Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) DarkByte válasza izisz (#17344) üzenetére


DarkByte
addikt

Egy Benchy-t, és egy kis robot-ot nyomtattam ki közben :)


Igazából eléggé tetszik amit látok, habár még szerintem az Y ékszíjon fogok feszíteni a hétvégén, mert mintha abban az irányban lenne észrevehetőbb réteg eltolódás egy kevés (a fotó felerősíti azért amennyire élőben látható). A menüje szerint az ékszíj státusz X=252 Y=270. Szóval az Y még lehetne kicsit feszesebb (240-300 között kellene lennie, ahol a 240 a feszes)

Volt egy kis gondom a filament szenzorral, mert mindig azt hitte be van töltve a filament. Kiderült hogy túlhúztam a szenzort tartó csavart. Miután kicsit lazítottam rajta megjavult :)

(#17402) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

megjött az SKR ender3 lapom, ami linkelve volt. kérdés: az uart-okat hova dugjam? nem találok hozzá kiosztást, csak az SPI1-et :U :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17403) Jagi válasza Mr.Csizmás (#17402) üzenetére


Jagi
tag


Ha UART-os a vezérlő akkor csak plug&play ha nem akkor forrasztani kell [kép]
UART-os vezérlőt kell kiválasztani a Marlinban, ha valami nem sikerül hibát dob úgy is, pl. nekem nem ment a forrasztásos megoldás. Az UART-os 2008 V3 van egy kis ellenállás is beforrasztva.

[ Szerkesztve ]

(#17404) izisz válasza DarkByte (#17401) üzenetére


izisz
senior tag

csak így tovább, ügyesen! :K

[ Szerkesztve ]

(#17405) Mr.Csizmás válasza Jagi (#17403) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a J2 átkötés oké, csak hova dugom az alaplapon a kontroll egy szál pinjét? nekem ilyen SKR boardom van: [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17406) 2thletme2day válasza Mr.Csizmás (#17405) üzenetére


2thletme2day
őstag

Ha be van jumperelve úgy ahogy a linkeden is látható és J2 megfelelő pontjai át vannak kötve valamint Malinban is be van lőve minden akkor tényleg plug and play kéne lennie.

(#17389) MASSlag

Van mér elképzelés, hogy mi lesz a KD413-as karok helyett? Marad a DIY vonal vagy esetleg beszerzel "gyári" mágneses karokat? Egy kicsit én még kivárok szerintem aztán ha lesz valami jó kis kuponos móka megint aliexpressen mint tavasszal volt akkor beruházok a KD310-esekre és megpróbálok valamit alkotni a meglévő karok felhasználásával. Persze csak ha kibírom addig és nem csábulok el idő előtt. :))

(#17407) DarkByte válasza izisz (#17404) üzenetére


DarkByte
addikt

Az Y ékszíjon még tudtam feszíteni egész sokat, lement 268-ra a selftest alapján az értéke.
És az asztal mozgás jelentősen halkabbá vált. Úgyhogy már csak ezért megérte. (Na igen, ezt a legelején raktam össze és ötletem se volt mennyire kellene megfeszíteni).

Újra nyomtattam a robotot. De mondjuk ezt nem lassítottam le 75%-ra, hanem hagytam 100%-on. (egyébként a 0.15mm Quality PrusaSlicer profillal van gcode-osítva ez a modell).

Bal oldali az előtte, jobb oldali az utána (nem pucoltam le róla a felesleget, azért van a karján az a kis darab).

Egy picit mintha javított volna. A szeme alatt az a vonal nem ugrik most már ki.

Most még azt olvastam a motor pulley-knál a csavarok ha nincsenek rendesen megszorítva az is okozhat ilyen ráncosodást. Meghúzgáltam újra, de ma már nem kezdek bele még egyet nyomtatni.

Próbáltam elcsavarni az asztalt a Z tengely felé, és nagyon minimális mozgás van és ahhoz is erőltetni kell. Szóval nem hiszem hogy azzal lenne a baj, hogy az u-bolt-okat nem jól húztam meg. Persze biztosan nem tökéletes, mert a kit-ben adott fogó volt kéznél és azzal eléggé szenvedős volt.

Igazából viszonyítási alapom nem nagyon van, hogy ez már jó minőségnek számít-e vagy sem. Lehet csak túlreagálom és már ez teljesen rendben van, kezdhetnék vele nyomtatni valami érdekesebbet.
Elnézve a nyomtató saját alkatrészeinek minőségét, az is körülbelül ez a szint igazából.
Neten csak ennél sokkal katasztrofálisabb nyomtatásokat találok, a nyomtató saját 3DBenchy képei meg ilyesmik. Van jobb is, rosszabb is ott is persze.

[ Szerkesztve ]

(#17408) Mr.Csizmás válasza 2thletme2day (#17406) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

erre gondolok, de akkor ezek szerint ez felesleges lenne:

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17409) Jagi válasza Mr.Csizmás (#17408) üzenetére


Jagi
tag

Ez csak a MKS boardhoz kell, SKR-ben integrálva van a kábelezés UART-hoz.

(#17410) Mr.Csizmás válasza Jagi (#17409) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

mégegy kérdés: 12/24V átkapcsolás automatikus?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17411) MASSlag válasza 2thletme2day (#17406) üzenetére


MASSlag
tag

Marad a DIY vonal az biztos, valószínűleg a mostani megoldást kombinálom a magball-al. Menetesen állítható hossz, de henger mágnes nyomtatott fészekben a kész fém helyett, ehhez viszont szépen kell majd tudnom POM-ot nyomtatni a gömbfelülethez.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#17412) Jagi válasza Mr.Csizmás (#17410) üzenetére


Jagi
tag

Igen, nem kell kapcsolni/kábelezni semmit, amilyen betápot kap arról hajtja a kimenőket.
Miért lesz átalakítva 12V-ra?
Nem kap így nagyobb A terhelést a rendszer?

(#17413) Reggie0 válasza Joshi (#17399) üzenetére


Reggie0
félisten

Retract Distance-t vedd fel 4.5mm-re.
X/Y movement speedet 12000-re
Wipe Nozzle-t kapcsold be..

(#17414) Mr.Csizmás válasza Jagi (#17412) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jogos, maradok a 24V-n, csak idővel lecserélném a kínai tápot valami normálisra :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17415) azbest


azbest
félisten

Not great, not terrible.

Végül 3 darabra vágva, plusz csavarhelyekkel sikerült nyomtatni. Bár végül rájöttem, hogy van ahol így túl nagy lett a tűrés, lötyögős. Van amelyik tápon lévő csavarhelyet picit elnéztem :) Meg egy-két helyre lehetett volna még a csavarba kapaszkodó fület felvarázsolni, hogy pl a csatlakozó felőli keskeny oldalak is külön rögzítve legyenek.

(#17416) Joshi válasza Reggie0 (#17413) üzenetére


Joshi
titán

Nekem Kossel Deltám van ha ez számít valamit. Az X/Y movement speed soknak tűnik, ha annyi akkor annyi, de alapban se volt ilyen magas.

(#17417) Reggie0 válasza Joshi (#17416) üzenetére


Reggie0
félisten

Elvileg 320mm/s-t tud barmilyen iranyban, neked mm/min-ben keri, az 60-szor ennyi. Azert kell nagy travel speed, hogy megszakadjon a szal es utana mar nincs ami kihuzza a nozzlebol(a gravitaciot leszamitva).

[ Szerkesztve ]

(#17418) Joshi válasza Reggie0 (#17417) üzenetére


Joshi
titán

Értem, tehát a lényeg hogy hirtelen induljon meg nagy sebességgel hogy elszakadjon. Köszi.

Aztán a következő kérdésem. Felraktam egy módosított Marlin 1.1.9-es verzióval. Ebben van Auto Calibration, ami végigtapogatja az asztalt több pozícióban. Gyakorlatilag ez figyelembe veszi az asztal esetleges dőlését és kompenzálja a mozgással? Magyarul nem kell vízszintbe állítani az asztalt a Nozzlehoz képest hanem erre való az Auto Calibration?

(#17419) Reggie0 válasza Joshi (#17418) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo kerdes, szerintem csak azt nezi, hogy homoru/domboru az asztal.

(#17420) Joshi válasza Reggie0 (#17417) üzenetére


Joshi
titán

"Elvileg 320mm/s-t tud barmilyen iranyban"
Most gondolkodok hogy ez az érték biztosan valótlan. Kizárt hogy 1másodperc alatt meg tudna tenni a fej 32cm-t. :Y :( És aztán ennek csak a felét tudja, azt hiszem ez a Travel Speed vagyis utazási sebesség. Itt az van hogy 150mm/s, habár ez biztosan a max, ennél csak alacsonyabbat célszerű beállítani.

(#17421) Joshi


Joshi
titán

Kinyomtattam az Astronautát, nagyon cuki lett. A modell 25mm magas. Nem hibátlan, de ilyen kis méretben szabad szemmel alig látni a hibákat.

Irány megkeresni és írtani az Alieneket. :DD

[ Szerkesztve ]

(#17422) 2thletme2day válasza Joshi (#17421) üzenetére


2thletme2day
őstag

Be volt kapcsolva Curaban a fuzzy skin, hogy ilyen a felülete a nyomtatványnak?

(#17423) Joshi válasza 2thletme2day (#17422) üzenetére


Joshi
titán

Nem, mert Simplifly3D-ből nyomtattam, illetve kérnék tőled és másoktól egy hasonló fotót egy 25mm-es modellről. Persze sokat számít a megvilágítás és fényképezőgép típusa. Élőben nagyon jónak tűnik.

(#17424) Zsolt74 válasza Joshi (#17420) üzenetére


Zsolt74
senior tag

[link]

Ez a delta 350mm/sec-el nyomtat.

Zsolt

(#17425) Joshi válasza Zsolt74 (#17424) üzenetére


Joshi
titán

Köszi Zsolti. ;] Elég megnézni a kossel adatlapját. A nyomtatási sebesség gyári alkatrészekkel 20-80mm/s. Amit te linkeltél az olyan messze van a gyári alkatrészektől mint Makó... ;]

(#17426) Joshi válasza Joshi (#17425) üzenetére


Joshi
titán

A nyomtatási minőségről nem is beszélve. ;]

(#17427) DarkByte válasza DarkByte (#17407) üzenetére


DarkByte
addikt

Sikerült igen sokat javítani az overshoot problémán. :)

Amiket csináltam (a korábbi Y szíj feszítésén túl):
- X/Y pulley csavarok újrahúzása (a motor tengely lapos felét kell előbb tökig betekerni, majd a másikat, ameddig csak lehet)
- X szíj feszítőt amennyire lehet behajtottam (nem akartam az extruder fejet szétszedni, szóval gondoltam hátha ez pont elég lesz)


Úgy gondolom ez már elég jó hogy ne zavarjon tovább :)

Ami hiba maradt még az a seam effektus a lábon. De ez meg lehet a felbontás miatt van, hogy ez a része a tárgynak már van olyan kicsi, hogy nem 0.15mm-el kellene szeletelni. :F

(egyébként visszavettem -0.965mm-ről a z offset-et 0.920mm-re, mert a mintával összevetve az első réteg kalibráció eredményét már darabosba hajlott picit az enyém)

[ Szerkesztve ]

(#17428) azbest válasza Joshi (#17421) üzenetére


azbest
félisten

Nyomtattam egyet én is. 25mm (25%-ra véve). Cura. felszín 30, belseje 60as sebességgel. Picit egyik lábát felemelte, lehet belelépett valamibe a tisztítatlan asztalon :D
0.1 rétegvastagság, 225fok első réteg, aztán 215. Asztal 70 az üveg miatt. 10 % line kitöltés. Kicsit ferde a z rudam :)

Póbáltam értelmesen fotózi, de rá kell jöjjek, hogy jó szórt fény nélkül mindig a csillogó rétegek látszanak. Plusz a telefon szénné tömöríti a képeket :D

Nincs esetleg alulextrudálás nálad?

[ Szerkesztve ]

(#17430) fape válasza Zsolt74 (#17424) üzenetére


fape
senior tag

Attól hogy mi van beállítva MAX sebességnek még nem biztos hogy eléri azt. A távolság, a max gyorsulás, a jerk, a linear advance, maga a fizika, stb elégé limitálja az elérhető sebességet.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17431) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

BIGTREETECH-SKR-E3-DIP-V1.0 kapott új fw-t, tmc, mindennel.

BIGTREETECH TFT24 V1.1 Touch Screen Display compatible 12864LCD 3D Printer Parts VS MKS TFT2.4 For SKR PRO SKR V1.3 Ender-3
promotion price 14.39$

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17432) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

Egy pár napja írtam, hogy az E3D-vel szeretnék PETG-t nyomtatni.
Nagyon hasznos tanácsokat kaptam tőletek, viszont 1 dologra amire felhívtátok a figyelmem azt mindenképp meg kell oldjam.
Javasoltátok, hogy a PTFE cső miatt 240 felé nem menjek, viszont ahogy látom nagy az esély arra, hogy ez a hőmérséklet kevés lesz.
Mivel Direct Drive-ot nem szeretnék (túl nagy változtatás, és nincs hozzá időm, meg türelmem), ezért arra gondoltam, hogy a heatbreakkel kéne valamit csinálni.
Erre megoldásként ezt találtam: hetbreak
Két kérdésem lenne:
1. Szerintetek ez (All metal heat break) megoldaná a problémámat? Lehetne nyomtatni vele PETG-t vagy akár ABS-t is?
2. Több méret és kialakítás létezik belőle, a stock Ender 3-hoz milyen/melyik kell?

Thx!
Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#17433) Thowra123 válasza Mr.Csizmás (#17431) üzenetére


Thowra123
tag

Köszönöm az infót.
Rábeszéltem magam egyre :DD

(#17434) HornedReaper válasza zsolt320i (#17432) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Én a helyedben lehet kipróbálnék egy titán majdnem full-metal heatbreak-et, 5 USD körül mozog, nem vészes.
Direct drive + BMG + V6-tal nekem a Trianglelab full metal bevált PETG-hez, de a gyárihoz sajnos nem készítenek.
Kicsit érdemes lehet polírozni a belsejét, fúróhegyre tekerni drótos mosogatószivacsból szálat és polírpasztázni ;)
PLA-val dugulhat néhány embernél (túlhűti retract-nál, lehet csak a retractot kell PLA-nál lejjebb venni)

[link]

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17435) kzkz válasza Saccco (#17376) üzenetére


kzkz
őstag

Szép lett! Mik a slic3r beállításaid? Ki tudnád export-álni? Már ha ezt használsz egyáltalán ...

Én is áttértem a RAMPS 1.4-emmel a Repetier Host+Repetier server+Marlin 2.0.x-ről a Klipper+OctoPrintre, egy Khadas Vim 2 board-dal. Egyelőre pont úgy nyomtat, mint a Marlinnal :DDD A proci magok nem mennek 2-3% fölé.

Még tuningolni kell a linear advance-t, mert púposodik a sarkokban, meg a slic3r-ben is kellene valami trükk, mert ahol elkezdi, ott kevés az anyag, ahol befejezi, ott sok, mert ott vált réteget, és kifolyik oda egy csomó.

[ Szerkesztve ]

(#17437) Saccco válasza kzkz (#17435) üzenetére


Saccco
nagyúr

Cura-t használom. :)

A pa 0,13-ra van állítva. Ez majdnem kicsit kevés. Az igazság 0,13-0,15 között van valahol.
245/77 első réteg, utána 230/77.
Extruder kalibrálva. Flow 84%

Egyelőre úgy nézem, hogy a DD PETG kevésbé szálaz, mint a Spectrum PETG.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17438) kzkz válasza Saccco (#17437) üzenetére


kzkz
őstag

Az extruder a PLA-hoz van kalibrálva, és ahhoz képest 84% a flow?

Az első réteget milyen sebességgel nyomtatod? Nekem egy nagyon lassan kell nyomtatni, mert különben egyből felkunkorodik az anyag. Ha lassan csinálom, akkor nem. Aztán a második rétegtől felnyomtam a speed-et 50%-ról 300-500%-ra. Sajna az octoprint csak 150%-ot enged, a kijelzőn megy 200% a max. Ezen még valahogy tuningolnom kell...

(#17439) energy4ever


energy4ever
addikt

Ma mar kenytelen voltam a 2. hirdetest torolni a topikbol. Jo lenne tisztaban lenni a regisztraciokor elfogadott alapelvekkel!

(#17440) Saccco válasza kzkz (#17438) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem. PLA és PETG is 84%-kal megy. Tudom, hogy színenként kellene, de így is jó.
Az első réteg flow 95-100%.
70mm a tempó, első rétegnél 30mm.

Szeletelőben állítsd be a sebességeket.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17441) kzkz válasza Saccco (#17440) üzenetére


kzkz
őstag

Retract-ot is kell a szeletelőben beállítani, vagy ezt nullán kell hagyni, mert a Klipper elintézi?

(#17442) Saccco válasza kzkz (#17441) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt is be kell. 3mm-re tettem PETG-nél. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17443) kzkz válasza Saccco (#17442) üzenetére


kzkz
őstag

Hát nálam 9-en van :DDD Megpróbálom 4-5-tel, nekem 50-60cm-es a cső.

(#17444) Saccco válasza kzkz (#17443) üzenetére


Saccco
nagyúr

Előbb retract nélkül kalibráld be a pressure advance-ot. Utána állítsd be a retract-ot. De bowden megoldáshoz, azért bőven több kell.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17445) MASSlag válasza HornedReaper (#17434) üzenetére


MASSlag
tag

két gépen is titánium heatbreak-et használok egy ideje az egyik pont ilyen becsúszós kivitel LINK, a másik e3d v6 geometria. Egyáltalán semmi gondom nincs se PLA-val se PTG-vel, nagyon szépen nyomtat mindkettővel, soha nem dugult be.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#17446) azbest


azbest
félisten

v6 klón j6 hontenddel én sikeresen eldugultam párszor :D

A teflon betétes alapból kapufa volt, valsz mert magasabb hőfokokat is használtam. Az all metalnál meg a második eldugulásnál feltűnt, hogy tölcsér alakban végződik a heatbreak és a hűtőbordába teendő tefloncsődarab egyenesre vágásával marad alatta egy gallérnyi hely. Na oda nagy retractokkor be tudott gyűrődni anyag, ami megszilárdulva se ki-se be dugulást tudott okozni. Úgyhogy most legutóbb már úgy raktam össze, hogy kúposra faragtam a tefloncső végét, hogy le maradjon rés. Befújtam a belsejét szilikon sprével is, hátha sikamlósabb marad, bár lehet ezen a hőfon leég róla.

Nem tudom jó ötlet volt-e, de hővezető pasztát is tettem mostmár a menetes helyekre a hotend összerakásakor. A gyári tarantulánál volt fehér megszilárdult paszta benne. Ez talán jobb hővezető, pár nyomtatás után még nem égett keményre. [link]. Inkább ez legyen a fémfelületek közt, mint az odaszivárgó, majd elszenesedő műanyag. Amíg megérkezett, addig másik részen mx4-et használtam, csak az lehet magas hőfokon már megéghet.

[ Szerkesztve ]

(#17447) kzkz


kzkz
őstag

Sose nyomtass, ha jön a vihar. :((( Volt pár pillanatnyi áramkimaradás, a szünetmentes be-kikapcsolt párszor, onnan vettem észre. A másik szobában a nyomtató nem állt meg, de ez lett az eredménye.

(#17448) HornedReaper válasza azbest (#17446) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Hővezető pasztát sokan ajánlják, minden hotendhez ;)

Dugulás elvileg azért is lehet, mert nem elég sima a (majdnem) full metal heatbreak felület, Trianglelab-ot bátran ajánlom, polírozott belül. Vannak, akik étolajban / olívaolajban "kisütik" a heatbreak-et, állítólag hosszan tartó csúszósságot biztosít. Vagy mivel a műanyag jóval magasabb hőfokon olvad a serpenyőnél, akár kicsit bele lehet mártani egy kis darab filamentet étolajba, bedugni a likba a szétszedett hotenden, és fölötte jöhet a filament rendesen. Kell azért jópár centi filament mire kitisztul a felesleges étolaj! Szóval ne nyomtass egyből, tolj át filamentet és ne az asztalra, mert utána lehet az sem fog ragadni az olajtól :D

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17449) Joshi válasza azbest (#17428) üzenetére


Joshi
titán

Filamentet cseréltem, szürke színnél már nem annyira rossz, habár itt meg más hibák látszanak. :D Mondjuk nekem a csizma talpa is kivehetően recés, szóval a részletekkel nincs gond.

(#17450) azbest válasza Joshi (#17449) üzenetére


azbest
félisten

igen, így mindjárt más :)

(#17448) harveszter
igen, az olajas megoldásról videókat bedobtam a topicba már máskor is. A szilikonos csak lustaság volt. Ha a begyűrt gallér volt a baj - másodjára konkrétan láttam szétszedés után, hogy azért akadt el - akkor valsz nem lesz több gond. Most jött pár noname heatbreak, azok eléggé trógerül néznek ki, megnézem majd a triangelset is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.