Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) fo_di válasza Somatom (#23548) üzenetére


fo_di
őstag

azért azt vedd figyelembe, hogy az ifttt az utóbbi időben erősen limitálta az ingyenes használatot, de még talán működhet (meg nem is feltétlen instant, hanem inkább 1 percen belüli, de arra, hogy 60% felett elinduljon, 80%nál kikapcsoljon, ez az időfelbontás elég lehet)

[ Szerkesztve ]

(#23552) Somatom válasza fo_di (#23551) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ez a baj. Úgy tűnik, hogy a Tuya tavaly megszüntette az IFTTT támogatást. :(((

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23553) cpt rodgi válasza fo_di (#23550) üzenetére


cpt rodgi
tag

szuperjo köszönöm a valaszt . rendelek kettöt es ha kiderül publikalom .

(#23554) tlala válasza LógaGéza (#23542) üzenetére


tlala
addikt

És a Merten milyen minőségű? Gyakran használt folyosóra keresek tartós darabokat, kicsit retró kivitelben (keskeny keret, krém pl.).

(#23555) cpt rodgi válasza szat8 (#23547) üzenetére


cpt rodgi
tag

hat szuperjo! köszi az infot . . a letezeserol sem tudtam .. mar csak a küle lenne picit mas.

"Gondolom a dizájn magas prioritásban " sajna.

(#23556) LógaGéza válasza Vodike (#23549) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én megmutattam neki, hogy ez a Sedna, ilyen szinekben vannak, válogathatsz. Szerencsére tetszett neki :)

tlala
Alapvetően a Schneiderrel nem nagyon lehet mellényúlni (egyedül az Unica család ami nem lett az igazi véleményem szerint). Merten is teljesen jó opció. Annyi, hogy ha csavarost vesz az ember, akkor pár évente nem árt lepattintani a tetejét, és meghúzgálni a csavarokat, de ez fennáll minden szerelvénynél.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23557) LógaGéza válasza cpt rodgi (#23555) üzenetére


LógaGéza
addikt

Lonshonho-nál (meg még pár másik márkánál) is vannak ilyen kapcsolók, ennél pl variálható a szín és a gombszám, ez sorolható, valamint a sorolhatóból van fekete is, amit csak másik márka neve alatt találtam most, de úgy sejtem, hogy amúgy ugyanaz az egész.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23558) beers válasza cpt rodgi (#23553) üzenetére


beers
addikt

Nekem van belőle, úton is van pár db, de még nem volt időm szét szedni!

M&N

(#23559) bb71 válasza bb71 (#23515) üzenetére


bb71
őstag

Reggel folytatása:

nem látta a CGG1-et...

Találtam ezt: [link]
ebből ezt beillesztve az én fájlomba:
esp32_ble_tracker:  
scan_parameters:    
duration: 300s    
window: 48ms    
interval: 64ms    
active: False

MŰKÖDIK.
de, hogy miért csak így...?

(#23560) itg


itg
tag

Sziasztok,

Tegnap számomra nagyon megdöbbentő dolog történt, hátha van rá ésszerű magyarázat.
Alapvetően az eszközeimet saját scriptekkel és kódokkal üzemeltetem, de gondoltam kipróbálok egy BW-SHP5-öt, Tasmota fw-el.
Megnyitottam böngészőben az alábbi oldalt: tasui.shantur.com, amely minden engedély nélkül felismerte és resetelte is az eszközt.
Ez hogy lehetséges?
Köszi

(#23561) koala69


koala69
tag

koszi, hogy megosztottad - segithet masoknak is!
ezek szerint az adatkuldes nincs kodolva azon a verzion meg amit vasaroltal, nekem ez a tipus van, a bt-rol a fw csere siman ment, es a scan parameterezesere sem volt szukseg -- cserebe sokat fogyasztanak, igaz percenkent kuldenek adatot.

[ Szerkesztve ]

(#23562) amargo válasza itg (#23560) üzenetére


amargo
addikt

Az említett oldalon azért van ott egy Discover devices, itt már belső ip cím tartományt kér és a felülethez szükséges felhasználónév/jelszó párost. Ha nincs beállítva akkor is megfogja találni az eszközöket, de azért vaktába nem fog lövöldözni.

Továbbá annyit csinál, hogy a megadott tartományban a belső hálózatodon lévő címekre küld egy request-et, ha megfelelő választ kap vissza, akkor onnan kiszed mindent. Ezt CORS-al éri el, viszonylag sok weblap működik így, nyilván megvannak a szabályai.

Resetelni nem fogja csak úgy az eszközöd (bár miután megtalálta és te beengedted megteheti).

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#23563) amargo válasza amargo (#23562) üzenetére


amargo
addikt

Én kirakott weblapon keresztül azért nem managelném az eszközeimet.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#23564) itg válasza amargo (#23562) üzenetére


itg
tag

Köszi.
A discover gomb valóban ott van.
De hogy van joga egy javascriptnek a belső hálózaton nézelődni?
Egyébként tényleg resetelte, most mikor ide beírtam, megnyitottam megint az oldalt, újra kiakasztotta az eszközt, annyira, hogy bekapcsoláskor még a kismegszakítót is leverte....

utólag, itt már azért figyelmeztetnek is: https://github.com/IOTReboot/TasUI

[ Szerkesztve ]

(#23565) itg válasza amargo (#23563) üzenetére


itg
tag

csak kipróbáltam, nem akartam elhinni, hogy js ilyen szinten hozzáfér a hálózathoz.

(#23566) fo_di válasza Somatom (#23552) üzenetére


fo_di
őstag

a lidl app nem tudja még az ifttt-t? mert elvileg egyes átszkinelt tuya appok elvileg még tudják (pl brilliant)
https://youtu.be/9OGCvXrm18A?t=258

(#23567) Degeczi válasza itg (#23564) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Egyszerűen http kéréseket indít a megadott tartományban. Ha ennyit sem tudna, kb. semmire se lenne jó a JS, hiszen a weboldalakon folyamatosan erre van szükség, így kommunikál a géped a webszerverekkel.

(#23568) itg válasza Degeczi (#23567) üzenetére


itg
tag

Az XHR-rel nincs gond, az teljesen rendben van.
Az okozott meglepetést, hogy lan discover is lehetséges.
Ez azért nem mindennapi.

(#23569) amargo válasza itg (#23568) üzenetére


amargo
addikt

cross site request, alapjában véve gondolj csak a reklámokra egy weblapon.
teljesen mind1, hogy most egy belső cím az vagy az interneten lévő. Itt annyi történik, hogy a tasmota nincs védve ez ellen.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#23570) Degeczi válasza itg (#23568) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A "start discovery" gombra egyszerűen végiglépeget a megadott IP tartományban, és minden címre elküldi a "/cm?cmnd=State" parancsot (ugyanúgy, mintha te írnád be a böngésződben), aztán értelmezi a válaszokat, ha van.
Vagy vmi másra gondolsz, de ez teljesen normális JS funkcionalitás.

(#23571) cpt rodgi válasza beers (#23558) üzenetére


cpt rodgi
tag

johir. akkor gondolom flashelheto, es elegedett vagy. nekem igy mar jo.

(#23572) itg válasza amargo (#23569) üzenetére


itg
tag

na ez az amit nem tudtam. akkor tényleg sima http kéréssel akasztja ki a jószágot.
az én időmben a hirdetéseknél még spec header bejegyzések kellettek, hogy ehhez hasonló eset ne fordulhasson elő két domain között.
köszi!

(#23573) gya/352 válasza cpt rodgi (#23571) üzenetére


gya/352
tag

Nem azt írja, hogy nem volt még ideje szétszedni? Akkor gondolom még nem derült ki hogy flash-elhető-e.
Van egy ilyen írást róla: https://templates.blakadder.com/girier_JR-PM01.html

(#23574) amargo válasza itg (#23572) üzenetére


amargo
addikt

ez ma is így van, sőt! F12 és látod is, miket beszélnek meg. Itt a webserver működése a lényeg és az ott megadott szabályok ezért írtam a CORS-t.

ui, a device kiakasztása az szerintem a véletlen műve, gyanítom nem ezért készült az oldal.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#23575) Somatom válasza fo_di (#23566) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom. Most ezzel a Tuya -val próbálkozom. Ritka ostoba egy állat. Sztem egy automatizációval kapcsolatos Androidos alkalmazásnál az lenne az alap, hogy Tasker beépülő legyen. De ez még egy nyomorult parancsikonra sem képes. A létrehozható parancsikon nem közvetlenül a kapcsolót kapcsolja, hanem meghívja az app kapcsoló activity -jét. Ezt kenhetem a hajamra. Tényleg ÍGY kéne megerőszakolni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23576) cpt rodgi válasza gya/352 (#23573) üzenetére


cpt rodgi
tag

:( mindenesetre köszi

(#23577) Somatom válasza Somatom (#23575) üzenetére


Somatom
veterán

Megcsináltam, működik. De, ez a módszer sajnos, csak Samsungokkal működik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23578) beers válasza cpt rodgi (#23571) üzenetére


beers
addikt

Sajnos még semmi erre utalót nem találtam, pedig kerestem...

#23573 gya/352
Akkor ez ki is derült :( !

[ Szerkesztve ]

M&N

(#23579) Rosep válasza vampire17 (#23466) üzenetére


Rosep
senior tag

Ez sem lehet jó egy Pi 4 HA mellé?
Aruba AP-303P

(#23580) vampire17 válasza Rosep (#23579) üzenetére


vampire17
addikt

Semmilyen infonk nincs ezekrol az integralt zigbee megolasokrol, itt sztm senki nem hasznalja igy a zigbee-t, mindenki coordinator+router(ek) kombojaval hasznalja,

Egy gyors google kereses alapjan en ugy latom, hogy semmi ilyesfajta zigbee-s AP-t sem tamogat egy ismertebb program sem (Zigbee2MQTT, ZHA, deCONZ )

De miert nem hasznalod pl ezt? [link]

A routerek (a 230-as eszkozok) majd megoldjak a lefedettseget...

[ Szerkesztve ]

(#23581) Rosep válasza vampire17 (#23580) üzenetére


Rosep
senior tag

Ez a megoldás annyiból lenne jó, hogy feltenném a meglévő Wi-Fi AP helyére, nem kéne még egy eszközt tenni a plafonra (a régi mehetne ki a garázsba, úgyis kell majd oda is). A Pi meg mehetne a rack szekrénybe antenna nélkül (az ugyebár a ház egyik sarka, eldugott helyen).

Na akkor ha jól értem, azt kell megtudni egy ilyen eszközről, hogy coordinator módban működik-e? Routerként a ZigBee esetén milyen eszközöket kell érteni?

[ Szerkesztve ]

(#23582) Lanash válasza Rosep (#23581) üzenetére


Lanash
aktív tag

Az miért nem jó, hogy a Pi megy a rackbe, usb stickel és valahova (lefedettségi területen belül) teszel egy zigbee izzót vagy okos konnektort?

(#23583) koala69


koala69
tag

sziasztok!
van vkinek tapasztalata esphome - max7219 8x8 kijelzovel?
pixelmix.ttf -t hasznalnam, de a karakterek ossze vissza jelennek meg
koszonom elore is!!

(#23584) LógaGéza válasza koala69 (#23583) üzenetére


LógaGéza
addikt

Van, én is pixelmix-et használtam. Ha leírod a pontos problémát, és csatolsz hozzá egy ESPHome YAML-t, akkor kitalálunk valamit :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23585) fo_di válasza Somatom (#23577) üzenetére


fo_di
őstag

a tuya appot nem használom, de örülök, hogy végül sikerült összehozni

(#23586) koala69 válasza LógaGéza (#23584) üzenetére


koala69
tag

koszi!
a problema mar az elejen jelentkezik, olyan, mintha az a kijelzo ami nekem van, nem ugy ertelmezne a kiirast.
8x8-as -bol 4 db, esp8266 nodemcu parositas. ugy tunik, a ket eszkoz kozott minden rendben, de az iskolapelda "HELLO" igy jelenik meg

a yaml:
spi:
clk_pin: D0
mosi_pin: D1

display:
- platform: max7219digit
cs_pin: D2
num_chips: 4
intensity: 15
lambda: |-
it.print(0, 0, id(digit_font), "HELLO!");

font:
- file: "pixelmix.ttf"
id: digit_font
size: 8

szoval tanacstalan vagyok....

(#23587) fo_di válasza koala69 (#23586) üzenetére


fo_di
őstag

ezek nem szétszedhető modulok? mert olyan, mintha a sorrendjük lenne összekeverve, ha visszafelé sorrendben akasztod össze őket, akkor szerintem jó lesz a kiírás

(#23588) Somatom válasza fo_di (#23585) üzenetére


Somatom
veterán

Egyébként a Lidl appban sincs IFTTT, úgyhogy ez a vonal ilyen szempontból felejtős. Az a hekkelős viszont, amit linkeltem, működhet minden olyan platformon, ami automatizáltan tud terminálparancsot/scriptet futtatni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23589) koala69 válasza fo_di (#23587) üzenetére


koala69
tag

:-) koszi a tippet, az nekem is feltunt, hogy
4=>1
3=>2
2=>3
1=>4
a kijelzok kivehetok, de a negy modulnak egy panelja van, max szet tudom fureszelni oket...
talan vhogy software-sen is meg lehetne oket forditani.... csak nem tudom, hogyan...
bar nem vagyok benne biztos, hogy ha egyesevel szetvagom oket, es a mostani korrigalasanak megfelelo sorrendben osszekapcsolom, akkor az megoldja a problemat.....

[ Szerkesztve ]

(#23590) koala69


koala69
tag

persze, megint en voltam a hulye..
reverse_enable: TRUE
elnezest!

(#23591) ojb válasza Rosep (#23581) üzenetére


ojb
tag

Egy pici rádiótechnika mielőtt döntenél és beruháznál...
A WiFi is és a ZigBee is ugyanazt a 2.4GHz-s frekvencia sávot használja kommunikációra.
Namost valahogyan meg kell oldani, hogy egymás zavarása nélkül működjenek.
Lehet mindenféle hókusz-pókusz teljesítménykacsolgatásos oda-vissza kapcsolás stb is , de a legegyszerűbb, ha fizikailag arrébb helyezed el őket egymástól (néhány méter) és valamennyire megpróbálod a rendelkezésre álló spektrum használatát optimalizálni.

Itt főként a Te általad használt AP és ZB eszközök csatorna használatát kell figyelembe venni, mert a távolságok miatt főként ezek hatnak egymásra és nem a szomszéd WiFi-je.
Pl. Az egymás mellett közvetlenül elhelyezett ill ~2 - 3m távolságra levő eszközök zavaró jel teljesítménybeli különbsége akár 20 - 30dBm (100 - 1.000 szeres) lehet.

[ Szerkesztve ]

(#23592) tototos válasza ojb (#23591) üzenetére


tototos
őstag

Honnan tudom hogy a zigbee melyiket használja? Nálam a wifi router az 1-es csatornán ad.

(#23593) LouiS22 válasza tototos (#23592) üzenetére


LouiS22
veterán

11 a default emlékeim szerint. de gyártója is válogatja: van, aki csak a 15-ös csatornán üzemel).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#23594) ojb válasza tototos (#23592) üzenetére


ojb
tag

A config file -ből.
Z2M esetében biztosan!
Bízom benne, hogy a többi sw esetében is állítható.

(#23595) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok!

Boltunkban xiaomi kamerákat használunk, és tervbe van egy "okosítás " is, már az időzítős konnektorokat ( dekor világítás megy róla ) is lecseréltük, ha lehetne maradnék ennél a márkánál.

Van esetleg tapasztalata az ajtónyitó érzékelővel kapcsolatban a topikba?Van saját riasztó rendszerünk esetleg ebbe bele lehetne építeni az okos érzékelőt vagy felejtsem el?

(#23596) zsamiatt válasza papp_no1 (#23595) üzenetére


zsamiatt
őstag

mondjuk nem lenne rossz ha leírnád milyen riasztó van. Másrész ha meg biztonsági célokra szeretnéd használni akkor nagyon nem javasolt.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#23597) Lanash válasza papp_no1 (#23595) üzenetére


Lanash
aktív tag

Nekem az eu-s Xiaomi mija hub van mija nyitás érzékelővel. Ahogy nekem is leírták és igazuk van a fórumtársaknak ezek nem valók biztonsági rendszerbe. Saját tapasztalat alapján van amikor azonnal jelez nyitásra van hogy 5 perc múlva, de volt olyan, hogy 27 perc volt az értesítés.

(#23598) fo_di válasza papp_no1 (#23595) üzenetére


fo_di
őstag

a biztosító tuti nem fogja elfogadni a házilag összerakott riasztót, ha boltról van szó

(#23599) tototos válasza ojb (#23594) üzenetére


tototos
őstag

Köszönöm meg is találtam. Jól gondolom hogy az 1es Wifi csatorna mellé a 20as zigbee csatorna az ideális választás?

(#23600) tototos válasza tototos (#23599) üzenetére


tototos
őstag

Hát a zigbee úgy néz ki háklisabb a csatorna állításra, az összes párosítás elveszett :o :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.