Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16451) Joshi válasza Saccco (#16450) üzenetére


Joshi
titán

:R

(#16452) Tankblock válasza Holleanyo (#16447) üzenetére


Tankblock
aktív tag

yepp,

Arduino IDE-n + Arduino UNO kíséretében Marlint, mert nem volt benne thermal protection....

A configurálás a nehézkes utána, ha megvan a séma telepítve az Arduino IDE ben akkor csak fordít letölt:

[link]

Release the Beast....

(#16453) TheProb válasza energy4ever (#16443) üzenetére


TheProb
veterán

Igen, kellemes csalódás volt. Van negatív tapasztalatom, pl Spemall-lal. De ez tök jó. Úgy sikerült kisírni ezt az ultrabase lapot, hogy nem a gyári szett része. Szóval küldtek egy kb. 5-8e értékű upgrade-et. Én először csak kupont/discount-ot akartam volna rá, mert amúgy is szemezgettem vele. De így jól jártam, szerintem.

(#16445) Sayiid919: Hát, nekem ugye Pro van, ami a mégneses asztallal jön. Mivel azt nem akarom Qkázni, így arra fogom csak rárakni.

Btw: TechingTech mánesasztalos tesztjéből az jött ki, hogy igazából magas hőfokon (80+) sem veszti el a mágnesességét a lap. Miután kihült, újra "tapadt". Aztán lehet, hogy 100x nyomtat így, akkor már gyengül, ki tudja.

(#16447) Holleanyo: Nekem TH3D féle van most fent.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16454) Holleanyo válasza Saccco (#16448) üzenetére


Holleanyo
tag

Persze, valamennyire megy az angol és van aki segítsen, csak elvesztem egy kicsit.
Ez alapján próbáltam: [link]
Lefut szépen a flash, de az ellenőrzés már nem és el sem indul az alaplap.
Arra gyanakszom, hogy a rádugott programozó modulnak nem passzol teljesen a láb kiosztása?...
A lényeg tömören: Van egy USBASP programozó modulom + Rpi3+ + Octoprint + van egy kékhalál állapotában lévő Ender3 :)
Szeretnék egy új FW-t rátenni egy mások által kipróbált, egyszerű módon.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#16455) Saccco válasza Holleanyo (#16454) üzenetére


Saccco
nagyúr

Bootloader-ed akkor van?
Tegyél fel egy sima Marlin-t. Jobban jársz vele, mint egy ilyen kínaikituggyamivel.

szerk.:
Úgy nézem amit TheProb linkelt ott is normális flash-eléssel kerül fel, inkább egy ilyesmi útmutatót kövess.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16456) 2thletme2day válasza Joshi (#16446) üzenetére


2thletme2day
őstag

Anno a szintezés volt az egyik oka annak, hogy eladtam a Kosselt. Egyszerűen sosem tudtam belőni rendesen az első réteget. Vagy felszántottam az asztalt vagy a levegőbe nyomtattam. De ha sikerült az első réteget letapasztani és nem felszántani a fejjel az asztalt akkor nagyon szép dolgok készültek a Kossellal. Jelenleg Anycubic Predatorom van Marlin 2.0-val. Ugyanazzal a "szenzorral" jött ez a nyomtató is mint a Kossel. A Predatornál az első szintezés óta tökéletesen nyomtat a gép. Kosselre is felpattintható egy frissebb Marlin amivel szerintem kevesebb probléma lehet a szintezéssel.

(#16457) Holleanyo válasza 2thletme2day (#16456) üzenetére


Holleanyo
tag

Megpróbáltam a Marlint felrakni. Szépen lefordította az Arduino IDE, de a feltöltés nem sikerült. Ezt a hibaüzenetet dobta ki: (próbáltam a programozó modulon és USB-n keresztül is. :( Mi a gond?
avrdude: Version 6.3-20171130
Copyright (c) 2000-2005 Brian Dean, http://www.bdmicro.com/
Copyright (c) 2007-2014 Joerg Wunsch

System wide configuration file is "C:\Users\Documents\ArduinoData\packages\arduino\tools\avrdude\6.3.0-arduino14/etc/avrdude.conf"

Using Port : COM1
Using Programmer : arduino
Overriding Baud Rate : 115200
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0x81
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0x81
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 3 of 10: not in sync: resp=0x81
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 4 of 10: not in sync: resp=0x81
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 5 of 10: not in sync: resp=0x81
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 6 of 10: not in sync: resp=0x81
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 7 of 10: not in sync: resp=0x81
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 8 of 10: not in sync: resp=0x81
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 9 of 10: not in sync: resp=0x81
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0x81

avrdude done. Thank you.

Probléma az alaplapra feltöltéskor. Nézd meg a http://www.arduino.cc/en/Guide/Troubleshooting#upload -t javaslatokért.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#16458) Saccco válasza Holleanyo (#16457) üzenetére


Saccco
nagyúr

A megfelelő alaplap és programozó van kiválasztva az Arduino IDE-ben?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16459) TheProb válasza Holleanyo (#16457) üzenetére


TheProb
veterán

Ahogy már írtam, nemrég írtam erről. Not in sync-es hibát nekem akkor dobott, mikor nem megfelelő board volt kiválasztani. Az én esetemben az termék aliexpress-es oldaláról kellett leszedni a specifikus fájlokat és bemásolni az arduino folder megfelelő helyére. Szerintem itt is hasonló lehet a gond.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16460) Joshi válasza 2thletme2day (#16456) üzenetére


Joshi
titán

Most már eldöntöttem hogy Kossel lesz, ha nem gond akkor kérdeznék ha eljön az ideje. Szerencsére Zsolt74 fórumtárs is sokat segít/ett. Ez a videó egyértelműen azt erősíti bennem hogy jó lesz ez a Kossel.

(#16461) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

halp:

ender 3 alaplap digitális modell, STL, OBJ, stb. (tervezéshez) elérhető? vagy valakinek megvannak a pontos méretei + csavarhelyek? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16462) Saccco válasza Joshi (#16460) üzenetére


Saccco
nagyúr

#9809

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16463) TheProb válasza Mr.Csizmás (#16461) üzenetére


TheProb
veterán

Creality github oldalát nézted? ott van fent majd minden alkatrészről/komponensről modell.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16464) Joshi válasza Saccco (#16462) üzenetére


Joshi
titán

Most megint elbizonytalanítottál. :O Nem véletlenül kérdezek tőletek hogy milyen gépet érdemes venni. Pont azért kérdezek, mert nagyon is tudom, hogy minden gyártó el akarja adni a sz@rját.

(#16465) TheProb


TheProb
veterán

Bár már nagyon vissza akarnám fogni a nyomtatóra való költekezést, de a héten berendeltem egy BMG klónt. Remélem upgrade lesz...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16466) Saccco válasza Joshi (#16464) üzenetére


Saccco
nagyúr

Erre tudok válaszolni.

Minden gép annyira jó, amennyire az azt működtető felhasználó az!

Ez már párszor bizonyítást nyert. Láttam Tarantulá-val nyomtatott tökéletesen átlátszó vázakockát. Láthattunk rengeteg csodát, amit a piromán Anet A8-cal követtek el.
Ha érzed magadban az erőt, hogy megoldjad a problémákat, akkor mindegy milyen gépet veszel.

A Kossel jó cucc. Az Anyvubic általában jókat gyárt. Utóbbi igaz a Creality-re és a TEVO-ra is, meg még egy sor másik gyártóra. Amelyik gép mögött van felhasználói bázis, azzal könnyebben lehet boldogulni, az elején. Egy idő után mindegy, mert egy elv alapján mennek. Kell egy kis idő, hogy az ember agyában átkattanjon az a kapcsoló, ami után értelmet nyernek a dolgok.

Ha felhasználóbarátabb dolgot keresel, akkor ott van a Prusa MK3i. Ki van hegyezve az egyszerűségre és ki van maxolva az ilyen forma gépeken elérhető minőség szempontjából. Persze ennek ára is van, a Know-How pénzbe kerül vagy a felhasználó idejébe.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16467) Mr.Csizmás válasza Joshi (#16464) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

én kossel-el kezdtem, lehet hiba volt, de sokat tanultam, és azért adtam el, mert elvesztettem ideiglenesen az érdeklődésemet. ha nem lenne ender 3, most simán vennék. annyi hogy a mozgatókarok érzékenyebb dolgok. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16468) Joshi válasza Saccco (#16466) üzenetére


Joshi
titán

"Ha érzed magadban az erőt, hogy megoldjad a problémákat, akkor mindegy milyen gépet veszel."
Ha emlékeznél az első kérdésemre, akkor bizonyára nem írtad volna ezt. Pont az lenne a lényeg, hogy ne kelljen a fél gépet kicserélni ha kiadok egy valag pénzt. Ok hogy egy-két alkatrészt cserélni kell, na de ne égessem el a pénzt fölöslegesen. Ha nem létezik ilyen 3D nyomtató 60-120k között, akkor elengedem a témát.
Az viszont számomra nevetséges, ha egy user ha kell ha nem akkor is kicseréli a nyomtatója felét Aliexpresses cuccokra mert úgy jobb. Addig is olyan volt, csak azután mégolyanabb. Nem tudom érthető-e miről beszélek.

(#16469) Joshi válasza Mr.Csizmás (#16467) üzenetére


Joshi
titán

Nekem ebből az jön le hogy sz@r a Kossel és jobb az Ender 3. Vagyis ne vegyek Kosselt? :F

(#16471) Paserák Gőcs válasza Joshi (#16469) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Szia!
Nekem Ender 5-öm van.
Lassan két hete nyúzzuk egymást, és minden percét élvezem, még azokat is, amikor valami kudarc ér.

Annyit tennék hozzá a vitához, hogy a ~100eFt körüli átkategóriában kapható nyomtatók többsége elfogadható minőségű nyomatokat készít, ha nem akarsz többet áldozni rá.
(Na jó, én már induláskor felraktam az alu extrudert, mert a videókon az ment, hogy intenzív használat alatt 1-2 hónapon belül tönkremegy a gyári.)

Ha gond nélküli minőségi nyomtatásra vágysz, az egy másik árkategória.Innen válogathatsz:[link]

(#16472) Joshi válasza Sayiid919 (#16470) üzenetére


Joshi
titán

Figyelj nem vagyok hülye, tisztában vagyok azzal hogy olcsón többnyire csak sz@r van. Én azt gondoltam, hogy az évek alatt kialakult egy tapasztalat, ami alapján mer ajánlani valaki kisebb átalakításokkal egy gyártót + modellt. Ehelyett megy a halandzsa. Számomra ez fura. Félreértés ne essék, én gyakorlati ember vagyok. Van érzékem a megmunkáláshoz, forgácsoláshoz (CNC). Eleve szerszámkészítő a szakmám, tehát ezek nem idegen dolgok. Csak hát akkor még mindig ott tartunk hogy célszerűbb építeni egy 3D nyomtatót mint venni? :F

(#16473) Reggie0 válasza Joshi (#16468) üzenetére


Reggie0
félisten

En ender 3-ra uveget csereltem es egy attetelt raktam az extruderre, de amugy minden gyari. Heti 1 kg-ot nyomtatok, majdnem 0-24 megy a gep. 2 honap alatt csak az extruderkaron levo furat kikopasa volt az egyetlen komoly hibam. De masok sokkal tobb problemaval talalkoztak. Szoval igazabol a szerencsetol is fugg milyen gepet fogsz ki. Bar nekem 3-bol 3 (ender 3) geppel volt szerencsem, lehet a forras volt jo :)

[ Szerkesztve ]

(#16474) Joshi válasza Paserák Gőcs (#16471) üzenetére


Joshi
titán

Nincs itt vita, én csak kérdezőként vagyok itt. Nehezményezem, hogy a 3D nyomtatás még mindig kísérleti stádiumban van. Azt hittem hogy... ;]

(#16475) Reggie0 válasza Joshi (#16468) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha nem zavar a hosszu nyomtatasi ido, akkor nem kell a fel gepet cserelni. A bajok mindig az elegedetlenseggel es nagyobb sebessegnel kezdodnek. :)

(#16476) Mr.Csizmás válasza Joshi (#16469) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem, elég szépen produkált factory defaulton is. én voltam a csíra hozzá, hogy nem ástam bele magam előtte :B ha lenne felesleges pénzem és helyem, vennék újra valami deltát az ender mellé :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16477) izisz válasza Joshi (#16472) üzenetére


izisz
senior tag

"Célszerűbb" - eddig azt hiszem nem írtad, hogy mire akarod használni. Prototípus gyártás saját részre, megrendelésre? Használati eszközök gyártása otthonra/cégnek? Orvosi implant minőség otthonra vagy megrendelésre? Makettezés kis méretben? Comic con jelmez és kiegészítő gyártás?
Vagy csak ismerkedni akarsz a technikával kis befektetés mellett?

Mivel azt írod van tapasztalatod, inkább építs. Akkor olyan alkatrészeket válogatsz össze, amit jónak ítélsz. Sőt, alap ismerkedés esetén tegyél egy hotendet CNC-re és játsz vele. Nem feltétlen alkalmas a CNC tartósan erre, de kipróbálni ezt-azt megteszi - legolcsóbb megoldás.

Ha mégis venni akarsz, eddigi írásaid alapján Prusa MK3, Craftbot, Ultimaker gépekkel szemezz szerintem.
Megkapod a supportot, nem sok szalmaszálat kell keresztbe tenni a minőségi eredményért és a "halandzsát" sem kell olvasnod, beszélgethetsz a hivatalos supportot nyújtó kedves urakkal/hölgyekkel. (no offense)

2 éve még az Anet A8 volt divat, mert akkoriban nem volt túlkínálat. Elérhető áron, diy kit-ben akkor jó választás volt az a stílusú nyomtató. Ma már nem jó választás, árban és minőségben is jobb az Ender (is) például.
Monstanság, ahogy Saccco is írta, Tevo, Anycubic gépek, amik felkapottak (ezen ár sávban, kínai forrásból), mert bő a vásárló tábor, emiatt bőséges infót találsz róluk. Jó az anyag használatuk. És elkezdtek a gyártók foglalkozni a biztonsággal a maguk módján. Egész jó gépekkel jönnek ki.
Visszaolvasol itt fórumon, most épp az Ender 3, ami divat, mert faék egyszerű. Jó ár/érték arányú alapnyomtató. Ennyi, se több se kevesebb.
De értsd meg, hogy a hobby 3d nyomtatás azért (is) olcsó, mert nem plug&play, mint egy lézer nyomtató.
Megkapsz egy kit-et, összerakod, valahogy nyomtat (akár jól is alapból). Lehet, hogy neked meg fog felelni a minőség. Vagy elképzelhető, hogy az igényeidnek / elvárásaidnak / céljaidnak nem felel meg. Ekkor pedig mindenképp időt és pénzt kell beletenni, hogy olyan legyen a nyomtatás eredménye, amilyet szeretnél.

"többnyire csak sz@r van" - szerintem ez nem igaz. Minden 3d nyomtató jó a maga kategóriájában. Lerakja az olvadt hurkát oda, ahova kell? Igen. Hogy ezt milyen sebességgel, anyaggal, precizitással, minőségben, biztonságban teszi - ez már gépfüggő és nagy százálékban user függő IS.

[ Szerkesztve ]

(#16478) Joshi válasza izisz (#16477) üzenetére


Joshi
titán

Csak hobby céllal vennék mert érdekel, igazság szerint az se gond ha lassú, legalább is egyelőre. A Kossel azért tetszik, mert nem foglal túl sok helyet és a munkafelülete is optimális, ráadásul olcsó a maga nemében. Amit láttam videókat, ott jó minőséget készített, nekem megfelelne.
Lehet indulatból fogalmaztam, tudom nincs tökéletes megoldás. Na mind1, belevágok aztán majd lesz valami. :D

(#16479) Joshi válasza Mr.Csizmás (#16476) üzenetére


Joshi
titán

"én voltam a csíra hozzá, hogy nem ástam bele magam előtte"
Akkor legalább áruld el mint azóta tapasztaltabb felhasználó, hogy minek érdemes utánaolvasni a Kossel nyomtatóval kapcsolatban. Azt írták hogy a tálca szintezése lényeges, de nem értem mi lehet olyan bonyolult benne amikor a tálca ennél a modellnél fix. Akkor gyárilag nem sík?

(#16481) izisz válasza Joshi (#16479) üzenetére


izisz
senior tag

A kossel ún. delta nyomtató (delta robot mozgás kinematika).
Hiába sík és fix az asztal, a 3 kar pontatlanságából/kotyogásából/firmware közelítő számításaiból adódhatnak gondok az elején. Ezért nem szokás a delta nyomtatókat kezdőnek ajánlani. A benne rejlő lehetőségek kiaknázáshoz pedig 32 bites board ajánlott (vagy hagyományos 8 bites klipper-rel kombinálva)
Cserébe viszont ha sikerült megbarátkozni a sajtságaival, gyors, pontos (és a mozgása miatt kifejezetten érdekeszítő látvány, csak bámulni munka közben - szubjektív véleményem :D ). A fix asztal külön nagy piros pont ezeknél a gépeknél.

Én azt mondom, az Ender-rel nem nyúlsz mellé, teljesen jó választás :)

[ Szerkesztve ]

(#16482) Reggie0


Reggie0
félisten

Erdekes, a szurke szinu gembird sokkal erzekenyebb, mint a kek. Ugyan azon beallitasokkal tobb az anyaghiany vele.

A masik: ha leveszem a jerket, akkor nehez ket kastelyt osszeilleszteni, mert a kanyarokban anyagtobblet van. Ha felemelem, akkor meg a tegla nez ki csunyabban. Valoszinuleg a bowden lesz a ludas, tul sok feszultseg marad benne.

(#16480) Sayiid919: Par alkatresz es firmware modositassal fel lehet menni 305x235-re, csak a cr10 mini asztal kell hozza es az y tengely 2020-as profiljat es gt2-es szijat kell hozza cserelni. Hatranya, hogy 12V-os, tehat 50%-os pwm-re kell a biost korlatozni viszonylag nagyobb freki mellett. Esetleg egy induktivitas is befigyel melle.

[ Szerkesztve ]

(#16483) gerleimarci válasza Reggie0 (#16482) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ezért kell direkt extruder. Vagy legalább linear advance.
Bár én beszélek, az új nyomtatómnál egyik sincs, de emiatt nem is vagyok vele megelégedve :D

(#16484) TheProb válasza gerleimarci (#16483) üzenetére


TheProb
veterán

Ha már direct extruder. Ugye tegnap linkeltem, hogy rendeltem egy BMG-t. Gyári hotendhez lehet nyomtatni valami normális tartót, hogy átalakítható legyen direct-re?

Linear advance-en már én is gondolkodtam.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16485) Mr.Csizmás válasza gerleimarci (#16483) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

inkább mesélj hány alaplapod van már otthon ;] (fb)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16486) Mr.Csizmás válasza Joshi (#16479) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van pár kötelező tuning, mint alulról kiköltöztetni a lapot, 32 bitre csere, hotend, kábeltartó, vázmerevítések, gyakorlatilag az első 2-3 oldal thingiről ami ontopic. [link] na meg a gépet le kell súlyozni, vagy olyan helyre tenni, ahol nem remeghet, mert nagyon érzékeny rá.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16487) Reggie0 válasza gerleimarci (#16483) üzenetére


Reggie0
félisten

En meg varom az alkatreszeket hozza es valoszinuleg direkt extruder lesz.

(#16486) Mr.Csizmás: En arra gondoltam, hogy kiontetem a vazat olommal. Eleg olcso mutatvany par ezresbol megvan. Amugy a filament dob levetele sokkal tobbet szamit. 32 bites lap nem hinnem, hogy nagyon kene, ha szepen akarsz nyomtatni a 8 bites boven birja azt a sebesseget.

[ Szerkesztve ]

(#16488) dugesz77


dugesz77
őstag

Ender alkatrészekhez tudtok valami gyors/megbízható Alis eladót? A léptetőmotor damperen gondolkozom illetve pót ventiket is kéne vennem.

(#16489) Mr.Csizmás válasza Reggie0 (#16487) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fémipari QA/QC-s öcsém javasolta, hogy vegyek ólom, vagy acél/nikkel sörétet, tömjem ki, és nyomtassak hozzá dugókat lezárni. (amúgy gyártott nekem speckó allmetal béléscsövet a throathoz :DD)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16490) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Az mitől lehet, hogy másfél-2 óra után leáll a nyomtató thermal runaway hibával? Az okát tudom, hogy nagy a beállítotthoz képesti hőmérséklet eltérés csak azt nem, hogy ezt mi okozhatja. Már harmadszorra játssza el ezt velem. Az első nem tudom, hogyan zajlott. A másodiknál elkezdett túlfűteni, aztán túlságosan lehűlt majd ezután megállt. Most a beállított 200 fokról lement 190-re aztán mire visszafűtött volna addigra megint lekapcsolt. A mostanit okozhatta az, hogy bekapcsolt 100%-os fordulaton a tárgyhűtő és az hűtötte el de az első két alkalommal amikor ezt csinálta akkor épp a nyomtatások vége felé állt meg amikor már régóta dolgozott a tárgyhűtő is.

(#16491) Saccco válasza 2thletme2day (#16490) üzenetére


Saccco
nagyúr

PID tuning-ot kellene csinálnod. Ha nem oldja meg, akkor vagy a patron vagy a termisztor hibás.

A PID tuning-ot viszonylag közel az asztalhoz csináld és tedd a ventilátort maximum fordulatra.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16492) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#16489) üzenetére


Reggie0
félisten

Vannak olomonto emberek akik pl. a buvarok sulyait ontogetik, ok siman beletoltik. Meg talan olcsobb is, mint soretet venni. No meg surubb is es tuti nem fog lotyogni.

(#16493) gerleimarci válasza Mr.Csizmás (#16485) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Még csak 3 SKR van, (abból csak egyet kaptam mintának). A mini sample még úton van az extra aranyozott csili-vili TMC2208-akkal. Nekem hamarabb küldte, mint ahogy megvásárolható lett volna, de szokás szerint én kapom meg utoljára :DD
A mintába kapott TMC5160-al eljutottam addig, hogy megforgassam a motorokat, de nyomtatóba még nem került be. Pedig már mikor megígértem neki a review videót :)
Majd egy Pro-t is kéne kérnem just for fun :P
Ja az Odrive már final testingnél jár náluk. Lassan gyártásra kerülhet, ha minden jól megy. Már csak valami jó enkóderes motort gyárthatnának hozzá ;]
1.1 és 1.3 majd lesz eladó, csak megvárom, amíg megjön a TMC2208 szállítmány, azzal jobban elmegy.

Ez egy gyors Biqu beszámoló volt. Most átadom a szót az Endereseknek és a Voron blokk szerkesztőjének

(#16495) 2thletme2day válasza Saccco (#16491) üzenetére


2thletme2day
őstag

PID tuning már az első runaway előtt meg volt csinálva. Igaz nem olyan módon mint ahogy írtad. Tegnap este csináltam egyet a teljes fordulatos tárgyventivel de azt még nem teszteltem le. Milyen hibája lehet a termisztornak vagy a fűtőpatronnak ami csak mondhatni pillanatnyi mert utána akár közvetlenül újraindítva is fűt/mutatja a hőmérsékletet rendesen?

(#16496) Mr.Csizmás válasza Sayiid919 (#16494) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fw frissítés kell.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16497) Reggie0 válasza Sayiid919 (#16494) üzenetére


Reggie0
félisten

En az olvastam, hogy a legutolso generacioban van, amit februar ota arulnak. De ki tudja igaz-e. A githubukon nincs nyoma.

(#16495) Sputnyik123: Kontakthiba. Pl. szigeteloanyag maradt rajta a sorkapocsnal, vagy nincs elegge lecsupaszitva, igy nem a femet szoritja, hanem a szigetelest. Illetve lehet szakadt a vezetek, ami poziciotol/mozgastol fuggoen osszeer vagy megszakad. Esetleg maga a termopar is megrepedhetett. Vagy az is lehet, hogy rosszul van beszerelve es hozzaer valami femhez, ami rovidrezarja.

[ Szerkesztve ]

(#16499) Mr.Csizmás válasza Sayiid919 (#16498) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

usbasp = egy darab BethlenGabi

(avr, usbasp programozó néven guglizd itthon)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16500) Joshi


Joshi
titán

Itt egy video Kossel Deltáról, és igaz hogy nem értek jól angolul, de google fordítóval egész jókat mond róla a figura. Esetleg aki jól ért angolul az leírhatná nekem hogy mi a lényeg dióhéjban. THX. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.