Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) izisz válasza zsolti_20 (#17950) üzenetére


izisz
senior tag

a videóban elmondják :) előre nagyobbra kell venni a modellt
meg ott van a FAQ-ban
"It is recommended to scale the part up by 19% in the X and Y, then scale the Z up by 21% for printing."

[ Szerkesztve ]

(#17952) zsolti_20 válasza izisz (#17951) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Bocsanat ezt nem is lattam. Az zavart meg hogy 16-20%-al csokken. Az a 4% kulonbseg eleg soknak tunt elsonek pl egy fogaskereknel. De ha pontosan 19%-ot kell valtoztatni es 21-et akkor rendben van.

(#17953) Reggie0 válasza zsolti_20 (#17950) üzenetére


Reggie0
félisten

Probalkozassal. A modelltol is fugg, hogy milyen iranyban mennyit zsugorodik.

(#17954) fabula válasza zsolti_20 (#17934) üzenetére


fabula
őstag

Heatbedre nincs, nem is kell, mivel erre kevésbé érzékenyek az anyagok, általában PLA-nak 60 fok, PETG-nek 80 fok és ABS-nek 95-100 fok megfelelő. Itt pár fok eltérés nem változtat a nyomat minőségén.
A letapadás nem csak az asztal hőmérsékletétől függ, leginkább a tisztaságától. Pl. PLA-t lehet fűtetlen asztalra is nyomtatni.
Az asztalfűtés inkább az egyenletesebb, kiegyensúlyozottab anyaghűlést szolgálja az alsó rétegeknél, mivel túl gyors lehűlésnél zsugorodhat a műanyag és ez leválást, a sarkok felhajlását okozhatja.
Az első réteg stabil letapadását sokan ragasztóstifttel, hajlakkal vagy ABS esetében ABS juice-val (acetonban oldott kevés ABS filament) szokták elősegíteni. Ez sem ördögtől való, de a lényeg a tiszta asztalfelület.

(#17955) Imy válasza davidd196 (#17941) üzenetére


Imy
veterán

Én 40x40x10-et raktam rá, a 30-as ventinek nagy a hangja, és sokat forog.

(#17956) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Megérkezett ma a tevo tarantula pro 3d nyomtatóm de problémám van az össze szerelésselBeállítottam szépen az asztalt de pirossal karikázott résznél szorulnak a csapágyazott gumikerekek
kép pont ennél a pontnál. De ha úgy állítom e hogy ne szoruljanak annál a pontnál akkor a többi résznél válik lötyögőssé az asztal. Ez így normális? Melyik részhez állítsam be? Inkább szoruljon kicsit a bekarikázott résznél, mint lötyögjön az asztal?

Esetleg én rontottam el valamit?

(#17957) zsolti_20 válasza zsolti_20 (#17956) üzenetére


zsolti_20
senior tag

A fura az hogy ha lenyomom az asztalt akkor erezheto hogy nincs szorulas.

(#17958) dugesz77 válasza zsolti_20 (#17956) üzenetére


dugesz77
őstag

Azon a ponton biztos át kell mennie az asztalnak nyomtatás közben? Nincs túl már a végponton?
Biztos a jó méretű csavar lett arra a helyre betéve?

[ Szerkesztve ]

(#17959) KIZS


KIZS
aktív tag

2in1 hotend esetén hogy kell beállítani a Marlint és a Cura-t?

Mármint beállítottam már mindenfélét, tehát technikailag működik, de nem látom azt a pontot ami megakadályozza, hogy a két filament szál egymásra szoruljon.
Hogy működik ez?

Illetve az se világos nekem, hogy mi akadályozza meg a szárazon futást?

(#17960) Joshi


Joshi
titán

Curában melyik a legjobb Support forma kisebb és tagolt modell esetén?

(#17961) zsolti_20 válasza dugesz77 (#17958) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Igen tuti jo helyre mentek a csavarok. A hivatalos video alapjan kezdtem el ossze rakni. Azt nem tudom ott atmegy vagy sem az asztal de szerintem igen.

(#17962) Saccco válasza Joshi (#17960) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szerintem a lines.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17963) zsolti_20 válasza dugesz77 (#17958) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Szerinted rakjam igy ossze hogy kicsit szorul azon a ponton? Vagy probaljak meg kicsit fesziteni rajta?

(#17964) dugesz77 válasza zsolti_20 (#17963) üzenetére


dugesz77
őstag

Annak ott szépen kell futnia. Nem jó ha szorul (megeszi a görgőt,feleslegesen erőlteti a léptetőmotort és az ékszíjat ) ha meg laza akkor a nyomtatással lesznek gondok(nem lesz kör a kör átmegy ellipszisbe).
Így ránézve nekem az jön le,hogy a csavarokig nem jut el a bed

[ Szerkesztve ]

(#17965) izisz válasza KIZS (#17959) üzenetére


izisz
senior tag

Én nem használok ilyesmit (nincs tapasztalatom).
De szerintem neked kell a szükséges gcode-okat elhelyezni/megcsinálni, ami szükséges a színcseréhez (egyik retract, másik extrude, aztán következő cserénél fordítva).
És felteszem ez valahol cura-ban megadható. S3D-ben ez a "tool change script", vagyis ha multi extruder-re szeletelnék, akkor a tool change script futna le minden "szín"/"tool" váltásnál.
Esetleg ez segíthet: Single Extruder Multicolor in Cura Tutorial // Multipass 3D Printing

(#17966) gerleimarci válasza zsolti_20 (#17956) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Túl lett húzva a 4 csavar, ami az Y profilját tartja, ezért ott megnyomódott az alu, a profil szélesebb lett és ott nehezebben megy át a görgő.

(#17967) zsolti_20 válasza gerleimarci (#17966) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Lehet valahigy javitani? Vagy masikat kell vennem?

(#17968) gerleimarci válasza zsolti_20 (#17967) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Írsz a supportnak, ha rendesek, küldenek másikat.
Attól működhet a nyomtató, ha kicsit szorul, de még át tudja rajta vonszolni, viszont a tárgyakon ez meglátszódhat.

(#17969) zsolti_20 válasza gerleimarci (#17968) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Es ha kicsit csiszolnek a feluletbol? Aliexpressrol rendeltem nem tudom hogy a csere lehetseges vagy sem.

(#17970) gerleimarci válasza zsolti_20 (#17969) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nem ajánlott csiszolni, mert azzal leszeded a viszonylag ellenálló eloxálást.
Írni kell nekik. Általában segítőkészek.

(#17971) zsolti_20 válasza gerleimarci (#17970) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Koszi a segitseget, de sikerult megoldanom. Ugye a csavarok csak az egyik oldalrol tekerhetoek be. Megfurtam allvanyos furoval azt az oldalt ahol nem lehetett a csavarokat betekerni es megforditottam a profilt. A masik oldal nem deformalodott el ott nagyon szepen csuszik az asztal.

(#17972) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

cybermedia-n elég jó áron vannak a filamentek, alap+különleges szín pla-k 3900, ht pla 5100, stb.

szerk: hips kilója is 3900, pom 5900, tpu 8700, kerámiás, carbon!!! 8000 :Y

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17973) izisz válasza Mr.Csizmás (#17972) üzenetére


izisz
senior tag

kár, hogy ilyen puritán a leírás, se egy gyártó, se képek a csomagolt a tekercsekről. Tűrés is eddig, amiket megnéztem, terméklapokon +- 0.02mm, ami cseppet hihetetlen, ha olcsó filamentről van szó.
Rendelt már innen valaki?

(#17974) KIZS válasza izisz (#17965) üzenetére


KIZS
aktív tag

Köszi, ezt a videót én is megtaláltam, de szerintem ez nem erről szól. Itt a fickó folyamatosan filamentet cserél és úgy nyomtat két színben.

De közben belefutottam egy másik problémába:
TMC2130-akat használok és kétféle van: fehér (Fysetc) és fekete (Trinamic).
Na a fehér driver nem tudja meghajtani a BMG extrudert. Egyszerűen kevés kraftot ad a motornak (még maximumra csavarva is). A fekete simán meghajtja és még csak nem is kellett feltekerni hozzá.

Persze csak 4 feketém van, így második extruderhez csak fehéret tudtam bedugni, ami megbízhatatlan. Amíg nem jön meg az új fekete driverem, addig pihen a projekt.

Szerk.: lehet a fekete nem is Trinamic, hanem valami más, mert együtt kaptam az SKR v1.3 lappal.

[ Szerkesztve ]

(#17975) Mr.Csizmás válasza izisz (#17973) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

13 ker, Dolmány u 5-7 [link]

elv van személyes átvétel, + telszám a linken.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17976) izisz válasza Mr.Csizmás (#17975) üzenetére


izisz
senior tag

köszi, de inkább emailben kértem infót, képeket a kommentem után :)

(#17977) szuszinho


szuszinho
őstag

Megfordítottam a Z tengelyt (orsót), és még mindig van benne ugrás. Ilyen szar lenne? Mit kellene okozzak, hogy javuljon a nyomat minősége?

(#17978) izisz válasza izisz (#17976) üzenetére


izisz
senior tag


ezt kaptam válaszként :U

(#17979) trialkornel válasza izisz (#17978) üzenetére


trialkornel
tag

Erről a márkáról tud valaki valamit? Elég jó áron adják a spéci filákat, lehet érdemes lenne kipróbálni valamit tőlük.

(#17980) izisz válasza trialkornel (#17979) üzenetére


izisz
senior tag

Nos, én még gyártó oldalát se leltem meg eddig :B kicsit olyan, mintha egy toner gyártó/márka mellékesbe beszállt volna a fila üzletbe is :D

[ Szerkesztve ]

(#17981) izisz válasza izisz (#17980) üzenetére


izisz
senior tag

amazon - igaz, csak 1 komment, de nem 5* :D

(#17982) trialkornel válasza izisz (#17980) üzenetére


trialkornel
tag

Én is úgy láttam hogy eddig csak tonereket meg hasonló 2d cuccokat gyártott.

Amúgy érdekes hogy a magyar oldalon a carbon-osra azt írja hogy Anyaga: ABS + PLA + 20% carbon szál.... miféle kutyámajom hibrid ez akkor? :D

[ Szerkesztve ]

(#17983) izisz válasza trialkornel (#17982) üzenetére


izisz
senior tag

nem tudom, de ezért is volt gyanús, 10E alatt 1kg carbon sztem olyan lenne, mintha találnál az utcán egy arany nyakláncot :D főleg +- 0.02 tűréssel, a Prusament ígér ilyesmit (pla, petg vonalon) és az nem 5E alatti kategória.
Na mindegy, csak felcsillant a szemem, de kivárom, hátha valaki vesz és kipróbálja ;]

[ Szerkesztve ]

(#17984) Joshi


Joshi
titán

Curában van manuális support lehetőség? Hogy én rakosgassam be a tetszőleges méretű tartóoszlopokat.

(#17985) Saccco válasza Joshi (#17984) üzenetére


Saccco
nagyúr

Van rá kiegészítő.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17986) Joshi válasza Saccco (#17985) üzenetére


Joshi
titán

Hol találom? :B

(#17987) Saccco válasza Joshi (#17986) üzenetére


Saccco
nagyúr

Marketplace -> Custom Support -> Install

Nem annyira egyértelmű a használata elsőre, de nem lehetetlen.
Érdemes 1-2 videót megnézni hozzá.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17988) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Ossze faktam ma reggel a tevo tarantula pro 3d nyomtatomat es nem volt meg idom tesztelni, de egy valamit nem ertek. Honnan tudja a nyomtato hogy honnan kell kezdenie a nyomtatast? Hol van neki a 0,0,0 pont? Megcsinaltam vele ezt az autome home dolgot, de honnan tudja ebbol megmondani hogy honnan kezdje el? Vagy nyomtatas elott nekem kell a fejet oda allitani manual ahol kezdeni akarom?

(#17989) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

dilemma: ha szétszedem-összerakom, mit tekerjek be tökig inkább? throat vagy nozzle? :F eddig sose figyeltem, úgylátszik most valamelyik hosszabb cseredarab lett :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17990) izisz válasza Mr.Csizmás (#17989) üzenetére


izisz
senior tag

V6 Assembly
Nozzle tökig, majd kb negyed/fél fordulat vissza. Ekkor a HB-t betekered _kézzel_, ahogy tudod. (STEP 3-5)
Majd felfűt 270 fok környékére és kulccsal, ÉRZÉSSEL, meghúzod a nozzle-t. (STEP 26)

zsolti_20: A home-olás pont azt veszi fel, a 0,0,0 pontot (majd ha meg magad szerkeszted a firmware-t hozzá, akkor meglátod, hogy ez csak részben igaz állítás, de most ennyi is elég) :) És ott fog kezdeni, ahova a nyomtatandó modellt teszed a virtuális asztalon a slicer-ben.

[ Szerkesztve ]

(#17994) Joshi válasza Saccco (#17987) üzenetére


Joshi
titán

Köszi kipróbálom. :R

(#17995) Saccco válasza Joshi (#17994) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én amúgy fordítva szoktam. Support blocker-rel. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17996) Joshi válasza Saccco (#17995) üzenetére


Joshi
titán

"Support blocker-rel."
Mármint ráengeded az automatikus supportot, és kiveszed azokat az oszlopokat amik szerinted nem kellenek? Jól gondolom?

(#17997) Saccco válasza Joshi (#17996) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nagyjából. Egy blocker-rel kitakarom azokat a részeket, amiket nem szeretnék megtámasztani.
A blokkoló kocka is szerkeszthető, méretezhető, mint maga a tárgy.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17998) Joshi válasza Saccco (#17997) üzenetére


Joshi
titán

Simplyfiben nagyon jól van megoldva a manual support. Kár hogy Curaban túl van bonyolítva. :O

(#17999) Saccco válasza Joshi (#17998) üzenetére


Saccco
nagyúr

Craftware-ben még jobb. ;)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#18000) Imy


Imy
veterán

CURA 4.2.1-el van egy kis problémám. A nyomtató alapterülete 350x350mm. A képen látható 320x320 szerinte már nem fér fel. 3.4-el ugyanezen gépbeállításoknál nincs gond. Mi okozza ezt? Gondolom valami beállítás, csak mi.

Itt látszik a probléma:

Se brim, se semmi nincs bekapcsolva:

Felülnézet:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.