Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) Mr.Csizmás válasza Joshi (#17195) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sztem pazarlás, vizestálkás teszttel nézd meg hogy merre fúj, és milyen erősen. pár hónapja linkeltek nekem itt egy minimalista hűtőt, azzal is remek a tárgyhűtés.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17202) Joshi válasza Mr.Csizmás (#17201) üzenetére


Joshi
titán

Linkelnéd azt a hűtőt?

(#17203) Mr.Csizmás válasza Joshi (#17202) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

otthon van lementve, ha ráér, sajna nem kedvenceltem be thingin :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17204) Joshi válasza Mr.Csizmás (#17203) üzenetére


Joshi
titán

Elküldhetnéd, privibe keress meg ha aktuális lesz, nem sürgős. Köszi. :R

(#17205) Chal


Chal
addikt

Végre megérkezett a múlt héten rendelt Ender 5. Szerdán este rendeltem német raktárból, ma hozta meg a futár (belga raktárból :) ).

Nem tudjátok véletlenül, hogy a hozzá adott fehér sample PLA mekkora mennyiség lehet? 250g-nek tippelném a tekercs mérete alapján.

(#17206) Mr.Csizmás válasza Joshi (#17204) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] filenév alapján megtaláltam :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17207) csadi0011


csadi0011
őstag

Valaki nyomtatott már Vortex csövet?
Érdekelne, hogy mennyire tudott vele hűteni.

Nekem eddig csak ez működött thingiről: [link]. A designer elrontotta a kiömlőnyílást, ezért van a képen neki leragasztva. Leragasztás nélkül rosszul működik. (Vagy át kéne rajzolni, de lusta voltam :B )
Hagyományos alkoholos hőmérőt hűtöttem vele, az 7 °C-ra hűlt re. PLA-ból csináltam. Veszélyesnek tűnik. Aki kipróbálná és hozzáfér stabil 6-8 bar sűrített levegőhöz, figyeljen oda, hogy ne robbanjon fel a cucc. Érezni, hogy tágul.

Grabcad-en is vannak egész jók

(#17208) energy4ever válasza csadi0011 (#17207) üzenetére


energy4ever
addikt

Felejtsd el, es kine probalja senki se 6-8 barral. En dolgozok valod vortex hutessel, es meg azokbol is volt dogles a silany minosegu fem miatt... Amugyis egy valodi vortexnek -40C°/+110C°-es kimenetei vannak 8 barron. Szerinted birna barmelyik nyomtatott cucc ezt...!?

[ Szerkesztve ]

(#17209) Joshi válasza Mr.Csizmás (#17206) üzenetére


Joshi
titán

Nekem Kossel Deltám van. :U

(#17210) csadi0011 válasza energy4ever (#17208) üzenetére


csadi0011
őstag

Igazad van, inkább ne próbálja ki senki, de a "valódi" vortex értékekre nem is számítottam. Szerintem azt ilyen felületű műanyaggal nem lehet elérni. A nyomást védőburok alatt adtam rá perceken keresztül, utána mertem csak kézben tartani.

(#17211) Mr.Csizmás válasza Joshi (#17209) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

uff, tényleg, most már emlékszem.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17212) gerleimarci válasza csadi0011 (#17207) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Csak a kedvedért, pedig utálok meshsel dolgozni :B Meg azért, mert kíváncsi vagyok az eredményre, úgyhogy mostmá' nyomtassad kifelé ;]
[link]

(#17213) Joshi válasza Mr.Csizmás (#17211) üzenetére


Joshi
titán

Nem gond, mert eddig úgy néz ki bevált a légcsatorna modell. Most gyártom a Kossel Deltához a merevítőket.

(#17214) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Üdv!
Két kérdésben szeretnék segítséget kérni:
1) Adott egy ~500x400x250 befoglalóméretű beton öntőforma terv, amit realizálni szeretnék. Felmerült lehetőségként a 3D nyomtatás - a beletölteni kívánt anyag tömege ~50 kilogramm körüli - nyilván vannak erősítések a sablonon, de milyen falvastagság az, ami biztonságos (és persze melyik anyagból)? Nekiállhatnék ugyan számolgatni, de gondolom itt van annyi tapasztalat azoktól, akik már dolgoztak is ezekkel a filamentekkel, hogy mi igaz a gyári szilárdsági értékekből (ABS-szel 1,8-2 mm-re saccoltam a biztonsági tényezőt is belekalkulálva).
2) A súlya ~1,5-2 kg körül alakulna, ezt piaci áron most mennyiért nyomtatnák ki? Gondolom, hogy nem lesz olcsó, de úgy mégis jó lenne tudni, hogy mire számítsak, hogy ne dobjon át senki a palánkon.

(#17215) gerleimarci válasza Feketelaszlo (#17214) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

ABS-ből biztos nem nyomtat neked senki ekkorát. Akkora asztalt 100°C-ra fűteni...Meg eleve, akkora zárt nyomtatót se nagyon láttam még.
Egyszer használatos lesz? Mert ha nem, akkor én pozitívat nyomtatnék (persze üregesre), és abból csinálnák szilikon öntőformát. Esetleg ha több darabból is mehet, akkor biztosan olcsóbban kapsz ajánlatot.

(#17216) Joshi


Joshi
titán

A szellemképes furat az a rugós szíjfeszítéstől van? Vagy a szerkezet instabil? Valaki írta hogy ez Delta betegség. Orvosolható valamilyen módon? :U

(#17217) Feketelaszlo válasza gerleimarci (#17215) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A szilikon öntőforma is szóba jött, csak ahány ezzel foglalkozó céget megnéztem, minddel bizalmatlan voltam, házilag meg nem tudom mennyire lenne stabil. Muszáj többször használhatónak lennie, hogy megérje, meg az sem ártana, ha később (pár év múlva) is elő lehetne venni. Több darabra is szedhetem a szerszámot, de a leghosszabb 450-es méretét nem lenne célszerű kiiktatni. Igazából fából "zsaluzva" lenne a legolcsóbb, csak ott a tartósság, a formaleválasztás meg az íves felületek is mind-mind többlet problémát jelentenek a műanyaghoz képest.

(#17218) Mr.Csizmás válasza Feketelaszlo (#17217) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pozitívat több darabból, utána szilikonba? akkor a 450-es hossz még abszolválható lenne, mert két darabból összeragasztod, és lemunkálod az illesztést.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17219) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a támasz falai ilyen görbék?

(#17220) MASSlag válasza Joshi (#17216) üzenetére


MASSlag
tag

Nem delta betegség, a feszítő rugó nagyon sokat ad hozzá, igazából anélkül is össze lehet szerelni (a felső kerettel meg tudod feszíteni)

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#17221) gerleimarci válasza Feketelaszlo (#17217) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ha többször használható kell, akkor pozitívat kell nyomtatni, akár több darabból és arról önteni szilikon formát.
A magát az öntőformát nyomtatnád, akkor nem sok esélyt látok arra, hogy sérülés nélkül lejöjjön és újra használható állapotú maradjon.

(#17222) viki8


viki8
újonc

Sziasztok! PLA ragasztásához kinek, milyen ragasztó vált be? Köszi a válaszokat előre is!

(#17223) Reggie0 válasza viki8 (#17222) üzenetére


Reggie0
félisten

2 komponensu epoxy. Erdemes a ragasztando feluleteket raspollyal vagy valami durva csiszolo anyaggal erdesse tenni.

(#17224) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Megjöttek az új kék rugók, de hosszabbak, mint a gyári. Nem akarom nagyon megfeszíteni. Állítsam feljebb a Z alját?

(#17225) Joshi válasza MASSlag (#17220) üzenetére


Joshi
titán

Igen ezt talán te javasoltad nekem, de lehet hogy készítek egy állítható megoldást a rugó helyett.

(#17226) Joshi válasza DrojDtroll (#17219) üzenetére


Joshi
titán

Én a Simplify3D-t használom, de ott ha sok kisebb oszlopot raksz a modell alá, akkor azt egybefüggően nyomtatja. Nálad az lehet a gond, hogy túl vékonyak az oszlopok és nem tudtak kihűlni rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#17227) Mr.Csizmás válasza Joshi (#17226) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

prusa-ban próbáltad legenerálni? olyan 3-4 mm az ideális sup line dist nálam, ha linear mintás.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17228) Joshi válasza Mr.Csizmás (#17227) üzenetére


Joshi
titán

Nem ismerem azt a programot. :N

(#17229) Mr.Csizmás válasza Joshi (#17228) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

github :Rű

szerk: mondjuk deltához nem tudom, hogy létezik-e profil, de ha jól értem, a Slic3r profokat megeszi.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17230) Joshi válasza Mr.Csizmás (#17229) üzenetére


Joshi
titán

Köszi kipróbálom. :R

Láttatok már ilyen nyomtatót? :Y

(#17231) Mr.Csizmás válasza Joshi (#17230) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

3d pen? [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17232) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok

Gearbestről Creality Ender 3 nyomtatót néztem, olyan kérdésem lenne hogy vámot kell-e fizetnem, illetve garancia (gondolom) nincs?
Másik kérdés, ebben az ár kategoriában ennél van-e jobb gép? Előre is köszönöm a válaszokat! :R
Tomi

(#17233) Reggie0 válasza szatomi30 (#17232) üzenetére


Reggie0
félisten

EU raktarbol garantaltan nincsen van(pl. csehek). Tobbinel meg attol fugg mekkora szerencsed van. Garancia az adott eladotol fugg, hogy milyen szintu, van akinek jo tapasztalata van itt.

Ender 5 megfontolando, ha belefer. Azt konnyu bedobozolni, illetve ha a fejet modositod, akkor tobbet elvisel.

[ Szerkesztve ]

(#17234) gerleimarci válasza szatomi30 (#17232) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ha garancia kell [link]

(#17235) Paserák Gőcs válasza szatomi30 (#17232) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Alin ebben a pillanatban
Ender 3 Pro: 58,542Ft, Cseh raktárról Vám nélkül, 4-7 nap szállítással

(#17236) Atamano


Atamano
csendes tag

sziasztok,

Most raktam fel a creality gépemre egy double gear extruder fejet és a probléma(?) az,hogy 100mm kalibráció közben csak 67 mm-et extrudál.A régi extruder 93mm van beállítva.Többször is finomítottam és szétszereltem egy párszor,de következetesen 67mm-es érték jön ki. Az anyag szemre folyamatosan,akadás nélkül halad,nem hallok semmilyen elakadásra utalót.

A kérdés az,hogy ez az érték nem lesz jó,ha így hagyom?

(#17237) izisz válasza Atamano (#17236) üzenetére


izisz
senior tag

Ha úgyis "kalibrálod", akkor miért nem állítasz E step/mm értéket?
A kalibrálás ennek az értéknek a megtalálását jelenti ahhoz, hogy pontosan extrudáljon vagy te mire érted a "kalibrálást"?

(#17238) Mr.Csizmás válasza Atamano (#17236) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

más áttétel miatt más lesz a kitekert érték, mert a motor ugyanúgy X-et fordul változatlanul, amivel a régiben 93 volt, most meg 67.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17239) Joshi válasza Atamano (#17236) üzenetére


Joshi
titán

Töltsd le a Repetier-Host progit és csatlakoztasd a nyomtatót usb kábellel a PC-hez, kattints a Csatlakoztatva gombra és menj be a Beállításokba ahol aktívnak kell lennie a Firmware EEPROM-nak. Rákattintasz és a képen látható értéket kell emelned addig, amíg már annyit tol ki az extruder amennyit mondasz neki. Minél nagyobb hosszon méred annál pontosabb lesz.

(#17240) dugesz77


dugesz77
őstag

Na úgy tünik a kisütéstől kicsit magához tért a szürke gembird . Viszont valamit elkutyúlhattam a Simplify3D beállításai között mert a falakat nem húzza szépen össze /szétválnak.

Az extrusion width beállítást első körben kivettem automatából és 0,5-re állítottam de így sem javult.

(#17241) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

creality pubik figyelmébe:

V6+BMG DD rovat Cr-10 Ender3 Direct BMG Bondtech Extruder E3D v6

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17242) Atamano válasza Joshi (#17239) üzenetére


Atamano
csendes tag

Köszi mindenkinek a válaszokat.Sikerült megoldani a problémát, kellett hozzá egy kicsit flexelni :DDD
Amiben reménykedtem,hogy megoldja ez a problémát az sajnos nem sikerült.
Mégpedig valamilyen Z banding jelenség jelentkezik nyomtatás közben és gyakorlatilag már minden állítottam a gépen ,de nem találom a hibát.Az extruder csere is azért merült fel,mert azt olvastam,hogy a nem megfelelő adagolás is okozhat hasonló jelenséget.
Egy kicsit leültem töprengeni és a kezembe vettem a tolómérőt és elkezdtem méregetni a filamentet és legalább 20 mérés után is 1,7 értéket mértem szinte következetesen már,ahol le tudtam mérni.
Ez okozhat Z bandinghez hasonló jelenséget?

(#17243) HornedReaper válasza Mr.Csizmás (#17241) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Én is ezt használom amit linkeltél, nem találtam számomra megfelelőbbet / jobbat.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17244) Joshi válasza Atamano (#17242) üzenetére


Joshi
titán

Sok minden okozhatja a hibás nyomtatást. Első körben nézd át a tengelyeket, hogy a szíj elég feszes-e, vagy esetleg túl feszes. Az asztalt ki kell szintezni, ezek az alapvető beállítások mielőtt a szeletelő progit babrálod. A hőmérséklet is fontos ahogy a hűtés stb.

Ja és ezt a modellt próbáld meg elforgatni, csak hogy megy vele a hiba helye, vagy esetleg mindig ugyan ott jelentkezik. Ha mindig ugyan ott van a modellen a hiba, akkor lehet hogy STL vagy szeletelő progi hiba. Ha átkerül a hiba a modellen akkor a nyomtató szerkezetében keresném a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#17245) Mr.Csizmás válasza HornedReaper (#17243) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

közszolgálati céllal dobtam be, én most találtam rá :B :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17246) bficsor1


bficsor1
lelkes újonc

Sziasztok!
Prusa Slic3rrel szeletelek, de nem akadok a nyomára, hogy ha felteszek 5 db egymás metsző testet az asztalra akkor azt egy darabként kezelje, ne pedig külön - külön, aminek az az eredménye nyomtatás közben, hogy az egyes részek külön - külön kerülnek nyomtatásra, amivel elég nehéz már az első layert nyomtatni, ill. az objektumok összetartását sem tartom a legjobbnak. Előre is köszi!
(Megj.1: A videón ([link]) nem látszik nagy problémának, de az első layer fektetésénél látványos volt, ill. fél napom elment rá, hogy kitaláljam a megoldható nyomtatást.
Megj.2: Ha nem szakad meg a nyomtatás, akkor 45 óra múlva kész lesz:D)

[ Szerkesztve ]

(#17247) szatomi30 válasza Reggie0 (#17233) üzenetére


szatomi30
tag

Köszönöm a segítségeteket! :R

(#17248) Mr.Csizmás válasza bficsor1 (#17246) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

leraktad, elrendezted, utána ctrl+a-val kijelölted, és úgy generáltad le?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17249) gerleimarci válasza bficsor1 (#17246) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Meshmixer? :F

(#17250) bficsor1 válasza gerleimarci (#17249) üzenetére


bficsor1
lelkes újonc

Köszi a tippet, jövő héten kipróbálom!

@Mr.Csizmás (#17246)

Nem jelöltem eddig ki ctrl+A-val szeletelés előtt. Ezt is köszi és jövő héten kipróbálom - valami kisebb modellen:D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.