Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) TheProb


TheProb
veterán

Kezdek megőrülni...
Mióta bedobozoltam a nyomtatót, kb nem tudtam még nyomtatni semmi érdemlegeset, mert mindig kellett valami reszelni... Általában x idő után cloggos lesz a fej. Ez mi a tökömtől lehet? Pl. calcat-et nézve, kb a feje közepénél, vagy a füleinél. Szóval már majdnem a nyomtatás vége felé. Utána nagy nehezen kicibálom a fila-t, felfűtőm 240-re (PLA nyomtatás után) és simán átmegy rajta a filament. Szép vastagon tudok kézzel extrudálni. Ezmiez?

Illetve a másik, a flow... Kb ahány teszt, annyiféle eredményt kapok. Ez is mitől van? De szerintem az se normális, hogy in air extruder calibration után 85-91% körüli flow-t kell beállítsak, hogy hozza a várt falvastagságot.
Illetve azt se értem, hogy ha pl véletlen sikerül eltalálni a flow és olyan vastag a fal, mint amennyinek lennie kéne, akkor meg a kocka méretei nem stimmelnek. Pl. 25x25-ös kocka kb. 24,5x24,7. XYZ E-steppek is be lettek állítva, szóval nem vágom.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16302) Saccco válasza TheProb (#16301) üzenetére


Saccco
nagyúr

Elmelegszik a fej az elégtelen hűtés miatt.
Heat creep-ed lesz. Megolvad a filament az olvadási zóna felett is.

Ezzel szívtam az elmúlt héten a 4MAX-szal, betettem egy LACK dobozba. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16303) TheProb válasza Saccco (#16302) üzenetére


TheProb
veterán

Valami ilyesmire gondoltam én is. PLA-t nyomtatva is 30-34fokig melegszik fel a doboz. Szóval gyenge lesz a gyári heatsink hűtő?

4MAX-ot miért kell még LACK-ozni, azt hittem az szinterezett? :D (Bocs, nagyon szar szóvicc :D)

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16304) dugesz77


dugesz77
őstag

Túl vagyok az első PETG nyomtatáson. Szürke Spectrum volt az alapanyag 240/75 ment végig. Lehet valamit tenni a szőrösödés ellen? A sebességet 45 mm/s volt esetleg ezzel kellene még lejjebb menni? A külső részek jók lettek de a belső az nem tökéletes.

(#16305) Reggie0 válasza imibogyo (#16300) üzenetére


Reggie0
félisten

Most en is visszavettem 10-re, mert blobosodik mint allat, de lehet a coasting okozza. Majd ejszakara berakok egy uj probat.

(#16306) davidd196


davidd196
csendes tag

Szerintetek mitől lehet, hogy a kitöltés és a fal között egy kis hézag képződik? Többféle beállítást megpróbáltam már, de mindig ott vannak... (Cura3.6, nozzle 0.4. 0.4-es és 0.8-as fallal is próbáltam)

(#16307) Reggie0 válasza davidd196 (#16306) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kene ott lennie. Ket oka is lehet: nincs kalibralva az extruder, tul gyorsan nyomtatsz.

(#16308) Reggie0


Reggie0
félisten

Kibontottam a kovetkezo gembird tekercset, hat ez is hanyadekul van tekercselve:


Kezdek kiabrandulni a markabol. Lehet kell egy attekercselo gepet is epiteni.

[ Szerkesztve ]

(#16310) energy4ever válasza Reggie0 (#16308) üzenetére


energy4ever
addikt

Elterjedt itthoniakbol amugy is a Gembird a legalja, sokat nem vesztesz, ha masikat markat keresel.
De jo durva, hogy ilyet kiadnak... :(

(#16312) Saccco válasza Sayiid919 (#16311) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szoftverrel le tudod húzni.
Prusa-k is 800 körül járnak.

Az Ender tempósan mozog, csak szellemképeket gyárt. :D
Anno a Tarantula is 3.000 körül volt alapbeállításon.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16313) davidd196 válasza Reggie0 (#16307) üzenetére


davidd196
csendes tag

Az extruder 99.5-öt tol 100mm-re. A sebességgel meg egészen lementem már. Infill(50%): 25, Falak: 20/30 mm/s

Az érdekesség, hogy úgy tűnik, csak a legfelső rétegen csinálja ezt. Nyomtatás közben szépen csatlakozik a falhoz és nincs hézag.

Nem tudom mitől lehet... :F Megpróbálom a legújabb cura-val szeletelni. hátha ..

(#16314) layerke válasza dugesz77 (#16304) üzenetére


layerke
aktív tag

Szerintem inkább állítsd be, hogy ne utazzon a fej a tárgyon kívül. Így nem lesz szőrözés pont ennél a modellnél pl. Retract beállításaid?

(#16315) Reggie0 válasza energy4ever (#16310) üzenetére


Reggie0
félisten

Az erdekes, hogy megsem akadt el az ejjel. Mondjuk szerintem nem a legalja, eleg jol lehet vele nyomtatni.

(#16316) Reggie0 válasza davidd196 (#16313) üzenetére


Reggie0
félisten

Vedd le a falak vonalszelesseget 1re. Latszik, hogy ket fal kozott van a hezag. Ha csak egy fal van, akkor az infill overlap el fogja fedni a problemat.

(#16317) energy4ever válasza Reggie0 (#16315) üzenetére


energy4ever
addikt

Lehet vele, persze, enis hasznalom az atlatszo fluo keket, es pirosat toluk. De Spectrum, DevilDesign, Verbatim utan jon csak a Gembird. A felsoroltakhoz kepest szin fuggetlenul jobban vetemedig, es nehezebben tapad le. Kicsit hasonlit a hobbykinges filamentre, de attol azert jobb. :K

(#16318) Reggie0 válasza imibogyo (#16199) üzenetére


Reggie0
félisten

Na, nekem is ugyan azt a hibat csinalja a torony ferden levo reszeben. Gcode alapjan ott kezdi azt a reteget. Szerintem az az oka, hogy a retract miatt ott melegebb a filament es emiatt az elejen lebillen kicsit az alatta levo retegrol.

Itt az en kastelyom. A minoseget ugy nezd, hogy ez 100mm/s-sel jott ki.

(#16319) imibogyo válasza Reggie0 (#16318) üzenetére


imibogyo
veterán

Most néztem meg, a jerk nálam 25 mm/s volt... :B

Most elindítottam én is 100 mm/s sebességgel, de 5-ös jerk értékkel. Itt van a projektfájl, ezekkel a beállításokkal megy most a nyomtatás. Elég húzós napom van, úgyhogy nincs időm folyamatosan figyelni, majd meglátjuk mi sül ki belőle...

(#16320) Reggie0 válasza imibogyo (#16319) üzenetére


Reggie0
félisten

Majd kiprobalom 25-on is, de elobb most a falvastagsagot tolom fel 2-re. Az sok problemat megold, mert belulre rejti a retract miatti extra anyagot. Amugy mm/min, csak mar megint elirtam :)

(#16321) imibogyo válasza Reggie0 (#16320) üzenetére


imibogyo
veterán

"Amugy mm/min, csak mar megint elirtam"
Mármint micsoda? Mert nálam a sebességek mm/s-ben vannak, azért használom én is úgy. 100 mm/s-el indítottam el. Csak a külső falak és a top/bottom layerek mennek 50 mm/s-el, valamint az első réteg 25-el, hogy biztosan jól letapadjon a nyomat. :K

(#16322) Reggie0 válasza imibogyo (#16321) üzenetére


Reggie0
félisten

Koran volt(12:10kor keltem), azt hittem megint osszekevertem.

[ Szerkesztve ]

(#16323) dugesz77 válasza layerke (#16314) üzenetére


dugesz77
őstag

Igazándiból nem piszkáltam még semmit. Gyári Ender 3 beállítás Cura 4.0 alatt.

(erről a bottartóról van amúgy szó)

(#16324) dugesz77 válasza dugesz77 (#16323) üzenetére


dugesz77
őstag

Épp most néztem,hogy kijött a 4.1-es Cura.

[ Szerkesztve ]

(#16325) imibogyo válasza Reggie0 (#16322) üzenetére


imibogyo
veterán

Itt van a 100 mm/s-es nyomat 5-ös jerk értékkel. Nem lett rossz, de a 100-as tempó egyértelműen sok neki. Változott a torony alsó oldalán látható hiba "elrendezése" is, lehet segített a jerk. Holnap megpróbálom ugyanezekkel a beállításokkal, de mondjuk 50 mm/s-el. ;)

(#16326) Reggie0 válasza imibogyo (#16325) üzenetére


Reggie0
félisten

Egesz jo lett, bar par helyen mar filamenthianyod volt.
Erdekesek ezek a fuggolegesen periodikusan ismetlodo elcsuszasok. Enyhen nalam is jelen van, es egyertelmuen a tuloldalt levo teglakkal van szinkronban.

Most kijott a 2 vonalas fallal es az ivek menten iszonyat ronda. Cura valamiert kis szegmenseket es ugrasokat csinal a korvonal menten, ahelyett, hogy egy ivben vegighuzna a falat. Es sehogy sem tudom ravenni, hogy ne tegye, ezert en most megprobalom Prusa Slicerrel, mert ez egyben huzza vegig az iveket.

[ Szerkesztve ]

(#16328) HUresz


HUresz
tag

Sziasztok!

Tevo Tornadom az utobbi evben egesz sokat ment. A napokban eszrevettem, hogy az ultrabase, ami nagyon szuper volt eddig, a kozepen durvan megkopott. Trehanysag, de sok apro alkatreszt nyomtattam vele kulonbozo gepekbe, es eszembe sem jutott, hogy szetszorva hasznaljam a bed-et. Ez van!

Amiert ezt leirom, az egyszeru, vasarolnek a helyere valami uj feluletet, es erdekelne ki mire eskuszik.
En nyilvan a tornadora (cr-10) vennem 310x310-es feluletre (vagy hasonlo meret), de biztos masok is rakeresnek a temara a kesobbiekben.

A sajat tapasztalatom eddig, ultrabase, baromi jol tapad, ha kihult elengedi a targyat, hasznaltam PLA. PLA+, PETG, ABS, es HIPS anyagokkal.
hatranya: idovel megkopik es a tapadas csokken, nehez uveglap. (alacsonyabb gyorsulas es jerk ertekek)

Orulnek ha ti is leirnatok a jo es rossz tapasztalatokat. Az is erdekelne, ha az ara annyira nem szamit, akkor melyik megoldast valasztanatok.

Koszi.

(#16329) Mr.Csizmás válasza HUresz (#16328) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tükör

nálam úgy tapad még összetapizva is, hogy hidegvizes sokkolással kell leszedni hűlés után a nagyobb dolgokat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16330) TheProb válasza Sayiid919 (#16327) üzenetére


TheProb
veterán

Dettó ugyan ezt értem én is. Amúgy ez volt tavaly a Kossel-el is. Vettem hozzá az upgradeket, frissítettem a fw-t, stb. és egyszere szarabb lett. Most is ez van. Mióta felraktam a TH3D fw-t, bedobozoltam gyakorlatilag nem tudok nyomtatni érdemben, mert valami mindig van... A flow-t nem tudom bekalibrálni, mert ahány tesztkockát nyomtatok, annyi értéket kapok. Azóta x idő után cloggol a fej, stb. Ha netán véletlenül sikerül kinyomtatni valamit, akkor meg förtelmes eredménnyel jön ki. Hiába nyomtatom ugyan azzal a profillal, ami előtte tökéletes volt.

Ez tud a legjobban felbosszantani, mikor visszafelé haladok/fejlődök...

Ráadásul egy ideje úgy rezonál valami a nyomtatón, mint az állat. Ha lefelé megy az X gentry, akkor hallatszik és ha kézzel "lefogom" az alaplap házát, akkor megszűnik. Próbáltam már meghúzni annak csavarjait, eredménytelenül.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16331) imibogyo válasza Reggie0 (#16326) üzenetére


imibogyo
veterán

Egesz jo lett, bar par helyen mar filamenthianyod volt.
Igen (bár ez a leglassabbnál (a képen) sokkal jobban jelentkezett, de az is lehet, hogy ez a "print thin wall" hiánya ebben az esetben, amit az új nyomtatásnál már bekapcsoltam (az alsó, belső falat szemléltető képen jól látszik mennyivel szebb lett, pedig 4x sebességgel nyomtattam)...

De legalább nem volt komolyabb megfolyás és összességében a 100 mm/s-hez képest szerintem tényleg szép lett... Még a torony belső oldalfala is szép (szebb) lett és ez szerintem a jerk érték módosításának köszönhető, bár pont ezzel a dologgal eddig sem volt különösebb probléma a többi nyomat esetében sem.

Holnap ki fogom próbálni, hogy pontosan ugyanezt a projektet kinyomtatom, de "normális" sebességgel, mondjuk 50 mm/s-el. És meglátom, hogy akkor még az esetleges filament hiány is eltűnik-e? Az biztos, hogy a jerk lejjebb vétele sokat segített.

Prusa Slicer. Jó, hogy említed már ki akartam én is próbálni... :K

[ Szerkesztve ]

(#16332) TheProb


TheProb
veterán

Ennek miértjére van tippetek? So-so elviselhető a minőség a nagyobb részeken. De ahol vékonyabb a modell, ott botrány. Pl. a csap kompletten, illetve a a képen, a csaptól balra, a lyul job, vékony részénél...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16333) azbest


azbest
félisten

Ez a tree support egész kellemes tud lenni curában

Miután a facehuggert és a többi csápot leszedtem róla, egészen jó eredményt hozott 0.1-es magasséggal a 0.4-es nozzlevel. Nem lett így annyi sebhely, mint a line supporttal, aminél ráadásul a talapzatra is kellett volna tenni

(#16335) TheProb válasza Sayiid919 (#16334) üzenetére


TheProb
veterán

De PLA.... Szóval amíg ez se fasza, addig nincs értelme szopatni magam mással.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16336) Saccco válasza TheProb (#16335) üzenetére


Saccco
nagyúr

Vedd ki a dobozból, ha úgy szépen nyomtat akkor hűtési gondod van.

Egyébként jó antimarketinget csináltok. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16338) dugesz77 válasza TheProb (#16335) üzenetére


dugesz77
őstag

Lehet be dumálnom magamnak de nálam is jobbak lettek a nyomtatások mióta az ajtót leakasztottam a szekrényről és csak egy vastagabb függöny van előtte. Hangot egész jól eltompítja viszont tud szellőzni. Hátha
tényleg csak ez a gond.

(#16339) Reggie0 válasza TheProb (#16332) üzenetére


Reggie0
félisten

Homerseklet, targyhutes, extruder kalibracio, gyorsulasi/jerk ertekek. Eloszor nezd meg gcode viewerben, hogy azon a teruleten mekkora sebesseggel megy a fej. Ha rosszul van kalibralva az extruder vagy rosszak a gyorsulasi/jerk ertekek akkor blobosodik a lassabb reszeken. De elsore a homersekleteket nezd meg, mert ferdenek is tunik, nem csak valtozo vastagsagunak.

[ Szerkesztve ]

(#16340) TheProb válasza Reggie0 (#16339) üzenetére


TheProb
veterán

Jerk-ről nem tudok nyilatkozni, ugye beszéltük, hogy most junction deviation van. Erről viszont nem nagyon találtam infót eleddig, hogy ez mi is valójában. Illetve erre vonatkozóan értékem sem tudok megadni a slicer-ekben. Az accel-ek meg szerintem már majdhogynem kicsik is. "Gyári" TH3D értékek:
Recv: echo:Maximum feedrates (units/s):
Recv: echo: M203 X200.00 Y200.00 Z15.00 E50.00
Recv: echo:Maximum Acceleration (units/s2):
Recv: echo: M201 X500 Y800 Z500 E5000
Recv: echo:Acceleration (units/s2): P<print_accel> R<retract_accel> T<travel_accel>
Recv: echo: M204 P450.00 R500.00 T450.00

Extruder in air lett kalibrálva és flow-val próbálok játszani. Sikertelenül, mert mint írtam, ahány teszt, annyi érték (falvastagságra).

Most a ring duct-ot tettem vissza, ami az általam csinálta teszt alapján egy ft-ot nem ér. Szóval tervben van egy új: ez vagy ez. De lehet visszarakom a Hero Me-t, mert most visszatértem a gyári mount-ra.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16341) Reggie0 válasza TheProb (#16340) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem a mistral-e van. En elegedett vagyok vele. Viszont a gep a kamraba van bezarva es meg nincs dobozolva.

(#16343) TheProb válasza Sayiid919 (#16342) üzenetére


TheProb
veterán

Előbb írtam pont. M201 és 204, majd a kívánt változó. Utána M500. Slicer-ben beállított érték nem maradandó, restart után törlődik.

Más: Megvettem végre a 608-as csapágyakat, gondoltam nekiállok kinyomtatni egy normális spooler-t, a jelenlegi tákolt helyett. Aztán csak a talp 7+ óra... :W Shit

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16344) Mr.Csizmás válasza TheProb (#16343) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

miért nem egy ilyet? 7 óra alatt kb. összeszereléssel is megvan.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16346) Saccco válasza Sayiid919 (#16345) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kevés a hűtés ezen.

Az acc és jerk control tökéletesen működik a Curá-ban. Nem adtál meg túl nagy értékeket?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16347) -kdM- válasza TheProb (#16343) üzenetére


-kdM-
senior tag

Én ilyet és egy ilyet is használok. Pár óra alatt megvan mindkettő és tökéletesen működnek. Az első tényleg univerzális, a másodikra volt olyan nagyobb henger ami nem passzolt.

(#16348) TheProb válasza -kdM- (#16347) üzenetére


TheProb
veterán

Én is ezt a TUSH-t néztem most, gyorsabban meg is van vna, mint csizmás verziója.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16350) Reggie0 válasza Sayiid919 (#16349) üzenetére


Reggie0
félisten

Speed menupont vege fele. Kattints a fogaskerekre es pipald be a mezoket, hogy lathatoak legyenek, vagy a keresobe ird be, hogy acceleration vagy jerk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.