Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16651) TheProb válasza elvakúlt (#16647) üzenetére


TheProb
veterán

Csak ez direkt vase/spiral mode-ra optimalizált modell. Szóval elvileg simpla réteggel is jónak kellene lennie. Megpróbálom majd lassabban, hátha igaza lesz Reggie-nek.
Bár szerintem 50-60mm/s-el lett nyomtatva, nemtom, hogy meg lehet-e adni PS2-ben, hogy adott helyen lassítson be.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16652) Reggie0 válasza Holleanyo (#16648) üzenetére


Reggie0
félisten

Sacco jol mondja.

Amugy erdemes ilyen alap objektumokat tartani, mint pl. henger, kocka, gomb, gula, haromszog, stb., gyorsabb parat atmeretezni es hozzatoldani a slicerben egy meglevo objektumhoz, mint atrajzolni :)

[ Szerkesztve ]

(#16653) Reggie0 válasza TheProb (#16651) üzenetére


Reggie0
félisten

Gyors megoldas:
Meg tudod trukkozni: a first layer speedet vedd a normal sebessegre es allitsd be, hogy ezt hasznalja a parszaz reteg magassagig, majd onnantol legyenek leveve az alap sebessegadatok.

Halado megoldas:
De prusaslicerben ennek van advanced modja. Jobb oldalt a modell melleti ikonra kattints ra jobb gombbal es valaszd ki az add modifiert azon belul a box-ot. A kockat meretezd ra a felso reszre ahol lassabban kell nyomtatni. Majd jobb oldalt a modellek kozott a kocka ikonjara jobb klikk es Add Settings majd azon belul speed. A megjeleno listabol valaszd ki a perimetert es add meg az uj sebesseget.
Slice-old. Majd sliceolas utan a bal also sarokban a View-t allitsd Speed-re es latni fogod hogy azt a reszt mas sebessegre allitotta.

[ Szerkesztve ]

(#16654) azbest válasza azbest (#16548) üzenetére


azbest
félisten

csináltam pár próbát PrusaSlicerrel is.

Láthatóan teljesen másképp szeletel. Például a vékonyabb elemeket mindenképp tömörre csinálja. Plusz alapból a model maximális részletességével dolgozik, a szabálytalan hashelésű felszínnél olyan mintha remegne a gép a sok apró mozgástól. Cura meg csak lekerekíti és alapbeállításon 0.5mm a részletessége, de 0.1-re áttéve experimental módban már közelíti.

A support kezelés is teljesen más a Prusában. Felszíneket épít kis rést hagyva a model részek feletti supportnak is. Cura csak fa support módban tud bekanyarodni, sima supportot simán ráépíti a modelre. Viszont jól be kell kalibrálni a flowt mer nagyon erős lehet support és hiába válik el a modeltől, de az eltörhet, amikor a supportot próbálja szétvágni az ember. És alapból kicsit túl is extrudál bizonyos részeken, a beállításoknál látni.

Meg érdekes, hogy sebességben és rétegvastagságban is változtat a különböző részeken. Sokkal összetettebben, de valószínűleg erősebbre is építi az eredményt.

Szóval, úgy nézem, hogy a felszínek részletességét sokkal jobb eredetiségben hagyja meg és nem blobolja össze akkor sem, amikor csúnyán meshelt a model. De ki kell ezt is tapasztalni, mert vannak dolgok, amit nem triviális megtalálni. Vagy eleve nem állítható, hanem elfedi még expert módban is.

(#16655) Reggie0 válasza azbest (#16654) üzenetére


Reggie0
félisten

Prusaslicer print settings fulen az advanced ponton belul van egy resolution, ami alapbol 0mm-re van allitva. Ez okozza a reszletesebb meshelest.
Ugyanitt a gap closing radius pedig a meshek kozotti hezagok max sugarat adja meg, ami alatt mar ki fog tolteni, ha ezt csokkented meg reszletesebb lehet.
Ezek megvannak cura-ban is, csak alapbol a kevesbe reszletes beallitassal szallitjak.

Mi az amit nem talalsz?

[ Szerkesztve ]

(#16656) -kdM- válasza Holleanyo (#16645) üzenetére


-kdM-
senior tag

Facebook csoportokban azt mondták az okosabbak, hogy elsősorban számolni érdemes ezeket az értékeket. Ha valamelyik adatban nem vagy biztos, akkor is inkább egy ilyen kalibrációs kereszttel érdemes próbálkozni.

Én is skálázgattam össze-vissza a 2 centis kockát, amivel olyan estep értéket kaptam aminek 15-20 centis tárgynál már mm-es szórása volt. Aztán kinyomtattam egy kalibrációs keresztet ami pedig tizedmillire azt az értéket adta amit a kalulátor számolt.

(#16658) Saccco válasza Sayiid919 (#16657) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lineáris sín.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16659) Mr.Csizmás válasza Sayiid919 (#16657) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pom kerék
linear sínek

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16660) gerleimarci válasza Sayiid919 (#16657) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Polikarbonát görgők
(Trianglelab) BMG extruder
V6 direkt extruderként
A tápkábelből újat venni, hogy egybe legyen (XT60 csatlakozót kihagyva)
2mm menetemelkedésű orsó
Eredeti Gates szíj
Az alaplap hűtő ventit fixen a tápra kötni
Alaplap csere (lehet érdemes lenne várni a Biqu vagy a Fysetc féle drop-in replacement megoldásra)
Anycubic Ultrabase
Erősebb rugók asztal alá
Szíjfeszítőket nyomtatni

Hirtelen ennyi :)

Automata szintezést felejtsd el, az Ultrabase egyenes

(#16661) Mr.Csizmás válasza Holleanyo (#16579) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fw frissítés: ha arduino ide-ben hibázik a fordítás, az elején a leírásnál ellenőrizzük, hogy mindenképp /* kezdődjön az első sor, és a 40. sor környékén a végén meg */ legyen.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16662) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#16661) üzenetére


Reggie0
félisten

Automata szintezést felejtsd el, az Ultrabase egyenes*

*Az elejen :)

(#16664) Paserák Gőcs válasza gerleimarci (#16660) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Ezt, mint kezdő írom:

Érdemes lehet hosszabb távon kicserélni az alaplapot egy nagyobb kapacitásúra[link]
Ez itt nagyobb memóriakapacitású, mint az eredeti Ender, tehát több FW elem fér bele, 32 bites, csendes driver-rel megy.
A legjobb, hogy ugyanaz a mérete, mint az eredeti, tehát jószerint csak csavarozgatni kell, semmi forrasztás/vagdosás nem kell a beszereléséhez.

Hasznos lehet továbbá tompítókat szerelni a motorokra a vibráció csökkentéséhez [link]

(#16665) Mr.Csizmás válasza Paserák Gőcs (#16664) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

90$? nemá, és még rá is van hegesztve az összes driver :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16666) Saccco válasza Paserák Gőcs (#16664) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az alaplap rablás kategória. A damper meg jól túlárazott.
Ennyiért már duet klónt is adnak, TMC2660-nal.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16667) dugesz77


dugesz77
őstag

Enderhez a dampert már én is akartam kérdezni. Ezzel amúgy minden rendben? Nem lesz lógás vagy plusz remegés a nyomtatott felületen. Néztem,hogy sokat halkít és kicsit állítani kell majd a motoroknál a meghajtó keréknél a megváltozott magasság miatt. Illetve van ebből a parafa alátét az kicsit olcsóbb viszont rendes 4 csavaros a rögzítés nem 2-2 amivel talán stabilabbnak tűnik. Plusz árulnak hűtőbordát is a motorokhoz az csak túl van gondolva vagy van egyértelmű előnye. Kézzel megfogva még a hosszabb nyomtatások alatt is csak kéz melegnek érződnek .

[ Szerkesztve ]

(#16668) Hacker9


Hacker9
csendes tag

Helló !
Nagyon érdekel a 3D nyomtatás, viszont teljesen kezdő vagyok a dologban.
Szeretnék vásárolni egy nyomtatót viszont nem vagyok biztos benne hogy mit kéne vennem.
Nem szeretnék bérnyomtatással foglalkozni, ez csak a saját illetve Faterom szórakoztatására lenne.
Érdeklődnék hogy otthoni alkalmazásra melyik nyomtató lenne a legjobb és azért kérdezem itt mert bízok benne hogy van vagy volt köztetek olyan aki használt olcsóbb kategóriába tartozó ( 50e.-75e. forint ) közé sorolható eszközt és nem elfogultan esetleg promócióval megspékelt reklámot ajánlásokat kapok.

Tehát amit keresek :
-megbízható
-lehetőségekhez képest pontos
-könnyű szervizelni illetve ha esetleg fejleszteni szeretném akkor ez ne legyen lehetetlen
-a keret rá maximum 75000

A válaszokat előre is köszönöm !
Üdv.: Gábor ! :R

[ Szerkesztve ]

(#16669) Mr.Csizmás válasza Hacker9 (#16668) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ender3 nem vitás, a maradékból mehet lehet venni anyagot+tuningokat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16670) Reggie0 válasza Sayiid919 (#16663) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos akinek vetemedett az aluminium, annak idovel ra fog vetemedni az uveg is.

(#16664) Paserák Gőcs: En sose vennek olyan alaplapot, amelyiken meg az IC tipusat is retusaljak a fotorol es titokban tartjak, mintha raketatudomany lenne...

(#16671) Hacker9 válasza Mr.Csizmás (#16669) üzenetére


Hacker9
csendes tag

Akkor még lenne pár kérdésem ha lehet :R
-Magyarországi vásárlás ? Ha igen akkor hol ? Ha nem akkor honnan ?
-Van e valami olyan betegsége amit jobb egyből orvosolni ?

(#16672) dugesz77 válasza Hacker9 (#16671) üzenetére


dugesz77
őstag

Talán a legajánlhatóbb a Creality Ali hivatalos boltja.
Ha tudod/belefér a Pro-t rendeld abban egy picit jobb alaplap/táp van. Van Eu-s raktár több is, átlagban egy hét alatt megjön.
Elvileg mostanában van/lesz a sárkányhajó fesztivál -10%-ot írnak az árakból de nem tudom az Ali-s üzletben is lesz-e ilyen akció ,mert ezt a mostanit még nem annak nézem.

[ Szerkesztve ]

(#16673) Paserák Gőcs válasza dugesz77 (#16672) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Annyit tennék hozzá, hogy ha az Ali mobilos alkalmazásából rendelsz (ugyanabból a raktárból), külön kedvezményt is kaphatsz, illetve vannak további bónuszok, amit érdemes kihasználni.

Nekem így lett az Ender5+üveglap 332$ helyett 305$.

[ Szerkesztve ]

(#16674) Mr.Csizmás válasza Hacker9 (#16671) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

alza.hu-n vannak creality termékek, áfás számlára is tudsz venni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16675) Hacker9 válasza Mr.Csizmás (#16674) üzenetére


Hacker9
csendes tag

Köszönöm szépen mindenkinek!
Alis vásárlás lesz, így kijön a pro verzió erről a linkről kb 185 dollárra németektől.
Az üveg lap számomra nem éri meg azt a plusz pénzt , elvileg semmi spéci anyag az csak edzett üveg, azt meg a szomszéddal tudok vágatni úgyhogy azt majd megoldom !
Üdv.: Gábor :R

(#16676) Devil Smile válasza Hacker9 (#16675) üzenetére


Devil Smile
őstag

Hogy faragtal 40dollart? nekem 229re hozza nemet raktarbol a sima pro-t a webes felulet.. :F
nem fogsz csalodni benne.. nekem is pro van es szeretem (van tevo tarantulam is es most adtam el az anet a8am de az ender a legjobb a 3 kozul szerintem) :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#16677) CHIPman válasza Devil Smile (#16676) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mobilról, $21 seller kuponnal.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#16678) Hacker9 válasza Devil Smile (#16676) üzenetére


Hacker9
csendes tag

Igen telefonról plusz a kuponnak kiválasztottam a bolt azt hiszem 180 dollár feletti akcióját.

(#16679) Devil Smile válasza CHIPman (#16677) üzenetére


Devil Smile
őstag

(#16678) Hacker9

Köszi, nehéz volt megállni, h ne vegyem meg.. de a józan ész most erősebb volt.. :DDD egyelőre..
Amúgy is most vettem egy K40-es lézert, az asszony megölne, ha újra 3 nyomi lenne otthon.. majd lesz egy cube nyomi 3.nak valamikor.. pedig ennyiert a PRO nagyon jó vétel!! Én novemberben vettem 215ért és akkor az számított jó árnak... :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#16680) Holleanyo


Holleanyo
tag

Ender3 vs. Ender5 [link]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#16681) Reggie0 válasza Holleanyo (#16680) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajna csak fotelokoskodas, nyomtathatott volna vmit, hogy latszodjon is a gyakorlatban mit jelent.

(#16682) Saccco válasza Reggie0 (#16681) üzenetére


Saccco
nagyúr

Eléggé blablabla oldal ám ez... :N

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16683) Mr.Csizmás válasza Saccco (#16682) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a 3dp boredpandája és tibiatyája :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16684) izisz válasza Mr.Csizmás (#16683) üzenetére


izisz
senior tag

tibiatya igen magas színvonalú szórakoztatást nyújt :P

(#16685) Reggie0 válasza izisz (#16684) üzenetére


Reggie0
félisten

Mint "purple and brown" . :)

(#16686) Mr.Csizmás válasza Reggie0 (#16685) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16687) azbest válasza Mr.Csizmás (#16686) üzenetére


azbest
félisten

van, akinek mindenről az jut eszébe ;] [link]

(#16688) Imy válasza Saccco (#16550) üzenetére


Imy
veterán

Ezt az állítást cáfolom, nálam 2-3 hónapja hibátlan. Habár a CR10-en nem 10mm-es, hanem 20mm vastag van. 40x40x20. Semmi probléma, teszi a dolgát.

(#16689) Saccco válasza Imy (#16688) üzenetére


Saccco
nagyúr

Dobozolva van a CR10?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16692) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok.

Van egy kis gondom PLA-val. Kocsis csoportban adtam el pár alkatrészt, amik kapnak napsütést, szét folynak.

Milyen anyaggal próbálkozzak helyette? Ami nem lesz takony 60 fokon? :D

(#16693) Saccco válasza norbert1998 (#16692) üzenetére


Saccco
nagyúr

ABS

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16694) fape válasza gerleimarci (#16660) üzenetére


fape
senior tag

A PC kerékhez van bejáratott forrásod?

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#16695) norbert1998 válasza Saccco (#16693) üzenetére


norbert1998
veterán

Az nem mérgező gőzű? :B

(#16696) Saccco válasza norbert1998 (#16695) üzenetére


Saccco
nagyúr

Esetleg PETG.

Kicsit túl van hype-olva, de amúgy az. :DDD
Szénszűrő+hepa szűrő és nincs gond. Egyébként egy légtérben kell lenni vele, hogy bántson.
Elvileg az ABS+ jobb ilyen szempontból is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16697) Reggie0 válasza norbert1998 (#16692) üzenetére


Reggie0
félisten

ABS nem az igazi, ASA kell neked, mert az ABS nem UV allo.

(#16696) Saccco: Jaja. Raadasul szenszurobol erdemes sajatot epiteni, mert 1kg pellett nagyjabol 2000 forint, azaz vagy 4x tovabb tart, mint egy aktivszenes szurobetet.

De az ASA ebben is, jobb, kevesbe eregeti a szirolt.

[ Szerkesztve ]

(#16698) Joshi válasza norbert1998 (#16692) üzenetére


Joshi
titán

Itt írják az egyes anyagok Pro és Kontra tulajdonságait.

(#16699) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

PrusaSlicer2.0-ban van olyan lehetőség, hogy kikapcosljam a solid infill-t? Indokolatlanul sokat generál belőle pedig szerintem teljesen felesleges amivel meg is dobja a nyomtatási időt rendesen.

(#16700) energy4ever


energy4ever
addikt

Az ABS, es a PLA mennyire tapad jol ossze?
Ha az elso 1-2-3 reteg PLA, es a tobbi ABS, az szerintetek is megoldhato? :F En abbol gondolom, hogy igen, hogy kb egyforma hofokon olvad mindketto... :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.