Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) konkav


konkav
csendes tag

Sziasztok.
Napok óta próbálok kinyomtatni egy tárgyat, de nem jön össze. Ilyen hibák keletkeznek rajta. Amiket kipróbáltam: asztalt beszinteztem párszor, asztal hőfok 50°-70°, nyomtatás hőfoka 190°-210°, tárgyhűtés kikapcsolva és 30%-100%-ig, próbáltam már elforgatni, körbetologattam az asztalon, volt középen, sarokban, szélén.
Valamint rétegvastagságot is változtattam 0.5-ös nózlinál 0.2 és 0.4 között, és volt adaptive layers is bekapcsolva.
Line width 0.45-0.55-ig, flow-t is próbáltam emelni mind az első rétegnél, mind az összesnél.
Szeleteltem Cura-ban és Prusa slicerben is.
Asztalt lemostam mosogatószeres vízzel, izopropil alkohollal és 100% acetonnal.
Sebességet is levettem, első rétegnél egészen 25mm/s-ig, és a max sebességet is 60mm/s-ig, accel. 500.
4MAX, Trianglelab extruderrel, Klipperrel, XYZE és PA bekalibrálva. Spectrum PLA (nem PRO), Rust Copper.

Egyszerűen kifogytam az ötletekből. Segítsetek rajtam :B

(#17252) Joshi válasza konkav (#17251) üzenetére


Joshi
titán

Konkrét hibát nem írtad, de gyanítom az a gondod, hogy nem tapad meg rendesen a modell. Én pont az ellenkezőjével szívok folyamatosan. A Kossel Delta gyári rücskös felületről úgy kellett levésnem a cuccot, mióta üveglapot használok azt is összetörtem. :DD A gyári felületnél ki kellett hülnie az asztalnak, az üveglapnál meg fel kell melegítenem hogy lejöjjön a holmi. Persze üvegnél ragasztót kell használni. Én az alábbi stiftes ragasztót vettem, de vigyázz ne hogy összekeverd a hónaljbirizgával. :DDD

Összefoglalva érthetően, ilyen ragasztót használj. Nem kell vastagon, a lényeg hogy közvetlenül nyomtatás előtt kend be az asztalt, mielőtt nyomtatni kezd a nyomtató.

(#17253) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

M302-n kívül mivel lehet megnézni a hővédelmes extrudertiltást? :F unknown commandot ír rá.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17254) konkav válasza Joshi (#17252) üzenetére


konkav
csendes tag

A "csápok" feljönnek kb. háromnegyed órányi nyomtatás után. A többi jól tapad. Egyébként Ultrabase az asztal, és eddig soha nem volt gondom a tapadással. PLA-t 60°-os asztallal nyomtattam, és amikor szobahőmérsékletre hűlt, a tárgy magától elengedte.
A középső lyuk "befelé" dől, és lassabban és melegebben kell nyomtatnom, hogy egymáshoz ragadjon a fal, különben olyan lesz, mint a képen. Dobozban tárolom a filákat, szilika zacskókkal.

(#17255) TheProb válasza HornedReaper (#17243) üzenetére


TheProb
veterán

Én a petsfang-os verziót nyomtattam ki (V6 még nem jött meg sajnos, így egyelőre már csak arra vár). Ez nem jó?

Mondjuk picit kételkedem, hogy a konzol hogy fogja elbírni a motor súlyát...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#17256) Mr.Csizmás válasza konkav (#17254) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

emelj 5-10 fokot az asztalon. ami 60 fok a progiban, és az asztal alján a szenzoron, az felül az üveg és tárgy között jó eséllyel 53-55 csak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17257) Joshi válasza konkav (#17254) üzenetére


Joshi
titán

Próbáld ki, csak ott kend be vékonyan az asztalt ahol fel szokott jönni.

(#17258) konkav válasza Mr.Csizmás (#17256) üzenetére


konkav
csendes tag

70° asztallal is próbáltam, úgy, hogy eddig a 60° asztalon szépen megtapadt.
Jóformán csak Spectrum PLA-m van itthon, és habár ezzel a tekerccsel nem sok mindent nyomtattam, de másik PLA-kkal nyomtattam nagy területű dolgokat, és nem volt vele gondom.

(#17259) konkav válasza Joshi (#17257) üzenetére


konkav
csendes tag

Csak a "csápok" jönnek fel, bárhol is legyenek.
Egyébként az ultrabase-nek jó a stift? Nem szeretném, ha ezzel letépném a bevonatot a végén.

Esetleg van valakinek ötlete, hogy mi miatt történik ez? Mi a kiváltó oka?

(#17260) Saccco válasza konkav (#17251) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én nagyon szeretem ezt az anyagot. Ebben a pillanatban is ezzel nyomtatok. :D
Lehet, hogy nedves lett, vagy csak simán nagy a páratartalom.

Első réteg: 95-100% flow, first layer 212/63°C, 0,25mm, a többi layer 205/63°C, asztal papírral szintezve.
Próbáld meg még a wall printing order-t változtatni.

Nyomd be az Optimize wall printing order-t is. (Cura)
BMG flow értéke 84% körül tökéletes. Bekalibrált estep mellett.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17261) energy4ever válasza konkav (#17259) üzenetére


energy4ever
addikt

Ahogy hul ki, csokken az anyag terfogata, igy retorzio jon letre ami miett felvallik leginkabb a kiallo reszeknel.

(#17262) konkav válasza Saccco (#17260) üzenetére


konkav
csendes tag

Első réteg flow-t 95%-110% próbáltam.
Ami nekem eddig jó volt Spectrum PLA-nak, első réteg 210°/65° és 0,2mm, utána 200°/65°. Ezzel a speed-et 80-ig fel tudtam vinni minden probléma nélkül.
Sajnos a lyuk fala erőteljesen befelé dől, ha külső fallal kezdek, akkor ott azt a levegőbe nyomtatná.
Optimize wall és infill alapértelmezetten be van kapcsolva.

Egyébként ezt a modellt nyomtatnám, a dugó és a "fedlap" már megvan.

Ma nem nyomtattam, holnap délután újra próbálom. Addig kiszáradhat (Jysk zárható dobozban egy tucat szilika zacsi társaságában)?

Nekem 0,5-ös nózlival a 84% kevés, érzésre.

(#17263) konkav válasza energy4ever (#17261) üzenetére


konkav
csendes tag

Akkor mondjuk 90° asztalnál 190° fejjel, vékony rétegekkel nyomtatva érezhetően jobbnak kéne lennie? Ehhez mondjuk ki kell kapcsolni a tárgyhűtést, és baromira lelassítani.

A Thingi-s linken van vagy két tucat sikeres nyomtatás. Nekik valahogyan azért csak sikerült.

Ja, és próbáltam 15%-50% infillel.

(#17264) Saccco válasza konkav (#17262) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nyomtass egy kockát váza módban és mérd meg a fal vastagságát.
20-as kocka néhány perc alatt kész. :)

Sütni szokták a szárításhoz, eddig még nem csináltam ilyesmit. :DDD.

Szintezd újra az asztalt. Papírtörlővel töröld át.
A szintezést mindenképpen bekapcsolt motorokkal csináld, mert a nehéz asztal könnyen elmozdul!

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17265) azbest


azbest
félisten

jópofa kis model thingiverseről, prusa slicerrel beállított színváltásokkal (m600 parancsot szúr be)

Devil design fehér és gembird piros és kék pla. A devil valahogy kevésbé tűnt jónak a gépemmmel. Néhány helyen apró hibákat csinált, ha a tárgyhűtést a megszokott módon használtam. A géphez kapott próba fehér pla sokkal jobb minőségű volt.

[ Szerkesztve ]

(#17266) konkav válasza Saccco (#17264) üzenetére


konkav
csendes tag

Holnap a kockával kezdem.

Az asztal szintezést bekapcsolt motorokkal csinálom, sőt, az asztalt fel is fűtöm normál hőmérsékletre, a fejet pedig 150°-ra. Van egy csak a nyomtatóhoz használt mikroszálas kendőm, amit a papírtörlős törlés után használok. De akkor megpróbálom enélkül.

(#17267) Paserák Gőcs válasza konkav (#17251) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Úgy látom, Brim van alatta.
Próbáltál Raft-ot?

Csak egy ötlet.

(#17268) Grent.08


Grent.08
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.

Milyen beállításokon kéne változtatnom az alábbi hiba kiküszöbölésére? Van hogy teljesen hibamentes a felület, és van ahol ilyen kimaradások vannak mintha nem nyomna ki elég anyagot a réteghez.

KÉP

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#17269) Joshi válasza Grent.08 (#17268) üzenetére


Joshi
titán

Én kezdő vagyok, de leírom hogy nekem mit ajánlottak és bejött.
Szóval mindenek előtt be kell állítani, hogy az extruder megfelelő mennyiségű anyagot nyomjon. Ezt szalagmércével kell mérni mondjuk azután, miután kinyomatsz az extruderrel 100mm-t, majd megméred. Ha nem annyi amennyi, akkor ez alapján beállítod.
Ha ez a része ok, akkor nekem a Retraction értéket ajánlották kisebbre venni. Hogy aztán milyen mértékben azt már neked kell kikísérletezned. Én a Simplify3D szeletelő progit használom, de minden ilyen proginál máshol vannak a beállítások. Ja és levegőbe nem célszerű nyomtatni, kell az alátámasztás.

(#17270) Thowra123


Thowra123
tag

Üdv!
Hibakereséshez szerettem volna egy régi (1.1.5) Marlint felrakni SKR V1.3 lapra.
A forditással viszont gondok vannak. Tud esetleg valaki készíteni egyet?
Fűtött asztal van, step/mm 1600, 1600, 6400, 710
A többi maradhat alapon majd menüből betekerészem.
A segítséget előre is köszönöm.

(#17271) izisz válasza Thowra123 (#17270) üzenetére


izisz
senior tag

Az SRK ARM alapú, az 1.1.5 marlin még azt nem ismeri, nem kompatibilis, amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#17272) konkav válasza Saccco (#17264) üzenetére


konkav
csendes tag

Nyomtattam kalib kockát. 84% flow-nál a fal éppen csak hogy 0,5mm alatt van. 100%-nál pedig majdnem 0,6mm :F Pedig az E stepet digitális tolómérővel kalibráltam.

Van még egy kevés a nyomtatóhoz kapott fekete PLA-ból, próbáltam nyomtatni ezzel is. Félsikernek könyvelhetném el, mert ez is felpenderedett, de nem annyira.

@Paserák Gőcs Skirt és brim volt már, raft még nem. Mindjárt indítok is egy ilyet.

Esetleg cseréljem kisebbre a nózlit? Van 0,3mm, ha a raft nem segít, megpróbálom kisebb nózlival.

(#17273) TheProb


TheProb
veterán

Véletlen rossz POM PC kerekeket rendeltem. Az itteni "B" verziót rendeltem, de "A" kellett volna, most nézem... Ahogy nézem, kb csak a külső átmérőben tér el egy hajszálnyit... Ugye ettől még nyugodtan használhatók? Btw, ez a keresztmetszeti "bevágás" mire is jó amúgy rajta?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#17274) Saccco válasza konkav (#17272) üzenetére


Saccco
nagyúr

BMG varázslat, már több példánynál is ezt tapasztaltuk. :D

Próbáld 215-220°C és 0,3 mellett az első réteget. Valami ilyen sarkalatos pont lesz a megoldás.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17275) Thowra123 válasza izisz (#17271) üzenetére


Thowra123
tag

Ez igaz. Próbáltam alá faragni de egyszerűbb lesz rátenni egy Arduinot + ramps 1.4 et.
Egy rövid tesztre kell csak.

(#17276) Chal


Chal
addikt

Az Ender 5-el együtt megrendeltem az "új" 1.1.5 -ös boardot is, azt kinából küldték, de itt volt kevesebb mint 2 hét alatt (gyakorlatilag 9 munkanap). Feltettem a firmwaret a doksik szerint, mert rendelni csak Ender 3 vagy Ender 3 pro-hoz előtelepítetten lehet. Minden oké, megy már egy tesztnyomtatás, brutál halk, a minőség majd kiderül.

Van viszont egy furcsaság: eltűnt az auto bed leveling menü. Oké, ott van a disable x/y steppers, és hajrá. Viszont itt ilyen sincs, csak disable steppers menüpont van, ami a Z tengelyt is kikapcsolja, a bed súlya miatt (elindul lefelé már csak attól ha ráfújok) így nem lehet kalibrálni. Mi erre a legegyszerűbb megoldás? Már azon kívül, hogy teszek rá custom Marlint.

[ Szerkesztve ]

(#17277) Saccco válasza Chal (#17276) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én mindig parancsokkal küldöm a kívánt helyre.

Home aztán,
G1 Z1 emeli, hogy ne karcoljon a nozzle,
G1 X10 Y10 F1000
G1 Z0, beállítom a sarkot.

Ugyanezt eljátszom minden sarokra és kész.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17278) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

pancake mociból érdemes válogatni, vagy vegyem amit ali dob az első helyre?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17279) gerleimarci válasza Chal (#17276) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Csinálsz egy ilyen gkódot az SD-re.
M18 X Y
Utána tudod mozgatni a fejet.

Vagy amit Sacco említett, csak a sarkok közé egy M0-át, hogy csak akkor menjen a következőre, ha nyomsz a gombon egyet.

(#17280) Chal válasza Saccco (#17277) üzenetére


Chal
addikt

Erre gondoltam én is, de egy emelettel feljebb van a nyomtató, és Octoprintezek távolról. De végül is, egy SD kártyát lehet ettől még benne tartani fixen a megfelelő g kódokkal a kalibrációhoz. Erre viszont nem gondoltam, köszi mindkettőtöknek a tippet :)

(#17281) Mr.Csizmás válasza Chal (#17280) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ugyanazt a gcode-t feltöltöd octopibe, csak notepaddal bemásolod párszor, hogy fusson, amíg piszmogsz vele.

amúgy telóról szoktam csinálni a kalibrálást, octoremote androidon.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17282) Reggie0 válasza Chal (#17280) üzenetére


Reggie0
félisten

Kell egy mechanikus feket nyomtatni az orsora :D

(#17283) konkav válasza Saccco (#17274) üzenetére


konkav
csendes tag

Na, igen. Viszont ezzel a flow értékkel néha, pl. amikor egy belső kört csinál a nyomtató, akkor a fal bizonyos részein nem ragadnak/olvadnak egymásba. Ez 100% flow-nál soha nem történt.

Valaki itt a raft-ot ajánlotta, kipróbáltam. Jó 35 percig nyomtatta csak a raft-ot :DDD Igaz, a végére már azt is kezdték felszedni a "csápok", de végül jó lett. Pedig ez egy bedobozolt nyomtató, mennyit szívnék vele, ha "csupasz" lenne...

(#17284) konkav válasza Mr.Csizmás (#17281) üzenetére


konkav
csendes tag

+1 az OctoRemote-nak. Én a Control fülön a nyilakkal mozgatom a fejet, de előtte felfűtöm az asztalt a nyomtatási hőmérsékletre, a fejet pedig 150°-ra. Előtte mindig odaraktam a laptopot a nyomtató mellé, de így mobillal sokkal egyszerűbb.

(#17285) Mr.Csizmás válasza konkav (#17284) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rutinból már félkézzel is megy, egyik kézben teló, másikkal tekergetés, papírlapozás :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17286) Saccco válasza konkav (#17283) üzenetére


Saccco
nagyúr

Tedd feljebb akkor. Igazából ezt is be kell kalibrálni. [link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17287) Mr.Csizmás válasza Saccco (#17286) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+ octoprintben van eeprom editor plugin, ahol ezeket külön fw baszkodás nélkül be lehet írni, backupolni, stb. pid, estep, feedrate, mindent.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17288) Saccco válasza Mr.Csizmás (#17287) üzenetére


Saccco
nagyúr

Klipper-rel notepad++ alól lehet szépen szerkeszteni. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17289) Mr.Csizmás válasza Saccco (#17288) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

magyarul nincs webgui, ahol egy kattintással átírod, és fel is töltöd a romba :P

btw tegnap üzembehelyeztem a bmg klónodat, nagyon fancy a minőség :DD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17290) szuszinho


szuszinho
őstag

Octoprinthez, ha nem akarok kamerát, jó a zero is?

(#17291) Mr.Csizmás válasza szuszinho (#17290) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, de gcode visualisert mellőzd, mert zabálja a cpu-t.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17292) szuszinho válasza Mr.Csizmás (#17291) üzenetére


szuszinho
őstag

Nyomtatás indítására memkari helyett, illetve a tegnap tárgyalt kalibráláshoz gondoltam használni.

(#17293) Mr.Csizmás válasza szuszinho (#17292) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem nincs, de reddit szerint használható

a gcode visualiser és webcam a két erőforrászabáló. ergo ezek kiiktatásával teljes értékű nyomtatószervered lesz :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17294) Reggie0 válasza szuszinho (#17290) üzenetére


Reggie0
félisten

Teljesen jo. Webcamot is viszi, ha nem kell ujrakodolni a videot. Wifi viszont kemenyen eszi a procit, szoval wifin keresztul nem lehet a kamerat streamelni.

Kulon elonye, hogy lehet ra ertelmes wifi antennat tenni.

[ Szerkesztve ]

(#17295) Chal


Chal
addikt

Nálam is Zero van egyelőre. Octoprint oldalán amúgy kifejezetten írják, hogy nem ajánlott, bár az indoklásban ők is a videostreammel jönnek. Hogy a nélkül szerintük ajánlott e, arról nincs szó.

Én használom aktívan a g-code visualizer nézetet is rajta, semmilyen gondom nem volt még vele, a cpu load-ot meg úgy oldom meg, hogy nem nézem :))

[ Szerkesztve ]

(#17296) Mr.Csizmás válasza Chal (#17295) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nyomtass egy fekvő nyolcast, svg-ből extrudálva, gyorsan eléri a korlátait sztem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17297) dugesz77


dugesz77
őstag

Ez is érdekesnek tűnik: Komplett Cura feltelepíthető a Pi 4-re.
Egy 7 colos kis érintőképernyőt rákötni és egész jó kis cuccot össze lehetne hozni belőle a nyomtató vázra rászerelve.

[ Szerkesztve ]

(#17298) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#17296) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha nem az octoprintbe integralt cura slicert futtatod a zeron, hanem a PC-rol kuldod a nyomtatast, akkor boven eleg a zero. Nyomtatas talan 10% procit visz el. (Bar megjegyzem a zeron futo slicerrel sincs gond, mert az is legeneralja a gcode-ot es utana nyomtat, szoval a minoseget nem befolyasolja, csak lassabban slice-ol, mint a PC).

[ Szerkesztve ]

(#17299) konkav válasza Mr.Csizmás (#17289) üzenetére


konkav
csendes tag

Gyorsan rákerestem, OctoKlipper plugin:

A basic configuration editor to configure Klipper directly through your browser.

[link]

Magyarul van webgui IS :P Notepad++ is, sőt VIM is :)

[ Szerkesztve ]

(#17300) azbest válasza Mr.Csizmás (#17278) üzenetére


azbest
félisten

az adatlapokat érdemes megnézni... erősebb-e vagy más ampert igényel-e. Amperek is mások. Bár eléggé összevissza adatok szerepelnek némelyiknél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.