Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Reggie0 válasza Joshi (#17091) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont elteroek a mellekhatasok.

(#17102) Kumancs


Kumancs
kezdő

Üdv

Tanácsokat várok.
Folyamatosan dugulásom van az Ender 3 pron. De nem a noze mert az üres mikor kitekerem. valahol felette lehet de nem tudom mit tudnék kezdeni vele. már töb nozet is cseréltem.
Valaki tud megoldást?

(#17103) Mr.Csizmás válasza Kumancs (#17102) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tippre nem ér össze a cső, és nozzle vége.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17104) Reggie0 válasza Kumancs (#17102) üzenetére


Reggie0
félisten

Nozzle es a cso veget ugy illeszd ossze es huzd meg a csavarokat, hogy benne van egy szal. Igy a PTFE cso nem fog befele hajlani. Fontos, hogy a cso veget teljesen merolegesen vagd le, kulonben nem illeszkedik szepen a nozzlera.

(#17105) Chal


Chal
addikt

Van valakinek aktuális tapasztalata az Aliexpresses Creality official stora-al kapcsolatban? Nem feltétlen a legolcsóbb forrást szeretném megtalálni, hanem inkább a legkényelmesebbet (ne kelljen sokat várni a szállításra). A Német vagy a Cseh raktáruk a jobb/gyorsabb? Valamint ha tempered glass-al kérek egy Ender 3 Pro-t, akkor az azt jelenti hogy kapom az új mágneses platet + az üveget is, vagy simán csak cserélik üvegre az eredetit?

(#17106) Kumancs válasza Reggie0 (#17104) üzenetére


Kumancs
kezdő

Szóvl a vezető cső vége tálán elégett és ott a résben dugul el???? Köszönöm nektek a választ átnézem a csövet.

(#17107) Reggie0 válasza Kumancs (#17106) üzenetére


Reggie0
félisten

A cso vege folyamatosan degradalodik a nagy hotol, idovel deformalodik is. Idonkent vagni kell belole.

(#17108) Kumancs válasza Chal (#17105) üzenetére


Kumancs
kezdő

Aliról rendeltem a promat. német raktárból egy hét alatt itt volt GLS sel. jóvolt

(#17109) Kumancs válasza Reggie0 (#17107) üzenetére


Kumancs
kezdő

Akkor erre rendszeresen figyelnem kellene. fél évalatt eddig nem volt gond nem is néztem. Köszi

(#17110) Reggie0 válasza Kumancs (#17109) üzenetére


Reggie0
félisten

Tapasztalataim szerint 3-4 kg elnyomtatasa utan nem art ellenorizni.

(#17111) Chal válasza Kumancs (#17108) üzenetére


Chal
addikt

Szuper, kösz, még egy kérdés: országon belül is GLS volt, vagy átadták a magyar postának?

(#17112) Paserák Gőcs válasza Chal (#17105) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

2 dobozt kapsz (nálam Ender5 volt):
1. a gép mágneses lappal
2. üveglap, jól becsomagolva.

(#17113) HornedReaper válasza Kumancs (#17102) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Lehet csak vizes a filament, ender 3 nekem is rendszeresen produkálta, heat creep-pel tetőzve.. Lehet a nedvesség is nagy mértékben segíti a heat creep-et ;)
Most V6 hotendem van + BMG direct extruder és egy gyümölcsaszaló kiszárítani a filamentet :DDD

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17114) Kumancs válasza Chal (#17111) üzenetére


Kumancs
kezdő

A gls hozta házhoz nem keverték bele a póstát.

(#17115) Kumancs válasza HornedReaper (#17113) üzenetére


Kumancs
kezdő

A nedvességet kizárnám mert akkor kibontott filamentel is csinálta a doboz zárt és ha befütötte szerintem nem nagyon marad nedvesség.

(#17116) Reggie0 válasza Kumancs (#17115) üzenetére


Reggie0
félisten

Befutott boxban is boven van nedvesseg, azert annyira nagyon meleg nincs ott.

(#17117) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

ősrégi(1.2.9) octoprintet használ valaki közülünk?

(#17118) foka válasza MASSlag (#17098) üzenetére


foka
aktív tag

Nekem a házi építésű gépbe lassan bekerülnek a lineáris sínek, a rudak és a csuklók. A rúd és a csukló szettben jött, nekem kell méretre vágni és összeragasztani (500mm-es karbon rudakat küldtek). A csuklók mint rúd keresés közben rájöttem, a mások által már régen beváltként használt (gondolom kici kínai is innen, közösségi forrásból származtatta az ötletet) Traxxas Rod Ends with Hollow Pivot Balls cuccos, a nagyobb Traxxas gépek futómű gömbösei. Vásárláskor már eleve olyan készletet kerestem, ami így egyben árulja a rudakat, csavart és gömbfejet.
Azok kapnak rendesen egy nyomtatóhoz képest, és bírják a kiképzést. Ha meg elkopik, kicsavar (a hosszú hernyócsavart kell a rúdba ragasztani, gömböst rátekerni), csere gömbfej felteker.

Üdv: Fóka

(#17119) compi.hu válasza foka (#17118) üzenetére


compi.hu
senior tag

Azert ezzel a kicsavar-becsavarral van egy kis gond: egy fel fordulatnyi menetemelkedes messze tobb mint a rudak hossztoleranciaja.

(#17120) MASSlag válasza foka (#17118) üzenetére


MASSlag
tag

Néztem én is a Traxxas rudakat, nekem akkor már a Haydn magball rod szimpatikusabb volt LINK. Forgácsolt POM feje van és állítólag 50 micron-on belül van a szórás a rudak között.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#17121) foka


foka
aktív tag

(#17119) compi.hu Igen, persze a távolságot újfent be kell lőni... De ha tövig csavarod (koppanásig a rúd végéhez), akkor csak a a rúd hossza számít.

(#17120) MASSlag Csak az én készletem ennek majdnem a harmada volt, valamint eleve ezzel az effectorral terveztem az egészet: [link]

Jelenleg így áll a fej (a karika a cob led tartó), persze silicone sock is van hozzá:

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#17122) compi.hu válasza foka (#17121) üzenetére


compi.hu
senior tag

Az a baj, hogy nem biztos hogy ha tovig csavarod, akkor pont ugy fog allni a csuklo ahogyan kell neki. Ha meg forditasz rajta akar egy negyed fordulatot is akkor mar lehet, hogy nem lesz jo a hossz.

(#17123) Sten33


Sten33
újonc

Sziasztok!

Lelkes kezdő volnék, és ma reggel egy nyomtatás akartam elindítani. A bekapcsolás pillanatában elszállt a tápom látványos fényjáték közepette.Többször gondolkodtam már rajta hogy beszerzek egy tápegységet és cserélem de eddig nem tettem most muszáj lesz.
Egy mezei egyszerű Anet A8 nyomtatom van és a kérdésem a következő lenne.
Milyen tápegységet vegyek?
Flsun 12V 30A 360W Switching Power Supply with A Cooling Fan Adapter Led Strip Light Transformer 12V for 3D Printer Part
Ezen gondolkodom.
Tanácsokat tippeket örömmel fogadom.
Előre is köszönöm.

(#17124) Saccco válasza Sten33 (#17123) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha nem akarsz sokat várni, akkor belföldön is tudsz tápegységét venni. (nézd meg mekkora a gyári) [link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17125) azbest válasza Saccco (#17124) üzenetére


azbest
félisten

ja, múltkor én meg az aqua-ból rendeltem paszív 250w-osat, nem tűnt drágábbnak, mínt kínából. Plusz filament rendelés mellé befért :) Azért tettem rá kívülről gyorskötözővel egy 12v-os ventit. A tarantula gyárii 360w-osa a 15 volton hajtott szabályzott ventijével marha hangos volt még venticsere után is.

[ Szerkesztve ]

(#17126) Thowra123


Thowra123
tag

Üdv!
Az egyik nyomtatómra felkerült ma egy volcano fej 1,2mm es fúvókával.
Hamar nőtt a tesztkocka fala :D. Aki használ ilyen hotendet milyen beállításokkal szokta (rétegvastagság, pla hőfok, sebesség...) és milyen tárgyhűtést alkalmaz hozzá? Az eddig használt hűtés úgy tűnik kevés lesz. 0,6mm es réteggel próbáltam.

(#17127) Reggie0 válasza Sten33 (#17123) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha jo minosegu iparit szeretnel, akkor Mean Well-t keressel.

(#17128) Janos250 válasza Sten33 (#17123) üzenetére


Janos250
őstag

Ez ugye ugyanaz, csak név nélkül?

https://www.banggood.com/Wholesale-12V-30A-360W-Switch-Power-Supply-Driver-for-LED-Strip-Light-Display-220V110V-p-39987.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#17129) fape válasza Janos250 (#17128) üzenetére


fape
senior tag

Jók ezek a led tápok, nekem aliexpresses van. Nyomtatóhoz és a drón aksik töltéséhez is külön-külön.
Alin olyan $20 körül van. Szal egész jó ár $17 (szállítást nem néztem mennyi), még a végén én is veszek még egyet :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17130) fape


fape
senior tag

Méri valaki a nyomtató áram fogyasztását? Ha igen akkor mivel érdemes? Mi a best-buy?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17131) csadi0011 válasza fape (#17130) üzenetére


csadi0011
őstag

Nem vezérelhető tápos nyomtatóm van, és nem akarom átalakítani, ezért én egy smart plugot használok. Mér is, el is menti a havi fogyasztásokat (napokra lebontva) + áramtalanítani tudom a nyomtatót, ha akkor végez egy nyomtatás, mikor már nem vagyok otthon.
Pl.: Blitzwolf BW-SHP6

[ Szerkesztve ]

(#17132) fape válasza csadi0011 (#17131) üzenetére


fape
senior tag

Köszi. Én ezeken agyalok:
- blitzwolf bw-shp6/bw-shp5/bw-shp2 (ebből a shp6 tűnik jónak, usb-nek qc-nél nem sok értelmét látom már)
- sonoff s20/s26 (remélem ezek is mérnek)

Szerencsére a tasmota minden a kettőre fel megy.

Remélem ez a félig off téma még belefér. Van esetleg külön topic?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17133) Mr.Csizmás válasza csadi0011 (#17131) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

3k-ért egy SHP2-t vettem, bőven megteszi + a tetején be tudom kapcsolni, ha nincs nálam a teló pont. Pi meg világítás külön konnektorról megy.

(#17132) fape sztem elfér mivel a téma üzemeltetéséhez kapcsolódik (csakúgy mint a mikroproc prog, forrasztás, stb) de majd TG úr helyrerak minket, ha nem helyénvaló :B

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17134) fape válasza Mr.Csizmás (#17133) üzenetére


fape
senior tag

közben aszem kiderítettem, hogy a sonoff s20/s26 nem mér fogyasztást. Itt érdemes nézelődni.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17135) csadi0011 válasza Mr.Csizmás (#17133) üzenetére


csadi0011
őstag

Én is annyiért vettem. Most valamiért drágább mindkettő.
Amúgy SHP6-nak is van gombja.

(#17136) Mr.Csizmás válasza csadi0011 (#17135) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kb ua, csak a 2-es nem világít észrevehetően, és nem búg. (kapcsolásnál halkan kattan mindegyik)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17137) Saccco


Saccco
nagyúr

Ivan Miranda egy állat. :D :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17138) Mr.Csizmás válasza Saccco (#17137) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a szupertankja után mindig meg tud lepni :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17139) Reggie0 válasza fape (#17130) üzenetére


Reggie0
félisten

En egyszer megmertem egy pontos lakatfogoval, onnantol siman lehet szamolni a futes vezerlesebol.

(#17140) izisz válasza Saccco (#17137) üzenetére


izisz
senior tag

0:33-nál az a röhögés, állati :DDD

(#17141) Reggie0


Reggie0
félisten

CPU delid szerszamot nyomtatott mar valaki?

(#17142) enzahobi válasza Chal (#17105) üzenetére


enzahobi
aktív tag

Szia!
Múlthét kedden rendeltem meg a prót (cseh raktárról) innen és most hétfőn már megis hozta a postás. Maximálisan megvagyok vele elégedve, minden alkatrész megvolt.
Couplereket érdemes lesz cserélni, mert lötyög vele a teflon retractnál, én rajzoltam hozzá egy bilincset így jó nem mocorog.

[ Szerkesztve ]^2 . . . . RN10Pro: Miui14.03 & Mi9TPro: 10.3.4

(#17143) Mr.Csizmás válasza Reggie0 (#17141) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem ikeás mosogatóhoz vannak dolgaim, sk tervezés.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17144) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok!

Arra van esetleg valakinek valami ötlete, hogy miért lehet csigalassú a z hop mozgás a nyomtatásban?
Cura-t használok, és mikor Z hop van, a függőleges irányú mozgás esetén 1 mm a magasság, és az nagyjából 15 másodpercig tart felfelé. Majd elmegy az új pozícióba, és 15 mp lefelé.

(#17145) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok!
Már írtam facebookos csoportba, és gondolom nagy az átfedés a két hely között, de azért itt is megpróbálom.
Szóval van nekem egy nagyon jó állapotú wanhao i3 tipusú nyomtatóm.
Ma takarítás közben véletlenül elbaltáztam valamit.
Azóta:

-Nem jó az extruder hőmérő, mindig egy magas , fals hőfokot ír ki( pl.210°C)
-Észrevettem a szezor vezetékén egy szakadást, azt megforrasztottam szépen, azóta az ellenállása 86K ohm, ha jól sejtem ez közel a gyári érték
-A fals hőfok független attól, hogy a szernzor rá van dugva, vagy nincs
-Ha felcserélem a hotbed szernzorát az extruder szenzorával az alaplapon akkor megjelenik a a kijelzőn a def felirat a hőértékek helyén
-Abszolút minden funkció hibátlanul működik, hiba üzenetet nem dob fel, igaz, ugye túlfűti az extrudert
-A hot bednél minden rendben
-Alaplapon látható sérülést nem vettem észre

Jól gondolom, hogy az alaplapon men el valami? Mi szokott illyenkor távozni?
Előre is köszi :DD

(#17146) azbest válasza HTCX715 (#17145) üzenetére


azbest
félisten

A hotendnél vagy máshol nem sérült a szenzor vezetékén a szigetelés? Nem érhet fémhez, szigetelni kell. Nekem például a kínai j6 hotenden alapból túl volt húzva a csavar, s ettől kiszakadt a szigetelő cső. Szóval egy kis hőálló kapton szalaggal kellett betekernem, mert nem akartam szétbontogatni a kábelezést, hogy kicseréljem.

Egy rövid próba erejéig gondolom át tudod dugni a hotbed hőmérőjét a hotend helyére az alaplapon, hogy azzal jól mér-e.

Ilyenből érdemes rendelni kínából tartalékot, fillérekért van 5ös csomagban hőmérő szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#17147) HTCX715 válasza azbest (#17146) üzenetére


HTCX715
tag

Sajnos nem, jól szigetelt, sőt próba képpen tettem is rá plusz egy kis szigetelést.
A hiba akkor is fent áll ha nincs a hot endben a szenzor, illetve ha a hosszabbító vezetékét kihagyva rögtön a lapra dugom a szenzort.
Próbáltam a hotend és a hotbed szenzorát cserélni, azonban ekkor nem jelennek meg értékek, csak azt írja, hogy "def".
Viszont feszültséget kap a szenzor.
Hogy lehet ezeket resetelni?

(#17148) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

van akinek már feladták a limited price-os SKR boardot? :U vagy csak velem szórakozik, és fillérbaszik 2$-on, hogy rendeljem meg listaáron ha türelmetlen vagyok?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17149) azbest válasza Mr.Csizmás (#17148) üzenetére


azbest
félisten

Melyiket? A olcsósított skr 1.3 és skr mini is megérkezett nekem. De 1-2 hét szokott lenni feladás előtt. Szerintem egyszerre kezdik el szállítani a normál árúakkal. Amikor kiteszik a reklámot és az akciót, akkor még lehet épp csak elkezdik gyártani :D

(#17150) Mr.Csizmás válasza azbest (#17149) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jah, akkor nem izélek rajta, kapott 99 nap extend processt :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.