Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) Paserák Gőcs válasza Dyingsoul (#16147) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Cáfoljon meg valaki, de az az érzésem, hogy ami után vágysz, az úgy 700-800 USD körül kezdődik.

(#16152) Reggie0 válasza azbest (#16149) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg lekvart is lehet a szilikonpaszta helyett a procira kenni.

(#16153) azbest válasza Reggie0 (#16152) üzenetére


azbest
félisten

csak míg a lekvár poén volt, a seasoning az valós gyakorlat. (A konyhában is magas hőmérsékletű vas edény tapadásmentesítésre csinálják.) Bár én is inkább szilikon sprén gondolkodtam, de nem tudom az mennyire tartós. Meg persze ésszel kell... sok butaság kering 3d nyomtatás témában is, amit alaptalanul és rosszul csinálnak sok esetben (pl tl smoother), mert nem néznek utána, hogy mikor jogos.

Meg is találtam végre azt a tesztet, maker's muse-tól, amikor a B2X300 nyomtatótesznél problémái voltak az all metal hotenddel és a gyártó mondta neki hogy csinálja meg a seasoninget a mellékelt toolokkal. S természetesen működött, mert ott jogos volt: [link], 6 perc után kezdődik az a rész. Nélküle kihagyogatott.

[ Szerkesztve ]

(#16154) Reggie0 válasza azbest (#16153) üzenetére


Reggie0
félisten

Nyilvan mukodik egy ideig, nem is ez a problema, hanem a mellekhatasok. Konkretan jut az olajbol a filamentbe is es egy ido utan lekaparja a felszinerol az olajat. Nyilvan megoldas, ha belefer, hogy taknyolni kell vele rendszeresen, de a retegek tapadasat tuti nem segiti elo.

(#16155) azbest válasza Reggie0 (#16154) üzenetére


azbest
félisten

ezért mondom, hogy megfelelően kell végezni. Nem beáztatni a gépet, nem csurgatni a filamentbe. Nem ragad, nem törik, nem folyik ha jól csinálták. És nem is kell folyamatosan olajozni, csak az új eszközt kell kezelni vele.

(#16156) Reggie0 válasza azbest (#16155) üzenetére


Reggie0
félisten

Lekophatatlan olajreteg? Tuti nincs ilyen, de ha barki tud, jelentkezhet a Nobelert.

(#16158) Saccco válasza Sayiid919 (#16157) üzenetére


Saccco
nagyúr

Melyik szeletelő?
Milyen filament?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16160) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Ender 3 / CR-10 Prusa Slicer próbálgatók: innen a V4 profil elég jónak tűnik a nyomtatóhoz.

szerk: egyedül az anyagkozmetikai dolgokat igazgattam, mint T, IF, LH, support.

szerk2: holnap feldobom a cura vs. PS összehasonlítót.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16161) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#16160) üzenetére


Reggie0
félisten

Koszi, ezt kiprobalom. Cura mar kezd idegesiteni.

(#16163) Reggie0 válasza Sayiid919 (#16162) üzenetére


Reggie0
félisten

Teljesen jo a 12V is, ha 12V tapot ad a ventinek.

(#16164) Janix12


Janix12
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki esetleg segíteni?
Feladta a szolgálatot a Z tengelyen lévő limit kapcsoló.
Ilyen: [link]
Esetleg, ha van valakinek otthon egy fölösleges Budapest környékén szívesen átvenném tőle..
Vagy tud valaki helyet ahol ez raktári tétel nekem az is jó.

Előre is köszi..

(#16165) TheProb válasza Sayiid919 (#16138) üzenetére


TheProb
veterán

Hero me tájolás:

A duct-ot én a középső módon nyomtattal, szóval úgy, ahogy felrakott állapotban fog állni. Viszont a szakácskönyv asszem azt írja, hogy front-tal lefelé nyomtas. (bal oldal). Tökéletesen kijött, csak touching buildplate-el szabad nyomtatni. Látom fb-on a bridge-ing miatt aggódtál, azzal se volt baj.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16166) Reggie0 válasza Janix12 (#16164) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem egy sima limit kapcsolo, hanem kozelites kapcsolo, azaz a belsejeben nem egy mikrokapcsolo van, hanem egy induktiv erzekelo. Sajnos azt nem tudom, hogy hol talalsz ilyet, de emiatt nem lesz egyszeru.

[ Szerkesztve ]

(#16167) Janix12 válasza Reggie0 (#16166) üzenetére


Janix12
aktív tag

Köszönöm..
Megrendeltem a linkről 2 db-ot ali shipping-el..
Elvileg 2-3 hét, de jó lett volna itthon is találni..
Szerettem volna használni a nyomtatót addig.. :(((

(#16168) Saccco válasza Sayiid919 (#16159) üzenetére


Saccco
nagyúr

Valószínűleg kevés a hűtés. Próbáld meg bekapcsolni a support roof beállítást.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16169) imibogyo válasza imibogyo (#16150) üzenetére


imibogyo
veterán

Valakinek valami észrevétel? Jó felé tapogatózom a lehetséges okokkal?

(#16170) Mr.Csizmás válasza TheProb (#16165) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak tudnám miért a hero-val sz@patjátok magatokat...myDD, e3d remix, bondtech, minimalist, barrel is van.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16171) Mr.Csizmás válasza imibogyo (#16169) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csak kíváncsiságból, másik slicerrel próbáltad ua. beállításokkal?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16174) vizimento


vizimento
senior tag

Endre 3. Komplett fejcsere V6ra. Azóta szerinte 331C a nózim. Kábelszakadás? Vagy mi lehet a gond?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#16175) imibogyo válasza Mr.Csizmás (#16171) üzenetére


imibogyo
veterán

Nem, de ez a Prusa Slicer felkeltette az érdeklődésemet. Majd holnap kipróbálom, mert most benn van melóhelyen a nyomtató és Octoprint még mindig nincs... :K

[ Szerkesztve ]

(#16176) Reggie0 válasza imibogyo (#16169) üzenetére


Reggie0
félisten

Tippelhetek? Retraction-nal Z-hopolsz?

(#16177) TheProb válasza Mr.Csizmás (#16170) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom, én egyáltalán nem érzem magam szopatva. :B

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16178) imibogyo válasza Reggie0 (#16176) üzenetére


imibogyo
veterán

Őszintén? Lövésem sincs. Nem ezen a gépen szoktam szeletelni ami előtt most ülök és fejből nem emlékszem az összes beállításomra Cura-ban. De holnap erre is rá fogok nézni. Amúgy is újra akartam nyomtatni (még párszor) különböző beállításokkal a kastélyt...

Az extrudert kellene már nagyon bekalibrálnom az Enderen, csak sajnos nincs számítógép a nyomtató közelében (raktárban van) ezért kicsit körülményes a dolog (a laposom meg elhalálozott). Eddig nem tudtam magam rávenni erre, de a múltkori A6-os moddolás "szívásmentessége" után megjött a kedvem hozzá (eleve holnapra terveztem ezt is). Egyrészt a Marlint is frissíteni szeretném, másrészt egy átfogó kalibrálást is szeretnék elvégezni mérőórázással minden tengelyen. :K

(#16179) Reggie0 válasza imibogyo (#16178) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem ugy tunik, hogy amikor retractol es atmegy a fej, akkor z iranyban is mozog es nem all vissza pontosan a z tengely. Ezert van az, hogy a falon vizszintes csikok vannak ket ablak kozott veletlenszeruen, viszont ezek a csikok nincsenek jelen az egesz retegben. Azaz, hol alulextrudal, hol tulextrudal egy-egy szakaszt.

(#16181) elvakúlt válasza Janix12 (#16164) üzenetére


elvakúlt
csendes tag

Ha mechanikai sérülés nem éri, vagy a vezeték erezete nem szakad meg. Helyes bekötés mellett, (nagy a szórása 30V ig táplálható) jóformán nincs ami tönkre menjen benne. Rendeléskor nem árt figyelni arra, hogy NPN vagy PNP.

(#16182) Janix12 válasza elvakúlt (#16181) üzenetére


Janix12
aktív tag

Természetesen nem érte mechanikai behatás..
Egy 36 órás nyomtatás után akartam egy újat indítani és már nem kapcsolta a végállást.

Bővebben:
Kap áramot és jelez a piros LED, amikor közelítek egy fém tárgyal vagy az asztallal, de nem állítja le az asztal mozgatását.
Kipróbáltam mechanikus végállás kapcsolóval és arra reagált-megállt.

Én emiatt ezt úgy értelmeztem, hogy a szenzorban történhetett valami agyhalál..

Kicserélném mert nem egy nagy tétel, de elég kellemetlen főleg a beszerzése.... :(((
Egyébként megnéztem NPN..
És köszönöm!!

[ Szerkesztve ]

(#16184) imibogyo válasza Reggie0 (#16179) üzenetére


imibogyo
veterán

Megnéztem, nincs Z-hop. :N

Ma első körben megpróbálok mindent ugyanúgy, csak leveszem a tempót 50 mm/s-ről 40-re. Tegnap a kastély után nyomtattam egy vázát is és az alsó része nagyon vacak lett (pont olyan, mint a kastély bástyájának az alsó ferde része), de amint levettem 80%-ra a tempót kisimult minden (videó).

Ezért is gondolok első körben mechanikai "hibára", vagy ahhoz kapcsolódó rossz beállításra (szíj feszesség, görgők rossz beállítása, gyorsulás, jerk stb.), mert egy ilyen váznak és gépnek szerintem nem 40 mm/s-et kellene bírnia...

(#16180) Sayiid919:
Azért, mert sokkal egyszerűbb, mint a kis kijelzőn, a "vacak" tekerentyűvel szórakozni. Ráadásul a felfűtés, az egyéb tengelyek mozgatása (mivel azokat is szeretném kalibrálni), az új értékek megadása és mentése mind-mind sokkal egyszerűbb gépről és billentyűzetről gcode senderrel küldeni, mint manuálisan a gépen. :B

A filament Spectrum bézs színű.

(#16185) Saccco válasza imibogyo (#16184) üzenetére


Saccco
nagyúr

A vázán látható hiba szerintem a 8 bit számítási kapacitásának vége miatti micro megállás okozza. :)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16186) imibogyo válasza Saccco (#16185) üzenetére


imibogyo
veterán

Akkor előfordulhat, hogy 8bit-es alaplappal (és bizonyos bonyolultságú modellekkel) nem is fogok tudni ennél a 40-50 mm/s-nél feljebb menni? Nem vagyok képben, hogy "mit bír" egy ilyen chip, de ennél azért azt hittem messzebb van a határ és inkább fizikai (és user) korlátai vannak jelenleg a gépemnek...

Amúgy ma megjött a Titan extruder koppintásom is, hamarosan megy fel az A6-ra. Tudom, hogy a koppintástól csodát nem lehet várni, de a visszajelzések alapján az A6-étől valószínűleg így is előrelépés lesz. Ha nem műkszik sem érdekel nagyon, 2.000 Ft-ot simán megér nekem már csak a szerelés/átalakítás folyamatának élvezete miatt is... :DDD

(#16187) Saccco válasza imibogyo (#16186) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha van felesleges pi-d, akkor megoldható minden egyéb cucc nélkül. :)
Amennyire utánaolvastam a gép önmagában a 8 bit határán van. :D
Egy delta meg még inkább.

Kockát nyomtathatsz tempósan. A sok apró részlet, bonyolult ív az, ami megfogja az alaplapot. Octoprint-tel még jobban kijön.
Klipper+octoprint+virtual sd = előbb ugrik le az asztalról, minthogy elfogyjon a számítási kapacitás. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16188) Reggie0 válasza Saccco (#16185) üzenetére


Reggie0
félisten

Vagy tul alacsony jerk is okoz ilyet.

(#16189) imibogyo válasza Saccco (#16187) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha van felesleges pi-d, akkor megoldható minden egyéb cucc nélkül.
Az most sajnos nincs (eladtam egy másik projekt keretében), de gondolkodtam rajta, hogy egy sima linuxos asztali számítógépre feldobom az Octoprintet és a Klippert. Mivel az áram "ingyen" van és a gép relatíve távol/elzárva lenne tőlem, így sem a hang, sem a fogyasztás nem zavarna.

Amennyire utánaolvastam a gép önmagában a 8 bit határán van.
Ezt most nem teljesen értem/érzem, hogy jó, vagy rossz értelemben írod (a delta említése miatt inkább a jóra gondolok, aminek köztudottan gyorsan kevéssé válik a 8 bit-es lap)... A gép (váz, mechanika) kisebb módosításokkal (bed support) szerintem ennél sokkal többet tud. A múltkor linkelt Benchy-m is 100 mm/s-el készült (tudom, hogy csak elvi, de akkor is..), elfogadható minőségben.

Mindig nagyon hangsúlyozom (tudom, hogy az én nyomorom, de akkor is), hogy az én gépem még nincs is igazán jól beállítva, kalibrálva, stb.. Épp ezért az én gépem és nyomataim biztosan nem tükrözik a gép valós tudását. Mindig épp csak annyi időt tudok rá szakítani, hogy mondjuk elindítok egy újabb nyomtatást minimális változtatásokkal a beállításokkal (most is így készül egy újabb kastély), aztán kész. Lemegy ez a nyár és ez meg fog változni, addig viszont survival módban tolom, egy "minimális-elégséges időkerettel" egy-egy hobbimra... :DDD

Klipper+octoprint+virtual sd = előbb ugrik le az asztalról, minthogy elfogyjon a számítási kapacitás.
Igen ez a hosszútávú tervem, már írtam is régebben szerintem, de ez még nagyon messze van, főleg az időhiány miatt. Egyelőre a gép jelenlegi állapotából próbálom kihozni a legtöbbet, a legkevesebb idő és pénz ráfordításával.

(#16190) Reggie0 válasza imibogyo (#16186) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem. En 150mm/s-ig tudtam felmenni, 100-nal meg szepen is nyomtat, felette elfogadhatoan. Az uj extruder a helyes megoldas, a gyari nem tud 40-60-nal tobbet, mert gyenge.

0.3-as retegnel 150mm/s mar elszakitja a ptfe csovet, de kozvetlen extruderrel ez sem akadaly.

[ Szerkesztve ]

(#16191) Saccco válasza imibogyo (#16189) üzenetére


Saccco
nagyúr

A minél merevebb váz sokat nyom a latba. Nekem is megtáltosodott a Tarantula az alu kit-tel.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16192) azbest válasza Saccco (#16191) üzenetére


azbest
félisten

btw, üveg asztal súlya alatt dupla alu x még jobb rezgés ellen. Sőt... lehet ha közé teszünk rezgés elnyelő anyagot, akkor még jobb. Múltkor láttam hangfalépítés kapcsán demonstrációt a több rétegű, elnyelő réteges megoldásról [link]

A teljesen merev vázzal nekem jobban meglátszott a rugózás a kockán :) Két alu x már jobb, ha közé tennék valami elnyelő anyagot (nem rugalmas, anem inkább nyúlós gumit), akkor még jobb lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#16193) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

vettem kétféle gumilemezt, egy habosat, meg egy keményebbet. hogy lenne érdemes kombinálni a kettőt? nyomtató lábai alá puha-kemény?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16194) azbest válasza Mr.Csizmás (#16193) üzenetére


azbest
félisten

csak tipp, de a puhábba idővel belesüpped a nyomtató, így szerintem a merevebbet lehet érdemes felülre, hogy eloszlassa a súlyt

(#16195) Reggie0 válasza azbest (#16192) üzenetére


Reggie0
félisten

En tomegnovelo es csillapito celra bitumenes papirlapot szoktam hasznalni. Most eppen egy rack szekrenyt zajcsillapitok igy es baromi nagy a kulonbseg.

Amugy igen, a merev vaz azert jo, mert a rezges amplitudojat csokkenti, de a rezgesbol adodo energiat meg nem nyeli el. Erre csillapito anyagok kellenek, kulonben ugyan az az energia kisebb amplitudoval, de tobb ideig rezgeti a vazat.

(#16197) TheProb válasza Sayiid919 (#16196) üzenetére


TheProb
veterán

Nem értem nálad mi nem megy. Stock csavarokkal mindent fel lehet fogatni. Nálam semmivel sem volt gond. Meg is lepődtem, mert tartottam tőle, hogy kell hozzá extra hw (csavar, anya, etc.), de a meglévővel mindent fel tudtam fogatni. Venti rácsot mondjuk nem próbáltam, de az kb csak látványelem.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16199) imibogyo


imibogyo
veterán

Elkészült a 25 mm/s-es kastély (csak hogy biztosan ne lehessen a sebesség a baj). Ez sem oldotta meg a torony ferde részén látható hibát, sok minden javult, de még mindig nem az igazi.

Mivel most már össze tudtam próbálni a két kastélyt, az is kiderült, hogy nem passzolnak össze az ablakuknál, tehát a méretpontosság sem 100%-os (ez az eddigi modelljeimnél lényegtelen volt, legalábbis 1-2 tizedmilliméter nem számított egyiknél sem). Egy hajszálnyi hiányzik csak (ha erőltetem, akkor el kezd összecsúszni, de nem az igazi, a bástyák viszont egész jól passzolnak).

Most viszont jobban le tudtam kapni a hibát magát, így talán könnyebb rájönni, hogy mi lehet a probléma (elnézést a gyenge képért, telefonos, de próbáltam ránagyítani amennyire csak lehetett). Ez nem is igazán megfolyás, blob akármi, hanem valami a konkrét réteggel van (annak a kezdésénél), mint ha el lenne csúszva, miközben úgy általánosságban körben "tökéletes" az illeszkedése a rétegeknek.

Ki fogom próbálni másik szeletelővel is, hátha ezen állítottam el valamit, amit nem kellett volna (egyébként extraként csak 3 opciót találtam bekapcsolva ami a neve alapján közvetlenül befolyásolhatja a falat és esetleg ilyet hibát okozhat (találgatok persze), az egyik az "Optimize wall printing order", a másik a "Compensate wall overlaps", a harmadik pedig a "Z seam alignment" (sharpest corner) illetve a párja a "Seam corner preference" (hide seam). Ezek közül lehet valamelyik?

(#16190) Reggie0: a napokban érkezett meg a fém extruder kit a Crealitytől. Tudom, hogy nem az a végső megoldás, hanem mondjuk egy gyári BMG, vagy Titan, de hát kis pénz kis foci... :K

[ Szerkesztve ]

(#16200) Reggie0 válasza imibogyo (#16199) üzenetére


Reggie0
félisten

Mint mondtam, attetel kell :) Nekem mar a targyhutes korlatozza a nyomtatasi sebesseget, mindjart kijon a 200 fokon inditott var 100mm/s-sel, illetve van egy 220 fokos felbehagyott. Probanak meg kinyomom 60mm/s-sel is, hogy ossze tudjuk hasonlitani.

Sajnos most nekem is van, hogy megakad a szal, mert nem raktam fel a gorgot az extruderkar ele es megint belevajta magat.

A BMG es Titan szinten azon nyer nagyot, hogy 1:3-as attetelt hasznalnak. Kozvetlenul nem lehet hajtani rendesen a szalat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.