Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) akos3 válasza killer1203 (#32449) üzenetére


akos3
addikt

20e körül nem igazán. akk tartsd meg ezt amíg nem gyűlik össze több.

(#32452) salieri. válasza runner 125 (#32450) üzenetére


salieri.
őstag

király,akkor sajnos ki kell cserélnem. ,köszönöm a választ.

(#32453) killer1203 válasza akos3 (#32451) üzenetére


killer1203
senior tag

és milyet lenne érdemes venni ? zárt kellene és csak itt a városba használnám.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#32454) runner 125 válasza killer1203 (#32453) üzenetére


runner 125
nagyúr

20-ért ne vegyél új sisakot.
Ár értek aranyban az Airoh-k nagyon jók, de ezekből sincs 35 alatt korrekt.
Robogora egyébként szerintem legjobb választás a felnyithato típus.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32455) canniball válasza killer1203 (#32453) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nemrég vettem egy Caberg V2 407 sisakot, a Sharp teszten talán ez volt a legolcsóbb ami 5 csillagot kapott, de ez is 30k-ba fájt.
Bár kifutó széria, így ha mákod van kaphatsz belőle leárazott darabot olcsóbban, csak passzoljon méretben...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32456) salieri. válasza runner 125 (#32450) üzenetére


salieri.
őstag

azt nem tudod megmondani honnan lenne érdemes megrendelni hozzá és melyik ami tuti jó? italmondoról rendeltem eddig

(#32457) runner 125 válasza salieri. (#32456) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sok féle szíj van, gyári motorba kb. teljesen mindegy melyiket rakod.

Google-zz rá. Italmondo is korrekt, de sok robogós shop van. Vedd ott, ahol a legolcsóbb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32458) akos3 válasza killer1203 (#32453) üzenetére


akos3
addikt

Hát ahogy írták ennyiért semmilyet.
HJC-ből vannak még jobb minőségűek viszonylag olcsóbban, azt mondják, h azok egész jó sisakok, de én nem tom, nincs tapasztalatom. Nekem (is) Caberg van, Justissimo GT, mondjuk az nem éppen ez a kategória, de Cabergből sztem nem foghatsz mellé még az olcsóbbakkal sem. (mondjuk a 20 ezrtet meg sem közelitik az áruk). Itt a Rhyno meg a Konda elég jó áron van még a többihez képest.

szerk: Most látom h canniball áétal emlitett CABERG V2 407 az 29900Ft. a zárt sisakoknál van. Ezt mondjuk érdemes lehet talán megnézni. Találsz még itt 24 körüli HJC-ket, azok sztem felejtősek, nem hinném, h sokkal jobb lenne, mint amid most van.

[ Szerkesztve ]

(#32459) máyköl válasza Def26 (#32430) üzenetére


máyköl
veterán

Én lehet inkább egy runner -be gondolkoznék.

(#32460) killer1203


killer1203
senior tag

köszi mindenkinek. Ezekről mi a véleményetek ? Melyiket érdemesebb megvenni ?

[link]
[link]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#32461) kcsa válasza akos3 (#32458) üzenetére


kcsa
veterán

Caberg Konda Graphic van nekem, (sajnos) kerek fejem van, kevés sisak illeszkedik jól igazán, ez viszont azok közé tartozik. Kicsit nyekergős, közepesen hangos, kicsit huzatos. Schuberthem még nem volt, nincs összehasonlítási alapom :D

@killer1203: netről sisakot venni necces, mindegyik más-más fejformán illeszkedik a legjobban. Legalább azt meg kell lépned, hogy valahol felpróbálni, és csak utána nézegetni az árakat neten, így találtam rá én is a Kondára (röfröf), mert az LS2 szűk volt.

[ Szerkesztve ]

(#32462) killer1203 válasza kcsa (#32461) üzenetére


killer1203
senior tag

Értem, és a kettő közül melyiket lenne érdemesebb megnézni ? :DDD

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#32463) vaksi8 válasza killer1203 (#32460) üzenetére


vaksi8
senior tag

Igaza van kcsa -nak!Az meg a másik hogy szerintem messziről kerüld a használt bukókat.
Nem tudni felújitott, arról nem is beszélve egy idő után a bukó bélése a fejedhez igazodik.

itt még körül néznék a helyedben.

[ Szerkesztve ]

(#32464) akos3 válasza kcsa (#32461) üzenetére


akos3
addikt

Az nagyon tetszett nekem is, majdnem azt vettem meg, csak szemüveges vagyok és a napellenző leengedve hozzáért a szemcsihez, míg a Justissimonak meg nem nem. Így kénytelen vtam azt venni, pedig több mint 10k-val drágább volt....Persze nem bántam meg mert jó :)

(#32465) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Eljött az ideje, hogy lecseréljem a robin (Kymco Agility 50) a gyári gumikat, mert már tavaly is alig mertem vele közlekedni miután gyakorlatilag egy sima utcából való kikanyarodásnál eltaknyoltam vele. :D

Kérdés, hogy milyen gumikat vegyek rá ami ár/érték arányban jó és nem fog alattam csúszkálni?

Előre is köszi.
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#32466) kcsa válasza akos3 (#32464) üzenetére


kcsa
veterán

Szintén szemüveg, én drágábbat akartam, Sintesit, de abból L nem jött fel a fejemre, XL meg lötyögött. Konda állban szűk nekem egy picit az L-es, de még kibírom.

[ Szerkesztve ]

(#32467) kcsa válasza killer1203 (#32462) üzenetére


kcsa
veterán

Ahogy a többiek is leírták: keress egy boltot - shox jó lesz indulásnak - ott nézelődj. A hölgyek segítenek, megmondják hogy mi alapján válassz sisakot (hol szoríthat az elején, hol ne, ne lehessen lefordítani a fejedről, stb).

De a személyes véleményem az, hogy bármelyiket választhatod: mindenki annyit költ a feje védelmére, amennyit szerinte megér.

(#32468) akos3 válasza kcsa (#32466) üzenetére


akos3
addikt

áh, nekem S-es van :D Az előző bukom M-es volt, de lötyögött a végén. Mondták is a boltba, h vegyek passzentosat, mert ugy is igazodik a bélés a fejemhez és tágulni fog. Igazuk lett :)

(#32469) kcsa válasza akos3 (#32468) üzenetére


kcsa
veterán

Rutintalan versenyző voltam az elején, én is elhoztam egy LS2-őt, hogy majd tágulni fog. 10 perc után görcsös fejfájással vettem le, rájöttem hogy ENNYIT nem tud tágulni :D

(#32470) Rellind válasza Tigi (#32465) üzenetére


Rellind
senior tag

Én Continental Twist-et fogok rá venni. Ez 8,5K lesz :DD Nyomoztam, és ha jól tudom azzal nem fogok rosszul járni remélem el esni se :DDD Vee Rubbert akartak adni ennyiért itt Székesfehérváron,meg IRC 11320,- Mitas, 11200,- és Sava 13900,-Ft-ért.

(#32471) -Mosquito- válasza Rellind (#32470) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Minden mást csak Continental Twistet NE!!

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#32472) kcsa válasza -Mosquito- (#32471) üzenetére


kcsa
veterán

megelőztél :D elég rossz híre van. De én a Savat is zsigerből gyűlölöm :D

(#32473) Rellind válasza -Mosquito- (#32471) üzenetére


Rellind
senior tag

Na mesélj,mert rákerestem itt a topicban de semmi info,tapasztalat,nyűg.... Itt és itt van két vélemény.

Meg akkor mit? Költségvetés: <10K :U

[ Szerkesztve ]

(#32474) kcsa válasza Rellind (#32473) üzenetére


kcsa
veterán

Pont az általad linkelt egyik vélemény:

"Szerintem a gumi tapadása hagy némi kívánni valót maga után, mivel nekem, ha döntöm, mivel kicsit a futófelület szélessége az ember hamar rádönti a peremre, amiből könnyeb bukta lehet. Gyorsan kopik. Nekem már a 2. szett ugyanilyen gumi van a motoron. de ez is 4000Km után ugyanolyan kockás lett mint amit levettem róla. az első gyárilag rajtalévő szettet 15000km-en keresztül nyúztam. mikor más ment a motorommal egyből szidták, hogy nem lehet dönteni mert kockás mint a járdaszegély. Mivel én hozzászoktam, nekem nem tűnt fel, csak akkor mikr kicseréltem őket vadonat újra! Megdöbbenve tapasztaltam mennyire jól motorozhatóvá vált a gép. Szóval összességében én nem tartom valami fantasztikus guminak. viszont nagyon olcsó újonnan!"

Milyen méret való a tiédre?

(#32475) Rellind válasza kcsa (#32474) üzenetére


Rellind
senior tag

120/70-R12
Malaguti F12 elsőre kell egyenlőre....

A másik meg pont az ellenkezője... :U

[ Szerkesztve ]

(#32476) kcsa válasza Rellind (#32475) üzenetére


kcsa
veterán

Metzeler ME 7 Teen
Metzeler FeelFree
Pirelli EVO

Sajnos 10k alá nem férnek bele feltétlenül, de a +1k-t bármelyik megéri.

Contiról ilyen képekkel van megszórva a net:

[ Szerkesztve ]

(#32477) korpicschess válasza kcsa (#32476) üzenetére


korpicschess
veterán

Metzeler ME 7 Teen az jó, én anno talán 9k-ért vettem vagy hogy. Mintázata is, meg az egész gumi is jó volt. :K

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#32478) Rellind válasza kcsa (#32476) üzenetére


Rellind
senior tag

Köszönöm utánanézek... :R :R :R

(#32479) kcsa


kcsa
veterán

Egyébként elég gáz, hogy autógumiknál Conti a legnagyobb név (azok egyike), sokszoros ADAC teszt győztes (ha úgy nézem, hogy a németek priorizálják a hazait, akkor is a legjobbak közé tartozik) de értelmes robogógumit nem tudtak letenni az asztalra, ellenben a neve és az ára miatt kelendő. Ráadásul elképzelésem sincs milyen áron hozhatják be az országba, mert egy rakat kereskedő ezt nyomja, gondolom jó nagy haszonrés lehet rajta, pedig a legolcsóbbak egyike.

(#32480) Tigi válasza Rellind (#32470) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi.
Akkor most mit vegyek? :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#32481) kcsa válasza Tigi (#32480) üzenetére


kcsa
veterán

Lásd az utolsó 5 hozzászólást.

(#32482) máyköl


máyköl
veterán

Runner!
Lopják a robogód! [link]

:DDD

(#32483) runner 125 válasza Rellind (#32473) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem is olyan van, de vizes úton életveszély. Körforgóban esélytelen dönteni. Amint megkopik valamelyik dobom is le róla.

máyköl

Ennyiért nem rossz vétel, csak kár h az első villa ezeknél kuka.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32484) Grillo válasza máyköl (#32482) üzenetére


Grillo
senior tag

És még a blokkot is kicserélték benne...

(#32485) máyköl válasza runner 125 (#32483) üzenetére


máyköl
veterán

Tényleg nem rossz ennyiért, brutálisan tetszik nekem ez a runner, főleg ebbe a színösszeállításba.
Csak most erre nincsen zsé sajnos.

Talán nyáron...

(#32486) máyköl


máyköl
veterán

Ahogy még tetszik az így pirosba:
[link]

Bár kicsit keveslem azt a 95km/h -t, egy runnert kipróbáltam múltkor, brutálisan szaladt.

(#32487) korpicschess válasza máyköl (#32486) üzenetére


korpicschess
veterán

Azt ugye vágod, hogy egy 50-es robogóról beszélsz? :U 95 km/h......

Ez a piros szerintem förtelmes. Nagyon csúnyán van lefújva.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#32488) Kolondrum válasza máyköl (#32486) üzenetére

GPS vagy óra szerint, ez a kérdés.

(#32489) máyköl válasza korpicschess (#32487) üzenetére


máyköl
veterán

A piros nekem nagyon bejön, szerintem itt a kép sz@r nagyon inkább.
Az italjet 50 -esem is megy 95 -el, bár óra szerint csak, de egy runner -től többet várok...

SymbianOS: Hát igen, ha óra szerint, akkor nincs még 95 sem...

(#32490) molnarpeter válasza korpicschess (#32487) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kolis robeszos srácok is dobálóznak h ennek ennyit megy, az övé is x-et megfutotta simán, de nem húzta tovább, meg azóta cserélt variátort... Ilyenkor hallgatni szoktam csak inkább :D

Gumi: én a heidenauról és a metzelerről tudom úgy, hogy jó.

mp

[ Szerkesztve ]

(#32491) Kolondrum válasza máyköl (#32489) üzenetére

Nekem valaki azt mondta, hogy ha akarom megcsinálja olyanra az aeroxomat, hogy menjen 100-at, de ad neki kb 3000Km-t és szétesik. Mindezt 50köbciből. :DDD

(#32492) alba-regia válasza molnarpeter (#32490) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Heidenaut GS500-on használtam. A pontos típusára már nem emlékszem. Hidegen és esőben hajlamos volt csúszkálni. Más körülmények között nem volt vele gondom.

(#32493) molnarpeter válasza alba-regia (#32492) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Én csak MZ-s véleményekre alapoztam :) (Én most tervezek venni egyet, de cross mintájút, és simsonra :D ) Gondoltam, hogy ilyen kisebb gépekre sem lehet rossz.

mp

[ Szerkesztve ]

(#32494) SzlobiG válasza máyköl (#32486) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez mekkora kókány gép nincs is ilyen színösszeállításba. :D

(#32495) runner 125 válasza máyköl (#32486) üzenetére


runner 125
nagyúr

..ez nem gyári piros. Gyárilag volt ezekből piros-szürke kombó, s talán csak olaszban forgalmazott Metis Gilera MotoGP replika verzió, Stefano Perugini és Fabrizio Lai rajtszámával ellátva.

Az a 95km/h jó ha a valósában 70.

A PJ Runner egyébként idén ünnepli a 10. évét.
Nem semmi, szalad az idő.

Andrew

Nem a legjobb példa, mert a hátsó része fekete, de h lásd tényleg nem szép a sárgára fújt kapaszkodó.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32496) korpicschess válasza molnarpeter (#32493) üzenetére


korpicschess
veterán

Ha országúton használod, akkor én nem tenném.

Ahogy mondják... Kizárt, hogy az a valós 95-öt tudna.
Nekem is ment anno óra szerint 100-at a Malaguti, és még ment volna, csak annyira új volt, hogy nem próbáltam (viszont főúton mentem egy kis szakaszon, nem akartam, hogy letoljanak a Sióba), de éppen vittem vissza szerelőhöz, hogy csináljanak valamit, mert nem jön fel a hegyre. Átgörgőzték, kontraszt rugó csere, aztán máris csak 80-85 körül ment (óra szerint).

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#32497) Tothgera30 válasza máyköl (#32486) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem NRG Power PJ-van, ugyan az a blokk (és szinte minden) mint a Runnerben, szóval nem tudom miért kevesled a 95km/h-t egy gyári Runnertől, ami szerintem kamu, mert olyan 80-85km/h-ig tolják a mutatót. Az új, PJ 94km/h-ig megy, mint az enyém, ez GPS szerint 85 körül van. Az hogy brutálisan megy-e, az már részletkérdés, igen, nedves-vizes-sáros talajon szereti dobálni a hátulját, és meg-meg kapar, de egy komolyabb, nagy ccm-es robogóval nem ér fel.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#32498) alba-regia válasza molnarpeter (#32493) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Eddig a legrosszabb tapasztalatom a Vee Rubber nevű csodával volt. Azt lelakott Simsonra vettem, még így is fele annyi volt szereléssel, mint a Simson értéke :) Az első gumis fel sem akarta rakni, mivel állítólag a mérete gyakran nem volt megfelelő (?)

Most a Bridgestone Battlax kísért már a harmadik motoron, mivel a Suzuki ezekkel szerelte gyárilag a gépeket. Nem különösebben kopik, ellenben hideg aszfalton (is) meglepően csúszkál. A DL-lel eddig kb. háromszor elnyaltam volna, ha nincs rajta ABS.

Most a Liberty 50-en lesz aktuális a gumicsere, legfőképpen elől. Ha hátul is öregebb a gumi, inkább mindkettőt cserélném valami puhább összetételűre. Inkább kopjon le előbb. Arra mit javasoltok?

(#32499) runner 125 válasza Tothgera30 (#32497) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megkapar? Nekem a 180-as nem kapar ezzel a szar gumival.
De, a Nexus is csak 38 fokban húzott csíkot full gázra a tűz forró aszfalton.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32500) korpicschess


korpicschess
veterán

Ezt a boltot ismeri valaki? [link]
Bár nem olyan olcsó.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.