Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#17527) üzenetére


Gabesz87
addikt

Egy kis segítséget kérnék. Nekiláttam a lentebb írt dolognak. TeachingTech videója alapján csinálnám, de megakadtam ott, amikor az Atom nevű text editorban a PlatformIO IDE-t telepíteném. Letöltöttem a szükséges LLVM file-t, az települt is, viszont az Atom-ban ez van már lassan egy órája:

Az Atom dependencies villog. Nem hiszem, hogy ilyen sokáig kellene tartania!? Mi a fenét csináljak most?

Ja ok, itt a válasz: FYI I think PlatformIO IDE has started to discontinue their support for Atom and is really pushing people to visual studio code.

Valószínűleg akkor ez a bibi.

[ Szerkesztve ]

(#17552) izisz válasza Mr.Csizmás (#17547) üzenetére


izisz
senior tag

[link] - ez esetleg nem segít?

(#17553) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#17551) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az 5xx számú batch akármi sz@r, bugos. a hétvégém ráment erre a hibára, mire megtaláltam. VSC-t használj. tutorial

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17554) Mr.Csizmás válasza izisz (#17552) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, ez alapján kiszerkesztettem, időket megnöveltem, de ennyi:

Connecting to: /dev/ttyAMA0
Changing monitoring state from "Offline" to "Opening serial port"
Connected to: Serial<id=0x6c5b2ff0, open=True>(port='/dev/ttyAMA0', baudrate=115200, bytesize=8, parity='N', stopbits=1, timeout=20.0, xonxoff=False, rtscts=False, dsrdtr=False), starting monitor
Changing monitoring state from "Opening serial port" to "Connecting"
There was a timeout while trying to connect to the printer
Changing monitoring state from "Connecting" to "Offline"
Connection closed, closing down monitor

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17555) Gabesz87 válasza Mr.Csizmás (#17553) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ebben a videóban az Atom-ot használja az illető. De mindegy, leszedtem a VSC-t. beállítottam az alap dolgokat, platformio.ini-ben átírtam a megaatmega2560 LPC1768-re, configuration.h-ban pedig ezeket:
#define SERIAL_PORT -1
#define SERIAL_PORT_2 0
#define BAUDRATE 115200
#define MOTHERBOARD BOARD_BIGTREE_SKR_V1_3
De amikor nyomok egy CTRL+ALT+B-t, vagyis a fw-t építené fel, a folyamat végén hibár kapok.
LPC1768 environment failed, összes többi ignored.
The terminal process terminated with exit code: 1
:F Mit b.tam el?

(#17556) Thowra123 válasza Gabesz87 (#17555) üzenetére


Thowra123
tag

Nálam így van:
#define SERIAL_PORT_2 -1

Platformioban:
[platformio]
src_dir = Marlin
build_dir = .pioenvs
lib_dir = .piolib
libdeps_dir = .piolibdeps
boards_dir = buildroot/share/PlatformIO/boards
env_default = LPC1768

(#17557) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#17555) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

rossz vidit halásztam ki a historyból, ez lenne akkor: [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17558) Gabesz87 válasza Mr.Csizmás (#17557) üzenetére


Gabesz87
addikt

Pont ezt a videót linkeltem én is lejjebb! :) A TeachingTech féle. Ezt próbáltam követni lépésről lépésre, de ő is Atom-ot használ :) Ott akadtam el először!

(#17556) Thowra123:
És a serial port (az első úgy értem)? Miért a 2-es -1 nálad? Nem tudom mondjuk pontosan mi ez, de minden leírásban az első 0, a 2. meg -1. De midnegy, max kipróbálom így is.

Feladtam tegnap késő este már. Nem értem egyszerűen, hogy több videót, leírást is megnézve, ezt a 2-3 egyszerű lépést követve ugyanígy, nekem miért dob hibát.

[ Szerkesztve ]

(#17559) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#17558) üzenetére


Gabesz87
addikt

Arra is gondoltam, hogy a laptopomon nem akad-e össze valamivel...pl. rajta van az ArduinoIDE, amivel korábban az Ender-3-ra tettem a bootloadert illetve flasheltem a Marlint. Ez esetleg nem okozhat gondot, nincs valami kommunikációs zavar miatta, valami driver miatt!? Lehet, hogy hülyeség, de már nem tudok mire gondolni. Lehet, hogy kipróbálom majd az asztali gépemen is, az még szűz ilyen szempontból, laptopról szoktam "nyúzni" a nyomtatós dolgokat.

(#17560) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#17558) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] [link] [link]

ezek voltak még a historyban, ami vsc-s, bocs.

amúgy ne rádugva csináld, hanem compilezz egy bin-t, átnevezed firmware.bin-re, szigorúan kisbetűvel, sd kártyára fel, és utána beflasheli magának, ha úgy kapcsolod be a nyomtatót.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17561) Gabesz87 válasza Mr.Csizmás (#17560) üzenetére


Gabesz87
addikt

Próbáltam én mindenhogy, board-ot bedugva is, anélkül is, de teljesen mindegy, se így se úgy.

(#17562) Reggie0 válasza davidd196 (#17549) üzenetére


Reggie0
félisten

Novelj homersekletet, akkor csokken az extruder ellenallasa. A feeder hajtokerekenel nincs sok filament forgacs? Lehet, hogy daralja.

(#17563) azbest válasza Gabesz87 (#17561) üzenetére


azbest
félisten

oké hogy failed, de előtte mit írt ki, hogy miért?

nekem ilyen módosításokkal megy most az sdk13. De persze a te eszközeiddel lehet van amit máshogy kell megadni.

(#17564) davidd196 válasza Mr.Csizmás (#17550) üzenetére


davidd196
csendes tag

Nincs megrepedve, a rugó gyári. A korábban rendelt bulldogban jóval erősebb a rugóerő. (Nem is volt jó. állandóan kattogott még pla-val is. Nem tudom mitől, mert kalibrálás jó volt.) Lehet megnézem felszerelt hotenddel , hogy 100 mm-re mennyit mozdul. Anélkül pont 100-at kéne.

Reggie0: Nincs forgács. Hőmérsékletet emeltem talán 210-ig, ott is hasonlóan viselkedett. Lehet a jelenleg nem teljesen összeszerelt hotendnél alakul ki részleges dugulás?

Más: Mire a legcélszerűbb cserélni a gyári hotendet? V6-ot néztem. A trianglelab elviekben nem rossz másolatokat csinál úgy hallottam. 3 típus közül, ( all metal, ptfe, bore) -Pla-t és petg-t nyomok csak kb- melyik a legkompromisszum-osabb választás, hogy mindkettőre jó legyen?

(#17565) Reggie0 válasza davidd196 (#17564) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet az is. Probald meg a retractot kikapcsolni, vagy a hosszt csokkenteni.

(#17566) Gabesz87 válasza azbest (#17563) üzenetére


Gabesz87
addikt

El sem hiszem, de sikerült! Én voltam láma. Nem telepítettem fel előtte ezt a Git GUI-t. Én azt hittem tegnap, az is egy text editor. Azt hiszem a Get Clienttel tévesztettem össze...amatőr hiba :)

(#17567) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#17555) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ne LPC1768-ra írd át hanem (nálam) a definiált board a platformból, pl BIGTREE_SKR_MINI a mainboard típusra, serial port -1 (ez lesz a comm), és 1, nullát kerüld.

így leforgott szépen a compile úgy 3 perc alatt.

szerk: közben látom meglett a git lib is.nálam is hiányzott :D

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17568) Mr.Csizmás válasza davidd196 (#17564) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak pro tipp, 215-220 fok, 4.3-4.7 retract@50mms

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17569) vizimento


vizimento
senior tag

Ikea tükröt mivel vágtátok méretre?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#17570) Joshi


Joshi
titán

Egy kérdés a hozzáértőkhöz. Aki nyomtatott már magas modellt, ahol az esetleges tartóoszlopok kis felületen tapadnak az asztalhoz, de elég magasak lesznek ahhoz, hogy nyomtatás során kilengjenek tized millimétereket, vagy rosszabb esetben többet. Azok milyen módszert használnak ez ellen?

Konkrétan az lenne a kérdésem, hogy a tartóoszlopokat össze lehet növeszteni a szomszédos tartóoszlopokkal anélkül, hogy az összenövesztés tól-ig érjen. Nem tudom érthető voltam-e. :B

(#17571) Reggie0 válasza Joshi (#17570) üzenetére


Reggie0
félisten

Kisebb gyorsulas es jerk, z-hop, hogy a fej ne mozgassa amikor atmegy ket pozicio kozott.

Prusa slicerben tudsz trukkozni es manualisan berakni supportot.

(#17572) Mr.Csizmás válasza vizimento (#17569) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bármelyik üveges? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17573) Grent.08


Grent.08
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tapasztalt már hasonlót esetleg? A nyomtatás fele katasztrófa, a teteje az úgy ahogy értékelhető.
205/60C- PLA-, 30mm/s 0,1 layer

KÉP

(#17574) gerleimarci válasza Joshi (#17570) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Cura support join distance, support horizontal expansion

(#17575) azbest válasza gerleimarci (#17574) üzenetére


azbest
félisten

ez biztos? Nem látom, hogy vízszintes támasztékot készítene.
A horizontal expansion nem befelé, hanem kívülről növeli a méretét a supportnak

(#17570) Joshi
az egpu case állított nyomtatáskor futottam bele, a magas részen durván belengtek a rács oszlopai még lassan is. Pedig itt még függőleges support is volt a lyukak közt is, de vízszintesen az nem ad támaszt.

A másik oldal nyomtatásakor tettem bele meshmixerrel kereszt merevítést

Másik ötlet, hogy le-pause-olod a nyomtatást 5 cm körül, megfelelő firmware esetén elmegy a fej az útból. S valamilyen erre alkalmas ragasztószalaggal óvatosan összeragasztod őket. Persze az sem mindegy, hogy milyen irányban közlekedik a fej, mert ha keresztben halad, pl több model együttes nyomtatásakor, akkor kevésbé tartják meg egymást. Szóval, ha sikerült feltenni a ragasztószalagot az oldalára, akkor lehet folytatást nyomni. Például a festős maszkoló papírszalag jó lehet.

Prusa slicerben érdekesebb a support, de itt sem biztos, hogy megfogja a kilengés ellen. Ahhoz néha szándékosan kellene egy-egy szálat belehúznia és összekötnie a tárgyat a supprottal.

Ja és arra is figyelni kell, hogy ha alacsony hőmérsékleten nyomtatsz vékony tornyokat, akkor azok törékenyek lehetnek, mert a rétegek keresztezik őket. A tápegység próba nyomtatáskor futottam ilyenbe, hogy hozzáéréstől már letöredeztek a rácsok.

Végükl inkább fektetve, több darabra vágva nyomtattam ki.

[ Szerkesztve ]

(#17576) Saccco válasza Grent.08 (#17573) üzenetére


Saccco
nagyúr

Extruder kalibráció kell neki, szerintem.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17577) gerleimarci válasza azbest (#17575) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Akkor lehet másképp értelmeztük a kérdést.

(#17578) Saccco


Saccco
nagyúr

Cura 4.2.1 :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17579) Reggie0 válasza Saccco (#17578) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo nagy bug lehetett, ha ilyen gyorsan kijott.

(#17580) Saccco válasza Reggie0 (#17579) üzenetére


Saccco
nagyúr

A vékony részekkel volt valami.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17581) Reggie0 válasza azbest (#17575) üzenetére


Reggie0
félisten

Be lehet allitani curaban, hogy a support mekkora tavolsagot tartson a falaktol(support x/y distance). Ezt le kell venni 0-ra, a support vonalvastagsagat 0.35-re 0.4-es nozzle eseten es a supportot 10-50% kitoltesre es vonalas mintara allitani. A kitoltest ugy kell megvalasztani ,hogy egy darab vonalbol alljon a support. Igy hozza fog erni az oszlopokhoz, de a 0.35 miatt konnyu lesz kitorni.

[ Szerkesztve ]

(#17582) fape válasza Reggie0 (#17579) üzenetére


fape
senior tag

Az első pár verziót már nem is éri meg kipróbálni. Majd ez earlybird/bétateszterek :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17583) Saccco válasza fape (#17582) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem a 3.6-tal voltak gondok elsőre, aztán rendeződött. :DDD

Újabban a KISSlicer-ért vannak oda, nagy nehezen frissült az is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17584) Saccco válasza Saccco (#17583) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mondjuk elég érdekes az UI. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17585) Imy válasza Saccco (#17578) üzenetére


Imy
veterán

Nem tudom, én a 3.4-nél tarok, a 3.6-al sok gondom volt, vissza kellett rá térnem.

Ez a 4.2.1 működhet, vagy ez is problémás? :F

(#17586) Saccco válasza Imy (#17585) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én mindig a legújabbat használom és nincs gondom vele. :D

szerk.: Eltekintve a korábban említett esettől.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17587) Reggie0 válasza Imy (#17585) üzenetére


Reggie0
félisten

En a 4.0-ast hasznaltam/om, de az teli van bugokkal. Neha nem lehet megfogni az objektumot egerrel, barhova kattintok, nem veszi be a forgatast, mozgatast, olykor a meretezesnel/mozgatasnal beirt szamerteket osszevissza atveszi a tobbi tengelyre stb.. Sokszor nem lehet egymas tetejere rakni ket objektumot, csak mindenfele trukkozessel. Merge-t meg nem lattam mukodni, unionnal kell trukkozni helyette. Egymasba csusztatott alkatreszeknel duplan sokszor nyomtat retegen belul, hiaba allitgatom, hogy a mesh-t hogyan kezelje. Bughalmaz az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#17588) Imy válasza Reggie0 (#17587) üzenetére


Imy
veterán

Mit érdemes használni helyette? Craftware?

(#17589) Saccco válasza Imy (#17588) üzenetére


Saccco
nagyúr

PrusaSlicer, KISSlicer, Craftware, Simplify3D, stb.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17590) Reggie0 válasza Imy (#17588) üzenetére


Reggie0
félisten

Simplify3D talan nem ilyen bugos, mivel fizetos, esetleg prusaslicert, abban is van par bug, de nem veszes.

(#17591) 2thletme2day válasza Imy (#17588) üzenetére


2thletme2day
őstag

Én PrusaSlicer 2.0-ra váltottam Curaról. Nálam ez a váltás felért egy upgrade-el. Lehet csak nagyon béna volt a Cura profilom de szebb a nyomtatvány ha PrusaSlicerrel szeletelem. Egyedül a tree support az ami hiányzik...

(#17592) Reggie0 válasza 2thletme2day (#17591) üzenetére


Reggie0
félisten

Overhang/bridge kezelese is sokkal jobb prusaslicerben.

[ Szerkesztve ]

(#17593) Joshi válasza Reggie0 (#17590) üzenetére


Joshi
titán

"Simplify3D talan nem ilyen bugos, mivel fizetos"
Nem hibátlan maradjunk annyiban.

A profi 3D nyomtatósoktól kérdezem melyik a legjobb szeletelő progi? Tudom mindenkinek meg van a saját kedvence, de szakmailag melyik a legjobb?

(#17594) Imy válasza 2thletme2day (#17591) üzenetére


Imy
veterán

Értem, lehet kipróálom. :) Csak sok a CURA-t használják, de tényleg a Simplify-vel szeletelnek a profik.

(#17595) Saccco válasza Joshi (#17593) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ezt a feladat válogatja.

Próbálj ki többet, azt használd amelyik a legjobban bejön.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17596) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

QQ: ami UART-os kábel van a TMC-khez, az meg van bugázva valahogy, vagy sima kábel? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17597) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

valaki csinált klipper flasht ez alapján?[link] szeretnék segítséget kérni STM32F1 témában.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17598) kzkz válasza Mr.Csizmás (#17597) üzenetére


kzkz
őstag

Én egy Khadas VIM2-re telepítettem Ubuntu-t, arra a Klipper-t, azzal az Arduino Mega+Ramps-ot flash-eltem a leírás szerint. Ez volt az gyorsabb része, a CoreXY config-gal több idő ment el, mert mindig másfelé ment a fej, mint amerre szerettem volna :)
STM32F1 -el nincs tapasztalatom.

(#17599) Mr.Csizmás válasza kzkz (#17598) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na ezaz, a leírás szerinti flash, vagyis előtte:

cd ~/klipper/
make menuconfig

a menuconfig-ban low level GPIO elérést állítanék be, de 1. milyen BL-t kellene jelölnöm, 2. milyen numerikus értéke lehet a PA5-6-7 pineknek? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17600) Joshi válasza Mr.Csizmás (#17599) üzenetére


Joshi
titán

Miért kínlódtok Linuxal? :U :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.