Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) izisz válasza Mr.Csizmás (#17650) üzenetére


izisz
senior tag

:C
ha mázli van, akkor a firmware.bin nevű fájl firmware.CUR kiterjesztésűvé változik, akkor ette meg a FW-t az ARM. És utána ideális esetben már megy a connection octo-hoz.

(#17652) Mr.Csizmás válasza izisz (#17651) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igen-igen sikerült minden, (közben vacsorát sütöttem) leszedtem a bint, gyorsan feltelepült, viszont semmi nem mozdul. a /tmp/printer/ csatlakozik villámgyorsan usb-n, de a parancsokra nem reagál, marad helyben, és a saját kijelzője is üres a nyomtatónak. :F

szerk.: megvan, nincs printer.cfg :U
szerk2: használhatom az SKR mini-set? [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17653) izisz válasza Mr.Csizmás (#17652) üzenetére


izisz
senior tag

használd persze, de tudod ugye, hogy azért finomhangolás kell majd a configba valószínű :)
step szám, hőmérő szenzor típus, ilyesmik
De innentől már menni fog :K

:D :D
ezt láttad a config elején? kb le volt írva, mit kell csinálni :C
# The "make flash" command does not work on the SKR mini. Instead,
# after running "make", copy the generated "out/klipper.bin" file to a
# file named "firmware.bin" on an SD card and then restart the SKR
# mini with that SD card.

[ Szerkesztve ]

(#17654) Mr.Csizmás válasza izisz (#17653) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lol :DDD mivel nem tudtam a külön config témáról, így nem is láttam :( :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17655) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#17654) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Siker, mar csak a cfg-t kell eltalalni, mert tovabbra sem mozdul :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17656) izisz válasza Mr.Csizmás (#17655) üzenetére


izisz
senior tag

véletlen nem tmc-t dugtál bele? esetleg uart módban? :U
ha igen, akkor a sima skr configjából meríthetsz ötletet, hogyan kellene berakni a tmc szekciókat (bár úgy látom, másabb a pinek neve a két board-nál)
generic-bigtreetech-skr-v1.3.cfg

[ Szerkesztve ]

(#17657) Mr.Csizmás válasza izisz (#17656) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez megint nem jutott eszembe :( köszönöm :R

de, tmc2208 uart... mindjárt összenézem a cfg-t, mert a pinek stimmelnek.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17658) Jagi


Jagi
tag

Találtam egy ilyen DD upgrade kittet Ender 3 és társaihoz: trianglelab DDE
Át akarok állni V6 allmetal DD rendszerre, ez jó lehet?
BMG van itthon, de lehet beruházok egy minire, illetve egy lapos nema motorra a súly miatt.
Ha már ezek jönnek akkor gondolom lehetne allmetal titán torok és réz blokk zoknival is.
Ellenvetés vagy más upgrade ötlet?

(#17659) Gabesz87 válasza Jagi (#17658) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekem már jó ideje ott van a polcon a megrendelt Bigtreetech SKR 1.3, BMG extruder, BLTouch, TFT35 és TMC2208. Tegnap végre eljutottam odáig, hogy összeforrasztottam a TMC-k PIN-jeit UART-hoz, előző héten meg a marlin 2.0-t felflasheltem az SKR-re. Mostmár hetek kérdése csak, és csak összejön az új felépítés :D

(#17660) Jagi válasza Gabesz87 (#17659) üzenetére


Jagi
tag

Ha már szóba jött a TMC2208. BMG bowdenes SKR.
Hét elején beraktam az 1mm nozzlet a gépbe, eddig csak a gyári alaplappal használtam, SKR óta most ment (volna) elöször.
Folyamatosan lekapcsol a motor vagy a driver, legtöbbször a nyomtatás elején. 2 hónapos (idős?) sárga gembird PLA 215°C.
Ahogy figyelgettem mint ha retract (50mm/s, 4mm) után kapcsolna le.
Gépről nem is tudom használni az extrudert utána, de PCről egy disable/enable motors után már megy.
Próbáltam cserélgetni a TMCket de ugyanaz.
Dugulás "szerintem" nem mert utána megy, vagy dugulás miatt túlterhelné a motort/drivert?
Vagy ezért nem ajánlott 2208 extruderre mert a 4x áttétel és a 1mm nozzle miatt kevés ide?
Motorokon van plusz borda, TMCék is kapnak rendesen hűtést nem nagyon melegszenek.
TMC feszültségek a gyári értékeken, érdemes lenne piszkálni? van valami jó érték a 4 driverhez?

(#17661) Gabesz87 válasza Jagi (#17660) üzenetére


Gabesz87
addikt

Passz, sajna nem vagyok annyira jártas az elektronikában, én inkább a plug&play megoldások híve vagyok :) A forrasztáshoz is - kis túlzással - reszketve láttam hozzá. Úgyhogy sajna nem tudom mi lehet a probléma nálad. Én amúgy DirectDrive-ra alakítva tervezem majd használni. Milyen géped van amúgy? Csak mert írtad hogy a motorokon is van borda...én is tettem rájuk az Ender 3-on, aztán első használatnál sajna problémába ütköztem, az asztalt mozgató hátsó (Y irány) motorra tett borda sajna útban van a szintező keréknek. Mondjuk ez már hónapokkal ezelőtt volt, azóta leszedtem a kerekeket, nyomtattam kisebbet a helyükre, amibe epoxyval majd beleragasztom az anyát.

(#17662) Jagi válasza Gabesz87 (#17661) üzenetére


Jagi
tag

Szintén Ender 3 hajtok, oldalára raktam, ami hátrafelé néz.
Hétvégén kiöntöm a profilokat gipsszel vagy cementtel, hátha nyerek egy kis stabilitást.
Bár alap gép is szépen ment, néha megkérdőjeleződik magamba hogy minek ennyi upgrade, asszonyról meg ne is beszéljünk. mindig kell valami szépet nyomtatnom neki, hogy béke legyen ;]

(#17663) Gabesz87 válasza Jagi (#17662) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na igen, ez ismerős! :)
Tényleg, valaki már ajánlotta hogy miért nem teszem az oldalára. Nem tudom, ez hogy nem jutott eszembe. Szerintem az is lesz, és akkor nem kell bajlódnom a módosított kerekekkel. Nekem általában a nyomtatási minőség volt a gondom (de ennek lehet hogy a gagyi, olcsó kék Gembird PLA is az oka), ill. a szintezés, letapadás. Hiába az üveg, nagyobb, magasabb, hosszabb nyomtatásoknál rendszerint felvált a tárgy úgy 3/4-énél.

(#17664) izisz válasza Jagi (#17660) üzenetére


izisz
senior tag

Ha nagyon ragaszkodsz a tmc-hez extruder-en, akkor megpróbálnám a helyedben spreadcycle módban hajtani stealhchop helyett. A stealhchop nem barátja a hirtelen, nagymértékű gyorsulásnak (erőnek), ami viszont nagyon kell az extruder-nél. Plusz megpróbálnám 8/16 microlépéssel csak, interpoláció nélkül is (meg egyszer interpolációval). De amondó vagyok extruder-nél felesleges az IP, és BMG miatt a túlzott mikrolépés is. Eleve van áttétel.

[ Szerkesztve ]

(#17665) gerleimarci válasza Jagi (#17662) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nem beöntés kell annak, hanem frame brace :DD

(#17666) TheProb


TheProb
veterán

Másnál nem őrült meg a 4.2.1-es Cura? 4.1-ről frissítettem, azóta teljes őrület. Corrupted lett az összes profilom. Bkp-ból visszaállva is szar. meglévő és importált profilokat is átírja, pl. 0.44-es LW-re, kb 2x-es printing time-ot kalkulál, stb. Illetve általánosságban, mint ha leszarná, amit beállítok.

u.i.: Az mitől lehet, hogy flow calibration-t kalibrálok single wall kockával és ahány oldal, annyi féle vastagság. 0,39-0,47 közt ingázik a falvastagság...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#17667) Mr.Csizmás válasza izisz (#17656) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

megvan a hiba, nincs Px.x térkép, mint az 1.3-nál: [link] enélkül kb. vakon lehetne találgatni...

szóval felejtős a klipper :o

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17668) izisz válasza Mr.Csizmás (#17667) üzenetére


izisz
senior tag

hm, szerintem van SKR-mini-V1.1-PIN.pdf - vagy ezt már próbáltad? :DDD
(és szerintem ezt akartad linkelni, ez a SKR-V1.3-PIN.pdf)

[ Szerkesztve ]

(#17669) Pitti11


Pitti11
tag

Egész jókat és szépeket nyomtatok már a predatorral, ráadásul már megy gyorsan is. :) Viszont layer kezdésnél vagy befejezésnél (nem tudom eldönteni az eredmény alapján) retraction hiba van, a képeken látszik a határozott függőleges "csík" horony. Spectrum PETG az anyag 3mm retraction 50mm/s sebességgel, ennyi kell, hogy ne szálazzon, Simplify3D a szeletelő. Általában ezt úgy tűntettem el, hogy a layer startot olyan kontúrra vagy sarokra illetve élre rakom, ahol nem feltűnő. Itt mondjuk rakhattam volna belülre, tudom csak elfelejtettem :)
Egyébként ennek az eltűntetésének ez a legjobb módja vagy érdemes mással is próbálkozni? Mert egyébként minden más tökéletes, méretpontos és a felület is nagyon szép. Szóval ez lenne a legkisebb bajom de megkérdezem :)

(#17670) Mr.Csizmás válasza izisz (#17668) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] ilyen pin map van, de ezen nincsenek rajta a tmc/uart dolgok, és pl. itt tök másképp jelöli, P0.19 meg hasonló. :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17671) Pitti11 válasza Pitti11 (#17669) üzenetére


Pitti11
tag

Ehhez még egy észrevétel, ha lassabban nyomtatom (fele sebességgel) akkor nem látható ennyire a hiba, viszont az egész felület rondább tele blobokkal és még jobban szálaz is.
60mm/s és 30mm/s a sebességek.
Ez a lassabb nyomtatás eredménye:

(#17672) fape válasza Mr.Csizmás (#17670) üzenetére


fape
senior tag

Marlin config hátha segít? pins_BIGTREE_SKR_E3_DIP.h

Van a offical marlinban is van már config. (még lusta voltam visszanézni neked melyik is kéne :S)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17673) Mr.Csizmás válasza fape (#17672) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszönöm, ezek szerint a 106-131 közöttiekre lesz szükségem :F

aztán találjátok ki hol legyen topictalálkozó, hogy vigyem az első kört :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17674) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Marlin-ben kell valamit módosítani a BMG extruderhez? Előbb a gyári helyett tenném fel, nyomtatnék pár dolgot (új Bullseye, SKR 1.3-hoz valamilyen case) aztán majd utána DD lenne a cél.
Illetve nincs valami jó videó/leírás, hogy az SKR-be a BLTouch-ot hogy telepítsem? Fintech Repair Shop videói közt találtam mondjuk.

(#17675) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#17674) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

estep 90-100 helyett 416-420 közötti lesz (attól függ melyik klón, kalibráld)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17676) fape válasza Mr.Csizmás (#17673) üzenetére


fape
senior tag

Én azt szoktam mondani, hogy "a jelen kérdezői, a jövő válaszolói". A magam biztos és remélem a többek nevében is mondhatom, hogy sok segítséget kaptunk mi is. Amit most viszonzunk.

De hogy ne csak csöpögés legyen. Ti tudja/Saccco mi a helyzet Voron fronton, "régen" kerül már elő a téma :D

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17677) Gabesz87 válasza Mr.Csizmás (#17675) üzenetére


Gabesz87
addikt

Most hirtelen nem vagyok benne 100% biztos, de úgy rémlik Fysetc. Rendben van, akkor majd ezt csekkolom ill. kalibrálom.

(#17678) littlebuddha


littlebuddha
csendes tag

Sziasztok,

Régebbóta gondolkodok egy 3D nyomtató beszerzésén, mostanra nagyjából megérett az elhatározás. :) Viszont az utolsó előtti pillanatban elbizonytalanodtam. Eddig Ender 3 / Ender 3 Pro-ban gondolkodtam, de most ahogy nézegettem, hogy honnan is rendeljek szembejött egy más módszerrel működő szerkezet, nevezetesen az Anycubic Photon. Ránézésre teljesen más világ a kettő, de amire kellene a gép (kisebb modellek, lehetőleg minél több részlettel), azt mindkettő teljesítené. Az Enderrel látom hogy sok tapasztalat van itt, Anycubicot esetleg használ valaki? Van valami előnye/hátránya egyiknek a másikkal szemben? Meg ami még fontos lenne, hogy van egy darab PC-m itthon, amin Arch linux fut. A nyomtatóhoz szükséges programok működésre bírhatók így, vagy érdemes windows-t használni inkább? Előre is köszönöm a válaszokat.

szerintem

(#17679) Saccco válasza fape (#17676) üzenetére


Saccco
nagyúr

Várom a 2.2-öt. :DDD
Kicsit variálni kell az alkatrészeket. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17680) Saccco válasza littlebuddha (#17678) üzenetére


Saccco
nagyúr

"Ránézésre teljesen más világ a kettő, de amire kellene a gép (kisebb modellek, lehetőleg minél több részlettel), azt mindkettő teljesítené."
A Photon a nagyon apró dolgokhoz van. Resin nyomtató.

"Van valami előnye/hátránya egyiknek a másikkal szemben?"
Az egyik FDM, a másik SLA. Az FDM filament szállal nyomtat, míg az SLA folyadékból. Utóbbinál hatványozottan fontos a biztonság. A resin-t nem célszerű megérinteni, gőzeit belélegezni.

"Meg ami még fontos lenne, hogy van egy darab PC-m itthon, amin Arch linux fut."
A legtöbb szeletelőből van Linux verzió is.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17681) Paserák Gőcs válasza TheProb (#17666) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

A 4.2+ Cura átvette a Creawesome mode beállításait a Creality nyomtatók esetében.
Ez egy rahedli új beállítást jelent a "C:\Program Files\Ultimaker Cura 4.2\resources\definitions\creality_base.def.json" állományban.

Én azon apró kisebbsége tartozom, akinél a nyomtatás minősége nem hogy nem javult, vagy alig változott, de mondhatni katasztrofálisan leromlott a Creawesome mode hatására.

Sajnos csak úgy lehet megkerülni, ha nulláról raksz össze egy nyomtató profilt (az "fdmprinter"-re alapozva)

Nekem a múlt héten egy egész napom ment rá, hogy újra összerakjam magam. (A korábbi profilokat a Cura már bemigrálta, tehát vissza kellett nyúlnom a 4.1-hez)

Ezzel kapcsolatban, már régóta bütykölök egy kicsi alkalmazást, ami a .cfg fájlokból és a naplókból rekonstruálja az egyes szeletelések idején használt beállításokat. Ha összejön, végre meg tudom mondani, mi megy nálam félre a Creawesome mode-dal.

(#17682) littlebuddha válasza Saccco (#17680) üzenetére


littlebuddha
csendes tag

Szuper, köszönöm szépen. :) Nem tudom még melyik lesz a befutó, de lehet hogy photon lesz belőle. Valahogy bolondbiztosabbanak tűnik, már csak az alapján is, hogy készre szerelve jön, viszont így szerintem a házi upgrade-ek lehetőségét bukom. Úgyhogy nagy a harc. :D

szerintem

(#17683) Gabesz87


Gabesz87
addikt

BMG kapcsán láttam a videókban, hogy a stepper irányát meg kell változtatni. Nekem perpill. TH3D fw van fent, jól sejtem, hogy ezt a sort kellene átírnom true-ra?
#define INVERT_E_STEP_PIN false

(#17684) Mr.Csizmás válasza Gabesz87 (#17683) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a # karakter hatástalanítja az adott sort, szóval az is vedd le.

(#17681) Paserák Gőcs imho a creawsome kicsit parasztvakítás szagú, olyan tweakek gyűjteménye, amik külön-külön fellelhetőek.

@izisz, fape nagyobb a baj, dev/serial/ full üres, serial remapping error van :DDD de legalább tudom mit kell csinálni :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17685) Saccco válasza littlebuddha (#17682) üzenetére


Saccco
nagyúr

1-2 PH! cikk.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17686) gerleimarci válasza Mr.Csizmás (#17684) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Az máshol van :P

Egyébként pedig ezt kell változtatni
#define INVERT_E0_DIR

(#17687) Mr.Csizmás válasza gerleimarci (#17686) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

erősen gondolkozok azon, hogy ledúrom a francba a pi-t, és eepromot is, és újrateszek mindent :U meghülyült ez a fos, eldobja az összes serialt, és fel se ismeri.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17688) compi.hu válasza Mr.Csizmás (#17684) üzenetére


compi.hu
senior tag

a # karakter hatástalanítja az adott sort, szóval az is vedd le.

C-vel azért akadnak gondjaid, ahogy látom. :W

[ Szerkesztve ]

(#17689) Mr.Csizmás válasza compi.hu (#17688) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

főleg, hogy pythonban gondolkoztam, mert a klippert bűvölgetem, ergo törölhető a threadem :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17690) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tegnap kinyomtattam az adaptert a BMG-hez, össze is raktam a motorral, csak amikor a helyére akartam tenni, realizáltam, hogy a motort 90 fokkal fordítva kellett volna visszatennem, mert az orsó így épp a csatlakozó útjában van. Nem volt már kedvem vele tovább foglalkozni este. Most vagy megfordítom a motort, vagy arra is gondoltam, hogy van egy pancake motorom, amit szintén a DD-hez szánok majd. Ha ezt felteszem, kell vmt változtatnom a fw-ben?

(#17691) trialkornel válasza Saccco (#17685) üzenetére


trialkornel
tag

Saccco jól rémlik hogy te használsz titános heatbreak-et? Ha igen van valami trükkje hogy ne duguljon? Pl. nagyobb hőfok vagy kevesebb retract a teflonbelühöz képest?

(#17692) Saccco válasza trialkornel (#17691) üzenetére


Saccco
nagyúr

Brutál hűtés kell a fejre. Most pont emiatt nem használom. Dobozban a 4MAX és heatcreep lesz a fej körül, csak PTFE-vel tudom hűteni.

szerk.: Pasztázni is kell.

szerk.: Elvileg ABS-szel nem dugulna így sem. A PLA eléggé ragad. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17693) trialkornel válasza Saccco (#17692) üzenetére


trialkornel
tag

Akkor hajaj... :( Én petg-vel próbálkoztam. Mindenki nagyon istenítette, első 1-2 kis próbálkozásnál nem is volt gond vele. Próbáltam belőni a z offset-et mert felraktam egy eredeti bl touch-ot is és akkor kezdett el szivatni. Visszaraktam teflonosat és frankón megy.

(#17694) Saccco válasza trialkornel (#17693) üzenetére


Saccco
nagyúr

A dobozban még a teflonos fejet is lejjebb kellett tennem, mert annyira melege volt. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17695) trialkornel válasza Saccco (#17694) üzenetére


trialkornel
tag

Én is tervezem bedobozolni. Félig már meg is van hozzá minden.

(#17696) TheProb válasza Paserák Gőcs (#17681) üzenetére


TheProb
veterán

Ezek szerint akkor nem csak engem szopat... Én is filózok a 4.1-re való visszatéréssel, mert ez így nettó useless...
Bár most egyelőre elvagyok a PS2-vel.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#17697) Gabesz87 válasza gerleimarci (#17686) üzenetére


Gabesz87
addikt

EZt nem tudod hol írjam át? TH3D van fent, és a Configuration_th3d.h fülön több ilyen sort látok. Nem tudom melyiket kellene átírnom. Egyet próbáltam, de nem jött össze. Aztán én marha emergency code-al leállítottam a nyomtatót, és KILLED Printer Halted üzenetet kaptam. Be is pánikoltam, hogy most ilyenkor mi van, hogy kell resetelni. Rádugtam gépre, és újraéledt. Na szóval a kérdés még mindig az hogy melyik sort kellene átírnom a fw-ben :F

(#17698) Imy


Imy
veterán

Jelenleg ilyen extrudert használok: Trianglelab 3D printer titan Extruder

A nyomtatóm egyedi építésű, coreXY. kb 75cm tefloncsővel csatlakozik a fejhez. Próbáltam TPU-t nyomtatni, de időnként begyűri a TPU-t.

Valami ötlet, hogy milyen extrudert lenne érdemes használni?

(#17699) fape válasza Imy (#17698) üzenetére


fape
senior tag

Rugalmas anyagot nehéz bowdennel nyomtatni.
- Retract-ot használsz?
-- Bowdenes tpuhoz ajánlott kikapcsolni a retract-ot.
- Milyen teflon csövet használsz? sima/fehér 2mm-s a luk?
-- Meg lehet próbálni a capricorn-nal (ez csak példa sok helyen kapni, sőt van trianglelabos klón is) ennek elvileg 1,9mm-s a belseje és simán felülete. Elvileg kevésbé tud bele gyűrődni az filament.

Egy kezemen meg tudom számolni hányszor nyomtattam TPU-t a tarantulával (nekem is titan extruder van rajta, capricorn a még a polcon ;) ). Szenvedés, kerülöm is ha lehet, de végül mindig összejött. Ha végre ráveszem magam, hogy megtervezzem a drónra a kameratartót, akkor kénytelen leszek újra küzdeni egy sort a TPU-val :W Még a végén az is lehet átépítem direct drive-ra, egyik ismerősöm Anet a8-cal kb mást sem nyomtat csak tpu-t. Meglepően jó amit produkál, pedig szerintem negyed annyi időt nem "szórakozott" a nyomtatóval mint én :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17700) gerleimarci válasza Gabesz87 (#17697) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Kukázd a TH3D-t, official Marlint rá!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.