Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76701) angelside77 válasza csƵ (#76697) üzenetére


angelside77
tag

Alapvetően az a gond, hogy hűtésnél és\vagy páramentesítésnél a hőcserélő harmatponti hőmérséklet alá hül. Ekkor tud hideg levegőt fújni a berendezés, de ilyenkor kicsapódik a levegő páratratalma a hideg fém lamellákon. Ha használat után simán ki van kapcsolva, akkor a lamellák nedvesek maradnak. Erre a nedvességre jelenhetnek meg a penész gombák stb, ezektől lesz büdös szaga a klímának. Ezt érdemes kiszárítani sima fan móddal.

Az már a biológiát nem érdekli, hogy meddig megy a hideg állapot, ha nedvesség van és magas pára, akkor az megjelenhet.

[ Szerkesztve ]

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#76702) csƵ válasza angelside77 (#76701) üzenetére


csƵ
őstag

Rendben, ezentúl figyelek rá.

(#76703) Reggie0 válasza VGNGR (#76681) üzenetére


Reggie0
félisten

Nalam a dolgozoszobaban megy egy klima 22 fokra van allitva. Szomszed szobaja a halo, ott is kellemes a levego. Egy emelettel lentebb az egesz szint a nappali, ott is erzodik. Egy emelettel lejjebb a mar a garazs/bejaro/konyha szint van, az epulet egyik oldalan az csak felemelet, a masikon az utcara nyilik, azaz kb. felszuteren, ott eleve nincs nagy melegedes se. Tetoteret jelenleg nem klimazzuk, mert epitjuk at. Az epulet hosszabb falanak kozepen csigalepcso szeru lepcsohazunk van, ott kozlekedik a hideg/meleg is.

Nyilvan ez nem azt jelenti, hogy eleg egy 3.5-os klima az egesz lakasra, de annyit igen, hogy teszemazt db. 3.5-tel mar komfortosan meg lehetne oldani. 22kW biztos nem kene, az overkill.

[ Szerkesztve ]

(#76704) tigribigri válasza pjen (#76687) üzenetére


tigribigri
junior tag

Nem tudom mekkora rés van a csatornába fúrt lyuk és a kondenzvízcső között, de tartok tőle, hogy túl nagy nem lehet, mert akkor ott kifolyna az esővíz. Nem tudom, hogy egy dugulás esetén, ha nagy a zuhé akkor azon a résen elég víz ki tudna folyni ahhoz, hogy ne nyomja vissza a lakásba a vizet.

(#76705) tigribigri válasza Gombinyó (#76688) üzenetére


tigribigri
junior tag

Addig nincs baj, amíg nem dugul el a csatorna és nincs egy akkora "monszumeső", mint 2 napja volt...

(#76706) K Norbi válasza rmihaly (#76686) üzenetére


K Norbi
addikt

Ebből szerelő lesz sajnos.

(#76707) Gombinyó válasza tigribigri (#76705) üzenetére


Gombinyó
őstag

Egyszerűen az ereszbe csepeg, mint amikor esik az eső és a tetőről belefolyik a víz. Felette van a műanyag cső, nem a lefolyó van megfúrva és oda bevezetve. Nem tudom elképzelni mitől tömítené el egy monszun.

(#76708) pjen válasza tigribigri (#76704) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem, ha eldugulna a csatorna és a klíma cső nincs beszorítvakilőkné a csövet a víz.

(#76709) Lauda válasza tigribigri (#76679) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel max akkor lehet gond, ha nincs tisztítva az ereszcsatorna és egy nagyobb zuhékor lehozza magával a hordalékor, ami eldugítja a csövet és nem tud elfolyni a víz, emiatt egyre emelkedik a csőben a szint. Ha rendben van tartva a csatorna és a kifolyása biztosított, kb esély nincsen arra, hogy a klíma csöpögőjén víz jusson vissza.

[ Szerkesztve ]

(#76710) rasotamas válasza rasotamas (#76669) üzenetére


rasotamas
veterán

Erre kaphatnék légyszi egy véleményt hogy a 4-ből melyik legyen?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#76711) yahagyma válasza Lauda (#76196) üzenetére


yahagyma
tag

Nekem is Panasonic Nordic Etherea van a nappaliban, 2020.02 hó óta csak ezzel fűtök télen, nekem maximálisan bevált, mikor nem vagyok itthon akkor 2 fokkal csökkentem a tartandó hőfokot, mielőtt hazaérek 3 órával már az elvárt 23 vagy 24 fokot tartja, ezt programoztam az agyában, nálam azóta is csendesen és megbízhatóan teszi a dolgát, teljesen elégedett vagyok vele! :R

Sokan akarnak örökké élni, miközben azt sem tudják, mit kezdjenek magukkal a következő hétvégén...

(#76712) Sadam11 válasza yahagyma (#76711) üzenetére


Sadam11
friss újonc

A klímánál ahogy hül a levegő, úgy egyre kevesebb hőenergiát tud leadni. Klíma spec sheeten fel szokták tűntetni, hogy x kinti/benti hőfokon mennyi hőenergiát tud max leadni (bár a kínaiak ezt szeretik rejtegetni).

Egy szobának, ha mondjuk -10 kinti, 22benti hőfokon 2kW hőenergia igénye van, és a klíma le tud adni 2.1 kW-ot, akkor az a szoba 22fokos lesz. Ugyan ennek a szobának -10kinti/26benti kívánt hőfokon már mondjuk 2.4kW hőenergia igénye van, akkor az a klíma erőlködhet bárhogy, nem lesz ott 26 fok.

Laudának az irodában valószínűleg hasonló a probléma, a parapet vért izzad hogy nyomja magából a levegőt, de egyszerűen a tér hőigénye nagyobb mint amit le tud adni. Az, hogy a kínaiak ráírják hogy -30fokig fűt a klíma nem jelenti azt, hogy a névleges teljesítményét le is tudja adni, csak annyit, hogy még akkor is be tud kapcsolni. Jó példa, Fisher Nordic 3.5kW névleges fűtőteljesítménye 4.25kW, de -10fokon már csak 1.9kW. Persze rá van írva hogy -30 fokig fűt, de ott már csak közel 1es Coppal.

A japán és koreai drágább klímáknál általában -15 fok van ráírva, de ott jóval közelebb is tartja a névleges teljesítményt azon a hőfokon. Euroventen érdemes nézni őket, ott tesztelik a hőleadást különböző hőfokokon valós eredményekért.

(#76713) bolic válasza tigribigri (#76667) üzenetére


bolic
őstag

Nálunk példaképpen szigorú szabályok vannak, lefényképeztem:


2016 óta palackba gyűjtöm a kondenzvízet. :B

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76714) BBéci válasza csƵ (#76702) üzenetére


BBéci
titán

20 éve szereltettem fel az első klímámat, az első használattól alapértelmezett volt a használat utáni fél órás önszárítás. Érthetetlen, hogy ez sokaknak miért nem magától értetődő? :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76715) pjen válasza BBéci (#76714) üzenetére


pjen
félisten

Lassan 10 éve fűtök, hűtök 5db pana nordic etherával. Még sosem szárítottam egyiket se, pedig elég sokszor ki be kapcsolom egy napon belül. Egyébként valamit csinál 1-2 percig, ha kikapcsolom. Gondolom ehhez kell egy por száraz lakás és tobbszöri szellőztetés.

[ Szerkesztve ]

(#76716) flash-


flash-
veterán

Gree smartr (vadiúj, pár hetes 3.5kw)hangos levegő lökéseket csinál egyfolytában , valaki árulja már el miért?

Beállitom egy adott ventilátor fordulatra és folyamatosan hangos széllökéseket produkál.. Nagyon bosszantó..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#76717) pjen válasza flash- (#76716) üzenetére


pjen
félisten

Mire van állítva a venti, ha autómatára akkor vedd le róla.

(#76718) flash- válasza pjen (#76717) üzenetére


flash-
veterán

csendes fordulaton is csinálja, de alacsonyan is ,közepesen alacsonyan is...
talán auto-n nem annyira...
ez mi lehet ? eszem fszm megáll hogy most vettem és ilyen..
lapátmozgatást is fixáltam hiába...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#76719) bolic válasza BBéci (#76714) üzenetére


bolic
őstag

Nekünk mindig reggel bekapcsolás követően kb. 30 másodpercig párás büdös levegőt fújt a beltéri egység. :DDD ;]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76720) lowzor válasza flash- (#76716) üzenetére


lowzor
veterán

Nálam ezt a szűrő kitisztítása oldotta meg.

(#76721) Lorden válasza flash- (#76718) üzenetére


Lorden
senior tag

Tudnál erről egy videót felrakni valahova?

(#76722) patex1983 válasza flash- (#76718) üzenetére


patex1983
őstag

Hát.... Szerintem hívd vissza a szakit, aki szerelte, mert ez nem normális működés. Nekem is SmartR van, de semmilyen üzemmódban, semmilyen ventilátor fokozaton nem csinál ilyet.

X

(#76723) Reggie0 válasza bolic (#76713) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol mindenhol ezek a szabalyok.

(#76724) celf válasza TeeJay (#76592) üzenetére


celf
őstag

aha! nem semmi!
na kozben ma volt lakogyules, ha eltakarjuk valamilyen boritassal a kulteri egysegeket, akkor fel lehet rakni a teton kialakitott allvanyzazra. persze tul van bonyolitva mert terveztet i kell, elfogadtatni, stb-stb. regi elkorhardt tetoszerkehet, 200 eves Hild Joszef muemlek haz.
ja es mar van a zart tetoterben illegalisan beszerelt 6 kulteri egyseg :Y

(#76725) bolic


bolic
őstag

Ma újabb rekordot döntött a ballon füles palackban, most kikapcsoltam a légkondit éjszaka 22 órakor, kb. 80% kondenzvíz gyűjtött eddig az óriás palackban! :Y Majd holnap reggel lefényképezem a palack telítettséget, mert most még mindig csöpög. :N

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76726) TeeJay válasza Lauda (#76709) üzenetére


TeeJay
félisten

Na akkor részletesen az eresz csatorna sztori...
BP 18. kerület 1 szintes családi ház de nagy tetőfelület, 4 sarok közül az egyik függőleges csatornába volt befúrva lyuk, abba bele a 18mm-es bordás cseppvízcső és szilikonnal kinyomva...
Sima esőnél sosem lesz ezzel gond de volt egy brutál nagy felhőszakadás és hiába 1 szintes csak az épület és kb. 3 méter a függőleges csatorna ha nem bírja elnyelni a tetőről zuhogó vizet akkor átmegy nyomócsőbe és minden ami abba van bekötve abba nyomja a vizet jelen esetben a csatornától kb. 3 méterre bent a falon a Mitsu klímába...

Az hogy sok ezer klíma így van bekötve nem jelenti azt hogy jövőhéten nem jön akkora felhőszakadás hogy ömlik majd a klímából a víz.
Amúgy pár hete ugyanezzel hívtak fel hogy hűtenek a klímával miért ömlik a víz... Fél óra volt mire kiderítettem hogy a cseppvizcső a 3 szintes társasház eresz csatornájába volt bevezetve és éppen felhőszakadás közben hívtak fel :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76727) BBéci válasza bolic (#76725) üzenetére


BBéci
titán

Fénykép nélkül is elhisszük, hogy rengeteg, mert ma rémesen párás a levegő.
Nálam a napsütötte térkőre csöpög, így fogalmam sincs a mennyiségről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76728) TeeJay válasza flash- (#76716) üzenetére


TeeJay
félisten

Mivel a SmartR felső szűrős aminek a felülete fele akkora mint mondjuk a ComfortX vagy Muse-nak emiatt pár hét után mosni kell ugyanis annyira finom a szűrő hogy hamar tele megy finom porral és nem tud annyi levegőt átengedni mint amennyit a ventilátor kerék forgatna...
Pár hete mostam egyik szomszéd gépét ugyanilyen hibával, az is vissza dadogott meg szélvihar szerű fújást csinált.
Gyorsan elmostam a szűrőt és máris tökéletesen tette a dolgát.
Ez van, ha használod 3 hét után is lehet kell mosni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76729) TeeJay válasza celf (#76724) üzenetére


TeeJay
félisten

A klímát pont nem kellene sehol eltakarni mert akkor szenvedni fog a gép.
Tudnám kit zavar pár kültéri egység :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76730) Reggie0 válasza TeeJay (#76729) üzenetére


Reggie0
félisten

Az, hogy optikailag el van takarva meg nem jelenti azt, hogy a levego nem tud atjarni rajta.

A tetore siman ra lehet latni egy meg magasabb helyrol.

[ Szerkesztve ]

(#76731) TeeJay válasza Reggie0 (#76730) üzenetére


TeeJay
félisten

Mutass olyan eltakarást ami nem akadályozza a légáramlatot egy kicsit sem főleg egy katlan meleg tetőn :U
Ez kb. olyan lesz mint hétfőn amit telepítettem, panel 10. emelet erkélyre de beépített erkély középen kétszárnyú ablak nyitva örökké de akkor is körbe azért van némi beépítés. Ott is izzadni fog a klíma bár teszi a dolgát azért

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76732) Reggie0 válasza TeeJay (#76731) üzenetére


Reggie0
félisten

Lamellazott burkolat. A levego tud kanyarodni, a foton nem igazan.

Az erkely egy zsak, azon valoban nincs keresztiranyu aramlas.

A klimanak is van sajat burkolata, megis mukodik. A trukk az, hogy meretezni kell.

[ Szerkesztve ]

(#76733) BBéci válasza TeeJay (#76729) üzenetére


BBéci
titán

Engem a saját családi házamon zavar a kültérik látványa. Leginkább azért, mert méretben és elhelyezésükben is van eltérés. Részben ezért vettem 20 éve dual splitet.
Társasházakon akkora az összevisszaság, hogy rossz rájuk nézni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76734) bolic válasza BBéci (#76727) üzenetére


bolic
őstag


Félő hogy kb. 35 Celsius fok felett kénytelen leszek leállítani a légkondit, ha gyakorlatilag tele lesz! :Y

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76735) K Norbi válasza bolic (#76734) üzenetére


K Norbi
addikt

És most locsold ki az erkélyen ;]
Te csak virágot locsolsz..

(#76736) tigribigri válasza TeeJay (#76726) üzenetére


tigribigri
junior tag

És erre gondolom csak az a megoldás, ha kiveszem a cseppvízcsövet a csatornából, veszek elegendő hosszú cseppvízcsövet és a csatornához rögzítve levezetem a talajszintre ugye?

(#76737) Reggie0 válasza bolic (#76734) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem egyszerubb csak kiuriteni a palackot? Tobbszor is lehet egy nap.

(#76738) bolic válasza K Norbi (#76735) üzenetére


bolic
őstag

;]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76739) bolic válasza Reggie0 (#76737) üzenetére


bolic
őstag

Azért vettem ballon palackot, hogy elég 1 napra elegendő kondenzvíz gyűjtsön és elég egyszer kiüríteni. :U Úgy tűnik, hogy nagy kánikulában két fordulós lesz, majd ellenőrizni fogok. :(((

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76740) Reggie0 válasza bolic (#76739) üzenetére


Reggie0
félisten

Siman, nekem is volt h a 20 litere demizsont ketszer ki kellett vinni egy nap.

Viszont mint lehetoseg: szinterzekelo, szivattyu, es porlatszo, mint a parakapuban. Akkor kifujhatod az utcara, a foldre nem fog leerkezni.

(#76741) bolic válasza Reggie0 (#76740) üzenetére


bolic
őstag

Megjegyzem, hogy 3. emeletén lakunk. :))

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76742) Reggie0 válasza bolic (#76741) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol szinte mindegy, ugy kell beallitani az aramlast, hogy jo legyen. Minel melegebb van kint, annal tobbet nyel el a levego. Kisebb parakapuknal 2 meterrol mar nem nedvesiti a talajt. Vagy tobb porlasztofej kell. A lenyeg, hogy jol porlasszon, akkor hamar elparolog.

[ Szerkesztve ]

(#76743) Lorden


Lorden
senior tag

Nálam napi 1,5-2 liternél sose jön ki több, 30nm körül van hűtve, ezt a beltéri megoldja minimális fordulaton.
Most éjjelre kikapcsoltam, mert egész jó az idő nyitott ablakoknál, 24.9 fok van bent, 64% pára, de egész nyáron sose láttam 66-67% fölött.

(#76744) Reggie0 válasza Lorden (#76743) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet azert, mert viszonylag jol tomitett a lakas. Nekem ezt egy alberletben csinalta, ahol nem volt szigeteles, gerebtokos ezereves ablak es meg a kazan is nyilt egesteru volt, igy a szellozes is korlatozottan volt csokkentheto.

[ Szerkesztve ]

(#76745) Rommel6600 válasza TeeJay (#76726) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ezen az ereszcsatorna dolgon gondolkodtam én is annó. Társasház, 2. emeletről van az ereszbe bekötve a fő klíma (a másik a kerti fűre csöpögtet mert onnan drága és bonyolult lett volna az ereszbe vezetni), ha onnan kellene a kondenzvíznek vagy kívülről bárminek visszafolynia, az még cca. +2m magasságban, ergó a majdnem a ~3. emelet szintjéről kb 8 méter magasról kellene, hogy viszafollyon ... Elég valószerűtlennek tartom, illetve még valami olyasmi is rémlik, hogy az esővizet NEM szabad csatornába közvetlenül bevezetni, ergó ha szabályosan épült a társasház valamikor ~10 éve, akkor az a csapadékvízelvezetés se _közvetlenül_ a csatornába folyik, hanem valahova máshova és majd úgy köt ott ki.

Én ezek miatt 99,999%-ra tettem azt, hogy ebből akármekkora eső esetén sem lehet baj, ha mégis lesz, az inkább valami más miatt lesz. (Például lentebb eltömődik az ereszcsatorna, de nincs a környéken "szemetelő" fa vagy hasonlók, ami miatt nagyon aggódnom kéne, hogy az a ~100as cső majd könnyen eldugul)
Persze kishazánkban vannak érdekes megoldások, minél kisebb a lépték (értsd: egy 160lakásos társasházban nem feltétlenül lehet azt sehogyan sem megvalósítani amit zokszó nélkül például egy ikerházban, ahol a két tulajdonos egy sörözés alatt simán eldönti, hogy mit csinálnak meg "okosba", az összes ide vonatkozó szabályozás felrúgásával).

Aztán meg ott van, hogy ha netán mégis kiderül, hogy a 99,999%-os biztonságú tervezésem mégsem elég? Akkor meg majd lépek egy másik műszaki megoldás felé, ha már megtörtént a baj. Addig viszont úgy érzem feleslegesen terveznék túl, ez egy általam bevállalt rizikó. Akkor van szerintem baj, ha ezzel a tulajdonos/üzemeltető (végső soron aki a költségeket viseli) nincsen tisztában.

(#76746) Rommel6600 válasza Lorden (#76743) üzenetére


Rommel6600
őstag

Érdemes megnézni a klímák műszaki adatlapjait, azokon kb óránként ennyi maximum kondenzvízképzést fogsz olvasni. Valószínűleg ez egy extrém állapot, de innentől kezdve ez megmagyarázza, hogy miért nem elég a 20literes bödön ha fennállnak az ehhez optimális feltételek. (meleg, párás levegő)

(#76747) Rommel6600 válasza TeeJay (#76729) üzenetére


Rommel6600
őstag

Erre mint a szakmában tevékeny és up-to-date ember, légyszi mond már meg, hogy van-e erre valami vonatkozó előírás???

Mert sokszor olyanokat látok, hogy fogom a fejem... Mindenki tudja, hogy a klíma kültérinek "levegőznie" kellene tudni (a hőcsere miatt), de gyakorlatilag meg _bárhova_ telepítenek...

Múltkor egy ismerős albérletében láttam olyat, hogy egy szó szerint kb. 0.6m×3m-es erkélyre (inkább kilépő[?] lenne a helyes megnevezése...) telepítettek a padló szintjére egy klíma-kültérit, ami úgy nézett ki, hogy a kültéri mögött volt ~10cm hely, előtte (ahova kifúj) pedig kevesebb mint 20cm. Azaz konkrétan az üvegkorlátnak fújt... Áramlás így kábé nulla....
Vajon milyen hatásfokkal fog ott üzemelni bármilyen klímakészülék? Nyilván nem optimálissal, de ezt mind a bérlő (nincs beleszólása) mind a tulaj lesz@rja (nem érdekli, nem ő fizeti, albérlet), a készülék pedig üzemel... (Holott ha én lennék a gyártó, egyenesen tiltanám az ilyet, mert ez olyan extrém beépítési környezet, amiben biztos vagyok, hogy a nonametől kezdve a szakma csúcsáig SENKI sem erre tervezi a készülékeit)

De: Nincs az országnak, EU-nak, bárkinek, erre vonatkozó előírása, hogy az ilyen energiapazarló módon beépített és üzemeltetett készülékeket ne lehessen ilyen installációkban telepíteni??? Mert ezt így elég nagy tökönszúrásnak érzem, közben, meg mindenhova (még ahol mindennek ellentmond is) klíma települ...

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#76748) bolic


bolic
őstag

Most végre kipróbáltam a majdnem tele ballon palack cipelést és ennek kiöntését, szerencsére nem túl nehéz, inkább tűrhetően nehéz. :DDD

Most először próbáltam ki a vadiúj Gillette Fusion5 ProGlide Power kis ceruza elemes borotvát, ég és föld különbség a kb. 20 éves Mach3 Power kis ceruza elemes borotva között! :Y :R

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#76749) Öcsielvtárs válasza tigribigri (#76665) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Szia, nekem egy hete van ugyanilyen, hibátlan. Csak nem tudok vele wifire csatlakozni, hiába olvastam leírást, semmi. Neked hogyan sikerült?

Samsung A54

(#76750) patex1983 válasza TeeJay (#76728) üzenetére


patex1983
őstag

Jól láttam a kézikönyvben, hogy azt a szűrőt csak ki kell pattintani?
Van valami, amire különösen figyelni kell, vagy azzal nem tudom tönkretenni a gépet, ha kiveszem és megtakarítom ezt a felső szűrőt?

X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.