Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16901) Joshi válasza Saccco (#16900) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem nem bonyolultabb ez a nyomtató, csak kevesen használnak ilyet és nem tudják mit merre.
Gondolj bele hogy még nem is nyomtattam, szóval jövök még az okosságaimmal. :DD Habár kaptam Kossel Pro-hoz Cura és Simplify3d profilokat. Meglátjuk.

(#16902) norbert1998


norbert1998
veterán

Haver szerzett véletlen ABS-t nekem, így 2 kila volt 4 ezer forint. Kipróbáltam. Ma jött meg a cucc. Eddig egy régi maradékkal próbálkoztam, de nem bírta elhajtani a gép.

Gyári lapról feljön a sarka, de vettem acetont és csináltam trutyit az üveg laphoz. Nemrég applikaltam fel, az első réteg messze a legszebb ezen :K

Ez nektek nyilván ezer éves infó, de örülök, és kiírom magamból :D

Gyroid infillt használ valaki?

[ Szerkesztve ]

(#16903) Joshi


Joshi
titán

Első nyomtatásom. Szitás lett, sz@r is lett de az enyém. :DD :C De legalább a méretek rendben vannak. Az anyagmennyiségen még állítok aztán jó lesz ez. :K

(#16904) Pitti11 válasza TheProb (#16896) üzenetére


Pitti11
tag

Ha nem hűtöm rendesen akkor keni össze vissza az anyagot, néha rá is tapad a nozzlera itt-ott elhagyja pici gombócokban ronda az egész, volt olyan hogy egy ilyen gombócon úgy megakadt, hogy layer shift lett belőle.
Nekem a PETG sosem lesz olyan szép mint a PLA, viszont mechanikailag sokkal erősebb és rugalmasabb is. PLA törik mint a ropi. Persze mondom ezt tapasztalat nélkül, a nyomtatóval kapott PLA-t volt szerencsém próbálni csak, az nagyon rideg :)

(#16905) Joshi


Joshi
titán

Aki használ BMG clone Extrudert, mennyin kell használni a DEFAULT_AXIS_STEPS_PER_UNIT értéket? Jelenleg így néz ki az enyém.

(#16906) Saccco válasza Joshi (#16905) üzenetére


Saccco
nagyúr

400 körül, de kalibrálni kell. Utána a flow-t is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16907) Joshi válasza Saccco (#16906) üzenetére


Joshi
titán

Erről van valahol egy érthetőbb leírás vagy videó? Nekem ezek a dolgok még kínaiak. :B

(#16908) Saccco válasza Joshi (#16907) üzenetére


Saccco
nagyúr

[link]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16909) bficsor1


bficsor1
lelkes újonc

Sziasztok! Kérek szépen segítséget - tippet, hogy mi lehet a gond, mert már újrakalibráltam a nyomtatót, de ugyanúgy előjön a hiba. Az introline-on szokatlanul sok a hólyagosodás, a skirt egymás feletti layerei elcsúznak és a nyomtatandó objektum könnyen elmozdul... (PLA, extruder 210 C, asztal 65 C). Előre is köszi!

(#16910) norbert1998 válasza bficsor1 (#16909) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem lehet, hogy vizes az anyagod? Mennyire ridegen törik szálban?

(#16911) Joshi válasza Saccco (#16908) üzenetére


Joshi
titán

Köszi sikerült. :R

(#16912) Pitti11 válasza Saccco (#16906) üzenetére


Pitti11
tag

Flow-t hogy kalibrálod?

(#16913) Pitti11 válasza Saccco (#16906) üzenetére


Pitti11
tag

Flow-t hogy kalibrálod?

Szerk.: Na OK ott van az is a linken amit küldtél... nem olvastam végig.

[ Szerkesztve ]

(#16914) azbest


azbest
félisten

óóó hogy megszívattam magamat :D

egy adapterrel a tarantulának direkt drive-ra építettem át a hotendjét a j6 klónos megoldással. A fémre cserélt kocsit használva továbbra is, csak megfordítva.

Elsőre a short változatot használtam, aminél a hűtőborda eleve 1.75öshöz van fúrva és a tetején nincs semmi.
Csakhogy abból nekem a teflon betétes heatbreakes van, ami első alkalom után beleragadt a hűtőborda belsejébe, amikor 225 fokon, szilikon zoknival nyomtattam.
Tanulság:
- csak nem árt egy kis hútőpaszta a heatbreak és a hűtőborda közé összecsavaráskor.

No jól van, mivel nem tudtam szétszedni, így bordástól cseréltem a heatbreaket full metálra. Viszont a többi példány a long változat, amit bowdenesre is lehet szerelni. Más a heatbreak menete is egyébként, szal nem kompatibilisek.
Annak a végéről lecsavarva a bowden rögzítőt ugyanúgy lehet direkt drive kiépítésben is haszálni. Csakhogy elfelejtettem egy apróságot. Hogy olyankor az extruder és a hűtőborda közé kell egy méretrevágott tefloncső, hogy ne tudjon tekeregni, kanyarogni a szál a nagy helyen :D

Ennek tünete dugulás szerű állapot, mert nem volt rákényszerülve hogy lefele haladjon, így oldalra tudott tekeredni a szál a hőtőbordában. Az első rétegek vékonyabbnak, gyengébbnek tűntek, de tegnap meglepő módon két kockát is kb ki tudtam nyomtatni, csak láttam hogy valami nem oké, mert az asztal szintezés és tapadás nem akart úgy viselkedni mint korábban.

Szóval, most méretrevágtam egy csődarabot és betettem :D Így persze már mindjárt minden más.

Na de a balfa... bénázást tetéztem azzal, hogy sikerült figyelmetlenségből egy 3mm-es tekercset is rendelni. Ahh... az lehet belemenne tefloncső nélkül :D De az extruder nem ahhoz való.

Viszont legalább úgy tűnik, hogy a 250w-os optoma táp megfelelő lehet. Eddig nem tűnik nagyon melegnek a próbálk alatt. Ja.. passzív, ez a lényeg. Lehetett volna kikötött ventivel a 350-es gyári, de inkább rendeltem aquából egy emilyet.

(#16915) Saccco válasza Pitti11 (#16913) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egy érdekesség ide, nem saját találmány.
BMG-nél jól bekalibrált estep mellett 83-84% flow értékkel lesznek a falak beállított méretűek, 0,4-nél 0,4. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16916) azbest válasza Saccco (#16915) üzenetére


azbest
félisten

Egyébként a Prusa Slicer alapbeállításon kb 5-12% -kal túlextrudál fal fajtától függően.

Másrészről meg mintha bugos lenne, mert fix értékről a fő szélességből %-olásra váltva nem igazán alkalmazta. Meg máskor is néha mintha nem frissülnének az átírt értékekkel a folyamatok.

(#16917) Reggie0 válasza Saccco (#16915) üzenetére


Reggie0
félisten

Es honnan jon az extra anyag? Gyanus.

(#16918) energy4ever válasza bficsor1 (#16909) üzenetére


energy4ever
addikt

Takaritsd meg a feluletet fektisztitoval, ha nincsen, akkor pl ablakmoso is kepes hasonlo hatasra.

(#16919) Saccco válasza Reggie0 (#16917) üzenetére


Saccco
nagyúr

¯\_(ツ)_/¯

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16920) Joshi


Joshi
titán

Elkészült az első "igazi" nyomat ami nem is lehet más mint egy Benchy. :D Kicsit nehezíti a minőség ellenőrzést az az, hogy a filament átlátszó (ezt adták a Deltához). Csalóka mert kézben fogva a hajótest tükörsíma, nem lehet belekötni. Egyedül a kabin oszlopai hiányosak, de olvastam hogy másnak ez megoldotta egy másik modell letöltése. Na mind1, a lényeg, hogy fotón keresztül nagyon furcsa az átlátszó anyag miatt.

(#16921) bficsor1 válasza energy4ever (#16918) üzenetére


bficsor1
lelkes újonc

A minden nyomtatás előtti ablakmosós tisztításra már rászoktam:D

@norbert1998

Eddig csak az ABS-eimet szárítottam sütőben, de akkor most a PLA-m is megy a sütőbe:D

(#16922) Joshi


Joshi
titán

(#16923) gerleimarci válasza azbest (#16914) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Két perces tervezés eredménye :D Hatszög a belseje, imbuszkulccsal be lehet tekerni. Ja és jó, ha van két nyomtató a háznál :P

(#16924) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!

Nagyobb méretű modellt ami stl kiterjesztésű mivel lehet eldarabolni, ha mondjuk nem fér be a nyomtatási területre..?

Előre is köszi a segítséget..

(#16925) CHIPman válasza Janix12 (#16924) üzenetére


CHIPman
nagyúr

[link] :F

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#16926) azbest válasza gerleimarci (#16923) üzenetére


azbest
félisten

az extruderembe megy még kb 2 centinyi a csőből, szóval nem csináltam helykitöltőt, mert a hűtőben alul is passzos helyre kell bedugni és az extruderben felül is. Én az egész teflon csövet felejtettem ki :D

bowdenes módban az a tefloncső lenne benyomva, így meg direct drive-ban arra a szakaszra kell a csődarab

(#16927) norbert1998 válasza bficsor1 (#16921) üzenetére


norbert1998
veterán

Én meg fordítva vagyok :D

A PLA-n nagyon sokat tud segíteni a sütés. Szalazas töredékére csökken azonos g-code-nál. Nem törik ki random a gépből az anyag, mert olyan rideg. Le tapad. Hasonlók :)

(#16928) Saccco


Saccco
nagyúr

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16929) Yofej75 válasza Saccco (#16928) üzenetére


Yofej75
aktív tag

:C

Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért ide írom, hogy "Azt nem írhattam ide, hogy "nincs aláírásom" ezért..."...

(#16930) Janix12 válasza CHIPman (#16925) üzenetére


Janix12
aktív tag

Köszi!
Ezzel már futottam egy kört. Fizetős...
Valami más?

(#16931) HornedReaper válasza Saccco (#16915) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Én is észrevettem, hogy a BMG tolja be az anyagot rendesen, ahol a falaknál voltak kis rések a gyári extruderrel, itt kitölti szépen. PETG-nél biztosan túl sokat is tol 100% flow-val, mert nyomtatáskor látszik hogy az infill a fal fölé dudorodik.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#16932) Mr.Csizmás válasza Janix12 (#16930) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem fizetős, ha magán/hobbi célra regelsz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16933) MASSlag válasza 2thletme2day (#16875) üzenetére


MASSlag
tag

Nekem nagyon bevált, eddig a legjobb amit használtam. Én alu csőből hajlítottam a fúvókát (kellett hozzá nyomtatni egy készüléket) kézzel pedig kifurkáltam. A hanghoz egyébként sokat tesz hozzá, hogy nagyon rezeg a pumpa, ha bedobozolod akkor egész jól lehet kezelni a hangját. Pl. így: LINK azzal a különbséggel, hogy én raktam bele hűtést, mert nagyon tud melegedni.
Egyébként én csak bridge esetén hajtom 100%-on egyébként 50-60%-on.
Nekem a Bed helyére van bekötve, mivel a bed-em már eleve mosfet-es.
Nálam a fő cél az volt, hogy fűtött kamrában is működjön, de végül a Kossel-en is maradt mert jobban működik, mint a blower.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#16934) Saccco válasza HornedReaper (#16931) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kalibráld be a falvastagságot. PETG-nél így már nem is szőröz.
Nyomtathatod mindjárt 83-84%-os flow-val.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16935) elvakúlt


elvakúlt
csendes tag

Üdv mindenki!
Slic3r vagy PrusaSlicer-ben van olyan lehetőség, hogy több egyszerre nyomtatott apró modellnek, eltérő beállításokat adjunk?

(#16936) Janix12 válasza Mr.Csizmás (#16932) üzenetére


Janix12
aktív tag

Nekem valami licence-re hivatkozik és emiatt nem szeleteli fel a modellt...
Én csinálok valamit rosszul?

(#16937) izisz válasza Janix12 (#16936) üzenetére


izisz
senior tag

(#16938) HornedReaper válasza Saccco (#16934) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem mostanában amúgy sem szőröz, csak kis blobok vannak amik körömmel is lejönnek :) Bár sokat nem is nyomtatok mostanában :DDD
Ender 3 Triangle BMG + V6 hotend + Triangle full metal titanium heat break

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#16939) Janix12 válasza izisz (#16937) üzenetére


Janix12
aktív tag

:R

(#16940) viki8


viki8
újonc

PLA nyomtatás közben eldugult a fúvóka a 3. napon. Lehet tisztítani, vagy cserélni kell? Ha lehet tisztítani, akkor hogyan? Van valakinek ebben tapasztalata? Köszi!
A nyomtató típusa: Creality Ender 3 Pro

(#16941) azbest válasza viki8 (#16940) üzenetére


azbest
félisten

mindent lehet, csak az erőfeszítés mértéke különböző :D

Először is nem árt rájönni, hogy miért dugult el. Az anyaggal valami kosz ment-e be, vagy nem is a fúvóka dugult el, hanem előrébb van probléma. Felmelegítve szét lehet csavarni. De néha az is segíthet, ha melegítés közben úgy húzod ki a szálat a nem szétszedett hotendből, hogy esetleg a koszt is vigye magával.

A kiszerelt fúvókából is ki lehet szedni melegítéssel a műanyagot, vannak még célszerszámok vagy kellően vékony tűvel is lehet próbálkozni. Egyébként meg 1 dolcsi körül kapni talán egy 10es csomagot. Érdemes tartaléknak berendelni.

(#16942) Reggie0 válasza viki8 (#16940) üzenetére


Reggie0
félisten

Elvileg adtak hozza tartalekot, azt csavard be, aztan lehet szoszmotolni az elozovel. En DCM+Aceton-al szoktam kioldani belole a muanyagot, a maradek raegett cuccot mechanikailag kell eltavolitani.

(#16943) viki8 válasza Reggie0 (#16942) üzenetére


viki8
újonc

Köszönöm szépen a válaszokat! Megnézem!

[ Szerkesztve ]

(#16944) CHIPman válasza Reggie0 (#16942) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Soha nem értettem miért jó félinformációkat segítségként leírni, ráadásul még ezerszer fel lehetne használni, ha valaki rákeres. Rágugliztam, mi az a DCM, és akárhogy írom be, nem tudok rájönni mi az. Neked pedig csak le kellett volna írnod egy kifejezést a rövidítés helyett. Gondolom nem a növénytrágyára kell gondolni.

Szerk: Negyedik variációs guglizásra meglett, hogy diklórmetán oldószer, bár még mindig nem lennék benne biztos, hogy erre gondolt a költő.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#16945) Saccco válasza viki8 (#16940) üzenetére


Saccco
nagyúr

95%, hogy a fúvóka felett lesz a dugulás.

Fűtsd fel, tekerd szét és nézd meg. Kezed ne égesd el.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16946) Zsolt74 válasza viki8 (#16940) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Simán gáz felett ki lehet égetni belőle, mikor a fúvóka vörösen izzik akkor már jó.
Utána a maradék hamut egy fogpiszkálóval eltávolítod belőle.

Zsolt

(#16947) Joshi


Joshi
titán

Sokan azzal szívnak hogy nem tapad rendesen le az anyag az asztalra. Na én pont az ellenkezőjével szívok. Olyan szinten letapad a gyári Anycubices matricára az anyag, hogy úgy kell levésnem róla még ~90-100 fokos asztalhőmérsékletnél is. Van valami bevett gyakorlat erre?

(#16948) energy4ever válasza Joshi (#16947) üzenetére


energy4ever
addikt

Nalam is ez volt... Uveglap megoldas. :K

(#16949) DiszNóÓl válasza Joshi (#16947) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

20-30 foknál nálam már lejön könnyen ("elengedi") :U

HATER

(#16950) vizimento


vizimento
senior tag

Ilyen vagy ehhez hasonló "spring steel bed"et használt már valaki? Sikerült rávenni, hogy PETG tapadjon hozzá?
Szintezés ok. Gyári bed pl a túlzott tapadás miatt ment tönkre, feltépődött a nyomattal... :/
Gondoltam ezt a fémlapot nem tudja majd tönkretenni, csak ehhez meg tapadni nem akar :( Hajlakkot és papírragasztót próbáltam, de azok nem segítettek :(

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.