Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) Sly189 válasza mycso (#25200) üzenetére


Sly189
senior tag

Vicc ez a KöBe :) én náluk vagyok még. De ha drágább is lesz máshol, átmegyek mert amikor kértem a zöld papírt a külföldi utazásokhoz, akkor beszólt valami olyat a "főnök" hogy kérjek onnan ahol kötöttem. ( neten kötötte nekem az autókereskedő :D )

Ekkora paraszt hogy lehet valaki? Még elmondta hogy neki mennyi pénzébe van ezt a helyiséget bérelni, meg a telefon sincs ingyen ( mert nem vittem magammal a szerződés számot ezért telefonálniuk kellett egyet, mellesleg az ügyintéző asszony rendes volt) nem tudom mi a f@szért szólt az a vén majom :C

(#25202) Sly189 válasza mycso (#25200) üzenetére


Sly189
senior tag

KöBénél számoltam most egyet a kedvedért. :D

Adatok alapján számolt éves díj: 24 820 Ft

Baleseti Adó összege a számolt éves díj alapján további: 7 446 Ft

Jelenleg a negyedéves csekkem ~14 000Ft körül van.

[ Szerkesztve ]

(#25203) Füge007 válasza mycso (#25200) üzenetére


Füge007
senior tag

Signal biztosítónál vagyok, és maradok is, 10.556.- az éves díjam baleseti adóval 2014-re.

Füge

(#25204) _NCT válasza mycso (#25200) üzenetére


_NCT
őstag

PBA.hu-n számold ki, netrisk nekem is rohadt drágára jött ki idén.

7 éves jogsival B1-es besorolással 33ezret fizetek baleseti adóval egy évre úgy, hogy 1 éve van autóm.

(#25205) mycso válasza _NCT (#25204) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

A köbére nekem mindegyik ilyen horribilis összeget számol. Adóval együtt közel 40k.
Amit írtam groupama/posta azokra meg 18-20k körül, szintén adóval és természetesen éves díj.
De mindjárt számolok egyet az általad linkelttel is.
Hanyadikáig lehet, egyébként felmondani?

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#25206) mycso válasza _NCT (#25204) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

No, itt a posta 16.6 adóval együtt, szerintem át is kötöm itt.
A köbe itt is 40, valami lett velük.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#25207) _NCT válasza mycso (#25206) üzenetére


_NCT
őstag

jah, még az Allianz is olcsóbb Köbénél. Nekem a Groupama meg Union lett volna 1-2 ezressel olcsóbb, nálam nincs nagy válogatási lehetőség :D

Én email-ben kaptam a PBA-tól, hogy nov 5-ig lehet leadni a váltási kérelmet, de asszem az csak arra vonatkozik, ha azt akarod h mindent ők intézzenek el....

Na itt is van, én ezt kaptam emilben, bár nem tudom neked mikor van a fordulód, nekem dec. 14.

Az évfordulós felmondás és az új szerződés létrejötte érdekében a következő határidőket szükséges betartania:
• Felmondásának a biztosítóhoz 2013. november 13-ig kell beérkezni.
• Ahhoz, hogy az évfordulós felmondását a Praeventio Biztosítási Alkusz Kft. a megszabott határidő betartásával intézni tudja, megrendelését legkésőbb 2013. november 5 24:00-ig véglegesítenie kell. Az ezt követő megrendelés esetén a felmondás ügyintézését Önnek kell vállalnia a biztosító társaságánál.

[ Szerkesztve ]

(#25208) rob210


rob210
Topikgazda

Nekem Allianz van féléves díjfizetéssel B2ben 11.205 a féléves díj.

Na ma lehet jól megszívattam a büdzsém.
Sikerült eltévednem kicsit a Sárkánycenternél kerestem a fordító sávot nem figyeltem oda a sebességre és 70es kilóméterórás állás mellett sikerült beleszállnom az 50 es trafiba:(
Remélem csal az órám 70 nél már 5km/h át akkor talán megúszom, de szerintem erősen necces:(
:W

Renault power

(#25209) giigz válasza rob210 (#25208) üzenetére


giigz
veterán

Ha az órád 70-et mutatott, és 175/70 R13-as kereked van, akkor nem kapsz csekket.

(#25210) rob210 válasza giigz (#25209) üzenetére


rob210
Topikgazda

A trafipaxok istene szóljon belőlled, mert nagyon para van:(

Most már tudod, miért nem akarok videót csinálni neked, itt minden buzi kis fűszál mögött trafi terem:( :W :(((

Renault power

(#25211) Nordik


Nordik
őstag

Ha a gyári R13-as kerekek helyett R14 van a Clion akkor mennyit csalhat az órája? Illetve felfelé vagy lefelé csal?

(#25212) Josi válasza Nordik (#25211) üzenetére


Josi
aktív tag

Az a kérdés milyen méretü gumival.
Itt kiszámolhatod:
Váltóméret

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#25213) SocketA válasza rob210 (#25197) üzenetére


SocketA
aktív tag

rob210: akkor "egy utast" kellene venni?

(#25214) SocketA válasza SocketA (#25213) üzenetére


SocketA
aktív tag

rob210: masik topicban talaltak nekem 1500Ft-ert gyari Twingobol valot, ami elvileg ugyanaz. Vegyem meg? A kicx-et meg a gyarit tegyem ossze? Vagy csak egyik maradjon?!..

(#25215) rob210 válasza SocketA (#25213) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nézd én már mondtam, vagy hifit építesz és akkor odafigyelve összeraksz egy jó cuccot(nem kell százezrekben gondolkozni) vagy toldozol foltozol és lesz belőle valami de elégedett sose leszel vele.

Én a gyári hangszórókat jó alaposan becsomagoltam és betettem a szekrény legmélyebb pontjára.
Vettem előre két kicx 16cm es közép magast hátra két Hertz 16cmes közép magast egy kis Magnat subcsövet és egy SAl erősítőt.

Nem kell semmi nagy összegre gondolni használtan vettem mindent.
28.000.- lett a vége és ezekkel a hangszóró toldozásokkal soha nem fogod utolérni a hangzást.

Persze komolyabb cuccokat is lehet venni és majdnem studió hangzást is össze lehet hozni csak akkor 400-500.000.- tételekről és komoly átalakításokról beszélünk.

Nekem a gyerek meg az asszony melé ez is tökéletesen elég.
És mivel a beszerelést én csináltam és odafigyeltem rá, egészen jól is szól.
Értem itt a kábelezést, hangváltó beszerelését, valamint az erősítő behangolását ami 3 demólemez és 1 teljes nap munkája volt.

Meg egy csomó rögzítés a kaszniba és a mélynyomót is kibéleltem akusztikai szivaccsal. :R
.

Renault power

(#25216) Sly189 válasza rob210 (#25210) üzenetére


Sly189
senior tag

(#25217) Josi válasza Josi (#24971) üzenetére


Josi
aktív tag

Na Angliából megjött a csomagtérzár nyomógombja.
És ma végre volt időm beszerelni.
Akinek ilyenforma a zárja, ha épp szerel hátul nézzen rá.
Ha csak gumigyűrűvel van rögzítve, tegyen rá egy zeger gyürüt,
nehogy úgy járjon mint én.
Az alkatrész szállítással együtt 6000 ft-ba fájt. :(
A beszerelés viszont igyen volt. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#25218) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy gyors kérdésem:
Gyári xenon fényszórónál ha nem kapcsol fel elsőre, vagy is inkább nem mindig kapcsol fel elsőre a bal oldali fényszóró, a trafóra kellene gyanakodnom?

Van hogy elsőre felkapcsol, de van hogy 4. 5. próbálásra.

Színben nincs különbség a kettő között, mindkettő szépen, és erősen világít, és ha egyszer felkapcsolódott, magától nem kapcsol vissza le...

Köszi előre is ,üdv: Dave

(#25219) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, mielőtt megvenném a könyöklőmet, gondoltam bekérdezek.

Nekem sima könyöklő nélküli Megane 2 esem van. ( tudom sokan el sem tudják képzelni milyen is az :D )

sajna így msot jelenleg ilyen van benne:

De találtam jó áron ilyet :
Ezt betudom rakni a mostani helyére gond nélkül?

(#25220) rob210 válasza Sly189 (#25219) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ilyet még nem csináltam de szerintem nem, mert más ívben van a kézifék kar.
Vagy a tiedből jobban kilóg?
Meg amit linkeltél arról még hiányzik egy takaró elem.

Renault power

(#25221) mycso válasza Sly189 (#25219) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Így kép alapján ránézésre szerintem sem.
Bár megkellene méregetni a tiédet és egy könyöklőset is, főleg ott a kézifék kar környékén, mert ott lehet probléma.
Picit olyan, mintha a tiédben rövidebb lenne a kézifék.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#25222) Sly189 válasza mycso (#25221) üzenetére


Sly189
senior tag

Hmm... találtam vateran most ilyet, persze nem venném meg csak a jobb felpakolás, amik ezen vannak azok hiányoznak arról amit én kiszemeltem, szóval szerintem ezek a cuccok megvannak a mostanihoz is.
Szerintem abból kiindulva, hogy úgy tervezték meg ezeket hogy ne keljen olyan sokféle alkatrészt különböző változatokhoz gyártani, nagyjából kompatibilisek szerintem. Sajnos ez csak szerinetm :D

[ Szerkesztve ]

(#25223) SocketA


SocketA
aktív tag

Kiszedtuk a bal elso szivacsot a kocsibol. Csak a bal elso resz bal oldali kis melyedeseben van viz (ahol a tarolo rekesz van). Most szaritom a szivacsot.

Viszont tovabbra sincs foGGalmam se, hogy honnan azhatott be.

Neztem alulrol a kocsit, ahol az elso "segedalvaz" csatlakozik, vagyis a bal elso kerek mogott reszen 3 lyuk van, de ebbol csak kettoben van kupak mindket oldalt, de akkor miert csak a bal oldala azik?!
Ez a resz amugy sztem a pedalok ala esik, tehat nincs "egybenyitva" a labter resszel.

Van valami tippetek, honnan azik be ez a kis resz?

(#25224) Savanya válasza Sly189 (#25222) üzenetére


Savanya
addikt

Szerintem át lehet szerelni . Amiben nincs eredetileg könyöktámasz ott eléggé hosszú - túl-logónak néz ki a kézifékkar . Könyöktámaszosnál ,eg igen rövidnek .

viszont inkább olyan hírdetést néznék ahol kézifékkart is adnak hozzá :

Mobilszámom: 70-516-8068

(#25225) Sly189 válasza Savanya (#25224) üzenetére


Sly189
senior tag

Szerintem is, néztem az ő hirdetéseit korábban, megvették már tőle amit a képen linkeltél :(

De megkérdezem hogy mi az ő véleménye, ahogy látom ő már szedett szét ilyet :D

(#25226) mycso válasza Sly189 (#25225) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Egy dolgot nézz meg/mérj le.
Ha kiengeded a kéziféket, akkor a kézifék markolatának eleje és a váltószoknya keret között, mekkora a távolság???
Könyöklősnél így fest:

Ha nálad is ilyen, akkor jónak kell lennie, mert én ezt az egy dolgot (kézifék kar) látom esetlegesen eltérőnek.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#25227) Sly189 válasza mycso (#25226) üzenetére


Sly189
senior tag

Köszi!

Holnap meglesem :) :R

13k ért találtam a könyöklőt, nixi84 pedig 7000 ért adta el :'( hát mindjárt sírva fakadok...

(#25228) mycso válasza Sly189 (#25227) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ja, láttam vaterán 7-ért. Valamit már én is vettem tőle, asszem belső kilincset faterom autójához, meg talán ablak emelőt, jó cuccokat küldött, nagyjából jó áron.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#25229) just


just
aktív tag

Holnap megkezdem a kezelést! :) [link]

[ Szerkesztve ]

Two things what i hate. People that can't count...

(#25230) giigz válasza just (#25229) üzenetére


giigz
veterán

Kivancsi leszek a tapasztalataidra, nekem nagyon bevalt a revitalizalas :)

Hany km van a kocsidban? :)

(#25231) just válasza giigz (#25230) üzenetére


just
aktív tag

226 ezer

Two things what i hate. People that can't count...

(#25232) giigz válasza just (#25231) üzenetére


giigz
veterán

Akkor kb. azonos km szám van a kocsijainkban, szerintem a tied is örülni fog a revitalizálásnak :D

(#25233) just válasza giigz (#25232) üzenetére


just
aktív tag

Majd beszámolok én is :)

Two things what i hate. People that can't count...

(#25234) giigz


giigz
veterán

Megjöttek a gumik, nemsoká elmegyek felrakatni... :)

(#25235) FRENK1988 válasza giigz (#25234) üzenetére


FRENK1988
veterán

Vezérlés mikor lesz cserélve? ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#25236) _NCT válasza FRENK1988 (#25235) üzenetére


_NCT
őstag

Majd ha szakad a szíj... :D

(#25237) giigz válasza FRENK1988 (#25235) üzenetére


giigz
veterán

5-6 éves korában vagy 100.000 km-nél ;)

[ Szerkesztve ]

(#25238) SocketA válasza _NCT (#25236) üzenetére


SocketA
aktív tag

Ha mar szij tema: Tegnap vettem Tescos ablakmosot (tudom rob210 hogy szar, a de a tobbi 2eFt volt, sajnaltam erte). Amikor tettem bele a kocsiba, akkor par csepp rament a vezerszijra. Probaltam letorolni, de belul maradt egy pici alul, ahova nem ertem be. Ez mennyire art a szijnak?
Mert a hutoviznel irtak, hogy vigyazni kell vele, ne menjen ra.

(#25239) giigz válasza SocketA (#25238) üzenetére


giigz
veterán

2.000 Ft? :Y

Hol nézted te ezt? 800-1.000 Ft-ért 2 L-es Prelix -21°-os szokott lenni.

(#25240) SocketA válasza giigz (#25239) üzenetére


SocketA
aktív tag

Szokott... de tegnap nem szokott :P Csak ilyen 5 literesek voltak, meg -49 fokig vagy meddig... Aztan inkabb ezt vettem.

[ Szerkesztve ]

(#25241) giigz válasza SocketA (#25240) üzenetére


giigz
veterán

Hát nem is a Tescóból kell venni... :D

(#25242) Sly189 válasza SocketA (#25238) üzenetére


Sly189
senior tag

Azt a mérget én beleöntöttem, majd kb ugyan azzal a lendülettel le is eresztettem belőle. Szörnyű...

Megmérgezed vele a kocsidat :D

(#25243) Josi válasza SocketA (#25238) üzenetére


Josi
aktív tag

Az már régen rossz, ha te a vezérműszíjra tudod önteni. :)
Az inkább csak az ékszíj lehetett.
Na mondjuk azt sem kell öntözni. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#25244) ThodEE válasza SocketA (#25240) üzenetére


ThodEE
őstag

Jó az a kék lötty én minnyá vettem 15 litert, aztán lehet pancsolni egész télen :DD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#25245) giigz


giigz
veterán

Nos, felkerültek a téliek!

Hosszas gondolkozás (tudtam, hogy csak novemberben fogom megvenni, de már hamarabb elkezdtem kiválasztani, hogy a legjobb döntést hozzam, elvégre amíg ez a kocsim van, addig ez lesz a téli gumi, és ugye nem mindegy, hogy 3 év múlva is tapad-e, vagy csak 1 szezonig...)

Szóval a Vredestein SnowTrac 3-ra esett a választásom, igazából az én méretemben fölényesen ez a legjobb téli gumi, a Michelin, Bridgestone, Continental, Dunlop, Pirelli nem csinálja a legfrissebb keverékeit ilyen méretben, a Sava és Barum nem lett volna rossz, de a tartósságukat meg lehet kérdőjelezni, na meg persze sokkal jobban is tapad a Vredestein, így ez lett. A múlthéten még megkérdeztem a gumis ismerősömet, hogy ő mit ajánl nekem, és azt mondta, hogy ha a helyemben lenne, egyértelműen ezt venné, semmi máson nem gondolkozna. És így rendeltem 4 db.-ot :) Ma pedig fel is lett szerelve. :)

Pár km után annyi a tapasztalatom, hogy nagyon durván kényelmes, a 6 éves Kormoran nyárihoz képest (és egyébként is :D) egyszerűen olyan, mintha nem is lennének úthibák, a kicsi úthibákat egyszerűen nem lehet érezni, a nagyobbakon pedig az eddig megszokott ütés elmarad. Ami még nagyon nagy változás, a hang. Egyszerűen nem lehet hallani a gumikat, se lassan, se hangosan menve, csakis kanyarban jön meg a hangja, de nem csikorgás, hanem "tapadás" hang, egyszerűen imádom, késztet arra, hogy minden kanyarba gyorsabban menjek bele, hadd halljam azt a hangot :D Még egy dolog, a kormányzás teljesen megváltozott, a kormányt elfordítani kb. fele erő kell, mint idáig, olyan, mintha eddig nem lett volna szervó, most meg lenne. :D (Egyébként van szervó, csak ugye a különbség olyan, mintha nem lett volna...)
Nyilván a tapadásról nyilatkozni még nem tudok, vagyis csak annyit, hogy szárazon ahol idáig úgy kanyarodtam be, hogy elveszem már, mert érzem, hogy nem sokon múlik a gumik csúszása, ott most gázt adok, hogy élvezetesebb legyen a kanyar :D
Tehát az első tapasztalatim nagyon, de nagyon pozitívak vele.

Sajnos a képek minősége "rossz", ugyanis már sötétben mentem...


Ez a kép meg csak úgy bónuszként :D

(#25246) _NCT válasza giigz (#25245) üzenetére


_NCT
őstag

Igaz én csak decemberben veszek mert pénzmaghiány van, de vagy Nokian vagy Vredestein-t veszek én is. Nekem a nyári Vredestein, de imádtam mindig. Rohadt nagy esőben is biztonságos volt, gumisnál is dicsérték, azt mondták egyik legjobb gumma.

Sztem jól választottál, már csak a k*rva vezérlést kéne megcsináltatnod, tudom én hogy nem 2Ft. De én nagyon fosnék a helyedben, ahogy azt az előző tulaj karban tarthatta....

(#25247) giigz válasza _NCT (#25246) üzenetére


giigz
veterán

Várom már az esőket, havakat, hogy élesben is leteszteljem :D

Egyébként a vezérlést miért cseréljem le? Bármilyen szerelőt megkérdeztem, mindenki azt mondta, hogy a Gates szíjak elmennek 5-6 évet vagy 100.000 km-t. Ha az enyém most volt 4 éves, akkor jövőre vagy akár 2015-ben is nagyon bőven ráér lecserélni, és akkor sem késtem egy percet sem :K

(#25248) _NCT válasza giigz (#25247) üzenetére


_NCT
őstag

Van róla számlád mikor cserélték?

(#25249) giigz válasza _NCT (#25248) üzenetére


giigz
veterán

Nincs és nem is kell :D

Megbízható (tesztelt) forrásból tudom, hogy mikor lett cserélve. :K

(#25250) FRENK1988 válasza _NCT (#25248) üzenetére


FRENK1988
veterán

Vagy legalábbis az előző vezérmű alkatrészei?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.