Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16051) gerleimarci válasza TheProb (#16048) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

:N
Viszont ha van rajta már bootloader, akkor semeddig nem tart feltölteni rá az új firmwaret.

(#16053) Reggie0 válasza elvakúlt (#16050) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyszeru: 0.5x1=0.5

(#16052) Sayiid919: A homersekletek csokkentesevel. A hotagulastol(szukulestol) deformalodik. Ha csak a talpa deformalt, akkor a bed homersekletevel is erdemes jatszani. Vedd figyelembe, hogy a normal tolomero a legnagyobb tavolsagokat fogja merni a felszinen, es mivel az egyenetlen, lehet rossz erteket mersz. Ahhoz, hogy pontos legyen csak a szelet tudod megmerni ugy, hogy nagyon kis feluleten erintkezzen a tolomero csorevel.

[ Szerkesztve ]

(#16054) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Game Over.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16055) Reggie0 válasza Dyingsoul (#16054) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezekbol mindig kell legyen egy kinyomtatott tartalek. Nekem is van vagy 4-5 :)

[ Szerkesztve ]

(#16056) Dyingsoul válasza Reggie0 (#16055) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Jó hát igazából az egész nyomtatóból mindig kell, hogy legyen tartalék, mert ezen minden tönkremehet és tönkre is megy. :C

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16057) Reggie0 válasza Dyingsoul (#16056) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert az alu profilokban bizok :D

(#16059) elvakúlt válasza Reggie0 (#16053) üzenetére


elvakúlt
csendes tag

Köszönöm!
Már kezdek belebonyolódni.
Ha a fúvóka 0,5, rétegmagasság 0,2. A határvonalak és a külső határvonal szélességét mi alapján lehet meghatározni? Vagy a rétegmagasságnak nincs jelentősége?

(#16060) Reggie0 válasza Sayiid919 (#16058) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy azert van, mert alulextrudalt vagy mert alacsony a homerseklet es nem tapad mar hozza a szomszed reteghez. Esetleg meg probalkozhatsz az Infill Overlap Percentage novelesevel es akkor a homerseklethez nem biztos, hogy nyulnod kell. A duct is lehet az oka, mert attol gyorsabban hul vissza es kevesbe melegiti fel a szomszedos szalakat.

(#16059) elvakúlt: A vonalak szelessege legalabb akkorak legyenek, mint a nozzle merete, de nem lehet sokkal nagyobb se, kb. olyan 25%-ot elvisel maximum. Pl 0.5-os nozzleval 0.625-ig felmehetsz. Ha meretpontos nyomtatas kell, akkor erdemes megfontolni, hogy 1mm/vonalszelesseg egesz szamot eredmenyezzen. A nozzlenel nagyobb vonalszelesseg elonye, hogy jobban tapadnak egymashoz az egymas feletti retegek, viszont az egymas mellettiek mar kevesbe. Ezen felul csokken a nyomtatasi ido, de no az anyagfelhasznalas, valamint a feeder terhelese, ami miatt a nyomtatasi sebesseg csokkentese is szuksegesse valhat, attol fugg mit hasznalsz.

[ Szerkesztve ]

(#16062) Reggie0 válasza Sayiid919 (#16061) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem. Inkabb vedd le a venti fordulatszamat. A jobb hutes jol jon overhang eseten.

Az extrudert kalibraltad?

(#16064) Mr.Csizmás válasza Dyingsoul (#16054) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megmondtam, hogy kar lesz :( adnék, ha nem debreceni lennél :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16065) dugesz77 válasza Reggie0 (#16055) üzenetére


dugesz77
őstag

Tényleg karon kívül mit érdemes még előre legyártani tartaléknak?

(#16066) TheProb


TheProb
veterán

Elkezdtem a dobozolást. Hát, még a PLATSA is passzent mélységre. 53cm hasznosítható csak. Igazából a hotbed kábelezése akad el, nem is az asztal. Mikor túrtam az enclosure témát, többször láttam, hogy mások olyan elemet nyomtattak a kábelvezetőre, ami sokkal sarkosabban tartja a kábelt és így több hely marad. De természetesen most az istenért nem találok sehol ilyen modellt... Nem tudna esetleg valaki linkelni ilyet? Talán Prusa-hoz láttam hasonlót.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16067) dugesz77 válasza TheProb (#16066) üzenetére


dugesz77
őstag

Éppen holnap akartam menni a Platsa-ért.. Ha ez is mókolós akkor lehet maradok a Stuva-nál csak keresztbe építve az Ender-t viszont akkor kell egy hasonló állvány a vezérlőnek.

(#16068) TheProb válasza dugesz77 (#16067) üzenetére


TheProb
veterán

Úgy néz ki, sikerüt megoldani. egy kis gyorskötöző és úgy hajtogatni a kábelt, hogy ne feszéljön és ne törjön:
(Nagyon werk fotoók ezek még!)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16070) Reggie0 válasza Sayiid919 (#16063) üzenetére


Reggie0
félisten

Kockat felejtsd el az X/Y kalibralashoz. Egy 20x20x2 centis hasabot rakjal le es vaza modban egy vonalnyi falvastagsaggal nyomtasd ki. A nyomtatasi sebesseget ne vidd 40mm/min fole, biztos ami biztos. Az oldalhosszoknak 20 centinek kell lenni es az oldal vastagsaganak pedig a vonalszelessegnek. Ha barmelyik elter akkor neki kell allni kalibralni. Ha nincs meg a hiba 0.5% az oldalhosszokon akkor ne is foglalkozz vele. Ha a vastagsag nincs rendben, akkor eloszor az extruder kalibracionak allj neki.

[ Szerkesztve ]

(#16071) beta válasza Reggie0 (#16055) üzenetére


beta
aktív tag

Aliexpressről 3$ egy alu extruder. Én is nyomtattam a törés után PLA-ból pótkart (van mégegy nyomtatóm szerencsére), és tökéletesen tette a dolgát, de ennyi pénzért tényleg felesleges ezzel szívni, főleg ha nincs másik nyomtató a közelben.

[ Szerkesztve ]

(#16072) vizimento


vizimento
senior tag

Megérkezett egy ilyen fej kipróbálásra.
A gyári helyére (Ender 3) nem megy be ugye, a kérdés, hogy milyet tartót ajánlotok hozzá.
Hero me? Bullseye? Petfang? Valami más?
Az alapanyaga PETG lesz.

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#16073) Mr.Csizmás válasza dugesz77 (#16067) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én leszereltem, és pi-ről megy minden piszkálgatás. így még több helyem van a dobozban.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16074) Mr.Csizmás válasza vizimento (#16072) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

minimalist pölö

de elég sok modell van, tetszés szerint: [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16076) Saccco válasza Reggie0 (#16070) üzenetére


Saccco
nagyúr

Amikor méred a tolómérővel ráfogáskor el is fog hajlani a fala.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16077) dugesz77 válasza TheProb (#16068) üzenetére


dugesz77
őstag

Köszi,használhatónak tűnik. Akkor lehet a 60x60 -as Platsa lesz gondolom a 60-as ajtók csereszabatosak egy ilyen füstszínűt vennék rá.

(#16073) Mr.Csizmás octoprintet nézegettem, tetszik is , egy Rpi2 kölcsön van most adva lehet visszakérem.. Gondolom azzal is működik, mert legtöbb helyen a 3-ast használják. Kényelmesebb az biztos...

[ Szerkesztve ]

(#16078) TheProb válasza dugesz77 (#16077) üzenetére


TheProb
veterán

Az a baj, hogy ezek 60x64-esek. Csak az a fehér színű ajtó van 60x60-as méretben, amit linkeltem. Én is szívesebben választottam volna valami izgalmasabb színt, de sajnos csak fehér vna.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16079) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék ABS-t és ASA filamentet nyomtatni és eddigi tapasztalataim alapján ezeket nyitott nyomtatóval nem egyszerű nagy méretben vetemedés-repedés nélkül nyomtatni.
Ezért gondoltam arra, hogy egy zártabb nyomtatóba beruháznék.
Nézegettem a már a fórumban is sokat emlegetett Anycubic 4MAX -ot.

Valakinek van valamilyen tapasztalata az említett anyagok és nyomtató kapcsán?

Előre is köszönöm az infókat..

János

[ Szerkesztve ]

(#16080) dugesz77 válasza TheProb (#16078) üzenetére


dugesz77
őstag

Igazad van a 60x64 a Stuva-ra való :R

(#16081) Reggie0 válasza Saccco (#16076) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem fog. Nem megeroszakolni kell, szepen a talcan hagyva lehet merni pontosan, vagy leveve es sik feluletre kiteritve a derekszogek tavolsagat.

(#16075) Sayiid919: Mert azzal ellenorizni lehet. De egy par centis darabon sosem fogod kimerni precizen a lepesszamot, mert a vonalszelesseg es az oldalhossz eleg kozel esik egymashoz, raadasul a lepesszamot ket tizedes pontosan kell megadni. Extrudert sem 1 centi szallal kalibralunk, nem veletlen. Aztan ott van a tolomero leolvasasi pontossaga, a feluletek egyenetlensege miatti hiba stb, stb.. Ezek egy centis oldalhossznal 10x akkora hibat okoznak a szamitasban, mint 10 centis oldalhossznal.

[ Szerkesztve ]

(#16082) Mr.Csizmás válasza dugesz77 (#16080) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] stuva-ban elforgatva is lehet élni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16083) KIZS


KIZS
aktív tag

Az SKR V1.3-as lapomra rádugtam a RepRapDiscount Full Graphic Smart Controller kijelzőmet (a kábel megfordítós megoldással) és szépen mutatja nekem a kiírásokat. Viszont nem működik a kijelző alatti tekerentyű. Ha lenyomom, akkor beugrik a menübe, de fel-le már nem tudok mozogni benne. Semmi sem történik.

A config.h-ban állítgattam a ENCODER_PULSES_PER_STEP és a ENCODER_STEPS_PER_MENU_ITEM értékeit, de nem történt változás.

Futott már valaki ilyen problémába?
Mi lehet a megoldás?

(#16084) Dyingsoul válasza Mr.Csizmás (#16064) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Szerencsére egyik kollégám szintén vett Ender 3-at amikor én is. Ő már ma reggelre hozta is a nyomtatott extruder kart. :DDD

(#16057) Reggie0: Ez jó volt! :DD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16085) Reggie0


Reggie0
félisten

vizes boltban ismet olcso a szurke gembird pla.

(#16087) Mr.Csizmás válasza Sayiid919 (#16086) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

márciusi vagy április posztjaim között van, stuva ajtóval világítással ~18k (+hazajuttatás), és 1 óra meló. lack meg olcsóbb forintban, de munkaórában (barkács) és nyomtatásban több, meg több kötőelem kell (oké olcsó a csavar, meg minden de ha nincs épp)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16089) elvakúlt válasza Reggie0 (#16060) üzenetére


elvakúlt
csendes tag

Köszönöm!
Ha 1 réteggel nyomtatom ki a 20x20mm kockát akkor pontos a méret, de ha növelem a falaknak a számát, akkor a kocka is hízik x y irányban. 3 fal esetén cirka +0.2-el. Hogyan orvosolható? (Simplify használatakor nem voltak ilyen problémák, a nyomtató jól kalibrált.)

(#16091) Reggie0 válasza Sayiid919 (#16090) üzenetére


Reggie0
félisten

En imbuszkulccsal benyultam a profil vege es a gorgo kozott es feszitettem, majd azon az oldalon a tavolabbi csavart rogzitettem. Ugyan ezt a masik oldalon megismeteltem. Ezutan lefele feszitettem, hogy parhuzamos legyen a szij a profillal es meghuztam a belso ket csavart.

(#16092) imibogyo válasza beta (#16071) üzenetére


imibogyo
veterán

Pont 5 perce érkezett meg nekem is a szett... :K

(#16093) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Videót készítettem róla mert ez már kabaré.

Szóval elkészült az új nem törött kar az extruderhez. Feltettem és kipróbáltam filament vezetővel és nélküle is. Többször is lefuttattam az extruder kalibrálást illetve kértem a nyomtatót hogy nyomjkon ki 10 cm-et többször is. Mindig más a végeredmény. A videóban az első jelölés egy korábbi 10 cm-es szakasz vége. 0:58-nál látható a mostani teszt 10cm-es jelölése. De teljesen random, hogy mikor mennyit húz be. Van amikor 1-2 cm híja van és van, hogy több is. E-steps most E140-re van állítva nekem 91-ről ami a gyári érték... Előző kalibráció esetén mikor még jó volt akkor E104-re volt állítva és akkor is jól működött.
Azóta volt factory reset is (init eprom).
A nozzle természetesen a levegőben van, bedhez nem ér.
Most szedtem szét, hogy megnézzem a dugulást is, hátha van. Nincs. Ennek ellenére elkészítettem a hotend fixet amit CHEP is használ: kis tefloncső le dugig, rá egy PLA alátét és rá a gyári rögzítő + teflon cső.
Szemmel láthatóan a stepper motornak nincs baja. Akkor mivel van most gond?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16094) Mr.Csizmás válasza Dyingsoul (#16093) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] 16019?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16095) Dyingsoul válasza Mr.Csizmás (#16094) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Jah ezt elfelejtettem megjegyezni: Próbáltam én minden csavart lazítani-szorítani. Persze extrudálás közben is. De nekiesek még egyszer hátha én rontottam el de nem hiszem.

Extruder görgő csavarja: Ahogy nézem ennek viszonylag feszesnek, jól meghúzottnak kell lennie. 1 alátét van ezen tehát így néz ki: csavar feje -> alátét -> extruder motorral szembeni görgő (ami láthatóan akad). Próbáltam babrálni nyomtatás közben nem sok változás van.
Extruder kar csavarja: Ezt mikor felszereltem tökig behúztam. Tudom, hogy úgy nem jó de onnan kezdtem el lazítani és vizsgálni a rugó feszességét. Van egy pont ahol a csavar feje ugyan nem látszik ki a karból nagyon de változik a kar állása, a rugó kifejti nyomó erejét. Engedtem rajta talán egy vagy két fordulatot az után, hogy úgy látszik nem változik a rugó erőssége illetve a rugó nem tolja tovább a kart a csavar lazításának hatására. Szerintem erről a pontról írt Reggie de ez olyan pont ahol a csavar feje még mindig nem látszik ki annyira az extruder karból, hogy kézzel lehetne tekerni. Most nyomok még egy próbát és tovább lazítok rajta de szerintem az sem lehet jó ha túl laza.
Szerintem máshol lesz gond csak azt nem tudom hogy hol.

Jah és igen: próbáltam a kinyomtatott filament vezető segítségével és annak leszerelésével is. A filament vezetőt többször is megvizsgáltam az nem okoz feszítést nem szorul. Nincs köze a problémához tehát azt is kizárhatjuk.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16096) Dyingsoul válasza Sayiid919 (#16090) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Ha még aktuális: Videó.
kb 10-15 másodperces művelet. :DDD

(#16094) Mr.Csizmás: Újra megnéztem. Feszestől a lötyögős, már-már kiesik a karig megnéztem minden pozíciót. Nem jó bárhogy csavargatom a csavart.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16097) Saccco


Saccco
nagyúr

[PrusaSlicer 2.0]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16098) Danaf válasza KIZS (#16083) üzenetére


Danaf
csendes tag

Én is így jártam anno, a lenyomásra belépett a menübe, de lépkedni a tekergetéssel nem tudtam.
Az EXP2 szalagkábelét (ha jól tudom azon megy a tekerentyű vezérlése) fordítsd meg, de csak azt. Nekem így működik.

(#16099) Mr.Csizmás válasza Saccco (#16097) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez működik mással is? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.