Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) DrojDtroll válasza willz (#17050) üzenetére


DrojDtroll
addikt

legfőképp abban amiben meg lett tervezni

a textúra a kulcsszó neked

(#17052) Reggie0 válasza willz (#17050) üzenetére


Reggie0
félisten

OpenSCAD. Tud veletlent generalni vagy fajlbol adatsort beolvasni, barmelyik modszerrel meg tudod oldani.

(#17053) Zsolt74 válasza DarkByte (#17049) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én annyi pénzért biztos hogy nem Prusa-t vennék.
Komolyabb nyomtatókat is lehet kapni azért az összegért.

Azért már kapnál egy Wanhao 6-ot is ami kompletten össze van szerelve.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#17054) Joshi válasza DrojDtroll (#17044) üzenetére


Joshi
titán

A légcsatornára gondolsz? A Simplify3D automatikusan generálta hozzá, én is meglepődtem. Lehet hogy a magas hőfok miatt, csak azt írtam át a progiba.

(#17055) Joshi válasza Saccco (#17045) üzenetére


Joshi
titán

Igen még azért érzésre kellene emelni rajta, de szerintem 80-85 fok fölé nem kell menni. Talán üveglapon igen.

(#17056) DarkByte válasza Zsolt74 (#17053) üzenetére


DarkByte
addikt

Köszi a javaslatot!

Rákeresve a Wanhao 6-ra több helyen is azt írják a neten, hogy nem elégséges az alapértelmezett hűtése és emiatt a legtöbb nyersanyagból nem csinál jó nyomatot. (pl. a PLA zsinóros lesz, vagy nem tudom minek fordítják magyarra azt hogy "stringing") A nyomtatási kapacitás is valamivel kisebb mint a Prusa-nál.
[Maker's Muse - Wanhao Duplicator 6 Review]
[Printer 3D - Most Common Duplicator 6 Problems And Their Fixes]

Reddit-en sem javasolják az i3 MK2-vel szemben, és az ugye egy korszerűtlenebb Prusa modell. [Reddit - Prusa i3 MK2 vs. Duplicator 6]

Az automatikus szintezés hiánya is olyan dolognak hangzik számomra, amivel megint biztosan együtt tud élni egy profi, de nekem mint kezdőnek ez nem túl szimpatikus. Számomra pont előny, hogy ezeket megcsinálja a gép automatikusan, vagy legalább is bolond biztosan végigvezet a lépéseken. Gondolom nem lesz a világ legtökéletesebb eredménye amit csinál, de egy bőven használható valamit kapok, minimális befektetéssel.
(Ahogy kezdőként nem biztos hogy szeretnék egy profi fényképező millió beállításában elveszni, megteszi az automata mód.)

A flexibilis PEI lap is olyan dolog, ami kimondottan tetszik, hogy nem kell spatulával alá mászkálni a tárgynak, hanem csak lepattintom róla a kész nyomatot. (kevesebb esélyem van szétkarcolni a felületet is)

A Prusa mellett érvel nálam az is, hogy eddig mindegyik upgrade-elhető volt egy későbbire, az új nyomtató áránál olcsóbban. Most is pl. látom hogy van már hozzá az MMU amivel több fajta/színű anyagot képes egyidejűleg kezelni. Ez pl. egy logikus lépés lenne a későbbiekben amint megint lesz rá keretem.
A Wanhao-nál ha jól sejtem erre semmi garancia nincs.

A közösség is ránézésre olyan mint a Raspberry Pi mögött. Ahogy ott is van milliófajta másik ilyen single board computer, de ahogy a Raspberry-hez, úgy a Prusa-hoz az interneten látszólag nagyobb a közösség, és a gyártó is jól támogatja. (Pedig nem a Raspberry a legerősebb SBC már a piacon egy ideje. Ez gondolom igaz a Prusa-ra is, hogy van ami jobb minőségben nyomtat.)

A fentieket csak azért írtam le hogy lásd a gondolat menetem.
Az összeszerelési igényt amúgy nem sorolnám egyértelműen a hátrányok közé, mert közben azért megtanulja az ember hogy mi hol van benne, ha szét kell szedni takarítani vagy karbantartani. Ha non-stop szét kell bontani valami agybaja miatt, na azt inkább.

[ Szerkesztve ]

(#17057) gerleimarci válasza DarkByte (#17056) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

A prusánál azt fizeted meg, hogy elég sok anyaggal a végletekig ki van maxolva a slicer beaállításai. A váz az egy kb. átlagosnak mondható i3 váz, csomó kábelkötegelővel összefogva.

A Wanhao D6 pont az ellentéte. A mechanika nagyon korrekt, viszont a hotend egy okádék. Sokan panaszkodnak, hogy milyen sz@r az Ender hotendje, mert a PTFE a fúvókáig megy. Na ennél még a fúvókába is belemegy :D Emiatt a gyors nyomtatás felejtős, hőátadása a nullát súrolja.Viszont a facebookos csoportban árul egy csávó heat breaket M6 menettel hozzá, amivel V6 vagy Volcano fűtőblokkot is lehet használni.
A hűtés tényleg rossz, de az nyomtatással együtt pár órás művelet. Nagy pozitívum, hogy teljesen zárt (már ha megveszed hozzá az akril elemeket), viszont a gagyi hotend ilyenkor nem tud hűlni, okádékul nyomtat. Elektronika rossz 8bites lap integráltt A4988-akkal, az OLED viszont bejövős.
Ja igen, van nálam egy D6 "szerelni", de inkább beállításra. Meg a sulinak úgy sem kell nyáron :)

A Two Trees Sapphire gyárilag is jobban nyomtat, mint a D6 de az sem egy bolondbiztos nyomtató.

(#17058) DrojDtroll válasza Joshi (#17054) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem. ABS nyomtatashoz le szokták zárni a nyomtatási területet, hogy ne vetemedjen az anyag és hogy bent állandó hőmérséklet legyen.

(#17059) Joshi válasza DrojDtroll (#17058) üzenetére


Joshi
titán

Sehogy nem burkoltam be, még a szoba venti is a nyomtató felé fújta a levegőt. De jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#17060) DrojDtroll válasza Joshi (#17059) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem ez nagyobb méretű dolgoknál jelentősebb. Majd ha lesz ilyen nyomtatásod kérlek oszd meg a tapasztalataidat.

(#17061) Joshi válasza DrojDtroll (#17060) üzenetére


Joshi
titán

Mindenképpen. Viszont miért nem jó a PLA ha nem kell a nagyobb hőállóság? Az ABS büdösebb, nagyobb energia kell a nyomtatásához és ezek szerint még macerás is. :F

(#17062) Zsolt74 válasza gerleimarci (#17057) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Nekem az Anycubic Predator-ban A4988-as léptetőmotor vezérlők vannak, amik alapból elég hangosak, viszont miután raktam a motorok alá dapmereket teljesen lecsendesedett.
Gondolkodtam az alaplap cseréjén (mert igaz hogy 32 bites az alaplap, viszont a léptetőmotor vezérlők nem cserélhetőek benne) de rájöttem hogy ameddig működik, addig nem foglalkozom vele.
Szépen nyomtat, a többi meg nem érdekel.
Egy óra alatt összeraktam a nyomtatót és azóta is tökéletesen üzemel.
Hatalmas a nyomtatótere, van benne automata szintezés(ami a deltánál elég nagy előny) nagyon masszív a váz, jó az üveg hotbed, és nem utolsó sorban jól is néz ki.
150.000Ft-ért nem igazán tudok jobb nyomtatót most a piacon.

Zsolt

(#17063) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

urak,

ender3-at érdemes ezzel upgradelni? ha igen, vegyem az olcsó kiadást, aztán valami drivert rá, vagy helyből driverekkel?

szerk: 15 pénzért van hozzá touch LCD is :U :Y

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17064) Saccco válasza Joshi (#17061) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha nem kell nagy hőállóság és merevség, akkor bőven jó a PETG. Könnyű nyomtatni, viszonylag rugalmas, nincs szaga, mondjuk eléggé szálaz és nem (könnyen) ragasztható, de valamit valamiért.

Az ABS keményebb, jól ragasztható, megmunkálható, hőállóbb, cserébe büdös, egészségnek nem barátja. :D

A PLA eléggé rideg, kemény, hőállósága nem túl jó, könnyű nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17065) Joshi válasza Saccco (#17064) üzenetére


Joshi
titán

Eddig nekem a PLA tűnik a legjobb anyagnak, ilyen-olyan figurákat nyomtatni szerintem a legjobb.

A Simplify-ban hogy tudom forgatni az egyes tengelyek mentén a modellt?

(#17066) Saccco válasza Joshi (#17065) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lehet forgatni, nyomj kétszer a modellre.

---------------------------------------------

Más:
eSUN launches ABS odorless to solve the problem of intolerable smell!


█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17067) Jagi válasza Mr.Csizmás (#17063) üzenetére


Jagi
tag

Hali,

Érdemes, én múlt héten raktam be a nagy SKR-t gépbe 2208 V3, egy alap marlin raktam rá bekonfigurálva.
Nagyon jó váltás volt, van még mit finomítani rajta.
Ha tudtam volna hogy ilyen kiszerelés is lesz akkor ezt vettem volna, nem kell házat nyomtatni meg programozgatni.
Nekem elég a 4 vezérlő az 5. slot nincs kihasználva.
Nem érdemes integráltat venni, inkább slotos és hozzá 2209 vezérlőkkel.
Én gyári kijelzővel használom, nekem nem bejövős ide a touch panel.

(#17068) Mr.Csizmás válasza Jagi (#17067) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mármint a preconfig marlin elég rá? 2208-ból jó vételeshez kérhetek linket? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17069) azbest válasza Mr.Csizmás (#17063) üzenetére


azbest
félisten

nekem úgy tűnik, hogy elég jók a bigtreetech cuccok. Egy skr1.3-at vettem tarantula upgrade-nek és tartaléknak egy skr mini 1.1-et (plusz ágy fűtő mosfet modult, mert a mini nem tartalmazza).

Állítólag eu raktárat is nyitnak a közeljövőben. Bár nem tudom, hogy ott csak a drágább, komplett nyomtatókat fogják-e árulni, s hogy milyen áron lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17070) Dalee


Dalee
aktív tag

Octoprint probléma,

Volt otthon egy kis Wifi probléma, ezután viszont a Pi nem akart magához térni (mármint csatlakozni az újból beállított, bár paramétereiben megegyező Wifi-re). Egy korábbi mentésből újbólraktama az SD kártyát, és áttértem vezetékes LAN-ra. Minden szépnek és jónak tűnt elsőre, csak két probléma maradt.

1. Amikor visszatöltöttem az Octoprint backup-ot is kiderült, hogy a "hőn szeretett" History plugin nem töltődött vissza. Utánanézve a fejlesztője már nem frissíti, ezért el is tűnt az installálható pluginek közül. Én nem találtam helyette más haonló plugint.
2. A kamera nem megy, pontosabban elindul stream adás van csak nem kép látható, hanem "hangyás" a kép, mint a régi időkben a TV-n amikor nem volt adás, csak nem pontok ugrálnak, hanem kicsit hosszúkás a kép. Régebben is volt ilyen, hogy hasonló volt a helyzet, de akkor egy-két újraindítás után helyreállt, most nem. A kamera Logitech

Van valami ötletetek a fentiekre?

+1: Szeretem a filament plugint, viszont csak egy extrudert kezel, erre van valami megoldás, hogy nyomtatás közbeni filament váltáskor váltson a filament plugin is?

[ Szerkesztve ]

(#17071) Jagi válasza Mr.Csizmás (#17068) üzenetére


Jagi
tag

2208 UART V3 érdemes az UART-os verziót választani.
Ha kell feldobom este egy box folderbe a saját marlint, ender3, gyári kijelző, bltouch nélkül, BMG, kicsit reszelt mozgás értékekkel és fűtési értékekkel, kapcsolós homing-gal.

(#17072) Mr.Csizmás válasza Jagi (#17071) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azt lehet megköszönném.

viszont ezzel az SKR-el tudna 12V-ról is üzemelni? mert akkor be tudnám vetni a meglévő sff atx tápot erre.

heatbed mosfetből mit érdemes venni? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17073) Jagi válasza Mr.Csizmás (#17072) üzenetére


Jagi
tag

Tud 12v, is menni. csak akkor mindennek 12V kell működnie, nozzle, hot bed.
Ha nem mini verziót veszel akkor nem kell külön modul, de a linkelt alisnál van hot bed modul is.

Más egyéb, linear sín Bangoodon $10 a 300mm, nagyon gagyi lehet? Van erre valami jobb forrás?

(#17074) DrojDtroll válasza Joshi (#17061) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nekem tökéletes, én nagyon szeretem. Kicsit tartósabb tárgyakhoz majd a PET-G-t akarom kipróbálni.

(#17075) foka válasza Jagi (#17073) üzenetére


foka
aktív tag

Ilyet vettem 3 db 800 mm-eset (1 m-esek az oszlopok) az aliról, csak még nem lett beépítve, kézbe véve jónak tűnik, egyenes is látszatra. Majd felszerelve kiderül.

[link] nekem még pont egyezett az ár a BG-sel

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#17076) gerleimarci válasza Mr.Csizmás (#17063) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Én inkább a sima SKR V1.3-at venném, mert arra lehet kötni SD kártya olvasós kijelzőt, Pl. egy Fysetc MINI12864-et. Bár ez egyéni, hogy kinek mi a fontosabb.

(#17077) azbest válasza gerleimarci (#17076) üzenetére


azbest
félisten

Gondolom abban a boardban az a pláne, hogy ugyanaz a form-factor, mint az eredeti ender3 board. És magán a boardon van sd slot. (az skr 1.3 is konfigurálható úgy, hogy azt használja marlinból, csak nem oda esnek a lyukak a házon endernél)

(#17078) gerleimarci válasza azbest (#17077) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Csak nem tudom ki szeret szenvedni a micro SD kártyával. Az SD extender az meg olyan...na érted. Octoprinthez jó lehet.

(#17079) Atamano


Atamano
csendes tag

Sziasztok,

Mit lenne ezen érdemes állítanom?

https://prohardver.hu/dl/upc/2019-07/01/673535_kqdeps08x7nlqqho_img_20190701_132404_burst014_8.jpg

(#17080) Saccco válasza Atamano (#17079) üzenetére


Saccco
nagyúr

Retract, hőfok, sebesség, retract sebesség, flow kalibráció, extruder kalibráció.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17081) Jagi válasza Mr.Csizmás (#17072) üzenetére


Jagi
tag

Drive
Ez plug&play, kicsit még lehet növelni a sebbességeket, legalább is nekem bírná a gép, csak lusta vagyok.
Visual studiot használok PlatformIO-val.
SKR 1.3
TMC2208
ender/CR kijelző
SD kártya megy
HE1-be ahotend venti 50°Cfelett kapcsol
BMG miatt 400estep
nem csipog
gyári hotend, bed pidelve

(#17082) Joshi


Joshi
titán

Ha veszek egy 3mm vastag üveglapot, akkor azt hogy kell használni az Anycubic Kossel Deltánál? Arra gondolok, hogy a gyári lap egy alu lap aminek az alján van a fűtőszál. Ha csak simán ráteszem az üveglapot azt felmelegíti a megfelelő hőmérsékletre? Vagy hogy szokták ezt?

(#17083) energy4ever válasza Joshi (#17082) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen, csak ennyi. :K
Lassabban fog bemelegedni, lassabban fog lehulni, de legalabb uveg lesz rajta! :K

(#17084) Joshi válasza energy4ever (#17083) üzenetére


Joshi
titán

Köszi. Remélem működni fog. :D

Kicsit stabilizáltam a Kossel Deltát. :Y

(#17085) Joshi válasza Joshi (#17084) üzenetére


Joshi
titán

Szerintetek nyomtatás közben mikor raktam a Kossel Delta tetejére a súlyt? :F :DD

[ Szerkesztve ]

(#17086) DrojDtroll válasza Joshi (#17084) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Hozott minőségi javulást?

(#17087) Joshi válasza DrojDtroll (#17086) üzenetére


Joshi
titán

Nem kicsit, de szerintem a fotókon is látszik. :DD

De itt nyomtatódik 25KG-al. Meglássuk. :))

(#17088) Reggie0 válasza Joshi (#17087) üzenetére


Reggie0
félisten

Foton nem latszik semmi javulas.* Amugy a gepnek pont nem a tetejen kene tomeget novelni.

*Mar megvan. Mondjuk akkor sem tomeget kene novelni, hanem a szerkezet merevseget.

[ Szerkesztve ]

(#17089) Joshi válasza Reggie0 (#17088) üzenetére


Joshi
titán

Oké. THX a segítséget. :R :C

Elég lenne ha a kezedbe vennéd a terméket, egyből látnád hogy gyakorlatilag kisimult a nyomtatás. És pont látszik a fotón is, hogy megszűnt a hullámosság. De ne rugózzunk a dolgon, mert ezt csak az látja aki kézbe fogja végterméket.

[ Szerkesztve ]

(#17090) Reggie0 válasza Joshi (#17089) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen azt lattam, csak akkora volt a hullam, hogy elejen fel se tunt es csak a feluleti erdesseget lattam. Csinalj egy kepet ugy, hogy nagyon alacsony szogben vilagitod meg az oldalat, ugy jobban latszodnak a melyedesek.

[ Szerkesztve ]

(#17091) Joshi válasza Reggie0 (#17088) üzenetére


Joshi
titán

"Mondjuk akkor sem tomeget kene novelni, hanem a szerkezet merevseget."
Ergo ugyan azt értem el tömegnöveléssel, csak éppen két mozdulatomba került. Persze nem mondasz hülyeséget, ahogy én sem. :DDD

(#17092) Joshi válasza Reggie0 (#17090) üzenetére


Joshi
titán

Élőben sokkal nagyobbak a különbségek mint fotón. De ha minőségre utazunk, akkor legyen minőség. :K

(#17093) fape válasza Joshi (#17091) üzenetére


fape
senior tag

De mint penge/golyóálló Borisz mondta "a súly a megbízhatóság jele. ha elromlik, ütni is lehet vele."

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#17094) Zsolt74 válasza Joshi (#17092) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A merevséget úgy tudod még növelni, ha a hátsó két oldalát plexivel lezárod, ezzel merevítve a szerkezetet.
Mint a szekrényeknél amíg a hátlap nincs felrögzítve addig semmi merevsége nincs.

Zsolt

(#17095) Mr.Csizmás válasza Joshi (#17092) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gurigatartó
sarokmerevítő
tető merevítő

vagy itt egy kollekció [link] :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17096) compi.hu válasza Mr.Csizmás (#17095) üzenetére


compi.hu
senior tag

Tök jók ezek a cuccok, csak amíg a csukók pár havonta elkopnak, az átlagjúzer meg ..szik kicserélni őket, addig kb halottnak a homlokcsók.

Apropó, buherált már át valaki közületek linear plust mágneses karokra?

(#17097) DrojDtroll válasza Joshi (#17087) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem félsz, hogy a tetjén elpattan a műanyag és leesik a nyomtató teteje?

(#17098) MASSlag válasza compi.hu (#17096) üzenetére


MASSlag
tag

Itt az én átépített nyomtatóm LINK

Pont most alakítottam át megint, volt egy két dolog amin lehetett fejleszteni.
Nem működött rosszul, két dolog zavart csak.
- A toronyhoz kötő kábelek. Gyakorlatilag itt a mágnes a fészek fejen van, az acél a golyó a rúdon. A probléma az, hogy kisebb szögnél oldal irányba nyírod a golyót a mágnesről így lényegesen kisebb az effektív szorító erő amit a mágnes kifejt. Az volt az előnye, hogy ezt volt a legegyszerűbb megcsinálni.
- Ezek az olcsó fészkes mágnesek nem túl pontosak. 0,5 mm szórás van a mélységi méretükben.

Vettem egy szett profi mágneses csuklót (KD413), viszont a 4 kg erő amit kifejt rengeteg, túl nagy tőle a súrlódás valahol 1-2 kg között van az optimális.

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#17099) compi.hu válasza MASSlag (#17098) üzenetére


compi.hu
senior tag

Elvileg a szorast ki tudod egyenliteni amikor a rudakat legyartod. (ha kisebb a melysegi meret akkor kevesbe ereszted bele a rudba, hogy a meroleges erintok pont ugyan olyan tavol legyenek, nem?

Megkaphatnam a linkeket a szukseges stl-ekhez? Regebben tartottam a muanyag fejektol, de most UM3-on mar nylonbol PC-bol vagy CPE+-bol is siman le tudom gyartani, ami azert eleg hoallo.

Ha jol latom ezt hasznaltad.

[ Szerkesztve ]

(#17100) DrojDtroll válasza MASSlag (#9809) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Van még akinek van valamilyen formában Anycubic Kossel gépe innen, vagy mindenki megszabadult már tőle? :D

MIért kellene megszabadulni tőle?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.