Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) Imy válasza norbert1998 (#16730) üzenetére


Imy
veterán

Hol van olyan meleg egy kocsiban (80 fok felett) amitől eldeformálódna? (PETG)

[ Szerkesztve ]

(#16752) Imy válasza norbert1998 (#16736) üzenetére


Imy
veterán

A https://filamentpro.hu/ oldalon ha megkérded a tulat tud olyan HT-PLA-t adni amit nem kell sütni, és 110 fokig bírja. Hivatkozz Imire!

(#16753) izisz válasza vizimento (#16745) üzenetére


izisz
senior tag

Az Extrdue parancsnak van olyan opciója, hogy "honnan" extrudáljon (Start -> From Object).
A From Object lehet a body-d egy oldala pl.
Így nem kell, hogy a zárt kontúr feltétlen a body felületén legyen (nem csak svg-re igaz, bármilyen más kontúrt is ki lehet így húzni)
szerk: forgatni/mozgatni a Move paranccsal tudsz. A Move object-et átrakod body-ra és a Pivot-ot is tudod pakolgatni a body-n.

[ Szerkesztve ]

(#16755) foka


foka
aktív tag

A sok hűtés modot, és azok problémáit olvasva (egyszerűbb jobb) kíváncsi leszek a másolt fejem (lemásoltam két ismert nyomtatót az új építéséhez, a hűtés felfogatás is "saját" gyártású) milyen lesz majd működés közben, Sajnos tesztelni csak majd ha lesznek lineáris síneim, meg a hiányzó egy két apróság (az SKR is meg kellett volna érkezzen már, ali értesített hogy az országban van, de a posta...).
A fej egyelőre ilyen:



Azóta már kész a Cob led tartó is, utólagos BMW angel eye karika, fent van a Volcano silicone socks is.
Találtam ilyen [link] vezeték tartót, jobb mint a sima kábelharisnya, üresen mint a felfújt lufi, de hajlékony továbbra is. A maradék példány jó lesz majd a DICE :P gépbe (annak is nekifogtam).

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#16756) norbert1998 válasza -kdM- (#16750) üzenetére


norbert1998
veterán

Szét nem folytak. De laposabbak, szélesebbek és hosszabbak lettek. Namost. Ez történt egy sík lapra helyezett sík testtel. Mi lenne azzal ami mondjuk egyáltalán nem sík. Jobb ötletem nincs, mint egy karóra, nem nyílt állapotban.

De mint mondtam, próbáltam. Deformálódott is. Szép lassan hutottem le, ahogy a videóban is volt. És másnap, azaz ma próbáltam meg mit bír. 70 fokon már mar csuklott össze.

Imy:
Az illető, aki ezt állította, napellenző beakasztót csinált magának.
Az a baj, hogy nem igazán bírom a linkelt videó alapján a HT-PLA-ban. Több videón is mind a HT-PLA csuklott össze először.

[ Szerkesztve ]

(#16757) vizimento válasza Sayiid919 (#16747) üzenetére


vizimento
senior tag

Minimalist-ot próbáltad? Állítható a tárgyhűtés magassága, így nem lehet a szerkezetre fogni, ha a fejet hűti a tárgy helyett :)

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#16758) Mr.Csizmás válasza vizimento (#16757) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+1

ráadásul kétoldalas is lehet, ha nem kell a BLtáccs.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16760) Saccco válasza Sayiid919 (#16759) üzenetére


Saccco
nagyúr

Iteráció. Nyomtass egyet, majd azzal nyomtass egy újat.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16761) fape válasza azbest (#16735) üzenetére


fape
senior tag

Most láttam csak a passzív 250W részt. Nekem a gyári az táp a tarantulához aktív, és ha jól emlékszem akkor 240W-s (20A, 12V). Szerintem én is láttam passzívval is. Amúgy sosem méretem még, hogy felvesz-e 20A-t, bármikor is. Szal ha találsz passzív tápot az megérhet egy próbát, amiket én láttam azoknak teljesen lukacsos volt a teteje. Max raksz rá valami lassan forgó 12cm-s ventit.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#16763) Saccco válasza Sayiid919 (#16762) üzenetére


Saccco
nagyúr

Elégtelen hűtés okozhatja. Úgy értettem nyomtass egy hűtőt, azzal meg nyomtass egy újat.
A szál párásodása is okozhatja a szálazást.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16765) mimey válasza Sayiid919 (#16764) üzenetére


mimey
tag

Chep csinált egy videót, hátha segít rajtad valamit tárgyhűtő nélkül:
CURA - Quality Printing Without a Cooling Fan!

[ Szerkesztve ]

(#16766) Paserák Gőcs válasza Sayiid919 (#16764) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Bocs, hogy közbeszólok, de a retraction teszted frissen szeletelt gcode-dal fut?

Én belefutottam abba, hogy a hajamat téptem a rossz minőség miatt, közben a Heat torony teszt nem mutatott semmit; egészen addig, amíg rájöttem, hogy azt régen szeleteltem, nem az aktuális beállításokkal.

Újraszeleteléssel azonnal előjöttek a hibák.

PS: Elkezdtem Git-be menteni a Cura beállításokat, hogy kiderüljön, ha valami szemét bent ragad az aktuális profilban.

(#16767) dugesz77 válasza Sayiid919 (#16762) üzenetére


dugesz77
őstag

Nálam két napja a Simplify3D makacsolta meg magát. Átnéztem már mindent , meghúztam a csavarokat de mégis, folyamatosan romló eredményekkel olyan hibák jöttek elő ami azelőtt sohasem ,sőt estére vállalhatatlant nyomtatott (igazándiból azt hittem a nyomtatón lazult/tőrt el valami és nem rögtön a slicer-re gyanakodtam de ez az utolsó nyomtatás megadta a választ):

Nyomtattam utána egyet Cura-val az meg a megszokott normális minőséget hozta. Rálestem a beállításokra és nincs semmi elállítva de az eredményt nézve mintha petg beállítással nyomtattam volna a pla-t. Szerintem ma újrarakom friss profillal.

[ Szerkesztve ]

(#16769) Imy válasza norbert1998 (#16756) üzenetére


Imy
veterán

Pedig ez egy más HTPLA, ez bírja, kérj mintát inkább, ha nme hiszed el!

(#16770) Paserák Gőcs


Paserák Gőcs
csendes tag

Ma este beszereltem a "stepper damper"-eket az Ender5 X és Y motorjához.
Nagyságrendekkel halkabb és sokkal kisebb a rezonancia.
Jóformán csak a ventillátorokat hallani, na meg az extrudert.

Az első nyomtatás még csak most megy, ezért a minőségről nem tudok beszámolni, de a videók alapján nem kellene lényegesen romolnia.

Megjegyzés: a csomagban nem volt csavar, ezért az X motor házához külön vettem (Ali) M3x8 csavarokat. Kiderült, hogy túl hosszúak, ezért célszerű alátétet rakni alá, vagy rövidebb (M3x6?) csavarral próbálkozni.

(#16771) gerleimarci válasza Paserák Gőcs (#16770) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

(#16772) vizimento válasza Sayiid919 (#16759) üzenetére


vizimento
senior tag

PETG?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#16774) Mr.Csizmás válasza vizimento (#16772) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hmm, az utóbbi 2-3 hétben egy névtáblát leszámítva, mindent petg-ből csináltam.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16775) moex1


moex1
tag

Na, ez az én formám. Tegnap összeválogattam a platsa vázhoz az alkatrészeket, de gondoltam alazom még rá egyet. Ma az oldalukon már csak 2 tv állvány érhető el platsaból. A mobilos oldalukon még fent van, de nem szállítható... :( Most kereshetek másik vázat.

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#16776) Mr.Csizmás válasza moex1 (#16775) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van élet a stuva-ban is 90 fokkal elforgatva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16777) moex1 válasza Mr.Csizmás (#16776) üzenetére


moex1
tag

Várok egy kicsit hátha lesz más. 80x55x120-ast néztem ki magamnak. Kényelmes lenne.

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#16778) vizimento válasza Mr.Csizmás (#16774) üzenetére


vizimento
senior tag

Én is. Hűtés nélkül, mert a ventim valahol úton kínából. Ezért próbáltam Sayiid919-t rávezetni, hogy ha hűtés gondja van, akkor is "bármi" kinyomtatható, ha megfelelő alapanyagot választ ;)

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#16779) Mr.Csizmás válasza vizimento (#16778) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem csak az a hűtés megy, amit a PSL számol rá anyagtömeg és hőmérséklet alapján elég érdekes, hogy random beindítgatja a ventit mozgás közben, de úgy gondolom jobban értenek hozzá :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16780) azbest válasza mimey (#16765) üzenetére


azbest
félisten

Chep benézte azt a próbát. Chris megcsinálta utána ugyanazt a benchy tesztet tárgyventivel és anélkül. S valóban hasonló eredményre jutott [link]

Viszont azt is megvizsgálta, hogy miért. Hát azért, mert az ender3 esetén gyári elrendezésben a hotend bordáját hűtő venti befúj alulra is a tárgyra. Így valójában nem ment hűtés nélkül. Ha lezárja rést a másik fenti felől, akkor kijön a különbség.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy általánosságban nem igaz az, amit Chep mutatott, csak abban a speciális setben, ahogy az ender3 gyári hűtése van kialakítva :)

(#16781) mimey


mimey
tag

Igen, azt láttam én is, nem is gondoltam általánosságban leírni, mert neki is Ender 3-ja van, de ha más olvassa, akkor igaz, hogy félrevezető lehet.

(#16783) bajusz9999


bajusz9999
újonc

Sziasztok!
Nem tudom ide való e a kérdés, nem olvastam végig az összes hsz-t. A filament újrahasznosítással kapcsolatban érdeklődöm. A tapasztalataitokra ( ha van) lennék kíváncsi. Ugyanis az évek folyamán összejött pár kiló, amit szeretnék újra felhasználni.
Köszi a válaszokat!

(#16784) gerleimarci válasza azbest (#16780) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Le vagy maradva :D [link]
Bár Chep az amúgy is nem túl szépen nyomtat :))
Én ABS miatt takartam le az alját a Sapphire hotendjének

(#16785) Joshi válasza bajusz9999 (#16783) üzenetére


Joshi
titán

Nem valószínű hogy minőségi terméket tudnál készíteni. Anno dolgoztam fröccsöntő cégnél, és a selejtes munkadarabokat bedarálták amit újra beolvasztottak. Mondanom se kell, hogy az így készült termékek minősége köszönő viszonyban se volt az eredetihez képest. És igen, a gazdagok játékszere nem kicsit környezet szennyező. Ez van.

(#16786) azbest válasza gerleimarci (#16784) üzenetére


azbest
félisten

Naja, mikor videókban mondják, hogy tökéletes az eredmény és nézem, hogy hullámos vagy hiányos esetleg sávos :D Én meg maximalista módon a legkisebb problémát is próbálom kioptimalizálni :D

Meg persze az is benne van, hogy egészen máshogy néz ki egy kamerás, közeli kép, mint szabad szemmel. A Fényviszonyok is nagyon ki tudnak hozni hibákat közelről.

(#16783) bajusz9999
youtube-on vannak videók, de gyakorlatilag nincsen értelmes megoldás. Lehet olcsóbb és hatékonyabb szimplán szelektíven gyűjteni a különböző fajta műanyag hulladékot és időnként leadni hulladékudvarban. Bár nem tudom egyáltalán külön kezelik-e őket vagy amúgy is megy ömlesztve ugyanoda.

amiket láttam, ott kb úgy ment a dolog, hogy nagyon finomra kell darálni. Nem lehet keverni a különböző fajta műanyagokat. Plusz vagy fele arányban kell hozzá "szűz" műanyag granulátom is. És akkor drága és megbízhatatlan géppel lehet próbálni egyenletes szálat húzni, ami meg sem közelíti a legolcsóbb bolti tekercs vastagság pontosságát.
cnc kitchen [link], make anything [link], 3d printing nerd [link]

[ Szerkesztve ]

(#16787) TheProb válasza Reggie0 (#16653) üzenetére


TheProb
veterán

Tesztelgettem, de még 15mm/s-el nyomtatva is ugyan ilyen - sőt, szarabb - eredmény lett. A jelek alapján tényleg csak 3 permiterrel látszik jónak lenni, ahogy egyik kolléga is mondta. Bár továbbra sem értem, hogy ha állítólag direkt vase mode-ra van optimalizálva, akkor single wallal hogyan jönne ki szépen a kulccsont körüli rész..

Más: Tegnap megjött az olcsó BMG. Meglepődtem, hogy a filament load/unload milyen macera... Egyfelől kurvára fognak a kerekek, így nem lehet kézzel letolni a "torkán". Illetve a tengelyt sem lehet kézzel tekerni. Szóval guglizás alapján kb. csak gcode-dal lehet megoldani a load/unload-ot...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16788) Mr.Csizmás válasza TheProb (#16787) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van már octoprinted? a klienshez van telefonos app is, szintezni is úgy szoktam, hogy félkézzel telefonon terelgetem a fejet, másik kézzel tekergetek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16789) gerleimarci válasza azbest (#16786) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nem veszik át, mert nem tudják egyértelműen beazonosítani az anyagot. Fröccsöntött cuccoknál ez könnyebb a jelölés és amiatt, hogy a hasonló termékeket egyféle műanyagból készítik.

(#16787) TheProb
Megy az Marlin menüből is, csak lusták az emberek beállítani ;) :P

(#16790) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Elindítottam a gyári kártyán lévő kutyát az Ender 3-mal.

Mikor hazaértem, ez fogadott:

[kép] [kép] [kép] [kép]

(#16791) TheProb válasza Mr.Csizmás (#16788) üzenetére


TheProb
veterán

Persze, elejétől fogva OP-zek. Akkor ez a gcode-os megoldás egy fokkal talán kényelmesebb. Csináltam 1-1 custom button OP-ben, ami lefuttatja a gcode-okat. Felfűti a fejet, majd megadott hosszban extrudált/retraktol. Pont annyit, hogy teljesen kihúzza vagy letolja a filát.

u.i.: Szerintem próbáld ki a manual mesh levelinget. Aranyat ér, legalábbis ha nincs BL-ed. Nagyon fagyán be lehet szintezni vele.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16792) energy4ever válasza szuszinho (#16790) üzenetére


energy4ever
addikt

Alapbol sem ajanlott egymagara hagyni egy epp uzemelo nyomtatot, nemhogy egy frissen vasaroltatt.
Itt sok minden lehetett. A szijak feszesek elege?

(#16793) szuszinho válasza energy4ever (#16792) üzenetére


szuszinho
őstag

Már megvan egy ideje, sosem volt hasonló problémám. Tegnapelőtt is nyomtattam vele egy kétrészes kávédaráló alkatrészt, igaz, az alacsonyabb volt.

(#16794) fape válasza azbest (#16786) üzenetére


fape
senior tag

Nem feltétlen kell hozzá szálat gyártani. Pl egy Pellet Extruder-nél elég csak aprítani.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#16795) Reggie0 válasza bajusz9999 (#16783) üzenetére


Reggie0
félisten

Annyit tudok mondani, hogy folyamatban van. Eppen a daralon dolgozok. Extrudert rezcsobol es furoszarbol lehet csinalni.

Ha megis kidobnad, inkabb add ide. :)

(#16794) fape: Pelletes extrudernel az anyagaramlast azert eleg nehez szabalyozni egyszeru eszkozokkel.

[ Szerkesztve ]

(#16796) bajusz9999 válasza Reggie0 (#16795) üzenetére


bajusz9999
újonc

Az extruder már kész van, csak a hőmérséklettel és a vastagsággal vannak kicsi problémák. A darálást megoldottam egy ipari mixerrel.

(#16797) Mr.Csizmás válasza Reggie0 (#16795) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

adok én is, csak gyere el érte :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16798) Reggie0 válasza bajusz9999 (#16796) üzenetére


Reggie0
félisten

En azt olvastam, hogy a PLA igen hamar elviszi a mixerek vagokesenek az elet.

Mekkora furatot hasznalsz az extruder fejben? Milyen homersekleten probalod?

[ Szerkesztve ]

(#16799) Reggie0 válasza szuszinho (#16790) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem veszes. Van aki Anet A8-al igy jart:

(#16800) bajusz9999 válasza Reggie0 (#16798) üzenetére


bajusz9999
újonc

Én ezt próbáltam megvalósítani, www.thingiverse.com/thing:30642 . A fúvókákat már próbáltam 1,75-3 mm között 143-165 C fokon, de általában 1,1-1,3 mm-es szál jött ki belőle. Függetlenül attól milyen sebességel ment a motor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.