Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) Mr.Csizmás válasza azbest (#17300) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] ez lett, csak működik :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17302) azbest válasza Mr.Csizmás (#17301) üzenetére


azbest
félisten

majd kiderül, hogy a te gépeddel hogy megy :)
Nekem egy elvileg 14Ncm-es ugrott a tevo titannal, de lehet nem épp ideális a szálbehúzás. Így visszatettem a normál méretűt az extruderhez.

(#17303) Reggie0 válasza Mr.Csizmás (#17301) üzenetére


Reggie0
félisten

Jo attetel kell. 1:5 vagy 1:6 ezzel is jo lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17304) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Rendeltem ilyen napszemüvegeket, tetszenek, viszont nem elég hosszú a száruk, 1-1,5 cm hiányzik. Arra gondoltam, 3D-nyomtatva kellene hozzájuk hosszabb "szárvéget" csinálni.
Tudtok esetleg már elkészített sablont, amit használhatnék? Vagy nekem kell megrajzolnom (és előbb megtanulni, hogyan is kell :D) nulláról? (Aztán bérnyomtattatni őket.)

Köszi.

(Remélem, belefér a kérdés ebbe a topikba. Ha nem, töröljétek bátran.)

[ Szerkesztve ]

(#17305) azbest


azbest
félisten

No, első komolyabb saját tervezésű nyomtatható model. Kínai S-120-12 táphoz[link]

Egy kínai 120 W-os tápegységhez ház, amire tápcsatlakozót lehet szerelni. Egyelőre tinkercad-on érhető el.

Két részből áll a model, csak összetoltam a látvány miatt. Külön érdemes kimenteni a két darab stl-jét és állítva lehet jól nyomtatni. Curában az inner walls line width-et 0.38 -ra kellett vennem, hogy ne maszatoljon plusz 4 órát a falakon belül, hanem egyenes csíkot húzzon (szerintem a fill gaps between walls kerekítési hibája miatt). 3 wallal tömör lesz a fala a vékonyabb részeken és gyorssabb is talán. A táp részén elég szerintem a tűrés, de a csatlakozó panel kivágása lehet túl szűk lett, talán picit csökkentett mérettel kell nyomtatni. Vagy tinkercad-en szét lehet bontani és változtatni rajta, csak az összevonás lépéseinél figyelni kell a sorrendekre.

Vannak csavar helyet a táp oldalán és alján lévő rögzítésre, kb 4mm-es m3as csavar kellhet. De valsz nélküle is stabil, mert megtámasztja a felszerelt csatlakozó panel is. Azt m3x10 csavar fogja, belenyomott anyával.

Még ezután fogom nyomtatni, szóval lehetnek rejtett problémák.

Azt hiszem legközelebb tényleg Fusion 360-ban kéne próbálnom. Mivel eléggé limitáltak a lehetőségek, így sok egyesítés és kivonás művelettel lehet formákat csinálni, de utólag nem lehet módosítani elemet a helyén. Szét kell mindig bontani addig a szintig, s akkor változtatni, újra összerakni. A kijelölés sem egyszerű, el kell rejtegetni azt, ami útban van, mert nincs hierarhia nézet a kiválasztáshoz tinkercadban.

[ Szerkesztve ]

(#17306) Mr.Csizmás válasza Reggie0 (#17303) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:O

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17307) Joshi válasza Taci (#17304) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem jobban jársz ha beviszed egy szemüvegeshez és rakatsz rá hosszabb hasonló szárakat. Vagy veszel hasonló árban hosszabb szárú szemüveget. Mindenesetre én nem tenném tönkre a szemeimet ilyen kínai csoda napszemüveggel. Polaroid már van 10k-tól és nagyon jók.

(#17308) Taci válasza Joshi (#17307) üzenetére


Taci
addikt

Megvan a Ray-ban eredeti változata (Chris), csak nem akartam ezeket kidobni. Plusz eszembe jutott a 3D nyomtatás lehetősége, és érdekelni kezdett.

(#17309) Joshi válasza Taci (#17308) üzenetére


Joshi
titán

1-2ezer forintos szemüveget nem akartál kidobni úgy, hogy lehet megvakulsz tőle?! :Y :DD :C Szerintem azonnal dobd a kukába és lépjél túl ezen.

A 3D nyomtatásról. Én is most kezdtem mert érdekelt, holott nincs szándékomban éjjel-nappal nyomtatni. HA van ~60-70k pénzed, akkor az Ender3 Pro, vagy Anycubic Kossel Delta jó választás kezdő nyomtatónak. Számtalan 3D modellt le lehet tölteni anélkül, hogy értenél a témához. Persze alap infókkal tisztában kell lenni, de az néhány hét alatt elsajátítható.

(#17310) izisz válasza Joshi (#17309) üzenetére


izisz
senior tag

nem bírtam megállni az offot - ebay... topic, Veithdia, 10 USD alatt is... a többit a ph keresőre bízom

(#17311) Joshi válasza izisz (#17310) üzenetére


Joshi
titán

Még az általam említett kütyük is kutyaütők kezdőként. :DDD Nem mennék le ennél alacsonyabb szintre még kezdőként se. :(

(#17312) 2thletme2day válasza MASSlag (#17098) üzenetére


2thletme2day
őstag

Szeretnék mágneses karokat a deltámra és visszaolvasva csak te osztottál meg tapasztalatot a témával kapcsolatban. Tök jó lenne a Haydn Huntley féle kar amit csak felerősítek a nyomtatóra és kész de egyrészt nagyon drága, másrészt Amerikából nem szívesen rendelek viszont európai beszerzési forrást még nem találtam. Honnan szerezted be a KD413-as mágneseket? Egy szett KD310-es mágnes elég lehet a predator effectorjához is gondolom. Eddig az aliexpresses beszerzés a legesélyesebb de nem tudom azok milyen minőségűek lehetnek.

(#17313) izisz


izisz
senior tag

Az öngyujtó lehetne ajándék :C
fila toldó kézikészülék

(#17314) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

QQ: termisztort hogy kössem be V6-on, hogy ne égjen el? :U :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17315) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Fém alkatrészek a nyomtatóból - ismerősöm cikke.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17316) dugesz77


dugesz77
őstag

Kijött egy új V1.1.5 Ender alaplap friss firmware-el. Két napig kicsit olcsóbban megvehető.

[ Szerkesztve ]

(#17317) Paserák Gőcs válasza dugesz77 (#17316) üzenetére


Paserák Gőcs
csendes tag

Kacérkodom egy ilyennel, de még nem tudtam dönteni.

Ha nem tévedek, ugyanaz a 8 bites, 128kB memóriájú proci van benne, mint a meglévőben.

A stepper-dumperek felrakása óta amúgy is főleg a ventillátort hallani, úgyhogy napközben nyitott ajtó mellett sem zavar a zaja.

Annyi előnye lenne, hogy eltűnne a "salmon skin", ami most megvan, de nem hallottam olyan méretű minőségi/sebesség javulásról, ami siettetné a beszerzését.

De érdeklődve várom a tapasztalatokat.

Más: Telefonos Ali appban már 267 USD az Ender5 (mínusz bónuszok), tehát már 70eFt körül beszerezhető EU raktárról. Ha valakit érdekelne.

(#17318) Reggie0 válasza Paserák Gőcs (#17317) üzenetére


Reggie0
félisten

Chalnak van ilyen. Lehet azota mar minosegrol is van tapasztalata.

Koszi a tippet, engem erdekel.

[ Szerkesztve ]

(#17319) Chal válasza Reggie0 (#17318) üzenetére


Chal
addikt

Igen, én hétfőn kaptam meg, és be is szereltem azóta. Egyébként ez nem egy új board, csak 1.1.4 verzióval jelölték eddig. Mivel alapból is 1.1.4-el szerelték az Endereket mostanában, ezért volt egy kis zavar az userek körében, amit elég sok YT-s szóvá is tett. A CR úgy döntött, hogy akkor a külön rendelhető tuningolt boardot átnevezi inkább 1.1.5-re, hogy egyértelműbb legyen a helyzet.

Sajnos komolyabb ítéletet nem tudok írni, mert a nyomtató is csak 2 hete van meg, előtte egy céges Ender 3 volt, így az ahhoz képesti összehasonlítással se vagyok még teljesen képben, mert egyrészt van mit hangolni még a nyomtatón, másrészt nem nyomtattam vele sokat. Ráadásul szinte egy új nyomtatóba tettem be, így viszonyítási alapom se nagyon van/lesz.

Néhány észrevétel azért:

- nagyon halk (TMC2208 driverek)
- az E5-nél tapasztalható salmon skin effekt nálam teljesen eltűnt (de ezt csak 2db kinyomtatott tárgyra alapozom egyelőre)
- van rajta bootloader végre
- tudtommal az atmel chip ugyanaz rajta
- az usb serial chip viszont más

Amúgy 2 hete vitték le 40 USD-re, az a "már csak két napig akciós" számláló azóta kint van, szerintem csak marketing, vélhetően már ennyi fog maradni az ára.

[ Szerkesztve ]

(#17320) azbest válasza Chal (#17319) üzenetére


azbest
félisten

érdemes egyébként a 8bites boardokat cserélgetni? Már olyan tekintetben, hogy azóta kapni 32bites, ugyanolyan form factor-os megoldást más gyártótól kifejezetten a helyükre.

Az igaz, hogy ha egyedi dolgok vannak a szoftverükben, az nem lenne meg a hivatalos marlinnal. És persze a 32-eshez 2-es marlin kell, ami napról napra változik.

(#17321) Chal válasza azbest (#17320) üzenetére


Chal
addikt

Passz, a kiválasztást kb. úgy csináltam, hogy szerettem volna megoldani a salmon skin problémát (illetve hogy legyen thermal prot.), és olyan megoldást kerestem ami fizikailag tuti kompatibilis (ugyanott van az usb port, sd slot, stb..). Így adta magát a gyári board, egyebet nem nagyon néztem.

Gondoltam a későbbiekben majd ráérek kicserélni valami másra, addig az igények is jobban kialakulnak nálam.

Szóval perpill nem mentek velem sokra, inkább visszakérdeznék :) : milyen egyedi dolgok vannak a gyári firmwareben, amik nem válthatóak ki a hivatalos Marlinnal? Terveztem, hogy telepítem majd a gyári fw helyett, de erről nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#17322) azbest válasza Chal (#17321) üzenetére


azbest
félisten

visszaszívom, a közelmúltban végül közzétették a forrást a creality gépekzet is (gpl licensz megértése :D) [link].
A marlin repóbál egy issue-t nyitottak rá, hogy ha van spéci megoldás benne, azt átemelhetnék az eredeti marlinba is [link]

(#17323) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

BMG klónba nagy fogaskereket kapok itthon "rendes" helyen? :F (értsd nem caxtool)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17324) gerleimarci válasza Mr.Csizmás (#17323) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Van alu házas, acél fogaskerekes BMG Aero-m. Az kell neked :P

(#17325) Atamano


Atamano
csendes tag

Tudnátok ajánlani jó minőségű PLA filamentet?
Nemrég szereztem be magyar gyártótól filamentet és hát nem egészen vagyok megelégedve vele.

(#17326) energy4ever válasza Atamano (#17325) üzenetére


energy4ever
addikt

Itthon kaphatoan sorrendben: Spectrum, Devil Design, Verbatim, Gembird.

(#17327) Joshi válasza energy4ever (#17326) üzenetére


Joshi
titán

Én is megkérdeztem a gyártók sorrendjét, de semennyire nem érzem rosszabbnak a Gembird PLA-t a Spectrum PLA-hoz képest. Mindkettőt nyomtattam és mindegyik jó volt.

(#17328) Mr.Csizmás válasza gerleimarci (#17324) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nemnem, a botosmacska rámsózta a bmg-t, most ezzel kell boldogulnom :D

amúgy már patent, most nyomtatom újra a V6 konzolt immár rendes extruderrel :))

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#17329) Saccco válasza Joshi (#17327) üzenetére


Saccco
nagyúr

A Gembird eddig kimaradt nekem. Tapasztalatom alapján a Spectrum viszont jobb, mint a Devildesign és a Verbatim. Amit egyáltalán nem ajánlok az a bq, abból nem sikerült értelmeset nyomtatni. A Tesla nagyon jó. Az Esun az a DD környékén van. A 3Dee sajátja is a DD környékén van. A CoLiDo a legdurvább rétegösszetartású PLA. A gépekhez osztogatott filamentek az éppen használható kategóriában vannak. - szerintem -

Mr.Csizmás:
:P :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17330) energy4ever válasza Joshi (#17327) üzenetére


energy4ever
addikt

Lehet, hogy nalad jo volt, de pl uvegre nehezebben tapad, hules kozben jobban deformalodik!
Ettol fuggetlenul teljesen jol nyomtathatoak vele bizonyos targyak megfelelo nyomtatoval!

(#17329) Saccco:

Kb az Esun = Gembird!

(#17331) azbest


azbest
félisten

aahhhrgg... mindig olyan csavar kell, mint ami nincs. Pedig már van vagy 20 féle. De a bmg klónhoz a direct drive adapter kerettel 40mm-es kell. :DDD

(#17332) DarkByte


DarkByte
addikt

Potom 10 nap alatt, de összeraktam a Prusa-mat :) Olyan nettó 20 óra lehet benne. Sose csináltam ilyet, többször vissza is mentem egy-egy lépést igazítgatni, mert nem voltam vele elégedett.
Ilyen lett az első nyomatom: [link]
Még biztosan lehetne játszani kicsit a Z offset-el, de tbh. ahhoz képest hogy azt hittem még napokig fogok szórakozni mire átmegyek a selftest-en és kalibráción, és elsőre működött minden, borzasztóan örülök ennek is. :) Holnap nyomtatni akarok egy benchy-t vele.

Azt nem tudom ez az Y tengelyen mozgási hang normális-e: [link] Leginkább csak ott veszem észre hogy dolgozik, ha így nagyokat mozdul olyan irányba, amúgy közel hang nélküli. [link]

[ Szerkesztve ]

(#17333) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,

Mi okozza ezt a hibát? Ugrik ott egyet a motor?
Méretek jól lettek, alsó pár réteg lehetne jobb.

(#17334) Saccco válasza szuszinho (#17333) üzenetére


Saccco
nagyúr

Mekkora rétegvastagsággal nyomtattad ezt?
Mekkora nozzle?
Milyen anyag?
Mekkora hőfok?
Milyen gép?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17335) Zsolt74 válasza DarkByte (#17332) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A csapágyakat megzsíroztad?
A motorok alatt van damper?
Amúgy a Prusának az a sebesség már túl gyors lehet.

Zsolt

(#17336) Reggie0 válasza Joshi (#17327) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert csak ovatosan. Pl. a szurke gembird minosege iszonyatosan leromlott. Frissen vasarolt, frissen bontott csomag is szar, mintha cloggolna a fej, de mas szinnel nincsen gond.

(#17337) szuszinho válasza Saccco (#17334) üzenetére


szuszinho
őstag

Ender 3, 0.4, 210, 65, 0.1. Spectrum PLA.

(#17338) Saccco válasza szuszinho (#17337) üzenetére


Saccco
nagyúr

Extrudert kellene kalibrálni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17339) szuszinho válasza Saccco (#17338) üzenetére


szuszinho
őstag

Előtte megtörtént.

(#17340) Saccco válasza szuszinho (#17339) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az excenteres kerekek pontosan be vannak állítva?
A szíj feszessége jó, nem túl laza?
Az extruder nem ugrik?
A PTFE cső teljesen bent van?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17341) Atamano


Atamano
csendes tag

Ma szedtem szét.Már egyszer volt gyári bowden csere és az is meg volt törve.Mi okozhatja ezt?Elsőre a rossz szerelésre gondoltam,de gyári volt az első is.

(#17342) konkav


konkav
csendes tag

A tárgyhűtő ventim megadta magát. Azt még hagyján, de vitte magával a kapcsoló FET-et is :((( Gyorsan át is kötöttem az E1 helyére, ez valószínűleg bírni fogja ;]

Ez előforduló dolog? Mármint a venti kapcsoló FET-ek elhalálozása a ventivel együtt?

(#17343) DarkByte válasza Zsolt74 (#17335) üzenetére


DarkByte
addikt

Ez még teljesen csomagból kibontott és összerakott, minden ilyen extrázás ezután következhet, ha lesz. Igazából nem vészes, ennél sokkal rosszabbra számítottam.

A sebességet még rá kell jönnöm hogyan lehet állítani, ez szó szerint az első nyomtatás a demó SD kártyáról :) De majd kísérletezem.

[ Szerkesztve ]

(#17344) izisz válasza DarkByte (#17332) üzenetére


izisz
senior tag

Az a hang teljesen normális. Én is elsőnek azt a Prusa "névjegykártyát" nyomtattam ki mikor nálam volt egy összeszerelésre, ha az jó, utána már nagy gond nem lehet mechanikusan :) Még érdemes a sárkányt is kinyomni, csak hogy legyen valami "érdekesebb" is (ha jól rémlik, az is ott van kártyán felszeletelve)
A sebességet majd te szabályzod/állíthatod a slicerben (Slic3r Prusa edt, javaslom, nagy haverok a nyomtató és ez), mikor magad szeletelsz. Az előre elkészített, sd-n lévő gcode-ok esetén meg az LCD-n a Feed rate-el tudsz játszani, de felesleges. A nyomtató képességeihez mérten vannak azok a demók szeletelve.

[ Szerkesztve ]

(#17345) Tankblock válasza konkav (#17342) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

Nálam is történt ilyen sajnos, remélem hogy lehet cserélni a FET et is és nem az MCU pint vitte a sírba...

Release the Beast....

(#17346) dugesz77 válasza Reggie0 (#17336) üzenetére


dugesz77
őstag

Igen a szürke nálam sem lett jobb. Azóta lett a 4-ből 3 rontott nyomtatás megint, félre is raktam. Random időközönként megakad az anyag és csak kattog az extruder pedig a átmérő/hőmérséklet/filament utánpótlás rendben van. Tuti anyag hiba van itthon éppen 4 féle anyag(pla,petg,asa,hips) és egyikkel sem fordult elő ilyen. Előző héten tettem egy próbát a DD-vel meglepően jó a fekete PETG anyaguk. Nem szőrösödik szép fényes mintha lakkozva lenne. Pedig adtam rá lehetőséget,hogy szőrös legyen de nem nagyon akar:

A narancssárga ASA mondjuk kicsit nehezen tapadt meg de sikerült raft+110 fokos asztalnál értékelhetőt alkotni. Valószínűleg kellene egy ajtó a nyomtató szerényére a függöny kevéske.

(#17347) Joshi válasza Reggie0 (#17336) üzenetére


Joshi
titán

Nekem pont szürke van, de eddig minden nyomtatásom jó lett. igaz most fekete Spectrum PLA van befűzve.

(#17348) szuszinho válasza Saccco (#17340) üzenetére


szuszinho
őstag

Szíjak feszesek. Tegnap dobtam fel újból a Marlint, mert kellett a mesh bed leveling. Utána PID tuning, extruder kalibrálás. Nem lenne gondom ezzel a minőséggel, de nem tudom miért van mind a két modellben ugyanott az a csík. Miért hibázik pont ugyanott.

(#17349) Saccco válasza szuszinho (#17348) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szeleteld újra 0,2-re! Akkor is ott lesz vajon?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#17350) szuszinho válasza Saccco (#17349) üzenetére


szuszinho
őstag

Ez 0.2-vel készült.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.