Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) Degeczi válasza BullZeye (#13441) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A CC2530-as router 2-3.6V-ot vár el, vagyis fölösleges 5V-ot előállító powerbankot használni, ha utána úgyis rögtön visszalakítod.
Rakj olyan tápot a router elé, ami megelégszik 3.6V bemenő feszültséggel is, és akkor kötheted egy elemtartóban lévő 18650-re is.

(#13452) Vodike válasza jézusom (#13450) üzenetére


Vodike
tag

Milyen eszkozoket? Erdemes lenne szerintem gyakorlatoznos vele es sokat olvasni a domoticz wikit, mert ezek eleg tavoli kerdesek.

exTiga

(#13453) LouiS22 válasza Vodike (#13452) üzenetére


LouiS22
veterán

De mennyivel egyszerűbb (és magyarabb megoldás...), ha valaki szépen leírja pontról pontra, lehetőleg magyarul...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#13454) jézusom


jézusom
addikt

Lehet fikázni, de kurvára az elejéről kezdtem. Nem kértem szóról szóra leírást. De most egy ilyen coreelec domoval mit lehet csinálni? Azt mondták jó ez is, akkor mégsem jó?

(#13455) [w]


[w]
őstag

sziasztok!

tudtok ajánlani olyan okos konnektort, ami rejtett hálózat(ok)hoz is tud kapcsolódni?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#13456) sepsi0 válasza jézusom (#13454) üzenetére


sepsi0
őstag

Ha telepítve van a domo CoreELEC alá, akkor a böngészőbe írd be a box ip címét + a portot (192.168.x.x:8080) és belépsz a felhasználói felületbe....

CoreELEC+Domoticz jó lesz neked csak a boxot soha ne kapcsold ki, ha szervernek akarod használni.

[ Szerkesztve ]

(#13457) jézusom válasza sepsi0 (#13456) üzenetére


jézusom
addikt

Aham. Erre nem gondoltam, hogy webes felületet ad :R

(#13458) S.Milan válasza [w] (#13455) üzenetére


S.Milan
csendes tag

Például: Sonoff s26, de szerintem más konnektorok is tudnak. Ez tutira tud. :)

https://www.itead.cc/smart-home/sonoff-s26-wifi-smart-plug.html

[ Szerkesztve ]

(#13459) DJGABI válasza jézusom (#13454) üzenetére


DJGABI
addikt

chrome parancsikon kirakása [link]
domo win x64 alatti telepítés [link]

:U

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#13460) szjoci válasza jézusom (#13457) üzenetére


szjoci
őstag

Itt egy leírásszerűség domoticzhoz magyarul, példákkal.
Ha megy az angol, a domoticz wiki nagyon jól használható, rengeteg példa is van benne.

(#13461) OnLy16


OnLy16
tag

Sziasztok,

Előre elnézést, ha rossz topikba írok.

Most kezdenék lépésenként bele egy pár okosotthon megoldásnak.
Első körben RGB ledszalagot + TV + Set top box vezérelnék róla, terveim szerint Google Home-on keresztül.
Későbbiekben pár lámpát / hangrendszert / motoros függönyt / klímát.

Jelenleg úgy gondolnám, hogy a legjobb megoldás egy IR - RF - WIFI HUB lenne első lépésnek, erre gyakorlatilag mindent fel tudnék fűzni.

Broadlink RM Pro -ban gondolkozom, de ahogy olvastam, itt a fórumon elég negatív visszhangja van (van esetleg más ajánlott ilyen eszköz?).

A másik gondom vele, hogy az eszközt összekonfigolom, majd létrehozok valahol egy accountot amit összekötök a google accountommal és azon keresztül vezérlem.
Tudtok-e jobb megoldást ajánlani, amihez nem kell kínát megjárja az az infó, hogy bekapcsolnám a meccset.

1 RPi 3-at be tudok áldozni az ügy érdekében, de sokat kódolni nem szeretnék :)

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#13462) jézusom válasza szjoci (#13460) üzenetére


jézusom
addikt

:R
Wiki azt írja minimum hardvernek, hogy pi3 de 1és2 is jó. Akkor most mivan?

[ Szerkesztve ]

(#13463) Norby-007


Norby-007
tag

Sziasztok,

Megérkezett a Google Home Mini a kecóba, alapból pár xiaomis wifis izzót ismert fel, tudtam a tado termosztáttal párosítani, meg a broadlinkkel vezérelt tv-vel és itt ki is fújt.
A HA-val akartam összehozni, de nem a HA clouddal, mert arra nem fizetek elő. A másik megoldással amit a HA oldalán végigvezetnek elértem a végére, amikor a Google Assistant appban össze akarom kapcsolni akkor akkor a [test] my test app elindul amikor rábökök, kiiírja, hogy a fiók összeköttetése folyamatban, majd aztán azt írja, hogy nem sikerült a frissíts beállítása, ellenőrizze a kapcsolatot.
Nginx-el kapcsolódok a HA-hoz.
Valaki tud valami orvosságot erre?
Köszi.

(#13464) ojb válasza jézusom (#13462) üzenetére


ojb
tag

"Akkor most mivan?"
Ez azt jelenti, hogy magának a Domo-nak nagyon kicsi az erőforrás igénye,
(ezért tud könnyedén elfutni akár a CoreElec mellett is)
viszont, ha egyéb szolgáltatásokat is szeretnél futtatni ugyan azon a vason ,
akkor azok terhelésével is számolnod kell.

(#13465) [w] válasza S.Milan (#13458) üzenetére


[w]
őstag

köszönöm, ez elég szimpatikus eszköz! :)

abban még tudnál/tudnátok segíteni, hogy 868,95 Mhz-es redőnyökhöz létezik-e valamilyen távirányítási megoldás? leginkább PnP... :B

cmdr PETER W. VOLKOV

(#13466) odrif


odrif
MODERÁTOR

SonOta-val Flashelnék egy Sonoff Basicet.
Eddig jutok.
Innen hogyan tovább?

20 éve a Prohardveren

(#13467) jézusom válasza ojb (#13464) üzenetére


jézusom
addikt

Semmikép nem akarok a szerveren mozizni :) De ki kell próbálni, aztán, ha jó inkább egy olcsóbb vasat veszek domo alá :)

(#13468) MaCS_70 válasza jézusom (#13467) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi a gond a szerveren mozizással, ha kényelmesen ki tudja szolgálni a hardver?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13469) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Kezdek belecsavarodni ebbe az RPIEasy-témába.

A nagy kérdés az, hogy RPIEasy-n hogyan tudom MQTT-n keresztül a GPIO-kat vezérelni. Tehát, hogy ha kap egy 1-est, akkor állítsa magasra valamelyik lábat, hogy mondjuk behúzzon egy relé vagy kigyulladjon egy LED.

ESPEasy alatt a Devices-nél van olyan, hogy Generic MQTT Import (bár azt sem értem teljesen), RPIEasy alatt viszont teljesen tanácstalan vagyok.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13470) jézusom válasza MaCS_70 (#13468) üzenetére


jézusom
addikt

Úgy értem, hogy amin fut a domo szerver, azon nem akarok mozizni. Jó mondjuk fogalmam sincs mennyire eszi a hardvert, ez kiderül ha sikerül beizzítani.

Most ott tartok, hogy fent van coreelecen a domoticz de a futtatás ikon inaktív. Valami olyasmit ír, hogy 2 óráig is eltarthat a művelet. De nem tudom gondolom a futtatást el kéne indítani nem? Rácsatlakozni nem tudtam böngészőből se csak a kodi felülete jön be, akár milyen portot írok. Telefonra megvettem a domot, de az kapásból időtullépést ír, nem is gondolkodik...

(#13471) Norby-007 válasza Norby-007 (#13463) üzenetére


Norby-007
tag

Sikerült megoldani, valamit elpötyögtem biztos, így kb 8 óra munkával sikerült beüzemelni HA alatt a Google minit, szerintem ennyi idő után is azt tudom mondani, hogy jobb mint ALexa.

(#13472) jézusom válasza DJGABI (#13459) üzenetére


jézusom
addikt

Ezen a telepítésen van valami különleges? Csak simán feltelepíti a 32 bitest nem?

(#13473) Degeczi válasza jézusom (#13467) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Linuxos géphez nem férsz hozzá? Akár egy ősrégi laptopra telepítve egyszerűen és kényelmesen tudnád kipróbálni az elterjedt automatizálási rendszereket, és csak akkor/azt telepítve végleges célhardverre, amit már megismertél.

(#13474) jézusom válasza Degeczi (#13473) üzenetére


jézusom
addikt

Nah, most sikerült 8090 porton :) pcről chromból, meg a telefonos appal is. A kodiban lekapcsoltam meg újraindítottam a domot, lehet ez kellett neki, de egyébként a https-en nem megy.
A remote port mire jó? :))

(#13475) odrif válasza odrif (#13466) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Na ügyes voltam.
Sem a flashelés nem sikerült, de most már az eWeLink alkalmazás sem ismeri fel a Sonoff Basic-et.
Asszem téglásítottam a készüléket sajnos. :(

20 éve a Prohardveren

(#13476) Degeczi válasza odrif (#13475) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Semmi vész, vezetékkel ugyanúgy (sőt, egyszerűbben, mert könnyebb hozzáférni) flashelhető az r3 is.

(#13477) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok, google minit szeretnék összekapcsolni a spotify fiókommal de rábökve a google segéd/zene gombra azt írja, hogy nem sikerült csatlakozni a szolgáltatáshoz.
Hogyan lehet ezt beállítani?

Köszi!

plata o plomo

(#13478) Veron válasza Veron (#13383) üzenetére


Veron
őstag

Tudnátok segíteni kazánkérdésben? Köszönöm!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#13479) jézusom válasza Veron (#13478) üzenetére


jézusom
addikt

Én annyit tudok javasolni, hogy ha még lehet akkor húzz oda buszvonalat, meg utp-t, abból baj nem lehet. Nekem sima computerm q7 van vegyes kazánhoz, de nem láttam értelmét telefonról bohóckodni. Most már máshogyan látom, de azért a fix hordozható kijelző jobb mint egy telefon, csak ugye az automatizáció...

(#13480) Degeczi válasza code1005 (#13477) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Van Spotify előfizetésed?

(#13481) enesbcs válasza MaCS_70 (#13469) üzenetére


enesbcs
tag

Több megoldás is van GPIO vezérlésre RPIEasy-vel.
Mind úgy kezdődik, hogy beállítod Output pinnek a kiválasztott lábat (pl 21) a Hardware fül alatt, aztán:
1/ Ha felvettél egy "Generic MQTT" controllert akkor az "azrpieasyeszközneve/cmd" topikra beküldve a "gpio,21,1" értéket a gpio21 "1" értéket vesz fel.
2/ Ha felvettél egy "Generic MQTT" controllert, akkor, miután felvettél egy P029 eszközt, amiben beállítod a GPIO számát is!!!, akkor az "azrpieasyeszközneve/taszk_neve/valtozo_neve/set" topikba küldve "1" illetve "0" értéket, a kiválasztott GPIO állapota ennek megfelelően változik (feltéve hogy az kimenet)
3/ Ha felvettél egy "Domoticz MQTT" controllert, akkor felveszel egy P029 eszközt az RPIEasy-be, beállítod GPIO számát, meg az IDX-et egy Domoticz Switch típusú eszköznek megfeleltetve és ha a Domoticz-ban a GUI-ban kattintgatsz a kapcsolón, a GPIO állapot annak megfelelően változik. Mivel én kizárólag Domoticz-ot használok, csak ez utóbbi van napi tesztelés alatt és kiválóan működik.

Az első kettő megoldás a forráskód tetején olvasható ebben:
https://github.com/enesbcs/rpieasy/blob/master/_C014_GenMQTT.py
Tipp: a /set topik állítható egyébként. Tipp2: nemcsak a P029 Output helper, hanem a Dummy eszköz is képes fogadni a /set -ből érkező adatokat, amit Rules-ben aztán fel lehet dolgozni és tetszőleg parancsokat végrehajtani.

A harmadik megoldás pedig bevallom annyira egyértelmű egy Domoticz felhasználónak, hogy nem is gondoltam rá, hogy leírjam bárhová.

(#13482) enesbcs válasza MaCS_70 (#13440) üzenetére


enesbcs
tag

Ezeket a hibákat feldobhatnád githubon is, hogy tudjam követni, csak véletlenül olvastam vissza most két oldalnyit. Az eszköz hosztneve hol volt beállítva?
Valóban úgy vizsgálom meg szabad-e éppen a 80,8080,8008 közül valamelyik port, hogy:
serversocket.bind(socket.gethostname(),port)
Ezek szerint a Python socket libraryban találtál egy hibát... :)

(#13483) MaCS_70 válasza enesbcs (#13481) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm -- neki is esem!

Köszönettel: MaCS

UI: Mivel nem vagyon Domoticz-felhasználó, a 3. megoldás nem igazán egyértelmű számomra. :)

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13484) BullZeye válasza MaCS_70 (#13447) üzenetére


BullZeye
veterán

CC2531 Zigbee router, mérni se tudom fogyasztását, az eszközeim 0.0-t írnak rá.

(#13451) Degeczi
CC2531, az USB-s, de nem rossz ötlet, megnézem van e 3,7->5V átalakítóm (nincs).

Ezek az faék egyszerüségű 18650 tartók is leállítják a töltést, vagy ezek nonstop adnak áramot?

(#13485) Degeczi válasza BullZeye (#13484) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Valószínűleg leállítják, hiszen minek dolgozzon a feszültségátalakító fölöslegesen? Akkor lemerülne magától is.

Az Ali tele van mindenféle átalakítóval, találsz olyat is, amivel ezt tudod megoldani (szerk: tessék, még USB csatlakozós változatban is)
Mondjuk routernek praktikusabb egy antennás CC2530, amit a jobb vétele miatt akár odébb is tehetsz, oda ahol megoldható a 230V-ról táplálás.

[ Szerkesztve ]

(#13486) enesbcs válasza BullZeye (#13484) üzenetére


enesbcs
tag

Ha hinni lehet a ma érkezett új kínai mérőmnek az USB-s CC2531 5V 11mA-t fogyaszt.

(#13487) MaCS_70 válasza enesbcs (#13481) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, ez nekem nem akar összejönni... :(

A GPIO21 'output'-ra állítva, Devices-ben baállítva, az eszköz neve 'rpieasy', 'Generic MQTT' controller telepítve (működik is szépen szenzorok leolvasásához).

1. megoldás

Inject node:
Payload (string) = gpio,21,1
Topic = /rpieasy/cmd

MQTT out node (connected):
Topic = /rpieasy/cmd

2. megoldás:

Domoticz Output Helper (No feedback)
Task name = led
Send to controller -> generic MQTT
Value name = ledon

Inject node:
Payload (number) = 1
Topic = /rpieasy/led/ledon/set

MQTT out node (connected):
Topic = /rpieasy/led/ledon/set

Sajnos nem vált 1-re a GPIO-21. :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13488) BullZeye válasza enesbcs (#13486) üzenetére


BullZeye
veterán

Az több mint amire számítottam. Akkor ha jól számolom csak kb 2 hetet tud működni 2 akksival sorba kötve.

(#13485) Degeczi
Rendeltem mindenből 5-t, hihetetlen 5 dollárt fizettem kb 15 eszközért.
Alul pár oldalt hátrapörgetve kérdezte valaki, hogy tud e tölteni low power BT fülhallgatót, és írták, hogy igen, majd kiderül. :)

És tök jó kérdés, hogy miért nem CC2530-at veszek inkább, picit bízom benne, hogy kapható lesz lassan az újabb eszköz, aminek nagyobb memóriája van, és antennája, és 60+ eszközt is kezel egyszerre, és addig kihúzom ilyen sufni tunninggal. :D

(#13489) DarkByte válasza jézusom (#13479) üzenetére


DarkByte
addikt

Egyébként a Computherm / Delta Q7RF termosztátja 866 MHz-en működik. RTLSDR-el érdekes lenne megpróbálni visszafejteni hogy milyen protokollon beszélget, nem tudom túl van-e ez bonyolítva, vagy valami triviális moduláció. Csak mert akkor a gyári vevőt megtartva lehetne smart-osítani.

Illetve úgy tudom ehhez van GSM modul is, az is valahogy kapcsolódik a termosztáthoz (nem kizárt hogy soros buszon), ilyen irányból is lehet hogy lehetne okoskodni. :) Sajna interneten semmit nem találni rá, valószínűleg senki nem próbálkozott meg még vele.

Gondoltam rá, hogy venni kellene egy Q7RF mobil egységet csak ezért hogy ezt kinyomozzam, de még nem valósítottam meg. A fő termosztátomat nem akarom emiatt szétbarmolni. Belül amikor elemet cserél az ember is egyértelműen játszik hogy a rádiós modulja külön van, logic analyzer-t rá lehetne pattintani és elfogni miket küldözget oda-vissza, legrosszabb esetben azt a rádiós modult meg lehetne hajtani egy Pi-vel :)

Mod: hmm, itt valaki már próbálkozik a dologgal, csak félbemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#13490) Degeczi válasza BullZeye (#13488) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem már a Xiaomi Gatewayen is majdnem 30 érzékelő volt, aztán vettem még párat, de többet nem tervezek a közeljövőben, így a két CC2530-as routerrel bőven elvagyok, hiszen ez ha jól számolom 43 párosítható eszközt jelent még úgy is, h a CC2531-es koordinátorra "source routing" fw-t raktam, ami azon így csak 3 eszközt enged.

De mi az a 60+-os cucc, hol lehet olvasni róla?

[ Szerkesztve ]

(#13491) MaCS_70 válasza enesbcs (#13482) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az a nagy helyzet, hogy sajnos nem sok fogalmam van a GitHubról.

Most próbálok csak egy kicsit beletanulni ebbe az egész programozási mókába, a Pythonról is összesen csak annyit tudok, hogy egy interpreteres nyelv, és nem árt telepíteni, mielőtt a rá írt programot akarnám használni.

Szóval szívesen segítenék én, ha tudnám, hogy hogyan -- bár per pillanat inkább csak hátráltatni tudok... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13492) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#13487) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak összejött az RPIEasy-n LED-gyújtogatás!

enesbcs leírása természetesen tökéletes volt, csak én voltam túl lelkes, és feleslegesen tettem be vezérlő Node_RED node-ban a topic megnevezésébe előre egy /-t.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13493) code1005 válasza Degeczi (#13480) üzenetére


code1005
senior tag

Természetesen van :) Közben megoldottam, átraktam a a telefon nyelvét angolra és minden működik.

plata o plomo

(#13494) jézusom válasza DarkByte (#13489) üzenetére


jézusom
addikt

Itt is volt már téma. Nekem ez a domo még nagyon expert, ha lesz megoldás biztos ráizgulok, egyéb ötleteim is vannak, mint mindenkinek itt.
Van egy q7rf ami nem akar működni, vettem hozzá alkatrészt, azt hiszem relét meg kondit, de úgy sem :( Ha érdekel elbizniszelhetjük, biztos meg lehet csinálni. Értsd: vidd a f@szomba innen :D

(#13495) Degeczi válasza code1005 (#13493) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, Google Assistant alatt más is csak úgy működik.

(#13496) body007 válasza DarkByte (#13489) üzenetére


body007
addikt

Nem az a típus, de van egy fölös honeywell cm727-em amit jutányos áron oda tudok adni :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#13497) Veron válasza jézusom (#13479) üzenetére


Veron
őstag

úgy szeretném kialakítani, hogy legyen vezetékes (vagy rádiós) termosztát, is de meglegyen az automatizálás lehetősége. ehhez kell a busz és UTP? a busz milyen fizikai közeget jelent?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#13498) body007 válasza Veron (#13497) üzenetére


body007
addikt

Olyan kazánt nézz ami ebus-on vezérelhető (az újak szinte 100%-ban azok). Ha DIY vonalon gondolkodsz akkor opentherm szabványút érdemes nézegetni.

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#13499) ojb válasza Veron (#13497) üzenetére


ojb
tag

"a busz milyen fizikai közeget jelent?"
Kazánok esetében kettő szál drótot!

(#13500) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Sziasztok, a következő kérdésem lenne.
Felraktam egy rpi3-ra egy raspbian stretch-et, és az alá dockerben hassio-t. Ennek telepítése során felkerült a network.manager, ami úgy látszik totál összekuszálja a fix ip beállításokat a wlan0 és eth0 interfészeken. Ha a network-manager daemont leállítom és le is tiltom, minden működik faszán ahogy kell, a dhcpcd.conf alatt beállított statikus címeket frankón felveszi a raspi. Ha aktív a network-manager, kizárólag vezetékesen tudok csatlakozni, wifin egyszerűen képtelen vagyok elérni.
Kérdésem, hogy a homeassistant és a másik 2 konténer (összesen hármat rakott fel magától) működése szempontjából okoz-e galibát, ha ezt a network-managert elfelejtem és a hálózatos részt ugyanúgy kezeli az oprendszer, mint a hassio telepítése előtt tette?
:R
(első saját szerverem, most próbálgatom, de a HA-tól letettem a hajam. Domoticz kb 15 perc alatt megvolt, ment simán minden mint a karikacsapás. Az egész szívás azért kellett, mert a hassiot az istennek se tudtam ssd-ről futtatni)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.