Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) marcusa válasza mauimagic (#57746) üzenetére


marcusa
addikt

Szia!
Kifejthetnéd, hogy mi a probléma a lamellás peremezővel. Én 3-ik szezonja azzal szerelek, többszáz klíma után sincsen probléma vele, sőt, az iskolában is ezzel oktattak.
A befogatós peremező(ilyenünk is van, csak nem szeretjük) szerintem annyiban jobb, hogy hülyebiztos, ott nem lehet elrontani a perem méretet, mert ha koppanásig betolod, és ugye lekattan, akkor pont jó méret lesz a perem, míg a lamellásnál kell rutin hogy mekkora peremet csinálj, cserébe sokkal gyorsabb vele dolgozni.
Nekünk eddig 3 alkalommal kellett összesen visszamennünk általunk szerelt klímához szerelési hiba miatt, ahol elment a hűtőközeg valamelyik peremnél, és ebből csak 1 volt olyan, amit lamellással peremeztünk.
Tényleg érdekel a dolog, mert nem csinálom olyan rég óta mint sokan, és szívesen tanulok tapasztaltabbaktól, de abból amit leírtál nem látom miért lenne a mekkmestereknek jó csak a lamellás.
Köszi! :)

:-)

(#57752) -FLY-> válasza -FLY-> (#57684) üzenetére


-FLY->
őstag

Esetleg valaki erre, hogy mi szokott a leggyakrabban rezonálni a bódéban? Vagy csak húzgáljak végig mindent benne?

(#57753) pjen válasza G48 (#57744) üzenetére


pjen
félisten

Enyémek már 9 dik évesek. Fűtenek hűtenek.
#57749polonic: Elengednek pici hűtőközeget és ez kifújja, kiszorítja a vizet, levegőt. Vákumozásnál egy vákum szivattyú teszi ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

(#57754) margithid


margithid
veterán

Ez mennyire éri meg egy nappali lehűtésére?
[link]

(#57755) poli27 válasza margithid (#57754) üzenetére


poli27
veterán

Ez nem mobil klíma, ez csak léghűtő és semmit se ér... sima ventillátor jó drágán...

[ Szerkesztve ]

(#57756) margithid válasza poli27 (#57755) üzenetére


margithid
veterán

Köszi.
A mobil klíma kivezetését, hogy oldjátok meg legkönnyebben?

(#57757) Tamás9x válasza poli27 (#57750) üzenetére


Tamás9x
őstag

Minden csatlakozás ereszt, tökéletes tömítettség nem létezik :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#57758) BlackJack21 válasza margithid (#57756) üzenetére


BlackJack21
tag

A mobil klímákhoz kapsz egy függönyt t(ha nem, vehetsz), amit a résnyire nyitott ablak élére(illetve az alsó és felső háromszögekre tudsz tenni). Így ugyan nyitott az ablak, de a forróság nem ömlik a résen.

illetve a redőny esetén meg van olyan betét, amit kiteszel a párkányra és erre rá lehet engedni a redőnyt, így ott sem lesz rés.

[ Szerkesztve ]

(#57759) margithid válasza BlackJack21 (#57758) üzenetére


margithid
veterán

Nincs erről valami videó,hogy is néz ki?

(#57760) BlackJack21 válasza margithid (#57759) üzenetére


BlackJack21
tag

tessék

meg ez

[ Szerkesztve ]

(#57761) Pyttawrx válasza BlackJack21 (#57758) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én sokáig ilyen függöny nélkül használtam, sőt talán tavaly is. kb 1 hétig használtam. Lehűtöttem amennyire kelletta zsobát utána már jó volt. Ha nem egésznap megy, akkor lehet nem kellhet ez a függöny. :) ez csak saját vélemény.

(#57762) margithid válasza BlackJack21 (#57760) üzenetére


margithid
veterán

És ilyen cuccokat minden mobil klimához adnak általában?

(#57763) BlackJack21 válasza margithid (#57762) üzenetére


BlackJack21
tag

Ezt nem tudom, de a most aktuális Lidl-shez tudtommal adtak függönyt(nem hiteles forrás). Egy kolléga vett 2 hete a MM-ban mobil klímát, ahhoz is volt. Amihez meg nem , ott 10 eFt-körül lehet hozzá venni. A redőnyös cucc szerintem kizárólag opcionális.

[ Szerkesztve ]

(#57764) kovacszolt válasza G48 (#57744) üzenetére


kovacszolt
csendes tag

Én is ezt hallottam, sorban mondják fel a szerződést a klímások a Panasonic hazai forgalmazójával.

(#57765) poli27 válasza kovacszolt (#57764) üzenetére


poli27
veterán

Hát ha sok a garis javítás nem csodálom...

(#57766) gerii válasza kovacszolt (#57764) üzenetére


gerii
addikt

Igaz hogy csak most hallottam, de köszi, akkor biztos nem az lesz.

3,5kW-os Comforának melyik Mitsubishi az ellenfele?

(#57767) feco70 válasza gerii (#57766) üzenetére


feco70
senior tag

A lista ára a Comforanak megírtam privibe

(#57768) margithid válasza BlackJack21 (#57758) üzenetére


margithid
veterán

Ez a függöny amúgy dupla ablaknál is müködik? Vagy ott már túl nagy lenne a rés és azt már nem tudja lefedni a függöny?

(#57769) athomi válasza kovacszolt (#57764) üzenetére


athomi
veterán

Biztos elérte őket is az olcsósítás láza, a Dakin Sensira FTXF D verzió kültérije se véletlen 2 kilóval könnyebb az elődjénél. :)

(#57770) athomi válasza rígel (#57686) üzenetére


athomi
veterán

Rendeltem tőlük (kontaktor.hu), a Mitsubishi klímát a hivatalos hazai forgalmazótól szerzezték be, tehát van rá hazai jótállás is.

[ Szerkesztve ]

(#57771) atirag válasza TeeJay (#57716) üzenetére


atirag
őstag

Es annak mi a hátránya ehhez képest. Nagyjából egyforma ára van akkor a daikin fisher és mideának mint a comforának. Ami viszont az olvasottak és a klimásom szerint is nagyon megbízható. Mennyivel jobb mondjuk a midea ami ugy elvileg fisher :)

[ Szerkesztve ]

(#57772) polonic válasza pjen (#57753) üzenetére


polonic
félisten

Jó. De azt hogy? Én a részletekre is kíváncsi vagyok. :)

(#57773) mauimagic válasza marcusa (#57751) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Az excenteres nem a hülyebiztosság miatt jó (csak a legdrágábbak azok pl roti revolver), hanem mert egyenletesebben peremez, nem gyilkolja annyira az anyagot.
Teljesen sima, szabályos peremet csinál, nem véletlenül találták ki.
Hátránya, hogy csak satusban létezik, külön satu kell a metrikus és collos szabványhoz, illetve nagyobb is, mint a lamellás.

Nekem kb 3 éve volt az utolsó szivárgásom, toldásnál, ott se a perem hibája miatt. Én utálok visszajárni javítgatni, ennyit nekem bőven megér.

(#57774) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok.
Véleményt kérnék ezekről a klímákról:
Whirlpool SPIW 312L inverteres split klíma 3,4kW-os
Samsung AR09TXHQASINEU / XEU
Samsung AR12TXHQASINEU / XEU
Esetleg mit ajánlatok ebben az árkategóriában?
Köszi előre is! :R

(#57775) feco70 válasza Geo19870322 (#57774) üzenetére


feco70
senior tag

Rendesen össze szedted a legalját

(#57776) simonjoe


simonjoe
senior tag

Sziasztok!!
Én is segítséget szeretnék kérni. Klíma szerelés előtt állunk. Van egy Daikin légtisztító a lakásban és nagyon megszerettük. Így arra az elhatározásra jutottunk, h a klíma is ez lesz. Felvettük a kapcsolatot a Daikin márkabolttal, nem sürgős, majd jönnek ősszel, vagy akár jövő tavasszal, abban maradtunk, h valamikor jön valami szerződött partner. A hűtendő objektum egy 70nm-es második emeleti társasházi lakás, ahol a kültéri kirakható az erkélyre is. Az ügyfeles hölgy azt mondta, h kassza 400e HUF-tól indul. Ez nem is lenne baj, nekem csak egy kívánságom lenne, h ultra csendes legyen a beltéri. Mit ajánlotok? Vagy keressek más márkát ha ilyen igényem van? :F
THX!

Joe

(#57777) poli27 válasza simonjoe (#57776) üzenetére


poli27
veterán

A Daikinek elég csendesek, ha nem fogsz ki csobogó darabot :D Volt itt pár tulaj akinek ezt csinálja... Talán megcélozhatod a Comforat, vagy esetleg a Perferát, bár igaz az drágább :) Én most raktam fel egy Samsung Wind-Free elite klímát, hát azt se hallani, teljesen hangtalanul megy, az 455e ft volt csak a kílma :)

(#57778) margithid


margithid
veterán

Melyik az ajánlott mobil klíma egy nappali hűtésére? Olyan kéne ami csendesebb és van hozzá ilyen ablak függöny.

(#57779) poli27 válasza margithid (#57778) üzenetére


poli27
veterán

split klímának hívják, a mobil mind szar és hangos :D

(#57780) athomi válasza feco70 (#57775) üzenetére


athomi
veterán

Elnézve a Samsungokat bennem az merült fel, hogy tudja egy gyártó (Midea) ennyi féle apró dizájnkülönbséggel legyártani ugyanazokat az alapklímákat? Technikai specifikációja meg mindnek más. :D

[ Szerkesztve ]

(#57781) DroiDMester válasza athomi (#57780) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

rengeteg dolog múlik a rajta lévő firmware-en, teljesen másként lehet vezérelni vele még ugyan azt a típust is, hardveresen sz.tem kb ugyan az mind!

(#57782) mrmft válasza mauimagic (#57746) üzenetére


mrmft
senior tag

Nitrogent es a vakuumszivattyut is ismeri es normalis ideig - 30 perc vakumozott jegyzokonyvvel. Szemelyeskedesre pedig nem vagyok kivancsi.

(#57783) Miklósbácsi válasza simonjoe (#57776) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia !
Nálunk egy immár 4 éve egy Daikin Sensira FTXF35A gép működik. Mind a beltéri, mind a kültéri egysége szinte zajtalanul működik születése óta kifogástalanul. A csendes üzem nálunk is az egyik fő szempont volt a megbízhatósága mellett. Nem is okozott csalódást azóta sem..
Sok sikert !

(#57784) simonjoe válasza poli27 (#57777) üzenetére


simonjoe
senior tag

Hát ennek a Prefera-nak van ára rendesen! :W
#57778margithid:
Jelenleg egy Whirpool 6.érzék PACB212HP mobilt használunk. Nem is tudom, h hogy kezdjem. Szóval hűt, bár a lakás nem nagy, élhető vele a kánikula, de tényleg a hangja az elviselhetetlen. Aludni mellette? Na, azt felejtsd el! Ja, állítólag ez a legcsendesebb mobil a piacon Az ablakon kivezetni a csövet, szerintem az is felejtős. Úgy képzeld el, h az a vastag cső működés közben Q...va forró, így annak hőjét is kénytelen vagy kompenzáltatni a klímával. Én már a második napon kifúrattam a falat, így lett kivezetve, ezzel egyetembe át is került a nappaliba a hálóból. Szerintem egy mobil nem lakásba, sokkal inkább irodába, munkahelyre esetleg nyaralóba való. Most szervezem a rendes klíma beszereltetését. Mert ez így nem teljesen van rendben. :(( Ha van még kérdésed szívesen segítek.
#57783Miklósbácsi: :R

[ Szerkesztve ]

Joe

(#57785) poli27 válasza simonjoe (#57784) üzenetére


poli27
veterán

(#57786) Geo19870322 válasza feco70 (#57775) üzenetére


Geo19870322
tag

Bővebben valami hasznos dolog esetleg??

(#57787) mauimagic válasza mrmft (#57782) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Jóvanakkó...chill...tudod...17fok full power;)

(#57788) herdsman12 válasza Geo19870322 (#57786) üzenetére


herdsman12
őstag

Whirlpool: [link]

(#57789) TeeJay válasza poli27 (#57777) üzenetére


TeeJay
félisten

Fura ez a csobogó hang legenda
Siófokon FTXF35D felraktuk, hangja nincs, kültérinek se beltériben sincs semmi csobogás
FTXF35C-t raktam magamhoz annak sincs hangja se

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#57790) TeeJay válasza Tamás9x (#57757) üzenetére


TeeJay
félisten

Forrasztás ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#57791) TeeJay válasza mauimagic (#57746) üzenetére


TeeJay
félisten

Aha a Roti is biztos mekkmestereknek gyártja mai napig a lamellás peremezőjét...
Nekem is az van, meg mellé Roti nyomatékkulcs, azzal nyomatékra húzom a hollandert és digitális manométerrel meg sem moccan még 2óra után sem a nyomás érték :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#57792) mauimagic válasza TeeJay (#57791) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Értem, 2 órás nyomáspróba alatt kiderül tömör e a rendszer...(24 óra alatt sem)...Természetesen senki nem csinál 24 órás nyomáspróbát, de legalább az alapokkal illene tisztába lenned.
Most már kezdem érteni így 20 év mekkmesterkedés után, minden komoly szakember a Roti 20 ezres szerszámát használja, a 70 ezrest (excenteres) és a 110 ezrest (revoflare) a kontár egynyári klímásoknak gyártja a cég...

Elengedtem a dolgot részemről, azt gondoltam, hogy ez egy szakmai topik ;)

[ Szerkesztve ]

(#57793) mjani1172


mjani1172
addikt

Esetleg valaki a Daikin-es kérdésemre (mit takarnak a névben lévő betűk, melyik jobb újabb ) tud választ?

(#57794) mpo válasza mjani1172 (#57793) üzenetére


mpo
veterán

A Daikin katalógust nézd át:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#57795) F.N. válasza mauimagic (#57792) üzenetére


F.N.
tag

Jó a meglátásod.

(#57796) F.N. válasza poli27 (#57785) üzenetére


F.N.
tag

Az már igencsak régi darab.
Azóta kijött az FTXM35N, ami 2-3 évet futott, majd
kijött az FTXM35R, az is lassan már 2 éve fut.
Persze ettől még ez is jó, wifi ehhez nem járt, meg kellett venni hozzá.
Az N-eshez már adták a wifi modult is,
az R-esbe pedig már a beltéri nyákjára van integrálva

(#57797) mjani1172 válasza mpo (#57794) üzenetére


mjani1172
addikt

Kösz, kicsit jobb, de még azért van egy pár termék amit itt sem látok.
Még nézegetem.

(#57798) gollum válasza mauimagic (#57792) üzenetére


gollum
tag

Ez most komoly?
Rákerestem, tényleg egy ilyen halál profi cuccra sajnálnak 110 rugót, amit egyébként 2-3 szerelésen megkeresnek? :D

(#57799) nesa válasza nesa (#57351) üzenetére


nesa
veterán

Nem akarom elkiabálni de úgy tűnik megoldódott 4 lassan 5. napja hibátlanul megy, megmagyarázni nem tudom hogy mi okozta, de tipp volt hogy más készülék zavarhatja, fázist váltottam/átkötöttem a gépet, azóta hibátlan, még jó hogy ez nincs rajta a H tarifán.

(#57800) pjen válasza nesa (#57799) üzenetére


pjen
félisten

Miért nincs rajta?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.