Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58101) polman


polman
tag

Nekem most nyáron 600 kW a havi fogyasztás. Két klímával. Két gyerek plusz az asszony és én. Télen csak klímával fűtök akkor 1000 kW havonta a fogyasztás. Gáz viszont 3 köbméter fix havonta a tűzhely miatt. Azt hiszem vegyesen kell télen fűtenem klíma és gáz konvektor mert anyagilag romlásba dőlünk ha ez így marad :W

(#58102) DigitXT válasza mpo (#58099) üzenetére


DigitXT
félisten

Melegvíz honnan van? Hőszivattyús bojler, vagy gáz? Csak mert egy
sima bojler magában beránt havi 150-200 kWh-t. És akkor még nem
fürödtél soha, csak zuhany ill. mosogatás: ehhez képest odafent azt
állítják, hogy ennyiből már a jacuzzi fűtés is megvan. (Meg a faxom.)

Ui: a végtelenül cinikus hazudozás az, ami kiakaszt. Nem tudom, mi
volt az "átlagszámítás" alapja. De hogy egy 2 fős háztartás gázfűtés
mellett bőven átlag feletti, az durva. És még klímát szerettem volna?
Nyilván az luxus. Egyenértékű a dupla medencés jacuzzis Teslatöltő
újgazdagékkal, akiket nyugodtan lehet köpködni, és vannak kb. 3-an:
nekem nem jön ki a matek. Hacsak nem Lajcsi-mód diktálnak sokan.

(#58103) gollum válasza TeeJay (#58083) üzenetére


gollum
tag

Hát...
Mi egy átlagos család vagyunk, két felnőtt, két gyerek.
Napi egy-két mosás, szárítógép, egy hűtő, két fagyasztószekrény, mosogatógép, 3 tv, számítógépek, gáz, kombi kazán, meleg víz, napi szintű főzés.
Áram-gáz átalány, áram átlag 418Kwh, gáz 230m3, eszerint kb. 120-szal fogunk többet fizetni, pedig a mai világban nem gondolnám, hogy ezek extra igények...
(Klíma még benne sincs... )

(#58104) mjani1172 válasza pjen (#58100) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem az átvétel számít, ha nem a kw.
Ha termelek 3x annyit mint a fogyasztásom akkor nem fizetek.

(#58105) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés. De lehet ilyen napkollektorral üzemeltetni a 3,5 kw-os klímát?
Mert ha igen esküszöm felrakok egy párat a panel oldalára.

Ha igen akkor mire kell figyelni, hogy elbírja? Engedélyköteles?

Valahogy így raknám fel a panelra.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#58106) mjani1172 válasza Angel2014 (#58105) üzenetére


mjani1172
addikt

Röviden.
Nem lehet üzemeltetni,nem így működik.
Ez mellett ez nem is napelem. (Bár ez nem biztos)

[ Szerkesztve ]

(#58107) Hauptmann válasza mpo (#58099) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én havonta diktálom, az a biztos, nem általányozok.Nálam a legnagyobb fogyasztó a klíma télen, de majd akkor számolgatás lesz télen, ha ez a 210-es határ marad. Az alap, hogy mindenhol led van már nálam (kivéve a mosogató feletti fénycső).

Mindenesetre várjuk meg a hivatalos bejelentést, addig kár előre agyalni.

(#58108) rmihaly válasza Angel2014 (#58105) üzenetére


rmihaly
tag

Távhő rezsicsökkentett marad - tegnapi kormányinfó szerint. Nem kell ilyenben gondolkodnod. Amúgy tényleg nem erre való, sőt a napelem se jó ötlet így.

(#58109) pjen válasza mjani1172 (#58104) üzenetére


pjen
félisten

Persze, csak meddig lesz szaldó?

(#58110) F.N. válasza DigitXT (#58102) üzenetére


F.N.
tag

Hát Ja.
Én egy 1 személyes háztartásban élek.
Havi 500 kWh általányt fizetek villanyra, hőszivattyúval fűtök.
180 000 Ft/év gázfogyasztásos fűtést váltottam ki 120 000 Ft/év villannyal,
hőszivattyúval, klímával való fűtésre.
Ha a 120 000 Ft-ot kilóWattosítom/hóra, amibe a fűtésem kerül,
akkor kb 263 kWh jön le az 500kWh-ból havonta.
A maradék 237 kW megy el minden másra a mi nem fűtés.
Az 1 személyes háztartásom nem jön ki 210 kWh-ból havonta.
Nem igazán értem, hogy jön ki az 1 háztartás átlagfogyasztása.
Én is arra a következtetésre jutottam, hogy hazudoznak összevissza,
reggel, délben, meg este.

Meg éjszaka.

[ Szerkesztve ]

(#58111) F.N. válasza Angel2014 (#58105) üzenetére


F.N.
tag

Te tisztában vagy avval mi a napkollektor ;] ?
Attól függ, mi a célod .
Ha meleg vízzel akarod a leolvasztást megvalósítani, akkor
simán működhet a dolog.
Persze csak nappal, de azt is csak akkor, ha süt a nap.
Nem árt glikolos folyadékkal használni, de azt meg drága lenne szétpacsálni.
Meg hát nem is egészen környezetbarát. :Y

[ Szerkesztve ]

(#58112) Kekmen válasza F.N. (#58110) üzenetére


Kekmen
senior tag

Akkor mondok egy ellenpéldát is. 2 személyes háztartás, nyáron havi 95-120 kWh fogyasztás, télen 140-150 kWh, mert az egyik szobában 0 fokig klímával fűtök, nyáron hűtök. 1 TV, 1 PC, minden izzó energiatakarékos, heti 1-2 mosás a 15 éves Zanussi mosógéppel, A++-os hűtő, kombitűzhely. Átfolyós gázmelegítő és gázzal főzés, konvektoros fűtés a hidegebb időszakban, 72 m3 átalány. Nem lopjuk egyiket sem, ennyi. Szóval ma tetettem föl a másik szobába is klímát, így nyáron jó lesz.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#58113) F.N. válasza Kekmen (#58112) üzenetére


F.N.
tag

Kimondtad a varázs szót.
Van gázod is.
Én meg környezet-tudatos próbáltam lenni, meg olcsóbbá tenni a fűtésem,
ezért beruháztam nem keveset, cserébe fizessek még 1 millát évente.
Lenne gázom, Én is simán beleférnék.
Azt hittem előre megyünk nem hátra.

[ Szerkesztve ]

(#58114) rígel válasza Angel2014 (#58105) üzenetére


rígel
őstag

Először is a napkollektor nem napelem, melegvizet lehet vele termelni.
Másodszor a dőlésszög és a fekvés miatt nagyon nem hatékony.
Harmadszor, most ezt komolyan gondolod? Szerintem örülj hogy a kültéridbe nem kötnek bele.

(#58115) rígel válasza F.N. (#58113) üzenetére


rígel
őstag

Azt hittem előre megyünk nem hátra.

:DD :DD :DD :DD

Nagyanyám mindig azt mondta: fiam, hinni a templomban kell! :)

(#58116) falabu88 válasza F.N. (#58110) üzenetére


falabu88
aktív tag

Az egy főre azért nem kevés fogyasztás. Mi ketten vagyunk, az előbb néztem meg, júniusban bojler 69kWh (decemberben 110 körül, hideg a fürdő ahol van), illetve klíma nélkül 100kWh az egyéb fogyasztás (pedig szárítógép is megy néha, villany főzőlap, sütő), klímával 177kWh.
Ha a vezérelt nem fog számítani, akkor jók vagyunk, viszont ha beleszámít akkor baj van. Az a vicc, hogy kettőnknek nem a határon kéne lenni, hanem a kiszámolt átlag felénél talán, vagy az alatt..
Iszonyat gáz, kajak sajnálom az embereket, mert ezt a plusz hatalmas terhet már nem fogják nagyon sokan bírni. Itthoni átlag fizuból nem is lehet.

(#58117) DithenS válasza F.N. (#58113) üzenetére


DithenS
senior tag

Ezek az orosz gázt fogják nyomatni mindig… Ez már bebizonyosodott. Nekik a környezetvédelem sem számít. Ilyen a kormány jelleme, ez van. Képesek egy adózási formát az adóév kellős közepén 2 nap alatt eltörölni (akkora kapkodással, hogy a törvénymódosítás tele volt helyesírási hibákkal). Kedvem támad ilyen biztos környezetben vállalkozni…. Sajnálom, hogy így jártál. Nem is értem, sokan vidéken klímával fűtenek, jól meg lett itt szívatva sok ezer háztartás. Meg lehet majd nézni a levegőminőséget most télen.

(#58118) TeeJay válasza mjani1172 (#58104) üzenetére


TeeJay
félisten

Semmi ilyenről nem volt szó
Csak az számít hogy aki havonta 210kWh felett fogyaszt ott már piaci árat fizet.
Az hogy te mit termelsz az kétlem hogy nagyon fog számítani mert nyáron túltermelésed lesz de télen te is ugyanúgy fogyasztani fogsz, itt tojni fognak a nyáron túltermelésbe hiszen az a lényeg hogy télen se legyen túlfogyasztás márpedig te télen nem termelsz majd annyit mint amennyit fogyasztasz pluszban. Nyakamat rá hogy 210 a napelemesekre is fog vonatkozni sajnos... A klímás hűtés még csakcsak belefér 2 klímával ha visítva összetrükközzük de a klímás fűtésnek kb. vége a hőszivattyúsnak meg pláne.

Nem lennék azok helyében akik most beköltöztek a fasza frissen épített családi házba a sok milliós hőszivattyú rendszerrel és nem tudnak majd melegvízben fürödni meg télen végig meleget fűteni mert konkrétan sok százezres számlák jönnek majd ki erre :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58119) gabor9991 válasza TeeJay (#58118) üzenetére


gabor9991
őstag

"Nyakamat rá hogy 210 a napelemesekre is fog vonatkozni sajnos... "

Ez azt jelentené hogy a szaldó elszámolást megszüntetik amiről egyelőre szó sincs szerencsére.

Szerintem meg a benyögött árakat a gáz és a villany esetében is kb harmadolják pár nap múlva ami amúgy a normál piaci ár és ezt beállítják óriási sikerként.
Az átlag meg ennek baromira örül majd és sikerként éli meg, és továbbra is a megmentő szerepében tündököl majd a főnök és csapata hiszen így már nem megduplázták az árakat hanem harmadolták :D

[ Szerkesztve ]

(#58120) Tony21


Tony21
tag

Klíma előtt 180kWh volt a havi fogyasztás, gázból 780 m3 körül fogyott egy év alatt (ez melegvíz és a fűtés kondikazánnal ... minden más elektromos (főzőlap, sütő, hűtő, mikró, szárítógép, mosogatógép, mosógép amik sokat mennek). Ez 2 felnőtt 1 gyerek.
Klíma után sem lett durva, nyáron 2-3 alkalommal volt bekapcsolva, telet azt mondjuk végigfűtötte, majd megnézem mennyivel tolt meg egy hónapot, de szerintem limit alatt maradok egy évre vetítve így is. Főleg, ha hozzáveszem, hogy decemberben 390kWh-t termelt a napelem ...
De látszik, hogy nem sikerült jól belőni a számokat ... ki akartak vágni egy fát az erdőben, aztán kivágták az egész erdőt.

[ Szerkesztve ]

(#58121) TeeJay válasza gabor9991 (#58119) üzenetére


TeeJay
félisten

No para mert arról sem volt szó hogy megmarad :))
210kWh és csá, afelett havonta piaci árat fizetsz. A napelemes buli meg tudtommal úgy megy hogy méri a szolgáltató mennyit fogyasztasz, méri mennyit termelsz és év végén a különbözetet fizeted, na ja csak most máshogy lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#58122) rígel válasza TeeJay (#58118) üzenetére


rígel
őstag

Nyakamat rá hogy 210 a napelemesekre is fog vonatkozni sajnos...

Na azért ne szaladjunk ennyire előre. Jelenleg akinek napeleme van, annak van egy ÉLŐ szerződése az áramszolgáltatójával, ahol pontosan meg van határozva az elszámolás módja, ami un. szaldós elszámolás. Ezeket a szerződéseket egyoldalúan felmondani jogilag elég gáz lenne, persze ebben az országban ez a vezetés bármit megtehet egy tollvonással hívei előtt arcvesztés nélkül, de ezt nem fogja meghúzni.
Már tavaly nyár óta nem lehetett volna új szerződést szaldó elszámolással kötni, mégsem vállalták be. Jelenleg az a helyzet, hogy 2024-től az akkori szerződések már csak bruttó elszámolással köthetők. Na ez az időpont fog szerintem időben sokkal közelebb kerülni, és ezzel vége is lesz a HMKE aranykorának.

[ Szerkesztve ]

(#58123) rígel válasza TeeJay (#58121) üzenetére


rígel
őstag

Kulcsszó a tudtoddal.
A tények meg a szerződésekben vannak.
Nem így működik, hogy ezután másképp lesz.
Legalábbis jogállamban....bízom benne hogy egy kicsit még azért ebbe a kategóriába tartozik ez a szerencsétlen ország. Mert ha nem, akkor nem csak a "katások" fognak tüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#58124) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Az indexen van most egy táblázat. Nekem télen a maximális fogyasztásom kb. 450 kWh óra volt, az most 16 ezer helyett 67 ezer lesz

[ Szerkesztve ]

(#58125) DithenS válasza Hauptmann (#58124) üzenetére


DithenS
senior tag

Indexet mondjuk már ne olvass :)

(#58126) Tony21 válasza Hauptmann (#58124) üzenetére


Tony21
tag

Már kijött a rendelet? Vagy jósgömb alapú táblázat?
Mert ha a rezsidisznó számaival számolnak, az fals lesz.

(#58127) torma1981 válasza Hauptmann (#58124) üzenetére


torma1981
veterán

Ugye olvastad, hogy nem tényleges adatok ezek? Csak találgat mindenki. Addig felesleges bármit is mondani. Írják is. Csak tájékoztató jellegű.

(#58128) gabor9991 válasza TeeJay (#58121) üzenetére


gabor9991
őstag

Van egy szerződésem és rajtam kívül 2021 végén volt még 134624 ilyen ami szerint évi 1 alkalommal adott hónap utolsó napjának végén az aktuális óraállás szerint elszámolunk.
Így szerintem nem értelmezhető a havi 210kWh limit de persze bármi lehet ebben az országban.

(#58129) rígel válasza torma1981 (#58127) üzenetére


rígel
őstag

Szerintem csak azért dobták be, hogy figyeljék hogy mi reakció, aztán majd a tiltakozás függvényében lesz belőle valami. Ez a módszer. Egyelőre csak arról van szó, hogy a nagyfőnök felböfögött valamit. A részletek, megvalósíthatóság teljesen átgondolatlan. Rengeteg kérdésre nincs még válasz...

(#58130) F.N. válasza falabu88 (#58116) üzenetére


F.N.
tag

Nem sok az, hidd el.
Ez a szakmám, számolj utánam.
Bojler felülete minimum 1 m2. Hővesztesége kb 1 W/m2/K.
70 fokos vízhőmérséklet, és 20 fokos terem hőmérséklet esetén
24 óra x 50K deltaT x 1W x 30 nap = 36 000 Wattóra, azaz 36 kWh
havonta csak a vesztesége, és egy csepp meleg vizet nem használtál.
Ha csak 20 liter 70 fokos vízre van szükséged naponta, az olyan cirka
20 kg x kb 50K deltaT x 4,19 kJ/kg, = 4190 kJ, azaz 1,164 kW.
30 napos hónapban az 34,92 , legyen 35kWh.
35+36 = 71 kWh már ugrott a Használati Meleg Víz miatt.
Maradt 139 kWh, amit rezsivédetten elhasználhatsz, 30 napos hónappal
számolva napi 4,63 kWh.
Villany főzőlap, villanysütő, Tv, számítógép, mosógép, mikro, simán bedarálják.
Én úgy látom, nem olyan sok ez a fogyasztás, és mégsem férek bele
az 1 főmmel, az átlag háztartás fogyasztásba.

[ Szerkesztve ]

(#58131) atirag válasza rígel (#58129) üzenetére


atirag
őstag

Eddig olyat sem olvastam,hogy havi elszámolás lenne. Egyelőre évi határértékekről olvastam.
Akkor éves szinten kell meglennie a fogyasztásnak. Úgy azért a gázba talán beleférek. Az áram majd kiderül.
A klimát sztem fűtésre azért csak csak meglépem mert jobb több lábon állni ebben is.

(#58132) rígel válasza atirag (#58131) üzenetére


rígel
őstag

Azt már ma hallottam politikus szájából hogy a havi szinten szeretnék szabályozni. (bár tudjuk, hogy egy politikus akkor hazudik, amikor mozog a szája)
Ha beleférsz az éves keretbe diktálás esetén egyszerűen kevesebbet diktálsz be akkor is ha többet fogyasztottál, aztán majd vissza adogatod a következő hónapokban. Ha átalányt fizetsz, beállítod hogy jó legyen. Ha éves szinten többet fogyasztasz, elszámolásnál ráfizetsz.
Ebben az országban, ilyen kivéreztetett szolgáltatóknál kizártnak tartom, hogy havonta hivatalosan leolvassanak. Erre se ember, se pénz. Meg értelme sincs.

Én a gázba 3x beleférek éves szinten, de januárban azért több szokott lenni. Maximum leszokunk a 24 fokról, 21-22-vel le tudok menni évi 400 m3 alá

A villanyom 300KWh/hó, éves szinten megtermelek 5MWh-t, durván 1,5Mwh túltermelésem volt tavaly is, pedig hűtök, fűtök klímával amennyit tudok, szárítógép heti 4x minimum megy, egyszerűen nem tudom elfogyasztani a pluszt, pedig csak egy "szaros" 3,6KWp-es rendszerem van.

[ Szerkesztve ]

(#58133) simonjoe válasza rígel (#58123) üzenetére


simonjoe
senior tag

"A tények meg a szerződésekben vannak.
Nem így működik, hogy ezután másképp lesz.
Legalábbis jogállamban...."
Na, ezt itthon el lehet felejteni! A kormányunk még akár visszamenőleg is módosít, ha kell a törvényeken is! Jogállam? Az meg mi?? :W

Joe

(#58134) Long1


Long1
csendes tag

Sziasztok,

aki profi Mitsubishi klímákban az segíthetne abban, hogy mi a különbség a HR és az AR széria között? Ár, technikai paraméterek vannak a neten a HR-ről de, komolyabb katalógust sem találok. Az AR-ről van fent szépen anyag. Linket vagy összehasonlító oldalt is szívesen fogadok. Előre is köszönöm a segítséget. :))

(#58135) anrab válasza gabor9991 (#58128) üzenetére


anrab
addikt

Háborús vészhelyzet van.
Csak úgy megemlítem.

(#58136) Hauptmann válasza torma1981 (#58127) üzenetére


Hauptmann
addikt

Persze, elolvastam, kiindulási alapnak jó, aztán meglátjuk, mi lesz igaz belőle.

DithenS,

Mégis, mit olvassak? 'Független és objektív' 444-et, meg telexet? Kösz, azt inkább nem.

(#58137) Kátai


Kátai
senior tag

Mennyi a max. csőhosszúság a beltéritől, a kültéri készülékig?
A klíma típusa határozza meg, vagy van egy ajánlott standard szabvány?

(#58138) mjani1172 válasza F.N. (#58130) üzenetére


mjani1172
addikt

Lehet, hogy ez a szakmád, (bár nem értem ennek egyáltalán mi köze van hozzá) de egy embernek sok ez a fogyasztás. Kb mi is ennyit fogyasztunk vagy nem sokkal többet, 4 személyes háztartásban, házban.
Kicsit olyan amit írsz, hogyha valaki autószerelő, akkor nem sok ha az autója 15 litert fogyaszt.

(#58139) mpo válasza DigitXT (#58102) üzenetére


mpo
veterán

Központi fűtés és a meleg víz is onnan jön.
a végtelenül cinikus hazudozás az, ami kiakaszt.
Ennyi év alatt sem szoktál hozzá?

Ha érted, akkor már elavult.

(#58140) mpo válasza Hauptmann (#58107) üzenetére


mpo
veterán

Az előző évek átlagfogyasztása alapján tudsz átalányt fizetni és akkor egyenletes és tervezhető a költség.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58141) DithenS válasza Hauptmann (#58136) üzenetére


DithenS
senior tag

Hvg. 24.hu. G7.hu, illetve külföldi híroldalak.
index már nyomatja a fidesz propagandàt, múltkor felnéztem el se hittem. Mióta elvette a fidesz az index-et és elment az összes újságíró meg szerkesztő, helyettük jöttek a propagandisták, azóta kihagyom.

(#58142) poli27 válasza Kátai (#58137) üzenetére


poli27
veterán

Igen klímánként változik milyen hosszú lehet...

(#58143) Angel2014


Angel2014
addikt

Ketten vagyunk egy 34nm-es panelban.

Korábban -167-168- KWh órát fogyasztok az NWM szerint. Amire 6274 Forintot fizetek.

Így hogy bekerült a sensira. Heti 4 x használtam 8 órát átlagban, szóval nem ment egész nap.

A leírtak alapján körülbelül mennyi KWh órát fog megenni a klíma?

Kérdésem az, hogy így bele fogok férni az átlagba ha idáig 168 KWh-al számoltak el?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#58144) Gubu0101 válasza rígel (#58129) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ez mar el van dontve,sajnos [link] :(
Nem tudom mit vartok,eddig is amit bejelnetettek az ugy is lett 99%.
Mar csak az a kerdes mi lesz az az ertek,amire azt mondjak majd,hogy ez az “atlag” :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#58145) falabu88 válasza F.N. (#58130) üzenetére


falabu88
aktív tag

Még mindig nem tudjuk, hogy a B/H tarifa beleszámít-e, addig fölösleges minden számolgatás. De a 210 kWh/hó szerintem viszonylag korrekt szám lenne a normál áramból határnak, az a felettit már lehet "luxusnak" nevezni. Csak ugye erre jön még rá, hogy ezek a gyökerek nem kalkulálnak azokkal, akiknél csak áram van, vagy van gáz, de mégis árammal H tarifa nélkül fűtenének (pl mi is). Káosz, kapkodás, szakmaiság teljes hiánya ami jellemzi a kormányt.
Tegnap elvileg Gulyás elvtársat megkérdezték, hogy mi van azokkal, akik árammal fűtenek, válasz: "köttessék be a gázt"
Na az ilyentől nyílik ki a bicska az ember zsebében..

(#58146) elfelejtette válasza falabu88 (#58145) üzenetére


elfelejtette
veterán

Régen fel kellett volna húzni mindet egy lámpaoszlopra...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#58147) baloghgabor válasza falabu88 (#58145) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Annyira korrekt a 210 KWh/hó, hogy egy család villanybojlere simán elfogyaszthat ennyit. Tudom legyen náluk holnaptól A++++ , vagy kötessék be a gázt.
Vagy mondjuk én is álljak az távfűtésre, mert ahhoz most MÉG nem nyúlnak. Kb 35km vezeték kell csak hozzá mondjuk . . .
A májusban megvásárolt új klíma szerencsére a kamrában várja a sorsát, meglátom mi lesz ebből a cirkuszból, egyáltalán kelleni fog-e valakinek, vagy marad ott nehezéknek. Nem véletlen nem akartam én már ezt az egészet, csak jött egy kósza ötlet, hogy csak kellene mégegy. 😌

bégé

(#58148) falabu88 válasza baloghgabor (#58147) üzenetére


falabu88
aktív tag

Én bízok benne, hogy a B/H tarifa külön lesz választva. Viszont tudom, hogy jópár háznál normál áramról megy a bojler.. Azok tuti ugyanúgy megszívják mint akik arról fűtenek. :(

(#58149) Remekelek28 válasza Angel2014 (#58143) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én egyedül élek jelenleg 51 nm. 13 éves klima megy napi 6-7 orát 55 tv. És a negyedéves fogyasztásom volt most 204 kw. Havi szinten kevesebb mint 3000 ft a rezsi.

(#58150) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Ha maradna a H tarifás ár (még ha csak a mostani 23 Ft helyett azt is 37-tel számolva), akkor tuti bele vágnék (és még sok mindenki).
Gáz az utca elején van, 100 méterre van a cső vége tőlünk, szóval nem opció.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.