Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) LógaGéza válasza bb71 (#23648) üzenetére


LógaGéza
addikt

Két lehetőség van:
HA Supervized: [link] - települ webfelülettel. Ha HassIO alatt van, akkor hozzá tudod kapcsolni USB-n, és flashelheted az ESP-t egyből, ha nem, akkor miután megcsináltad a configot, binárist le lehet tölteni, és ESPHome Flasherrel (vagy bármilyen pyFlasherrel) fel tudod tölteni az ESP-re.
Windows/Linux/macOS: parancssorból is össze lehet rakni, Python futtatókörnyezetet kell felrakni (telepítéskor engedd, hogy hozzá adja a PATH-hez a mappáját), majd parancssorba: pip install esphome. Ha webes felület is kell akkor még pluszba: pip install tornado esptool, utánna pedig esphome config/ dashboard, így a localhost:6052 alatt meg fog jelenni. Flashelés meg ugyanúgy mehet, mint feljebb írtam.

Bővebben:
[Getting Started with ESPHome]
[Getting Started with ESPHome and Home Assistant]

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23652) szat8 válasza LógaGéza (#23647) üzenetére


szat8
tag

Szuper, köszönöm a segítséget!
Ha végre kitapasztalom ezt is, megint kitárul egy új világ, tele lehetőségekkel! :)

(#23653) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Kicsit off téma de arra lennék kíváncsi hogy ki mire használja az okos otthonát? Tudom sokaknál időjárás követő a fűtés. Most hogy beszereltem az első okos relét elgondolkoztam hogy ezt megoldhattam volna egy dupla alternatív kapcsoloval is :DDD most keresem azokat az előnyöket amikkel tényleg hasznos dolgokat tudok csinálni.

(#23654) bb71 válasza LógaGéza (#23651) üzenetére


bb71
őstag

Nem erre gondoltam... hanem magára az ESPhome csomagra a github-on, amit add-on-ként telepít az ember a HA alá...

Van egy változtatás, amit nem merge-ltek még és így nem tudom elérni a CGDK2 hőmérőket, gondoltam majd én egybefordítom. De ez nem így működik úgy látom...

(#23655) LógaGéza válasza bb71 (#23654) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azt is fel tudod rakni, van külön beta és dev verzió, annyi, hogy repot kell hozzáadni: [How do I update to the latest beta release?]
Maradhat a stable is mellette, nálam fenn van mind a három :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23656) bb71 válasza LógaGéza (#23655) üzenetére


bb71
őstag

A betaban vagy a devben mar benne van a meg nem mergelt valtoztatas?

(#23657) TheProb válasza LógaGéza (#23651) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi, ha az eredeti címzettnek nem is, nekem segített.
Jelenleg sajnos csak egy Mi Flora van kéznél, azzal próbáltam ki.

Viszont első blikkre nagyon ergyák ezek a HA-s widget-ek. Pl. szerettem volna megnézni a grafikonon, hogy adott időpillanatban milyen hőmérsékletet rögzített a Flora-de hiába mozgatom kurzort gráfon, vagy egyáltalán vagy csak lassan jeleníti meg az adatokat. Ez ilyen szar vagy esetleg másik widget-el/theme-el ez normalizálódik?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#23658) gery2123


gery2123
őstag

Sziasztok!

Van két automatizációm, de nem akar menni. Mi lehet a gond.
Lényeg van lent és fent egy tado termosz. Lent padlófűtés van és annak a keringetőjét szeretném kapcsolni a szerint, hogy van e fűtési igény vagy nincs. Az mindegy hogy melyik tado egység fűt. Ha nincs fűtési igény akkor ne menjen a keringető. Előre is köszönöm!

#Keringető_ON
- id: '1612638794044'
  alias: Keringető_ON
  description: ''
  trigger:
  - platform: numeric_state
    entity_id: sensor.nappali_heating
    above: '1'
  condition:
  - condition: or
    conditions:
    - condition: numeric_state
      entity_id: sensor.emelet_heating
      above: '1'
  action:
  - service: switch.turn_on
    data: {}
    entity_id: switch.sonoff_1000490506
  mode: single
  
#Keringető_OFF
- id: '1612638909826'
  alias: Keringető_OFF
  description: ''
  trigger:
  - platform: numeric_state
    entity_id: sensor.nappali_heating
    below: '1'
  condition:
  - condition: or
    conditions:
    - condition: numeric_state
      entity_id: sensor.emelet_heating
      below: '1'
  action:
  - service: switch.turn_off
    data: {}
    entity_id: switch.sonoff_1000490506
  mode: single

-- PSN_ID: GerY2123

(#23659) szat8 válasza gery2123 (#23658) üzenetére


szat8
tag

Van egy kis kavarodás.
Most a nappali sensor állapota indítja az akciót, de feltételnek az emeleti sensor van beállítva. Az "or" hiába van ott, mert utána csak 1 condition van, a triggerre az nem vonatkozik, csak a condition blokkban felsorolt feltételekre, amikből most csak 1 van. Az így most azt jelenti, hogy csak akkor vált, ha a nappali állapota változik, de közben az emelet már abban az állapotban van, amibe a nappali kerül.
Ha jól értem a helyzetet, elég lenne a nappali fűtését figyelni, töröld ki teljesen a condition részt, és jó lesz.

(#23660) gery2123 válasza szat8 (#23659) üzenetére


gery2123
őstag

Az a baj, hogy szeretném ha az emelti fűtés igény mellet is menne a lenti keringető, mert így pont jól balanszol a fenti radiátor és a padlófűtés. Van rá mód hogy mind a két feltétel ott legyen? Köszönöm

Közben meglett és úgy néz ki megy. Próba indul

alias: Keringető_ON
description: ''
trigger:
  - platform: numeric_state
    entity_id: sensor.nappali_heating
    above: '1'
  - platform: numeric_state
    entity_id: sensor.emelet_heating
    above: '1'
condition: []
action:
  - service: switch.turn_on
    data: {}
    entity_id: switch.sonoff_1000490506
mode: single

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#23661) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok! Adott egy Beca BAC-002 termosztat, aminek kozvetlenul a TYWE2S chipjere fel van forrasztva a VCC a GND a TX az RX meg a GPIO0. (nem, nem en fogom csinalni... :D ) Az lenne a terv, hogy fol-flashelek ra egy Tasmota-t TuyaMCU meg OpenTherm integracioval, a TX/RX VCC/GND labara meg rateszek egy Ihor fele OT adaptert.

A kerdes, hogy a TX/RX laba vajon szabad-e normal mukodes kozben? Szoval hasznalhatom-e kozben masra.

[ Szerkesztve ]

(#23662) MaCS_70 válasza Degeczi (#23642) üzenetére


MaCS_70
félisten

Degeczi, Zolli, köszönöm!

Mivel még vezetékezés és beszerzés előtt állok, mindenre van lehetőség.

Mi lenne a legkedvezőbb vezetékezés két egymás melletti redőny egy helytől vezérléséhez?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23663) vkp válasza MaCS_70 (#23662) üzenetére


vkp
aktív tag

2 falidoboz egymás mellé, beléjük 1-1 redőny kapcsoló abból a márkából, amiből egyébként is szereled a villanyt, mögéjük pedig 1-1 shelly 2.5. A doboz legyen dupla mély.

(#23664) MaCS_70 válasza vkp (#23663) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

És a kábelezés? Nyilván kell táp a redőnyhöz, de vajon milyen a vezérlés?

Jól értelmezem, hogy egy UTP elég két redőnyhöz? Tehát a kapcsolóhoz menjen a 230LNG meg a wifi, onnan aztán a Shelly-ből csak vezérlés és külön a táp a motormozgatáshoz?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#23665) Degeczi válasza MaCS_70 (#23664) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Milyen UTP? Wifis a Shelly 2.5.
Egy kapcsolós redőnynek 4 vezetéke van: fölfelé irány kapcsolt fázisa, lefelé fázis, nulla, védőföld. A két kapcsolt szál a Shelly két reléjének a kimenetére megy: további, fix táp nem kell, hiszen csak akkor-addig adsz neki, amíg vmelyik irányba tekernie kell.

[ Szerkesztve ]

(#23666) vampire17 válasza Degeczi (#23665) üzenetére


vampire17
addikt

Sztm ott a kavar, hogy a kollega ugy gondolta, hogy fix fazis kell a redonyokre es UTP-n pedig a vezerles megy.

(#23667) radio11 válasza tototos (#23653) üzenetére


radio11
tag

Először is tisztázzunk néhány fogalmat:
- létezik a távvezérlés ami arról szól, hogy távolról el tudunk valamit indítani/megállítani stb. Ez nem minden esetben jelet okos otthont, még akkor sem ha okos rendszerbe integrálva követjük el. Például ha egy "okos" konnektort egyszerűen a neten keresztül kapcsolgatunk, de nincs hozzá írva semmi szkript vagy hasonló. Vagy amikor lusta felállni a káder és a telefonról kapcsolgatja a világítást, ahhoz sem kell HA szerver :-)
- létezik az automatizálás, vagy szabályzás, például nekem a kerítésbe épített lámpákat alkonykapcsoló működteti ami távol áll az okostól, de ugyanazt tudja, mint egy napkelte/napnyugta típusú okosotthon vezérlés. De ilyen egy termosztátos fűtés is
- számomra az igazi okos otthon értelme az, amikor több ilyen rendszer programozottan és összhangban együtt működik és értelmet is adunk a szervernek.

Na ezek után az én tervezett rendszerem (egy része):
1. Szauna vezérlése (időzítés felfűtésre, illetve távolról indítás) -ehhez még nem kellene nagyon okos rendszer
2. Fűtés vezérlése, több zóna ráadásul elég egyedi feltétek szerint (például a pinceszobába csak időnként menne a fűtés, a többi helyen meg egymástól függetlenül kellene indulni a kazánnak) Ez még mindig megoldható okosrendszer nélkül
A csavar ott jön, hogy villanykazánnal fűtök és a szaunakályha is jó nagy teljesítményű-ergo nem biztos hogy egyszerre kellene üzemelniük, na ehhez már jó lesz az okosotthon vezérlés, hogy a kettőt lehetőleg időben különválasszam, a "szaunás" napok általában egykét nappal előre láthatók, így tudok olyan szkriptet írni (remélem) hogy szaunaindítás -2 óra időpontban ellenőrizze, hogy kell- e fűteni a lakást, ha igen akkor kezdje el, ha indul a szaunakályha akkor meg álljon le előtte

Hosszabb távon olyat is szeretnék elérni, hogy ha aktívan termelnek a napelemek akkor némelyik fogyasztóm preferáltan abban az időben üzemeljen, hogy a saját zöld áramomat tudjam fogyasztani. Például a mosógép vagy a bojler preferáltan üzemelhetne mikor erősebben termelek napelemmel. Sokan röhögnek most valószínűleg, de szerintem eljön az idő amikor az országos hálózatból is kedvezőbb lesz használni a megújulókat, vagy ha a napelemes átvétel feltételeit kedvezőtlenebbre váltják

(#23668) LógaGéza válasza TheProb (#23657) üzenetére


LógaGéza
addikt

Próbáld ezzel: [Lovelace Mini Graph Card]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23669) Vodike válasza Degeczi (#23665) üzenetére


Vodike
tag

Egyebkent mi van akkor, hogyha en buta motort szeretnek, de az elozo tulaj csak 3 eres vezeteket huzatott a redonyhoz? Gondolom o rf redonyt akart.

3 eres vezetek eseten, ha nem szeretnek vesni es kabelt cserelni, akkor a fali kapcsolo nem bekotesevel, vallalva a kockazatokat, lehet meg hasznalni shelly 2.5-ot vagy igy mar egyiranyu utca az rf redony? :(

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#23670) LógaGéza válasza bb71 (#23656) üzenetére


LógaGéza
addikt

Jaa, értem mi a probléma.
Hát a legegyszerűbb szvsz, ha lehúzod a módosított repot, és azzal csinálod meg parancssorból, ameddig nem lesz merged sehol (dev-be be szoktak hamar kerülni a dolgok, bár most jött ki 4 napja az 1.16.0, ki tudja mikor fog megtörténni).
git clone https://github.com/zaluthar/esphome.git
cd esphome
git checkout xiaomi_cgdk2
python -m venv venv
source venv/bin/activate
python setup.py install
mkdir Testing; cd Testing
esphome xiaomi_cgdk2.yaml run

A xiaomi_cgdk2.yaml-ba írd le majd előtte a szükséges configot.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23671) Degeczi válasza Vodike (#23669) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha csatornába húzta a kábelt, akkor talán nem vészes kicserélni. Vagy ha nem megy, földelést külön húzol oda bárhonnan (akár kívül is, ha ott egyszerűbb).

(#23672) Vodike válasza Degeczi (#23671) üzenetére


Vodike
tag

Mindent csatornaba huztak, kiveve ezekez a kabeleket :( nem tudom honnan tudnek foldet vinni neki, az az opcio amit irtam felejtos?

exTiga

(#23673) vkp válasza Vodike (#23672) üzenetére


vkp
aktív tag

Nekem a redőnytokokban vannak a shelly-k, mert nem akartam vésni. A kapcsolókról nem mondtam le, sima ikea-s kapcsolók vannak, ehhez már nyilván kell a shelly-n kívül egy HA és egy zigbee stick.

(#23674) Degeczi válasza Vodike (#23672) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha a Shelly-t a redőny tokjába be tudod szerelni akkor működhet úgy is, persze.
Nekem nincsenek is fali kapcsolók, mert az esetek 90+%-ában automatikus a működés, azon kívül pedig hangparancsot használunk.

[ Szerkesztve ]

(#23675) ojb válasza Vodike (#23669) üzenetére


ojb
tag

"de az elozo tulaj csak 3 eres vezeteket huzatott a redonyhoz?"
Ez a három vezeték a redőnynél nem a fázis ; nulla és védőföld???
Vagy én értettem valamit félre és ezek a drótok nem is a redőnynél a tokban vannak?

(#23676) Degeczi válasza ojb (#23675) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Rádiósnál igen, kapcsolóshoz viszont négy szál kell.

(#23677) radio11 válasza Degeczi (#23676) üzenetére


radio11
tag

Vagy 3, ha nincs PE (sicc) :-)

(#23678) Degeczi válasza radio11 (#23677) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, de többnyire aluredőny kap motorizálást, ahol a fém lamellák közvetlenül kapcsolatban vannak a fém tengellyel, így az kerülendő, ha csak lehet.

(#23679) ojb válasza Degeczi (#23676) üzenetére


ojb
tag

"kapcsolóshoz viszont négy szál kell"
Ebben az esetben nem a kapcsoló (Shelly 2.5) csinál a "3"-ból "4"- et ? :F

(#23680) radio11 válasza ojb (#23679) üzenetére


radio11
tag

Igen, ha a redőnydobozban van akkor jó. Neten láttam rá kapcsolásokat bőven.
Viszont nem tudom, hogy mi van akkor ha a Shellyben véletlenül mindkét relé meghúz. Annak a redőnymotor nem biztos, hogy örülne.

(#23681) Degeczi válasza ojb (#23679) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ld. alább: csak ha a redőnytokba tudod telepíteni, ami azzal jár, h nincs fali kapcsoló, másrészt a kis Shelly-k wifi térereje nem világbajnok (és az is kérdés lehet, hosszú távon hogyan viselik egy napsütötte fémdoboz melegét, mert beltéri hőmérsékleten is szépen tudnak melegedni)

radio11: a Shelly setupjában megadod, h redőnymódban fogod használni, és az kizárja ezt a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#23682) vkp


vkp
aktív tag

Használ valaki gáz/vízcsap motoros elzárót? Van shelly és vannak különböző kínai vackok. Ezek hogy működnek? Ahogy látom, 2 eres bekötésű, tehát impulzus nem elég neki, addig kell neki feszültséget adni, amíg el nem zár. Az igazán érdekes az, hogy ha fordított polaritású feszültséget kap, akkor visszanyit, vagy kézzel kell újranyitni a csapot.
Azért érdekes, mert vízóra aknában akarom használni.

(#23683) fecus


fecus
őstag

Ti milyen csatornán/frekvencián működtetitek a zigbee eszközöket. Ahogy szétnéztem a környezetemben lévő frekvenciák között nekem csak a 24-26-os csatornák nem zavarnának be a saját meg a szomszéd WiFi-kbe.
Az itt feltűnt eszközök mind tudják a 24-26-os csatornákat?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#23684) bb71 válasza LógaGéza (#23670) üzenetére


bb71
őstag

Köszi, már csak azt nem tudom - tudatlan vagyok -, hogy ezt melyik platformon kellene végrehajtanom?

(#23685) radio11 válasza vkp (#23682) üzenetére


radio11
tag

Szerintem addig kell neki a feszültség míg nem zár/nyit ( a kínainál 3-8 másodpercet ír erre). Ebből az is megválaszolni látszik, hogy kifele is motorral nyit (valószínűleg megfordított polaritás). Nem tudom, hogy végálláskapcsoló vagy nyomatékkapcsoló van-e benne, én biztos ami biztos adnék neki egy néhány másodperces impulzust. Nyitás irányhoz meg egy sima, dupla érintkezős relével fordítanám meg a polaritást.

(#23686) ojb válasza fecus (#23683) üzenetére


ojb
tag

"Normál"szintű ZB hálózat csak akkor zavarja a Wifi-t, ha nagyon közel (szinte egymás mellett) van a két eszköz. (Jelentős több, mint 10dBm (10szeres) teljesítménykülönbség van a két eszköz kimenő teljesítményében a Wifi javára)
Emelt szintű ZB esetében (PA modulos coordinátorok vagy routerek vagy a CC2652P) már nagyon más a helyzet... Azt már odafigyeléssel, tervezéssel kell, lehet használni a Wifi mellet, mert ott már fordulhat a teljesítmény arány a ZB javára és ennek hatására jobban belebeszélhet a WiFi forgalmába.
Amennyiben a WiFi router csatorna kiosztása "auto"-ra van állítva zavartatás esetén úgyis átkapcsol másik kevésbé zavart csatornára. Sok esetben ez is elég. Csak a Komolyabb router tudja megmondani, hogy mennyire zavarja a ZB a forgalmát.

(#23687) fecus válasza ojb (#23686) üzenetére


fecus
őstag

Közel lenne. A 2. emeleten van a router (ch9) és a garázsban a hotspot (ch3). A szerver 1 méterre a hotspot-tól.
Éppen fordítva írták, hogy a WiFi nehezíti meg a zigbee életét.
Csak akkor van értelme zigbee-vel bővítenem a rendszert, ha az "fellát" a 2. emeletre. A garázsban, udvaron nem lesz gond a hotspot miatt.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#23688) radio11


radio11
tag

Ha ennyire zavarja egymást a Zigbee és a wifi akkor a zigbee gateway-k is összevesznek saját magukkal (abban mindkettő megvan)? :F

(#23689) Degeczi válasza ojb (#23686) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Zavarhatja pedig, csak kérdés, észreveszed-e...
Sokáig én sem tudtam, mert működött a hálózat azonos frekvencián dolgozó (1-es wifi, 11-es zigbee, CC2530 routerrel, CC2531 koordinátorral).
Aztán lecseréltem a régi wifit egy Unify AP-re, ami már mindenféle jellemzőt megmutat, és furcsálltam, miért olyan nagy, 40% körüli a wifi csomagok újraküldési aránya (noha észlelhető problémát még nem okozott, de ijesztően magas érték volt)
Átraktam a wifit zigbee-vel nem ütközőre, és azonnal a töredékére esett ez, tizenpár %-ra! Azóta is úgy maradt, szóval valóban a zigbee-wifi ütközés okozta.

(#23690) LógaGéza válasza bb71 (#23684) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ezt így konkrétan bármely Linux alapú rendszeren fog működni a parancsok miatt, de egy kis variálással meg lehet csinálni Windows alatt is.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#23691) tototos válasza radio11 (#23667) üzenetére


tototos
őstag

Első sorban az automatizálásra mint okos otthon. Az hogy távolról lehet kapcsolgatni egy feature/kényelem. A védelmi mechanizmusok lehetnek még érdekesek, de ezekhez azért át kell alakítani a rendszereket, pl csőtörés esetén zárja el a vizet és társai. Fűtésnél látom az előnyét, de ehhez nálam pl minden radiátorra okos termofej kellene. Bár kérdés mennyit tud spórolni egy ilyen befektetés. Most is termo fejek vannak, csak ugye fixen belőve egy hőfokra nincs állítva és napközben nincs senki a lakásban.

(#23692) radio11 válasza tototos (#23691) üzenetére


radio11
tag

A spórolás és az okosotthon nem igazán járnak mindig kéz a kézben, akármilyen kis (szerveres) rendszert csinál az ember 100-200e rámegy apránként alsóhangon, annyi villanyt/fűtést/vizet megspórolni pedig hosszú idő. Viszont ha mellé teszem a kényelmet, illetve az okosítással nyert időt (erre szép példa pl a robotporszívó) akkor már összességében megéri belevágni.
Védelmi mechanizmusnak legjobb egy jó lakásbiztosítás. :) A védelmi (okos) beavatkozások helyett én inkább a problémák távdetektálását (pl csőtörés) akarom megoldani, beavatkozásnak meg marad a gyorsan hazarohanni (ha az nem megy akkor valamelyik szomszéd riasztása, hogy zárja a vízórámat) :)
Fűtés az tök hasznos tud lenni, arra kell vigyázni, hogy fail-safe legyen, tehát egy teljes automatika leállásnál ne vágja tönkre a fűtést (vagy ne fűtse fel a lakást 30 fokra :D ). Egy összetett rendszernél (mint az enyém pl) a nagyobb része a munkának az lesz, hogy kitaláljam a rendszert illetve megírjam.

Azt megtanultam, hogy megfelelően kell kialakítani az okosságot, mert öngólt lehet lőni vele könnyen. A cégnél minden érzékelős, nagyon jó ez sok esetben. DE például a WC-n hülyén néz ki, hogy kábelfektetés közben hadonászni kell, hogy ne kapcsoljon le a villany. Az érzékelős vízcsap is tök jó ha kezet akarok mosni, de ha arcot vagy felkart akarnék mosni az már technikásabb :DD , évekig hisztiztem, hogy legalább az eggyiket cseréljék le "buta" csapra. A kártyával működő ajtók is nagyon jók - már ha működnek. Ha éppen nem akar működni akkor kellemetlen, főleg ha az ember rohanna hibát elhárítani. Áramszünetnél pedig kész főnyeremény.

(#23693) tototos válasza radio11 (#23692) üzenetére


tototos
őstag

Ha időt spórolsz valamivel az is jó, csak meg kell találni mi az ami spórolás és mi az ami kényelem. Mondjuk egy lámpakapcsoló legtöbbször kényelem mert nem kell odamenni a kapcsolóhoz. Nálam most ott jött az előny, hogy nem kellett kapcsolót cserélni meg vezetékezni, hanem beraktam a gipszkartonba a relés és mellé vettem egy zigbee kapcsolót.

(#23694) Degeczi válasza radio11 (#23692) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Abszolút így van, ez nem a spórolásról szól, hanem egy jó játék, hobby! Jellemzően olyasmire, amit máshogy is meg lehet oldani, és szépen boldogulni lehet automatizálás nélkül is.

(a WC világítás viszont pont arra jó példa, hogyan lehet ezt okosotthonban, szoftverrel jobban megcsinálni, mint egy mezei, csak hardverrel dolgozó mozgásérzékelős lámpa ami buta módon lekapcsol mozgás nélkül: itt uis egyszerűen hozzáveszed az ajtó állapotát is, és addig nem oltod le, míg nem nyitja ki az ajtót aki benn volt - és máris nem kell integetni... és ha már így van infó arról, h épp van-e benn vki, kívülről is lehet jelezni a foglaltságot)

(#23695) Rolly


Rolly
veterán

Szomszéd az agyunkra megy :( ... rendszeresen gitározik és természetesen a legközelebbi szobában teszi ezt (ikerház) ...

Mit tudnék tenni? Két lehetőségben gondolkodom:

1)
- valahogy semlegesíteni a hangokat akár teljes ház szinten (csak mikor gitározik) ...
- korábban gondolkodtam, hogy adok neki egy wifis "jelzőt", hogy amikor nem vagyunk otthon akkor gitározzon de vagy hülye vagy csak leszarja a társas együttélés szabályait (ma 8 előtt kezdett zenét hallgatni... 8:10 körül gitározni)

2) hogyan lehet kiutálni a szomszédot, és elérni azt, hogy el akarja adni a lakás részt? :D (ezt is természetesen okoseszköz irányból megközelítve)

(#23696) radio11 válasza Rolly (#23695) üzenetére


radio11
tag

Veszel egy erős hangrendszert és mikor nem vagy otthon csuta hangerőn lakodalmast (vagy valami hasonló rettenetet) játszol neki. Ez okosotthon oldalról is megoldható szerintem :DD

(#23697) radio11 válasza radio11 (#23696) üzenetére


radio11
tag

Hasonlót pont tegnap csináltam, 5 voltos MP3 lejátszó panel 2w erősítővel (banggood, 700 ft) 2 relés időzítő ( 10 percenként 40 másodpercre bekapcsol) és egy kicsi régi mircoSD-re felvett vércsehang. Ezt kapják a gerlék, hogy húzzanak el. :DD Ja egy sonoff micro kapcsolja.

(#23698) bb71 válasza LógaGéza (#23670) üzenetére


bb71
őstag

:R
Háááát Te elég nagy király vagy! :D

Köszönöm a segítséged, működik!!!!!
Igaz, hogy az általad leírt parancsokat adjusztálni kellett, mert persze úgy nem volt jó...

Mingw64 alatt csináltam Windows 10-en:

$ git clone https://github.com/zaluthar/esphome.git
$ cd esphome
$ git checkout xiaomi_cgdk2
$ python -m venv venv
___nincs válasz rá
$ source venv/bin/activate
___bash: venv/bin/activate: No such file or directory
$ pip install virtualenv
$ python -m venv venv
___nincs válasz rá
$ source venv/bin/activate
___bash: venv/bin/activate: No such file or directory
$ source venv/scripts/activate
(venv)
$ python setup.py install
___error: [WinError 5] A hozz▒f▒r▒s megtagadva: 'C:\\Users\\xxxx\\AppData\\Local\\Temp\\easy_install-d3dzq44e\\crypt-py3.7-win-amd64.egg\\_cffi_backend.cp37-win_amd64.pyd'
(venv)
$ python -m pip install -U pip
$ python setup.py install
error: [WinError 5] A hozz▒f▒r▒s megtagadva: 'C:\\Users\\xxxx\\AppData\\Local\\Temp\\easy_install-hfx5czsg\\crypt-py3.7-win-amd64.egg\\_cffi_backend.cp37-win_amd64.pyd'
(venv)
$ pip install cryptography
___ERROR: pip's dependency resolver does not currently take into account all the packages that are installed. This behwing dependency conflicts.
esptool 3.0 requires bitstring>=3.1.6, which is not installed.
$ pip install bitstring
$ pip install cryptography
$ python setup.py install
___Finished processing dependencies for esphome==1.16.0.dev0
(venv)
$ mkdir Testing; cd Testing
(venv)
$ esphome xiaomi_cgdk2.yaml run
INFO Successfully compiled program.

(#23699) szat8


szat8
tag

Aki használ HACS-ot, óvatosan a frissítéssel. Nekem nem indult el HA újraindítása után 2021.1 verzióval, de amint frissítettem 2021.2.1-re, meg javult a HACS is.

(#23700) gabter válasza Zolli77 (#23644) üzenetére


gabter
tag

Az ESPHome rfBridge vonalon el tudnál egy kicsit indítani? Néztem az ESPHome honlapját, de nem teljesen vágom, hogy mit kell az UART-ra kötni? Kell hozzá Portisch firmware, vagy az ESPHome megkerüli a chipet és feldolgozza a távirányító rf jelét (mert alapból nyilván nem ismeri fel).
Egyébként a pozíciókövetés hogy megy? Hiszen vissza nem jön adat, hogy vette-e a redőny az adást.
Most egy Broadlink RMPro vezérli a redőnyt de nem vagyok vele teljesen megelégedve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.