Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi!

Noh, ma én is munkálkodtam a Runner-en vagy 3,5 órát.

Gyakorlatilag teljesen szét kellett borítanom, h hozzáférjek a benzincsapjához. Először azt cseréltem ki. A gyári már tuti nem volt okés, iszonyú por-benzin réteg ült rá. S, nyilván eresztette a benzint a karbi felé.
Miután ez megvolt, kicseréltem a karbiban a biztonság kedvéért a tűszelepet, és összeraktam.
Illetve után jött a ventilátor kapcsoló hőgomba cseréje. Teszteltem a régit és az újat. Egy fazékba forraltam vizet, majd gyors spuri ki vele - és beledugtam a gombát. A régivel cseszett bekapcsolni a venti az újjal viszont kapcsolt, úgyhogy már a nyári melegben sem fog többet túlmelegedni.

Egy két kép;

01
02
03
04
05

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17552) dJ Peer válasza geza12 (#17550) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Akkor most xenon hatású vagy az amit a geza12 kollega mutatott? :D
Mert a simát szerintem tudok holnap venni, és ha az is sokkal jobb, mint a gyári, akkor nincs gond.

Angyal szemet nem akarsz? :P

(#17553) geza12 válasza dJ Peer (#17552) üzenetére


geza12
aktív tag

Azt nem szeretnék.

Nem tudom hogy milyened van most, de amit linkeltem abból beleteszel 2db 25wattosat az lényegesen jobban világít a hagyományostól.

(#17554) zack válasza PLaci58 (#17549) üzenetére


zack
nagyúr

dJ Peer:

Itt nézelődj. ;) Én ezt a GP Thunder-t vettem, és szerintem nagyon minőségi cucc. Lebeszélnélek a sima halogénről, mert azoknál ez biztos jobb. A motoromban gyárilag halogén volt, szóval látom a különbséget.
2db van egy csomagban, ami 5k.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#17555) g@bo válasza barack1997 (#17530) üzenetére


g@bo
nagyúr

gondolom, 2T

(#17556) barack1997 válasza g@bo (#17555) üzenetére


barack1997
senior tag

Azaz levegős rövid blokk :D kap levegőrásegítőt, nagyobb légszállítású lapátkereket, és akkor majd a nyarat is bírni fogja. Kap egy Stage6 hőmérőt, amit asszem egy adapterrel levegős gépre is fel lehet rakni, TOP vashenger 70cc (minacrom, 1 gyűrüs Asso dugattyú-val lesz felrakva, Meg 30k-ba kellene hozzá főtengely,de nem tudom hogy Stage6 HPC vagy Motoforce Racing legyen az.. Jelenleg csak 17,5 Kézi DellOrto karbim van, amit majd egy 19-21-esre cserélek, Motoforce C4 csapágyak, Stage6 kézi szivató-kar, Stage6 piros sportlégszűrő :D Ez lene még a konmfig a többit meg majd összeállítom

[ Szerkesztve ]

(#17557) g@bo válasza barack1997 (#17556) üzenetére


g@bo
nagyúr

hol veszed az alkatrészeket?

(#17558) barack1997 válasza g@bo (#17557) üzenetére


barack1997
senior tag

Egümotors, ha jó hely :D

(#17559) geza12 válasza barack1997 (#17558) üzenetére


geza12
aktív tag

A Scootershop se rossz.

(#17560) Gergello


Gergello
addikt

Ki ismeri ezt a típust?
HONDA phanteon JF05 125

Kicsit meglep, hogy 2t :Y

(#17561) akos3 válasza Gergello (#17560) üzenetére


akos3
addikt

Én nem ismerem, de ekkora testtel (160kg) 125ccm. Nem lehet egy bika sztem még úgy se h 2T mert azt irja 15 paci csak. :U

[ Szerkesztve ]

(#17562) runner 125 válasza Gergello (#17560) üzenetére


runner 125
nagyúr

Oszt', ha már ha valami retardált azt írja be a hirdetésbe, el is hisszük?! :D

Honda-nak soha nem volt 2t maxija - de csak rá kell nézni a képre..., nő ül rajta.

...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17563) Tothgera30 válasza runner 125 (#17562) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pedig 2T ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17564) runner 125 válasza Tothgera30 (#17563) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah az úgy durva. Rákerestem Google-ban, meg használtautón.
Soha nem tudtam, h az olaszokon kívül más is csinált volna 2t maxi blokkot, de tényleg.

Hát sry, ezt benéztem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17565) Tothgera30 válasza runner 125 (#17564) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Semmi baj :P . Amúgy megsúgom, hogy pár évvel ezelőtt én se gondoltam volna hogy van Phanteon kétüteműben, míg az egyik kereskedésben be nem indítottam (a rendszám nélküli gépet) és meg nem halottam a hangját, de persze akkor le voltam döbbenve, így ki is kellett próbálni hogy tényleg 2T-e :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17566) runner 125 válasza Tothgera30 (#17565) üzenetére


runner 125
nagyúr

..tényleg komoly. Egy részből ritka robogó alapvetően is, s pont a Honda-ból nem néztem volna ki, h ők 10 éve fejlesztettek 2t blokkot. :D

Gyanítom saját blokk van benne, nem semmi.

De, ettől függetlenül a 160kg-s önsúly brutál. Szenved abban az a blokk nem kicsit.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17567) barack1997 válasza runner 125 (#17566) üzenetére


barack1997
senior tag

Az nem motor az Honda :D A japánok tudnak valamit :D

(#17568) Gergello válasza runner 125 (#17566) üzenetére


Gergello
addikt

Én is direkt rákerestem, mert nem hittem el, hogy van 2t maxi robogó. (most a piaggio skipper-t, sr125-öt ne számoljuk annak)

Melyik 125-ös maxiban nem szenved? Burgman 125 cc: 150 kg, 11 le. annak még az aránya is rosszabb.

B125-ös motorokat kezdtem el nézegetni.
Csak robogó, hallgatom az ötleteket. :))

(#17569) Gergello válasza Gergello (#17568) üzenetére


Gergello
addikt

kieg:

Mivel nem csak én használnám, ezért a lábátemelős / magas típusokat ne erőltessük.
runner ezzel már ki is esett.

(#17570) barack1997 válasza Gergello (#17568) üzenetére


barack1997
senior tag

Piaggio Hexagon ? Mondjuk az 150cc de annyi belefér szerintem..

(#17571) runner 125 válasza barack1997 (#17570) üzenetére


runner 125
nagyúr

..hjah, csak az nem úgy működik, h "az szerintem még belefér". :))

"Max. 125 cm3-es és legfeljebb 11 kw teljesítményig.

“B125″ Meglévő ”B” kategóriás vezetői engedéllyel 3 óra elmélet + 2 óra gyakorlat + KRESZ vizsga+Forgalmi vizsga szükséges!"

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17572) dJ Peer válasza runner 125 (#17571) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Én megyek a tavasszal, azt mondta az oktató, hogy kb 30 rugó lesz. De elfogadják az A-kat előfeltételeként. Így még olcsóbban is jössz ki, meg fokozatosan haladsz "előre".

(#17573) runner 125 válasza dJ Peer (#17572) üzenetére


runner 125
nagyúr

24k körül látom a legtöbb iskolánál.

Egyébként nem tartom jó ötletnek, h elfogadják. Mert így több barom jut motorkerékpárhoz.

Gondoljuk végig, 25.000ft-ért megcsinál egy B125-öt, ami 3 óra elmélet és 2 óra gyakorlatot foglal magába (ami tudjuk, h lófütty, mert a legtöbb motoros iskolában még az Ak.-t is robogóval csináltatják.) Majd gondol egyet a user, h ő neki bizony 1000-es speedre van szüksége 2 év múlva. - Beiratkozik egy 20.000Ft-os különbözeti vizsgára, s ezzel együtt elkezdheti írni a végrendeletét.
Nyilván van kivétel, de ha belegondolunk 45.000Ft-ért lehet szerezni nagymotor jogsit ebben a formában, a kb. 130 helyett.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17574) Debilon válasza runner 125 (#17573) üzenetére


Debilon
addikt

elvileg 25.200 a "hatósági" ára ennek a mulatságnak

meg arról is felröppentek dolgok, hogy ha robogóval (automata váltóssal) vizsgázol akkor csak olyat vezethetsz utána, ha rendes váltóval felszerelttel akkor bármelyikkel..

bár nem tudom hogy és hova jegyzik be, mert nincs erre (váltó típusára) vonatkozó kód a jogosítványba amit bejegyeznek

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#17575) Boxer001 válasza runner 125 (#17573) üzenetére


Boxer001
veterán

Mi a fax? Ezzel a kis szutyok B125-el így meg lehet majd játszani az A-t? A picsbe...

(#17576) Debilon válasza Boxer001 (#17575) üzenetére


Debilon
addikt

hát mivel jogsit is cserélned kell, mert beírják az A1 kategóriát ez miatt

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#17577) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Sziasztok,

A tavasz közeledtével elkezdtem agyalni azon, hogy valami robogóval oldanám meg a melóbajárást és kapórajött az új 125-ös szabály. Sosem volt robogóm, úgyhogy kicsit el vagyok veszve, egyelőre a Vespa et4-ket néztem, viszont ahogy látom, ezekhez kb. egyikhez sincs rendszám, minden eladó azt írja, hogy nyugodtan lehet használni 50-esként (pld) . Hol találok valami infót arról, hogy mi az ára a forgalombahelyezésnek? Vagy tényleg érdemes 50-esként használni?

Esetleg ha van alternatívátok, hogy milyen típusok környékén nézzek körül, azt szívesen fogadom. A felhasználási terület napi nagyjából 20km lenne a belvárosban, illetve valami "komolyabb" kinézetű robogót keresek, nem a "menőhülyegyerek" típust. (ezt nem tudom normálisan megfogalmazni :D )

less qq more pewpew!

(#17578) vaksi8 válasza runner 125 (#17573) üzenetére


vaksi8
senior tag

Szerintem ez főként inteligencia kérdése!
Te adnál autós vezetői engedélyt az új gazdag tanulatlan 8 ált.iskolás rajoknak?Pláne ha apuci megveszi nekik a nagy mergát meg bmw-t??Kb 1 hónap és nézhetetjük a híradóba mit csinált az egyik hétvége éjszaka...
Nem a pénzen múlik a vezetési morál sem motoron sem autónál!Én iskolához kötném meg iq teszthez!
Szerintem nem azon a 2 hetes tanfolyamon tanul meg az ember vezetni!

[ Szerkesztve ]

(#17579) runner 125 válasza Polacheck (#17577) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szia.

Jó döntés.

..és a Vespa is jó választás, Piaggio blokk, nagyon jó konstrukciók. Kérdés mekkora termet vagy, és mennyire szeretnétek vele ketten járni?

50-esként nem szabad megvenni. Pláne, ha egyszer behozzák a "rendszámot" az 50-esekre, akkor ezek a papír nélküli nepper robogók másra nem lesznek jók, mint a telkeden karézolni fel-alá-

Nagyon fontos dolog, hogy ha semmi gyári okmánya nincs meg a robogónak, akkor azt már _soha nem lehet_ forgalomba helyezni!

Gondolok ez alatt; törzskönyv, forgalmi, járműkísérő lap, jármű műszaki adatlap.

Ha, ezek közül gyakorlatilag bármi hiányzik, nem fog rendszámot kapni - így, ha esetleg olyat veszel, aminél azt írják, h "jelenleg 50-esként használva, de minden gyári papírjával eladó, így forgalomba helyezhető", csak úgy vásárold meg, h a tulajdonos lerendszámoztatja!

Egyébként húzós forgalomba helyezni egy 125-öst, mivel reg.adó jól megtolja. 80-100k-t rá kell számolni mindennel együtt ilyenkor, ezért érdemes alapból rendszámmal venni.

Ha legelső kérdésre válaszol, akkor szívesen írok még típusokat.

Boxi,

Igen, nagyon úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17580) Boxer001


Boxer001
veterán

Ahham...én meg pont most akarom elkezdeni az A-t, de a végén még hülye leszek, ha nem előbb a B125-öt csinálom meg. :U

(#17581) Polacheck válasza runner 125 (#17579) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

90 kg vagyok, egyelőre nem cél, hogy ketten használjuk, úgyhogy erre nem érdemes alapozni szerintem. Max. 1-1 alkalommal jönne szóba havonta. (párom 60kg)

Ez a +100k egyébként eléggé rémisztő, alapból 200-250k körül vannak a normálisabbak, tehát a motor fele lenne pluszba a vizsga? :Y Mellé még 30k a jogsi, majdnem 400-nál járunk.

(használtautón 1db olyan van ami rendszámos, az is 15 év körül jár)

Jöhetnek alternatívák (Akár konkrét hirdetések is) :)

less qq more pewpew!

(#17582) vaksi8 válasza Polacheck (#17581) üzenetére


vaksi8
senior tag

Szia!
Itt van egy kalkulátór a reg.díjról:[link]
És egy átírási : [link]

(#17583) Tothgera30 válasza Polacheck (#17581) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pl.: Agility esetleg érdekel-e? Nagyon jó kis gép, strapabíró, műszakival 300k-ban megállna.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#17584) Gergello válasza runner 125 (#17573) üzenetére


Gergello
addikt

Nézd, az oktatás ígye-úgyse ér semmit, akkor legalább lehet "spórolni" rajta. ;]

(#17585) Polacheck válasza vaksi8 (#17582) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Thx.

Egyébként milyen fenntartási költségekkel érdemes számolni a robogónál (gondolok itt adóra, biztosításra és hasonlókra)

less qq more pewpew!

(#17586) Polacheck válasza Tothgera30 (#17583) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Márciusban lesz aktuális a vásárlás, egyelőre csak nézelődök.

less qq more pewpew!

(#17587) r-chee


r-chee
őstag

....Visszaraktam ma a Stage 6 sportkipufogót, de előtte némi ötletelés után szétkaptam a hangtompítóját darabokra, és az átmenő perforált csövön a ᴓ3-as furatok kb felét, két részre felosztva felfúrtam ᴓ4-esre. Az eredmény: megszűnt az ordító hang. Kissé olyan ércesebb lett, de nincs élesen visító/ordító zaj. Szal örülök egy kicsit magamnak :).
De kár, hogy neten ilyen házi barkács zajcsökkentésről nem olvasni....

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#17588) g@bo válasza Polacheck (#17585) üzenetére


g@bo
nagyúr

50 ccm motornál 3450 ft kötelező/év, ennyi. és 3l benya 100on.

ilyen benzinár mellett már simán oké a robogó, de én nekem amúgy is nagyon baró, mert nem kocsikázom, és tangolkatok gagyizva 3000é a verdába, hanem teletank a motorba, és nyugi, tépek vele. hideg.... most, de nagyon bejött.

(#17590) Gergello válasza runner 125 (#17589) üzenetére


Gergello
addikt

rosszak a linkek mester, mind az elsőre mutat, pedig nagyon végignézegettem volna :(

(#17591) runner 125 válasza Gergello (#17590) üzenetére


runner 125
nagyúr

Faxom, valamit elqrtam, nem értem.

Igyekeztem szerkeszteni, de nem lett jó. Még jó, h amikor láttam, h itt bizony elqrtam valamit, kicopyztam Word-be, nah 5 perc és jövök újra. Az a hsz. mehet az éterbe.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17592) runner 125 válasza Polacheck (#17581) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jövök újra a hsz.-sal, az előzőt töröld ki légyszi, köszi.

_

Ok, értem.

Ez a Malaguti Phatom Max 125 kifejezetten jó vétel lehet. Yamaha Majesty blokkos. Ráadásul jó nagy gyári doboz is jár hozzá, amiben frankón lehet még pakolni. Fotókról nagyon egyben van, de nyilván csak úgy szabad elhozni, ha levizsgáztatják, mindennel együtt egy 80k-t nyugodtan rászámolhatsz pluszba.
Ha, teheted ezt minél előbb menj el megnézni, mert el fogják vinni. (Már más is járt így a fórumban.. :) )

Kissé más stílusban; Honda Pantheon 125.
Ha, tetszik, ezt is érdemes megnézni.

Kisebb, retrós külsejű Honda Lead
Nem a csúcstechnológiát képviseli, viszont nagyon tartós, kisebb testű, és iszonyú alacsony fogyasztású robogó. Mellette szólhat még, h fiatal.

Peugeot JetFroce - ha bejön a felettébb sportos forma. Ezek a fotók nem igazán adják vissza, h valójában milyen, itt jobban látszik.

Malaguti F-18
Erősen megalkudva ez sem lehet rossz döntés.

Még egy JetForce.

SR 125
A 3 literes fogyi kamu, és az is, h "olcsóbb mert nincs olajcsere meg szűrő". Hjah, de van 2000Ft/liter olaj, amit kb 1400km alatt megeszik. (.. hozzáteszem nekem is 2t maxirobogóm van, de én nem észérvek miatt tartom. :)) )
Kb. 4 körül eszik, viszont erősebb, mint a 4t-k. Ha, azt akarod, h érezd a motorerőt, és belefér 100km-enként plusz 1,5 liter benya, akkor ez is jó alternatíva lehet.

Itt megálltam, mivel 350k-ról már esélytelen 300-ra alkudni.
..fotóról ezeket ítéltem meg úgy, h érdemes megnézni őket. Nyilván a helyszínen minden kiderül. Első hsz.-ban összeszedtem, h miket kell megnézni egy robogón, ha egyedül mész mindenképpen legyél alapos, de előnyösebb, ha viszel egy motorost magaddal.

Alapszabály, h ne ess bele rögtön a legelsőbe! 2-3 darabot menj el és próbálj ki, így már lesz némi viszonyítási alapod neked is. (mindent beleértve; teljesítmény, úttartás, üléspozíció, kényelem, pakolhatóság, stb.)

Hajrá!

mod.

Jee, csak összehoztam.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17593) dJ Peer válasza runner 125 (#17592) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

De vannak kivételek..mint például én, legalábbis annak tartom magam.
2 éve motorozok a malagutival, most akkor 1 évig hajtom a csepelt, aztán jövő nyáron megcsinálom a nagyot és szép lassan jöhetnek a nagyobbak (már, ha a pénz, idő engedi).

Amúgy igen, beírják a korlátozást, ha robogóval (autómatával) vizsgázol, ugyanúgy, mint az autónál.

(#17594) Gergello válasza dJ Peer (#17593) üzenetére


Gergello
addikt

Micsoda?
Ha robogóval vizsgázol, akkor csak azt vezethetsz?

(#17595) Polacheck válasza runner 125 (#17592) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Köszi a hosszú listát :R

Külsőre ezek közül a Honda Pantheon tetszik a legjobban. Van kb. egy-másfél hónapom dönteni, úgyhogy utánanézek majd a témának, lehet majd még kérdezek :)

less qq more pewpew!

(#17596) dJ Peer válasza Gergello (#17594) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Igen, autónál is így van.
Úgyhogy, ha robogód van, akkor bérelned kell "rendeset".

[ Szerkesztve ]

(#17597) Killing válasza Gergello (#17594) üzenetére


Killing
addikt

Igen, beírják az A1 mellé a korlátozást hogy csak automata váltóval felszerelt motort (alias robogó) vezethetsz. :K (Ugyan úgy mint a kocsinál)

Emlékeim szerint nincs is olyan autósiskola (vagy nagyon-nagyon ritka) aminél az A1, Ak, A kategóriákat robogóval vagy robogóval is oktatják. Robogóval csak az M kategóriát oktatják, de ott nem kapsz korlátozást, mehetsz simsonnal is. :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#17598) runner 125 válasza Killing (#17597) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez érdekes történet, h beírják...

Egyébként ahol én csináltam annó, ott az M, A1 és az Ak. is robogóval csinálható meg... :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17599) Killing válasza runner 125 (#17598) üzenetére


Killing
addikt

Jobb is, legalább a kezdők nem fognak a forgalomban szerencsétlenkedni, az igazi motoron amúgy is váltó van! :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#17600) Gergello válasza dJ Peer (#17596) üzenetére


Gergello
addikt

Fantasztikus.
125-ös váltósnak amúgy sem látom értelmét, de akkor is. (2t szörnyek kivételével, de azokat inkább csak képről...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.