Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) Norby-007 válasza Rolly (#13395) üzenetére


Norby-007
tag

igen ebbe van olyan funkció, hogy addigra fűt fel mikorra keltek és előrébb lehet venni mondjuk azt az időszakot amikortól már ne fűtsön, de amikor elmentek akkor biztos leállítja.
nekem is hasonló volt mint írsz, de többször hagytam véletlenül bekapcsolva amikor elmentünk hétvégére és akkor folyamatosan fűtött mikor nem voltunk otthon, ezt akartam ezzel kiküszöbölni

(#13402) Degeczi válasza Norby-007 (#13399) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Külsőre kb. mint az Echo Dot 3, bár hangminőségben attól elmarad (de a Dot 2-nél persze jobb)
Szolgáltatásokban nekem jobban bejön a Google rendszere, az Amazoné korlátoltabb pár helyen (pl. natív redőnyvezérlés sincs csak lámpával utánzott, és fixen egyetlen vezérlő nyelv lehet kiválasztva, míg Google-nél nincs akadálya, h egyszerre pl. angolul és németül is használjátok) és a Google Mini okoshangszóróként is teljesen jól használható, pl. a Home Assistant hangbejelentéseit is arra küldöm (Alexával ilyet sem lehet)

(#13403) Norby-007 válasza Chal (#13398) üzenetére


Norby-007
tag

nem nekem fűtés termosztátom van nem a klímás vezérlő

[ Szerkesztve ]

(#13404) Norby-007 válasza Degeczi (#13402) üzenetére


Norby-007
tag

Nekem a HA-val alexával oldom meg az összes hanvezérlést, node-red-el meg lehet oldani mióta kilőtték a Ha-bridge-et.
De lehet nem veszek, mert csak bonyolítanám az életemet vele, de ez a 9 ezres ár megtetszett, alexát vettem annó ennyiért Germanyból.

(#13405) Norby-007


Norby-007
tag

Dehogy nincs most nézem, az van comfortra állítva de nem ér semmit az sem. Nem beszélve arról, ha 4-5 km-t állítok be akkor feleségem állandóan bekapcsolnál, mert itt dolgozik helyben és ahogy a gyerekekért szaladgál a kocsival lépten nyomon kb 1 km-e húz el a háztól, folyton kapcsolgatná be-ki a fűtést :)

(#13406) jézusom válasza Norby-007 (#13404) üzenetére


jézusom
addikt

Geo location alapján kapcsolod a termosztátot? Én alexával a zenét szoktam így bekapcsolni, meg most ha este van és megyek haza bekapcsolja a kerti refiket :)

[ Szerkesztve ]

(#13407) Chal válasza Norby-007 (#13400) üzenetére


Chal
addikt

Lehet, hogy az AC vezérélőnél máshogy működik, én direktben nem ellenőriztem még, de 19 fokra van állítva az away mode, és amikor hazaérünk már kellemes meleg van. Mindehhez 1km-es kör van beállítva, és "balanced" opcióra van állítva a preheat. De majd jövő héten megnézem, hogy pontosan mit/mikor csinál.

(#13408) Norby-007 válasza Chal (#13407) üzenetére


Norby-007
tag

OKé, de nem Ac vezérlőm van nekem sem, mindegy 19 fok van nálam is az away-re lőve, csak 400 méter , de lehet felhúzom 1 km-re én is majd, csak akkor sajnos ha asszony itt húz el ide oda a városban akkor mindig érzékelni fogja.

(#13409) odrif válasza jézusom (#13406) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ezt Alexában hol lehet beállítani?
Én is szeretnék egy konnektort bekapcsoltatni ha haza értem.

20 éve a Prohardveren

(#13410) Norby-007 válasza odrif (#13409) üzenetére


Norby-007
tag

Én is úgy tudtam, hogy alexához csak dumálni lehet és akkor csinál valamit :D

(#13411) jézusom válasza odrif (#13409) üzenetére


jézusom
addikt

routins
+
when this happens
location

Mindezt az androidos applikáción belül :)

viszont én is kérdeznék. Az androidos domotizc app az önmagában elég az okossághoz, vagy ehhez még valahol futni kell egy szerver félének? Azért kérdezem, mert az android boxra nem ment fel az armbian, meg ugye le kéne lőnöm a rendszert, ha épp mozizom :D Aztán megáll az élet se lámpák se semmi :D

(#13412) odrif válasza jézusom (#13411) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én Raspberryn futtatom a Domoticz-ot.
Vagy esetleg egy NAS is jó erre a feladatra.

20 éve a Prohardveren

(#13413) jézusom válasza odrif (#13412) üzenetére


jézusom
addikt

Na jó de mi számít nasnak? Linux legyen rajta, vagy windóz, vagy mi? Beállítom a gépemet is ha az kell, de most inkább droidos verzió érdekelne. Itt van a telefonomon, de nem igazán vágom mit kellene látnia, mert a sonoff kapcsolóim mind gyári förmösek. Addíg meg nem erőlködök, amíg azt se tudom hogyan futtassam a domoticzot.

Ha már itt tartunk, van valami amit láthatna a domo gyári állapotában is?
Alexa echo input, tuya smartos rgb ledek, vagy sonoff th10? Esetleg a sima sonoff kapcsoló? Vagy a yamaha musiccast?

[ Szerkesztve ]

(#13414) Vodike válasza jézusom (#13413) üzenetére


Vodike
tag

Droidra kliens van csak, szervert nem tudsz futtatni rajta.

exTiga

(#13415) Norby-007 válasza Norby-007 (#13403) üzenetére


Norby-007
tag

fenébe is vettem egyet 8 ezerért az alzában :-) holnap lehet átvenni, emeletre jó lesz

(#13416) Norby-007 válasza jézusom (#13413) üzenetére


Norby-007
tag

nekem HA fut egy mini pc-n, de a sonoffokat mókolni kell hozzá, hogy menjenek, firmware frissítéssel

(#13417) odrif válasza jézusom (#13413) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ahogy előttem is írták.
A Sonoff-okra Tasmotát kell tenni hogy a Domoticz tudja kezelni, de akkor az ewelink az ugrott.
Én még mindig azt mondom, hogy ha találsz jó áron Rasberry-t akkor azzal a legkönnyeb a domoticz-ot futtatni.

20 éve a Prohardveren

(#13418) jézusom válasza Norby-007 (#13416) üzenetére


jézusom
addikt

Mi az a HA?

(#13419) Degeczi válasza jézusom (#13418) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A legelterjedtebb nyílt forrású otthonautomatizálási rendszer, a Home Assistant.

(#13420) jézusom válasza Degeczi (#13419) üzenetére


jézusom
addikt

Ehez is szervert kell futtatni?

(#13421) Degeczi válasza jézusom (#13420) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mint mindhez, persze.

(#13422) Chal válasza Norby-007 (#13397) üzenetére


Chal
addikt

Bocsi, én ezen hsz-ed miatt gondoltam hogy AC-s Tadod van, szerintem itt akkor valami félrement, vélhetően rossz screenshotot csatoltál. A Tado termosztátoknak HA alatt olyan szenzorai vannak mint pl:

helyiseg_heating
helyiseg_overlay
helyiseg_temperature
helyiseg_humidity
helyiseg_power
helyiseg_link

Vezérlő:

climate.helyiseg

Túl sok hasznos ezekből nincs amúgy, a* _heating szenzorral tudod nézni hogy adott termosztátnak van e fűtésigénye de a "*_power" nálam pl. mindig "ON" állapotú, majd megnézem a modul forrásában egyszer, hogy mi a fenére jó.

(#13423) Norby-007 válasza Chal (#13422) üzenetére


Norby-007
tag

Nem, az a screenshot is a HA-ból van és magára a termosztát vezérlésére kiadható szolgáltatások, parancsok között vannak, mint a homeassistnat.turn_off stb... A szenzorok ugyanazok, de azok állapotokat adnak, a szolgáltatások közül lehet kiadni neki parancsokat, hogy mit csináljon, szinte mindent lehet HA alól vele vezérelni, de pontosan nem tudom melyik mire való, mert sajnos még egyszer sem sikerült senkinek épkézláb módon elmagyaráznia nekem a HA felépítését, működését és az egészet. Pedig ha egyszer megtudnám az egészet akkor soha többet nem kérdeznék semmit, mert nem tartom magam hülye gyereknek, viszont nekem az angol nyelvű oldalakról, fórumokból nem sikerül ezt elsajátítanom. Ott is a HA honlapján is és a face csoportban is mindenki úgy gondolja, hogy az alap, hogy ezekkel tisztában van az ember. Sajnos én nem vagyok tisztában és ha egyszer elmondaná valaki annak nagyon örülnél, de erre most már vajmi kevés esélyt látok így két év után.

(#13424) sepsi0 válasza jézusom (#13413) üzenetére


sepsi0
őstag

Android boxra van OpenElec/LibreElec. Repoból ezekre meg van Domoticz és Ha Bridge.

Domoticz-hoz meg nem muszály a kliens szerintem.
Én Chrome-ból kiraktam az asztalra egy ikont, rányomok és bejön a Domoticz webes felülete.

Viszont a Google Home és Ha Bridge már nem megy, Google api már csak a felhős hue-t támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#13425) szat8


szat8
tag

Aki használja domoticz alatt a gugli home assistant-et, milyen módszerrel kapcsolta őket össze?
A domoticz wiki-jében lévő Python plugin a legjobb megoldás rá?
Ahogy látom, van már rá pár felhős megoldás is, mint a controlicz, de ezeket kihagynám, ha belevágok ilyesmibe.

(#13426) Chal válasza Norby-007 (#13423) üzenetére


Chal
addikt

Ja, értem, nos én ezt a gui-s automatizmus összerakást nem használom, elég kezdetleges, mint ahogy a mellékelt ábra is mutatja (a Tado nem tud ilyeneket :) ). Gondolom azért jeleníti meg őket, mert a controllere (tehát ami nem szenzor), az climate controllerként jelenik meg HA szinten.

[ Szerkesztve ]

(#13427) jézusom válasza sepsi0 (#13424) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem coreelec van :) A többi nem frissül, de gondolom ez is jó.

Chromeból hogyan raktál ki milyen ikont? Van chrome extension? Nem találok.

[ Szerkesztve ]

(#13428) szat8 válasza Degeczi (#13402) üzenetére


szat8
tag

Tudom, hogy nem domoticz-ot használsz, de hátha ugyanaz a megoldás, mint HA-ban.
Írtad párszor, hogy okoshangszórónak lehet használni a google minit.
Hogyan? Egy kis keresgélés után azt találtam, a chromecast plugin megoldás lehet erre domo alatt. Te is így csináltad HA-ban, vagy az teljesen más tészta?

(#13429) Degeczi válasza szat8 (#13428) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem kellett semmit configolnom, a HA magától fölismerte a minit, és az megjelent media_player eszközként. De gyanítom, h jó irányba keresgélsz, és a Google Cast komponens csinálhatja (és amint a leírás is említi, csak akkor kellene kézzel beállítani, ha nem azonos hálózaton lennének)

(#13430) sepsi0 válasza jézusom (#13427) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Megnyitod a Domoticz-ot a Chromeban, jobb felső sarok 3 pötty, "kezdőképernyőre".
Annyi, hogy így nincs távoli elérés, gondolom az appban van reg után, de ddns-el vagy vpn-el szerintem megoldható. Még nekem is csak tervben van.

CoreELEC az jó.
Dockler addon és azon belül lesz a Domoticz.
Volt régen Hassio is, de azt megszüntették.
Most nem tudok linkelni, de rákeresel "CoreELEC Domoticz".

Meg van Linuxserver.io [link]

[ Szerkesztve ]

(#13431) sepsi0 válasza sepsi0 (#13430) üzenetére


sepsi0
őstag

De én Raspberry pi zero w-t használok Domoticz szervernek.
Egyszer telepítettem próbából CoreELEC-re, de úgy voltam vele, hogy elég a boxnak a Plex szerver...

(#13432) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok, van itt gyakorlott Evohome felhasznaló?

Eladó: GTS450

(#13433) jézusom válasza sepsi0 (#13430) üzenetére


jézusom
addikt

Mi ez a "kezdőképernyőre" ? Nekem ilyen van:

(#13434) jézusom


jézusom
addikt

Amúgy 64bites windózon kell futnia a domoticznak? Mert nekem rohadtul nem indul el az x86 verzió, x64 meg csak linuxra van :(

(#13435) sepsi0 válasza jézusom (#13433) üzenetére


sepsi0
őstag

Nem telefonos appról beszélgettünk?
Én az androidos chromeról beszéltem.

(#13436) jézusom válasza sepsi0 (#13435) üzenetére


jézusom
addikt

Jah, lol :DD
Na mindegy, mert így se értem hogyan kellene.
Csak ezt a prohsrdver könyvjelzőjét akarja kitenni :D

(#13437) vpeter3


vpeter3
csendes tag

Sziasztok!
Rendeltem 4 db Shelly plug s-t a hivatalos honlapjukról, hétvégén lettek hadba állítva. Ma szólt az asszony, hogy csíp a mosógép. Sajnos az egyiknél a védőföld mintha belül meg lenne szakadva, érdemes ezek szerint kimérni őket mielőtt az ember használni kezdené...

[ Szerkesztve ]

(#13438) szat8 válasza vpeter3 (#13437) üzenetére


szat8
tag

Elég ijesztő. :(
Minden esetre ha írsz a supportnak, és küldesz egy videót, amivel bizonyítod a készülék hibáját, küldenek újat ingyen.
Nekem az egyik shelly 2.5 fele reléje szállt el, ahogy elküldtem a videót róla, már jött is a kupon az ingyen shellyre postával.

(#13439) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ismét akadt egy kis gondom az RPIEasy-vel.

Ment szépen, semmit nem változtattam rajta, de ma már nem értem el a webszerverét.

CLI-ben, ha indítani próbálom, ezt a hibaüzenetet kapom:

!Webserver can not be started, no available port found!

A PI-n Raspbian Lite fut, rajta egy MC és az RPIEasy, semmi más...

Vajon mi okozhatja ezt?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13440) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#13439) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megoldódott: az eszköz hosztnevében volt egy "_", azt nem szerette.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13441) BullZeye


BullZeye
veterán

Használt közületek bárki powerbankot alacsony fogyasztású sensor vagy egyéb cucchoz?

Van egy powerbankom és zigbee router meghajtására használnám, de sajna kikapcsol pár másodperc után, mert annyira kicsi a fogyasztása...

Nincs ötletetek, hogy mivel lehetne életben tartani? Még nem szedtem szét, hátha lehet anélkül is.

(#13442) Madoc válasza BullZeye (#13441) üzenetére


Madoc
veterán

Xiaomi powerbankok erre jók nagyon. Az alacsony energiaigényű cuccokat is töltik. Okosórát töltöttem róla.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#13443) BullZeye válasza Madoc (#13442) üzenetére


BullZeye
veterán

Azt tudom, de ez folyosóra menne, nem szívesen raknék oda Xiaomi-t, és ez egy amúgy nem használt powerbank, tökéletes lenne erre.

(#13444) MaCS_70 válasza BullZeye (#13443) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez típusfüggő. Van nálunk is vannak olyan powerbankek, amelyek kikapcsolnak, ha nem eleget vesznek ki belőlük (jól meg is szívtam egy akciókamerával, amivel time lapse videót akartam csinálni), és vannak, amelyek simán csak biztosítják a tápot.

Próbával eldönthető -- a leírásokban nem feltétlenül van jelezve. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13445) BullZeye válasza MaCS_70 (#13444) üzenetére


BullZeye
veterán

És nem találtál rá valami kis tweaket amivel átverhető a powerbank?
Ezen van valami lámpa, de az se segít, ha az ég is kikapcsol a töltés...így az se segítene ha szétszedném és rövidre zárnám a ledeket, és átverném vele...

(#13446) Madoc válasza BullZeye (#13443) üzenetére


Madoc
veterán

Megkérdezed hogy használt-e valaki ,majd mikor én írom hogy igen és mit, akkor azt írod tudod.. :U

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#13447) MaCS_70 válasza BullZeye (#13445) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem hiszem, mivel ezek igencsak hardverszinten kapcsolnak. Gyorsan rákeresve nemigen látok a neten paramétereket -- ki kell próbálni.

Kb. mekkora áramfelvételről lenne szó?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#13448) jézusom


jézusom
addikt

Aúgy ezzel a coreeleces domoval mit lehet kezdeni? Nem nagyon tudok semmit :(

(#13449) Vodike válasza jézusom (#13448) üzenetére


Vodike
tag

Ha jol latom ez a dockeres domoticz, ezzel azert lehet kezdeni valamit. Nalam is fut egy ilyen csak omv altal futtatott dockerben.

exTiga

(#13450) jézusom válasza Vodike (#13449) üzenetére


jézusom
addikt

Eszközöket pl hogyan adok hozzá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.