Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90801) Oneil85 válasza Vhiktor (#90800) üzenetére


Oneil85
csendes tag

Igazából csak arra irányult a hozzászólásom , ( nem szakmai ) hogy 40 nél többre nem állítottam sdr tartalomnál még az oled pixelek fényerejét , és így is kellően világos és nem sötét. Bőven jó nekem nappal is és éjszaka is. Most 26on van és úgyis megfelelő. Igen , nézési körülményekhez kell beállítani. Nekem ez így eddig jó volt nappal is és éjjel is sdr tartalomnál. :) Nekem a 60as fényerő túlzottan erős volt. De tényleg túlzottan.

(#90802) Oneil85 válasza hunspikey (#90799) üzenetére


Oneil85
csendes tag

Megint személyes véleményt írok. Nem szakmait. Erről írtam hviktornak is már, de többen már írtak erről. Túl zöldes vagy sárgás fágyolosnak érzem a megfelelő színhelyes beállítást. Kellemesebb a szememnek ha a meleget 40re vissza veszem. Ha jól emlékszem ezt hviktor is írta valakinek kommentben, hogy maximum ezt megpróbálhatja.

(#90803) Calogero válasza hunspikey (#90793) üzenetére


Calogero
addikt

Nekem 65E8 (2018) van 11 000 üzemórával szemre nem látok rajta fényerő változást, de lehet műszer mérés mást mutatna ( de az meg nem érdekel)

(#90804) Oneil85 válasza hunspikey (#90799) üzenetére


Oneil85
csendes tag

Megint személyes véleményt írok. Nem szakmait. Erről írtam hviktornak is már, de többen már írtak erről. Túl zöldes vagy sárgás fágyolosnak érzem a megfelelő színhelyes beállítást. Kellemesebb a szememnek ha a meleget 40re vissza veszem. Ha jól emlékszem ezt hviktor is írta valakinek kommentben, hogy maximum ezt megpróbálhatja. Szakmailag az a legjobb amit hviktor mond. :) Ez azért egyértelmű.

(#90805) Vhiktor válasza Oneil85 (#90802) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Igen, mert gyárilag a meleg50 tartalmaz elszíneződést, de a többi is még többet csak nem mindegy hogy meleg vagy hűvös irányba.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#90806) Oneil85 válasza Vhiktor (#90805) üzenetére


Oneil85
csendes tag

Értem. Ezekhez már nem értek. Nekem így kellemesebb a szememnek a hatás. Mármint a fágyol hatás. De lehet hunspikey nézne rá így a képre, és fenn akadna a szeme rossz értelemben. :) Meg szakmailag sem mondom hogy így jobb.

[ Szerkesztve ]

(#90807) Enrico77


Enrico77
csendes tag

Sziasztok,
ismét segítséget kérnék, nagyon szűkében vagyok az időnek, így csak most értem oda, hogy a PS5-öt is összekössem a TV-vel (LG, G2, Marantz SR7005 HM erősítőn keresztül.)
PS5 megy erősítő Game bemenetére, TV meg earc HDMI-n keresztül csatlakozik.
PS5 bekapcsolása után egy pillanatra bejön a kép, de ha indítanám a játékot, akkor elmegy a kép és a PS mintha alvó állapotba kerülne. Fura.
Van valakinek ötlete mi lehet a gond?

(#90808) hunspikey válasza Oneil85 (#90806) üzenetére


hunspikey
őstag

Ez az örök dilemma.

Van a szakma, azaz a kalibrátorok által mondjuk 100%ra belőtt TV és van a user aki bajban van ha az neki nem tetszik.. Ideálisak esetben találkozik a kettő, de én pl magamról tudom hogy velejéig romlott látásom van ;]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#90809) Gaben360 válasza Enrico77 (#90807) üzenetére


Gaben360
senior tag

Húzd ki a Marantzból a PS-t mert nem tud mit kezdeni vele, az egy öreg erőstő.
Ps-t a tv-be, és egyből lesz 4k 120Hz Vrr ALLM.
A Marantzon keresztül elesel ezektől.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#90810) Enrico77 válasza Gaben360 (#90809) üzenetére


Enrico77
csendes tag

Samsung TV-re gond nélkül kiküldi a képet ugyanezzel a beállításokkal.

(#90811) Vhiktor válasza Enrico77 (#90810) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

A samsung tv is td 4k 120 hzet, valamint vrr-t?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#90812) Gaben360 válasza Enrico77 (#90810) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ahhoz, hogy erősítőre kösd a ps-t, HDMI 2.1 kell.
A Marantzon jóesetben is csak 1.4 van, ami elég lehet egy 1080p-s felbontáshoz, de a 4k/60-hoz is kevés már.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#90813) b. válasza Enrico77 (#90807) üzenetére


b.
félisten

Vegyél egy audio extractor-t ha a PS-t esetleg Bluray lemezek lejátszására is használod.
Ezt kösd a Tv earc kimenetére és mindent közvetlenül a Tv re csatlakoztass az extractor kimenetét kösd az erősítő egyik bemenetére, ahogy leírásában benne is van .
Sajnos elavult már a HDMI szkeciója a erősítőnek,de amúgy remek vas.

Ha viszont csak játékok miatt akarod akkor felesleges az erősítőre kötnöd, mindent átvisz a sima ARC a játékokon belül DD+ a maximum amit haszálnak az az átmegy a Tv ről a sima ARC segítségével.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#90814) VincentVG


VincentVG
aktív tag

sziasztok, ha garis a TV ezert a pixelhibaert lehet reklamalni?

LG 55CX - kb 2 eves, ez itt a bal felso sarok, keret legszele.

hogy miota van ott fogalmam sincs, vilagos hatternel tunt fel,
nem kulonosebben zavaro de azert bosszant elegge.

(#90815) alaves válasza VincentVG (#90814) üzenetére


alaves
addikt

LG-nél ez szó nélkül kijelzőcserés otthonodban.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#90816) VincentVG válasza alaves (#90815) üzenetére


VincentVG
aktív tag

koszi, elokeresem a szamlat. 2021 januar mediamarkt. remelem 3 ev gari volt ra :)

(#90817) torma1981 válasza VincentVG (#90816) üzenetére


torma1981
veterán

2021-töl lett 3 év. Úgy hogy mákod van. :)

(#90818) VincentVG válasza torma1981 (#90817) üzenetére


VincentVG
aktív tag

uhhh azt hiszem epp idoben vettem eszre. :) kicsit le is izzadtam mert nem talaltam a szamlat, de rajottem h online kuldtek anno. megvan. 2021.01.07. vasarlas. :)
gondolom elso kor ilyenkor mediam. es nem az LG.

btw ez a fajta pixelhalal mennyire jellemzo? nagyobbra valtason gondolkozok epp es LG maradna, de ez most annyira nem tetszik. nagyon kimeltem, keveset hasznalt darab..

(#90819) hunspikey válasza VincentVG (#90818) üzenetére


hunspikey
őstag

Ritka ilyen fiatalon, amúgy idősebb panelnél meg sajnos gyakori ha nem a leggyakoribb hiba ok.

Ha váltasz arra figyelj hogy mások is szerelnek LG panellal, illetve a Samsung QD oled paneleknek is van bajuk rendesen pl sokkal beégésre hajlamosabbak mint az LG panelek.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#90820) hunspikey


hunspikey
őstag

Aki meg akarja fingatni rendesen az OLED TV-jét nézze meg a Kék Bogarat a HBO max kinálatából. Eskü hallom ahogy sikítozik az ABL áramkör :DD

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#90821) torma1981 válasza VincentVG (#90818) üzenetére


torma1981
veterán

Rögtön az Lg.hu-n jelentsd be a hibát. Másnap hív az aktuális szerviz, és ők megmondják mi van.

10nap alatt max megvan minden.

(#90822) VincentVG válasza hunspikey (#90819) üzenetére


VincentVG
aktív tag

koszi. sztem maradok LG-n, de az biztos h gari idoszak alatt nagyitoval fogom nezegetni h nehogy ne vegyem eszre ha meg1x van ilyesmi. de engem is meglep h ilyen "hamar" jelentkezett..

torma1981: koszi az infot. kozben mediamarkt oldalon is talaltam kozvetlen LG markaszerviz kontaktot, de valamelyiknel tamadok. remelem cserelek egy az egyben egy G3 asra, hiszen a C1 mar nincs.

( csak viccelek mielott valaki... ;] )

(#90823) szkutyi válasza hunspikey (#90820) üzenetére


szkutyi
őstag

Miért is?

(#90824) torma1981 válasza VincentVG (#90822) üzenetére


torma1981
veterán

Nem fognak csere utalványt adni elsőre. Panelt fognak cserélni mert az van. Nekem is a 3. hibánál kértem a csereutalványt. Panel az van nekik raktáron. Annyi, hogy újra indul a panelra a garancia.

(#90825) saint555


saint555
tag

Tiszteletem.
Életem első Oled TV-jét vettem. Csakis világos háttérnél és alig észrevehetően, de a kijelzőn több helyen vékony, függőleges vonalakat lehet látni. Pont szemből nem látszanak, csak oldalsó szögből. Olyan, mintha a kijelző mögött több darabból álló üveglapok lennének. Ahol ezek összeérnek, törik a fény. Érdekes, hogy nem a legtetejétől a legaljáig, hanem valahol a középvonaltól kicsit lejjebb és 2 helyen a tetejénél. Nyílegyenesek, szóval nem törés szerintem. A doboza, amiben jött abszolúte sértetlen volt. Fólia van a kijelzőn, de ha karc akkor nem azon van. A köröm nem akad ott. Lehet a fólia alatt maga a kijelző karcos? 48" C3 a készülék, ha ez bármit is számít.

[ Szerkesztve ]

Árat mondani nem tudó és használt lomjukért új árat kérő eladók kíméljenek. Köszönöm.

(#90826) szkutyi válasza saint555 (#90825) üzenetére


szkutyi
őstag

Képet nem tudnál mutatni róla?így nehéz megmondani..plusz vedd le a fóliát.
Valami ilyesmi?: [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#90827) saint555 válasza szkutyi (#90826) üzenetére


saint555
tag

Telóval csináltam, de elég élvezhetetlen lett a kép. Keresek valami képmegosztót. Amiket ismertem, megszüntek időközben. Pill.

Árat mondani nem tudó és használt lomjukért új árat kérő eladók kíméljenek. Köszönöm.

(#90828) szkutyi válasza saint555 (#90827) üzenetére


szkutyi
őstag

Ide is fel tudod tolteni

(#90829) saint555 válasza szkutyi (#90828) üzenetére


saint555
tag

Telón a kép, itt meg pc-ről vagyok.

Árat mondani nem tudó és használt lomjukért új árat kérő eladók kíméljenek. Köszönöm.

(#90830) saint555 válasza szkutyi (#90828) üzenetére


saint555
tag

[link]

Nem tudom, mennyire látszik.

Szerkesztve:
- Lehúztam a fóliát. Azon volt valami, mert eltűntek a csíkok. Bocsánat a lámaságért. Már kezdtem megijedni, hogy a 300K+ -os új készüléket küldhetem vissza...
De ha már idekeveredtem. Érdemes ezeket kalibráltatni? Csak mert IPS panel után iszonyú gyönyörű a képe így, a gyári beállításokkal is.

[ Szerkesztve ]

Árat mondani nem tudó és használt lomjukért új árat kérő eladók kíméljenek. Köszönöm.

(#90831) hunspikey válasza saint555 (#90830) üzenetére


hunspikey
őstag

:)) örülök, hogy csak ennyi volt :)) fólia megoldotta.

Kérdésre: hát feltetted a nehéz kérdést.

Rövid tömör válasz, igen érdemes kalibráltatni, de mint mindennél itt is van ám csapda, nevezzük kompromisszumnak.

Előrebocsátom, hogy mindkét kalibrátorunk - tehát ABC sorrendben János666 és Vhiktor igazi profi szinten végzi a munkáját, biztos lehetsz benne, hogy az általuk kalibrált kijelző az adott kijelző hardware-es és a gépház alatti firmware-es lehetőségeihez képest a maximális szín és EOTF görbe (SDR-nél gamma) precizitással fog megjelenni.

Mit jelent ez?

Azt jelenti, hogy ők arra törekszenek, képzésük okán azt tartják kizárólag szem előtt, hogy minimalizálják a színhibákat - ezt hívják delta E-nek, illetve a fényességi adatok is a helyükre kerüljenek, tehát egy szürkeskála a feketétől a hófehérig stimmeljen, az a fényesség kerüljön a képre amit az anyag diktál.

Ezt hívjuk kalibrációnak.

A probléma ott kezdődik, hogy mivel ők a legalacsonyabb delta E értékre hajtanak, eleve meg van kötve a kezük abban, hogy melyik gyári profilt tudják kalibrálni (ezen túlmenően a kalibrációs szoftver úgy tudom eleve fel sem ajánlja nekik az összes profilt, mert nem mindegyik kalibrálható).

Ebből kifolyólag én pl abba a nehéz helyzetbe kerültem, hogy azt látom, hogy van olyan profil ami számomra, tök szubjektív módon azt sugallja, hogy bizony az a mód mutatja a legkevesebb black crush-t azaz a legkevesebb fekete közeli részletet nyeli le eleve. Történetesen ez a legcsalósabb profil amit ők nem használnak.
Úgy tűnik továbbá, hogy amit a TV feketének akar ábrázolni, tehát úgy dönt firmware-ben a belső képi szoftvere által, hogy nem kell megjeleníteni, azt te beállítással vissza nem hozod, legjobb példa a fekete szint csúszka - hiába húzod felfelé, nem fog több részlet előkerülni, csak a megjelenítésre felkínált anyagot tudod világosabban ábrázolni - sajnos a valós nullás fekete emelésével együttesen - magyarul szart se ér. Ugyan így a 22 pontos kalibráció sem változtat ezen, mert te csak IRE 2.5-től kezdődően tudod emelni a képi tartalmat, hogy mi legyen fekete felett képi tartalom az nem eldönthető.

Mindkét csúszkával kizárólag feketébe tudsz taszítani neked nem kellő dolgokat, onnan kiszedni nem tudsz, csak azt lehet világosítani amit a képi profil eleve megjelenítésre szánt.

Engem (helyesen) elítélnek a szakemberek, mert ők azt mondják, hogy bizony törekedni kell a helyes képre - csak nekem az az érvem és itt nem egyezünk, hogy mi a helyesebb és kinek? A legkisebb delta E mellett egy rakás fekete közeli részlet kuka, vagy kicsit csalós színek, kicsit poszterizált gradiensek mellett a legtöbb, bársonyosan szép fekete közeli részlet.

Ki tudja, hogy egy szín milyen az eredeti videoanyagban? Persze az agyadnak vannak elképzelései, hogy milyen kék az ég és milyen zöld a fű és hogy ne legyen LCD neon zöld pl az utóbbi, de én messze nem erről beszélek és nem ilyan látványra vágyom.
Ráadásul van egy olyan érzésem, hogy a mérhető hamis profilos színtorzulás nem is kromatikusan zajlik le, tehát nem árnyalat (hue) torzulás történik, pl sárgából zöldes sárga lesz, vagy egy piros szín lilába hajlik, hanem szín luminencia torzulás következik be, azaz világosabban jelenik meg illetve veszít a telítettségéből mivel a TV WRGB OLED paneles, azaz fehér, piros, zöld és kék pixelek fényéből kever - azaz ezen belül a fehérrel világosít = telítettség vesztés következik be, mivel a profil eleve sokkal világosabb lévén kénytelen a W pixelt nagyon hajtani a szín rovására. Ezt ne úgy képzeld el, hogy kotta szar. A látás nem így megy és az LG sem tudta volna meghódítani a világot ha annyira szar lenne a WRGB metódus. Ja és az összes profil előbb utóbb csinálja, hiszen a WRGB mindig csal minden körülmények között - csak akkor nevezhetjük kalibráltnak, ha a fényesség javát benne hagyod én nem sokat csal. Pl a Samsungok ezért tudják sokkal jobban fedni a rec2020 színteret, mert nincs fehér pixele, ő kajak RGB-ből kever, azaz addig tud egy színárnyalatot fényesíteni, amíg valamelyik primér komponens fényességi limitébe bele nem ütközik.

Bocs nagyon beszakmáztunk :D

Szóval: számomra ez ízlés kérdése - és elismerem azt amit ők mondanak - illetve elfogadom, hogy a WOLED mindig is csal a színekkel - ezért ők eleve egy szűkebb fényességi módban kalibrálnak, ahol még stabilabb a panel, LG-nél HDR dolby vision esetén a "Mozi" mód lesz az - itt a leghelyesebb a panel ábrázolása.

Szóval igazából a válasz attól függ, hogy te mit tartasz szépnek és én azt gondolom, hogy 99% hogy el lennél ájulva a kalibrált kijelzőtől. Tényleg, nem cinikus vagyok, őszintén elismerem a kalibrátorokat.

Nekem az LG-vel van a gondom, nem a honfitársainkkal, mivel az átkozott firmware bizony nem ugyan azt csinálja fekete közeli helyzetben a kalibrálhatatlan profilnál,mint a kalibrálható profiloknál. Arról már nem is beszélek, hogy a kalibrálható Mozi DoVi profil dither zaj havazást csinál a teljesen fekete jelenetek közti vágóképeknél amit én rohadtul látok - persze a fekete szint csúszka 49-re húzásával ez eltűnik, kár hogy visz magával megint egy jó adagot az amúgy is hurkalé mennyiségű fekete közeli részletekből.

Folyamatosan külföldi fórumokon egyeztetek, folyamatosan nézegetem a kritikus videókat, illetve nézek olyan YouTube videós szakembereket akik elmondják, tehát nem kell a látottakra hagyatkozni, hanem élő szóban leírja a valós emberi szem által látott látványt, szóval elmondják, hogy mit kéne látni kritikus fekete közeli tartalmaknál és sajnos számomra a kalibrálható profil nem tudja. Pl Netflix Usher ház bukása, amikor az ügyész megjön a taxival (3. perc) és bemegy a házba, a ház front jelenet után a verandát táod pár másodpercre, ott van jobb oldalt egy karosszék ami felett egy fekete közeli árnyékban lévő függőleges sáv van. Ez be van deszkázva. Látni kéne. Sony HX310-es referencia monitor mutatja, tehát az anyagban benne van. És az LG Mozi módban hááát, szóval inkább nem mutatja :D

Ennek ellenére ha hiszed ha nem, eddig az összes kijelzőmet kalibráltattam, mert ha olyan a video anyag, akkor nincs ez a probléma öröm nézni a kalibrált profilt.

Ha meg jön a Sárkányok Háza ep7 szerű 1 nit alatti jelenet, akkor előveszem a saját profilomat ;]

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#90832) Vhiktor válasza hunspikey (#90831) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Azért ez közelről sem így van. Kezdve a black crushal, a színekkel, a profilokkal, azzal hogy ki tudja milyen a szín az eredeti anyagban. Normális helyen szabványok szerint dolgoznak, így egyértelműen tudható milyen a szín az eredeti anyagban, a színek luminanciájával egyetemben. Szóval a színek mindhárom koordinátákat tökéletesre állítható, ha engedi a kijelző. SDR-ben 100 nitel az lg oled is abszolút referencia szintre kalibrálhato.

Persze függ a tvtol is mi hozható ki belőle.

A Sárkányok házával sincs semmi baj kalibrált kijelzőn, azt látod amit látnod kell, az más kérdés hogy nem tetszik, de nem vesznek fekete közeli részletek. Annyit látsz amennyit láttatni szeretnének.

Ha nagyon akarod elvégzek Neked kalibraciot a az élénk kepmodban is vagy bármiben.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#90833) Enrico77 válasza Gaben360 (#90812) üzenetére


Enrico77
csendes tag

Sziasztok,
sorban válaszolnék:
- nem a Samsung tv nem tud 4k 120 Hz-et
- igen, az SR7005 HDMI 1.4-et tud, 2.1- et nem.
- mivel a jelen erősítő, a PS és a G2-től jóval kevesebbet tudó Samsung tv szépen működött, így naívan azt hittem, hogy ha kicserélem a tv-t, akkor minden ugyanúgy fog működni, csak szebb képet fogok kapni.
Az erősítőre azért van szükségem, mert a tv hangja ... nos finoman szólva is gyatra... Nekem sokkal fontosabb a jó hangzás, mint a 120 Hz.
Szóval ha jól értem, akkor a PS-t direktbe kössem össze a tv-vel, bármelyik HDMIn keresztül (HDMI 4 pl)
Az erősítő maradhat az earc-on?
Az a célom, hogy a hang minden esetben a külső hangfalakon keresztül szólaljon meg.

(#90834) Vhiktor válasza Enrico77 (#90833) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Igen, úgy kösd össze ahogy most írtad.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#90835) Vhiktor válasza Vhiktor (#90832) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

De mindegy a képmód, hacsak nem tartalmaz kikapcsolhatatlan dolgokat. Ha nem tartalmaz semmi speci algoritmust, kikapcsolhatatlan beállítást a tető alatt, akkor kalibrálás után ugyanolyan lesz mintha kiindulasként gyárilag a legjobb kepmodot kalibraltuk volna.
Ha tartalmaz speci dolgokat, akkor nem lesz teljesen ugyanolyan (mérés ügyileg sem) így nem lehet teljesen kalibrált képről beszélni.

A képmód csak egy memória slot, attól más egyik kepmod a másiktól, hogy máshogy van beállítva. Optimális esetben ha mindegyik képmód ugyanúgy van beállítva ugyanazt kell látnod, hacsak az adott képmód nem tartalmaz csak rá vonatkozó speci kikapcsolhatatlan algoritmusokat és beállításokat.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#90836) Vhiktor válasza hunspikey (#90831) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Abban igazad van, ha hardveresen rossz egy tv, és a hw/panel miatt vannak benne nem kívánt képhibák, akkor azzal nem tudsz mit csinálni. A legtöbbet kihozod belőle amit lehet, de ennyi.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#90837) Pro Koryak válasza kolosszus87 (#90770) üzenetére


Pro Koryak
addikt

A C3 is tud 800-900nit között. Az árkülönbség meg 83" esetében 250e-től 500e Ft-ig terjed, főleg most akció nélkül.
Attól még átb.szás az LG részéről annak, aki nem jár utána.

(#90838) kolosszus87 válasza Pro Koryak (#90837) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Inkább 800nit az C3 esetében, pontos képmódban 800-810 niteket mérnek rajta 10%-os ablakban (nem sokkal jobb fényerő tekintetében mint a C2)...G2-nél ugyanitt 950nit körül. Az már látható különbség, mégha nem is ég és föld. Nyilván az MLA panel az 1400nites csúcsával sokkal látványosabb. És igen, valóban bosszantó dolog és lukra lehet futni annak aki nem figyel és a legnagyobb G3-at akarja. Ezért kell alaposan utánajárni a dolgoknak egy ekkora volumenű vásárlásnál. G3-at nem vesz olyan aki nem tudja mit vesz úgy gondolom, azért áldoz rá annyit mert utánanézett a képességeinek, akkor már csak felbukkan, számos tesztoldalon írják egyébként h a 83-as méret nem kapott MLA panelt.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#90839) b.


b.
félisten

Tudom nem jóslással foglalkozik itt senki, de szerintetek van esély arra hogy az MLA lejön az alsóbb szegmensbe is? Mondjuk a C4-ben ?
Mert igazából nem tudom hogy tudna előrelépni máshogy.
A C3 már így is több helyen gyengébb értékelést kapott az árazása miatt mint a C2 vagy a Sony A80L vagy a Samsung.
Mikor szokták bemutatni az új genrációkat? tavasz?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#90840) torma1981 válasza b. (#90839) üzenetére


torma1981
veterán

Igen tavasz körül szoktak jönni kb.

(#90841) so_ha válasza b. (#90839) üzenetére


so_ha
senior tag

Az új LG tv-ket a CES-en szokták bemutatni (2024.01.09-01.12.), megvenni tavasztól lehet.

(#90842) b. válasza so_ha (#90841) üzenetére


b.
félisten

Köszi, akkor lehet érdemes kicsit kivárni. Reménykedek abban, hogy az MLA elérhetőbb lesz

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#90843) Dareiosss válasza b. (#90842) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Véleményem szerint ha le is hozzák az MLA panelt a C szériába, akkor is kisebb lesz a fényerő mint a G3 ban. Max a G2 szintjét fogja tudni.

(#90844) hunspikey válasza Vhiktor (#90832) üzenetére


hunspikey
őstag

Igazad van, nem írtam, hogy HDR-ről írtam, azon belül is csak a Dolby Visionről - ebben jelenik meg minden új streaming tartalom azt látom.

Én már alig várom, hogy megmutassam neked, amiről itt okoskodok - váltig állítom, hogy egyszerűen nem egyfomra mennyiségű fekete közeli részlet van a különféle képmódok közt - értem, amit írsz, hogy ezek csak memória slotok- de szerintem a G3 valamiféle algoritmust máshogy használ, mert ha elvégzed azt a szimpla tesztet, hogy megfogod a nagyon precíz DoVi "Mozi" programot és feltekered a fekete szintet, majd ezt összeveted az élénk móddal, akkor azt látod egy rohadt sötét jelenetnél, hogy a Mozi elnyel bizonyos részleteket és azon nem emelhetők ki. UGyan ez igaz, IRE 2.5 -5 értékekkel való játéknál.

Majd megnézzük együtt - peace :D

Amúgy én ha hiszed ha nem egy kevésbé fényes "élénk" módot állítottam be arra az esetre ha a sötét részletek miatt ez a mód kell - most írásod után csak kiváncsiságból megint összevetettem a Mozi-val és jóval visszafogottabb átlagos képi fényerőben - mondjuk le is van véve az OLED pixel fényerő 65-re, illetve a szaturáció 46-ra, pont azért hogy ne legyen élénk. Csak és kizárólag a sötét részlet ábrázolás miatt tetszik ami iszonyú különbséget mutat az összes többi memória slot-vagy módhoz képest.

A memória slotos magyarázat még egy dolog miatt nem egyértelmű számomra: teljesen alaphelyzetbe állított módoknál, tehát ha kézzel mindegyikből kiveszem az összes "javító" opciót, pl kifejezés fokozó, meg dinamikus kontraszt stb - tehát ha az összes ilyen szar ki van kapcsolva, akkor nem lehetne különbség elvileg a kép tónus kontrasztja között csak és kizárólag a fényerő térhetne el - de ez nem így van. Miért? Olyan mint ha egyes profilok belül a gépházban S alakú gradációs görbével mennének...

Ja, természetesen felfogtam amit írsz, ha bekalibrálod a TV-t az egésznek nincs jelentősége mert lesz egy tökéletes profil - hívják azt bárhogy is.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#90845) hunspikey válasza Dareiosss (#90843) üzenetére


hunspikey
őstag

Azzal már rengeteget nyerne a világ mivel az MLA a primér színek fényerején rengeteget hozott, tehát még ha le is van limitálva a C4 MLA paneles fényereje, pl 1100 nitre akkor is sokkal nagyobb színteret tud precízen megjeleníteni, mint az MLA nélküli fehér pixellel fényesre hajtott panel. Én egyébként nem látok az LG-nél más lehetőséget, a samsung rettenetesen agresszíven áraz, és jövőre ha a mostani 95C lemegy alacsony szériás árra akkor az bizony eladhatatlanná tenne egy MLA nélküli C4-et.

Szóval piaci logika azt diktálja, hogy lesz MLA mindegyik C4-ben, más kérdés, hogy a G3 idén rettenetesen jól ment - ezt is lája az LG - prémium árcédula ellenére iszonyú profitot hozott nekik - szóval ha elakarják adni a G4-et akkor itt meg egyértelműen növelni kell tovább a fényerőt - be kell célozni az 1700 nitet D65-re kalibráltan - egyébként ez egy rendesebb hűtéssel elérhető lenne, illetve mende mondáznak egy ideje hogy jón megint új kék alpixel, az megint csak rettenetes sokat hozna a színtéren.

Mondjuk ha őszinte véleményt kérsz tőlem, bőven sok a mostani csúcs fényerő. Nem kell több nit. Inkább az kell, hogy a tartalomgyártók fényesebbre gradeljenek, többen használják ki akár csak az 1000 nites konténer lehetőségeit. Jelenleg az anyagok nagy hányada jó ha van 400 nit körül.

A fejlődés egyébként nagyon szépen halad, csak mindenki a lényegtelen dologra koncentrál a csúcsfényerőre - ez olyan mint a CPU gyártók gigahertz háborúja volt (van) - értelmetlen.

A lényeg a sötét részlet ábrázolásban és a színtér fedésben rejlik.

Nézzétek meg Eugene Belsky - 8k HDR Dolby Vision című videóját - egy vörös rózsa az ikonja - rögtön a főcím után egy rettentetesen sötét csak a softboxokban alapból bentlévő keresőfény világít meg egy pezsgős üveg nyakat. Aztán feloltják a lámpákat, de a lényeg azon van ahogy indul a jelenet. Nagy kedvenc demóm ezért pontosan emlékszem minden részletére, így arra is, hogy a C9 mennyire csak apró csíkszerű részleteket, meg egy két világosabb "csúcsfényt" (drót stb) mutatott meg a fémfóliából, míg a G3 teljesen tökéletesen minden pontján értelmezhető világossággal mutatja meg kotta fekete alapon ugyan ezt, semmi sincs feketébe fordulva, minden kivehető és gyönyörű árnyalatokkal teszi mindezt - hatalmas javulás.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#90846) Pro Koryak válasza kolosszus87 (#90838) üzenetére


Pro Koryak
addikt

G2 vs C3
50%-ig ~14% a G2 előnye, felette meg néhol 20-50% a lemaradása.
G2 talp nélkül, már lehet C3 jobban megéri azonos áron. :F

[ Szerkesztve ]

(#90847) hunspikey válasza Pro Koryak (#90846) üzenetére


hunspikey
őstag

Valamit rosszul nézel a C3 a teli fehér kivételével minden nagyobb területen megveri a G2-t, igazából a G2 csak a 10%-os és az annál kisebb felületi csúcs fényerőben veri meg a C3-at, de ez meg konkrétan semmit nem számít.

Szerintem go C3!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#90848) hunspikey válasza Vhiktor (#90832) üzenetére


hunspikey
őstag

Egyébként kicsit félreértetted a mondatom jelentését, mert én arra akartam célozni, hogy amennyiben leültetsz egy átlag embert két tv elé - az egyik legyen egy általad kalibrált C3- ami kimaxol 815 nitnél, a másik legyen egy NEM kalibrált G3, gyári beállításokkal, de ugye eleve lényegesen nagyobb fényerővel, akkor megnézném ki tudja-e szúrni a csákó, hogy melyik a kalibrált az alapján, hogy milyen színeket lát, illetve melyikre mondaná azt hogy szebb számára...

A feladat még nehezebb ha nem egymás mellett hanem egymás után nézi meg a két TV-t. Illetve úgy is értettem, hogy az átlag ember melyiket, mármint melyik hibát látja jobban, mi zavarja? A színhibát, vagy a fekete árnyalatok hiányát, vagy netán a csúcsfényerő hiányát?

Én csak annyiban vagyok kicsit más véleményen hozzád képest, hogy számomra a sötét árnyalat hiánya egy nagyobb hiba mint pl egy 5-ös delta E értékekkel menő kijelző.

Én amondó vagyok, hogy nem sok olyan ember van mint te vagy én, vagy itt pl még egy páran akiknek az fontos, hogy szép legyen a kép, ne csak fényes. Legjobb példa a rosszra, hogy az emberek zöme abszolút behúzható a vásárlásba azzal ha villog és atom színes valami - egyszerűen azt gondolja hogy az a jobb- lásd áruházak eladó termei - a horror horrorja számomra.

Egyszó mint száz, én már látom mi lesz ennek a vége: felkérlek, hogy kalibrálj nálam, majd kiderül, hogy a kalibrált profil pont annyi near black részletet mutat mint amennyit én látok a kis élénk módommal, magyarul a probléma számomra csak a kalibrálatlan gyári módok miatt van. Én ezt érzem reálisnak.

Egyébként én az EBBEN a videóban elhangzottak alapján gondolom, hogy jelenleg kalibrálatlanul a G3 Mozi módja bizony rettenet sötét és nem mutat mindent meg amit kéne.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#90849) kolosszus87 válasza b. (#90839) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Elvileg az a terve az LG-nek, hogy az MLA panelt szélesebb körben fogja elterjeszteni, tehát majd az alsóbb kategória is megkapja, de azért arra nem vennék mérget, hogy ez már jövőre bekövetkezik. Meglátjuk. A G széria az mindenképp feljebb pozícionált marad mint a C, így az mindig többet fog tudni.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#90850) hunspikey válasza kolosszus87 (#90849) üzenetére


hunspikey
őstag

Ez igaz, bár a kettes szériáig ez főleg build quality, tehát szerelési minőség, belső elektronikára minőség, egyéb anyaghasználat illetve megjelenésbeli különbség volt, képben pont rettenetesen együtt voltak. A G3 vs C3 az első, nyilván tudjuk miért, jelentős képminőségbeli különbség.

Egyébként ezt rohadtul megérezte az LG.

Én szigorúan magamból kiindulva, ha most nincs G3 illetve nem MLA paneles lenne, akkor én már valószínű hogy Sony user lennék..

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.