Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) Josi válasza _NCT (#13429) üzenetére


Josi
aktív tag

Az elég horror ár így elsőre.
Ennél tudunk olcsóbb és garantáltan megbizható szerelőt. :)

Nekem a márkaszervíz 300e ft-ot mondott a vezérműszíjszakadásom javítására (16 szelep+ a többi). :O
Sokkal olcsóbban lett megcsináltatva. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#13452) mycso válasza FerNandor (#13379) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hali, nos ma meglestem, és jól emlékeztem, hogy nincs semmilyen címkém.
Sőt egyáltalán nem olyan, mint a tiéd. Sőt, ahogy néztem, neked az EGR is máshogy van felrakva, nekem a tűzfal felé áll...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13453) FerNandor válasza mycso (#13452) üzenetére


FerNandor
őstag

hát én azt se tudom, most, hogy mi van a képen :D
nekem az EGR a tüzfallal párhuzamosan áll.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13454) FerNandor válasza mycso (#13452) üzenetére


FerNandor
őstag

dupla

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13455) _NCT válasza Josi (#13451) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem 400-at mondtak, h kb ha elszakad, olyan kárt okoz :D Már kértem maszek szerelőtől árajánlatot :)

(#13456) mycso válasza FerNandor (#13453) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem ez a szivattyúm, az autó orra felől fotózva, tehát itt kellene lennie a címkének, legalább is, a tiéden itt van.

(#13455) MMA87: mondjuk 400-ért már veszek egy sérült, vagy külföldi papíros autót :U

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13457) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

koszi a valaszokat sracok. de sajnos mashogy alakul a budget kozben szoval marad a thalia amit felujjittatok. 450 ezer lenne az ara a kocsinak de hasznaltauton talaltam jobbakat is hasonlo arban de kisebb felszereltseggel. a gond csak az hogy ezt ismerostol vennem es ugy hogy nyaron amikor en hassnaltam akkor raktam bele 2800 kilometert. tehat mar tudom hogy konkretan annak a kocsinak mik a hibai stb a turbon kivul masbaja nincs befecskendezok es a magas nyomasu szivattyu is jo nem kerreg nem kopog autopalyan nagy szelben is a helyen maradt. De a turbo ugye "kuka" de hasznaltautorol veszek egyet kitudja azzal mit csinaltak, ennek meg szuletesetol ismerem az eloeletet.

Üdv.: Csaba

(#13458) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ablakemelő probléma orvosolva. Nem kell új motort vennem.
Szétszedtem, hát a bovdenek össze-vissza, megszorulva....

Tegnap belekezdtem, de rámsötétedett....kézzel tudtam huzigálni az ablakot, így éjszakára, bentről kitámasztottam. (telefontartó tapadókorongjával)

Ma reggel fel pestre (az M3-ason egy zöld suzukiféleség állt a leállóban, a tetején), hoztam a szerszámaim, aztán egy röpke másfél óra alatt, amíg páromat vártam, megcsináltam.
Természetesen vértizzadva...
Először fordítva raktam össze a motorhoz csatlakozó kereket, így a kapcsoló nyomására fordítva reagált--> ha valaki ablakemelőt szerel, erre figyeljen (ekkor már majdnem sírvafakadtam).
Aztán minden klappolt, működik, viszont az ablakemelő kapcsolómnak van valami baja, néha kihagy, de azt majd otthon.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13459) FerNandor válasza RohamDroid (#13457) üzenetére


FerNandor
őstag

azért átnézetheted, hogy miért van a turbónak baja. ha tényleg csak a turbó rossz valamiért (csak az egyedül), akkor 80ezerFt körül kapsz attól a nagy turbófelújító cégtöl egy jó turbót, ha odaadod nekik a rosszat (hozzák-viszik), itt linkelték is már azt hiszem.
nem értek hozzá, csak nem tudom, hogy egyedül mitöl hal meg a turbó, lehet, hogy húzza majd magával a többi alkatrészt, nehogy úgy járj, mert négy porlasztó 170 körül van + magasnyomású sem olcsó + akkor ugye a turbó, hiába ismerös, hamar tud jönni a baj. felkapja az olajat, átalakul forma1-es motorrá, szétpörög a motor nemtom hányezres fordulaton, akkor nyekk.

Mycso: gratula :) nehéz munka az biztos :)

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13460) tresh válasza FerNandor (#13459) üzenetére


tresh
addikt

Pontosan a turbos problémát a lehető leghamarabb orvosolni kell..mielőtt még jobban megadja magát és visszadolgozik a rendszerbe több kárt téve.

szerk: az egy dolog hogy ismered az elő életét de én mindenképp vásárlás előtt megnézetném egy szakival mit mond milyen plusz költségek jönnek rá a vételárra..mert lehet olyan összeg lesz a javítási móka hogy nem éri meg foglalkozni az autóval..

[ Szerkesztve ]

(#13461) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

sziasztok koszi a sok sok segitseget. en is felek attol hogy magaval ranthat sokmindent vagy mar neki is allt ugyanis elegge olajos volt mind a ket cso rajta de fustolni nem fustolt egyatalan a verda es menni is ment. ekkor csak arra gondoltam hogy hatha valahol farsot sziv stb de minden bilincs jo volt rajta.
felek kicsit a diesel formatol de a benzinesek meg sokat essnek.es nekem.neha nagyon sok sulyt kene vinni a kocsival.
nehez kocsit venni.

Üdv.: Csaba

(#13462) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Srácok, kellene egy kis help, szerintem (nagy) baj van.

Ma volt egy Miskolc-BP-Miskolc utam, itthon, még elszaladtam a boltba és beindítás után kiírta a FC, hogy hiányolja az olajat.
Hagytam állni az autót és valóban, a nívó végén lévő gombóc alján volt csak olaj, amikor megnéztem.
Rátöltöttem fél litert, nem néztem olaj szintet, de valószínűleg, így éppen minimum, mert a FC 1 karikát ír a min. jelzés felett....

És akkor amit találtam a motortérben: (nemrég volt izzítógyertya csere, meg EGR pucolás és akkor nem volt ezeken a helyeken egy gramm olaj sem)

Első körben az olajbetöltő tömítésére gondoltam, hiszen csupa olaj: [link]

És nyilván alatta is meg van állva az olaj, a motor elülső felén: [link] és [link]

Viszont, ami aggaszt, hogy mögötte végig tengely irányban is csupa olaj minden: [link] és [link]

Mi lehet, esetleg hengerfej tömítés, vagy mi???? :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13463) FerNandor válasza mycso (#13462) üzenetére


FerNandor
őstag

vagy index fórumon is, nem? rakd be megane klubos topicba meg az autószerelösbe is

:(

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13464) mycso válasza FerNandor (#13463) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Renaultclub/szerelés topikba beírtam. Indexet nem nagyon nézegetem....
Egyébként hétfő-kedd magasságába, mindenképp elviszem szerelőhöz, hogy nézze meg.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13465) _NCT


_NCT
őstag

Jött a telefon, a 170-es árajánlat azt mondják nagyon jó az okoskerékre + vezérlésre + vízpumpa + valami szíj csere. Ismerősöm azt mondta fogadjam el, teljesen jó ár, max 10-essel tudná olcsóbban, viszont a 10-es rámenne a benzinpénzre, mert tőlem ca. 100km-re van

Úgyhogy ennyit kiszurkolok még az ótóra és lesz egy 100%-os ótóm :)

[ Szerkesztve ]

(#13466) FerNandor válasza _NCT (#13465) üzenetére


FerNandor
őstag

biztos jó ez az ár? nekem soknak tünik, szíjszett pumpával szerintem benzinesnek is megvan 40-böl. okoskerék csaknem 130ezer?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13467) _NCT válasza FerNandor (#13466) üzenetére


_NCT
őstag

Beszerzési áron tudják nekem hozni az alkatrészeket, de ezek azt mondta ismerős, hogy jó árak. Okoskerék 60 ezer, ahogy néztem unix-on is, a legolcsóbb vezérműszett készlet vízpumpával 70k körül megy. Ez már 130 + mindjárt megnézem milyen szíj van még amit cserélnek (hűtőfolyadékot is cserélik AC pumpánál) + 20-as munkadíj biztos van. Ha jól emlékszem, a szerelő azt mondta, hogy a generátor szíjat is cserélik ilyenkor.

Update: laposszíj készlet (WTF :F ) + zárdugó is van még a listán. A szíj 24k.

[ Szerkesztve ]

(#13468) FerNandor válasza _NCT (#13467) üzenetére


FerNandor
őstag

pl: [link] 40ezerFt

[link] itt van a többi, nem tudom, hogy neked melyik kell pontosan.

generátor szíj (hosszbordás, az kb 4-5 ezer Ft körül szokott lenni görgö nélkül (elég megolajozni azt mondják)) én utánanéznék azért, nem mindegy, hogy 120-30 (munkadíjjal) vagy 170

és akkor lehet, hogy még a Kovácsautó Szegeden olcsóbb kicsit.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13469) FerNandor válasza FerNandor (#13468) üzenetére


FerNandor
őstag

olyan szerintem meg a mesében sincs, hogy márkaszervíz (ott adták az ajánlatot, ugye?) olyan áron csinálja, amire a szerlö azt mondja, hogy "korrekt, én se tudnám nagyon olcsóbban".
nem akarok belelátni semmit, meg te tudod, de én gyanakodnék. :U :F de az is lehet, hogy valamit én nem veszek észre. :F

tudom, más motor stb csak összehasonlítás, de nekem nem volt 53 ezer Ft a dCi MII-höz, a vízpumpa, hosszbordásszíj, vezérmüszett, váltóolaj, hütöfolyadék, fékdolyadék munkadíjjal. de amit linkeltem ott 1.6 16V motorhoz hosszbordás nélkül, 40 ezerFt a vezérlés vízpumpával..

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13470) rob210 válasza mycso (#13462) üzenetére


rob210
Topikgazda

elég nehéz ezt a képek alapján megállapítani, de szerintem ne parázz, ez ahogy nézem szelepfedél tömítés lesz.
Az meg nem egy nagy dolog te is ki tudod cserélni csak torx fej kell hozzá, új tömítés egy kis olaj álló paszta, azt csókolom.
Nekem legalábbis kiszáradt a tömítés és akkor nézett így ki a motorterem.
Meg akkor fogyott az olajam, én is beszartam, aztán szépen nyitott motortér mellett meghuzattam kicsit és rendesen látszott ahogy kifújt.

Azóta nincs bajom vele amióta rendesen össze lett rakva.

Ha esetleg nem rég volt szervízben az is lehet, hogy csak a szelepfedél csavarjait után kell húzni.
:R

De persze egy pár csupaszabb motorkép nem ártana.
:R

Renault power

(#13471) _NCT válasza FerNandor (#13469) üzenetére


_NCT
őstag

Mivel akivel beszéltem 200km-re van a márkaszerviztől, így én sem tudok belelátni semmit. Igazából előbb rosszul írtam így alakulnak az árak:

Vezműszíj készlet: 39k
Okoskeró: 47
Laposszíj készlet (ez sztem hosszbordásszíj készlet lesz): 23.5k
zárdugók: 4k

vízpumpa: 17k
2 hűtőfolyadék: 6k
Egyéb anyag: 3k

Durván ezek az árak, nincs benne munkadíj. Az kb 30k.

[ Szerkesztve ]

(#13472) mycso válasza rob210 (#13470) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Igen, közben írták máshol is, hogy pucoljam le és járkáljak vele pár km-ert, vagy ez jutott nekem is eszembe, hogy nyitott géptetőnél megjáratni, hogy látok-e valamit.

Csak, már ugye sötét volt, amikor jött ez a probléma, így nem igazán akartam ott maszatolni, majd holnap lepucolom.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13473) hossszú


hossszú
őstag

Ma megcsináltam a 300000-es szervízt.
Az autó kapott új levegőszűrőt, pollenszűrőt, gázolajszűrőt, motorolajszűrőt, Eneos 10W-40-et plusz Xado Stage1 Maximum-ot a váltó pedig kapott 2 tubus gélt. Az olaj leeresztése előtt természetesen kapott 7 tasak Xado Vita-Flush-t.
Néhány nap múlva remélem nálam is fog működni az orosz csoda :) bár a váltóm mintha máris könnyebben járna.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#13474) FerNandor válasza _NCT (#13471) üzenetére


FerNandor
őstag

jól van, én nem tudom, mondom. csak segíteni akartam. érdemes utánanézni esetleg másik szerelönél is rákérdezni.

Hosszú neked milyen autód van?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13475) hossszú válasza FerNandor (#13474) üzenetére


hossszú
őstag

Espace lll 2,2TD

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#13476) _NCT válasza FerNandor (#13474) üzenetére


_NCT
őstag

Még megvárom a helyi szerviz árajánlatát. Hidd el, szerintem már ismerhettek annyira, ha valaki, akkor én bizony jól meggondolom a vásárlást ha autóról van szó :D

(#13477) giigz válasza hossszú (#13473) üzenetére


giigz
veterán

"bár a váltóm mintha máris könnyebben járna."

Hogy nekem is finomabban járjon a váltóm, mit kell csinálni? Váltóolaj csere? Gondolom a 216k km alatt nem cseréltek benne olajat... Meg ez a gél?

(#13478) rob210 válasza giigz (#13477) üzenetére


rob210
Topikgazda

:K

Engem már sokan lehurrogtak, hogy szart se ér, de hidd el nekem én már jó ideje használom a xado termékeket nagyon meghálálja az autó.
:R

Renault power

(#13479) hossszú válasza giigz (#13477) üzenetére


hossszú
őstag

Szerintem Neked elég lenne a Xado váltó olaj is, ha már úgy is cserélned kellene.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#13480) AMD Power válasza giigz (#13477) üzenetére


AMD Power
titán

Mo-n ez nem divat,sajnos. Pedig meghálálja a váltó.;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13481) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Ez a jelölés : Mégane/Scénic II Pk4
Mit takar egész pontosan? Elsősorban a pk4-re gondolok.

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#13482) zsizsef válasza Reaper04 (#13481) üzenetére


zsizsef
senior tag

Talán ez?

[ Szerkesztve ]

(#13483) Reaper04 válasza zsizsef (#13482) üzenetére


Reaper04
aktív tag

hűha ... köszi! Lehetséges, nem tudom :)
De lehet tényleg csak a 6 sebességes váltót jelenti.

Valakinek erről biztos információja lenne esetleg? :U

(#13484) _NCT


_NCT
őstag

Használ valaki bluetooth kihangosítót az autójában?

(#13485) _NCT válasza _NCT (#13484) üzenetére


_NCT
őstag

Valami ilyesmire gondoltam. Ezek mennyire érik meg? Gondolom jobbak, mint a telefonom tartón kihangosítva. Samsung Nexus S-hez kéne.

(#13486) zsizsef válasza _NCT (#13484) üzenetére


zsizsef
senior tag

Nekem nokia kihangosítóm van és bluetooth kapcsolaton használom voda 858-al. Nekem be van kötve az audió egységbe.

(#13487) _NCT válasza zsizsef (#13486) üzenetére


_NCT
őstag

És azt meglehet csinálni home made, vagy csak szerviz?

(#13488) vallas


vallas
senior tag

HI!

mióta feltetettem a téli gumit jobbra húz a gép, most volt a 180 ezres szerviz, mondtam nézzék meg, állítsák be a futóművet, ha kell, beállították, de szerintem nem volt igazán elállítódva, de továbbra is húz, kb 25-30 méter alatt lemenne a kocsi az útról, ha elengedem a kormányt.

azt írták a futómű beállítás papírjára, hogy gumi gond, szerintetek ez mit takarhat?

nem látok rajta dudort, vagy szakadást, és tavaly is ez a gumi volt, és nem volt semmi gond, valamint, a nyári gumival sem volt ilyen gond...

ja és a szervizben 1,8 barra engedték le mind a 4 gumi nyomását, én meg csodálkoztam, miért furcsa a kormányzás.... clio2 1,5 dci

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#13489) giigz válasza vallas (#13488) üzenetére


giigz
veterán

Nekem is ugyanez volt. Hétfőn jön el a szerelőtől a kocsi, majd akkor kiderül, hogy megoldódott-e ez a gond.

(#13490) FerNandor válasza vallas (#13488) üzenetére


FerNandor
őstag

lehet, hogy ferdén van kopva az egyik gumi? :F

1,8 barra? az igen? :D

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13491) FerNandor válasza FerNandor (#13490) üzenetére


FerNandor
őstag

*az igen! :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13492) FRENK1988 válasza vallas (#13488) üzenetére


FRENK1988
veterán

ha a hatso tengelyen levo gumikat tenned elore es forditva akkor is azt csinalna?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#13493) zsizsef válasza _NCT (#13487) üzenetére


zsizsef
senior tag

Szerintem meglehet csinálni otthon.
Nokia ck 7w.
Nekem úgy van bekötve, hogyha hívást kapok, a rádiót vagy cd -t szünetelteti, és a kocsi hangszóróit használja.

[ Szerkesztve ]

(#13494) _NCT válasza zsizsef (#13493) üzenetére


_NCT
őstag

Na pontosan én is erre gondoltam :) Majd nézek hozzá valami leírást, thx!

(#13495) tresh válasza _NCT (#13484) üzenetére


tresh
addikt

Nekem a fejegységem tudja ezt bt-on kezeli a telefonom minden adatát sms/hívás/telefonkönyv stb. Automatikusan némítja a rádiót stb,:)

vallas: 1,8 bar + szerviz = már ott is a pék az autószerelő....

[ Szerkesztve ]

(#13496) _NCT válasza tresh (#13495) üzenetére


_NCT
őstag

Oké, csak én meg direkt ezért nem akarok ilyesmi fejegységet, hogy ne törjék fel a kocsimat érte. Még Blaupunkt vagy Jabra-nak olvasok utána. Igaz nem lesz a zene megállítva, meg olyan jó a hangzás, de a célnak megfelel, sokkal olcsóbb.

(#13497) AMD Power válasza tresh (#13495) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen szervizek ezek? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13498) FerNandor válasza AMD Power (#13497) üzenetére


FerNandor
őstag

háztartási gép :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#13499) AMD Power


AMD Power
titán

Szupertakarékos lehet - Renault Clio 0.9 teszt
Renault Clio 0.9 TCe Expression teszt

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#13500) tresh válasza _NCT (#13496) üzenetére


tresh
addikt

Nekem is benne van mindig egyszer se volt gond egyedül a 8 kerbe ha megállok veszem le :D de ott se mindig. Messziről látják hogy egy rönyó = nekik szart se ér.. hamarabb nyomják fel a 2 golfot mint a megane-omat ebbe biztos vagyok :B

AMD: ezek nem szakemberek ez a baj, nem hiába csinálok én is mindent magam vagy a barátaimmal akik értenek hozzá..mert aki ért hozzá azt nem fizetik meg ...

(#13499) AMD Power: ezeket a motorokat elnézve akkor alólam ki fog rohadni a megane lassan már robogó motorokat teszünk az autóba...gratulálok a tervező mérnököknek... :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.