Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69401) Zoliee válasza Bodz (#69398) üzenetére


Zoliee
senior tag

Szia.
Közben találtam egy régebbi írásod, miszerint rövid ideig vendégeskedett Nálad ez az amp/dac, és hogy szerinted nem rossz, és ennyi.
Még próbálkozom megtalálni a számomra legmegfelelőbbet, sűrű cserélgetések nélkül. (tudom nehéz lesz).
Valami semleges fülest keresnék első körben. Most nálam van egy Beyer Amiron, ami nagyon nem jött be. Szvsz loudness-es a hangja (rengeteg benne a mély) , és fárasztó. Persze ez szigorúan szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#69402) Ixion77 válasza pkaresz (#69400) üzenetére


Ixion77
őstag

$150 + vám, áfa, kez.ksg kb. 55eFt

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#69403) ribizly válasza Ixion77 (#69402) üzenetére


ribizly
veterán

Bárcsak lenne akkora tere, mint a HD650/6xx-nek.

@Bodz
Várjuk a review-t!

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#69404) Zoliee válasza Zoliee (#69401) üzenetére


Zoliee
senior tag

Ja és még annyi infó, hogy most indulok el a füles vonalon, és semmi korábbi tapasztalatom.
Otthoni cuccom: passzív pc, Jriver, flac, paul pang kártya, nad d1050, leema acoustics pulse, és persze monitor sugárzók.
A zúzós zenéktől a jazz-ig, mindent hallgatok.

(#69405) funkmester


funkmester
aktív tag

Massdrop x Sennheiser HD 6XX

ilyen megjeloles mit takar?

(#69406) Dorien válasza funkmester (#69405) üzenetére


Dorien
veterán

Új kiadású Sennheiser HD650 sötétkék színben, 1,8m kábel, 3,5mm jack by Massdrop.

Ixion77: +15 USD shipping ide. A vámkezelés 3500Ft. Több lesz az, mint 60e Ft.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#69407) pkaresz válasza Ixion77 (#69402) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!
Köszi!
Ajjaj! Benn a bogár a fülben! :)
Azért megvárom Bodz értékelését, csak kibirom. :D

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#69408) funkmester válasza Dorien (#69406) üzenetére


funkmester
aktív tag

es ugyanaz a hang? semmi gagyisag a termekben?

(#69409) Dorien válasza funkmester (#69408) üzenetére


Dorien
veterán

Elvileg ugyanaz. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#69410) kirisz


kirisz
tag

Sziasztok!

Laptophoz keresek fejhallgatót, ezért 1-1,5 m kábel hosszúságú fejhallgatót keresek. Asztali géphez Takstar hd2000 tipusút használok, amivel megvagyok elégedve. Hasonló árazású és teljeirményü fejest keresek 10 ezer Ft körül. Zenehallgatás és filmnézéshez használnám. Újat vennék. Fontos, hogy zárt legyen.

Előre is köszi a segitséget.

(#69411) Dare2Live válasza Dorien (#69406) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez [link] ha megrendelem

469$ + 15$ = 135.000Ft * 1.27 = 171.000Ft + vám? Vám mennyi?

Anno volt egy Denon DH-2000em azt imádtam most semmi használható fejesem nincs és elkapott a vágy, hogy berendelnék egyet.... de azért durván húzós az ára.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#69412) emiki6 válasza Dare2Live (#69411) üzenetére


emiki6
veterán

Van avx-en e-mu teak.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#69413) #56474624


#56474624
törölt tag

A vintage DT440-nél még mindig újra és újra felfedezem, hogyan érdemes feltenni. :DDD

Most már jól kitapasztaltam. Oldalanként csak egyetlen fokozat a különbség a két általam használt feltevésben, viszont ez nem apró különbséget okoz.
A kisebb fokozat a precízebb/audiofilebb, mégis időnként vonz a sötét oldal, amivel szellősebb a hangzás, "teresebbnek" tűnik, a basszus is több (bár kevésbé precíz), ellenben hajlamos kikiabálni egy-egy hang, a koherencia nem az igazi, mintha külön életet élnének a hangszerek, nem egy zenekarban játszanának. Az ilyesmit az ember időnként hajlamos azzal azonosítani, hogy milyen részletes. Közben meg a kisebb fokozaton precízebb, transzparensebb, viszont mégis jobban egyben van a zenekar. De mondom, ezzel együtt sem olyan egyértelmű, hogy a kisebb jobb, mert jó az a plusz szellősség meg a némi többlet basszus.
Jó lenne kombinálni a kettő előnyeit. :)

Bár azt is meg kell jegyeznem, hogy az erősítőm maga is elég száraz hangú. Mikor megvettem, egy Scottal eresztettem össze, az sokkal dinamikusabb mélyeket adott. Ellenben a közép és magas jóval természetesebb volt ezen, ennek nyíltabb, őszintébb hangja volt.

[ Szerkesztve ]

(#69414) kromatika válasza ribizly (#69399) üzenetére


kromatika
veterán

Nekem be jött a 660S.Jól össze is hallgattuk 650-el.Kár hogy nincs akkora tere mint a 650-nek. Bodz:58x driver meg egyezik a 660S-el?

(#69415) Dorien válasza Dare2Live (#69411) üzenetére


Dorien
veterán

Magánszemélyek között ilyen értéknél USÁ-ból 2,5% a vám, de a Massdrop cég, így elvileg 0-12% közötti kereskedelmi vámtarifa megy rá a 27% ÁFA mellett. [link] Én eddig csak Global Shipping Programon keresztül vásároltam USÁ-ból, az meg előre kiírja a pontos import összeget.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#69416) Bodz válasza ribizly (#69399) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Hehe, valószínűleg tényleg ez lesz a vége... :)

(#69400) pkaresz: Jó kérdés. Ha majd hallottam, akkor tudok rá válaszolni. 165 dollár + az esetleges sarcok. Nagyon durván 65000 Ft a vége.

(#69411) Dare2Live: Óvatosan, ez a Fostex meg az összes rokona azért különbözik a D2000-től. A Denon a legkiegyenlítetebb, ez biztos.
D7200-at is nézegetheted, árban kb ennyi, csak sokkal könnyebb kipróbálni.

(#69414) kromatika: Nem, más. Elvileg eddig csak a HD58X-ben használta a Sennheiser ezt a drivert.

[ Szerkesztve ]

(#69417) kromatika válasza Bodz (#69416) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi a választ.ha majd meghallgattad várjuk a tesztet.Esetleges 400S összevetéssel. :R

(#69418) Bodz válasza kromatika (#69417) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Tegnap már fel is adta a Massdrop, szóval gyorsan haladunk, de hogy mikor lesz ebből fejes, meg aztán vélemény...
Csak azt nem tudom, hogy ha elfogy a 7285 db, akkor utána lesz-e még valamikor. Mondjuk a nagyon sikeres, népszerű cuccokból általában szokott lenni újabb drop.

[ Szerkesztve ]

(#69419) Dare2Live válasza Bodz (#69416) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Van avxen egy emu tek (100k) és van egy D7200t (150k) is.

maradjak emu teknél mert 50% a difi vagy D7200? A D2000et anno imádtam elvileg egyikkel se tudok mellé nyúlni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#69420) Ixion77 válasza Bodz (#69418) üzenetére


Ixion77
őstag

Ez alapján nagyjából megsaccolhatod mikor

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#69421) Bodz válasza Dare2Live (#69419) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pont azt mondom, hogy de, tudsz. :) Mind nagyon más, mint a D2000. Már ha szempont egyáltalán, hogy olyasmi hangjuk legyen. Teak passz, azt nem hallottam. A D7200 viszont nagyon kellemes fejes.

(#69420) Ixion77: 1 hete a vámon? Akkor már csak még 1,2,3 aztán lehet meg is kapod. Mit vettél amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#69422) pkaresz válasza Bodz (#69416) üzenetére


pkaresz
senior tag

Köszi! :)

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#69423) fudi2002


fudi2002
veterán

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, kevés játék
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15.000 Huf
4.) Új vagy használt?
ÚJ
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Nem tudom eldönteni, nem vagyok hozzáértő, összehasonlítási alapom nincs
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Dinamikus, telt mélyekkel, szép magas hangokkal. Talán a középtartomány ami kevésbé fontos.
8.) Honnan vásárolnál?
Itthoni webshop
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
PC

Eddig Superlux HD681 EVO és HD668 voltak a kiszemeltek. Olvastam a hozzászólások közt a tartósság kérdését az előbbinél, elbizonytalanodtam kicsit. Minden ötletet, tanácsot meghallgatok.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#69424) zsocy válasza fudi2002 (#69423) üzenetére


zsocy
őstag

Nincs semmi gond a 681 EVO-val, évekig mennek azok is ha vigyáznak rájuk. Persze azért egy ilyen olcsó eszközt már nem 100 évre terveznek sajnos. Esetleg egy Pioneer SE-ms5t

[ Szerkesztve ]

(#69425) #56474624 válasza #56474624 (#69413) üzenetére


#56474624
törölt tag

Újabb kalandjaim során rájöttem, hogy a DT440-en a nagyobb fokozat nem is feltétlen kevésbé audiofil, csak feltáróbb bizonyos esetekben a rossz felvételekkel, bár nem mindig. De ha már a hangfalamon is rosszul szól, akkor több, mint gyanús a felvétel.

A K550 sajnos nem mindig jó referencia. Volt olyan felvétel, ami a hangdobozomon és a K550-en is egyformán rosszul szólt, azt a vintage dt990-em gyönyörűen elfedte (a 440 már nem), talán a párna állapotának is köszönhetően, de ebből arra jutottam, hogy a K550 nem megengedő. De ez nincs mindig így, a K550 közepe kissé laid-back, picit homályos (a torzított gitár sem harap úgy), ami sok rossz felvételnél előny a hallgathatóságot tekintve, van neki egy relaxálós jellege emiatt. Anno én a DT770-et is hosszan hallgathatónak tartottam, mert annak aztán háttérben van a közepe. Gyakran a közép is eléggé tudja idegesíteni az embert. :K

(#69426) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Windows alatt milyen EQ-t használtok? Most rendeltem egy Omnitronic SHP-600-at, aztán olvasom hogy a magasakból vissza kéne venni. A jelenlegi 2 daily driveremet (Fostex T50RP, Soundmagic HP150) nem kellett eeekúzni.

(#69427) pulutodurumo válasza Fitzgerald (#69426) üzenetére


pulutodurumo
őstag

APO, vagy a hangeszköz saját programja.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#69428) Fitzgerald válasza pulutodurumo (#69427) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Saját progijában nincs lehetőség rá, nézem köszi.

(#69429) Bodz válasza Zoliee (#69401) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor érdemes nézegetni, ha kell a szimmetrikus kimenet. Ha nem, akkor inkább más, pl. hasonló áron van R2R 11 és NFB-11.28, na ezek jobbak.

(#69430) niof válasza Fitzgerald (#69426) üzenetére


niof
addikt

Szintén APO. Keress valami megbízható, jól átlagolt görbét a frekiátvitelről (mondjuk ha a sajátodat le tudnád mérni, az lenne a legjobb, nyilván...), és próbáld a negatívját leutánozni ott, ahol változtatni akarsz. Én a HD650 mélyeit egészítettem így ki. A görbét én az Innerfidelity-től lestem. :)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#69431) mindfreak válasza Bodz (#69418) üzenetére


mindfreak
őstag

Én is gondolkodok rajta, elég baráti áron lenne. Nem teljesen értem, akkor pontosan honnan érkezik a csomag? A leírás szerint a fejhallgató Made in Ireland. Most akkor ezt elküldik US-be és onnan meg vissza? :Y

(#69432) Attipatti válasza mindfreak (#69431) üzenetére


Attipatti
tag

A massdrop megrendeli a tételt, Irországban legyártják majd átküldik az egészet az USA-ba és onnan csomagolják egyesével és küldik hozzád.

(#69433) Bodz válasza mindfreak (#69431) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Pontosan így.

(#69434) Dorien


Dorien
veterán

Shure SRH1540 jó áron (mindennel együtt kb. 80eFt): [link]

Leveleztem az eladóval, elküldi hozzánk is (ez kb. 15 GBP). Minden tip-top, a pótpánák sosem voltak használva, de a rajta levők is újszerűek. A külső papírdoboz, a pótkábel és a kábeleket tartó kis zacskók hiányoznak. Este 10-kor ér véget az árverés, eddig senki sem licitált rá. Én most ezt kihagyom...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#69435) Ollllee


Ollllee
csendes tag

Sziasztok!

Kb. egy hónapja vásárolt Soundmagic P21-nél egy teljesen ártalmatlan fejről levétel közben reccsent, és tört el a pánt.. Egyébként a hangja egész jó volt, a mélyek voltak egy kicsit megnyomva, de nem zavaró módon.
Tudtok ajánlani valami hasonló suprát ezen az áron? Strapabíróbb kivitelben :)

(#69436) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Előkotortam a 2 éve kofferjában pihenő takstar 80 fejesemet, kicsit megtörölgettem és az alábbi jelenségre lettem figyelmes mindkét oldalon azonos terjedelemben és elhelyezésben link, amitől a fülpárna is hozzátapadt a hangszórókhoz. Ezen kívül a füles ugyanúgy problémamentesen szól. Mi lehet ez?

(#69437) ribizly válasza Dorien (#69434) üzenetére


ribizly
veterán

Nyamm nyamm.:D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#69438) #56474624 válasza Ollllee (#69435) üzenetére


#56474624
törölt tag

Árukeresőn sincsenek jó véleménnyel a tartósságáról. Amúgy az ilyet nem lehet visszavinni? Nekem marhára bökné az igazságérzetem, hogy egy hónapot ment. A Soundmagicet sem értem, miért rontja a saját megítélését egy ilyen vacak cuccal. Feltörekvő kínai cég, nem ártana hozni a neves konkurencia tartósságát legalább.

[ Szerkesztve ]

(#69439) Sonja


Sonja
veterán

Tudja valaki, hogy melyik dinamikus fejhallgató drivere lehet?!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#69440) gianni85 válasza Sonja (#69439) üzenetére


gianni85
veterán

Úgy néz ki mint az enyém, szóval th600 vagy th900-ra tippelek. Hátulja alapján meg lehetne különböztetni.

[ Szerkesztve ]

(#69441) Sonja válasza gianni85 (#69440) üzenetére


Sonja
veterán

Rákeresve, tényleg ezek közül valamelyik lesz. :K Köszi! :R

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#69442) Zoliee válasza Bodz (#69429) üzenetére


Zoliee
senior tag

Köszi az ajánlást, de tegnap éjjel nem bírtam magammal, és rendeltem egyet. Aztán majd meglátjuk, illetve meghalljuk mi lesz. Ha nem jönne be, próbát teszek azok közül is.

(#69443) Dorien válasza ribizly (#69437) üzenetére


Dorien
veterán

Te vitted el? :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#69444) fericske válasza Dorien (#69443) üzenetére


fericske
addikt

Nem vitte el mindet, az biztos :)

(#69445) Cs1csó válasza fudi2002 (#69423) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, HD681 EVO-m van és ÁR/ÉRTÉK arányban verhetetlen, házimozi erősítőre kötve filmnézésre is használom. A Batman Sötét Lovag c. film azon jeleneténél amikor Joker felrobbantja a kórházat olyat szólt a füles hogy majd leugrott a fejemről szó szerint mozgott, elképesztő volt. Filmezéshez a hosszabb kábelt használom gép mellett pedig a rövidet zenére is kiváló és játékra is teljesen jó. Ami nagy élmény hogy nagy teret ad kb. olyan mint ha nem is fülesen keresztül hallanám a hangokat. kb. egy éve 10 ezerért vettem nagyon megérte. Persze vigyázni kell nem olyan masszív mint egy 60 ezres fejhallgató de csak szobában használom nem hurcolászom ha leveszem akkor a szekrényben van a helye.

Ami fontos volt hogy van hozzá PLÜS párna azzal használom nem izzad be szinte egyáltalán ellentétben valami gyengébb bőr textibőr stb. fülesben.

(#69446) ribizly válasza Dorien (#69443) üzenetére


ribizly
veterán

Nem, de 1 perc-nél még gondolkodtam rajta. Nemrég járt nálam egy 1540 egy rövid időre és ugyan ez valóban egy nagyon jó kis fejes, de a DT1770 jobban bejön.:U
Ami viszont vitathatatlan, hogy kialakításban, súlyban, anyaghasználatban, kényelemben nincs párja. Izolációban is jól szerepel. Nálam ebből a szempontból átvette a Nr.1 pozíciót a Beyerdymamic-tól. Hangban nem volt semmi extra (hozza azt amit ez a kategória), de a tere az igen rendben van.
Nem értem miért nem lehet minden zárt, circum fejes ilyen kialakítású és kényelmes, de azt végképp nem értem, hogy házon belül miért kell a sz@r konstrukciót (840) is fenntartani, amit biztos vagyok benne, hogy nem is olcsóbb előállítani.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#69447) kromatika válasza Dorien (#69434) üzenetére


kromatika
veterán

A linken SRH1840 van.

(#69448) emiki6 válasza kromatika (#69447) üzenetére


emiki6
veterán

:N 1540 volt csak már lejárt.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#69449) fudi2002 válasza Cs1csó (#69445) üzenetére


fudi2002
veterán

Köszönöm mindenkinek. Akkor már csak 681 evo vagy hd668?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#69450) Dorien válasza fudi2002 (#69449) üzenetére


Dorien
veterán

A 668B tovább bírja, de a gyári lapos műbőr párnákkal nem egy komfortbajnok. A magasai szúrósak lehetnek néha, de amúgy kellemesen egyensúlyban vannak a szintén emelt mélyekkel. A 681 EVO sokkal kényelmesebb (főleg a plüss párnákkal) és itt a magasaktól sem kell félni. Viszont nagy fejűeknél gyorsan el tud szakadni a gumipánt, ha nagyon ki van nyújtva. Ha nincs különösebben nagy fejed, szerintem vállald be az EVO-t. A Pioneer MS5T mindkettőt magasan veri anyagminőségben, de ez zárt. Az pedig mindre vonatkozik, hogy egy jó hangkártya / DAC és fejhallgató erősítő sokat emel a hangminőségen.

kromatika: Ahogy írtam, este 10-ig tartott az aukció. Utána már csak egy hasonló eladó cuccra irányít át az eBay.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.