Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) killer1203 válasza korpicschess (#32348) üzenetére


killer1203
senior tag

SzlobiG: Igazatok van, maradok a másiknál akkor, gondolom az sem 100% os igaz az 160 ezer, de legalább a papirjai megvannak, és úgyis rendbe akarom rakni. :R

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#32352) Motaba78 válasza Kolondrum (#32350) üzenetére


Motaba78
őstag

ilyen gyenge bukó volt rajt ? :U , ha meg nem volt rajt akkor nem tudok együtt érezni vele bocsi...

(#32353) Kolondrum válasza Motaba78 (#32352) üzenetére

Ahol ő lefejelte adta magát, hogy a bukót nem is ismerte. Baszogattam is érte.

(#32354) runner 125 válasza killer1203 (#32347) üzenetére


runner 125
nagyúr

80k-ért teljesen felejtős.
Annyiért még egy nagytestű 50-est sem szabad megvenni, max Jog vagy Dio.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32355) SzlobiG válasza killer1203 (#32351) üzenetére


SzlobiG
félisten

Linkeld be melyik a másik.

(#32356) DigitXT válasza Kolondrum (#32350) üzenetére


DigitXT
félisten

Én meg ma majdnem elnyaltam a feljárón...:DDD Mondjuk ha lefejelek bármit,
védi a sisak, de azért furcsa lett volna nyomni egy highside-ot, 20-30 km/h
sebességnél a sár miatt. Amúgy a szél sem volt valami kellemes hazafelé:
néha olyan löketeket kaptam, hogy majdnem átlökött a szembe sávba...:U

(#32357) killer1203 válasza runner 125 (#32354) üzenetére


killer1203
senior tag

Tudom, csak úgy gondoltam olcsón megveszem és felújitom és kapnék egy normális motort, de igy felejtős.

(#32355) SzlobiG : [link] De szerintem egy 60-70 ezret erre is rálehetne még költeni, új gumik stb.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#32358) runner 125 válasza killer1203 (#32357) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tök mindegy, mert gyanítom semmi papírja nincs, így később teljesen esélytelen lesz belőle rendszámos robogót faragni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32359) SzlobiG válasza killer1203 (#32357) üzenetére


SzlobiG
félisten

Használtra mondhatni mindég van mit költeni...Amúgy ez még a régi kasznis ennyiért szerintem kapsz Leo 2-est is. Meg okmányok nélkül, de írja hogy forgalomba helyezhető ezt mindenképp tisztázni kell nehogy szopó legyen belőle.

Ránézésre nem rossz levegőszűrő burkolatát le kell szedni azt megnézni, hogy tocsog-e az olajba ha igen akkor felejtő bár ez is kijátszható mielőtt mész megnézi kitakarítja azt már nem is látni. :U

[ Szerkesztve ]

(#32360) XSiGma válasza SzlobiG (#32359) üzenetére


XSiGma
aktív tag

milyen hibára utal a tocsogó levegőszűrő?csak mert nekem is ilyen volt..

(#32361) SzlobiG válasza XSiGma (#32360) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kopott henger, kopott olajlehúzó gyűrű.

(#32362) üszök válasza killer1203 (#32357) üzenetére


üszök
őstag

Ez nem St az csak az újabb kasznisból van.
Amúgy 200 körül már szoktak lenni rendszámos Leonardók.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#32363) XSiGma válasza SzlobiG (#32361) üzenetére


XSiGma
aktív tag

bíztatóan hangzik ;] egyre sűrűbben gondolkozok az eladáson.. :F

(#32364) killer1203 válasza runner 125 (#32358) üzenetére


killer1203
senior tag

Valahogy csak meglehet oldani :DDD Ha 50 esre is kell rendszám akkor az hogy fog kapni ? annak sincs semmi papirja :D

(#32359) SzlobiG: Igen ezt úgyis tisztáznánk hogy egyáltalán le lehetne-e majd műszakiztatni, de azt nem is figyeltem hogy régi kasztnis, viszont a Leo2 valahogy jobban bejön :D

(#32362) üszök: Majd jobban szétnézek, de egyenlőre nincs rá jogsim :DDD

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#32365) runner 125 válasza XSiGma (#32363) üzenetére


runner 125
nagyúr

2t robogánal max. karbi és membrán probléma lehet. Milyen robogód van?

killer1203

Hidd el, h egy papír nélküli 125-ös nem fog normális rendszámot kapni soha, kár is firtatni.

Az 50-es rendszámozása lassan 10 éves téma. Ha, valaha be is következik, biztosan lesz műszaki ellenőrzés. Nem is kell hozzáértőnek lenni, mivel Leonardo-ból soha nem volt 50-es.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32366) killer1203 válasza runner 125 (#32365) üzenetére


killer1203
senior tag

Elhiszem, csak arra voltam kiváncsi hogy egy 50 es re hogy lehetne megoldani a rendszámot ha nincsenek papirjai ?

Egyébként ez korrektnek tűnik: [link]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#32367) XSiGma válasza runner 125 (#32365) üzenetére


XSiGma
aktív tag

f12 2t,karbi néhány hónapja volt tisztítva,membránról nem tudok nyilatkozni.tavaly még a saját lábán tettem le,viszont idén már megint nem indul.most darabokban van.új gyertya és gyertyapipa van benne,és új olaj- és vákumcső is.több liter benzin van benne,nem annyira értek hozzá igazából,szóval nemtudom hogy mennyire normális az hogy szemmel láthatóan nem folyik le semmi a csövön rugdosás közben sem.korábban is volt már hogy megállít nem üres tankkal,rátankoltam és kb 25perc rugdosás után beindult. :F

szerk: kicseréltem a légszűrőt,vettem bele új görgőket és szíjakat is,de sajnos sorra jönnek elő a problémák,elfolyt a fékolaj is az első fékből,van már másik fék de problémás lesz beszerelni,mert adapteres megoldás lesz

szóval összességében annyit vontam le az egészből,hogy tényleg nem érdemes áron aluli példányokat venni,elvileg hozzáértő ismerőssel vettem,de mégsem volt elég hozzáértő.de legalább tudom már hogy mikre kell figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#32368) Rellind


Rellind
senior tag

Erre valami okosság?
:R

(#32369) máyköl válasza Rellind (#32368) üzenetére


máyköl
veterán

Én most cserélem a hátsógumit.
Az 130-70-12.
Continental.
8ezer.

(#32370) SzlobiG válasza killer1203 (#32366) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez szerintem újra van fújva a km meg 100% kamu. De végül is tényleg szép viszont ehhez sincs semmi papír, de feltételezem neked nem is kell.:D

Ha bejön az 50-re a rendszám akkor ezek mind csak alkatrésznek lesznek jók semmi másra aminek én nagyon fogok örülni. ;]

Amit meg runner ír az igaz ha nincs hozzá semmi papír, akkor arra soha a büdös életbe nem lesz rendszám hivatalosan.

(#32363) XSiGma Ez 2T-re nem érvényes mivel ott nincsen kartergáz.kivezetés a levegőszűrőbe.

[ Szerkesztve ]

(#32371) üszök válasza killer1203 (#32366) üzenetére


üszök
őstag

Mese habbal. :C

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#32372) Rellind válasza máyköl (#32369) üzenetére


Rellind
senior tag

Hol vetted? :U

(#32373) máyköl válasza Rellind (#32372) üzenetére


máyköl
veterán

Apám gumis. ;]
8 -ért veszi a gumit valahonnan, nyilván ingyen felteszi.

(#32374) runner 125 válasza máyköl (#32373) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én azért csak megbízható helyről vásárolnék gumit. Mondjuk DM, Müller.
De, ha még ingyen fel is teszi.. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32375) Rellind válasza máyköl (#32373) üzenetére


Rellind
senior tag

:P
Vigyázz ki ne lukadjon :D

(#32376) runner 125 válasza killer1203 (#32366) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tipikus.
Gyárilag ezüst volt, el lett dobva, és piros festék volt kéznél. Szerintem ilyet ne, pláne 200-ért rendszám nélkül. Mivel arra nyugodtan számolhatsz 70-80k-t.

Ragaszkodsz a Leonardo-hoz?
Sajnos a Leonardo-kból is nagyon nehéz szép, megkímélt példányt találni, mivel iszonyú mennyiségben hordják be őket kintről.

XSiGma

Benzinpumpát kellene megnézni, de kompresszió van benne, mennyire könnyű rúgni?

Richie146

Michelin City Grip.
Többen is vásároltak ilyet, és elégedettek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32377) Rellind válasza runner 125 (#32376) üzenetére


Rellind
senior tag

Köszönöm. De jó volna megúszni 10k alatt szereléssel együtt. :R

(#32378) XSiGma válasza runner 125 (#32376) üzenetére


XSiGma
aktív tag

kb annyira mint eddig,szóval azért van ellenállása.

(#32379) runner 125 válasza Rellind (#32377) üzenetére


runner 125
nagyúr

..de eleve motoron illik a két gumit egyszerre és azonos típusra cserélni, vagy ha a hátsó hamarabb kopik, akkor olyat venni előre is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32380) killer1203


killer1203
senior tag

Nem feltétlen ragaszkodok a Leonardohoz, Runner-eket is nézegettem, rendszámoztatni tudjam majd később és ezektől ne nagyon legyen nagyobb. Piaggio Skipper egyébkét mennyire ajánlott? Népitéleten nem találtam róla semmit.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#32381) SzlobiG válasza runner 125 (#32376) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez van ám ilyen gyári piros színbe, csak az a baj, hogy nem stimmelnek az idomok színezései pl szűrke szín nincs is rajta sehol. :DD

De természetesen jól vetted észre újra van fújva szarul.

(#32382) máyköl válasza runner 125 (#32374) üzenetére


máyköl
veterán

Vártam már a perverz válaszod. :DDD ;]

(#32383) runner 125 válasza killer1203 (#32380) üzenetére


runner 125
nagyúr

Runner-ek is egy az egyben a legnépszerűbb importok közé tartoznak. Sajnos abból is nagyon nehéz szépet találni. Ami meg patika gyári, annak meg is kérik az árát.

Rendben van mindkét Skipper. Az "old" 2 ütemű levegős Pigi blokkos, míg az újban kiforrott Leader blokk van.
Ha, teheted első sorban mindenképpen első mo.-i forgalomba helyezésűt keress.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32384) kcsa válasza runner 125 (#32379) üzenetére


kcsa
veterán

Ezen egy picit vitatkoznék, túrázók van hogy kifejezetten úgy gumizzák fel motorjukat, hogy előre puha, hátulra keményebb keverékűt választanak, az eltérő kopási tulajdonságok miatt. Vagy ez. Mondjuk valami hasonló az én személyes véleményem is :)

(#32385) runner 125 válasza kcsa (#32384) üzenetére


runner 125
nagyúr

A válasz fele is erről szól:

"..és az is igaz, hogy az azonos márkák első és hátsó gumija bizonyos dolgokat tekintve egymáshoz passzolnak, kialakításuk azonos, pl. az alkotó alakját és szövetszerkezetüket tekintve.
Kiélezett körülmények között az azonos márka azonos típusa biztos jobb, mint a különböző gumik, pláne ha egyik sportosabb, másik pedig inkább túrásabb modell...."

Különböző gumikat direkt felszerelni szerintem már túlgondolt, túlmisztifikált húzás. Kb. olyan emberekről tudom elképzelni, akiknek nincs jobb dolguk, mint ezen agyalni.

..én a fentebbiben hiszek. Típusazonos gumiknál legalább megegyeznek a határok, azonos a bemelegedési idejük, üzemi hőmérsékletük, egyforma a gumik viselkedése, s persze nem utolsó sorban azonos a mintázatuk.

mod.
Hsz.-okba is olvasgass.

"Azonos típusú gumiválasztás azért fontos, mert a gyárak ezeket egymáshoz tervezik. Ez az általános használatra és a speciálisan esőre tervezett abroncsokra fokozottan igaz.
Az első gumi mintázatát úgy alakítják ki, hogy az elősegítse a hátsó gumi optimális vízkiszorítását és tapadását.
Az eltérő típusó gumik esetében további probléma lehet az eltérő bemelegedési idő, üzemi hőmérséklet és az optimális tapadás is.
Szerintem gumin nem érdemes spórólni. Körül kell nézni, tájékozódni és a felhasználási szokásainknak legmegfelelőbbet megvenni."

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#32386) kcsa válasza runner 125 (#32385) üzenetére


kcsa
veterán

Mindkét véleménnyel tudok azonosulni egyébként, de mi a "kiélezett körülmény" egy robogónál...? :)

Erről meg: "Az első gumi mintázatát úgy alakítják ki, hogy az elősegítse a hátsó gumi optimális vízkiszorítását és tapadását." az a véleményem, hogy az esetek igen magas százalékában a hátsó gumi nem az első által "kiszárított" nyomvonalon halad, városban egyfolytában kanyarog az ember. (robogóról beszélek még mindig).

szerk.: összefoglalva: igen, biztos jobb ha teljesen egyforma, új gumikon haladsz, de igen pro-nak kell lenni, hogy ezen múljon bármilyen helyzet. (szvsz).

[ Szerkesztve ]

(#32387) No.01 válasza kcsa (#32386) üzenetére


No.01
őstag

A gumin nagyon sok mulik! Sot...! Anno v.mi Michelin Booperem volt amirol azt hittem jo... majd jott a csere Heidenau K61-re es akkora volt a kulonbseg, h csak amultam es bamultam.

(#32388) kcsa válasza No.01 (#32387) üzenetére


kcsa
veterán

Ez vitán felül álló tény. De ha van két különböző, jónak nevezhető gumid, akkor áll a véleményem, mindig lehagyok valamit :D Fentebb láthatod a véleményem pl. Sava-ról, arra nem érvényes, az állítás pl, azt én is cseréltem, elsőt is.

(#32389) killer1203 válasza SzlobiG (#32381) üzenetére


killer1203
senior tag

Nekem annyira nem lényeg hogy teljesen gyári legyen ha már a drágábbat veszem, Motorikusan legyen jó állapotba meg ne legyen a külseje teljesen leharcolt, De ez amit linkeltem nekem nagyon bejön. :DDD

(#32383) runner 125: Értem akkor ezeket is hozzá irom a listához, Egyébként még milyen tipust lenne érdemes megnézni ? :R

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#32390) student


student
őstag

motowell kínai? hasonló minőségű mint keeway ?

(#32391) Bati0501 válasza student (#32390) üzenetére


Bati0501
őstag

Én már nem lövöm el azt a poént,h keresd Criton-t... :N
;] /bocsesz/

(#32392) korpicschess válasza student (#32390) üzenetére


korpicschess
veterán

Kínában gyártyák. Gagyi ugyanúgy.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#32393) SzlobiG válasza korpicschess (#32392) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ott csak tervezik, itthon gyártják tudtommal.

(#32394) SirKero válasza SzlobiG (#32393) üzenetére


SirKero
őstag

Magyarok tervezik és Kínában gyártják.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32395) SzlobiG válasza SirKero (#32394) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor fordítva tudtam. :D

(#32396) SirKero


SirKero
őstag

Szerintetek ezek közül melyiket éri meg legjobban

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32397) akos3 válasza SirKero (#32396) üzenetére


akos3
addikt

Én személy szerint nem szeretem ez a lakatos megoldást, mert tök bumszli, zörög öszse vissza meg nem tom :D
Nekem olyan zárórendszer van rajta mint a 3.-nak és meg vok elégedve vele. Én ezért csak olyat vennék, zavar a a lakat :D Mondjuk abból is lehet szolídabbat venni (pl. az 5.-re gondolok) A hosszt meg te tod mekkora kell. nekem 165-ös van. hát az felesleges, ennyit mondhatok :D

student Talán vmivel jobb, de nem venném meg azért.

[ Szerkesztve ]

(#32398) SirKero válasza akos3 (#32397) üzenetére


SirKero
őstag

Hol zörög :U
Bumszli mihez képest? A burgi 60 literes csomagtartójában el fér :DDD
Nem a kinézet számít nálam hanem ,hogy jól funkcionáljon. És ne legyen csillagászati az ára :K
A régi amit adtam a motorhoz úgy emlékszem 140-es volt és annyi kell legalább.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#32399) akos3 válasza SirKero (#32398) üzenetére


akos3
addikt

Jó az más, nem tudtam h ekkora hajód van :P Én a cbr mini csomagtartójából indultam ki bocsi :)
Am meg a zörgést a csomagtartó műanyag falának verődve értettem.
De akkor jó, legalább nincs silyen korlátozás.
Ezek közül én a 9,5mm-eseket és a fölöttit nézném. és ha meg elég volt a 140es is akk felesleges több pénzt kiadnod mondjuk egy 180-asra. 3.-at jónak találom, de ha lakat mániás vagy akkor meg az ötödiket.
(Am én itt vettem, a zöldet. )

(#32400) AndrewTdi válasza SirKero (#32396) üzenetére


AndrewTdi
addikt

inkább vegyél több darab olcsóbbat.
youtubeon van videó, ahogy a 80K-s kobaltos Abus lakatot 10 perc alatt elfűrészelik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.