Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75351) lekorszke válasza Pepe78 (#75350) üzenetére


lekorszke
tag

Ezt én is cáfolnám!
Pályázatos ügyfeleknek rakunk minden esetben csak comfort x-et, 3-4 szett gép megy fel egy címen!
Több mint 50 ilyen pályázatot csináltunk meg az elmúlt években(ez 150-200 szett gépet jelent) .
Össz vissz két db gépnél volt hiba.
Az egyiknél a tűszelep eresztett elment a hűtőközeg, másiknál panel hiba. Meglettek javitva azóta is ketyegnek tovább.

(#75352) Pepe78 válasza lekorszke (#75351) üzenetére


Pepe78
senior tag

Én személyesen nem szerelek csak nagyon ritkán Gree-t. Az újakat nézegetve érdekelt volna a vélemény.

(#75353) TeeJay válasza Pepe78 (#75339) üzenetére


TeeJay
félisten

Ahogy Windy is írta, szinte csak Syen Muse-t raktam és köszöni szépen mind tökéletesen üzemel. Öcsémék is feldobtak vagy 200 ComfortX-et meg kolléga és emberei több százat és egyáltalán semmi bajunk... Annyira kerüljük a gyártót hogy továbbra is csak Syen vagy Gree klímát hozok kínaiból mert jó áron kapom és bevállt :D

Most hogy fejlesztettek rajta és 18dB hűtést is kapott már nem igen lehet bármibe is belekötni, ráadásul a ComfortX / Comfort Pro és Syen Muse/ Muse Next 3,5kW elektronikus adagolós ami pl AUX és társairól nem mondható el. Igen tudom hogy a kapilláris csöves gép is tud hűteni meg fűteni de az elektronikus adagolós többet tud :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75354) TeeJay válasza mokus1 (#75344) üzenetére


TeeJay
félisten

Írtam neked privátban, megadtam a számát keresd bátran azóta is telepítenek klímát és nem egynyári szaki, nagyon nem ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75355) TeeJay válasza Pepe78 (#75350) üzenetére


TeeJay
félisten

A sokan panaszkodnak maximum azért lehet mert nem kapnak rá akkora árrést mint egy AUX-ra vagy Fisher-re vagy Midea klímára :D
Facebook fórumon is divat lett fikázni a Gree-t de továbbra sem sok gyártó adja meg specifikációban hogy adott gépe adott teljesítményű verzióban milyen kompresszort meg adagolót kapott meg úgy az összes egyéb specifikációt.
Gree új katalógusban már -10 fokra is meg van adva a fűtési teljesítmény amivel azért már könnyebb számolni mint a kamu 7fokra megadott sok kW teljesítménnyel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75356) Pepe78 válasza TeeJay (#75355) üzenetére


Pepe78
senior tag

A Gree-re most vannak jó csomag árak. Az ára nem lehet gond. Lehet , hogy rossz szériába nyúl egyik másik ember.

(#75357) féldekás


féldekás
senior tag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem klíma tisztításával, használatával kapcsolatban.
A porszűrőt gyakrabban szoktam tisztítani(használattól függően) csak sima vízzel, de a továbbiakban Sanytollal ki fogom egészíteni a tisztítást.
Egy Rcool Prime 2 vagy 2R klíma van felszerelve és a porszűrőkben van még két kisebb szűrő, ezekre szükség van [kép] ? Szüleimnél ezek nem lettek betéve az Rcool Display 2R-be, ahhoz is volt, de a szerelő anno félrerakta.
Van két tisztító funkció a klímán, én az iClean-t szoktam használni, a másik az antifungus. Melyiket érdemes használni és minden leállításnál célszerű vagy csak időnként?
Az alapos tisztítás miatt nagyjából 2 évente érdemes időpontot egyeztetni klímással, ha hűtésre és időnként fűtésre is van használva a készülék?
5 éve lett felszerelve a Prime, de keveset ment, csak egyik évben ment pár hónapot, és néhány rövidebb időszakot. Belenéztem a ventilátorhoz, a légterelőhöz is és teljesen tiszta még, gondolom nem érdemes alapos tisztítást végezni jelenleg, hanem elég a porszűrőt. Elég gyakran használtam az iClean funkciót, gondolom ez ennek is köszönhető, hogy nem telepedett meg semmi benne.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#75358) F-ECT$ válasza féldekás (#75357) üzenetére


F-ECT$
titán

Én évente egyszer hívok klímást a csak hűtésre használt klímához, azon kívül semmit nem csinálok vele. Ha te szoktad időnként tisztítani, akkor gondolom elég lehet 2-3 évente ránézetni egy klímással, főleg ha látható kosz nincs benne. (Illetve gondolom a garancia már nem játszik.)

Dive ever, work never.

(#75359) féldekás válasza F-ECT$ (#75358) üzenetére


féldekás
senior tag

Köszi, garancia már nem szempont :R
Ha valakinek van még javaslata a fenti hozzászólásomhoz azt szívesen fogadom!

(#75360) prisz válasza TeeJay (#75355) üzenetére


prisz
aktív tag

Mi van? Az, hogy egy klímás mit javasol, az erősen zsebre megy neki is. Ahogy te is már túltolod ezt a Gree, Syen vonalat, más is a saját márkáját propagálja, akivel szerződésben van. Ebből van lové. Nem lesz hülye mást rakni, ha minimális rábeszéléssel eladhatja a cuccát. Úgyhogy hagyjuk ezt az "erkölcsös klímaszerelő" dumát, mindenki pénzből, fizetésből tartja el a családját. Minden más csak a magyar népmesékben van.

(#75361) Pepe78 válasza prisz (#75360) üzenetére


Pepe78
senior tag

Ez szép volt!

(#75362) BBéci válasza prisz (#75360) üzenetére


BBéci
titán

Erkölcsösen is lehet sok pénzt keresni. Sajnálatos, hogy ezt te nem így látod. Netán magadból indulsz ki?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75363) vinczepeter2 válasza prisz (#75360) üzenetére


vinczepeter2
csendes tag

Én az ilyen klímásokat nagy ívben elakartam kerülni. Ajánlja azt, amit magának is feltenne és rakja fel úgy, mintha ő ülne mellette 0-24-ben, leszarom a családját.
Szerintem az a korrekt, ha nyílt lapokkal játszik. Ha pedig azt látom, hogy már az elején átakar verni akkor nem nála vásárolok. Ráadásul aki egyszer hazudik, annak hogyan hihetek később.

Szerintem hosszútávon becsületesnek jobban megéri lenni. Elégedett ügyfelekkel az ügyfélköröd bővül, több munkát kapsz és a gerinced is megmaradhat. Fordított esetben hamar elterjedhet rólad, hogy hazudós kókler vagy, még ha nem is.

Aztán lehet fejben számolgatni, hogy mennyit ér meg az a bónusz.

[ Szerkesztve ]

(#75364) Uthenger


Uthenger
aktív tag

Sziasztok,
Hibas klimat szeretnek eladni ugy, hogy a vevonek kell leszerelnie is
Hogy legalabb a leszereles koltseget megusszam...
Ennek hatasara tobben megleltek, hogy gls vinne el a klimat, es allitjak, hogy a gls le is szereli..

Ugye ez csak mind atveres, es nem a gls szolgaltatasai bovultek?
Koszi

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#75365) F-ECT$ válasza Uthenger (#75364) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze hogy az.

Dive ever, work never.

(#75366) PROTRON válasza Uthenger (#75364) üzenetére


PROTRON
addikt

Már onnan sejtheted hogy átverés hogy valaki hibás klímáért hajlandó fizetni úgy hogy még Ő jelentkezik hogy le is szereltetné, hisz tele vannak az apróhirdetések működő, vagy legalábbis nem hibás készülékekkel, akár ingyen. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#75367) E.Kaufmann válasza Uthenger (#75364) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha már úgy kezdi valaki, hogy majd értejön a GLS, már kamu...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#75368) TeeJay válasza prisz (#75360) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem tolom túl de kínai gépből mint windy is írta még mindig a Gree ami legjobban ajánlható és több ezer telepítés után is minimális hiba lép fel.
Én Syen-re álltam rá mert szintén Gree gyártás de a kevesebb garanciáért cserébe olcsóbb is. Daikin-t is ajánlhatok csak amibe kerül egy Daikin abból megvan felszerelve nekik egy Gree CX vagy Syen Muse lazán...

Ráadásul panel telepen vagyok, legtöbb lakásban 18nm a nagyszoba oda felesleges a japán gép csak ha kifejezetten van lóvé nekik, egy Syen Bora vagy Gree Pulse bőven elég vagy picivel többért ott a Muse vagy ComfortX
Még mindig jobb mint az RCOOL amit pénteken megyek javítani és ami úgy ciripel kint mintha tücsök farm lakna benne.
Ezen felül nekem öcsém is klímás és évente nem kevés Fisher-t raknak abból is Summer-t meg Comfort Plus-t és persze Nordic-ot. Van bőven gép ami átmegy a kezünk alatt és ő sem véletlenül tolja most a jó áron kapható Syen-t vidéken. :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75369) féldekás válasza Uthenger (#75364) üzenetére


féldekás
senior tag

Sajnos nagyon sok a csalás, jófogáson kezdődött, aztán facebook marketplacen is bejött elég hamar. Abból lehet felismerni, hogy mindig ők akarják a futárt rendelni, illetve elég helytelen a nyelvtan, gépies a megfogalmazás, bár valamennyit finomodtak már.
Emiatt szinte mindig sablonüzenettel kezdek, ha felmerül, hogy csalóval van dolgom, általában második üzenet már nem jön.
HA-n még nem találkoztam az adathalászokkal, túl kicsi az oldal a többihez képest.

(#75370) FireFox1996 válasza Uthenger (#75364) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Csak nem jófogásról?! Banki adataidat ne add nekik! Be se lépj az oldalba, amiket küldtek neked! Meg se nyitsd a linket!
Mind csalók!

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#75371) Csupati


Csupati
senior tag

Sziasztok, nemtudom off e ezért abba rakom,de van 2 db Carel μ chiller2 hűtésszabályzóm meg egy Danfoss nyomástávadóm, ezeket lehet még használni valamire?

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#75372) almafa42


almafa42
aktív tag

Sziasztok,

3 klímára lenne szükségem (1x 3.5 kW + 2x 2.5 kW) egy kisebb ház fűtéséhez / hűtéséhez. A klíma lenne az elsődleges fűtési mód télen. A ház jól szigetelt.

Az alábbi két készülékben gondolkodtam:
- Daikin FTXM35R / RXM35R készülékben Romániából (az itthoni ár brutál), kb 1.1 millió + telepítés
- Mitsubishi MSZ / MUZ-EF35VGK - kb 1.35 millió + telepítés

A klímás Hisense energy pro plus-t ajánlott, 900.000 + telepítés. Érdemes egy pillanatig is elgondolkodnom a Hisense gépben? Az a párszázezer belefér simán, ha jobban ajánlott a Daikin. Fontos a minél halkabb működés, mind beltéren mind kültéren, illetve a megbízhatóság.

[ Szerkesztve ]

(#75373) droti25


droti25
őstag

Sziasztok,

Mi lehet a probléma?
Tegnap bekapcsoltam 5-6 órára a klímát és azt vettem észre hogy elég erőteljesen csöpög a kondenzvíz a beltéri egységből(elől ahol a légterelő lapát is van).
Eddig olyan volt(nagyom-nagyon ritkán) hogy amikor nagyon meleg volt és ment 0-24-ben a klíma akkor beltéri mögött a falon kicsit lefolyt.
Lehet a kondenzvíz elvezető cső mozdult ki vagy tömődött el.
Érdekes, hogy most tisztították(burkolat is lekerült) és azóta csinálja ezt.

Köszönöm előre is segítséget!

(#75374) F-ECT$ válasza droti25 (#75373) üzenetére


F-ECT$
titán

Jó irányban gondolkozol. Nem tud elfolyni valami miatt a víz.

Dive ever, work never.

(#75375) szimcsi válasza droti25 (#75373) üzenetére


szimcsi
senior tag

Hasonló volt nekünk is 1x, és nagy valószínűséggel a tisztítás után nem jól tették vissza a csövet.
Azóta rögzítve lett teljesen nekünk.

[ Szerkesztve ]

XP

(#75376) droti25 válasza szimcsi (#75375) üzenetére


droti25
őstag

De csak a külső burkolat került le, a csőhöz nem nyúltak. :F

(#75377) arnyekxxx válasza droti25 (#75376) üzenetére


arnyekxxx
veterán

beköltözött a csőbe egy bogár ami mellett a kevés viz el tud csorogni de a sok már nem?

(#75378) Sumi


Sumi
aktív tag

Nálunk egyszer kék fadongó költözött majd lelte halálát a csőben, akkor folyt a beltériből a víz. Hívtunk klímást, lerántott 30 ezerrel de a helyzet nem javult. Youtube + fém ruhaakasztó megoldotta a problémát ingyen. Ha már szétszedtem, meg is pucoltam szépen - a klímás ezt is csak bemondta, de elfelejthette megcsinálni..

[ Szerkesztve ]

(#75379) Sumi válasza droti25 (#75376) üzenetére


Sumi
aktív tag

Akkor lehet kimozdult a cső, hívd őket vissza gariba

(#75380) féldekás


féldekás
senior tag

Rovarok elleni végzáró idom: [link]
Időnként valószínűleg érdemes levenni és megmosni.
Mü. II. csőre szépen rá lehet húzni, a flexi gégecső kicsit macerásabb, mert annak nagyobb a külső átmérője, meg nincs tartása.
Nagyobb klímás üzletekben lehet kapni, 1.000-2.500Ft közötti áron.

(#75381) droti25 válasza Sumi (#75379) üzenetére


droti25
őstag

Hívtam. Jövőhéten jönnek. Mióta tisztították azóta csinálja, úgyhogy szinte tuti hogy a cső mozdulhatott ki. :(((
Nyiregyen tudtok jó klíma szerelőt ha mégsem tudnak vele mit kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#75382) TeeJay válasza droti25 (#75381) üzenetére


TeeJay
félisten

Van egy rosszabb hírem, ha "takarították" a klímád simán lehet hogy mekkmester túlhúzta a csavarokat és elrepedt a csepptálcád...
Láttam sajnos ilyet, sőt én is futottam bele ilyenbe egy chigo fostalicska gépnél.
Annyira gyenge a műanyag meg régi hogy visszacsavaráskor hiába óvatosan tekertem elrepedt aztán másnap hívtak hogy csepeg a víz, szét kaptam, PVC ragasztóval kezeltem, majd összeraktam és másnap ismét hívtak hogy máshol csepeg :D
Kiderült hogy első nap mikor ragasztottam és ismét összeraktam akkor meg máshol repedt el a tálca... Szóval bele lehet futni ilyenbe is és facebook fórum tele van ilyennel hogy rossz helyre tekerte a csavart vagy tipikus Gree hiba hogy az alsó 5. csavar 1centivel hosszabb mint a többi 4, emberünk meg a hosszút betekerte a csepptálcás csavarmenetbe és szépen elrepedt az egész ;)

Javaslom hogy szedd le teljesen a burkolatot, zsákot rá és lehet önteni bele vizet hogy lásd hol csepeg

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75383) droti25 válasza TeeJay (#75382) üzenetére


droti25
őstag

Csak a külső burkolatot kapták le. Vagy amit írtál az ebben az esetben is megtörténhet? ? Bocs de nem igazán értek hozzá, így én nem is fogok merni neki állni.

(#75384) polonic


polonic
félisten

MELCloud ismét halott? Nem lehet bejelentkezni.

(#75385) Sumi válasza polonic (#75384) üzenetére


Sumi
aktív tag

Nálam működik

(#75386) TeeJay válasza droti25 (#75383) üzenetére


TeeJay
félisten

Beltéri egységnek a fő nagy burkolata pont az amiről beszélek
Nem tudom milyen márka van neked de sok ilyet hallottam már hogy a csavar izomból lett meghúzva és repedt a tálca...
Persze lehet hogy csak szét húzta a cseppvízcsövet de az meglepő lenne azért, én pl mosáskor szinte sosem húzom szét hiszen minek szórakozzunk vele

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75387) droti25 válasza TeeJay (#75386) üzenetére


droti25
őstag

Értem. Egy 7 éves Gree klímáról van szó, ami hibátlanul működött míg rá nem vettem magam, hogy klímás takarítsa ki helyettem...
Több helyen is csöpög.
Íme az egyik.

(#75388) Sumi


Sumi
aktív tag

Jelenlévő klímások kivételek, úgyhogy ne vegyék ezt most magukra!

Magyarországon nem szabad semmit sem szakira bízni amit magad is meg tudnál csinálni, mert 100ből 99x póruljársz.

(#75389) TeeJay válasza Sumi (#75388) üzenetére


TeeJay
félisten

Jaja szívesen elvittelek volna tegnap este 2,5órán át szoptam egy Samsung géppel amit úgy 8-10éve nem mostak ki... 2 vödör szutyok lejött róla, a kültériből 1 vödör
Igaz megfizették bőven de csak a szétbontás 30-40perc volt mivel a plafontól 3-4centire tették és nem fért be a kezem a burkolat tetejére :U
Azt ha egy rutintalan tulaj áll neki leszedni tuti valamit tör rajta

Daikin-t és Mitsut saját felelősségre szedd szét nyugodtan, azok nagyon egyszerűek de ha lehet ne kompresszorral fújasd le a koszt vagy gőzölővel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75390) TeeJay válasza droti25 (#75387) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha a cseppvízcső ment volna szét akkor a fal felőli rész ázna inkább, de így hogy a csepptálca elején/alján van vízcsepp már gázabb a helyzet. Persze ha dugulás vagy bogár van benne akkor ha megszünteted megoldódik a gond.
Ha elrepedt a csepptálca akkor PVC ragasztó vagy venni újat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75391) Sumi


Sumi
aktív tag

Persze ha megrepedt a tálca akkor majd az lesz a duma, hogy öreg volt már :D azt nem fogják mondani, hogy bocs elbsztuk, mi rontottunk el valamit. Ezért imádom a szakikat..

(#75392) TeeJay válasza Sumi (#75391) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem kötelező kitakarítani ;)
Én 2x mentem vissza egy beltérihez mert hiába voltam óvatos úgy is tört. Javítottam, működik tökéletesen. Azt is csinálhattam volna hogy meglátom hogy 10-12éves chigo és kimegyek az ajtón hogy nem vállalom a takarítást mert törésre hajlamos gép ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75393) Sumi válasza TeeJay (#75392) üzenetére


Sumi
aktív tag

Ok, de nem rólad (és a fórumtársakról) van szó, hanem mindenki másról..

(#75394) droti25 válasza TeeJay (#75390) üzenetére


droti25
őstag

Köszi az infókat nektek.
Nyíregyházán nem tud vki megbízható, profi szakit?
Félek, hogy újabb szétbontás után megint elbaszódik vmi.

(#75395) TeeJay válasza droti25 (#75394) üzenetére


TeeJay
félisten

Mivel Gree gépnek tűnik nyugodtan szedd szét.
Elől van 2-4 csavar meg alul középen 1darab
Ha ez kész utána fent a burkolat hátsó részén van 3 kis fül, megfogod a rácsot és emeled a műanyagot át ugrik a kis fülön és lejön a komplett burkolat aztán teszel törölközőt a beltéri alá és lassan önts bele 2liter vizet flakonból aztán figyeld hol szökik a víz

Én BP-en vagyok öcsém Eger mellett szóval nekünk esélytelen Nyíregyre lemenni
Vagyis le tudok menni de nem örülnél a kiszállási díjnak :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75396) droti25 válasza TeeJay (#75395) üzenetére


droti25
őstag

Igen Gree Lomo plus típus. Nagyon szeretem 7 év alatt soha nem volt baja. A mókuskerék penészedett, azt volt nehéz mindig tisztítani szétszedés nélkül.
Holnap meglátom, lehet neki állok és lekapom burkolatot.
Ha lejött, akkor már látom is a csepp tálcát?

(#75397) TeeJay válasza droti25 (#75396) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen az elpárologtató alatt van elől, pont a látható fehér burkolat alatt. Ha beleöntesz 1-2liter vizet egyből látnod kell hogy esetleg nem tud lefolyni vagy repedt a csepptálca.
Ha mázlid van csak valami dzsuva befolyt a lefolyó részbe és ha dróttal kikaparod akkor megindul a víz. Bal vagy jobboldalt is lehet a lefolyó de ezt látni fogod melyik oldalról indul meg a cseppvízcső. Ott felette bal vagy jobbszélen bele tudsz nézni a csepptálca lefolyóba.

Ha peched van akkor meg megrepesztette a tálcát de azt is lehet javítani csak szét kell kapni teljesen :U Reméljük hogy csak dugulás van inkább

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75398) lala666 válasza polonic (#75384) üzenetére


lala666
senior tag

Droidon egyszer csak kidobott, nem lehet bejelentkezni. Almán megy.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#75399) droti25 válasza TeeJay (#75397) üzenetére


droti25
őstag

:R

(#75400) Sumi


Sumi
aktív tag

Levegő-víz hőszivattyú bekötése mennyibe kerülhet pesten manapság? 5/8" os és 3/8"-os a két csonkja, 15méterre van a kültéri a beltéritől. Áram már ki van neki építve. Csak mert számításaim szerint az anyag ára kisker bruttóban ilyen 150 körül lenne, még ha 25m-es csöveket veszek is, kábelcsatornával.. Ehhez képest nagyon brutál árakat mondtak akiktől ajánlatot kértem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.