Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71516) forandor válasza Adamo027 (#71512) üzenetére


forandor
tag

- Gyertyakábel nem-e a szakadt meg. Jártam már így, gondolt egyet és a pipánál letört a kábel.
- Minden a helyén van-e, csavarok nem-e lazultak meg. Légszűrő, karburátor, vákumcső...
- Kompresszió van-e. Lehet, hogy gyűrűtörés.
- Szimering

MrChef, Egy halálán lévő Zip-et mentettem meg a bontástól. Új hengerszett, új szimeringek, új gyertya; pipa és kábel, szokásos takarítások (karburátor, légszűrő). Még gyári CDI-t is vadásztam hozzá, csak hogy a motorikus alkatrészeket említsem, a többit inkább hagyjuk :D. Mindezek után sem volt hajlandó könnyen indulni, még egy éjszaka állás után sem, ráadásul nyáron. Ezután benzin csöveket, és a vákumcsövet is cseréltem (plusz kapott még benzinszűrőt is), de még ezek után is szart a fejemre. Rugdostam, köszörültem, de csak nagyon nehezen indult. Volt hogy 15 percen át ment a kardiózás. Ha indult, akkor onnantól már ment mint a golyó, de ezt egyik reggel meguntam:
Levettem a szívatót, a helyét befogtam a kezemmel, és így rárúgva egyből beröffent. Hiába működik jól az automata szivató, ha a dugattyúja nem a megfelelő tartomány között mozog. Tolómérővel méregettem mind a karburátor járatát, mind a dugattyú mozgását. A szivatót hozzáállítottam (mintha szét akarnád csavarni), és azóta nincs olyan, hogy ne első rúgásra induljon.

pofijanika, Friss benzin, hidegindító. Indulnia kéne. Gondolom 4T, nem szabadna sokat állni hagyni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.