Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Mr.Csizmás válasza Joshi (#17600) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem a cmd a baj, hanem mit adjak meg neki, btw rpi-re mit tennél :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17602) Joshi válasza Mr.Csizmás (#17601) üzenetére


Joshi
titán

RPi? Az más, habár hulladék árban vannak laptopok, szóval lenne alternatíva.

(#17603) izisz válasza Mr.Csizmás (#17599) üzenetére


izisz
senior tag

én skr-en lpc176x-vel smoothiware bl-t állítottam. Megy normálisan, usb-n csüng az skr a pi-ről, nem gpio-s serial.
2. nem értem a kérdést :B
(#17602) Joshi: szerintem pont jó a klipperben, hogy elfut egy pi-ről is a magva. Kicsi, kompakt, elfér a nyomtatóban a lap. Egy laptopot nem tudsz a nyomtató belegyömöszölni :D

[ Szerkesztve ]

(#17604) Reggie0 válasza Joshi (#17600) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak egyszer kell nekiallni, hogy jol mukodjon.

(#17605) Joshi válasza izisz (#17603) üzenetére


Joshi
titán

Eddig én csak SD kártyáról nyomtattam, szóval nem szükséges semmilyen PC sem. :U

(#17606) Saccco válasza Joshi (#17605) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mi meg nem szívatjuk magunkat a kártyával. :U ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17607) Mr.Csizmás válasza izisz (#17603) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

2. make menuconfig után bejön a szürke szerkesztő menü,ott lehet kiválasztani a low level gpio/uart elérést (melóból írok, nem tudom mi pontosan a neve), és ott kéri az értékeket :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17608) Paserák Gőcs


Paserák Gőcs
csendes tag

Sziasztok,
Van valakinek tapasztalata Ender5-ön BMG-vel? (Vagy Ender3on)
Ami érdekelne :
Mennyire simán lehetne felszerelni a meglevő bowden extruder helyére (direkt drive-ban egyelőre nem gondolkodom)
Működik-e a meglevő stock firmware-rel, vagy új Marlint kell sütni hozzá a motor irány változáshoz?
Egyáltalán balos vagy jobbos verzió kell az Ender5-be?
Mennyire melegszik?

Egyelőre az eredeti extruder fém változatát használom, de úgy vettem észre, hogy a gyengébb minőségű filamentekkel (Gembird) csak erőlködik és darál. A múlt héten felraktam a dual gear változatot, de az sem volt meggyőző. (Utólag nézve lehet, hogy csak kilazult a csavar, ami a fogaskereket a motorhoz rögzítette, mindenesetre pánikomban visszatértem az előzőhöz.)
Mivel sem a kézügyesség, sem a firmware bűvészkedés terén nem tűnök ki (a jó irányba), valami egyszerű és hatékony megoldásra vágyom.

A segítséget előre is köszönöm.

(#17609) rednifegnar válasza Joshi (#17605) üzenetére


rednifegnar
senior tag

haverom wifi sd kartyaval nyomtat, igy nem kell huzgalni eleg csak halon at rakuldeni.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#17610) dugesz77 válasza rednifegnar (#17609) üzenetére


dugesz77
őstag

Nagy ötlet.. Pedig a DSLR fényképezőmben is ilyet használok de nem jutott eddig az eszembe :C
Mondjuk octoprint-hez még a nyomtatóhoz sem kell odamenni elindítani a nyomtatást.

[ Szerkesztve ]

(#17611) fape válasza dugesz77 (#17610) üzenetére


fape
senior tag

Nem csak a octopi van távoli elérésre. Ha nem pl van még az ESP3D is. $2-s vacakkal simán megy.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17612) Mr.Csizmás válasza fape (#17611) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

repetier egy bughalmaz btw, és még pénzt is kér :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17613) izisz válasza Mr.Csizmás (#17607) üzenetére


izisz
senior tag

uhm, na arra a részre emlékszem. Viszont egyszer nem nyúltam még hozzá :)
[link] - itt a lap alján van egy bejegyzés, ahol összejött a csórinak ez a fajta serial connection (Nálad STM32F1, itt LPC, de serial az serial). Ugyan skr board, de nah, talán kiindulási alapnak jó lehet ez is. Olvastad valahol, hogy a makemenu ezen szekcióját tapizni kell, hogy működjön?
Meg talán még ez segíthet a helyes irányba: [link] (ok, ez rambo, de van ott Kevinnek egy megjegyzése uart0 vs uart1 témáról)
Vagy esetleg egy support ticketet nyitsz a githubon, biztos segítenek a helyes konfig kitörpölésben :K

[ Szerkesztve ]

(#17614) Mr.Csizmás válasza izisz (#17613) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem olvastam, a githubos leírás szerint megnyitottam, mert ezt írta :D

btw. usb vs gpio - utóbbinak jelentősebb az előnye? :U

szerk.: :R megpróbálok mindent

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17615) fape válasza Mr.Csizmás (#17614) üzenetére


fape
senior tag

Usb általában egyszerűbb. Nincs gondon a jelszinttel/feszültséggel. Még egy gpio <-> uart összekötésnél már könnyen lehet ebből gond. Pl az Rpi 3.3V-s gpio aszem nem 5V toleránsok, ergo kell(het) egy jelszint illesztő, ha az uart 5v-s (napokban linkelte valaki a skr-nek a ender3-s "változatát" ott pl direkt ki volt emelve, hogy 3.3V a uart és nem a szokásos 5V, így azt lehet direktbe kötni a rpire)

kb ez lehet leírva a német forumban is, bár nem értek németül de 3.3V és 5V ott is van jó párszor mint nálam :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17616) Mr.Csizmás válasza fape (#17615) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

klipper miatt, mert az magától adódóan magasabb fordulaton pörög, mert a pi-vel is számoltat, de akkor ne problémázzak ezen, usb és helló? elég neki a sávszél?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17617) Reggie0 válasza Paserák Gőcs (#17608) üzenetére


Reggie0
félisten

Gyenge a motor, attetel kell ra. Az osszes nevesebb extruder/feeder atteteles, csak ezek az olcso gyariak nem. En 1:5 bolygomuves attetelt nyomtattam hozza es azota teljesen jo. De a belted dual drive(B2D) meg jobb, csak dragabb kiegeszitok kellenek hozza(GT2 szij es kerekek).

[ Szerkesztve ]

(#17618) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

nemsoká megérkezik az all metal hotend-em. biztos vagyok benne hogy a hetbraknek nem lesz szép sima a belső felülete. hogyan, mivel érdemes polírozni, elkerülendő a dugulás PLA-val?
:R

(#17619) fape válasza Mr.Csizmás (#17616) üzenetére


fape
senior tag

Simán a 250000 baud az olyan 0.25Mbps, annál még az usb1 is vagy 5x gyorsabb.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17620) Paserák Gőcs válasza Reggie0 (#17617) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. :R

Ránéztem a B2D-re: első látásra rokonszenvesnek tűnik.

Tudom, hogy ez itt szentségtörésnek számít, de ha nem magam nyomtatom a műanyag alkatrészeket, akkor KIT-ben már 8eFt körül van az Alinál, amiért már BMG klónok is kaphatóak. (Egyelőre csak PLA-ban nyomulok, és a leírás is ijesztően bonyolultnak tűnik még nekem)

Azon túl, hogy a B2D-be könnyebb kézzel befűzni az anyagot, van további előny mellette? Az áttételek nagysága nagyjából egyformának látszik.

Végigolvastam a fórum BMG/B2D-t érintő hozzászólásait és 173db foglalkozott a BMG-vel és csak 3 a B2D-vel: van valamilyen további komplikáció vele, vagy csak mindenki magába fojtja a véleményét?

(#17621) Mr.Csizmás válasza Paserák Gőcs (#17620) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább más szóval írjuk le, pl. directdrive/dd, stb.

kérdezz csak, itt semmi se szentségtörés, nekem pl. egy 140-es gamer ledes venti hűti az alaplapot és rpi-t :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17622) izisz válasza Mr.Csizmás (#17616) üzenetére


izisz
senior tag

óh, bakker, azt hittem valami spéci setupot akarsz :D
Ebben az esetben felejtsd el ezt a gpio mágiát. Arra lenne jó pl (a német fórumos csóri is ezt akarta összehozni), hogy kisebb helyre összegyömöszölje a vezérlőt és a pi-t, USB kábel nélkül csinálni serial kapcsolatot (amúgy én se tudok németül, de gtranslate fordítja az oldalt egész korrekten automata). Viszont pont az említett bejegyzésében írja, hogy instabil volt nála ez a fajta összeépítés (instabil serial com)
Vagyis nyugodtan menj rá az USB csatlakozásra, ne szívasd magad gpio bűvészkedéssel :K
A klipper által fordított .bin fájlt beteszed sd kártyán, megeteted a lapoddal. Aztán már USB-n szépen csevegnek egymással a pi és a lapod. (legalábbis skr-en így ment)

[ Szerkesztve ]

(#17623) Mr.Csizmás válasza izisz (#17622) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vmelyik másik oldalon írták, hogy a gpio mellé kell az usb tápvezeték is, mert anélkül instabil lehet.

nálam a fordított bin-t meg alapból fellökné usb-n, az lenne a következő lépés.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17624) izisz válasza Mr.Csizmás (#17623) üzenetére


izisz
senior tag

a 32 bites cuccokra SD-n kellene elsőre beetetni a bin-t, én eddig ezt olvastam :B
Utána már megy sd nélkül, USB is tán (a kommunikáció biztos, a frissítést nem tudom még)
Szerintem te megpróbáltad a "make flash"-t, de az nem kéne?
[link] - itt olvasgattál már? (jobban megnézve, lehet csak LPC-vel megy az SD játék, nem tudom :B )

(#17625) Reggie0 válasza Paserák Gőcs (#17620) üzenetére


Reggie0
félisten

A direct drive sokkal nepszerubb, mert a gyakori hibakra jo megoldast ad(tobbfajta anyagtipus, retracttal kapcsolatos minosegi kerdesek). Viszont ahol nagyobb erore vagy sebessegre van szukseg, illetve ketto vagy inkabb tobb extruderre van szukseg vagy valamilyen mas ok miatt szukseges a mozgo tomeg/meret csokkentese, akkor a bowdenes megoldas johet szoba.

Ha magad szeded ossze az alkatreszeket, akkor akar olcsobbra is kijon a B2D. Igazabol a 130 fogas GT2-es vegtelenitett szij a legnehezebb kerdes. En mar arra is gondoltam, hogy atmeretezem, hogy egy gyakori szijat tudjak hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#17627) Mr.Csizmás válasza izisz (#17624) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pi-ről hogy szedem le a bint? amúgy jó lenne, de mégse jó, mostmár dfu miatt hisztizik :( kezd a tököm telelenni vele, lehet maradok inkább a klasszik marlin+octoprinten. pastebin log

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17628) izisz válasza Mr.Csizmás (#17627) üzenetére


izisz
senior tag

Winscp a barátod.
Azzal leszeded a bin-t a gépedre. Átnevezed firmware.bin-re. Odamásolod az SD-re. Bedugod a lapodba.
Bekapcsolod, vársz mondjuk 30mp-t. Aztán kikapcs. Kiveszed az SD-t, visszadugod a PC-re. Ha megváltozott a filenév, akkor jó úton haladsz.
Ha eddig sikerült eljutni, már octoprint tud kommunikálni majd vele. Elindítod az octoprint service-t, nyitsz egy weboldalt és connect a /tmp/printer-hez. Nekem ennyi volt.
Jah, még a printer.cfg-be beraktam a dev elérési útját, az ott van a klipper install oldalon, hogy találod meg:
[mcu]
serial: /dev/serial/by-id/usb-Klipper_Klipper_firmware_12345-if00

A kérdés az, hogy egyáltalán milyen boardod van, mert nem rémlik, hogy ezt láttam volna eddig :B Ha nincs rajta alapból sd olvasó, akkor ez a módszer lehet nem fog nálad menni (úgy értem, ha csak SD-s kijelzőt dugsz rá, szerintem azzal nem megy - de a 32bit+klipper még nekem is új, csak kb pár napja pofozgatom az skr-t; előtte sima Mega-n volt, az simán az install oldal alapján felment és működött - ott kellett a make flash, itt nem)

[ Szerkesztve ]

(#17629) Mr.Csizmás válasza izisz (#17628) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R lassan a fél topic a vendégem már

BIGTREETECH SKR E3 (Ender-3) DIP V1.0 van sd olvasó is rajta, STM32F103, az is oké a klipper konfigban.

tegnap lefekvés után gondolkoztam, volt valami halovány sejtésem, hogy putty-val le tudnám szedni, de még mindig a kínzó kérdés, hogy bootloadernek, és usb dolgoknak mit választok ki (persze nem csináltam róla screenshotot tegnap :o )

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17630) Devil Smile válasza Mr.Csizmás (#17629) üzenetére


Devil Smile
őstag

Neked mennyi ido utan jott meg a E3 SKR?
En 25.en rendeltem de meg semmi hir rola.. csak h logisztikai megrendeles letrehoza... :(

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#17631) fape válasza Mr.Csizmás (#17629) üzenetére


fape
senior tag

Nyugi csak re-armok (LPC176X alapú boardok) ilyenek. De mivel kb mindenki vett SKR-t itt, ezért van hozzá tapasztalat bőven :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17632) Saccco válasza fape (#17631) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én nem. :P

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17633) gerleimarci válasza Mr.Csizmás (#17629) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ha van otthon ST link, akkor tudsz rátölteni másik bootloadert pl.stm32duino. Bár ez nem tudom mennyire elképzelhető :)

(#17634) fape válasza Saccco (#17632) üzenetére


fape
senior tag

De csak mert a voronhoz nem kell :P
Apropó kell egy? :P

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17635) Mr.Csizmás válasza Devil Smile (#17630) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

12-én adták fel, 19. jött. :U de a rendelést elsején adtam le.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17636) Mr.Csizmás válasza fape (#17631) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+gerleimarci

most van rajta marlin 2.0.x, de gondolom felülírná simán a klipper flash, ha lenne. vagy toljam be az stm32 installos bint először? :F

ST nincs sztem, csak a sima atmega-s usb cucc talán :F amivel anno flasheltem.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17637) fape válasza Mr.Csizmás (#17636) üzenetére


fape
senior tag

Sztem nem kell bootloadert cserélni. Jó az mi rajta van, bootloader max egyszer flash-sel az ember. Utána firmware-t cseréli vele. Klipper doksiban is (kb) ez van.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17638) gerleimarci válasza fape (#17637) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

De neki a mini van (STM32F103), amin Biqu féle custom bootloader fut. A boot pineket szerintem nem vezették ki, hogy DFU-val lehessen rátölteni.

(#17639) Mr.Csizmás válasza gerleimarci (#17638) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen, a minire többször van utalás az fw-ben, amikor átnéztem a konfigot, de külön lapként definiálja.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17640) fape válasza gerleimarci (#17638) üzenetére


fape
senior tag

Akkor lehet ideje jobban felvennem a fonalat. TL;DR verzió van esetleg :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17641) izisz válasza Mr.Csizmás (#17629) üzenetére


izisz
senior tag

Ezzel a setup-pal próbálkoztál már, mint a képen?

Így lefordítani, bin-t másolni SD-re, stb, ahogy fentebb vázoltam?
Próba cseresznye? :)

(#17642) Mr.Csizmás válasza izisz (#17641) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

délután megpróbálom. :R

USB ids-nél mik az értékek, és mi van kijelölve?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17643) Saccco válasza fape (#17634) üzenetére


Saccco
nagyúr

:P

Ott is van pár emberke, aki próbálgatja.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17644) izisz válasza Mr.Csizmás (#17642) üzenetére


izisz
senior tag

default értéken hagytam, nincs értelme variálni, míg csak egy ilyen lapot kötsz a pi-re

(#17645) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

PLA-ból van olyan fajta ami nem görbül, vetemedik vagy olvad meg 50-60 fokon?

Thx!

(#17646) Mr.Csizmás válasza izisz (#17644) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ohh, tényleg én komplikáltam túl :R ha lesz topictalálkozó, egy kört én állok :))

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17647) izisz válasza Mr.Csizmás (#17646) üzenetére


izisz
senior tag

előbb működjön ;]
zsolt320i: HTLPA?

(#17648) zsolt320i válasza izisz (#17647) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Hmm...
Erről idáig nem is hallottam, igaz még nagyon ritka csak 1 helyen kapható? :F

(#17649) trialkornel


trialkornel
tag

Sziasztok, TriangleLab féle titános (full metal) heatbreak-ről szeretnék tapasztalatokat gyűjteni. Vettem egyet és elsőre nem volt vele gond viszont most elkezdett dugulni. Az anyag DD petg 225 fokon, 30-45 mm/s sebességgel. A kérdésem az hogy (mivel full fém) magasabb nyomtatási hőmérsékletet igényel?

(#17650) Mr.Csizmás válasza zsolt320i (#17648) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

HT-PLA néven keresd, vagy high temp pla ;)

@izisz elmosogatok és jövök :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.