Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) Zeki válasza hurenzon (#11199) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Comfort szériától ajánlott.

(#11202) #54715584 válasza koxx (#11165) üzenetére


#54715584
törölt tag

Így van. Kaptam tőlük levelet, hogy annyira el vannak havazva, hogy júniusban biztosan nem tudnak kijönni. :(

(#11203) Bömb válasza z123456z (#11196) üzenetére


Bömb
csendes tag

Kösz, egyelőre úgy néz ki, hogy [ez lesz] helyette, hacsak nincs valami sokkal jobb ajánlatotok. Ez 194-ért jön

(#11204) ratracer


ratracer
csendes tag

Sziasztok!

A rutinosabbakat kérdezném, ez így normális bekötés? Nem szigetelt végig a cső, illetve nincs gumis csillapítás.

[kép]

Köszönöm![

(#11205) z123456z válasza ratracer (#11204) üzenetére


z123456z
őstag

Bocs, nem vagyok rutinos, de nekem végig szigetelt és gumibak is van alatta. Nem tudom, számítanak e. Elvileg egy gumi ágyban van a kompresszor, nem biztos, hogy szükséges a bak. De jobb, ha van. A szigetelés passz.

(#11206) koxx válasza z123456z (#11205) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Gumibak nélkül 0 rezgéscsillapítás, nem véletlenül kell alátenni. A kilógó cső sem túl jó megoldás.

(#11207) ratracer válasza koxx (#11206) üzenetére


ratracer
csendes tag

Köszi a válaszokat! Ezek működési problémákat (esetleg garanciálist is) jelentenek?

(#11208) Konfigos


Konfigos
őstag

Üdv

Szerintetek van létjogosultsága egy mennyezeti ventilátornak 130as lapátokkal mobil klíma mellé ha nagyobb a helység?Arra gondoltam hogy jobban mozogna a levegő és talán kicsit kevesebbet járna majd a klíma.25nm a szoba és elég magas 3.7m kb,klíma nélkül jó 35 fok van a szobába amikor kint 40+ mert a födém nincs szigetelve,falak viszont igen és műanyag ablakos,mobilklímával kb 25 fok érhető el jelenleg a nagy melegbe,egyébként meg 22 fok körül.Másik kérdésem hogy ezek az ablaktömítések amiket árulnak mobilklimákhoz megérik az árukat?Átlag 15ezer,de az egyik most akciósan 6ezer forint,ami nem vészes.

Ha a saját ingatlanom lenne beszereltetnék egy splitet,de így nem igazán érné meg nekem mert amúgyis költözök 1-2év múlva.

Köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#11209) zozy84


zozy84
senior tag

Kiderült, hogy a szomszéd házban lakik egy Klíma szerelő. :)
Ő azt mondta inkább LG mint Gree de azokkal sincs semmi baj.

Szerintetek melyik a jobb?

[LG E12EM]

[Gree Comfort Plusz]

:R

(#11210) Zeki válasza zozy84 (#11209) üzenetére


Zeki
nagyúr

Idézek egy klímástól:
Én speciel nem igen ajánlom mostanság se LG se Samsung alap modelljeit. Alumínium a hőcserélőjük amit mai tudásom szerint nem tudok javítani ... és nekem nagyon gyanús ez az újdonság ... máskor az újdonság a prémium modellekben került bevezetésre ... most meg az alapban, gondolom az olcsóbbítás volt a mozgatórúgó.

(#11211) Ranger^41 válasza zozy84 (#11209) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Engem is ilyesmi foglalkoztat mostanában.

Szintén Gree Comfort, igaz 2.6kw. Van ebben az árkategóriában jelenleg jobb vétel ár/érték szempontból? +-15e

(#11212) zozy84 válasza Zeki (#11210) üzenetére


zozy84
senior tag

Akkor már pár ezer Ft-tal több a Daikin FTXB35-C.

A Daikin FTXB35-C tényleg annyival jobb mint a Gree Comfort Plusz vagy az LG E12EM??

[ Szerkesztve ]

(#11213) Zeki válasza zozy84 (#11212) üzenetére


Zeki
nagyúr

Úgy tudom az LG alu hőcserélős, ami nem nyerő.

(#11214) koxx válasza zozy84 (#11212) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jobb csak epp nem kaphato.

(#11215) zozy84 válasza koxx (#11214) üzenetére


zozy84
senior tag

Azt mondta most a szerelő telefonban, hogy az LG-nél egy tízessel több a Daikin és azért az jobb. Délután vissza kell hívnom, hogy mondjon árat rá. Nem tudom honnan rendelné vagy, hogy van-e raktáron nekik.

(#11216) z123456z válasza zozy84 (#11215) üzenetére


z123456z
őstag

Ha nem tudja hozni azt a daikin, amit ajánlgat, keress azonnal másik klímást. Kicsit ciki, hogy a hozzá nem értők is tudják, a daikin hónapok óta hiánycikk. Ha mégis tud szerezni, akkor meg tedd közkinccsé az elérhetőségét.

(#11217) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Azt meséljétek már el miez a nagy para, hogy úgy is el fog romlani?! 4 klímám van(1 hatéves,2 ötéves,1 kétéves), egy sem japán és a tisztításon kívül nem kell vele foglalkozni. Sokat számít milyen közegben és mennyit használod. Nálam mindég röhög a szerelő, hogy szinte por sincs a készülékeken és akkor megy, ha meleg van a szobákban. Nem törvényszerű az elromlás. Előző lakásban vmi noném kínai volt, 5 évig nem látta szerelő és hiba nélkül ment(utána is). Nyaralóban meg 9 éves a midea és megy......persze aki napi 24h-ban járatja télen/nyáron annak nem mind1, de ez a ritkább.....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11218) PeterPH válasza Quqesz (#11217) üzenetére


PeterPH
senior tag

Elmesélem. Egyrészt te 4 klímád nem statisztikai alap, veled ellentétben egy komolyabb szerelőnek több száz (netán több ezer) klímára van rálátása, ráadásul hosszabb távon, és pontosabban látja, hogy melyek a gyengébb típusok/szériák. Másrészt nem csak a meghibásodási arány a lényeg, hanem a szervizellátottság is (csúnya szóval aftermarket support), mert hiába jó statisztikailag egy klíma, ha nincs hozzá alkatrészellátás, akkor megette a fene.

(#11219) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy szakembert nekem? Ha lehet tőle kérnénk egy légkondit is, vagy hogy ajánljon valamit, hogy mit vegyünk meg valahol, hogy azután ő szerelje be. :)
Budapest 9. kerületben lakunk. A szempontok között fontos lenne, hogy ne egy vagyonért szerelje be, de jól dolgozzon. Tudnátok ebben segíteni?

Előre is köszönöm a válaszaitokat! :R

(#11220) #54715584


#54715584
törölt tag

Az összefoglalóban megadott Nemzeti Klímavédelmi Hatóság linkjén hol lehet ellenőrizni, hogy mely cégek telepíthatnek klímát? Nem látok ilyen opciót.

(#11221) Mate válasza #54715584 (#11220) üzenetére


Mate
nagyúr

(#11222) #54715584 válasza Mate (#11221) üzenetére


#54715584
törölt tag

Oooh, ezt szépen benéztem. :B Köszönöm.

(#11223) koxx válasza Adams15 (#11219) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Frigotrade vagy pannonklíma akikkel jó a tapasztalat. Előbbinél úgy tudom kicsit húzósabb a szerelési költség. Utóbbinál ~57e ft.
Nem írtál keretösszeget így nehéz ajánlani.

(#11224) Adams15 válasza koxx (#11223) üzenetére


Adams15
aktív tag

Köszönöm a választ! :) A keretet valóban lehagytam, sajnálom. A klímára olyan 100-130-at tudnánk szánni, a szerelés pedig ahogy írtam jó lenne, ha minél olcsóbb lenne.

(#11225) Zeki válasza Adams15 (#11224) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem egyik ajánlott cég sem árul és nem szerel 100-130 ezres klímákat.

(#11226) koxx válasza Adams15 (#11224) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A minél olcsóbbal azért vigyázni kell, kék kártyás szerelő kell, hogy szerelje a klímát. Sajnos 50k körüli szerelési árral kell számolni, ami ennél lényegesen olcsóbb (Bp-en) az azért gyanús.
Gree klímák között lehet nézelődni, bár pontos típust nem tudnék mondani.

CineDOG1: ebben lehet igazad van : )

[ Szerkesztve ]

(#11227) Zeki válasza Adams15 (#11224) üzenetére


Zeki
nagyúr

Olcsón megúszni: elmész a Parktikerbe, ott 100 a klíma, megkérded tudnak-e szerelőt ajánlani hozzá, és azzal szereltetsz.
Kicsit drágább megoldás, edigital vagy más bolt, Whirlpool klíma (kínai ez is), és azt a whirlpoollal szerződött csapat rakja fel 50-ért ha jól tudom.

(#11228) Mr.Knight válasza Murphys2 (#11153) üzenetére


Mr.Knight
csendes tag

Igaz, hogy Nekem RE12RKE-m van, de nagyon hasonló adataim vannak a működésről. Annyi különbséggel, hogy Nekem olyan 160-200 wattig is leszabályoz mielött leállna, de jellemzően 250-260 között megy. Van otthon időjárásállomásom, és a belső hőmérőn tizedre 25 fok van, ahogy az be lett állítva, szóval hajszál pontosan hűt. Ha kikapcsol, akkor durván egy fél fok eltéréstől ismét bekapcsol. Havi szinten, Nálam 50-60 kilowattot fogyaszt, de Én hónap elején bekapcsolom és 0-24-be megy automatán. Szerintem így sokkal gazdaságosabb, mintha délután hazaérnék és elkezdeném huzatni ezerrel, miközben amúgy is tűz a nap a külső egységre. Én nem bántam meg a Panasonicot :C

Kórrhhááázzz????

(#11229) Snooker147


Snooker147
tag

Melyik jobb klímamárka Daikin, vagy Mitsubishi?
Két típus Daikin Ftxb25c 2.5kw (tavalyi modell)
vagy Mitsubishi MSZ DM25VA 2.5kw (idei modell)
Mindkettőt egyaránt A+, A+ -os.

(#11230) Zeki válasza Snooker147 (#11229) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Daikin már bizonyított itthon, de HIÁNYCIKK. A Mitsubishi is király gép amúgy, és talán még van.
Ne a webshopokból indulj ki, ahol minden van.... közben nincs.

(#11231) DEJVID


DEJVID
őstag

A szobámba végül fujitsu lmca kerül, de a konyhába 2 hónapot kéne várni rá. Fischer lesz helyette, az mennyire elfogadható?

(#11232) z123456z válasza DEJVID (#11231) üzenetére


z123456z
őstag

Figyelj, nincs tapasztalatom, de szerintem nagy csodák nincsenek. Miután a fisher is hosszú évek óta jelen van a piacon, nem hinném, hogy rossz lenne akár a gép, akár az alkatrészellátás. Mondhat bárki bármit, azért a klíma nem egy részecskegyorsító. Engem inkább taszít az, hogy egy Mitsu más adatot közöl európaszerte meg euroventen, mint a magyar piacon. Attól még biztosan szuper gép, csak illúzió romboló.

(#11233) Zeki válasza DEJVID (#11231) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Fisher azt hiszem az egyik klíma nagyker "gyermeke", offshore cégbejegyzéssel, kínai termék csak nekünk gyártva.
Többet nem tudok róla.

(#11234) z123456z válasza Zeki (#11233) üzenetére


z123456z
őstag

Ezt minden alkalommal elmondja valaki. De mennyiben érinti a minőségét az a tény, hogy "offshore"?

"Az amerikai székhelyű cég az európai piacra európai mérnökök által megálmodott klímaberendezéseket forgalmaz." Ha ez nem igaz, be kell perelni őket. De szerintem sokkal fontosabb, hogy 17 éve itt vannak és működnek.

(#11235) Quqesz válasza DEJVID (#11231) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem 5 éve megy hibamentesen a Fisher(6 év garis), eddig nem csalódtam. Halk, jól hűt........fisher

PeterPH
Részben egyetértek, de lassan ami nem japán az lassan már csak xar minősítést kap itt, pedig azért ez sem igaz....(főleg, hogy mindet kínában gyártatják). Igazi szerelő meg csak egy-két ember van itt.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11236) Quqesz válasza Quqesz (#11235) üzenetére


Quqesz
nagyúr

ilyen]

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11237) travis84


travis84
csendes tag

Sziasztok! Pécsen két helyen érdeklődtem klímák után, az egyik helyen két Panasonic-ot ajánlottak, UE9 vagy RE9 (+10ezer a különbség), a másik helyen többet is, de árban hasonló (icipicit drágább) csak a DAIKIN Alap Inverter RXB25C / FTXB25C és az LG Comfort Inverter E09EM volt. Az LG-re 36+84 hó garanciát írtak, a Daikinra csak 36-t. Gondolkodtam a kicsivel drágább DAIKIN Comfort Inverter RX25K / FTX25J3-on is, de nem tudom megéri-e, a szoba nem túl nagy (kb. 18m2). Mindegyik 2.5kw-os klíma, ezt ajánlották ekkora szobába.
Mielőtt elmentem néztem neten is klímákat, és találtam is 110-120 környékén, furcsa volt hogy a klímásoknál a legolcsóbb 170-nél kezdődött.
A felsoroltak közül szerintetek melyek a megbízhatók? Fő szempont, az energiatakarékosság és a csendesség.
Köszi a válaszokat! (Esetleg Pécsen ajánlott szerelőt/céget tudtok mondani? Büdzsé 200-250 szereléssel)

[ Szerkesztve ]

(#11238) Zeki válasza travis84 (#11237) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jó az a Panasonic.

Azért van hogy sok klímás cég nem tart 100 ezres klímát, mert az importőrt és esetleg a márkát sem tartják olyan megbízhatónak.
Egy áruházat ez nem érdekli. Eladja, megvan a haszna, aztán nem érdekli a további sorsa a klímának. Ha gondod van, nem az áruházba mész verni a tamtamot, hanem a klímát telepítő céghez.
Azok akik régóta a klíma eladásból és telepítésből élnek, nem szeretik az olcsó klímákat. Nem azért mert kicsi lenne a haszon, hanem mert nem biztos hogy lesz hozzá alkatrész, vagy lehet sűrűbben romlik el mint egy Daikin ( kb 1500 darabból egy sem). És ha elromlik egy klíma, ami garanciális, akkor a klímát felszerelő cégnek kell kiszállnia felmérnie a hibát, utána el az importőrhöz, leadni az alkatrészre a rendelést, aztán ha az megjött, megint el hozzád, és lehet szerelni. Tehát ez két kiszállás akár 40-80Km-re , amiből csak az alkatrész van ingyen. A két kiszállás az ő költségük. Ha meg nincs alkatrész, te akkor sem az importőrt fogod cseszegetni a 40 fokban, hanem a klímát telepítő céget.

Az évek alatt sok cég megégette már magát szériahibás vagy rossz minőségű klímákkal, amik nem csak a noname szektorban jelentkeztek. Így aki megteheti, nem adja lejjebb bizonyos szintnél, mert ha jön a hiba, az rajtuk csattan. Durván ráfizetés, a kánikulában mindenki azonnal meg akarja javíttatni a klímáját, megy anyázás, közben a telepítésre nem jut ember, épp bevétel nincs.

Most hogy az útszéli "klímaszerelők" kiestek a szabályozás miatt, a meglévők tele vannak munkával, és mégkevésbé akarnak százezres áruházas klímákat telepíteni.

(#11239) Snooker147 válasza travis84 (#11237) üzenetére


Snooker147
tag

Üdv!

Pécsen tudom ajánlani a Steel Centrum Kft-t. Nagyon jó árakat mondtak nekem klímára,és szerelésre is, csak messze vannak tőlem. Facen-n is fent vannak, könnyen megtalálod őket.
Szuper áron van a Daikin tavalyi modellje az FTXB25C szerintem az egyik legjobb választás, vagy ha nagyobb kell akkor FTXB35C A+ a hűtési és fűtési energiasztálya is.
Mindenképp japán technológiás klímát érdemes venni! Azért írom hogy technológiás, mert kb. egyiket sem japánban gyártják ténylegesen,de minőségibb anyagokkal dolgoznak, hosszabb élettartam.
Garancia majdnem mindegy, Fujitsu egyes gépeire 10 évet is adnak, csakhogy kötelezően évente kétszer, számlával igazoltan karbantartani kell, különben nem érvényes.Egy karbantartás ára cégektől függően 6-8 ezer forint, szóval a tíz év alatt kifizeted az árát duplán.Többi márkánál is egyébként így van, gari csak úgy érvényes, ha igazolod számlával hogy megtörtént az előírt karbantartás. Gyártótól, modellektől függően 1-2 karbantartás az előírás évente.

[ Szerkesztve ]

(#11240) Quqesz válasza Snooker147 (#11239) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez az évi 2 karbantartás mekkora szopatás....bankokban meg örülsz ha 5 évente ránéznek :Y. Szerelőm mesélte neves bank fiókjába lenyitotta a menyezeten a klímát és kimászott belőle a fél német hadsereg....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11241) pjen válasza Quqesz (#11240) üzenetére


pjen
félisten

Nincs mindíg.Nekem évi egy karbantartás van a garihoz.

(#11242) Throme válasza Zeki (#11238) üzenetére


Throme
veterán

Panasonic esetén az alábbi két kit-re is elmondható hogy jó?

Panasonic RE KIT-RE12-RKE 3,5 kW-os Inverteres Split Klíma
Panasonic UE Basic KIT-UE12-RKE 3,5 kW-os Inverteres Split Kílma

Esetleg fentiekkel kapcsolatos típushiba létezik?

kösz!

(#11243) Laci4


Laci4
senior tag

Helló, sziasztok!

A tavalyi melegek után mi is elhatároztuk, hogy idén szereltetünk fel egy klímát.
Nem is a nappalok voltak gázosak, mert azt egy gatyában, ventivel el lehetett viselni, hanem az éjszakák, amikor a melegtől, izzadva, forogva nem tudott aludni az ember, és másnap meg dolgozni kellett volna.

Gondoltuk időben meglépjük a dolgot. Sajnos nem úgy alakult az életünk.. sok nem várt esemény történt, nem volt időm utána járni a dolgoknak.

Első blikkre úgy gondoltam, reklámok, újság stb. alapján, hogy 100-150 egy jó kis klíma, és 40 körül a beszerelés, 200ból meg is vagyunk..
Fűtés meg se fordult a fejemben, az már inkább, hogy inverteres legyen a gép..

Az elmúlt 1, talán két hétben vissza olvastam úgy év eleje óta a hozzászólásokat.
Ez alapján kicsit okosodtam.. (új szabályok, csak inverteres van, japán klíma legyen,már akár fűtésre is használható, szerelés inkább 50-60...).

Ahogy közeledtem a mostani napokhoz, már körvonalazódott bennem, hogy egy 3,5kw-os Daikin belépő, vagy egyel fentebb lévő klíma kellene. (max 200e+munkadíj.. ergó nagyon max 250ezer).
Igaz, elfilóztam egy olcsóbb, mondjuk Gree klímán is, mert hát a pénz, az pénz, de..

Kivitelezőnek Windy-ék cégét néztem ki... (Budapesti vagyok.. csak azért is kiírom, bár ez a default, ha nem írják. mint olvastam a hsz-ekben :DDD )

Sajnos ahogy elértem az utolsó hsz-hez, rá kellett jönnöm, hogy nem kicsit csúsztam el az idővel.
Tripla szívás.. ha jól látom, bukós a Daikin klíma, bukós Windy-pannonklíma..

Nem tudom mi lesz, legyen.. jó lenne a klíma.. mondjuk ha csak júni vége felé lenne meg, talán ki fogjuk bírni valahogy.. :B :U

Hogy hova kellene..

Panel, 7.emelet. XV. kerület.

Mivel egyelőre csak egy klímára lenne keret, és mert a középen lévő kis szobában alszunk, arra gondoltam, hogy a pirossal jelölt -nevezzük étkezőnek-, helyre tennénk a szerkezetet.
Így pont szembe fújná a levegőt, be a "hálóba", illetve talán a nagyszobába -nevezzük nappalinak- is jutna némi hüsi levegő. Ezt akár elő is segíteném egy álló ventivel, amivel kicsit meglódítanám a légmozgást a szoba felé...

A szoba ablakok nagyjából keletre néznek, max délig süti a nap, utána már nem.. (viszont mindegyik ablakon van redőny, szóval árnyékolás megoldott.. )

A kültéri egységet pedig a két négyzettel jelölt hely valamelyikére gondoltam. Ez a tömb végén lévő U alakban van. Gyakorlatilag szinte estig "árnyékolt" terület, plusz közel is van..

Nem tudom mennyire járható a dolog, de majd ha valaki felméri a dolgot, kiderül.
Külön a hálóba tuti nem raknék, kicsik nagyon.. plusz nem vagyunk ennyire eleresztve.. sőt.
Max. pár év múlva a nagyszobába kerülne még egy egység, ha nem lenne elég a most felszerelésre kerülő egység.

Összefoglalva:
- a fenti elhelyezésről vélemény?
- igény (hűtsön, a fűtés csak bónusz ha tudja.. wi-fi, ionizátor, "részecske gyorsító", nem feltétel, ha van nem gond. Zaj: nem baj, ha nem egy MIG süvítés, de nem feltétlen akarom meghallani a szúnyog pukizást..)
külső.. tök nyolc.. nem fogom nézegetni.. aludni szeretnék.. napközben meg mást nézek :D
- vajon milyen gépek felelnének meg ennek, és vajon mi az amit lehet is még kapni idén, még most, vagy a későbbiekben? (ha jól sejtem, 3,5kW-os gép illene, ahogy olvastam Fuji, vagy talán mitsu ami még van..)
- vajon kivel lehetne Budapesten még idén, de azért ne augusztus végén?

Bármi más jó tanács? :DDD

Azt hiszem, a fő kérdés, kinek van kapacitása, és vajon milyen gép elérhető most,vagy a közel (hónap) jövőben.

Előre is köszi a válaszokat, és bocsi a kisregényért..

[ Szerkesztve ]

(#11244) luciferc


luciferc
őstag

Panasonic RE12QKE milyen választás? Illetve megéri az RE12RKE-hez képest a felárat a plusz tudása?

(#11245) Zeki válasza Throme (#11242) üzenetére


Zeki
nagyúr

Állítólag az alap belépős Pana kasztnija pár év után sárgul.
De az RE az nem alap belépős.
Mást nem tudok.

(#11246) Zeki válasza luciferc (#11244) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az Etherea a Pana jobb sorozata. Ez látszik az adatokból, extrákból.
Ha neked az kell, van pénz, vedd meg.

(#11247) luciferc válasza Zeki (#11246) üzenetére


luciferc
őstag

A kérdés pont az, hogy a pluszok érnek-e annyit, vagy inkább parasztvakítás, vagyis sok pénzért apró javulás. Nem vagyok ráindulva a marketing varázsszavakra, az ügyes marketingért nem fizetnék 100 ezerrel többet.

Az RE 220 körül van, az Etherea 320 körül. E körül a két ár körül (kis kör...) milyen más típusokat javasolnátok?

(#11248) Zeki válasza luciferc (#11247) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jobb hatásfok, csendesebb, jobb dizájn, elektrosztatikus légtisztító.
Ha neked ez nem kell többért, nem veszed.

Jók még a Fujitsu gépek is. És talán kaphatóak is.

(#11249) pjen válasza luciferc (#11247) üzenetére


pjen
félisten

Nekem pana van 3.szezon,nem sárgul.Etherát inkább ott vesznek ahol lényeges a fűtés.légtisztítás,stb.Én azzal fűtök olcsóbb mint a gáz.

(#11250) Théodore


Théodore
csendes újonc

Sziasztok!

Új japán klímát szeretnénk a lakásba. Tudnátok ajánlani priviben megbízható, profi, korrekt budapesti klímaszerelőt?
Olyat, aki nálatok is telepített klímát, és ismeritek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.