Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Látom megjelent egy új 1.1.5-ös alaplap az Ender 3-hoz, ami lehetővé teszi a plug & play cserét TMC2208-as vezérlőkre.

Ez érdekes lehet, próbálta már valaki? Jelenleg most dampereket is használok, de így eléggé melegednek a motorok, mert nyomtatott a damper mount is. TMC2208-as vezérlőkkel a damper már feleslegessé válik? Hűtőborda nem fér el sajnos az Y tengely stepperjén.

Van egy olyan problémám is, hogy nem tudok túl gyorsan nyomtatni, mert azonnal jelentkezik a clog az extrudernél. Ami bejött az kb 40mm/s. Igaz, ez PETG-nél jelentkezik. Ezt a problémát megoldaná egy Trianglelab-os BMG extruder? Vagy esetleg valami más? Én úgy látom, hogy bőven szép lenne a felület jóval nagyobb sebesség mellett is.

Most jutottam el odáig, hogy szeretnék ABS-t is nyomtatni, amihez be fogok szerezni Ikea Lack-et. A vezérlést érdemes a dobozon kívülre helyezni, vagy elbírja azt a 40-45 fokos hőmérsékletet?

(#17802) Joshi válasza DarkByte (#17800) üzenetére


Joshi
titán

Ugyan ezeket tapasztalom én is pedig nekem Kossel Deltám van. A nem túl tagolt tárgyakat gond nélkül tudom nyomtatni, de van úgy hogy egy-egy beállítás más eredményt hoz attól függően hogy mit nyomtatok. Lehet jobb lett volna LCD/DLP/SLA nyomtatót venni, de gondolom azokkal is vannak gondok.

(#17803) izisz válasza DarkByte (#17800) üzenetére


izisz
senior tag

Heatbreak csere, ahogy írják több fórumon. Ne vacakolj. Ha a jövőben mégis MMU-t használnál, még mindíg vissza tudod rakni ezt a HB-t és játszani vele. Addig kár szivatni magad.

(#17804) Gabesz87


Gabesz87
addikt

BLTouch-al kapcsolatban kérnék egy kis segítséget. Anno rendeltem hozzá hosszabító kábelt is, csak épp nem tudom összekötni a BLTouch kábelével, mivel ugyanolyan anya jellegű csatlakozó van rajta. Szóval kellene a két kábel közé valami apa-apa jellegű összekötő. ILYENRE gondoltam, nem tudom, ez jó-e? Kép alapján ilyesmire van szükségem. 2-es és 3-as is kellene.

Látok amúgy JST-XH és JST-PH számú csatlakozót. Mi a kül.? Melyikre van szükségem?

[ Szerkesztve ]

(#17805) Joshi válasza izisz (#17803) üzenetére


Joshi
titán

A Kossel Delta gyári Heatbreakjét érdemes lecserélni? Ha igen akkor konkrétan milyenre?

(#17806) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#17804) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ja, ok, a két csatlakozó közti különbséget már látom. Az egyik lábtávolsága 2 mm a másiké 2,5. Tolómérővel való mérés során úgy látom nekem 2,5-es kell, tehát az XH jelű. Jól megválaszoltam magamnak a kérdésemet :)

[ Szerkesztve ]

(#17807) DarkByte válasza izisz (#17803) üzenetére


DarkByte
addikt

Egyre jobban hajlok rá én is hogy rendelek egy olyat. Csak picit félek az átszereléstől, elég körülményesnek tűnik, és a hotend kábelek borzasztó törékenyek. De csak addig fog idegesíten, hogy előbb-utóbb meglépem. :D

(#17808) DarkByte válasza DarkByte (#17487) üzenetére


DarkByte
addikt

Apropó, erre nem reagáltam, ez a damper teljesen jó lett. Papír boltban vettem alá filc lapot, pillanat ragasztóval felragasztottam. Totál csendes a gép, főleg stealth módban. Így már éjszaka is merek nyomtatni. Még PLA-val toltam ki, de elég masszívra sikerült. Féltem hogy az összepattintásnál eltörik, de sokkal jobban bírja mint gondoltam.

(#17809) Mr.Csizmás válasza DarkByte (#17807) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

just do it :K

én se bántam meg eddig egy upgrade-t se, igaz a pénzlocsolás már művészet nálam a nyomtatóra :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17810) DarkByte válasza Mr.Csizmás (#17809) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez mondjuk akármilyen más hobbira is elmondható, hogy lehet itatni a bankókat vele :D
Egyébként mindent összevetve nagyon jó kis hobbinak néz ez ki, csak ámulok mint egy kisgyerek rajta mindig. És még igazából arra amire eredetileg vettem (mikro elektronikai projektekhez enclosure tervezés) el se kezdtem használni. Ott tippre ez a PLA nyomtatós dolog elő sem jön, mert jóformán csak folyamatosan rétegez.

Valahol olvastam olyan pletykát, hogy hamarosan jöhet az i3 MK4. Ha ennek van bármi valóság alapja, érdemes lenne várni egy kicsit mielőtt vásárolgatok, mert hátha többek között ezt a problémát is javítja, és akkor inkább upgrade kit-re gyűjtök. Idővel azért szeretnék MMU-t is venni hozzá, már látom nem fogom kibírni. :B

[ Szerkesztve ]

(#17811) dugesz77 válasza DarkByte (#17800) üzenetére


dugesz77
őstag

Nem véletlen a szürke Gembird a PLA? Pontosan ilyen hibákat tapasztaltam én is vele.

(#17812) energy4ever válasza dugesz77 (#17811) üzenetére


energy4ever
addikt

Nalam a szurke verbatim volt ilyen... :DDD
Letezik hogy a szurke szin atka ez? :B

(#17813) izisz válasza Joshi (#17805) üzenetére


izisz
senior tag

Ezt a kérdésed passzolom, fent a Prusa gépről van szó, ahol a "szakik" már szénné vizsgálták a kérdést és tényleg arra jutottak, hogy Prusa papa változtatott a HB belső formáján az MMU "kompatibilitás" miatt, ám ez sokaknak okoz inkább fejfájást.
Szóval hacsak nem Prusa MK3S-ből való HB van a kosseleden, akkor téged nem ez a történet érint :)

(#17814) gerleimarci válasza DarkByte (#17800) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Heat breaket érdemes cserélni és a Noctua venti száműzni, mert halknak halk, de nem is nagyon tolja a levegőt.
Bár ha csak PLA-t nyomtatsz, akkor lehet érdemes lenne teflonos heatbreaket venni. Olcsóbb és akármennyi retractot bír dugulás nélkül.

(#17815) DarkByte válasza dugesz77 (#17811) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem egyértelmű hogy ki gyártja. Mert Prusa dobozban van ugyan, de olvastam olyat, hogy ezeket a nem Prusament-eket néha úgy címkézik át valami beszállítótól. A drum-on sincs annál több információ mint ami a doboz fülén olvasható a fehér címkén.

izisz, gerleimarci: köszi a tippeket. Azt írják közönséges E3D V6 heatbreak-re cserélve el kell hogy tűnjön a probléma. Ez nem is egy óriási tétel. Tényleg csak az átszerelés idő és kockázati tényezője miatt nem rendeltem még meg körülbelül :) Amúgy itt Szegeden egy helyi boltnak van is készleten mint most néztem.

[ Szerkesztve ]

(#17816) Thowra123


Thowra123
tag

Üdv!
Küzdök a nyomtatóimmal de sehogy se akarnak megfelelő minőséget alkotni. Kicsit visszább a linkelt damperhez hasonló a felület de nem ennyire durva. Hasonló a jelenség Anet A8 és épített gépnél is.
A gépek:
Anet A8
-többféle filamenttel, paraméterekkel próbálva
-"X" függetlenítve a "Z" től
-csapágyak, szíjak rendben.
-elmozdulások, asztalszint melegen "kiórázva"
-extruder kalibrálva
-hőmérséklet ellenőrizve (torokba letolt hőmérőszonda szerint ok)
-Arduino+Ramps Marlin 1.5 és SKR V1.3 Marlin 2.0 is hasonlót produkál.
-Továbbító görgő cserélve, kapaszkodik rendesen.
-motoráramok, motormeghajtók cseréje, 12V/24V átalakítás próbára nem segített
épített gépnél hasonló próbálkozások kivéve az "X" függetlenítést mert más konstrukció.
Ez eredetileg is 24V ról üzemel kivéve az asztalt mert az 230V os.
A méretek 0,1mm re jók de akkor is rossz a felület.
Van esetleg ötletetek?

saját kép:

(#17817) kulu22 válasza DarkByte (#17800) üzenetére


kulu22
aktív tag

A heatbreak sztem ugyanaz mindegyiknél (mmu, sima), standard E3d, a benne lévő PFTE cső más. Nekem most egy Bear Prusa van összerakva (gyakorlatilag csak a váz más) de nem találkoztam ilyesmivel. Igaz, PLA-t hosszan nem nyomtattam és a heatbreak is titánium és egy réz blokk van alu helyett (E3D-k). Viszont futottam már bele olyanba máshol, hogy termisztor 15 fokkal többet mutatott mint a valós érték és így a fej is hűvösebb volt mint kellett volna. Érdemes lehet ellenőrizni valami alkalmas eszközzel.

(#17818) kulu22 válasza DarkByte (#17815) üzenetére


kulu22
aktív tag

Anno (kb. 1 éve) tőlük származott a sima prusa filament: [link]

(#17819) DarkByte válasza kulu22 (#17817) üzenetére


DarkByte
addikt

A linkelt videóban mutatják hogy az MK3/MK3S-hez Prusa-ék belenyúltak a standard E3D design-be, és a hotend felett nem sokkal 2mm-ről 2.2mm-re tágul a heat break. A standard E3D V6-on ez végig 2mm.

Sajnos nincs eszközöm még, amivel a hőmérsékletet ellenőrizni tudnám. Viszont van temp. kalibráció a nyomtató menüjében, azt lehet végigzavarom rajta a napokban.

#17818: a dob formája egyezik itt némelyikkel, de ez gondolom nem sokat árul el :)

---

Egyébként ma is nyomtattam autós tartót telefonhoz PETG-ből, igaz ez csak 2ó 40p körül volt, de teljesen hibátlan.

Ezt szabtam testre a OnePlus 6T-hez. Autóban még mondjuk nem próbáltam, de a telefon belemegy, igaz cipőkanállal mert hagyhattam volna rá egy kis pluszt. De mindegy, legalább nem fog lötyögni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#17820) pirosvilamos válasza DarkByte (#17819) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szabnál nekem egyet OnePlus 5T-hez?

Előre is dankesün :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#17821) DarkByte válasza pirosvilamos (#17820) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem ismerem az 5T méreteit, illetve én úgy mértem az enyém, hogy a gyári bumper-je rajta van (fektetett méret: width/szélesség=160, height/magasság=80, depth/mélység=1, slots/oldalsó lyukak száma=1). A fenti oldalon ha megnyomod az "open is customizer"-t és beírod az adatait akkor kapsz egy saját objektumot. Azt letöltöd és akkor megkapod a tartó stl-jét. Az mellé még bedobtam a slicer-be az eredeti fájljai közül a vent clip-et, amiből az elfordítottat javasolják nyomtatni mert az erősebb (kell hozzá support).

[ Szerkesztve ]

(#17822) DarkByte válasza DarkByte (#17821) üzenetére


DarkByte
addikt

depth/mélység=10 amúgy, csak nem figyeltem és letelt az idő :(

(#17823) energy4ever válasza fape (#17706) üzenetére


energy4ever
addikt

Nalam par cm-er utan csomot kotott ra a nyomtato... :(

(#17824) fape válasza energy4ever (#17823) üzenetére


fape
senior tag

Nézzük a jó oldalát erő legalább volt.
Az viszont nem derül ki a képről, hogy az tört kék közdarabnak a törése az ok volt vagy okozat: Azaz begyűrődött és elmozdult majd eltört vagy elmozdult/eltört és azért gyűrődött be. Nem ért hozzá a fogaskerékhez?

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17825) energy4ever válasza fape (#17824) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem ert hozza. Marmint mikor nem tudta adagolni, akkor tores utan mar igen.
Most csinaltam egy masodik probat, erosebb anyagbol, ugyan az, csak mashol tort el... :DDD Bejarattam a mostanit, filament nelkul, majd filamentel adagoltam ki-be par metert, hogy ha esetleg bele is er, daralja le a felesleget. TPU-val egybol tort megint!

Proba 2:

(#17826) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Találtam pár "csodálatos" 3D nyomatót. Megszeretném tudni, hogy melyik ajánlott ezek közül leginkább? Hobbi szinten szeretnék nyomtatgatni kis műanyag vackokat magamnak, esetleg burkolatokat arduinozáshoz. :R

Sintron TW-101
Prusa I3 Pro
Anet 3D
Geeetech Wood

Köszönöm! :R

(#17827) imibogyo válasza zsolti_20 (#17826) üzenetére


imibogyo
veterán

Én ezekkel nem foglalkoznék a helyedben. De írtam... ;)

[ Szerkesztve ]

(#17828) Reggie0 válasza DarkByte (#17800) üzenetére


Reggie0
félisten

Probald meg valtoztatni a heatbreak hutobordajanak huteset valtoztatni. Ha jobban hutod, akkor a reszben olvadt zona lentebb kerul, igy mar lehet nem kerul fentre olvadt filament ami akadhatna. De az is lehet, hogy a hutes csokkentese segit, mert az akados reszen lagyabb lesz a filament es meg bele lehet eroszakolni.

(#17829) Reggie0 válasza energy4ever (#17825) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem a TPU megakad ezekben a nyomtatott filament vezetokben, mivel belul nem sik a furat felszine. Probalj meg kisebb lukkal nyomtatni es felfurni, de a legjobb ha ptfe vagy acelcsoves betetet teszel oda. Esetleg rezcso is jo.

(#17830) gerleimarci válasza zsolti_20 (#17826) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

(#17831) fape válasza Reggie0 (#17829) üzenetére


fape
senior tag

Ez pl olyan amiben PTFE van végig.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17832) nyogo83


nyogo83
senior tag

Sziasztok!

2 eve koltozes miatt felreraktam a nyomtatomat (Anet A6, eleg sokminden le lett cserelve, hotend, motorvezerles, auto szintezes, GT2 szij+fogaskerekek, Merlin fw meg talan valami 1.X, mar nem is remlik sokminden).

Most ujra lenne hely eloszedni es beuzemelni, de ez a 2 ev total kiesett minden teren.
Mi az amit erdemes lenne rajta atneznem ennyi allas utan, illetve gondolom valamelyik stabil Merlin fw-t felrakni aztan csokolom?

Van meg hozza kb 3-4kg filament(2017-es PLA/PET-G), ami igaz hogy egy lezarhato muanyag dobozban volt, de gyanitom kuka, ugye? :(((

[ Szerkesztve ]

(#17833) dugesz77 válasza nyogo83 (#17832) üzenetére


dugesz77
őstag

A filament még elvileg menthető. Éppen nemrég volt egy videó amiben több mint 7 éves filamentel nyomtatnak.

(#17834) Janos250 válasza Mr.Csizmás (#17762) üzenetére


Janos250
őstag

Köszi mindenkinek az öreg Anet A8-hoz a segítséget, az általatok leírtakból kiindulva lett meg a banális hiba: kicsúszott a termoelem a helyéről.

Újabb elakadáshoz kérek segítséget:
Filament befűzve - némi küzdés után - viszi is rendesen.
Home-ba állítva rendesen mozgatja a fejet, de ha file printre állítom, akkor úgy csinál, mintha nyomtatna (printing, és komótosan számolja is a százalékokat), de meg se mozdul a fej, nem jön kifelé a filament se.
Mi a csuda lehet vele?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#17835) azbest válasza nyogo83 (#17832) üzenetére


azbest
félisten

ahogy nézem nincs gumikerék, ami állásában megülne... gondolom egy általános átnézés, olajozás, leporolás... csatlakozók ellenőrzése nincs-e oxidálva... csavarok, szíjak feszessége...

filamentnél valamelyik fajtánál jól tesz, ha 50 fokos sütőben valamennyi ideig szárítják, mert felszívhatott sok párát.

(#17836) nyogo83 válasza azbest (#17835) üzenetére


nyogo83
senior tag

Az alap dolgokat atnezem, filamentet meg megtartom mindenkepp. Ami tuti, veszek egy uj tekercset es azzal allitom be a nyomtatot, nehogy a regi szivasson meg.

Kozben meg probalok visszaolvasni par ezer hozzaszolast, mi az amibol kimaradtam :DDD

(#17837) imibogyo válasza nyogo83 (#17836) üzenetére


imibogyo
veterán

Én épp most kezdek (újra) egy hasonló projektet Anet A6-al. A napokban néztem át a fentebb már említett dolgokat és érkezőben vannak a fém vázhoz is az elemek (egyedi, "kocka" gép lesz a végeredmény) a többi alkatrész viszont egyelőre gyári lesz (alaplap, motorok, hotend, extruder, asztal stb.). Van még egy Titan direct + e3d v6 párosom (koppintások persze) amit majd fel szeretnék használni, de nem igazán tudtam még időt szakítani a közdarab megtervezésére. Nekem mondjuk az alap hotend + extruder párossal sem volt bajom a minőséggel és a sebességgel PLA-val nyomtatva. ;)

(#17838) nyogo83 válasza imibogyo (#17837) üzenetére


nyogo83
senior tag

A gyari hotend/extruder minoseggel en is tokeletesen meg voltam elegedve, foleg miutan a gyari muanyag szeru szij helyett kapott egy rendes GT2 szijat+bordaskerekeket+a motoroknal a helikalis tengelykapcsolokat kicsereltem muanyagbetetesre.
Plusz kapott a hotend kulon MOSFET-es vezerlest, mert a gyari lapon levot nem akartam hogy kinlasztani a pici hutese miatt.

Remlik, hogy vettem hozza E3D v6 hotendet, ami kb bontatlanul ott van az Igus linearis csapagyakkal egyutt.

Mivel tok jo minosegben nyomtatott, igy nem is igyekeztem annyira a hotend+csapagy upgrade-el, de lehet most mielott beuzemelem megcsinalom.

Azt tudom, hogy az auto level sensorral (nem BL touch, hanem induktiv szenzor) sokat szivtam a Marlin fw-el, hogy belojjem. Raadasul akkor a Marlint is csak ISP programozon keresztuli piszkalassal sikerult mukodesre birni, bootloader ujrairassal.

(#17839) imibogyo válasza nyogo83 (#17838) üzenetére


imibogyo
veterán

Na a rendes szíjak beszerzése még hátravan, jó hogy mondod. MOSFET-ek, normális orsók, új elektronika dobozolás, bootloader, Marlin égetés pipa. Auto level nincs, de mivel igazából soha nem éreztem ennek hátrányát, így most sem tervezem kiépíteni. Még van egy csomó apróság mire összerakhatom (alapból vagy 30-40 nap mire a vázanyag megérkezik), de a korlátozott szabadidő miatt nincsenek illúzióim, hogy mikorra lesz kész a gép... :K

(#17840) izisz


izisz
senior tag

Kísérletező kedvűeknek: non-planar printing, modded slic3r

(#17841) csadi0011 válasza izisz (#17840) üzenetére


csadi0011
őstag

Már többször akartam kérdezni erről. Én szerintem rápróbálok. :R

[ Szerkesztve ]

(#17842) consono válasza izisz (#17840) üzenetére


consono
nagyúr

Nagyon érdekes! Megnéztem volna deltával is a nyomtatást...

"In God we trust. All others must bring data"

(#17843) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, lévén nekem nincs sok tapasztalatom 3D nyomtatás terén. Kolléga szabadságon, feladat meg kiadva, hogy nyomtatni kell a fájlt.
Ultimaker 2 Extended+ nyomtatóról lenne szó. PLA alapanyaggal.
[link] Így nyomtat.
Mi lehet a gond? Alsó fűtés 60 fok, felső 210 fok. A sebességet visszavettem 80%-ra, mert az elején nem jól tolta neki az anyagot (nem tapadt úgy, kicsit szaggatva, de folytonos vonal), így egy kicsit szebben tolta neki az anyagot. De mnt látható nem igazán jött össze. 0.4-es a fúvóka.

(#17844) Zsolt74 válasza izisz (#17840) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ehhez valami spéci hosszú vékony fűtött fúvóka lenne jó.
Mert akkor magasabbat is lehetne nyomtatni vele.
Az air brush nozzle már jobb lenne mert az kb plusz 1 cm-el nagyobb.

Zsolt

(#17845) izisz válasza Zsolt74 (#17844) üzenetére


izisz
senior tag

Igen, jó meglátás :K

(#17846) Saccco


Saccco
nagyúr

Tervezgetem, hogy hogyan fogom rávenni az Octoprint-et, hogy kezelje a HD webkamerámat... erre találtam egy tutorial-t, ahol azt mondja a figura, hogy olyan a config, hogy arra vált rá, ami rajta van. Gyors teszt céllal rádugtam a kamerát és tényleg egyből arra kapcsol. :Y :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17847) zsolti_20 válasza gerleimarci (#17830) üzenetére


zsolti_20
senior tag

Ezen a Tevo Tarantula Pro-n van valami amit egyből érdemes kicserélni? Vagy ez így rendben van ahogy jön a csomag? :R

(#17848) imibogyo válasza zsolti_20 (#17847) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem az ilyen elrendezésű gépeknél általánosságban javasolható első mod a váz megerősítése. Lehet nélküle élni, de még a "kocka" Ender-5-öm is profitált a "lesúlyozásból" és a derékszög megerősítésekből (mondjuk én nem nyomtattam, de ez végülis mindegy)... ;)

(#17849) kzkz válasza Saccco (#17846) üzenetére


kzkz
őstag

Pontosan milyen kamerát használsz?
Én túrtam a netet, hogy melyik kompatibilis az S912-es chipset-tel, meg az adott linux kernel-lel, meg az octoprint-tel, de végül feladtam, és megrendeltem egy olcsót :DDD Remélem össze tudom lőni vele.

(#17850) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Végül képbe került egy baráti ajánlásból egy másik 3D nyomtató is.
Melyik ajánlott inkább? Creality Ender 3 vagy TEVO Tarantula Pro? :R

Kb egy árban van a két nyomtató, kinézetre is hasonlóak. De hátha észre vettek valami különbséget a tapasztaltabbak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.