Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71751) forandor válasza GEPESZ66 (#71750) üzenetére


forandor
tag

(#71752) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Ajánljatok YAMAHA Neos-hoz50 ccm-es és 2003 évj.) valami jó hajtóműolajat.
Illetve milyen gyertya és légszűrű való bele?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#71753) MrChef


MrChef
aktív tag

Szívat a szívató! Most már megeszem a kalapom, ha nem emiatt indul nehezen a robogóm.
Valamelyik videóban úgy indítja a robogót a pofa, hogy befogja a szívató tetejét. Adott motoron a légszűrőház mellett van, kifelé néz. Én ilyet nem találtam a saját robogómnál. Gondolom, ehhez az ülés alá kellene benéznem. Mi mindent érdemes küszködnöm vele? Vagy vegyek új automata szívatót, netán alakíttassam át manuális szívatóra? (és persze megint ráköltök egy valag pénzt... Érdemesebb volna már szétszedni darabokra és másfélszer annyit hoznának az eladott darabok, mint egyben?)

(#71754) body007 válasza MrChef (#71753) üzenetére


body007
addikt

Tartsd (viszonylag) meleg helyen éjszaka, nekem csak ez segít :K Pedig így du. munkából hazafele indítva egy rúgásra indul :U Olvastam egy cikket, a 2t miért indul nehezen, valami olyasmi, h a benzin gőz lecsapódik a hengerbe (meg mindenhol) a hideg hatására. Ha megtalálom linkelem ide.

Ááá, meg is van. A lényeg:

Miért is van szükség valójában a szívatóra vagy más néven dúsítóra?
A hideg alkatrészek miatt. A beszívott benzin részecskék a hideg felületeken kicsapódnak, több milliméteres cseppekké válnak, a motor kihűlése után nem alkotnak egy elegyet a levegővel. Ilyenkor már nem a hagyományos, jól begyújtható "permet" található a szívótorokban. A kétütemű motoroknál fajsúlyosabb a hidegindításkori szívató ráadása, mint a négyüteműeknél. Ennek az az oka, hogy a 4T motorok dugattyúja és a karburátor között csak egy szívócsonk és egy szívószelep van, a 2T motorok forgattyúsháza viszont egy jóval nagyobb összefüggő felület, amin ki tud csapódni a benzin. Természetesen miután már jár egy pár perce a motor, s már elindultunk, a "még tegnap este" bekerült benzin részecskék felszabadulnak, leválnak a szívócső faláról. Ezt nagyon jól észre lehet venni, mikor az első nagy gáznál a motor egy pár másodpercig "darál" és füstöl. Ilyenkor az van, hogy a motor eleve kap üzemanyagot a karburátorból, de ezen felül "kitisztul" a karterház is és a nagy gázadás miatti magas fordulatszám és légnyelés minden fölösleges üzemanyag molekulát leránt az alkatrészek felületeiről. Ez nyilván kellőnél több üzemanyagot jelent, ezért füstöl a motor azon az első 50 méteres szakaszon.

Itt az egész iromány.

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#71755) BlackPriest


BlackPriest
őstag

fékbetét és féktárcsa csere esetén mekkora fékhatásra számíthatok az elején, illetve mikor (hány intenzívebb fékezés után) lesz teljes a fékerő?

köszi!

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#71756) BlackPriest


BlackPriest
őstag

bocsi, dupla

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#71757) suste


suste
veterán

Tiszta gáz, hogy új robogóknál is ennyire nem figyelnek a kidolgozásra a variátornál: [link]
Vagy csak a tuning variátorok eladását készítik elő?
Pont én is ugyan ezeket a problémákat/hibákat tapasztaltam, a szíjpályákon már dolgoztam is kicsit (még csak pár tizedet, de ha jól néztem akár 1mm-t is levehetek, hogy teljesen kifusson a szíj), de éreztem, hogy a görgőpályát sem úszom meg. Hiába teszem lehetővé, hogy megfelelően meg tudják közelíteni egymást a tárcsa és a dob, ha nincs ami kitolja odáig :(......
Az még eszembe jutott, hogy esetleg lehetne próbálkozni nagyobb átmérőjű görgővel, de mivel az enyémben 20x15-ösek vannak, így csak a 21x17-esből (vagy 20,9x17?) lehetne "kifaragni" megfelelőt (másik jó méretet nem láttam).

(#71758) siti válasza suste (#71757) üzenetére


siti
senior tag

vagy nem mehetnek tervezés szerint 45-nél többel és ezért?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#71759) sityupityu válasza csurgoi (#71752) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A manual elméletileg 10w30-as olajat ír bele de én tuti, hogy nem raknék ilyet bele (sokszor volt már téma ez itt). Egyébként bármilyen jó minőségű hajtóműolajat belerakhatsz. Egy olyan egyszererű szerkezet kenéséről beszélünk mint a faék, nem kell túlbonyolítani.
NGK BR8HS gyertya való bele. természetesen választhatsz más gyártót is (pl Denso) ezekkel a paraméterekkel. Csak ott más a számozás, de van "átváltó" táblázat.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#71760) sityupityu válasza BlackPriest (#71755) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Szerintem nem pár intenzív fékezés, hanem jó pár km kell mire teljes hatásfokkal fog működni...

(#71757) suste Multivarioknál is elő szokott fordulni, hogy túl hosszú a csapszeg amiből aztán 1-2 mm-t le kel szedni síkköszörűvel.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#71761) MrChef válasza body007 (#71754) üzenetére


MrChef
aktív tag

Az lesz, a téli álmot szüleim házának alsó szintjén tölti majd. Az akksit ki fogom venni csepptöltésre, igyekszem hetente indítgatni a motort.
De akkor is beb@sz ez a dolog. A sok indítózás szerintem idővel tönkreteheti az indítómotort.

(#71762) lbence válasza suste (#71757) üzenetére


lbence
aktív tag

De ezek kínai robogók, nem?
Remélem, hogy egy Honda, vagy Yamaha azért precízebb kidolgozással bír.

(#71763) suste válasza lbence (#71762) üzenetére


suste
veterán

és (#71758) siti

Fussatok neki mégegyszer a videónak!
125ccm, Honda :C

(#71764) lbence válasza suste (#71763) üzenetére


lbence
aktív tag

Kérdés volt h a videoban milyen robogó van. A te robogodra pedig ugy emelekeztem h kinai marka.

(#71765) suste válasza sityupityu (#71760) üzenetére


suste
veterán

Hát egy tuning variátortnál szégyen gyalázat, ha nem csinálták tökéletesre!!!
Jó drágán adják, aztán még faragjad otthon :F
Egy csapszeget ráadásul elég balfaszság túl hosszúra hagyni, hiszen akkor esély sincs hogy elég közel tolja a dobot. Akkor inkább már rövidebbet adjanak, max adnak pár darab hézagolót, ha gond lenne alapjáraton.

(#71761) MrChef
Amikor már letetted télre, akkor felesleges beindítgatni, meg melegen tartani :)
Lehet nem így gondoltad, de így is lehet értelmezni amit írtál ;)

(#71764) lbence
A videó címében ott a "Click" (és a 125 is), és a végefelé látszik a műszerfalon a Honda jel ;)

[ Szerkesztve ]

(#71766) sityupityu válasza suste (#71765) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Valamilyen okból pedig gyakori eset, de ez könnyen orvosolható. Kellemetlen, de ennél nagyobb baj ne legyen.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#71767) suste válasza sityupityu (#71766) üzenetére


suste
veterán

Nem kötekedni akarok, de azért a "könnyen" az elég túlzás. Főleg ha normális, egyenes felületet akarsz. Gépi megmunlkálásra elvinni megint nem olyan egyszerű, és még költséges is. Persze ha van otthon eszterga vagy CNC.... :)
A hézagolókkal játszani, na az tényleg könnyű.

(#71768) sityupityu válasza suste (#71767) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

De bizony kötekszel. :) Egy esztergályosnak, síkköszörűsnek stb gyerekjáték és kb 1 perc. Ráadásul szerintem pénzt sem kér érte.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#71769) suste válasza sityupityu (#71768) üzenetére


suste
veterán

OK, kérem a címet!
Csak pár tizedet akarok leszedetni a dobból és/vagy a tárcsából. Vagy nem akarnak vele foglalkozni, vagy jó drágán (többért mint amennyibe van az egész variátor). Szóval marad a csiszolóvászon :O
Kicsit érthető persze, mert mint tudjuk szakmunkásból alig maradt itthon, és azért csak be kell fogni az alkatrészeket.....szóval megy vele az idő...
Persze ha vidéken van valami ismerős, akkor azt el tudom képzelni akár ingyen is (ha nekiáll :) ), de tudtommal sajnos ott se nagyon megy már ez az "add ide gyorsba megcsinálom"

(#71770) siti
pedig ebből én csak ennyit látok: "ALL NEW CLICK 125i" :D

[ Szerkesztve ]

(#71770) siti válasza suste (#71763) üzenetére


siti
senior tag

ดูกันสดๆ ปัญหาของชุดชาม ALL NEW CLICK 125i และการขูดชามไล่เม็ดสดๆ

hát nem tűnt föl.
amúgy hogy jut el az ember ilyen videókhoz, mert ha még csajos lenne, akkor megértem, hogy bárhonnan 3 klikk.

amúgy ez hátsó kereken méri a sebességet? nálam nem pörög a mutató, ha húzom neki sztenderre rakva

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#71771) sityupityu válasza suste (#71769) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Odaadom a címet ha akarod, egyébként Esztergomi. :)
Nekem rengeteg ismerősöm van, és még mindig működik az "add ide gyorsba megcsinálom" dolog. Persze oda-vissza.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#71772) lbence válasza suste (#71765) üzenetére


lbence
aktív tag

Azt el tudtam olvasni hogy 125 ccm, nem is írtam semmi ilyesmit. Hagyjuk.

(#71773) suste válasza lbence (#71772) üzenetére


suste
veterán

a 125 a másik fórumozónak szólt, aki 45km/h-ról írt
egyébként variátoros videókat szoktam mostanában nézegetni (unalmamban ;) )
"gy6, 125, variator" ezeket szoktam a keresőbe írni, és youtube-on utána dobott fel sok orosz filmet, majd ilyeneket is
ami nincs youtube-on, az valójában nincs is :))

(#71774) xxxx.x válasza BlackPriest (#71755) üzenetére


xxxx.x
tag

Az intenzív fékezést az elején kerüld!!
Megég a betét, felkeményedhet és megeszi a tárcsát.

(#71775) perge666


perge666
veterán

Szép jó napot.

A Derbi Predator robogóhoz kellene egy kis segítség.

Ugyebár önindító csak krákog,ezért rúgásra indul.
Hidegen indul szépen 2-3 rúgásra,ekkor 5-10 másodpercig jóval magasabb az alapjárat,de ha a szivatót tolom vissza akkor áll szépen befelé.
Nem is ezzel van a gondom,hanem a melegindítással.
Hiába rugdosom,gázadás nélkül nem indul be,de gázzal is 3-4 alkalom után.
Van alapjárat is rendesen,megy is,csak nem értem hogy melegen miért csak gázhúzásra indul ráadásul nem is egyből. :F
Légszűrőt kitakarítottam amikor megvettem.

Gyertya probléma nem lehet esetleg?
Vagy ez karburátor?Egyik ismerősöm állította,de nem lett változás.

Még annyi hogy akitől vettem 1:40-es keverékkel teletankolta mert nem bízik a különolajzásban,pedig jó az is,és füstöl is a motor tőle mert még mindig van benne kb.1 liter.

Direkt ki akarom járni belőle a keveréket,addig nem akarok rátankolni.
Tegnap emiatt mentem el vele motorozni,ülés alá beraktam 2 liter tiszta benzint,de ez a csodajárgány szerintem termeli az üzemanyagot. :))

(#71776) sityupityu válasza perge666 (#71775) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nekem is volt már több olyan gép ami melegen csak gázadásra indult be. Valami karburációs dolog lehet, de hogy mi pontosan az passz. Ha 4T lenne, akkor lehetne még szelephézag probléma is. Én nem foglalkozom vele, nem könyvelem el hibának.
Aki működő különolajozásra meg bekevert benzint önt az no komment. :) Ha ennyire nem bízik benne, akkor kösse inkább ki.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#71777) perge666 válasza sityupityu (#71776) üzenetére


perge666
veterán

Az oké hogy gázadásra indul,de az aggaszt jobban hogy 3-4 rúgás mire beindul.
Jó az is igaz hogy már 19 éves a kicsike......
Igen ez 2T.

Akitől vettem annál 2 hetet volt,ő amolyan kupec,mindig cserélget,ad-vesz,ismerem a tagot évek óta,ez a moci azért lett tőle megvéve mert teljesen gyári mindene,és a papirjai is megvannak amit anno a szalonba adtak hozzá a szervízzel mindennel együtt.

Így is használható a moci,csak gondoltam ha apró beállítás,ficsőr a titok nyitja akkor ti biztosan tudjátok,de akkor használom így.

(#71778) suste válasza sityupityu (#71776) üzenetére


suste
veterán

Szia!
Van esetleg tapasztalatod 125/150-essel (vagy másnak) henger csere ügyben?
Gondlkodtam, hogy jövőre mégsem adom el a Benellit, ha már így kiismertem, és szép lassan elérem vele azt az utazási tempót, amit szeretnék. (Tegnap már 7100-nál meg volt a 80km/h :C )
Viszont megpróbálkoznék majd egy nagyobb hengerrel, de nagyon eltérő infókat találtam. :(
Qmi152/157 ha jól értelmeztem akkor teljesen komatibilis, tehát csak simán rá kell húzni a 150-es (vagy akár nagyobbra fúrt) dugót/hengert/hengerfejet.
Qmi153/158-nál viszont ha jól láttam a tőcsavarok helyei eltérnek, és még a Qmi152/157-tel sem egyeznek :(.
Szóval nem tudom, hogy akkor van-e bármilyen esélyem Qmi153-ra nagyobbat tenni?
Köszi, ha tud valaki valami infót ezekről!!!

[ Szerkesztve ]

(#71779) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Keeway Fact 50 2T robogó dekliját kell leszerelnem tisztítás, zsírzás végett, mivel a berúgókar lassan jön vissza.
Van valami buktató, vagy csak a csavarok kivétele után leemelem?
A belsejét féktisztító spray-val gondoltam kitisztítani, majd EP2 zsírral bekenyni.

(#71780) sityupityu válasza perge666 (#71777) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Még egy kompresszió értéket esetleg nézhetnél, bár amikor én voltam így nálam rendben volt ez a dolog, nem ez miatt volt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#71781) sityupityu válasza suste (#71778) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Passz. Ilyen 4T robogóknál még nem raktam a gyáritól eltérő hengert fel, nem tudom, hogy milyen eltérések lehetnek pl a tőcsavarnál... :F

(#71779) GEPESZ66 Jó úgy ahogy leírtad. Először lehet, hogy kicsit nehezen fog lejönni, de semmiképp ne feszekesd csavarhúzóval mert tönkre vágod a peremet. A zsír oké, de csak finoman. És nagyon ügyelj arra, hogy szíjra variátorra stb ne kerüljön semmi sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#71782) suste válasza GEPESZ66 (#71779) üzenetére


suste
veterán

nekem a dekni le/fel rakásban az szokott segteni, ha a berugókart lelazítom, de éppen csak rajtahagyom, és miközben húzom le a deknit, közben mozgatom a berugókart le/fel
de lehet hogy nálad külső körmös a berugó, ott egy kicsit más, de ha a tengelyt mozgatod, akkor legalább azon nem ragad meg

(#71783) perge666 válasza sityupityu (#71780) üzenetére


perge666
veterán

Ma vagy Holnap megmérem,legalább tudni fogom hogy áll a henger.

(#71784) GEPESZ66 válasza suste (#71782) üzenetére


GEPESZ66
veterán

He leemelem a fedelet, akkor a racsnis részt merjem szétszedni, vagy csak egyben tisztítsam meg?

(#71785) gabe_ válasza GEPESZ66 (#71784) üzenetére


gabe_
őstag

Az enyémnél én nem mertem szétszedni a racsnis részt, úgy pucoltam meg egyben. Van benne egy rohadt erős rugó (ami visszahúzza a berúgókart a helyére), attól is féltem, hogy elrepül szétszedéskor, de inkább attól, hogy hogyan bírom majd visszarakni felhúzva.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#71786) GEPESZ66 válasza gabe_ (#71785) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én is ettől félek, marad egyben.

(#71787) perge666 válasza perge666 (#71783) üzenetére


perge666
veterán

Ez a kompresszió nem valami acélos szerintem. :U

Ha már kivettem a gyertyát is :

Ez se valami szép barna.
Fotón feketének látszik,pedig sötétbarna,de nagyon sötét.

[ Szerkesztve ]

(#71788) gabe_ válasza perge666 (#71787) üzenetére


gabe_
őstag

Bizony, sokat kap. Én először megpróbálnék a keverékcsavarral szegényíteni a keveréken, vagy esetleg egy rovátkával kijjebb tenni a subertűt, és hozzáálítani az alapjáratot.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#71789) perge666 válasza gabe_ (#71788) üzenetére


perge666
veterán

Na majd megpróbálkozok vele.
A szegényítés az befelé tekerés??
A keverék benzin+ az olajzó kombó nem kavarhat be?
Ha kifogy a keverék és tiszta benzint rakok bele,akkor sem javulhat a helyzet?

(#71790) sityupityu válasza perge666 (#71789) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Igen, a befele tekerés. Akartam is írni, hogy várj még azzal a gyertyaképpel amíg nem lesz tiszta benzin a tankban, így nem lehet gyertyaképet nézni.
A kompresszió értéked meg tényleg nem valami acélos.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#71791) perge666 válasza sityupityu (#71790) üzenetére


perge666
veterán

Oké. :R

(#71792) body007


body007
addikt

Kis dio, h porog. Egyebkent, lof@szt, 7 felnel kezd el huzni 😁

Naraku henger. Meg hallottam, h nem jo 😂 75 lett felfurva gyuru tores utan. Most jobb 😂

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#71793) suste válasza suste (#71757) üzenetére


suste
veterán

Na ma megcsináltam a linkelt videóban is szereplő összes módosítást.
És nyugodt szívvel mondhatom, MEGÉRI a kínlódást!!!
A szíj kifut teljesen, így szép egyenletesen gyorsul. Ezeket az értékek mértem összerakás után:
-60km/h -> 6000-es fordulat
-70km/h -> 6400-as fordulat
-80km/h -> 6400-as fordulat (szóval itt még mindig dolgozott a variátor :C, előtte ugye 60 után már csak a motorfordulat volt)
Közelben csak 70-es táblás szakas van, így többet nem is próbáltam.
Kicsit kevésbé dinamikus 60-80 között, de legalább nem is forogja szét magát :DD .
Mindent kéziszerszámokkal csináltam (reszelő, csiszolóvászon, akkus fúró+marófej), így messze nem lett tökéletes a görgőpálya. De így már el fogom vinni az új variátor szettemet egy gépműhelybe a télen (még ha drága is lesz), és a mostani alapján megcsináltatom egyszerrre az összes módosítást, így azért jobban megéri majd.....

(#71794) big-J


big-J
őstag

Segedmotornal van ez a futofelulet melyseg megkotes ami motorra 1.6mm?

(#71795) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Keeway Fact 50 2T dekni csavarjait kivettem,de meg sem mozdul.
Hogyan tudom levenni?
Valahol alá lehet feszíteni?

[ Szerkesztve ]

(#71796) forandor válasza GEPESZ66 (#71795) üzenetére


forandor
tag

Ha még mindig rajta van:

1. Győződj meg arról, hogy minden deknicsavart kicsavartál (berugókar mögött, légszűrő, ...).
2. Két kézzel megfogod a deknit, az elejénél és a végénél.
3. Elkezded magad felé húzni, és közben lefelé felfelé mozgatni.
4. Ha nagyon makacs, akkor kézzel finoman ütögeted a tetejét, és az alját felváltva. Esetleg még gumikalapács. De ennyitől már le kell jönnie.

(#71797) macilaci78 válasza big-J (#71794) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen. Már ha ugyanabban a forgalomban akarsz részt venni, ahol a többiek is.
A legtöbb gumin van kopásjelző.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#71798) husansze


husansze
újonc

https://www.aliexpress.com/item/50cc-70cc-90cc-110cc-Engine-Racing-AC-CDI-Box-Ignition-Coil-Regulator-Rectifier-Solenoid-Relay-For/32500232142.html?shortkey=nMRVFfUJ&addresstype=600

Sziasztok.
Ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

(#71799) big-J válasza husansze (#71798) üzenetére


big-J
őstag

En vettem ilyet de csak rele reszt, hegesztobe. Mukodik. :D

(#71800) GEPESZ66 válasza forandor (#71796) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!
Ki volt szedve az összes csavar, de már nem akartam kínlódni vele.
Majd leírásod alapján tavasszal, mivel már nem sokat megyünk vele.
Oldalról a berúgókar kapott egy kid WD40-et, s most ideiglenesen működik is, visszajön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.