Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76351) Csabroncka válasza Reggie0 (#76349) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azzal én sem értek egyet, meg látod mindenki más hőfokon érzi jól magát. Én csak arra akartam kilyukadni, hogy a "nálunk télen-nyáron 20 fok van" dolog butaság...

"in medias res"

(#76352) Nagya21


Nagya21
addikt

Naszóva.....
Fölhorgadt a tettvágy, szétkaptam a gree pulse klímát...
1 éves ganaj, csak hűtés.

Majd takarítás után:




Üdv Nagya....
UI: csak 1 csavar ugrott be a szekrény mögé.....:DD:DD:DD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#76353) Lorden válasza enginev3.0 (#76350) üzenetére


Lorden
senior tag

Azért 70nm-en van külső belső hőmérséklet különbségre 10 fok, épülettől függően ezt a gépnek kompenzálnia kell.
Megfordítva olyan, mint amikor van kint 12 fok, te pedig fűtesz 22-re.

(#76354) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,
Tudtok ajánlani megbízható klímaszerelő céget? Illetve márkát tekintve LG vagy Fujitsu-ban gondolkodok leginkább. Melyik a jobb választás 250e ft környékén?
Funkciót tekintve ami fontos: párátlanítás, időzítő, függőleges lapátok
Köszi előre is :R

(#76355) pjen válasza zümzümm (#76354) üzenetére


pjen
félisten

Párátlanítasban nem nagy szám a klíma. Egyébként helyileg hová?

(#76356) enginev3.0 válasza Lorden (#76353) üzenetére


enginev3.0
félisten

Oh
Akkor így annyira nem nyereséges hűteni vele
Nonstop közel 1kw fogyasztás már nem kevés

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#76357) zümzümm válasza pjen (#76355) üzenetére


zümzümm
senior tag

Helyileg Budapest.
Kiegészíteném azzal hogy lehetőleg halk is legyen. Nem az kell hogy "super silent" legyen, csak ne csörögjön kattogjon :)

Két szobás lakásról van szó, nappali és háló. Eredetileg a nappaliba szeretném és az az elképzelés hogy ha a háló ajtaja nyitva akkor a hálóban is párátlanit, persze nyilván az időbe telik.
Illetve még a multin gondolkodok. Ugye így hívják azt amikor egy kültéri és két beltéri egység van?

(#76358) pjen válasza zümzümm (#76357) üzenetére


pjen
félisten

Én a Pannon klímat mondanám, de mondom a párátlanitás nem lesz egy nagy csoda. Szerintem hívd ki a Pannont egy felmérésre.

(#76359) Lorden válasza enginev3.0 (#76356) üzenetére


Lorden
senior tag

Nézd meg egy fél napra, hogy ha konyhát kizárod, akkor leszabályoz-e a gép fogyasztásban.
Ha igen, akkor nagy neki a 70nm és ilyen áron képes csak hűteni, mint most.
Ha a 25+8nm is marad tartósan a 700-800w ott valami probléma lesz.

(#76360) Zaji válasza Zaji (#76329) üzenetére


Zaji
őstag

Ezzel kapcsolatban van valakinek ötlete, tanácsa?
Válaszokat előre köszönöm.

(#76361) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, van egy mobilklímám, hantech 9000 btu asszem.
25,8 fokról 21-22 re levitte a szobahőmérsékletet. Kérdésem az lenne, hogy nincs az ablakon visszaáramlásgátló.
Mennyire effektív ez a cuccos? 8000ft-ot ilyen fóliáért nem szivesen adnék ki. Ha kikapcsolom a klímát kb fél óra és 25 fokon van megint a szoba

(#76362) feco70 válasza zümzümm (#76354) üzenetére


feco70
senior tag

párátlanítás nem sokat ér egyik gépnél se, 250 ért talán az alap Fuji kapod meg, de csak hűteni kell akkor oké.

(#76363) bolic válasza feco70 (#76362) üzenetére


bolic
őstag

Gree klimaban is van paratlanitas. :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76364) pjen válasza bolic (#76363) üzenetére


pjen
félisten

Az én panámban is van, de nagyon messze van egy párátlanító géptől. Ráadásul hűtve párátlanit, ami nem mindig előnyös.

(#76365) bolic válasza pjen (#76364) üzenetére


bolic
őstag

Van ilyen hűtés nélküli párátlanítás a Gree klímákban. Jól működik, párátlanítás hűtés nélkül után azonnal reagál és elkezdett csöpögtetni a kondenzvíz az üres 5 literes étolaj flakonba. De én mindig hűtés mellett csöpögtetni a kondenzvíz, akár naponta 14 liter kondenzvízet képes gyűjteni reggel 9 órától kb. este 9-ig vagy éjszaka 11 óráig a kánikula nagyságától függ.
:))

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76366) feco70 válasza bolic (#76363) üzenetére


feco70
senior tag

Szinte mindegyikbe van, csak épp nem sokat érnek

[ Szerkesztve ]

(#76367) pjen válasza bolic (#76365) üzenetére


pjen
félisten

Hűtes nélkül, hogy párátlanít? Az enyémen is van olyan gomb, de ha nem hűt, nem csapódik le a pára és nem folyik ki.

(#76368) bolic válasza pjen (#76367) üzenetére


bolic
őstag

Úgyhogy alig fújja ki légkondi turbinája a párátlanítás funkcióban. :)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76369) Reggie0 válasza bolic (#76365) üzenetére


Reggie0
félisten

Az is hut, csak probalja ugy intezni, hogy ne vedd eszre.

(#76370) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Gree Comfort X tulajoktól kérnék egy kis segítséget. Ha hűtés módban használom a klímát, a nappaliban van mondjuk 26 fok. A klíma amit kiír beállított hőmérséklet 28 fok, mégis tök hideg levegőt fúj a beltéri.

Ezt mi okozhatja? Ha a Temp gombbal váltok, hogy melyik hőt mutassa, akkor a beltéri maga is azt mondja, hogy 27 fok van bent ( gondolom a plafon alatt kicsit több mint amit én mérek)

Akkor meg mi az anyja picsájáért nyomja a hideg levegőt? Ugyanez kb auto módban is.

(#76371) pjen válasza gaben1117 (#76370) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy nem pontos a hőmerője vagy a tiéd. Majd rájössz mennyivel kell mellé állítani.

(#76372) gaben1117 válasza pjen (#76371) üzenetére


gaben1117
senior tag

De ha a gép maga is azt mutatja hogy 27 fok van én pedig azt állítom be rajta, hogy 28 fok legyen az elérni kívánt hőmérséklet, akkor még ha pontatlanul szar az érték, de akkor is magához kéne igazodni nem? :)

(#76373) Lorden válasza gaben1117 (#76370) üzenetére


Lorden
senior tag

Nekem Gree Amber van, nagyjából ikertestvére.
14nm és szemben ajtóval szemben van felszerelve egy 21nm nappalival , 2,6-os belmagasság.
Beállítom a gépet 26fok-ra, a 14nm-es helyiségben 24,5 fok, bent a nappaliban 25 fok, auto queit módban minimális fordulaton tartja, ha veri a nap a házat kicsit jobban pörög a beltéri, viszont tolja a hideget, mert tartani kell a hőfokot.
Sztem ez a gép alapból kb 25nm+-ra való, mert egyébként pontatlan és tényleg hideget csinál kicsi szobákban.
Ja és ilyen dög melegben járatni kell folyamatosan, éjjel is, akkor lesz a legkomfortosabb és szabályozza be magát.
A hőmérséklet kijelzője irányadó, erre én is rájöttem már, tegyél 1,5 méter magasra egy hőmérőt és az alapján állítsd a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#76374) bolic válasza Reggie0 (#76369) üzenetére


bolic
őstag

:DDD

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76375) TeeJay válasza Zaji (#76329) üzenetére


TeeJay
félisten

Samsung klímával szopok a legtöbbet.
Én csak ellenségeimnek ajánlom.

Bármelyik Gree/Syen jobb attól vagy ha van pénz lóvéra akkor Daikin vagy Mitsubishi legyen!

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76376) TeeJay válasza Erdmis (#76334) üzenetére


TeeJay
félisten

Plafonon méri a hőfokot te meg lent mértél 22,5fokot.
Azért tolja még. Leállni nem kellene neki ha kellően meleg van.
Nálam kívülről 10cm EPS-el szigetelt panelban 25fokon átmegy on/off-ba és kb. 1óra hűtés után pihen fél órát
24fokra rakva éjjel nappal tud menni a kompresszor leszabályozva

Szerintem teljesen normális működés, szimplán a 24,5fokos parancsod kevés neki ezért lekapcsol mert túlhűt

Vagy tedd 23-24fokra vagy ne foglalkozz vele hogy leáll hiszen nem fog a végtetlenségig leszabályozni a kompresszor olajkenés miatt kell egy alapjárat ami alá nem megy

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76377) TeeJay válasza bolic (#76336) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerintem a távirányítón a hőfok az a parancsot jelenti nem azt hogy ennyi fok van a szobában. Ifeel esetén is a parancs hőfokot mutatja szimplána csak átveszi a klíma helyett a hőmérő szerepét és addig hűt amíg a távirányítónál nem lesz meg a parancs hőfok.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76378) TeeJay válasza zümzümm (#76354) üzenetére


TeeJay
félisten

Mindkettőt elengedném :D
Van attól sokkal jobb vétel

Kínaiban Gree/Syen
Japán gépben Daikin vagy Mitsubishi is jobb szerintem
LG-t én szintén csak ellenségeimnek vennék :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76379) TeeJay válasza enginev3.0 (#76356) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha meleg van akkor mindegy mennyit fogyaszt, ha nekem havi 10ezerbe kerülne hogy 24fokban aludjak akkor azt is letojom mivel 25-26fokban meg nem tudnék aludni.

Ez van, akinek meleg a ház/lakás és klímázni kell tegye félre a nyári 20-30ezer forint plusz áramra a pénzt évközben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76380) TeeJay válasza feco70 (#76362) üzenetére


TeeJay
félisten

Ezt miből gondolod?
DRY módban nálam hugyozik a cseppvízcső órákig.
Ha asszony kitereget 2 szárítónyi ruhát akkor a DRY mód baromi sokat ér vagy ha zuhanyzunk páran és tele megy párával a lakás akkor is.
Persze nem csinál sivatagi szárazságot de lazán leszárítja úgy a levegőt hogy sűrűn kell inni vagy kiszárad a torkod ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76381) TeeJay válasza gaben1117 (#76370) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha te 27-28fokot akarsz hűtésben akkor oda valami japán gép kellett volna abból is olyan ami erre a gyenge hűtésre nincs túlméretezve (2,0 vagy 2,5kW-os gép max)

Tedd 24fokra aztán majd szabályozza magát és 24fok körül lesz a hőmérséklet
27-28fok az túl sok a klímáknak és nem tud annyira leszabályozni szinte biztos ez lesz a hiba oka

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76382) bolic válasza TeeJay (#76378) üzenetére


bolic
őstag

Ezer éve nem láttalak, de jó hogy írod! :C :R

Mitsubishi nem megbízható, szomszédomnak van ilyen, nagyon hamar tönkrement és az állandó fullasztó hőségtől pedig elhunyt. :((( Viszont patikának is van Mitsubishi klíma, az mindig nagyon gyenge a hatásfokon dolgozik, alig tudott hűteni a pici szobát, nincs pénz másik márkára átépíteni. :(

Ez csak negatív tapasztalatot sikerült kicsikarnom. :K

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76383) TeeJay válasza bolic (#76382) üzenetére


TeeJay
félisten

Hát én ahány Mitsut takarítottam mindig csak ámulok milyen minőségi gép meg milyet hűt... A hamar tönkrement dolgot azért én megnézném mert érdekes felvetés így szakember átvizsgálása nélkül... Az meg hogy patikának van és gyenge hatásfoka, ja 28fokon járatják gondolom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76384) lala666 válasza bolic (#76382) üzenetére


lala666
senior tag

Azért én nem ezt tapasztalatom, ráadásul úgy tartja a hőmérsékletet ahogy eddig egyik klímám sem rohadt pontosan.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#76385) robag93


robag93
aktív tag

Ti hogy oldanátok meg egy belső kétszintes tetőtéri lakás klimatizálását? Az alsó szint kb. 80 nm, a felső 30. Nagyon meleg tud lenni, elsődlegesen hűtés lenne a cél. Érdemes mostanság multi-splitben gondolkozni? Vagy inkább két 3,5-es klíma lenne a jobb döntés? Esetleg fentre, mivel ott vannak hálószobák egy drágább Japán a hang miatt? Lentre pedig egy jól fűtő kínai? Egyelőre az ötletelés fázisban vagyok, légyszi' segítsetek :)

(#76386) pjen válasza robag93 (#76385) üzenetére


pjen
félisten

A 80 négyzetméter nem tudom milyen elosztás, de szerintem 1 klíma kevés lesz. Ha fönt a halók nem egybe nyílnak oda is több kisebb gépet tennék. Nem multit. Ha a külteri meghal sehol nincs klima. Első sorban hívnék egy gyakorlott klíma szerelőt, felmérésre.

(#76387) robag93 válasza pjen (#76386) üzenetére


robag93
aktív tag

Igen, a multival nekem is ez az egyik fő fenntartásom.
Túlzásnak érzem arra a kis picsafüst két szobára az egynél több beltérit. Egyébként közös előszoba van a két hálóhoz. Összesen mindenképpen két klímában gondolkozom, egyet le, egyet fel.

(#76388) Lorden válasza robag93 (#76387) üzenetére


Lorden
senior tag

Az előszobába ajtókkal szemben berakod a beltérit és lehűti a két kis szobát.
Lentre is úgy számolj, hogy benapozástól,szigeteléstől, ablakoktól függően egy 3,5-ös gép kb 25-40nm-re lesz komfortos.

(#76389) bolic


bolic
őstag


Rekordot döntött a páratartalom mérőben, éppen 75%-ot mutat, mindig reggel 9-kor kapcsolom be a légkondit. :DDD

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76390) robag93 válasza Lorden (#76388) üzenetére


robag93
aktív tag

Köszönöm. Az úgy szerintem rendben is lesz, lévén tetőtéri lakás a levegőtérfogat jóval kisebb, mint egy átlagos lakásban.
Akkor a következő kérdés. Két klíma.
A fenti kritériumok: minél halkabb, mivel itt lesznek a hálók. Itt a legfontosabb a hűtés.
A lenti kritériumok: nem kell halk, legyen igazi igásló, tudjunk vele gazdaságosan fűteni is, ha kell.
Fűtésre a jelenlegi lakásunkban egy 3,5-es Gree Amber Royal megy. Ezzel viszonylag elégedett vagyok. Van most ennél jobb?
Hűtésre, halkság szempontjából passz..

(#76391) Jolida


Jolida
tag

Eső hatása a páratartalomra.
A tegnapi nap 5:30-7:30 közötti szellőztetés (légkondi ventillátor üzemmódba, erkélyajtó kinyit, bezárás után légkondi 24C-re) és a mai (6:45-től) között van legalább 20%-nyi különbség.

(#76392) Lauda


Lauda
félisten

Páratartalom mérésére milyen eszközt érdemes beszerezni, ami azért a valós értékhez közelit mutat? Néztem a UNI-T UT333S - t, viszonylag normálisnak tűnik.

(#76393) Lauda válasza Jolida (#76391) üzenetére


Lauda
félisten

Ezeket az értékeket hol látod, mi szükséges hozzá? :)

(#76394) Lauda válasza TeeJay (#76378) üzenetére


Lauda
félisten

A daikin/mitsubishi miért jobb szerinted, mint a fujitsu? :)

(#76395) BumBum Jack


BumBum Jack
tag

Üdvözlet mindenkinek!

Az emag oldalon szabad klímát vásárolni, vagy inkább a kontaktor oldalán?
Mitsubishi MSZ/MUZ-HR35VF
[link]
[link]

(#76396) Audience válasza BumBum Jack (#76395) üzenetére


Audience
aktív tag

Attól vedd aki felszereli! (-tanács csupán!-)

(#76397) szimcsi válasza Lauda (#76392) üzenetére


szimcsi
senior tag

Mi kb egy ilyet vettünk [link] lidlben, 1-2 éve.
Nem tudom, hogy tényleg pont annyi e a páratartalom amit kijelez,(elég valószínű) de hogy nagyon pontosan változik, amint átteszem másik helyiségbe, az biztos. Én elégedett vagyok vele!

[ Szerkesztve ]

XP

(#76398) Lorden válasza Lauda (#76392) üzenetére


Lorden
senior tag

Nem kell ennyire túlgondolni, van 4 Xiaomi mérőm, ha egymás mellé rakom 1% a különbség a 4 eszköz között.
Most 1790 a webshopjukban.

(#76399) Lauda válasza szimcsi (#76397) üzenetére


Lauda
félisten

#76397szimcsi, #76398Lorden

Köszönöm szépen az ötleteket! :B :R

(#76400) Jolida válasza Lauda (#76393) üzenetére


Jolida
tag

Broadlink RM4 Mini (légkondi távirányításra használom) HTS2 tápkábelében levő hőmérséklet és páratartalom érzékelő, Home Assistant rendszerbe integrálva.

A Broadlink saját applikációjában csak az aktuális értékeket látod, a HA gyűjti össze ezeket history-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.