Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32651) BéHGT válasza Bati0501 (#32646) üzenetére


BéHGT
senior tag

Grande Punto T-Jet. Totalcaron olvasni elég rosszakat is némelyik kiadásról ebből a modellből...

Annyira nagyon nem akarom védeni a Motowellt, pedig úgy tűnik, tudom. Azt az egyet nem értem, hogy miért kell olyan embereknek szórni a fikát rá, akik egyáltalán nem is ismerik/tudják hogy mi van. És itt most nem innen gondolok emberekre.
A kereskedő akinél voltam, mindent elég tisztán elmondott. Régen a lámpa-párásodásról(Ezt teszteltem, március 14.-én szállították ki, esőben-hóban mentem, nem párásodott, sem azbap, sem másnap, szerencsére), hogy hamar kiégtek a LED-ek, de már más az egész LEDezés. Illetve, hogy voltak olyan darabok, amikből kihagyták(!!!) a hajtóműolajat. Az ember persze ment vele, szétment a motor, amit aztán gariba cseréltek. Ekkora nem is foglalkoztak a Motowell eladással, visszaadtak minden motort, de most egy ideje újra értékesítik Őket, hetente, másfél hetente 1-et elvisznek, és egyre kevesebb a baj velük. Egümotors-ról van szó...

(#32652) SirKero válasza BéHGT (#32651) üzenetére


SirKero
őstag

De tényleg miért vettél ennyi pénzért ötvenest? Nincs jogsid nagyobbra ? :U
Én nem rég adtam el a 150-es burgmanom [link] háromszáz alatt és akármit is mondasz nem egy kategória a kettő. ;)

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32653) vaksi8 válasza SirKero (#32652) üzenetére


vaksi8
senior tag

Ez a GPS-es megoldás tetszik!
Nem rázódik le róla rosszabb úton?

(#32654) SirKero válasza vaksi8 (#32653) üzenetére


SirKero
őstag

Nem tud .
Tesztelve tavaly többször is. Még a ruskó Pesti utakon sem !

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32655) fesii


fesii
aktív tag

Barátom valszeg eladja a robogóját. http://webrobogo.hu/robogo,motorkerekpar,tauris-samba-50---2-utemu.htm
90e-ér adná oda. Érdemes lőni róla pár fotót vagy felejtős a tauris?

(#32656) SirKero válasza fesii (#32655) üzenetére


SirKero
őstag

Az attól függ milyen állapotban van. Nekem volt ugyan ez. Újonnan vettem és két évet használtam ( helyben szaladgálni + 20/20 km. melóba járás ) semmi gond nem volt vele. Nem egy rakéta ( alattam max. 60-65 volt a vége ) de az árát megéri szerintem.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32657) SzlobiG válasza fesii (#32655) üzenetére


SzlobiG
félisten

200k csak újonnan? Az igen.

(#32658) Kolondrum válasza SirKero (#32654) üzenetére

Honvéd kórház előtti szakaszon azért megnézném. Aki nem figyel olyat ugrat a kiugró csatornafedeleken, hogy a picsája elhagyja az ülést.

(#32659) máyköl válasza Kolondrum (#32658) üzenetére


máyköl
veterán

Tapasztalat? ;]

(#32660) Kolondrum válasza máyköl (#32659) üzenetére

Igen 1x. Ha sokat jár arra az ember, megtanulja hova nem szabad húzódni. Tipikusan látod-látod, de már nem tudod elkerülni.
A 11-es utat betéve ismerem. Jobb oldalon haladni esélytelen. Néha a bal szélen ha szembe nem jönnek.

(#32661) SirKero válasza Kolondrum (#32658) üzenetére


SirKero
őstag

Szerintem elég masszív a cucc :DDD
Legalábbis amit én csináltam a gyári műanyag keretért már nem vállalok felelősséget :N

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32662) Bati0501


Bati0501
őstag

Motoros motorosrendőrnek szokott inteni-köszönés céljából? ;] :DDD

(#32663) máyköl válasza Kolondrum (#32660) üzenetére


máyköl
veterán

Kellemetlen...
Nagyot bukóztál?

(#32664) Kolondrum válasza máyköl (#32663) üzenetére

Dehogy, csak nem ugratásra találták ki a robogókat.
Van még egy hasonlóan kellemes úthiba ahol állítom, ha nem lassan megyek leszakad még a türköm is. Ez Szentendrén van a lidl lekanyarodó előtt, a benzinkút után picivel. Az valami katasztrófa. Na pl ott csak a jobb oldal játszik. Szó szerint gödör van ott. Egy kibaszott gödör.

(#32665) korpicschess válasza Kolondrum (#32664) üzenetére


korpicschess
veterán

Most a mi városunk is csupa lyuk, kocsi se szereti. Legalább az RX-szel nem kell aggódnom. :DDD

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#32666) Kolondrum válasza korpicschess (#32665) üzenetére

De a kocsinak 4 kereke van és van ami felett át tud menni. Marhára nem ideális út van itt 2 keréknek. A tél alatt meg jött pár új kátyú.

(#32667) vaksi8 válasza SirKero (#32661) üzenetére


vaksi8
senior tag

Nem is a keret miatt aggódnék,hanem hogy abból a műanyagból nem pattan ki pl egy macskaköves úton?
Már azon is agyaltam hogy körbe lehetne szigetelő szalagozni vagy valami hasonló megoldás.

(#32668) BéHGT válasza SirKero (#32652) üzenetére


BéHGT
senior tag

Életem első motorja, úgy voltam vele, hogy kell egy kis robogó. 5 km a munkahely nekem, arra bejárni szerintem jó lesz. Meg is tetszett a Crogen RS, így hát ez lett.
Amúgy Suzuki UH 200-at néztem ki következőnek... :) Valamiért inkább 200-asba venném, mint 150-esbe, de nem biztos, hogy még idén megveszem, sőt, ha már megveszem, egy egész szezont használnám, úgyhogy majd jövőre!

(#32669) Kolondrum válasza BéHGT (#32668) üzenetére

Itt az ember szemét hamar felnyitják és ha már megvette a hőn áhított kétkerekűt hamar rájön, hogy nem úgy van minden ahogy azt gondolta. A sebessége nem zavar? Gondolom a fojtás benne van.

(#32670) BéHGT válasza Kolondrum (#32669) üzenetére


BéHGT
senior tag

Nincs benne a fojtás, ingyen kivették, Egüéknél kérhető, hogy fojtástalanítva adják át(garancia megtartással). Nem nagyon húztam még eddig neki, mert ugye eléggé bejáratós, nekem eddig abszolút jól megy...

[ Szerkesztve ]

(#32671) Kolondrum válasza BéHGT (#32670) üzenetére

:R

(#32672) salieri.


salieri.
őstag

No kapott új szíjat ,új görgőket, ,új kuplungot a robogóm.Valahogy azt érzem,hogy a kopott görgővel,szíjjal sokkal jobban megindult. Fog majd ez változni ha összekopnak az alkatrészek?

(#32673) SzlobiG válasza salieri. (#32672) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ugyanolyan súlyú görgők lettek mint előtte?

(#32674) kcsa válasza SzlobiG (#32673) üzenetére


kcsa
veterán

Ha az előző full kopott volt, ez pedig gyári értékű, akkor is fog különbséget érezni. De ha ez gyári érték, akkor ez a normális.

(#32675) salieri. válasza SzlobiG (#32673) üzenetére


salieri.
őstag

6,5 grammos görgőket kapott. 7grammot ír gyárinakaz egümotors,viszont ilyet ajánlott az italmondo.
3 pofás kuplungot.
valamint egy mitshuboshi szíjat.
mindjárt lefényképezem az előző görgőket.

(#32676) kcsa


kcsa
veterán

Nekem amúgy ilyen van bent. Kellemesebb használni mint a henger alakút. Nem tudom pontosan megmondani hogy mi a különbség, de valahogy finomabb a megindulás, a gyorsulás, nincs rántás (csak a főzelékben).

(#32677) salieri.


salieri.
őstag

Ilyen görgőt kapott.

Ez volt benne.

Valamint a régi,2 pofás kuplung.

(#32678) kcsa válasza salieri. (#32677) üzenetére


kcsa
veterán

Ha reálisan nézem, erősen kopott görgő (talán már 6.5g sincs), kinyúlt rugójú kuplung, keskenyebbre kopott szíj (ezt csak tippelem, de a logika azt diktálja számomra hogy magasabbra állít azonos fordulaton, viszont csökken a végsebesség). Ha ezeket összeadod az új felszereléssel állhat össze a gyári állapot :) Kicsit gyengébb gyorsulás, magasabb végsebesség.

(#32679) salieri. válasza kcsa (#32678) üzenetére


salieri.
őstag

Végsebesség 63 km/h. Kopott cuccokkal 68 körül volt.
Normális ez?
Nem bőg úgy top speeden mint kopott cuccokkal.

(#32680) kcsa válasza salieri. (#32679) üzenetére


kcsa
veterán

Ha minden paraméter romlott akkor nem normális. Ha nem "bőg" akkor gondolom fordulatszám nem megy fel eléggé. Pontosan milyen járműved is van? :)

(#32681) salieri. válasza kcsa (#32680) üzenetére


salieri.
őstag

Aprilia Scrabeo 50 2T minarelli,98-as évjárat,

(#32682) kcsa


kcsa
veterán

A gyári érték 6.5g, tehát korrekt értékű görgő van benne. Ha a szíj is gyári méret, akkor úgy gondolom hogy ez a gyári állapot. De jönnek a nálam okosabbak, és talán tudnak többet is mondani. :)

(#32683) salieri. válasza kcsa (#32682) üzenetére


salieri.
őstag

Lehet jobb is,hogy nem pörög most annyit teljes gázon, legalább később kel majd felújítani. A 63 mondjuk reálisnak mondható úgy gondolom.

(#32684) máyköl


máyköl
veterán

Akkor most B jogsival hány ccm3 -es motor vezethető?
Merr mindenhol mást olvasok...

(#32685) korpicschess válasza máyköl (#32684) üzenetére


korpicschess
veterán

50 (49)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#32686) máyköl válasza korpicschess (#32685) üzenetére


máyköl
veterán

Miért írnak sok helyen 125 -öt?

(#32687) Tothgera30 válasza máyköl (#32686) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sehol nem írnak. A B125-öt és külföldi országokat meg ne keverd ide.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#32688) DigitXT válasza Kolondrum (#32660) üzenetére


DigitXT
félisten

Tipikusan látod-látod, de már nem tudod elkerülni.
Szvsz menj el vezetéstechnikai tréningre, ha ilyen gond merül fel. Gyorsan
lehet csinálni "flikk-flakkot" a motorral, akár életet menthet egy kikerülés...

A másik meg, hogy ezt én úgy értem, hogy "nézed-nézed, pont belemész".
Ez is egy vezetéstechnikai hiba, hogy a menekülő útvonal keresése helyett
az akadályt fixírozod, s emiatt pont belevezeted a motort. (Én is jártam így:
a tanfolyam után igyekszem tudatosan figyelni rá + gyakorolni a kikerülést.)

(#32689) üszök válasza Tothgera30 (#32687) üzenetére


üszök
őstag

Ez a B125 elég elb@szott megfogalmazás lett. Sok laikust megkever. Meg először arról volt szó, hogy sima B-vel lehessen vezetni125 ig.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#32690) Tothgera30 válasza üszök (#32689) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Eléggé, de hát ilyen itthon a törvény. Úgy lenne korrekt, meg hát ugye külföldiában úgy megy már régóta.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#32691) runner 125 válasza üszök (#32689) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mit nem lehet azon érteni?
Első hsz.-ban 4 sorban megírtam.

mod.

Az éremnek mindig két oldala van. ..én special nem engednék minden gyökeret B jogsi után 125-ösre ülni, csak, ha elvégez valamiféle tanfolyamot. (S, itt most nem kell boncolni, h "ennyi idő alatt úgysem lesz rutinja..." meg "mi az a pár óra vezetés". Aki robogni szeretne, nyilván megvan benne az ambíció - így csak az fog elmenni B125-re, s máris kisebb a potenciális áldozatok aránya.)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32692) Tothgera30 válasza runner 125 (#32691) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"...én special nem engednék minden gyökeret B jogsi után 125-ösre ülni, csak, ha elvégez valamiféle tanfolyamot." - Teljes mértékben egyetértek. Viszont annyit hozzáfűznék hogy itthon szeretik lehúzni az embert, így a kresz + vezetés már nem olcsó árkategória tartozik, pedig anno úgy volt hogy csak pár órát kell venni, nem ilyen "nagy költségekbe" verik az embert, persze ha nem bukik akkor a motor árához/fenntartásához képest egész jól jön ki, de mint tudjuk, szeretne ok nélkül is elhúzni embereket, és hopp 100k körüli összeg már el is úszott B125-re, ami nem vicc, mert kicsit pótol az ember és korlátlant teszi le.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#32693) runner 125 válasza Tothgera30 (#32692) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pár éve, amikor még nem volt hatályos a B125, tök mindegy mióta volt B jogsid. 60-70k-ba simán belekerült az akkori A1.
E tekintetben meg fele annyiért megcsinálja az ember.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32694) Tothgera30 válasza runner 125 (#32693) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor nem érte meg, ezért anno (ahogy emlékszem) 16-17 éves kölykök csinálgatták, senki más, most meg talán elgondolkodik rajta az ember.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#32695) SzlobiG válasza runner 125 (#32693) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szlovákoknál meg B-vel 150ccm-ig lehet vezetni ott ezt a rendeletet hozták be most nem rég. Itthon is ilyet kellett volna csak itt már inkább lehúznak a népről még kis pénzt a B125-el. :U

(#32696) runner 125 Ezt az egy előnyét látom csak, viszont akkor ott is több birka fog felülni biztos lesz statisztika pár év elteltével mennyi balesetet csinálnak, de szerintem elenyésző lesz.

[ Szerkesztve ]

(#32696) runner 125 válasza SzlobiG (#32695) üzenetére


runner 125
nagyúr

... mondom, én azon a véleményen vagyok, h itt több birka ülne 125-ösre, ha automatikusan járna a B mellé.
Szóval teljesen jó ez így.
(Persze ez évek óta nem érint, mert megvan már pár éve az A)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32697) kcsa válasza runner 125 (#32696) üzenetére


kcsa
veterán

Olyan veszélyesnek érzel egy 4T 125-öst ami belefér a teljesítménykorlátba? :) Magam részéről úgy vélem, hogy simán belefér B jogsi mellé, mivel aki szerint halálos veszedelem, az úgysem ül rá, akit meg kicsit is érdekel, a 30pénzt minimális megerőltetéssel kifizeti, innentől kezdve meg simán lehet ön- és közveszélyes barom.
Kollégám közelít a harminchoz, örömmel járna 125össel pár évi smkpzás után, de dilemmában van, mert a B125 "nem éri meg" az A2-höz képest, és ebben igaza van.

(#32698) salieri. válasza kcsa (#32697) üzenetére


salieri.
őstag

85k-ból megvan az "A" is ,akkor meg minek vesződni mással:)

Ötlet senkinek nincs a scarámra...?

[ Szerkesztve ]

(#32699) runner 125 válasza kcsa (#32697) üzenetére


runner 125
nagyúr

Én estem 50-nel, tudom milyen. Ott még relatív gyorsan megállsz, kisebb sérülésekkel meg lehet úszni. De, mindezt 100-110-zel már neccesebb.
Jobban gyorsulnak, rutintalan, nulla motoros, robogós tapasztalattal rendelkező egyén alatt könnyen elszalad az a tizen pár ló is.
Mind1, én ezen a véleményen vagyok, nem mondom, h nincs pénz szaga ennek is, mint oly sok mindennek ezen kívül, de szerintem jól van ez így.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32700) runner 125 válasza salieri. (#32698) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ugyanolyan tömegű görgőket vettél bele?
Lehet célszerűbb lett volna készletet venni, mert minden bizonnyal kopásból kifolyólag kicsit jobban pörgött előtte.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.