Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) Reggie0 válasza bajusz9999 (#16800) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem a nyomassal van a problemad. Ha rendes nyomas van az extruderben, akkor kilepeskor no a szal atmeroje ezert kell kisebb luk, mint a szal. Ha csak nem tul gyorsan huzod.

A homerseklet biztos rendben van a kimenetnel? Lehet visszahul, ha nincs szigetelve.

[ Szerkesztve ]

(#16802) bajusz9999 válasza Reggie0 (#16801) üzenetére


bajusz9999
újonc

Egy autónak az ablaktörlő motorja hajtja, az áttétel kb 1:5, és a gravitáció húzza ki a fúvókából. A hőfok szabályozás szerintem rendben, mert max. 1 fokot ingadozik 15-20 perc alatt. A melegítő részét amennyire lehetett kiraktam a végére. A szigetelés még nincs megoldva, de most a hétvégén azt is meg oldom.

[ Szerkesztve ]

(#16803) norbert1998


norbert1998
veterán

Srácok, kérnék egy kis help-et :R

Egyszerűen nem megy ki a TPU a düznin. Eddig bowdennel nyomtattam, gond nélkül, most a direct drive-ban SEM bírja kinyomni . Merrefelé induljak?

-düzni nincs eldugulva, mert a pla ömlik rajta, próbáltam közbe többször is
-ptfe cső (7-8 cm) frissen vágva, tövig lenyomva, az sem lehet ludas elvileg
-230 fokon sem képes tolni :(
-jó lassan sem

[ Szerkesztve ]

(#16804) fape válasza Reggie0 (#16795) üzenetére


fape
senior tag

Ha lenne mindenre jó megoldás mindenki azt használná ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#16805) gerleimarci válasza norbert1998 (#16803) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nem váltottál véletlenül all metal heat breakre?

(#16806) norbert1998 válasza gerleimarci (#16805) üzenetére


norbert1998
veterán

Hogy mire?

A heat throat-ra gondolsz? Az ugyanaz a fém cső maradt, ami gyárilag az ender3-on volt. Csak nyomtattam egy tartót, hogy. Gyári extrudert fölé tudjam tenni közvetlen a hotend-nek.
Most olyan közel vannak, hogy a két ptfe cső megfogó akármi egymáshoz hozzá ér, csak a megvezetes miatt van bent a cső.

(#16807) TheProb


TheProb
veterán

Próbálkozok PETG-vel, de törik, mint állat. Mármint a rétegek szétvállnak egymástól, akár átlósan is. Fura, mert calicat tök szépen kijött. Van esetleg tippetek? Próbáltam játszani hőfokkal és hűtéssel, de nem lett sokkal jobb.

Jelenleg: 240/80°C, retract 50mm/s és 6mm, Fan 20-40% (PS2 auto cooling), speed 60mm/s

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16808) izisz válasza TheProb (#16807) üzenetére


izisz
senior tag

A szétválás általában alacsony hőmérséklet (vagy túlhűtés) eredménye.
Ha nincs overhang a modellen, akkor ne is hűtsd (petg!), vagy told följebb a hőfokot.
szerk: a nyomtatási sebességet sem érdemes túltolni, régebben volt valami mondás, hogy a petg nem szereti a száguldást. Én pl 40mm/s körül szoktam tolni 235 fokon (hőfok persze gép és anyagfüggő is), hűtést csak akkor használok, ha overhang van (meg bridge-re). Szóval lassabb nyomtatás a nyerő. Ez nem pla :)

[ Szerkesztve ]

(#16809) Reggie0 válasza bajusz9999 (#16802) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem a gravitacionak kene kihuznia.

(#16810) davidd196 válasza Paserák Gőcs (#16770) üzenetére


davidd196
csendes tag

Milyen lett damperekkel a minőség? Van látható minőségromlás?

(#16811) Mr.Csizmás válasza TheProb (#16807) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

PSL-ben van egy alway on fan pipa, az ne legyen bejelölve. nekem úgy lehozta simán a petg-t.

olyankor csak néha hűt rá, gondolom a neccesebb részeknél, amilyen okos.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16812) imibogyo válasza davidd196 (#16810) üzenetére


imibogyo
veterán

Minőségromlás? Nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom... :B

(#16813) Paserák Gőcs válasza davidd196 (#16810) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Szerintem nem változott a minőség a damperekkel.
Talán még javult is.

A hangja viszont sokkal elviselhetőbb.
Eddig zárt ajtó mögött ment a gép, most már nyitva is hagyhatom - nap közben.

(#16814) Joshi


Joshi
titán

A .SAB kiterjesztésű fájlt milyen progi kezeli? Kipróbáltam az AutoCad 2020-at, meg a ProgeCAD 2019-et, de egyikkel se lehet .SAB kiterjesztést megnyitni. Pedig az AutoCAD elvileg tudja, a ProgeCAD meg csak a .SAT fájlt kezeli.

(#16816) compi.hu válasza Sayiid919 (#16815) üzenetére


compi.hu
senior tag

Mondjuk sablon.

(#16818) davidd196 válasza Paserák Gőcs (#16813) üzenetére


davidd196
csendes tag

Köszi, rendelek én is. Amíg nem lesz új lap, megteszi :)

Imibogyo: Jerk érték változtatással sikerült a tesztnyomtatáson a szöveget szebben megcsinálni?

Más: Gyári ventiket mikre érdemes cserélni?Van bevált márka vagy típus(akár alin)? 12V venti és 24V rendszer esetén, dc/dc konverter vagy sorba kötés is jó megoldás?

(#16819) davidd196 válasza Sayiid919 (#16817) üzenetére


davidd196
csendes tag

Én átküldenék valamennyi füstöt rajta és telefonnal venném közben (lehetőleg állványról és lassítva). Nem kísérleteztem még ilyennel, szóval lehet csak elméletben működhet, de nekem ez volt az első gondolatom.

(#16820) bajusz9999


bajusz9999
újonc

Sziasztok!
Valahol itt olvastam, hogy a Cura-nak van egy olyan funkciója, hogy a nyomtatáskor ne mindig ugyanott kezdje az újabb réteget. Tudna valaki segíteni hol találom meg ezt a beállítást? Köszi!

(#16821) Mr.Csizmás válasza bajusz9999 (#16820) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

z seam aligment?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16822) bajusz9999 válasza Mr.Csizmás (#16821) üzenetére


bajusz9999
újonc

Ez lesz az. Köszi

(#16823) dugesz77


dugesz77
őstag

Ezt sem ennek szánták de nálunk simám ment a a wc ajtóra.. Az első bérmunkáim hamar összejöttek :D

(#16824) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Sziasztok, a 16.000hsz-t nem olvasnám át, de azért visszanéztem pár oldalnyit :)
Kezdő 3D nyomtató használó lennék, főleg saját elektronikai projectekhez használnám mondjuk egyedi kapcsolók, házak esetleg mondjuk egy egyedi joystick markolat legyártás, ilyesmi.
Milyen nyomtató az ami bevált és elérhető árú? Ender 3 pro-t láttam ajánlgatni, nem tudom az 5 megéri-e a felárat, vagy esetleg valami más típus? Igazából árban nem szeretnék elszállni, de 10.000ft-on nem fogok garasoskodni sem, ha van értelme de márkáért pl. nem akarok fizetni meg felesleges szolgáltatásokért.

Illetve amiről nem láttam mostanság infót -vagy elkerülte a figyelmem- hogy milyen lehetőleg ingyenes vagy "beszerezhető" szoftvereket javasoltok 3D model elkészítéséhez?

Ha esetleg erről van már valami összefoglaló, irányítsatok oda bátran :)

[ Szerkesztve ]

https://divecenter.hu

(#16825) gerleimarci válasza bunnyhu (#16824) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ha vársz egy kicsit, akkor a Tevo Tarantula Pro ígéretesnek tűnik, mint alternatíva. Csak még nem láttam belőle EU raktárasat.

(#16826) energy4ever válasza bunnyhu (#16824) üzenetére


energy4ever
addikt

Nyomtato: Ender 3, ender 3 pro tokeletes.
Szoftverek ingyen: AutoDesk Fusion 360. Ezzel tudsz 3D-s modeleket kesziteni. Szeletelo: (Ultimaker) Cura. Ezzel tudod a mar elkeszitett modeleket nyomtathato formatumura alakitani.
Megelozok egy kovetkezo kerdest is! Ajanlott itthon kaphato filamentek sorban:
Spectrum-DevilDesign/Verbatim-Gembird

(#16827) norbert1998


norbert1998
veterán

Sikerült a TPU nyomtatási gondot egoldanom, de előjött egy másik gond.

Ha vékony falat építek fel, pl. 3d feliratos szilikon karkötő utánzatot, a karkötő ketté válik, minden rétegben kb a keresztmetszet közepénél. Mintha nem lenne infill, csak oldalfalak. Pedig van infill, és a falvastagság amúgy is kiteszi a teljes vastagságot, mégis, a külső-belső fal nem olvad össze. 230 fok felett is csinálja, a fill spaces between walls be van pipálva.

Esetleg lejjebb kellene venni a line width-et?

Ezen kívül, brim-mel nem szép az alja. Torz lesz, mintha megfolyna felülről az egész modell. Az alsó 3-4mm-nél. De nagyobb modelleknél nincs ilyen baj :F

Heatbed-et 70 fok köré tettem be, de nem nagyon szeret letapadni az üveglapra. :F

(#16828) Mr.Csizmás válasza energy4ever (#16826) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+ mspaint szintű rajzolgatásokhoz böngészőben is fut a tinkercad.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16830) Paserák Gőcs válasza energy4ever (#16826) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Annyit tennék hozzá, hogyha nem vagy híres a kézügyességedről (ahogy én sem) megérheti számolni az Ender5 - tel is, amit egyszerűbb összerakni.
Az Ali-n most bundle - ben 268$-ért árulják, de még nem értem, hogyan kell így rendelni.

(#16831) CHIPman válasza Paserák Gőcs (#16830) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Kosárba rakod német raktárból, kéred a 199-25$ kupont, és mobil appból megrendeled, így 268,48$-ra jön ki EU raktárból, ingyen szállítással. Bundle alatt nem tudom mit értesz.
Viszont csak ma éjfélig érvényes ez így ebben a formában, ugyanis hétfőtől sale lesz az alin, és gondolom bukni nem akarnak rajta, így is már elég bargain árak ezek (pl. Ender 3X ugyanígy 174$).

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#16832) izisz válasza CHIPman (#16831) üzenetére


izisz
senior tag

esetleg még Select kuponokkal 3*2USD-ot (60 coinért) lejjebb lehet vinni, Select és Store kupon tudtommal mehet együtt a vásárlás végén.

(#16833) szabod


szabod
senior tag

Megépítettem én is már az Ender 3-hoz a Platsát, íme. A tápját kiraktam a tetejére, illetve nyomtattam hozzá egy ilyet, de nem vált be, mert mindig elrángatta. Ha lerögzítem meg nem tudom használni pl a 2 kg-s filamentekkel, tehát az nem volt megoldás, így néhány nyomtatás után nyugdíjba küldtem a srácot. Valahol láttam korábban egy PVC csöves megoldást, nem emlékeztem pontosan hol, de a koncepció megvolt fejben. Találtam is otthon elég könyököt, t idomot hozzá, igaz kellett kicsit olvasztgatni a műanyagot, mert nem volt mindkét végük összeillő, de fél óra munka árán egy ilyet összemaszekoltam. kép1 kép2
Talán csöppet nagy is lett, de nem is fog felborulni az is biztos. Mivel volt itthon minden ezért ingyenes volt, de szerintem olyan 1-2 ezerből ki lehet hozni, és ha olyan idomokat vesztek, amiknek mindkét végére lehet a csövet dugni, akkor kb 5-10 perc munka az egész.

[ Szerkesztve ]

(#16834) bunnyhu válasza energy4ever (#16826) üzenetére


bunnyhu
senior tag

És mondjuk ez? Ez a többszín nyomtatás jó dolog lehet, nem?
https://www.aliexpress.com/item/32829543519.html
Flsun Dual Extruder

https://divecenter.hu

(#16835) Saccco válasza bunnyhu (#16834) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha kell a fájsz a testednek, akkor mindenképpen érdemes egy dual extruder-es gépbe beruházni.
Szerintem az egyetlen életképes megoldás az IDEX, két független fejjel. Persze ez is önszivatós.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16836) fabula


fabula
őstag

Üdv minden fórumozónak. Olyan kérdésem lenne, hogy M19-es menetű anyát nyomtatott-e már valaki és volna-e hozzá egy stl fájlja. SOS kellene egy ilyen anya, de persze sehol nem lehet kapni, mert nem szabványos, M18 után M20 van csak. Csavaros boltban kinevettek, mondván hogy ilyet Magyarországon nem fogok kapni, ezért gondoltam nyomtatásra, de kész modellt nem találtam hozzá eddig.
Ha valaki tud segíteni megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#16837) Mr.Csizmás válasza fabula (#16836) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] ebből remix?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16838) Reggie0 válasza fabula (#16836) üzenetére


Reggie0
félisten

Kicsit pontosabban lehetne? Milyen meretei vannak az M19-nek? Vagy siman vegyem a szamtani kozepet az M18 es M20-as mereteknek?

[ Szerkesztve ]

(#16839) Reggie0 válasza fabula (#16836) üzenetére


Reggie0
félisten

(#16840) Joshi


Joshi
titán

A #16814 kérdésemre nem kaptam választ ami lehet azért van, mert ennyire nincs benne a témába senki. :((( Egyszerűen nem találok egy olyan programot vagy fordítót ami kezelné a .SAB kiterjesztésű ACIS fájlt. A .SAT-ot szinte minden progi kezeli, de a .SAB-ot nem. Legutóbb próbáltam a Datakit CrossManagert, de az is csak a .SAT-ot látja.
Engedjem el a témát? Lenne egy modellem ami nagyon kellene, de .SAB-ba van. :O

(#16841) Saccco válasza Joshi (#16840) üzenetére


Saccco
nagyúr

[link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16842) fabula válasza Reggie0 (#16839) üzenetére


fabula
őstag

Köszi a segítséget neked is és Mr.Csizmásnak is. Az történt, hogy vettünk két azonos gyártmányú rack dobozt és az egyikhez adott ajtózárhoz mellé volt csomagolva az anya gumialátéttel, a másikhoz meg csak a gumialátét volt becsomagolva. Az egyetlen anyára rá van írva, hogy M19 és lapos anyáról van szó. Többet én sem tudok róla.
Az M jeleölés elméletileg metrikus méret lenne, de a szabványos mérettáblázatokban nem szerepel M19, csak M18 és M20, ezért fogalmam sincs, mik a pontos jellemzői, elsősorban a menetemelkedés.
A zártest menetes részét nézve sűrűbbnek tűmik a menet, mint a metrikus csavarokon.
Így néz ki:

(#16843) Saccco válasza fabula (#16842) üzenetére


Saccco
nagyúr

Vicc, hogy Fusion-ben sincs beépítve... :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16844) Joshi válasza Saccco (#16841) üzenetére


Joshi
titán

Itt is jártam, ha megnézed csak kimenetként van SAB kiterjesztés. Egyre inkább úgy gondolom, hogy ez egy védett, nem visszakonvertálható formátum. :(

(#16845) Saccco válasza Joshi (#16844) üzenetére


Saccco
nagyúr

A SAB mindenhol SAT/SAB-ként szerepel, nem lehet simán átnevezni? Volt régen is ilyen kiskapu. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16846) Joshi válasza Saccco (#16845) üzenetére


Joshi
titán

Szerinted nem próbáltam? :DDD

Ezt találtam a témáról laikusként.
"Save File Types: ACIS supports two kinds of save files, Standard ACIS Text (SAT), and Standard ACIS Binary (SAB)."
Forrás

A SAT-nál a T text azaz szöveget, míg a SAB-nál a B Binary tehát bináris, jelentsen ez bármit. :B

[ Szerkesztve ]

(#16847) fabula válasza Saccco (#16843) üzenetére


fabula
őstag

Köszi!
Közben kinyomtattam ABS-ből a Reggie0 által linkelt M19-es anyát és természetesen túl nagy volt a menetemelkedése. Gondoltam egyet, Z-ben összenyomtam 60%-ra és újra kinyomtattam. Majdnem jó lett a menet, csak egy kicsit kelett erőltetni és megjáratni a zártesten az immár csak 6 mm vastag anyát :) .
Így már egész jó lett, a célnak tökéletesen megfelel. A fene essen a lengyel testvérekbe, hogy kihagyták a csomagból az anyát :D .
Mégegyszer köszi mindenkinek a segítséget.

(#16848) CHIPman válasza Joshi (#16846) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Értsd mint: programkód (szöveg) vs lefordított program (bináris állomány).

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#16849) norbert1998 válasza fabula (#16842) üzenetére


norbert1998
veterán

Menet fésűvel nézzetek rá. Arról az is kiderül, ha nem is metrikus. Gondolom tolomerovel meg nézted, hogy 19(18.8) az átmérő.

(#16850) Reggie0 válasza fabula (#16847) üzenetére


Reggie0
félisten

Erdekes, M18 es M20-nal is a pitch 2.5mm, en arra allitottam ezt is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.