Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) davidd196


davidd196
csendes tag

Mitől lehet, hogy a később nyomtatott layerekre visszatérve, más árnyalatban nyomtatva?
Szóval pl van egy henger és ha nem úgy szeleteli, hogy egybe letolja az egészet, hanem kihagy 4-5 Layer-t amit csak később fog, akkor az más árnyalatú lesz. (az összes layer-en látszik.)
Szintezési probléma kilőve, illetve retract nélkül is csinálja.

Más: ha pause-rá küldöm filament csere miatt. (akár cura-s scripttel, akár utólag a gcode-ba írtál, akkor néha pause után kb fél mm-rel balra eltolodik az egész. (csak ilyen esetben csinálja. Folyamatos nyomtatás közben sosem tolta el. Ez szerintetek mitől lehet?

(#17702) energy4ever


energy4ever
addikt

Letezik olyan cura beallitas, hogy a nyomtatott targy 1. retege legyen minden iranyba kisebb? :F

(#17703) Gabesz87 válasza gerleimarci (#17700) üzenetére


Gabesz87
addikt

Hát lehet az lesz. Mert tegnap valamiért már nem is tudtam feltölteni a módosított th3d-t. Nem értem miért. Hogy vajon köze van-e ahhoz hogy kaptam ezt a Killed üzenetet....de lehet már nem is szarakodok vele hanem kicserelem a lapot az SKR-re és arra tököm a marlin 2.0-t.

(#17704) Imy válasza fape (#17699) üzenetére


Imy
veterán

Retractig el sem jutottam, mert befűzésnél van gondom, vagyis amikor a nozzle meleg részéhez ér, sztem ott nem tudja tovább nyomni.
Ilyen csövet használok: [link] Azaz a csőben semmi extra, normál cső.

CR10-emre direktDriveot szereltem fel, azzal símán tudom nyomtatni. Én sem sokat nyomtattam TPU-val, de amikor kell, akkor nagy szűkség van rá. És az új nyomtató is jó lenne, ha tudná, mert a CR10-től meg fogok válni.

(#17705) energy4ever válasza energy4ever (#17702) üzenetére


energy4ever
addikt

Kozben megtalaltam, es valoban tud olyat, hogy az elso reteg sikban kisebb minden iranyba! :K
Inital layer horizontal expansion. Ezt az erteket kell negativra allitani, pl -0,5mm.

(#17706) fape válasza Imy (#17704) üzenetére


fape
senior tag

Közben rájöttem, hogy valszeg félreértettem a kérdésedet, sorry. A fogaskerék a ptfe cső közi gyűri be?
Mert akkor filament vezető kell. Pl: [link], de keresni kell egy jót pl thingin. Nekem is jöhet az infó ha meg van, hogy melyik a tuti ;)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17707) Mr.Csizmás válasza gerleimarci (#17700) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Jo mar annyira a 2.0x?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17708) azbest válasza Mr.Csizmás (#17707) üzenetére


azbest
félisten

napról napra változik :D érdemes benézni a github issue-k közé, hogy jelent-e meg sok új panasz olyan alkatrészek kapcsán, amit te is használsz (pl mikor többen panaszkodtak tmc driverekre).

Nekem is volt, hogy régebbi buildenen minden kb úgy ment, mint a 8 bitessel, aztán egy újabbal sd kártyás nyomtatáskor mindig pause-val indult, majd egy még frisebben megjavították az elrontott dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#17709) Paserák Gőcs válasza TheProb (#17696) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Nem szívesen mondom ezt, de úgy látom a 4.2.1-es Cura a jövő, tehát inkább azon kell újra belőni a beállításokat. Semmi sem garantálja, hogy egy esetleges 4.3-as verzió megkerüli a 4.2.x szériát, inkább "tovább tökéletesíti".

Amúgy magam is gondolkodom azon, hogy egy másik slicert is kipróbáljak az Ender5-höz. Ötletek? (Főleg ingyenes SW érdekelne.)

Más: Úgy látom, az Alira felraktak egy csomó "Assembled Creality Ender 5 BMG extruder Direct Drive Upgrade Kit" nevezetű csomagot (egyelőre vásárlói visszajelzés nélkül).
Az áruk durván 30USD-nél kezdődik, lehet motor nélkül kérni, illetve hol BMG klónt adnak hozzá, hol a sima eredeti fém (piros) változatát.

Amiért érdekes lehet: van benne egy méretre vágott 3mm vastag alu lap, amire az egész fel van szerelve, illetve úgy néz ki (a leírás nem említi), hogy a motor-kábelt is mellékelik (érzésem szerint a géphez adott eredeti kábel rövid lenne a DD működéshez).
Plusz még, hogy össze van szerelve.

Ami ránézésre nem tetszik, hogy mintha az egész olyan orrnehéz lenne, nem tudom, mennyire merev a szerkezet.

Minden vélemény érdekel, t.i., hogy érdemes-e 8+eFt-ot kiadni egy ilyen kísérletre? :R

(#17710) willz


willz
csendes tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség. Ki szeretnék nyomtatni egy tárgyat, de az oldalára döntve kezdi el a nyomtatást.
Próbáltam két különböző verziójú Cura-val is szeletelni, de ugyan azt csinálja. A G kódot visszatöltve a Cura-ba, rendesen a talpán áll. Nyomtatási területbe simán beleférne (12x12cm) Nyomtató ok, más tárgyaknál nincs ilyen gond.
Van ötlete valakinek?

(#17711) azbest válasza willz (#17710) üzenetére


azbest
félisten

Mivel a nyomtató csupán parancsról parancsra végrehajtja azt, amit a gcode fájl tartalmaz, így ez kb lehetetlen.

Ha a tengelyek motorjainak bekötése fel van cserélve vagy a kábel fordított irányba mozgatja a motort, az okozhat fura eredményeket, de akkor mindenütt. Persze egy felirat nélküli kocka esetén sokminden fel sem tűnik :D

Szóval, ha nyilvános a model, akkor javaslom linkeld be, esetleg a gcode fájlt is amit csináltál.
MEg nyomtas olyan teszt modelt, amin az irányok rajta vannak, akár egy xyz kockát. [link]

Másik lehetőség, hogy az sd kártyád hibás. S valójában egy régi fájl tartalmát nyomtatja ki, mert valójában nem írja felül. Vagy hasonló nevű fájlokból nem azt nyomtatod ki, amit szerenél.

[ Szerkesztve ]

(#17712) willz válasza azbest (#17711) üzenetére


willz
csendes tag

Igen, ezért nem értem én sem...

[link]

Leformázom az sd-t és kipróbálom

[ Szerkesztve ]

(#17713) fape válasza willz (#17712) üzenetére


fape
senior tag

A nyomató menüjében elvileg van tengelyenkénti mozgatás. Ott jó tengely mentén mozog ha rányomsz?
Vagy ha pc-ről akarod csinálni akkor pl pronterface-ben is lehet mozgatni. Még az is lehet a curának is van valami manual control része.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17714) willz válasza fape (#17713) üzenetére


willz
csendes tag

Igen, persze! A nyomtatóval nincs baj.
Az sd formázás nem jött be. Ugyan az..

[ Szerkesztve ]

(#17715) Mr.Csizmás válasza azbest (#17708) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Pont az issuek miatt kerdem en is :F :D azert szenvedek inkabb a klipper installal.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17716) fape válasza Mr.Csizmás (#17715) üzenetére


fape
senior tag

Sztem jó az csak a modellel vannak bajok. Pl nem egyenes az alja.
CE3_kapcsolo 1_2.gcode:

Húzd egy kicsit lejjebb (pl 0,5 mili), hogy levágja a rossz részeket:

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17717) willz válasza fape (#17716) üzenetére


willz
csendes tag

Megpróbálom.
A 3d Coat-os módosítás után lett ilyen sajnos. :((

(#17718) trialkornel válasza fape (#17706) üzenetére


trialkornel
tag

Én ezt használtam titan extruderhez: [link]

Amúgy simán lehet bowden-essel nyomtatni tpu-t. Nekem is tarantulám van és ezzel a kis közdarabbal, üvegre, 1-2 mm retract-tal, lassú sebességgel (max 30 mm/s) megy a tpu. Ami még fontos hogy hűteni nem szabad.

(#17719) Imy válasza trialkornel (#17718) üzenetére


Imy
veterán

Tekem Triangelabtól való extruderem van, és ott jól ráül arra ami tolja az anyagot. De mégsem bírok vele nyomtatni.

(#17720) energy4ever válasza Imy (#17719) üzenetére


energy4ever
addikt

Nalam is ugyan ez van... Begyuri a fogaskerekek koze a tpu-t... :(
Holnap majd szenvedek vele megegy sort, hatha lesz ra megoldas! :K

(#17721) Imy válasza energy4ever (#17720) üzenetére


Imy
veterán

Okés, kíváncsi leszek rá, hogy ha nálad elindul, akkor mitől. :)

(#17722) fape válasza Imy (#17721) üzenetére


fape
senior tag

Ha begyúri akkor csak van neki hely ahova tud menni a filament :S. Azt kéne megszüntetni. Tevo-s titánhoz találtam még ezt: Tevo Titan upgraded filament guide
Olyat is láttam, hogy valaki mind a két oldalra rakott valaki ptfe-t és vezetőt. Bár az lehet még a gyári nem titán/áttételes extruderhez volt, mert most nem találom :S

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17723) Imy válasza fape (#17722) üzenetére


Imy
veterán

Ma is sokat eljátszottam vele, de nem az igazi.

Az egyik probléma, hogy a tefloncsőben egyre jobban tapad, minél hisszabban van a csőben (matt átlátszó). Van másik tefloncsövem, abban már kb 20cm után nem tudom kézzel eltolni a filamentet. (Az fényes, átlátszó)

Szerintem először valami normálisabb csövet kellene vennem, amiben nem tapad meg az anyag.

Amúgy kinyomtattam ezeket a filament vezetőt, de az a gondom, hogy a Triangelabtól rendelttel nem igazán illik össze, farigcsáltam, úgy jobb lett, de nem az igazi.

BMG extruder nem lenne jobb TPU-hoz?

(#17724) fape válasza Imy (#17723) üzenetére


fape
senior tag

Akkor még is csak jó volt ez első hozzászólásom: capricorn-t neki ;)
Én filastruder-től vettem anno az eredetit, innen csak $6 a posta még a gyári oldalon $14,25
Esetleg a Trianglelab-os klón is játszhat még, már csak az $2.9-s ára miatt is.
Edit: most látom, hogy már fysetc-es változat is van.
Biztos leesett a kamionról :D

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17725) energy4ever válasza fape (#17724) üzenetére


energy4ever
addikt

Itthon is van ilyen? :B

(#17726) asdddsa


asdddsa
tag

Sziasztok!
Szeretnék a későbbiekben egy 3D nyomtatót, de előbb szeretnék belemerülni kicsit a 3D tervezésbe, mert majd szeretnék saját dolgokat is nyomtatni. Milyen programot javasoltok amivel érdemes elkezdeni ismerkedni és később komolyabb dolgokat( pl.: autó/motor, szerszámgép, hátartási gépek stb. alkatrész ami műanyag, csak lehetetlen beszerezni külön vagy elég drága) is meg lehet valósítani, de mégsem annyira bonyolult? A blendert ajánlották cikkekben amit olvastam, de ha az nem az igazi, akkor nem akarnák "felesleges" energiát belefektetni. Kezdésnek ingyenes programban gondolkodom. Köszönöm!

(#17727) fape válasza energy4ever (#17725) üzenetére


fape
senior tag

Már mint, hogy itthon is lehet-e kapni? Azt sajnos nem tudom, nem is néztem.

asdddsa: fusion360, otthoni használatra ingyenes.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17728) Saccco válasza asdddsa (#17726) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Blender művészeknek való. Amennyiben mérnöki irányú dolgot szeretnél, akkor Fusion 360, ahogy fape említette, vagy a Freecad a jó irány. Utóbbi kicsit nehezebben emészthető, de lehet, hogy csak számomra. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17729) rednifegnar válasza asdddsa (#17726) üzenetére


rednifegnar
senior tag

csunyat mondok: openscad. ;]
en nagyon szeretem, de ez kb olyan mint assemblyben programozni. nem egy szines szagos valami, gyakorlatilag egy modellezo programnyelv, telleg csak a minimalisan szukseges van benne, mindent ezekbol lehet osszerakni, a leirasa kb 1 oldal.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#17730) Saccco


Saccco
nagyúr

Már volt szó erről korábban, de hátha az új tagok nem látták még:

STL-thumbnail - segítségével az intézőben kis képek jelennek meg a modellről, nem kell az STL-eket külön megnyitni, hogy lássuk mi van benne.

Telepítés után külön konfigurálható, hogy milyen színűek legyenek a generált képeken a modellek.

Saját kép:

Néhány modell esetén a színezés valamiért nem működik. :N :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17731) machinev válasza asdddsa (#17726) üzenetére


machinev
csendes tag

Vagy az említetteken kívül valamelyik parasolid alapú modellezőt amit később tudsz a munkahelyeden is kamatoztatni. Ilyen pl. a solidworks (free trial és online, vagy educational verziója is van) ezt tudom ajánlani, vagy creo vagy solid edge (ezeknél nem tudom, hogy van-e ingyenes próba). Ha egyet tudsz ezek közül a többi is minimális idő alatt menni fog és hatalmas ismeretanyag van youtubon.
Az sw mellett szól még az is, hogy a legtöbb szoftver modelljét beolvassa amit jól át tud natív fájllá konvertálni.

[ Szerkesztve ]

(#17732) rednifegnar válasza Saccco (#17730) üzenetére


rednifegnar
senior tag

androidra van egy graphite stl/gcode viewer, az is egesz jo.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#17733) Imy válasza fape (#17724) üzenetére


Imy
veterán

Közben berendeltem a fysetc-es változatot, remélem jó lesz. :K

(#17734) Zsolt74 válasza asdddsa (#17726) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Design Spark Mechanical-t ajánlanám neked tervező programnak.
Ingyenes és az egyetlen ami Magyar nyelvű.
Elég egyszerű a kezelése,könnyen és gyorsan megtanulható.
Igaz hogy nem tud annyit mint a Fusion 360, de az egyszerűsége miatt könnyebben is kezelhető.

Zsolt

(#17735) zsolt320i válasza Imy (#17733) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Hi!

Ez engem is érdekel.
Ha van tapasztalat írd meg.

Thx

(#17736) trialkornel válasza Imy (#17723) üzenetére


trialkornel
tag

Én átlátszó tefloncsövet használok ami sokak szerint szar de nekem nem akad el benne a tpu sem. A BMG amúgy nagyon jó tpu-hoz, egy ideje már azzal nyomom.

(#17737) gerleimarci válasza zsolt320i (#17735) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Én azt használom. A kisebb belső átmérő miatt kisebb retract kell.

(#17738) energy4ever


energy4ever
addikt

Kocsik sinet, menetes szarat mivel erdemes kenni?
Van itthon motorlanchoz valo szaraz teflon spray. Jol gondolom, hogy az lenne a celszeru a nyomtatohoz is?

(#17739) fape válasza energy4ever (#17738) üzenetére


fape
senior tag

Nekem wd40 (márkájú) fehér lítium zsír van a mentes szárra fújva. Elvileg az való fém és fém közé. Nem a sima WD40, mert az csak ideig óráig jó és még a zsírt is kimossa, pl a csapágyból

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17740) trialkornel válasza energy4ever (#17738) üzenetére


trialkornel
tag

Lineáris kocsikat én száraz teflonossal fújtam be jó alaposan. A zsírtól olyan ragadós lett.

(#17741) zsolt320i válasza gerleimarci (#17737) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Melyiket inkább, Trianglelab, vagy Fysetc? :F

(#17742) gerleimarci válasza zsolt320i (#17741) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Most Fysetc félét használok. Volt Trianglelab is, de nincs köztük észrevehető különbség. A Fysetc jobb...mert olcsóbb :)

(#17743) flyaholic


flyaholic
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném az "öreg" tarantulámat ami dual Z-s, átalakítani linear Z rail-re (MGN12H).
van valakinek tapasztalata, vagy esetleg STL file-ja hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#17744) DrojDtroll válasza flyaholic (#17743) üzenetére


DrojDtroll
addikt

miért nem elég jó a dualz ?

(#17745) trialkornel válasza flyaholic (#17743) üzenetére


trialkornel
tag

Én nem rég alakítottam át. Arra kell figyelni hogy ne akadjanak a kocsik, nagyon könnyen mozogjanak és hogy minden pontos, párhuzamos legyen. Elsőre elég szívás volt mert akadt, oldham féle orsórögzítést használok és mikor ment le a fej megakadt a levegőben. STL-t tudok adni. Én ilyen vertikális feszítőt használok, ezt meg ezt a motortartót terveztem át hozzá.

(#17746) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

Nekem a Spectrum ezüst színű PETG-je nem jött be, nem tudok vele szépen nyomtatni.
Tudtok ajánlani olyan PETG-t ami nektek bevált, szépen és relatív könnyen lehet vele nyomtatni?

Millió thx! :R

(#17747) asdddsa


asdddsa
tag

Köszönöm szépen a válaszokat!
Azt hiszem egyenlőre a Fusion 360-al kezdek aztán lehet kipróbálom a machinev által említett programok valamelyikét és meglátom melyik tetszik jobban és melyikben tudom jobban megvalósítani amit akarok.
Milyen nyomtatót ajánlatok? Ender 3 Pro-t nézegettem meg az Ender 5-öt. A 3-mellett annyi szól hogy elég sokan fejlesztik minden van hozzá. Az 5 nem tudom, hogy jobb-e annyival amivel többe kerül, biztos lehet azt is fejleszteni csak még gondlom nem olyan elterjedt.

(#17748) dugesz77 válasza zsolt320i (#17746) üzenetére


dugesz77
őstag

Ami nálam jobb volt mint az ezüst Spectrum az a Devil Design feketéje. Sokkal kevésbé szőrösödik és szebb/fényesebb a felület 80/235 Ender 3 -al.

[ Szerkesztve ]

(#17749) Imy válasza trialkornel (#17736) üzenetére


Imy
veterán

De az sem mindegy, hogy milyen átlátszó. Nálam ami átlátszó van, ott 20cm után nem bírom elnyomni kézzel sem, de a matt átlátszóban pedig el tudom nyomni, de egyre nagyobb ellenálással. Te honnan milyet rendeltél?

(#17750) Imy válasza zsolt320i (#17746) üzenetére


Imy
veterán

DevilDesign

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.