Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45005) yospi


yospi
újonc

Sziasztok!

Egy olyan problémám akadt már november vége óta, hogy egy adott játéknál (Path of Exile) kb 5-10 perc játék után magától újraindul a gép egy 2 másodperces képernyőfagyással megelőzve, olykor kékhalált kapok de van, amikor csak egyszerűen bezárja a játékot. (November előtt vígan ment fél évig a játék, ezen kívül semmi más programmal és játékkal nincs gondom)
configom:
CPU: ryzen 5 3600x
GPU: radeon rx 580 8gb sapphire nitro+
RAM: vengeance lpx 3200mhz 16gb (2x8)
PSU: Seasonic focus GM-650W gold+
proci hűtő: SPC spartan 3
SSD: sata 3 samsung 850 evo 500gb (a rendszer, illetve az említett játék is ezen van)
HDD: WD green 1T

Felvettem a kapcsolatot a játékhoz tartozó technical supporttal, de nem nagyon tudtak segíteni. Amiket eddig próbáltam nagyjából időrendben:
-játékot újra telepítettem
-vga drivert újra telepítettem
-audio drivert újra telepítettem
-egész gépet újra telepítettem, friss driverekkel
-régebbi vga drivert kipróbáltam
-letöltöttem a bluescreenview programot, hogy megnézzem, milyen hibaüzenetet ír ki (lentiekben csatolni fogom)
-windows-t update-eltem (win 10 64bit legfrissebb update-ek, előtte szándékosan le voltak tiltva az automatikus update-ek, hogy fölösleges szemetet ne telepítsen a gépre)
-driver boostert leszedtem, adtam vele mégegy esélyt a driverek frissítésével
-FurMarkot telepítettem, 15 percig futtattam, max 76 fokig ment a vga 71%-os ventihasználat mellett, kb 5 perc után beállt stabil 76 fokra
-Számítógép-kezelőben a teljesítménynapló riasztásokban átállítottam a helyreállítás fülnél a "rendszer újraindítást" "nincs művelet"-re (ezek után a kékhalálok megszűntek, illetve a gép sem indult újra, de a játék továbbra is bezáródott magától, illetve kékhalál helyett megfagy az egész és csak tölt, majd felugrik a helyreállító ablak, minek következtében bezáródik a játék)
-vezérlőpultban energiahasználatnál teljesítmény centrikusról átállítottam kiegyensúlyozottra

a procit manuálisan húztam fel 4.3GHz-re 1.3V feszültséggel, cinebenchR20 alatt még a 20adik tesztnél is teljesen stabil volt kb 82-84fok mellett, nem történt akkor crash (ez még a gép összerakásánál volt esedékes a legelső telepítés után). A gépet 2020 augusztusában raktam össze, minden alkatrész új, kivéve a vga-t, ami 3 éves használatban volt előtte, hardveraprón vettem egy 900+ pozitív referenciával rendelkező személytől.

na és akkor jöjjön, mit írt a bluescreenview:
Dump File: 011321-7500-01.dmp
Crash Time: 2021. 01.13. 22:55
Bug Check String: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Bug Check Code: 0x000000d1
Parameter: ffffe004'5f3c0044
Paramtere 2: 00000000'00000002
Parameter 3: 00000000'00000001
Parameter 4: fffff801'17e7f9b5
Caused by Driver: amdkmdag.sys
Caused by adress: amdkmdag.sys+18f9b5
Full path: C:/Windows/Minidump/011321-7500-01.dmp

Mikor elkezdődtek ezek a crashek, akkor a Bug check stringnél SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION-t írt, illetve a caused by drivernél a ntoskrnl.exe-t írta.

Szerintem nagyjából mindent leírtam, ami történt, remélhetőleg érthetően. Előre is köszi a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.