijelzot pixelhibara? (1 db)

Megjott az s90. Gyonyoru kepe van. Hdrben sokkal fenyesebb mint a c8 es szerintem szebb is a kepe osszessegeben.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#96380) Malfroy válasza szkutyi (#96373) üzenetére


Malfroy
aktív tag

ezt az állványt csak oda kell tenni a TV hátsó vesa lukaihoz, 4db csavart becsavarni(Ami jár az állványhoz?) és ennyi? a tv-k vesa lukai gyárilag belülről menetre van furva? vagy hogyan van ez?még sose volt dolgom vesa-val.

(#96381) Malfroy válasza sakal83 (#96379) üzenetére


Malfroy
aktív tag

inditsd el az ügyintézést,és majd kiderül. mindenesetre szürnyű hogy az s90c gyári pixelhibával rendelkezik.

(#96382) junkpod válasza hunspikey (#96355) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nyomdászatban 3-4dE az elfogadott érzékelési határ átlagosan. De a szemünk nem egyenletesen lát, így van olyan szín aminél dE7 sem feltűnő másik esetében még akár dE1 is.

Box's don't touch!

(#96383) Malfroy válasza junkpod (#96382) üzenetére


Malfroy
aktív tag

ez a deltaE érték mihez van viszonyitva és pontosan a számozás utána mit is jelent konkrétan a valóságban?

Vagy úgy is kérdezhetném a deltaE 3-4 hez képest egy deltaE 5-10 mennyivel rosszabb a valóságra leforditva pl tv megjelenitőre.

Csak hogy vhogy betudjam már azonositani,mert a számokat érti mindenki h a kisebb a jobb, de valóságban mit látunk ezek a számok különbségeként élesben egy filmnézés közben pl.

[ Szerkesztve ]

(#96384) KoNZoLik@ válasza sakal83 (#96379) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Én úgy tudom minimum 4 db pixel hibánál cserélik, legalábbis az LG...valahol le is van ez írva, de ne kérdezd hol, mert már én sem emlékszem :U

Amúgy azt lehet tudni, hogy hol vetted a 65"-t 350-ért vagy titok? Jöhet privátban is...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 817 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#96385) alaves válasza sakal83 (#96379) üzenetére


alaves
addikt

A Samsung support live chat válasza a kérdésemre:

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#96386) sakal83 válasza alaves (#96385) üzenetére


sakal83
addikt

Köszönöm

(#96387) sakal83 válasza KoNZoLik@ (#96384) üzenetére


sakal83
addikt

Emag Felraktak hirtelen eleg sok ujracsomagoltat egyidoben. Gondolom a pixel miatt lett visszakuldve ez is.

[ Szerkesztve ]

(#96388) alaves válasza szkutyi (#96378) üzenetére


alaves
addikt

Köszi! De valószínű nem sokkal leszek előrébb, ha mkv-ból nincs vobsub (pl. a sok Doctor Who classic seasons, amit angolul, angol felirattal nézünk), arra akkor továbbra is marad a vimu-s megoldásom. Nem univerzális a plex sem.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#96389) alaves válasza sakal83 (#96387) üzenetére


alaves
addikt

...és persze hogy nem írták oda a pixelhibát, illetve lehet hogy a visszaküldő sem jelezte az elállás okát. :((( ...ha mégsem cserélnek kijelzőt, akkor elállás a célszerű.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#96390) KoNZoLik@ válasza sakal83 (#96387) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Értem köszönöm, mert pont most néztem és az új 10%-os kuponnal is 490K...de akkor így érthető miért volt ennyi👍 Most is van újra csomagolt amúgy, de 467K nem tudom, hogy lehetett az 350😳 És ennél ráadasul oda van írva, hogy használat apró jelei, karcos keret stb...

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 817 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#96391) sakal83 válasza KoNZoLik@ (#96390) üzenetére


sakal83
addikt

En nem felek az ujracsomagalttol. A c8am is az volt 4 eve. Eddig egy monitor volt kemeny: a kijelzoje be volt torve...

(#96392) KoNZoLik@ válasza sakal83 (#96391) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Én sem félek nem is azért írtam, csak a 350 az nagyon el lehetett írva 🤔 Múlt héten rendeltem én is egy 77"-os G3-at, de annál oda is volt írva, hogy csak doboz sérült, és minden más érintetlen és nem használt ezért volt 100K-val olcsóbb, de nem közel fél áron adták😂

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 817 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#96393) szkutyi válasza Malfroy (#96380) üzenetére


szkutyi
őstag

Van két tartó, amit a tvre kell csavarozni. 4db előre menetelt vesa szabványnak megfelelő furat.m6 vagy m8...
Aztán ha megvagy akkor fel kell akasztani a tvt az állványra :)
Aztán amit a tvre csavaroztal, alulról a biztosító csavarral rögzíteni, így nem tud le esni a tv.(Még le sem lehet így emelni róla)

(#96394) Malfroy válasza szkutyi (#96393) üzenetére


Malfroy
aktív tag

csavarok járnak az állványhoz ?mivel lehet becsavarni őket?(szerszám) van azis hozzá? megvetted ezt az állványt és benne volt minden, hozzá tudtad rögziteni a tv-t rögtön?

(#96395) junkpod válasza Malfroy (#96383) üzenetére


junkpod
nagyúr

Egy 3 dimenzióban ábrázolt szinterben 2 pont közötti távolság. Skaláris érték, nincs iránya.

Box's don't touch!

(#96396) strynox


strynox
tag

Sziasztok!

OLED TV-m van, gondolkozom garanciaigény benyújtásán (alza azonnali csere), és a tanácsotokat szeretném kérni. Előre is köszi, ha végigolvassátok.

https://images.app.goo.gl/L8Z9m69shcXfkcnEA
A fenti link a releváns iso 13405-2 standard követelménye. Van, hogy nincs probléma videó, vagy akár az os képernyő nézésekor, azonban amikor hdmi kábellel csatlakoztatom a laptopom tesztelés céljából statikus képeket megjelenítve (fehér, fekete, 5%-95% szürke, piros, zöld, kék), akkor pixelhibák jelennek meg, de szintén nem ugyanazokon a helyeken. Pl. a zöld és a szürkék képét nézve egyértelműen látszik egy nagyobb(~ 20 pixel) fekete (dead) cluster, viszont ugyanez a kék képet nézve egyáltalán nem látszik. Hasonló pixelhiba különbségek vannak több esetben is ( másik cluster, egyedülálló pixelek), tehát az egyik képen hibát látni, a másik képen pedig világít a dióda.

Két kérdésem van tehát:
- az iso standard szerint ez pixelhibának számít-e, tehát pl. az említett cluster a fenti táblázat vizsgálatánál számolandó-e?
- a fenti táblázat millió pixelre vetítve van megadva. Ahol 0 érték szerepel, ott egyáltalán nem lehet pl, 1 típusú hibás cluster a 2. osztály esetén?
Azért releváns a második, mert a képernyőmön ~9 millió pixel van és egy cluster 0-hoz közeli értéket eredményez (1/9), de nem 0-t. Tehát kell kerekíteni, vagy a megfeleléshez az elvárás az abszolút 0?

Remélem akad itt valaki, aki hozzá tud ehhez szólni. :)

[ Szerkesztve ]

(#96397) Vhiktor válasza strynox (#96396) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Csak laptopot rákötve jelentkezik a probléma?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#96398) strynox válasza Vhiktor (#96397) üzenetére


strynox
tag

Köszi a választ.

Elsőrban igen, mert ezeket a statikus tesztképeket 2160p-ben, tehát hogy az egész képernyőt lefedje, nem tudom másképp megjeleníteni csak lapropról HDMI-n keresztül.

de most látom, hogy egy másik részen, a jobb felső sarokban is fekete legalább 5 egybefüggő pixel (ami egy cluster) - ez viszont konstansnak tűnik, tehát bármilyen színösszeállítású youtube videót indítok (magáról a tv-ről, nem laptopról), azok a pixelek halottak. Így az első kérdés eldőlni látszik, bár megköszönöm, ha tudsz a jelenségre magyarázatot adni (amikor egyes képeknél halott a pixel, más képeknél pedig nem)

A második kérdés viszont továbbra is nyitott: a nullához közeli (~1/9) értéket elfogadja vajon a szabvány, vagy nyújtható be jogos garanciagény, ha a táblázat szerinti határérték 0?

[ Szerkesztve ]

(#96399) Malfroy válasza junkpod (#96395) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Olvasd el újra hogy mit írtam mert pont nem erre voltam kíváncsi, Hanem hogy a valóságban pl 2-3 Delta és 8- 10 között Mennyire látható a különbség? Mert mindenki írogatja a számokat de az nincs meghatározva hogyha leülsz a különböző deltae értékű tv megjelenítő elé akkor mennyire látod a különbséget közöttük. Például azt is írtad hogy egyik az a szemnek jobban feltűnik a másikat még szinte észre se veszi, Úgy hogy elég nagy érték különbözet is lehet köztük közben . Mik azok amit egyértelműen észlelünk és mi az amit nem?

[ Szerkesztve ]

(#96400) Malfroy válasza Vhiktor (#96397) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Azt írtad hogy a Panasonic gyárilag kettő -három körül vannak DELTA-E értékben , kicsit fentebb meg azt írtad hogy a g3 gyárilag a legjobban kalibrált (tavalyi modellek közül ) , most akkor hogy van ez ? átlagban mennyi a Deltae értéke a g3 -nak, És mennyi a gyári szórás közöttük ? gondolom nagyobb mint a Panasonic esetében.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.