Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

más: SKR board vs. octoprint, (rpi 3b+) sehogy nem akarnak összebarátkozni :U mi lehet a gond? sima usb kábel, ami az SKR-hez volt. GPIO összekötés kellene? (ja firmware-t sikerült felrakni rá, kész compiled-et adtak githubon)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17502) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#17501) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megfejtés: tx-rx-gnd kötögetés, 12-13. oldal innen: [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17503) DarkByte válasza Reggie0 (#17500) üzenetére


DarkByte
addikt

Hmm, valamelyik tutorial írta hogy a nozzle méretre érdemes állítani, ezért tettem 0.4mm-re. De akkor ezt kipróbálom majd :R

(#17504) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

Sajnos nem találtam full metal heartbreak a az ender 3-hoz (egy korábbi hozzászólásban javasoltatok egyet, de az Alis hozzászólásokat olvasva azt írták, hogy rövidebb mint az eredeti és mókolni kell egy picit), ezért úgy döntöttem veszek egy komplett nyomtatófej szettet (hotend-et).
Tudtok ajánlani olyat amivel lehet pla-t petg-t és bas-t is nyomtatni?

Thx! :R

[ Szerkesztve ]

(#17505) Mr.Csizmás válasza DarkByte (#17503) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sőt, van aki a filament v nozzle átmérőt írja át századokkal. pl. 0.38-al szebb eredményre jön ki - gondolom ezzel a megmunkálás torzításait egyenlíti ki okosan.

@Zsolt: V6?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17506) zsolt320i válasza Mr.Csizmás (#17505) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Jöhet :DDD csak abból is annyi van mint égen a csillag.
Én aki nem vagyok jártas ebben, hogy kitől mit szabad, már el is vesztem az infók közt :P

[ Szerkesztve ]

(#17507) Saccco válasza zsolt320i (#17506) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha V6, akkor Trianglelab.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17508) Mr.Csizmás válasza zsolt320i (#17506) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vagy ha sok pénzed van, eredeti E3D :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17509) zsolt320i válasza Mr.Csizmás (#17508) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:DDD lehetőleg ár /minőségben keresem a legjobbat.

(#17510) Mr.Csizmás válasza zsolt320i (#17509) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkó' botosmacska hsz->TL ,meg fém fogaskerekes BMG klón.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17511) izisz


izisz
senior tag

Gerleimaci: megint bezsákoltál egy skr-t ez már medvebundaszagú :D amúgy grat!

(#17512) zsolt320i válasza Saccco (#17507) üzenetére


zsolt320i
senior tag

V6 felfogatása hogyan történik?

(#17513) Mr.Csizmás válasza zsolt320i (#17512) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha bmg-t is akarsz mellérakni, odaadom az én régi kinyomtatott darabomat ingyen, csak gyere el érte. [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17514) zsolt320i válasza Mr.Csizmás (#17513) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:R
egyelőre még mérlegelek mi legyen.
ha v6+bmg mellett döntök, írok privátot.

Thx!

(#17516) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Emlékeztetőül jelezném, hogy az ÁSZF III 10/16. pontjának értelmében a topikban hirdetni tilos! Hirdetésnek minősül minden olyan hozzászólás, melyben eladásra kínálnak vagy megvételre keresnek bármilyen terméket, beleértve a kis értékű alkatrészeket és kellékanyagokat is, illetve a bérnyomtatást mint szolgáltatást. Ezeknek a Hardveraprón a helye, az ilyen hozzászólások a jövőben is törlésre kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#17519) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

makerbot benchmark cube STL

így működik GIF

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17520) azbest válasza Joshi (#17474) üzenetére


azbest
félisten

végül hogy sikerült? te kifested? Sokat dob rajta.

(#17521) compi.hu


compi.hu
senior tag

Vegyevigye :-P

(#17522) Saccco válasza compi.hu (#17521) üzenetére


Saccco
nagyúr

:C

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17523) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

halp :( megint az ender 3-as SKR lap.

GPIO pin, TX-RX, GND átkötés, mert az usb nem akar barátozni, na most a GPIO-n se ismeri fel, pedig kiszerkesztettem a config.txt és cmdline.txt-t.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17524) Joshi válasza azbest (#17520) üzenetére


Joshi
titán

Természetesen festeni fogom a modelleket, én inkább Alien témában szeretnék nyomtatni. Sajnos a tartóoszlop levételekor letörtem az Alien homlokát, szóval újat kell készítenem. De most más melók voltak, talán majd a hét második felében lesz rá időm. Nagyon jól sikerültek a nyomtatásaid. Grat.

(#17525) zsolt320i válasza Joshi (#17479) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Konkrétan milyet használsz?
PETG nyomtatásnál, egy 6cmx16cm felületnél kb 1 óra nyomtatás után a sarkok felgörbülnek.
Megőrülök!

PEI sheet segíthet?
E3D, 3cm üveglap az asztal.
235 fej, 75 fok asztal
Első réteg 25 mm/s utána 55 mm/s.

(#17526) azbest válasza Joshi (#17524) üzenetére


azbest
félisten

ilyesminél curában inkább tree suppotot használok, nem mindig tökéletes, de nem támaszkodik másik felszínre, hanem oldalról nő be.

Mondjuk ennél az aliennél pont kellett menet közben kis ragasztó stiftezett felületű hőálló szalag darabokat betennem, mert sikerült egy-két helyen a levegőben kezdenie a supportot. Nem néztem meg eléggé a az előnézeti képet a rétegekről. De végük sikerült. Pár kisebb részletet kellett visszaragasztani, meg egy ujjat elvesztettem.

Kifestve

A szájánál elveszthettem némi részletet, mert a model alapból mintha üregeket tartalmazott volna a fejében én meg bepipáltam az üregek eltávolítását.

[ Szerkesztve ]

(#17527) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Elég régóta nem foglalkoztam már a nyomtatómmal (Ender 3) de most elhatároztam, hogy hétvégén, ha lesz időm, nekilátok, és a pár hónapja már meglévő TMC2208 drivereket, az SKR 1.3 lapot és a BLTouch-ot végre összerakom. Viszont az a gondom, hogy akárhány útmutatót olvasok, szinte mindegyik más kicsit. V2.1-es drivereim vannak, UART lenne a cél. Nézegettem EZT, EZT, EZT, és a TeachingTech féle videót. Na most azt nem értem, hogy egyes leírásokban a driver másik oldalán is van forrasztva egy pin, másikban meg nincs, úgy ahogy van, az összes PIN-el az alján simán bele van dugva a lapba. Aztán az 1. (vagy 2.) cikkben a bekötéshez használnak Y kábelt egy 1kOHM-os ellenállással. A másik cikkben és a videóban erről szó sincs ha jól emlékszem. Meg azt is olvastam, hogy ha biztosra akarok menni, akkor mind a három jumpert össze lehet forrasztani a driveren!? Marha jó lenne valami részletes step-by-step útmutató, vagy videó. Mert így fogalmam sincs, hogy akkor melyiket kövessem.

(#17528) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#17527) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor kell drótozni, ha nem p&p alapból. alis linked van, hogy milyen 2208-at vettél? nekem megy, a drótozás nem kellett.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17529) Gabesz87 válasza Mr.Csizmás (#17528) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, INNEN rendeltem. Csak még 2.1-es 2208-al, mert ahog ylátom, már 3.0-val adják. Akkor semmi ellenállás, meg Y kábel nem kell, csak bedugom, azt csókolom, ahogy a TeachingTech videóban van!? A jumpereket akkor mind a hármat összeforraszthatom?

[ Szerkesztve ]

(#17530) izisz válasza zsolt320i (#17525) üzenetére


izisz
senior tag

PEI sheet, bármikor. Nem kell bűvészkedni vele, egyszerűen tapad rá PLA és PETG is, nem jön fel, nem kunkorodik (nagy tárgy sem!!), nem kell raft, nem kell pampucolni semmivel, egyszerűen csak működik :)

(#17531) Saccco válasza izisz (#17530) üzenetére


Saccco
nagyúr

ABS is tapad rá.
PETG alá szoktak ragasztót kenni, hogy csökkentsék (!) a tapadást.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17532) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#17529) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nekem ez az uart-os van, simán összeraktam, jumperek bekötve ahogy kérte, és ment.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17533) izisz válasza Saccco (#17531) üzenetére


izisz
senior tag

A csökkentés néha tényleg nem ártana :K Ha csak picivel is közelebb engedem a nozzle-t az első réteg esetén, már nagyon tapad. Most ilyen -0.14 vs -0.16 mm, vagyis +-0.02 különbségről beszélek. Tegnap este pl 2 modellt nyomtattam, 100x10mm teli téglalap alap. Nem nagy modell.
-0.16 Z probe offszettel alig bírtam levakarni. -0.14-el már lényegesen kevésbé kellett a spakli nyelét kalapálni :D (még meleg asztalról! hideg asztalról kényelmesebben lejön persze, nade türelem nyista ;] )

(#17534) Reggie0 válasza izisz (#17533) üzenetére


Reggie0
félisten

Spakli helyett probalj meg tapetavago kes pengejet. Sokkal jobban ala lehet nyulni vele.

(#17535) Joshi válasza zsolt320i (#17525) üzenetére


Joshi
titán

#17252 Nálam ez eddig bevált, de szerintem bármilyen hasonló ragasztó jó.

Én eddig szinte csak PLA-t használok, egyszer nyomtattam ABS-t. Igazság szerint nincs is más anyagom csak 1 tekercs ABS és a többi PLA. Ezek Gembirdek és Spectrumok.

(#17536) Reggie0 válasza Joshi (#17535) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig ASA es HIPS azert eleg izgalmas anyagok.

(#17537) Joshi válasza azbest (#17526) üzenetére


Joshi
titán

Ezek a modellek nagyon részletesek, tagoltak, én ezekhez inkább magam rakosgatom be a tartó oszlopokat, és lehetőleg a legkisebb méretűeket (1mm). Egyelőre még nem volt annyi időm hogy teljesen kikísérletezzem mi a legjobb megoldás.

(#17538) izisz


izisz
senior tag

Az ötlet nem rossz, köszi. A spakli is hatásos, magamnak rajzolok és mindíg rakok 0.2 letörést a modell asztalt érintő kontúrjára, így nem sérül és tutira nincs elefánttalp se :K

(#17539) rednifegnar válasza izisz (#17538) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hi, magneses lapot nem hasznaltok? haverom azzal nyomtat mostanaban es nagyon jo, en is vettem csak meg nem szereltem fel. nemregiben visszatertem a gyari alaplapra, elotte uveget hasznaltam ketoldalassal, az jo csak randa az alja es minden nyomtatas utan fel ora vakargatas + szintezes kovetkezik. a gyari alaplemez (wanhao) az jo, csak nagyon ra tud noni, ezert a kovetkezo a magneses lesz. meg nem szantam ra magam hogy leszedjem a gyarit de a haveromnak eleve magneses van cr-jen es nagyon szepen jon le a cucc.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#17540) fape válasza izisz (#17533) üzenetére


fape
senior tag

Régebben én is így csináltam, de pont egy PETG nyomtatás után üveggel együtt jött fel a modell :Y
Megfordítottam az üveget és azóta inkább várok...

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17541) izisz válasza fape (#17540) üzenetére


izisz
senior tag

Általában én is várok, legalább 60 fokig. 80-on nyomtatom, ott még simán deformálódik, ha nagyon feszegetem :K

(#17542) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Creality leáraz + 21/199 USD kuponjuk is van, ami több termék kosárba tételekor is működik ;) EU raktárak is vannak, ingyen postával
Ha most lenne rá, vennék másodikat.. Meg lenne neki helyem :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17543) Paserák Gőcs válasza HornedReaper (#17542) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Nem akarom leszólni, de ezeket az árakat hetek óta látni a telefonos appban (a hangzatos százalék érték nélkül). A bónuszok persze tovább lendíthetnek az áron a jó irányba.

(#17544) Atamano


Atamano
csendes tag

Ma egy befejezett nyomtatás után újrakezdtem volna egy másikat,de a Z motor hangja megváltozott és elkezdett rezonálni is.
Elsőre arra gondoltam,hogy meg van szorulva az egész és próbáltam lazítani,de a megváltozott hang maradt és egyszerűen nem sikerül a nyomtatás se.Elhibázza az asztalt.
Szóval ilyen esetben mit kellene megvizsgálni?

(#17545) davidd196


davidd196
csendes tag

Szerintetek mitől lehet?
Szíjfeszesség? Vagy inkább extrudálási probléma?
Extruder kalibrálva. Pla, hőmérséklet 200 fok, nozzle 0.2, de 0.3-al is ezt csinálja.
0.14-es first layer. A második layernél is van hiba, ugyanígy. Bed-et előtte szinteztem.(Üveglap)

(Az eltérő részek szeletelőben látszanak, hogy "külön" vannak nyomtatva, emiatt én inkább extrudálási problémának gondolom. A hotend feléből kiszakadt a menet és kevesebb a csatlakozó menetek száma, viszont szorosan illeszkedik a nozzle a heat breakerhez, szóval nem enged mellette, illetve kicsit lejjebb került az egész és a hotend nincs csavarral a hűtőhöz húzva. (łgy lehet nem merőleges a fej az asztalra.) Lehet ez a probléma? )

[ Szerkesztve ]

(#17546) Mr.Csizmás válasza Atamano (#17544) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lelazult a csavar?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17547) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#17523) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

up :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17548) dugesz77 válasza davidd196 (#17545) üzenetére


dugesz77
őstag

Mintha nem lenne folyamatos a filament ellátás. Nem kattog az extruder?

[ Szerkesztve ]

(#17549) davidd196 válasza dugesz77 (#17548) üzenetére


davidd196
csendes tag

Nem kattog. Szétszedtem előtte és nem volt dugulás. Illetve új nozzle ment fel. Ha oldom az extrudert (összenyomom a rugót ami feszíti. -gyári műanyag cr extruder-) Akkor eléggé visszatolja a szálat, mintha a kattogás határán lenne... Remélem a hotend körül lesz így a gond és a csere megoldja.
Ha kisebb dolgokat nyomtatok, akkor nem észrevehető. L alacsonyabb sebesség miatt, ott nem hagy ki anyagot.

(#17550) Mr.Csizmás válasza davidd196 (#17549) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

meg van repedve a kar esetleg? vagy túl feszes a rugó?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.