Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#456) krisztián28


krisztián28
csendes tag

Szervusztok!
Örömmel látom, hogy magyar nyelven is indult fórum a "házilag kivitelezhető" okos otthonról.
Nagyon tetszik és érdekel is a téma, így kb 3-4 hónappal ezelőtt én is belevágtam a saját okos otthonunk megvalósításába,,,
Jelenleg egy Raspberry Pi 3-on fut egy Domoticz.
Amikor a lakás elektromos rendszerét építettük, akkor majdnem mindenhova ki lett építve a gyengeáramnak is csövezés.
Minden csőbe behúztam 4 szál vezetéket (GND, 3,3V; 5V; 12V). Egy 600W-os jobb minőségű ATX táppal sikerült megoldani központilag egy helyről a tápellátást is, minden modulnak.
Jelenleg ESP8266-ra épülő vezérlőkkel és az ESP EASY szoftverrel csatlakoztatom az érzékelőket (nyomógomb, páratartalom, hőmérséklet, PIR stb.) és a szilárdtest reléket (SSR).
433Mhz-es elektromos redőnyeink vannak, ezeket pedig egy RFlink Gateway vezérli.

Most, hogy végigolvastam a fórumot, nagyon megtetszett a MySensors féle variáció, szimpatikusabb mint az ESP8266 Wifi rendszeren való vezérlés.
Kíváncsiságképpen vettem egy pár darab Arduino NANO-t és NRF24L01 antennákat.
Tegnap összeraktam a Serial gateway-t, egy másik NANO-ra pedig egy RelayActuator-t. Annyi különbséggel, hogy nem sima relét hanem SSR-t raktam rá.
Nagy volt az öröm, mert minden elsőre szépen működött. Dugdosós panelen összeraktam a dimmer vezérlést is egy kis darab 12V-os LED szalaggal, az is elsőre működött :) :) :)
A kétféle vezérlő között (MySensors és ESP8266) annyi különbséget már felfedeztem, hogy a MySensors sokkal gyorsabban komunikál a Domoticz-el.
Szimpatikus, hogy vannak előre megirt programok (sajnos programozni nem tudok).
Így most úgy döntöttem, hogy lecserélem az eddigi összes vezérlést MySensors-ra.
Egyetlen problémám annyi, hogy jó lenne ha egy Arduino NANO-ra, UNO-ra, vagy akár MEGA-ra (54db I/O láb) több érzékelőt is rá lehetne kötni.
Például egy MEGA-ra mondjuk 8-10 db SSR-t, hőmérséklet érzékelő szenzorokat, mozgásérzékelő szenzorokat stb...
Azért is lenne fontos, mert most is több érzékelő van 1 db ESP8266-ra kötve és a rajta futó programban (ESP EASY) vannak kükön-külön beállítva a lábak, hogy melyikre milyen eszköz van csatlakoztatva.
Kérdésem annyi lenne, hogy ez kivitelezhető? Mennyire bonyolult átírni/megírni a programot?
Esetlegesen az is megoldható lenne, hogy a Serial gateway-re is tudjak érzékelőket kötni???
Előre is köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat :)
További szép napot mindenkinek! :) :) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.