Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16551) AiRLAC válasza Sayiid919 (#16549) üzenetére


AiRLAC
addikt

Vegyél eredeti Prusa MK3s-t.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#16552) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Az Ender 3-asom gyári lapját cserélnem kell, mert úgy rátapadt a PETG, hogy felszedte a lap borítását is.
Üveglapot szeretnék venni. Milyen vastagságút érdemes beszerezni? Gondolom jó, ha edzett. Egyelőre PLA-t és PETG-t nyomtatok csak, de majd az ABS-t is ki akarom próbálni.

(#16553) Holleanyo válasza Sayiid919 (#16549) üzenetére


Holleanyo
tag

Nem kókány módszer ez. Fizikailag es szoftveresen nem lehet máshogyan kivitelezni, mivel kedves kínai barátaink kihagyták a csekély beépített memória miatt a Bootloadert. Még mindig jobb mint a többi vezeték dugdosós módszer. Egyszer kell csak megcsinálni. Ezután már lehet, akár Octoprinten keresztül is FW cserélni. Ha nem érdekel senkit, akkor nem folytatom a leírást.

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#16554) tibi970307 válasza Holleanyo (#16553) üzenetére


tibi970307
tag

Engem érdekel, köszönöm a leírást! Szeretném majd megcsinálni én is. Van egy BlTouch-om is, azt is szeretném bekötni, ahhoz meg kell ugye a FW csere. Linear Advance-ot is szeretnék majd.

(#16555) fape válasza Holleanyo (#16553) üzenetére


fape
senior tag

Nem (csak) memória miatt, hanem mert kb 2 kattintással kevesebb a termék gyártás amivel megspórol 1-2centet gépenként. De szerencsére ezek csak bizonyos gyártok sajátossága. Egyszer megcsinálod aztán örülsz ;)

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#16556) imibogyo válasza Sayiid919 (#16549) üzenetére


imibogyo
veterán

Azért ez nem a világvége, egyszer kell csak megcsinálni és annyi.

A telefongyártók is mind szemetek, mert csak rootként és sokszor ügyeskedve lehet csak egyedi Androidot rádobni a készülékükre? Tudom, hogy más-más az ok, de szerintem az nem elítélendő, ha egy gyártó a spórolás/egyszerűsítés/haszon jegyében azt mondja, hogy "na ezzel a FW-vel teszteltem, ezzel működik minden, égessétek rá mindre boardra ezt és kész. Majd a következő rev.-ben meg rakunk rá újabbat, aki meg "ügyeskedni" akar, az úgy is pár kattintással megoldja"...

Nekem az Anet A6 FW frissítése bootloaderrel együtt kb. 5 percet vett igénybe, meg egy 1000 Ft-os kütyübe került, amit a többi nyomtatómhoz is tudok használni. Még úgy is sikerrel jártam, hogy én aztán béna vagyok az ilyenekhez, nem kicsit. Nem gondolom, hogy ha nekem, mint bölcsész-szerencsétlenségnek ez nem okozott gondot, akkor másnak okozna... :DDD

(#16557) Mr.Csizmás válasza imibogyo (#16556) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez a f...omkivan, hagyom az egészet fázis. én is átestem ezen anno a 3d nyomtatásban, de gyorsan elmúlt :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16558) AiRLAC válasza Mr.Csizmás (#16557) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem kéthetente van ilyen, pár nap és elmúlik és jöhet a következő ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#16559) dugesz77


dugesz77
őstag

Egyébként van értelme felrakni ezeket a külsős FW-ket? Miben nyújt többet mint a gyári, mert azzal végül is elégedett vagyok. Jobb lesz a minőség? Több az állítható paraméter?

(#16560) fape válasza dugesz77 (#16559) üzenetére


fape
senior tag

A gyári is a "külsős" egy testre szabott, (ős)régi változata.

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#16561) Paserák Gőcs válasza tibi970307 (#16554) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Én is izgatottan várom a folytatást.

A minap jött meg hozzá a TinyISP klónom [link]

Ender5-öt frissítenék vele.
Habár jó lenne előtte letesztelni, hogyan áll a mostani FW-ben a Thermal Runaway védelem, illetve elmenteni a beállításokat.

Csak félve jegyzem meg, hogy nem feltétlenül tűnik jó ötletnek, hogy egy octoprint-en keresztül lehessen FW-t frissíteni akkor, amikor havonta jönnek a hírek az Intel procik újabb sérülékenységéről, és ezáltal a nyomtató (és a lakás) is leégethető/tönkretehető rossz arcok által. Vagy bízhatok a Telekom által kiküldött Huawei routerben+tűzfalban?

(#16562) Mr.Csizmás válasza Paserák Gőcs (#16561) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nálam sok sikert kívánnék a külön blitzwolf okoskonnektort felnyomni, és bekapcsolni hozzá a 220-at. :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16563) trialkornel válasza imibogyo (#16556) üzenetére


trialkornel
tag

Szerintem szomorú hogy vannak ilyen alaplapok amikre csak "kisebb, egyszerű" de mókolással lehet fw-t piszkálni. Ráadásul egy ilyen alap dolgot mint a thermal runaway nem tesznek bele gyárilag. A 2017-es "ősrégi" Tarantulámba gyárilag MKS Sbase 1.4 lap van aminél a fw frissítéshez csak egy usb kábel, Arduino IDE és pár kattintás kell. A telefonok szerintem kicsit más dolog. Ezek hobbi célra szánt DIY nyomtatók amiknél szinte elkerülhetetlen a fw-ben való turkálás és akkor a gyártó még meg is nehezíti a vásárló dolgát. Ez nem túl felhasználóbarát...

(#16564) TheProb válasza dugesz77 (#16559) üzenetére


TheProb
veterán

pl Thermal Runaway protection. Legalábbis stock ender 3 fw esetén ez szokott a fő javaslat lenni a cserére. Én még megemlíteném a manual mesh bed levelinget. Azóta olyan szépen nyomtatok, hogy ihaj (legalábbis nincs tapadási/1st layer gondom). Pedig nekem aztán tényleg szopás volt a leveling. Így már nem is vágom a centit, hogy megjöjjön a BLT.

Elvileg a napokban már meg is jön a BMG extruder. Akik Ender 3-mal használják, nyilatkoznánka, hogy milyen retraction setting jött be nekik? Az már megvan, hogy az E-steppen jelentősen növelni kell majd, az áttétel miatt. (valami 450 körülre)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16565) izisz válasza Paserák Gőcs (#16561) üzenetére


izisz
senior tag

Azért nem kell a pánikkeleltés. A legfontosabb szvsz, hogy nem teszed ki publikusra az octoprint-et.

Ha valaki kiteszi, megkérdem miért is? Munkahelyen lesi a telefonján/böngészőben, hogy otthon megy a nyomtató? Valóban olyan jó ötlet? :) Valóban annyira fontos 7/24-ben nyomtatni?
Egyedül tán a spagetti effektnél tudsz érdemben közbeavatkozni, ha már kigyúlt, pont nem azon fog múlni, hogy 10p múlva ránéztél (hisz nem lesed minden mp-ben, hogy mi újság), látod lángol és lekapcsolod a 220-at alóla ;]
Ha feltétlen ki akarod tenni, akkor érdemes a lehető legkörültekintőbben elérhetővé tenni (VPN, értelmesebb tűzfal, reverse proxy, meg anyám tudja még mi)
A vasalót sem hagyod felügyelet nélkül, hogy hadd "dolgozzon", míg haza nem érsz ;]

(#16566) Mr.Csizmás válasza TheProb (#16564) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

manual mesh mit jelent? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16567) Reggie0 válasza izisz (#16565) üzenetére


Reggie0
félisten

Valóban annyira fontos 7/24-ben nyomtatni?

Ugye viccelsz? :)

(#16549) Sayiid919: Ha nem a furdoszobai kadban van a nyomtatod, akkor valoszinuleg viszi magaval a lakast is. Szoval sokkal jobb, ha van vedelem.

(#16563) trialkornel: Azert ez nem nagy mokolas, megsem uv lampa ala kell rakni, hogy torold az eepromot majd berakni az IC-t kulon programozoba. Az ISP is eleg kenyelmes megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#16568) dugesz77 válasza TheProb (#16564) üzenetére


dugesz77
őstag

Az új Creality firm-be elvileg most belerakták.
De attól még lehet megpróbálom a Merlint.

(#16569) izisz válasza Reggie0 (#16567) üzenetére


izisz
senior tag

Tényleg oda kellett volna tennem az eredeti gondolatom, miszerint ha nem vállakozás/cég ergó megrendelésre megy, akkor bizony a rengeteg órás nyomtatások (amire gondolom célzol) indítása nem is annyira indokolt, nem? :)
Tehát nem az ironman teljes páncél nyomtatásokra gondolok - ők nyugodtan nyomhatják, nem kár... ;]
De jah, vicceltem, egyszerűbb lesz így ;]

(#16570) TheProb válasza dugesz77 (#16568) üzenetére


TheProb
veterán

Hm. Az övék is marlin alapú egyébként, meg a TH3D féle is.
Ez a mondtat mondjuk kamilláztatott: "If you Ender 3 pro is with our silent TMC2208 mother board" Mióta van TMC2208-as Pro? Egyém bezzeg nem olyan... :W

(#16566) Mr.Csizmás: [link] (mondjuk ez már részben legacy), illetve [link]
TechingTech-nek van róla vidinyója.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16571) dugesz77 válasza TheProb (#16570) üzenetére


dugesz77
őstag

Az én két hetes gépemen ezek szerint az új firmware van, akkor ha jól értem ezen már engedélyezve van a
thermal runaway protection. Plusz az új 1.1.4-es alaplappal szerelték ez tud valami silent mode-t.
mondjuk itt nálam csak 1.1.6-ot ír nem 61-et

alaplap:

[ Szerkesztve ]

(#16573) izisz válasza Sayiid919 (#16572) üzenetére


izisz
senior tag

Megvan még a PCI elődje, az ISA slot? Ahol még pl. az IRQ-t mikrokapcsolókkal kellett állítani?
Meg a diag kártyák, amiket ebbe a slotba kellett dugni, aztán prüttyögött meg villogott a hibának megfelelően?
Lassan fejlődik a 3d nyomtatás is. Ezzel együtt jár az általad felsorolt készségek elsajátítása is. Idővel plug&play lesz, de még nem az.
Szerintem jól látod, ezzel nagyon sokat tanul az ember, bekacsint olyan területekre, ahol eddig még nem járt ("hosszú és eredményes életet" :D )
És pont ez a meglátásod-felismerésed jól mutatja, hogy az FB csoportok miért vannak tömve nyivákoló emberekkel. Akik meglátják, "húúú, de jó, nyomtató...", de az fel sem merül bennük, mivel járhat a dolog jelenleg még.
Egy komplex hobbi, amihez felszerelés kell (mind fizikai, mind szellemi)

(#16575) Saccco válasza izisz (#16573) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jól összefoglaltad. :)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16576) Holleanyo válasza TheProb (#16564) üzenetére


Holleanyo
tag

Nekem bevált a BMG extruder. Kidobtam a bowdent és átszereltem direct drive-ra. Még tesztelgetem.
Ennyire állítsd az E-step értéket:
M92 E412.59

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#16577) TheProb válasza Holleanyo (#16576) üzenetére


TheProb
veterán

Igazából a retract beállításokra vagyok kíváncsi, E-Step úgy is egyedi lesz (valamelyest).

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16578) Saccco válasza TheProb (#16577) üzenetére


Saccco
nagyúr

BMG direkt 0,5-0,9mm körül lesz az.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16579) Holleanyo válasza Holleanyo (#16545) üzenetére


Holleanyo
tag

Ender3 Firmware csere 2. rész

Ott tartottunk, hogy helyesen USBasp néven megjelent az eszközünk az Eszközkezelőben.
Telepítsük fel innen : [link] az Arduino IDE programot a PC-re.
Töltsük le a mellékelt linkről a TH3D oldaláról a legfrissebb Marlin-t.
Csomagoljuk ki egy mappába. A főkönyvtárban keressük meg a OpenFirmwareWindows.bat nevű bejegyzést.
Kattintsunk rá duplán és meg fog nyílni az Arduino IDE programban.
Itt a Tools menüben állítsuk be a videóban mutatott paramétereket a programozó modul helyes felismeréséhez.
Kattintsunk ugyanebben a menüben a Burn bootloader gombra.
Ha jól csináltuk: hibaüzenet nélkül lefut a rutin. Most már túl vagyunk a nehezén! :)
Húzzuk ki a programozó modult és zárjuk le a nyomtató fedelét.
Egy USB kábellel kössük össze a PC-t és az Ender3-t.
Á Arduino IDE menüjében a Tools fülön állítsuk át a programozó paramétereit az USB kábelnek megfelelően.
Keressük meg a megnyitott fülek között a configuration.h nevezetűt. Lépjünk bele és a videó alapján igazítsuk hozzá a konfigurációs beállításokat az Ender3 gépünkhöz. pl. Az Ender3 elöl ki kell törölni a kettős per jelet. Így a program tudomására jut, hogy Ender3 géppel van dolga. Egyéb beállításokat is végrehajthatunk itt pl. a bejelentkező feliratot is módosíthatjuk.
Ha végeztünk akkor a menü tetején a pipa jelre kattintva ellenőrizhetjük, hogy rendben le tudja-e fordítani az általunk módosított Marlint.
Ha igen, akkor kattintsunk a jobbra nyílra a menü tetején. Ez elindítja a flash-selést.
Ha ez is rendben lefut - igyunk egy hideg sört :)
Remélem tudtam segíteni!

Ender 3 - “az áramjárta vezető pont ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak hát más a fogása”

(#16580) TheProb válasza Saccco (#16578) üzenetére


TheProb
veterán

Egyelőre marad bowdenes. Majd ha találok valami fully printable cuccot, akkor átalakítom.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#16581) Reggie0 válasza TheProb (#16580) üzenetére


Reggie0
félisten

A bowdenes retract inkabb fugg a bowdentol es a hotendtol, mint az extrudertol. Tehat, ha nem csereltel bowdent, akkor a szokasos 4-5 mm.

(#16582) Reggie0


Reggie0
félisten

Gembird HIPS feher es piros filament olcson van a vizes boltban. De a Devil Design vilagos narancssarga ASA is.

HIPS jo ASA es ABS helyett pl. duct-hoz, mert jobban birja a hot ABS-nel es nincsenek mergezo gazok nyomtataskor. Amugy meg limonenben oldhato is.

[ Szerkesztve ]

(#16583) vizimento válasza Saccco (#14082) üzenetére


vizimento
senior tag

Pont egy ilyen piros áttetsző spectrum PETG-el szívok. Minden féle beállításnál durva stringing az eredmény :( Neked milyen beállítások váltak be hozzá? Head temp - retraction speed and distance - travel speed. Ezen beállításokkal való játszadozást írták a legtöbb helyen, de eddig nem találtam a nyerőt. Érdekes, hogy ugyanezen beállításokkal, ugyanúgy spectrum, ugyanúgy áttetsző, csak nem piros hanem kék sokkal kevésbé hajlamos a stringingre...

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#16584) Jagi


Jagi
tag

Sziasztok,

Először is hadd köszönjem meg itt a fórumban elhangzott segítségeket és okosításokat, nélkületek sehol se lennék. :R
Bár valamit konyítok a CNC gépekhez, de ez azért valami új, ráadásul inkább read-only típus vagyok.

Egy Ender 3 gépet hajtok már lassan fél éve, és egész jól belaktam.
Kicsit korán van még azoknak akiknek plug&play dolgokat keresnek, Ali/BG/GB/Facebook/Thingiverse folyamatosan tolja ki az újabb/jobb dolgokat.
Mivel nekem ez hobbi, így nem bírom ki, hogy valamit ne reszeljek rajta. :F

Pár upgrade ami eddig sokat dobott a dolgokon:
- Bicikli belső gumi került minden alu profil csatlakozáshoz, nem fog lötyögni a gép, meg kell rendesen húzni a csavarok, de azért figyelni, hogy csak aluminium!
- Squash (2pöttyös) labdák, speed és jerk csökkentése ezzel is kell mert úgy fog bólogatni mint a retró kutya.
- üveg (tükör) 4mm, sarki üveges vágta méretre, kétoldalú széles ragasztóval "-I-I-" mintában felragasztva, tapad is, egyenes is, fűtőlap alatt szivacsos hőszigetelő 3 perc alatt 80°C-on, az üveg teteje biztos hogy nem, de 2. rétegtől úgy is lemegy 60-70°C-ra. Erősebb rugók szépen tartják. szintezni csak nozzle cserénél szoktam.
- BMG (nekem klón), tudjuk miért jó a BMG, nekem Estep 400, fölötte ledobta a csövet, még bowdenes.
- Z orsót érdemes fent is csapágyazni utána peremes anyát beállítani, majd a kerekeket ezután centírozni.
- Motorok 2 réteg bicikli belső lapot kaptak, csendes és nem fordul el a szíjtól.

Az 1mm nozzleval vannak még beállítás problémák, de sok olyat nyomtatok, ahol nem a szépség a lényeg, ott még setupolni kell, mert sokat szálaz és a overhang ronda lesz, de jóval gyorsabb.

Eddig csak PLA-val toltam és még nem is akarok váltani, viszont gondolkodok egy V6 fejen.
A gyári hűtés + O befúvó kevés, kell jobb hűtés, akkor már V6-hoz készülne a felfogatás.
E3D Minimalist for V6 nézem ki tetszik ez a minimalista megoldás, bár egy dual 5015 potméteres vezérléssel még kacérkodok, erről mi lenne a véleményetek?
Jó minőségű V6 full metált hol találnék, amit már nem kell polírozni?

Én is ki akarom önteni az alsó "H" talapzatot műgyantával vagy valami nehezító anyaggal, fémmel nem szívesen.

SKR 1.3 is megvan csak valamiért meghalt az egyik TMC2208 Z tengelyen menet közben, így visszakerült az eredeti amíg lesz új 2208 (vagy már 2209), UARTban is csak az egyik ment gyárilag, innen is látszik, hogy a gyorsaság fontosabb a megbízhatóságnál, de viszont a csendessége felbecsülhetetlen.

Csak úgy itt hagyok egy [kép] -t, még gyári beállításokkal.

Ígérem én is próbálok többet írni és segíteni is ha tudok. :B

(#16585) Mr.Csizmás válasza vizimento (#16583) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

prusa slicert próbáltad? nekem megoldotta a szálasodás problémát elég jól, flow értékekkel játszva.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16586) Mr.Csizmás válasza Jagi (#16584) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

myDD v6+bmg remixet ajánlom.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16587) Dyingsoul válasza tibi970307 (#16552) üzenetére


Dyingsoul
veterán

2mm-es float üveglapot ajánlok. Én vettem 3-asat is de 2-essel kisebb a ringing mert sokkal könnyebb. És vedd le az alap Ender 3 lapot róla, úgy tedd majd fel. (Én legalább is tojok a design-ra, inkább funkcionálisan legyen jó.) Élek csiszolásával kérd majd a lapot, hogy ne vágja a kezed véletlen se.

Ugyanitt megjegyezném, hogy pár nyomtatás utn sokkal könnyebben tapad az üvegre a first layer. Sok esetben már a brimet is elhagytam és ugyanúgy 60C-n nyomtatok, mint gyári lappal. A kezdeti szitkozódások után végre úgy érzem beállt a nyomtatóm.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16588) Jagi válasza Mr.Csizmás (#16586) üzenetére


Jagi
tag

ez ilyen megoldáshoz elég lenne a laposabb NEMA vagy kell a nagynak (eredetinek) a nyomatéka?

(#16589) Mr.Csizmás válasza Jagi (#16588) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

azért pont ezt linkeltem, mert 1. kis súlyú design (60-70g elvileg az anyag összesen) + a motor befelér néz, kvázi az X tengelyen van a súlypont, a többi bmg dd-nél valamelyik irányba kifele áll, ami nem tesz jót neki, és ellensúly kell(ene, ami plusz tömegnövekedés).

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16590) Reggie0 válasza Jagi (#16588) üzenetére


Reggie0
félisten

1:4 attetelhez mar boven jo a fele akkora NEMA17-es motor is.

(#16591) vizimento válasza Mr.Csizmás (#16585) üzenetére


vizimento
senior tag

Nem. De nem szívesen váltanék slicert, előbb megpróbálom megoldani ezzel.
Viszont megnéznéd nekem, hogy abban milyen beállításokon lett jó? Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#16592) izisz


izisz
senior tag

Creality zárt csoportból (nem tudom, látszani fog-e a kép)

elvileg 2 nyomtatóval
"My small stargate project for my sisters wedding is done thought you might want some shots. The stargate is 7'6" tall about 98 days of printings and about 28 spools of filament."
:Y

[ Szerkesztve ]

(#16593) Mr.Csizmás válasza vizimento (#16591) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16594) Dyingsoul válasza izisz (#16592) üzenetére


Dyingsoul
veterán

:Y

Milyen nyomtatóval nyomtatták ezt?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#16595) izisz válasza Dyingsoul (#16594) üzenetére


izisz
senior tag

ender 3 and cr 10 4s
[link] itt még vannak képek, ha csoport tag vagy
Amúgy az eredeti modellnél ugye forog is, csak írt valamit, hogy a nagyítás miatt (meg a hátsó megtámasztások miatt) a gyűrű forgás már nem megoldható. De így is állati :)
Amúgy itt a kicsiről a videó, szinte várod, hogy az eseményhorizont megjelenjen :C [link]

Reggie0: talán ez az egy modell az, amiért 0-24-ben járatnám a nyomtatóim ;]

[ Szerkesztve ]

(#16596) Reggie0 válasza izisz (#16595) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos nincs mas opcio, mint 0-24-ben jaratni. Egy nagyobb targy mar 1-2 nap mire kijon.

(#16597) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv.
Kínai áraknál jobb áron vannak EU raktárból 3D nyomtatók korlátozott darabszámban, és szívesen kipróbálnám.
Anet A6 120$
Anet A8 122$

Melyiket érdemesebb választani?
Ez durván 35k, eljátszanék vele, és ha nem jön be, akkor max eladom beszerzési áron. Az Ender 3 és az Anet A2 160-165$-ért már pont túlmegy azon a határon, amit az eljátszogatásra kiadnék, tehát mondjuk, hogy nem opció. Illetve hirtelen nem találtam összehasonlítást a topicban, miben lenne jobb az Ender 3, mint az említett Anet-ek?
:R

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#16598) Saccco válasza CHIPman (#16597) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha kell a fájsz a testednek. :))

Egy dologban jobb, mindenben.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#16599) Mr.Csizmás válasza CHIPman (#16597) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha kereső tevékenységre váltod a szórakozást, akár lightosan is, gyorsan behozza az árkülönbséget az ender.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.