Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) Rosep válasza vampire17 (#23445) üzenetére


Rosep
senior tag

Értem. Elkezdtem nézegetni a DIY Home Assistant-ot.
Egy kérdésem lenne. Nekem a ház közepén van egy elég jó Wi-Fi AP-m a mennyezeten. Ha egy Raspberry Pi-vel oldom meg, akkor az egyes eszközök/szenzorok tudhatnak ezen az AP-n keresztül a Pi-vel kommunikálni, vagy ők mindig a Pi-t fogják keresni? Gondolok itt pl. a Zigbee-s kommunikációra.

(#23452) Degeczi válasza Rosep (#23451) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Max. bluetooth eszközök kapcsolódhatnak közvetlenül egy Raspberry-hez, wifisek természetesen a wifi AP-hoz csatlakoznak, azon keresztül éri el őket a RPi.

A Zigbee viszont nem világos hogyan jön ide, mert az se nem wifi, se nem BT, ezért kell vmilyen gateway (vagy wifis, vagy USB stick), hogy kezeld az olyan cuccokat.

(#23453) spider23


spider23
aktív tag

'no neutral, zigbee switch, 1-2 gang' Ezen gondolkoztam én is neutral vezeték nélküli típusban.
Viszont nekem szinte minden kapcsoló alternatív. Ha veszek egy ilyet és mondjuk az egyik kapcsoló alá berakom attól még alternatív kapcsolóként tudom használni mind a két oldalról manuálisan? Vagy ez itt nem tud működni?

(#23454) Rosep válasza Degeczi (#23452) üzenetére


Rosep
senior tag

Akkor ha jól értelmezem, veszek egy olyan gatewayt, amit támogat a Home Assistant és tud Zigbeet, akkor a Pi azon keresztül kommunikál velük?

(#23455) tototos válasza spider23 (#23453) üzenetére


tototos
őstag

Működhet a dolog, a lényeg hogy ahhoz a kapcsolóhoz építsd be amelyik a lámpára csatlakozik. Ilyenkor ugyanúgy tudod használni az alternatív kapcsolókat is kapcsolásra.

(#23456) vampire17 válasza Rosep (#23454) üzenetére


vampire17
addikt

Igyvan. Az elso "hardveres" kulonbseg a DIY es a dobozos kozott hogy itt az "antennakat" neked kell kulon intezni.

A fobb wireless megoldasok.

Zigbee - konnyu integralni, jo a supportja, kicsit kevesbe szabvanykoveto mint a Z-wave, 2.4Ghz en kommunikal, zavarhatja a "sima" wifit. Tud mesh modban is menni(only 230V).

Z-wave - hasonlo elven mukodik mint a zigbee, sokkal szabvanyosabb, cserebe az ilyen eszkozok altalaban dragabbak mint a zigbee-sek. 868 mhz korul kommunikal, tehat nem nagyon zavar be mas neki. szinten tud mesh-t minden ami 230-as

BLE - a BT szabvany IoT-hez hasznalhato resze, tud mesh-t is.

433mhz - sima RF, sok idojaras allomas ezt hasznalha. Vehetsz csak vevőt, vagy adovevot is.

868 mhz - riasztok, redonyok szoktak ezt a frekit hasznalni, ehhez is van adovevo. (nem osszekeverendo a Z-wave-el!)

Infra - taviranyitokhoz pl. Ehhez is vannak jol integralhato gateway-ek (Broadlink, Xiaomi)

A fentiek mindegyiket pl a Homey beepitetten tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#23457) Rosep válasza vampire17 (#23456) üzenetére


Rosep
senior tag

Akkor pl. egy Ikea Tradfri jeltovábbító is megfelel 'antennának'? (Asszem az Zigbee képes.)

[ Szerkesztve ]

(#23458) Degeczi válasza Rosep (#23457) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Van hozzá HA integráció (ráadásul helyi hálózaton, nem felhőn keresztül), így elvileg beválhat - a kérdés csak a kompatibilitás más eszközökkel, annak kell utánanézni (hiszen gondolom nem csak Ikeás Zigbee eszközöket használnál)

(#23459) Yocee válasza vampire17 (#23456) üzenetére


Yocee
aktív tag

"A fentiek mindegyiket pl a Homey beepitetten tartalmazza."

Tartalmazza, csak nem kezeli jól. Pl 433/868-as része használhatatlan. ezért vittem vissza az Alzába.

(#23460) Rosep válasza Degeczi (#23458) üzenetére


Rosep
senior tag

Igen én úgy értettem a kérdést, hogy a Tradfri-n keresztül vezérli-e a Pi-s HA az egyéb Zigbee-s eszközöket. Ilyen lehetséges? De ugyanez kérdés lehet pl. egy Xiaomi-s HUB-al.

(#23461) Degeczi válasza Rosep (#23460) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha általános, mindenféle eszközhöz használhatót szeretnél, akkor jó eséllyel nem egy gyártói gateway lesz a barátod, hanem vagy vmi lecserélt firmware-es (pl. a Sonoff Zigbee Bridge Tasmotával) vagy egy USB stick. Ha nem akarsz vele sokat vesződni, olyan, amit helyből használhatsz (pl. Conbee)

(#23462) vampire17 válasza Yocee (#23459) üzenetére


vampire17
addikt

Mondjuk a 433mhz-et valoban nem hasznaltuk meg, de a zigbee/z-wave/BLE eddig teljesen jol mukodik.

#23461Degeczi

+1

Ha HA fele indulnal el, akkor Conbee esetleg zig-a-zig-ah! a jo (es egyszeru) megoldas. Z-wave-re en Aeotec-et hasznalok, 433mhz-re pedig RFXtrx433XL + rtl_433-at.

(#23463) Rosep válasza vampire17 (#23462) üzenetére


Rosep
senior tag

Na megmondom mi a problémám még. Ahol a Wi-Fi AP is van, az a ház közepe, ott a mennyezeten van egy szabad ethernet kábel még (akár PoE is lehetne). Oda a Pi-t nem tehetem fel, az asszony nem engedné. :)
Ha az ZigBee USB sticket a Pi-be szánnánk, az meg egy eldugott helyen lenne.
Esetleg valami ilyesmi?

(#23464) vampire17 válasza Rosep (#23463) üzenetére


vampire17
addikt

Rakd nyugodtan eldugott helyre a Pi-t es bele az USB sticket, par ehhez hasonlot pedig szorj szet a hazban (2-3 altalaban eleg)

[link]

(#23465) Rosep válasza vampire17 (#23464) üzenetére


Rosep
senior tag

Na közbe még okosodom. Lehet elég lenne lecserélnem az AP-t, olyanra ami tud ZigBee-t?
A TP-Link-nek is elvileg van ilyenje. Csak kérdés, hogy a Home Assistant tud-e kezdeni vele valamit.
Egyébként jól látom, hogy a Wi-Fi 6-ban van ZigBee?

[ Szerkesztve ]

(#23466) vampire17 válasza Rosep (#23465) üzenetére


vampire17
addikt

Ezekkel (ahogy mar irtuk) mind az a gond, hogy nem fogjak csak a sajat cuccaik kezelni. Ha univerzalisat akarsz, akkor USB-s dongle kell.

Rakhatsz ilyet is, ha a Blitzwolfos nem tetszik: [link] vagy ilyet, kb ugyanazt tudja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23467) fo_di válasza Rosep (#23465) üzenetére


fo_di
őstag

a mesh wifi és a zigbee nem ugyanaz, zigbee képes wifi routert nem fogsz találni
az előbbi sima wifi, annyi különbséggel, hogy az átjátszók rugalmasabban adják át egymásnak, a másik pedig egy teljesen más technológia, ami történetesen nagyjából ugyanazt a frekvenciatartományt használja

[ Szerkesztve ]

(#23468) vampire17 válasza fo_di (#23467) üzenetére


vampire17
addikt

Amit linkelt, az egy Zigbee kepes Wifi AP :)

A gond vele az, hogy nem valoszinu h a TP-link es zigbee cuccokon kivul mast felismer. Lasd link: [link] Ahogy latom, par sajat eszkozt ismer, meg meg 2-3 gyarto par cuccat... Ez ugye egy makszemnyit tavol van a zigbee2mqtt kompatibilitas listajatol :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#23469) Rosep válasza fo_di (#23467) üzenetére


Rosep
senior tag

Rendben, de a specifikációi között ott van feketén-fehéren a ZigBee.
Nem is kéne router, elég lenne csak egy (PoE-s) AP nekem.

(#23470) Rosep válasza vampire17 (#23468) üzenetére


Rosep
senior tag

Igen, az ésszerű az lenne, hogy egy ZigBee átjáróként menne, mint a Wi-Fi része.

A marketing szöveget nézted a linkelt oldalon:
A Deco M9 Plus az IoT-készülékek egész sorával kompatibilis, az intelligens izzóktól és dugóktól kezdve az érzékelőkig és termosztátokig. Az alábbi termékek a Deco alkalmazáson keresztül vezérelhetők, anélkül, hogy további hubra lenne szükség* és az Automatizálás és a Gyorsparancs funkciókkal aktiválhatók. Megjegyzés: A Philips Hue izzóknak saját hídra van szükségük.

Én ezt úgy értelmezem, hogy ezekehez az eszközökhöz jó a TP-Link alkalmazása, de ezeken kívül számtalan eszközt kezel(het).

[ Szerkesztve ]

(#23471) vampire17 válasza Rosep (#23469) üzenetére


vampire17
addikt

Zigbee-nel minden halozatrol mukodo cucc egyben router is! Nem kell mast tenned, mint keresel par olyan 230-es cuccot Ebbol a listabol amit amugy is hasznalnal (okosaljzat, okosizzo, falba epitheto rele, etc...) ezeket folszereled a hazban es kesz a lefedettseg :)

Pl ha konnektort akarsz okositani, veszel par ilyet, beteszed a letezo aljzat moge es kesz is. nem is latszik es noveli a lefedettseged.

[ Szerkesztve ]

(#23472) vampire17 válasza Rosep (#23470) üzenetére


vampire17
addikt

Itt a problema:

https://community.tp-link.com/us/home/forum/topic/240296

tehat a ficko valaszabol ezt lehet leszurni, hogy a cucc csak Coordinator modban kepes futni, Routerkent (jelismetlokent) nem...

(#23473) fo_di válasza Rosep (#23469) üzenetére


fo_di
őstag

ezesetben azt benéztem, de szerintem nem jársz vele jól

(#23474) Rosep


Rosep
senior tag

Hát jó, kezdem kapisgálni. :)

Amit első körben szeretnék megcsinálni, az 2 dolog.
A WC-ben van a kazán. Raknék oda egy szénmonoxid érzékelőt, meg egy ventillátort. Nem csak hogy riasztana, hanem egyúttal el is indítaná az elszívó ventillátort. Jelenleg a ventinek van egy kapcsolója a falon, értelemszerűen annak a dobozába kéne egy relé.
Aztán a ház közepén van egy Wi-Fi-s klíma (Gree Amber, sajna nincs a HA listájában). Tennék oda egy hő és páratartalom érzékelőt, és ha nyáron elér egy bizonyos értéket a két paraméter, indíja a klímát.

(#23475) vampire17 válasza Rosep (#23470) üzenetére


vampire17
addikt

Az egyetlen halvany remeny, ha csinal ra valaki OpenWRT-t ES ez mellett meg megoldja OpenWRT alatt a zigbee kezelest is...

Na ez viszont mar erdekesebb!!

https://github.com/openlumi/openlumi.github.io (Nekem is, eddig nem is ismertem...)

#23474Rosep

A kazantol milyen messze lenne a jovendobeli Pi? Mert ha nem messze akkor csak a zigbee rele kell es kesz is vagy.

Gree Amber-hez nem kell semmi, nekem is olyanom van, ahhoz van Integracio :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#23476) Degeczi válasza Rosep (#23474) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dehogy nincs, alapból ismeri a Gree wifis klímákat.

(#23477) Rosep válasza Degeczi (#23476) üzenetére


Rosep
senior tag

De a supported models között nincs ott!

(#23478) vampire17 válasza Rosep (#23477) üzenetére


vampire17
addikt

A Gree klimak szabvanyos halozati modullal rendelkeznek (kb mindben ugyanaz van) Ami EWPE smart app al megy klima, az megy HA alatt is :)

Nekem egy Gree Amber es egy Syen van (atcimkezett Gree) es siman megy HA val.

(#23479) Degeczi válasza Rosep (#23477) üzenetére


Degeczi
nagyúr

:F Egyetlen Gree típus sincs ott, mert "Any Gree Smart device working with the Gree+ app should be supported" (nekem is van egy Amber otthon, persze működik is vele - míg a gyári app szinte használhatatlan)

[ Szerkesztve ]

(#23480) vampire17 válasza Degeczi (#23479) üzenetére


vampire17
addikt

Amugy Mi hasznaljuk vele a gyari appot is, Nalunk is xarakodott sokat, azota viszont teljesen jo, miota szervernek a "kozel keletet" allitottuk be :D

Meg ami meg hasznos info, hogy az FW-update eket kb csak a kinai szerverre teszik ki... En felevente atregisztralok a kinai szerora, megnezni, van-e valami... :)

#23475vampire17

Ezzel kapcsolatban: Ha valakinek van EU-s Xiaomi gateway vagy CN/EU-s Aqara es Zigbee-zni akar vele, annak nem kell venni koordinatort mert a linkelt modositassal szuperul lehet integralni a cuccot HA ala!

[ Szerkesztve ]

(#23481) Rosep válasza vampire17 (#23475) üzenetére


Rosep
senior tag

Na ez egy jó hír!

Viszont a kazán helysége meg a Pi leendő helye a ház két átellenes sarka.
Félúton van a házban az étkező, oda tettem a plafonra egy AP-t. Ott lenne hely még egy eszköznek, ami azért esztétikus is. Na a Pi az pont nem ilyen. :)
És nem lenne baj, ha PoE-s lenne. Tudom van a Pi-hez is, de nem láttam olyan házat ami hasonlítana egy Wi-Fi AP-hez.
A Tradfri azért lenne szimpi, mert elrejthető benne a LAN kábel is. Van tápfeladóm, talán menne vele...

(#23482) Rosep válasza vampire17 (#23480) üzenetére


Rosep
senior tag

Nekem sincs semmi gondom a gyári Gree appal. Egyszer frissített FW-t eddig. És semmi trükközés sincs benne.
Mit takar az átregisztrálás kínai szerverre. Megírod nekem priviben?

(#23483) vampire17 válasza Rosep (#23482) üzenetére


vampire17
addikt

Megirom ide is :)

Letorlod a klimakat EWPE alol, majd kilepsz a profilodbol. Uj profilt regelsz, ahol a servernek kinat valasztod. belepsz, felveszed ujra a klimakat, megnezed van-e FW update, majd delete klima. Aztan atlepsz az eredeti fiokodba, ujra felveszed a klimakat es hasznalod tovabb ugyanugy.

nyilvan ha jelenleg kinai szeron vagy, akkor a dolog targytalan :)

ha design-os cucc kell, akkor pl ez? [link] Fontebb linkeltem a leirast, hogyan kell felokositani :)

[ Szerkesztve ]

(#23484) Rosep válasza vampire17 (#23483) üzenetére


Rosep
senior tag

Tetszik, csak ez konnektoros, mennyezetre tenném. Meg mindenképp LAN csatlakozósban gondolkodom. Minden be van vezetékelve, nem rajongok a Wi-Fi-ért. Meg akkor már PoE is lehet. :)

(#23485) tototos válasza vampire17 (#23466) üzenetére


tototos
őstag

Van valamilyen különbség egy relé és egy konnektor hatótávján? Mondjuk gondolom a konnektor azért jobb mert azt nem rejti az ember a falba :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23486) Degeczi válasza Rosep (#23484) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha jól látom, sem a Tradfri, sem a TPLink Deco nem használ POE-t. De miért erőltetnéd a mennyezetet? Lehet bárhol, egy szekrény tetején nem szem előtt is. A lefedettséget meg valóban megoldják aktív eszközök.

(#23487) vampire17 válasza Rosep (#23484) üzenetére


vampire17
addikt

Akkor vegyel egy Pi-t meg egy Zigbee hat-ot. Biztos talasz olyan case-t amiben hat-al egyutt elfer.

[ Szerkesztve ]

(#23488) kenand válasza Yocee (#23432) üzenetére


kenand
veterán

Kérdezd meg őket - bár nem tudom hány évesek- ők nem biztos, hogy örülnek neki. Nálunk csak az én helyem van megosztva a családdal. (mert korábban -COVID előtt- inkább én utaztam gyakran külföldre)

[ Szerkesztve ]

(#23489) vampire17 válasza vampire17 (#23487) üzenetére


vampire17
addikt

PL ilyet: [link]

(#23490) umfrider válasza vampire17 (#22292) üzenetére


umfrider
senior tag

Sziasztok!
Megérkezett az Alis wifi kapcsolóm. Visszaidézve, amit egyeztettünk, NE próbáljam meg így bekötni, tehát okvetlen rendeljem meg a Shelly-t is? :DDD

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#23491) vampire17 válasza umfrider (#23490) üzenetére


vampire17
addikt

Azota sztm mar tovabbfejlesztettuk ezt :)

Asszem ez volt a vegleges konstrukcio :)

(#23492) umfrider válasza vampire17 (#23491) üzenetére


umfrider
senior tag

Jézusom. Srácok, eddigi reményeim teljesen szerte foszlottak, fingom nincs, hogy mi micsoda a képen 😃 küldöm egyik ismerősömnek

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#23493) Rosep válasza Degeczi (#23486) üzenetére


Rosep
senior tag

A PoE nem létszükséglet, meg tudom oldani tápfeladóval. A lényeg hogy el tudjam rejteni a kábeleket. A mennyezetet azért erőltetném, mert ott egy üres LAN kábel. Az a helység olyan, hogy csak lent vannak konnektorok, azokat nem akarom elfoglalni, ki-be húzogatni állandóan.

(#23494) ojb válasza Rosep (#23493) üzenetére


ojb
tag

DIY???
Serial UART to ethernet [link] +
CC2538 vagy CC2652P alapú Rpi soros modul összekötve 3 dróttal + antenna
és az egész hóbelevanc belepakolva egy dobozba [link] , majd fel a plafonra...

(#23495) tototos válasza tototos (#23440) üzenetére


tototos
őstag

Létezik hogy napszakhoz kötött a működés? :F Most már kapcsolni sem lehet. Lehet valamilyen mágneses zavar ami akkor jön elő amikor más lámpák is világítanak?

Zigbee2MQTT:info  2021-02-03 17:21:43: Starting network scan (includeRoutes 'false')
Zigbee2MQTT:error 2021-02-03 17:21:55: Failed to execute LQI for 'Nappalilampa'
Zigbee2MQTT:info  2021-02-03 17:21:55: Network scan finished
Zigbee2MQTT:info  2021-02-03 17:21:55: MQTT publish: topic 'zigbee2mqtt/bridge/networkmap/raw', payload '{"links":[{"depth":1,"linkquality":29,"lqi":29,"relationship":1,"routes":[],"source":{"ieeeAddr":"0x00124b002241a80f","networkAddress":2841},"sourceIeeeAddr":"0x00124b002241a80f","sourceNwkAddr":2841,"target":{"ieeeAddr":"0x00124b001949b069","networkAddress":0},"targetIeeeAddr":"0x00124b001949b069"},{"depth":1,"linkquality":0,"lqi":0,"relationship":1,"routes":[],"source":{"ieeeAddr":"0x847127fffec55d74","networkAddress":42738},"sourceIeeeAddr":"0x847127fffec55d74","sourceNwkAddr":42738,"target":{"ieeeAddr":"0x00124b001949b069","networkAddress":0},"targetIeeeAddr":"0x00124b001949b069"}],"nodes":[{"definition":null,"failed":[],"friendlyName":"Coordinator","ieeeAddr":"0x00124b001949b069","lastSeen":null,"networkAddress":0,"type":"Coordinator"},{"definition":{"description":"Wireless button","model":"SNZB-01","supports":"battery, action, linkquality","vendor":"SONOFF"},"friendlyName":"Nappalikapcsolo","ieeeAddr":"0x00124b002241a80f","lastSeen":1612366276752,"manufacturerName":"eWeLink","modelID":"WB01","networkAddress":2841,"type":"EndDevice"},{"definition":{"description":"Zigbee two way smart switch","model":"ZBMINI","supports":"switch (state), linkquality","vendor":"SONOFF"},"failed":["lqi"],"friendlyName":"Nappalilampa","ieeeAddr":"0x847127fffec55d74","lastSeen":1612366690725,"manufacturerName":"SONOFF","modelID":"01MINIZB","networkAddress":42738,"type":"Router"}]}'
Zigbee2MQTT:error 2021-02-03 17:23:18: Publish 'set' 'state' to 'Nappalilampa' failed: 'Error: Command 0x847127fffec55d74/1 genOnOff.on({}, {"timeout":10000,"disableResponse":false,"disableRecovery":false,"disableDefaultResponse":false,"direction":0,"srcEndpoint":null,"reservedBits":0,"manufacturerCode":null,"transactionSequenceNumber":null}) failed (Data request failed with error: 'MAC no ack' (233))'
Zigbee2MQTT:info  2021-02-03 17:23:18: MQTT publish: topic 'zigbee2mqtt/bridge/log', payload '{"message":"Publish 'set' 'state' to 'Nappalilampa' failed: 'Error: Command 0x847127fffec55d74/1 genOnOff.on({}, {\"timeout\":10000,\"disableResponse\":false,\"disableRecovery\":false,\"disableDefaultResponse\":false,\"direction\":0,\"srcEndpoint\":null,\"reservedBits\":0,\"manufacturerCode\":null,\"transactionSequenceNumber\":null}) failed (Data request failed with error: 'MAC no ack' (233))'","meta":{"friendly_name":"Nappalilampa"},"type":"zigbee_publish_error"}'

(#23496) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Olyan kérdésem lenne, hogyha radiátor termosztátot rakok fel azt be tudom-e konfigurálni hogy ne a termosztátok hőmérséklete alapján vezérelje a szelepnyitást hanem egy külső hőmérséklet érzékelő alapján. Egy szobában van több radiátor is, de nagyon rossz helyen vannak a fejek, az egyik alul, a másik felül az ablak felé. Ezért szeretném kiváltani egy szenzorral amit beraknék egy megfelelő helyre. A zigbee alapú MOES szelepeket néztem, bár gondolom nincs nagy különbség köztük. De ha van más javaslat azt is szívesen veszem.

(#23497) LógaGéza válasza osztraksajt (#23496) üzenetére


LógaGéza
addikt

Persze, simán működik úgy, csak valami külső rendszert kell befogni hozzá. Én HA alatt pl ezzel oldottam meg: [link]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23498) Rosep válasza ojb (#23494) üzenetére


Rosep
senior tag

Ilyen is van... :)

(#23499) Rosep


Rosep
senior tag

Na akkor lépjünk szintet...
Egyre szimpibb a Pi + HA. Tulajdonképpen a ház közepén van a falon is egy szabad LAN kábel. Már azon agyalok, hogy Pi 4 + PoE HAT + TouchScreen + RaspBee II is lehetne. Kérdés az, hogy a két bővítőmodult lehet-e egyszerre összehozni, főleg RaspBee II-vel. Illetve az LCD-n milyen kezelőfelületet kapnék és mit lehetne azon csinálni. :)

(#23500) vampire17


vampire17
addikt

Egy ilyen kulteri Riasztot hazasitanek ossze egy Shelly1-el. [link]

Itt a leirasa: [link]

Ami kerdesem lenne:

- Jo-e ha a vezerlojelnek 12V ot hasznalok?
- A bejovo 12V + - menne a 12V(+) meg COM(-)-ra ha jol ertem. Hova kene kotnom a Shelly1-et, ha azt akarom, hogy akkurol (is) menjen?
- kb 20 meter 0.5-os kabelen tudom elvinni ide a 12V-ot. Ez meg belefer? (UTP-n elv ennyire el lehet vinni pl IP kamerahoz, gondolom akkor 0.5-oson is jo)

Par idevago abra:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.