Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16501) TheProb válasza Joshi (#16500) üzenetére


TheProb
veterán

Én áldom a napot, hogy eladtam tavaly. Majd 1 év kellett, hogy kiheverjem és újra kedvet kapjak nyomtatózni. :D Ebből lett az Ender 3 (Pro). A kettőt összehasonlítva, jelentősen az utóbbit ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16502) Joshi válasza TheProb (#16501) üzenetére


Joshi
titán

Én most már ennyi Pro és Kontra között elhatároztam hogy Kossel lesz. :DDD Nekem a kialakítása az eddigi legjobb elhelyezés szempontjából. Mindenesetre részletes tapasztalatot kérnék tőled privibe, természetesen csak ha nem esik nehezedre. Azért hogy tanuljak belőle. :R

[ Szerkesztve ]

(#16503) Joshi válasza TheProb (#16501) üzenetére


Joshi
titán

Megtaláltam az első hsz-ed. :DD Nem biztos, de mintha már újabb verzió létezne Kosselből. Még nem rendeltem meg a cuccot, egyelőre végig olvasom a kálváriádat. ;]

(#16504) Joshi válasza TheProb (#16501) üzenetére


Joshi
titán

Találtam is egy fini hsz-t, de nem hátrálok meg kemény vagyok mint Csoki. :DDD

(#16505) Joshi válasza Joshi (#16504) üzenetére


Joshi
titán

A G33 kalibrálás az tulajdonképpen egy nullpont felvétel, azaz definiálni kell egy síkot ami a munkafelületünk. Ennek nagyon pontosnak kell lennie ahhoz, hogy a térben megfelelően készüljenek el a rétegek. Szerintem.
Persze olvastam olyanokat is, hogy a fúvóka fejet tartó rudak gyenge minőségűek. Nem tudom, ha esetleg kopás/kottyanás lesz akkor le lesznek cserélve.

(#16506) Joshi válasza Joshi (#16505) üzenetére


Joshi
titán

Bocs, referenciapont/sík felvétele akar lenni a G33 amiből lesz egy Kossel esetén Z nullpontuk.

(#16507) davidd196


davidd196
csendes tag

Ender 5-höz gyári Y tengelyhez való dupla tengelyes léptetőmotort mivel lehetne helyettesíteni?(Sajnos megtapasztaltam, hogy enderéknél az egyenesség tengelyek esetében, másodlagos tényező :DDD Bár csak a stepperé ferde ahogy érzékeltem.)
Nem találok a Creality oldalán egy az egyben ilyet. Ami rávan írva: bj42d22 23w02 + lot no., de arra semmi találat.
[kinézetre ilyen.]

(#16508) davidd196 válasza davidd196 (#16507) üzenetére


davidd196
csendes tag

Közben megtaláltam a típust is, csak leesett a matrica róla. 42-40(S) 42-40-esen csak 1 tengelyűt találok.

(#16509) Reggie0 válasza davidd196 (#16508) üzenetére


Reggie0
félisten

JSS azt irja, hogy minden motorjuk lehet ketiranyu tengellyel, azt a vevo igenye szerint alakitjak. Szoval kulon tipusszamot nem talalsz ra.

[ Szerkesztve ]

(#16510) vizimento válasza Reggie0 (#16473) üzenetére


vizimento
senior tag

3db Ender 3? :Y
És megy 0-24 :Y
Akkor gondolom munkaeszköz, nem csak hobby!?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#16511) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

halp:

hogy keressem itthon a motor és végállás kábeleket, csatlakozóval együtt? hosszabbítani szeretnék.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16512) Imy válasza Saccco (#16272) üzenetére


Imy
veterán

Dobozolni nem fémmel kellene? Ha kigyulad, akkor ne boruljon lángba minden körülötte?

(#16513) Imy válasza Mr.Csizmás (#16511) üzenetére


Imy
veterán

Sima kábellel, vagy szalagkábellel kellene megtoldani. Jobb, ha nem használsz csatlakozót. Ha használsz, akkor meg nem tudjuk, hogy milyen csatlakozód van. ;)

(#16514) Mr.Csizmás válasza Imy (#16513) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ender 3 kábeleket szeretném meghosszabbítani, pl. ilyesmikkel. a kérdés az, hogy itthon hol és milyen néven tudok szerezni. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16515) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!

Anycubic 4Max pro -val kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

János

(#16516) izisz válasza Mr.Csizmás (#16514) üzenetére


izisz
senior tag

vezetek-rgb-led-szalaghoz ez nem jó? Úgyis beletoldani jobb, mint teljesen kukázni a csatikat, ha csak hosszabb kábeleket akarsz. Ez jó motorhoz is, meg minden máshoz.

(#16517) Mr.Csizmás válasza izisz (#16516) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

biztos jó, de ezzel hogy krimpelem újra? vagy forrasztásmentes csatival össze lehet rakni?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16518) izisz válasza Mr.Csizmás (#16517) üzenetére


izisz
senior tag

Szkúzi. Azt hittem, csak toldani akarod, nem krimpelni.
Toldás/hosszabítás nálam ezt jelenti: bárhol elvágom, heat shrink tube, beforrasztom a toldást, rámelegít, kész a hosszabb kábel.

(#16519) Mr.Csizmás válasza izisz (#16518) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez ott bukik, hogy se hőlégfúvóm, se forrasztó eszközöm nincs :( :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16520) Saccco válasza Mr.Csizmás (#16519) üzenetére


Saccco
nagyúr

Miiicsodaaaa, ebay kütyüs vagy és nincs egy usb forrasztód?! Rámelegíteni meg jó egy öngyújtó. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16521) izisz válasza Saccco (#16520) üzenetére


izisz
senior tag

Az hagyján, hogy ebayes, de nyomtatós ;] azt is csodálom, hogy a kínai nem mellékel még pákát a diy pakkba ;]
amúgy kábeleket forraszgatni még a lidl-s forrasztó állomás is elmegy szódával, pont volt nemrég ,még lehet akad vmelyik lidlben jól kibontva...

[ Szerkesztve ]

(#16522) trialkornel válasza izisz (#16521) üzenetére


trialkornel
tag

+1 a lidlis forrasztóra. Nekem is olyan állomásom van és teljesen jó. Nem vagyok egy műszerész-bubus de nyomtató tákoláshoz kiváló. Amúgy tényleg 1-2-3 hete volt valami kicsi usb-s zsebforrasztó a lidlibe...

(#16523) Mr.Csizmás válasza Saccco (#16520) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

modellezőboltban sincs ilyen? legkevesebb macerával szeretném megoldani :B

ps. új lakás, hónapokig rendes kávét se tudtam inni :( :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16524) Saccco válasza Mr.Csizmás (#16523) üzenetére


Saccco
nagyúr

Biztos akad, csak horror áron. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16525) Joshi válasza Mr.Csizmás (#16523) üzenetére


Joshi
titán

Itt nézelődj, nekem a 28020 van.

(#16526) Mr.Csizmás válasza Saccco (#16524) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pff, akkor 2 verzió perpill:

- valakihez elviszem forrasztani
- hidegkötéssel

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16528) Holleanyo


Holleanyo
tag

Köszönöm mindenkinek, aki segíteni próbált az Ender3 FW cserében, de a végén nekem kellett rájönni a jó módszerre egy hét sz*rakodás után. Ha valakit érdekel a módszer, segítek.
Jelenleg a legújabb Marlin van rajta. Most a tárgyasztal y végpontját szeretném eltolni 9mm-t. Octoprinten keresztül kell vagy lehet a gép menüjében is?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#16529) Mr.Csizmás válasza Holleanyo (#16528) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jöhet, vagy akár külön logout posztból, akkor csak linkelni kell - akár az összefoglalóba is :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16530) vizimento


vizimento
senior tag

Ebbe a 2000Ft-os dobozba elfér 5db 1kg filament + macskaalom (nedvszívó szilikon). Ha másnál is gondot okozna a páratartalom...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#16531) energy4ever válasza vizimento (#16530) üzenetére


energy4ever
addikt

Akkor mar inkabb pepcos, vagy ikeas tasak, amibol porszivoval kiszivhato a levego.
Nalam azzal a tasakkal, teledobalva silicia-val meg az elso filamentem is hibatlan! :K

(#16533) Holleanyo válasza Mr.Csizmás (#16529) üzenetére


Holleanyo
tag

Csinálok majd egy leírást a Fw cseréről. Hogy tudom külön poszba vagy az összefoglalóba betenni?

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#16534) energy4ever válasza Holleanyo (#16533) üzenetére


energy4ever
addikt

Megirod egy normal HSZ-kent ide, majd belinkelem az osszefoglaloba. Igy jo? :B

(#16535) Holleanyo válasza Sayiid919 (#16532) üzenetére


Holleanyo
tag

“És még hány új emberke lesz itt a fórumon aki erre lesz kíváncsi. De sajnos elég ritkán kerül csak fel segítő jellegű cikk.”
Igen, ezt én is észrevettem és pont ezért szeretném megosztani. Másnak már ne kelljen egy hetet vacakolni vele.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#16537) Imy válasza Mr.Csizmás (#16514) üzenetére


Imy
veterán

GX16-os a csatlakozó, egy anya, apa kell, illetve kábel, kábelharisnya. Lehet venni kész kábelkorbácsot, de olcsóbb, ha Te csinálod.

(#16538) Holleanyo válasza Sayiid919 (#16536) üzenetére


Holleanyo
tag

Szoros volt a csapágy és ezért berágott. Vegyél új csapágyazott görgőket vagy a jelenlegi csapágyakat kell kicserélni SKS, FAG, Koyo vagy hasonlóan jó minőségre.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#16539) Saccco válasza Sayiid919 (#16536) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lehet, hogy a vslot-on van egy kis maszat. Esetleg kilapult a kerék azon a ponton, ahol akad.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16540) Reggie0 válasza vizimento (#16510) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem, ebbol egy megy 0-24, a tobbit csaladtagok kaptak tolem, ok nem nyomtatnak ennyit. De a tipikus hibak ugyan ugy jottek elo mind. Raadasul en csak a sajatom szereltem ossze, szoval meg azt sem lehet mondani, hogy a szereles ugyan az, csak ha elakadnak segitek nekik.

Amugy ugy erzem ebbol elobb utobb voron lesz :) Nem biztos, hogy megeri tul sokat fejleszteni az enderen, most kap meg egy extrudert(talan meg parat), aztan majd sajat vezerlopanelt, de sokkal tovabb nem biztos, hogy megeri rugozni rajta. Jo igaslo, de megvannak a maga korlatai.

[ Szerkesztve ]

(#16541) Reggie0 válasza Sayiid919 (#16536) üzenetére


Reggie0
félisten

A videon latszik, hogy a gorgon levo karcolasok mindig ugyan ott vannak, amikor megakad, azaz a gorgo egy fordulat utan akad, tehat a gorgovel/csapaggyal lesz problema.

Azt megprobalhatod, hogy egyesevel forgatsz a gorgokon es utana tolod, akadasig. Ha valtozik a tavolsag, akkor megvan melyik gorgo okozza a gondot.

(#16526) Mr.Csizmás: Ne szenvedj, sorkapcsot neki :)

[ Szerkesztve ]

(#16542) Mr.Csizmás válasza Reggie0 (#16541) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, most kávé közben jutott eszembe, hogy csokival is összerakhatnám :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16544) Reggie0 válasza Sayiid919 (#16543) üzenetére


Reggie0
félisten

En hasznaltam prusat, nem sokkal jobb. Azzal is rendszeresen kell szivni(clog, szalelakadasok, szintezesi szivasok), a direkt extruder miatt van elonyben, de az ender is atalakithato arra.

[ Szerkesztve ]

(#16545) Holleanyo


Holleanyo
tag

Elkészítettem az Ender3 firmware cseréjének rövid leírását. Ez alapján bárki (még csekély tudással is) kicserélheti a Creality rendszerű nyomtatójának vezérlő programját.
Itt fejezem ki a köszönetemet Martin Zeman-nak, hogy nagyon igényes és kevés angol tudással is érthető videójával segítette a kivitelezést ! :)

Forrás : [link]

A folyamat 2 részből tevődik össze:
1 - Bootloader telepítése USBASP Avr programozó modul segítségével
2 - USB kábellel csatlakoztatva az Endert és egy PC-t vagy Laptopot, feltelepítjük a TH3D által kiadott Marlin vezérlő programot.

Szükséges programok:
Marlin: [link]
TH3D firmware: [link]
Arduino as ISP:[link]
Zadig: [link]
USPasp: [link]

Az USBASP modult beszerezhetjük itthon is, például itt : [link]
Ha ráérünk, akkor rendeljük meg a videóban szereplő helyről Kínából.
Ha megérkezett a modul, meg kell faragnunk a ISP10/6 átalakítót, hogy beférjen az Ender3 alaplap megfelelő helyére. A sok videós bemutatóval ellentétben bőven elég az egyik sarkából (ha a tájolócsap és a vágandó rész van felül, akkor a bal oldala) kivágunk egy négyzetet. Én Dremel rendszerű géppel csináltam egy mini flex korong segítségével.
Ha jól csatlakoztattuk a modult, akkor két helyen is (AVR modul LED, Ender alaplap csatlakozó feletti LED) kapunk visszajelzést.
Valószínűleg a Windows-os gépünk nem fogja helyesen felismerni a modult. Ezt az Eszközkezelőben ellenőrizzük le.
A Zadig program segítségével telepítsük újra az eszközt. Ha jól csináltuk, akkor az eszközök között megjelenik egy AVR eszköz.

Folytatás következik....

[ Szerkesztve ]

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#16547) Reggie0 válasza Sayiid919 (#16546) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig elegge indokolt. Komoly oozing problemaja van retract nelkul ami reszben a ptfe cso miatti felgyulemlet feszultsegbol adodik. A +1 extruder pedig kell, hogy tobb szinben vagy oldhato supportot is tudjak nyomtatni. Ezen kivul meg van par modositas tervben, mint pl. a rezgesekcsokkentese, y tengely stabilizalasa, filament runout es tension erzekelok. Ezek hatasara a csikok es blob csokkeneset varom, bar nagy blobos gondom azert nincsen. All-metal hotend upgrade, hogy menjen a nagy homerseklet is.

Targyhutesbol kell jobb. Noctua venti szerintem csak placebo, nekem nincs gond az olvadasi zona hataraval.

Szerintem a BMG extrudernek joval nagyobb a hypeja, mint a haszna. Foleg az arahoz kepest.

[ Szerkesztve ]

(#16548) azbest


azbest
félisten

Tapasztaltatok már olyat, hogy azoknak a modeleknek a nyomatása, amit valaki már megpiszkált és az eredeti, függvényekkel szépen simán leírt felület helyett újra van meshelve, az mocskosul blobosan és rücskösen nyomtatódik? Pedig curában nem látni az egyenetlenségeket a szeletelt vonalakon. Ránézésre ugyanúgy egész köröket megy és ugyanannyi réteget használ.

Nem tudom, hogy ez valami kerekítési hiba miatt történik-e vagy ennyire durván megzavarhatja az adagolást a remeshelés.

Ilyen az átmeshelt, amit csúnyán [nyomtat] , blobos felszínnel

Ez meg az eredeti, teljesen sima felszínt [nyomtat] , hiba nélkül

[ Szerkesztve ]

(#16550) Saccco válasza Sayiid919 (#16546) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Noctua ventit felejtsd el hotend hűtésre. PC-be jó, viszont nyomtatóra nem való, kevés.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.