Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) koxx válasza Morris (#11350) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mennyi a keret ill mekkora helyiséget kéne hűteni/fűteni?

NKVH honlapja ezt dobta az adószámukra

[ Szerkesztve ]

(#11352) Morris válasza koxx (#11351) üzenetére


Morris
veterán

Akkor most mi van? Szerelni nem szerelhetnek? :F

[ Szerkesztve ]

(#11353) Mate


Mate
nagyúr

Daikin FTXB35C/RXB35C vs. Fujitsu ASYG 12 LLCC/AOYG 12-re mit mondanátok? Kb. egy árban vannak. Nekem Fujitsu szimpatikusabbnak és jobbnak tűnik.

(#11354) Zeki válasza Mate (#11353) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vagy nincs Daikin, vagy szürke importos. Szóval Fujitsu.

(#11355) Flashcash válasza Morris (#11350) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nekem ilyenem van itthon, ezt tudom ajánlani (a hatékonysága is nagyon jó SEER: 9,1 - EER: 5,15): [link]
Legfelső emelet, tégla+cseréptetős házban 25+16nm-re teljesen megfelelő és csendes.

[ Szerkesztve ]

(#11356) Mate válasza Zeki (#11354) üzenetére


Mate
nagyúr

Daikin elfogyott nekik, de lesz nemsokára. Viszont nézelődtem, olvasgattam és Fujitsu szimpatikusabb. Ezen a vonalon mentem tovább.

2 fajta jöhet szóba:

ASYG12LLCC / AOYG12LLCC
ASYG12LMCA / AOYG12LMCA

Kb. 40-50K-val drágább az utóbbi.

Mivel tud többet a drágább? Ha jól láttam valami apple catechinszűrővel több, ami jobban szűrő a port, szagtalanít és baktériumot ől. Marketing szöveg, vagy van értelme?

(#11357) Morris válasza Flashcash (#11355) üzenetére


Morris
veterán

Ez tényleg jó fajta cucc.

(#11358) Flashcash válasza Mate (#11356) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem a szuro mindkettoben bennevan.
Az LMCA picit hatekonyabb es alacsony fokozatokon halkabb mint az LLCC.

(#11359) Mate válasza Flashcash (#11358) üzenetére


Mate
nagyúr

Katalógus alapján csak lm szériában van benne.

(#11360) Flashcash válasza Mate (#11359) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen, csak elnéztem a pöttyöket a katalógusban, de itt megnézhetőek a funkciók. [link]

(#11361) Mate válasza Flashcash (#11360) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi!

Hasznos katalógus. Este át is nézem. Mondjuk ebből nem fog kiderülni, hogy valóságban van értelme az apple catechin filter-nek vagy sem.

(#11362) Male válasza Mate (#11356) üzenetére


Male
nagyúr

A szagtalanítás tényleg működik ( Fujitsum van ezzel az apple catechin szűrővel ), tehát nem marketing blabla, én is meglepődtem, mert nem hittem benne. Viszont elvileg 3 havonta cserélni kéne ezt a szűrőt, és én neten nem látom sehol, hogy lehetne kapni :S

(#11363) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Tudja-e valaki a gyakorlatban, hogy Midea Blanc 3,5-ös kondinak mi a legalacsonyabb zajszintje. Hálószobába lenne, és érdekelne mennyire hangos. :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#11364) ricsi0307 válasza bb0t (#11363) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Ezzel kapcsolatban nekem meg annyi kérdésem lenne, hogy egy szobai ventilátorhoz képest mennyire hangos egy klíma?

Ja meg megjött a korábban linkelt Broadcom BlackBean és baromi jó kis cucc, ugyan a klíma még nincs beszerelve de mindennel működik aminek van távirányítója. Néztem ezeket a Gree Smart klímákat hát egy 30-assal drágább mint a Comfort Plus ezzel a kis 3500Ft-os kütyüvel meg ugyan ott vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#11365) Morris válasza ricsi0307 (#11364) üzenetére


Morris
veterán

Halkabb! :K

(#11366) koxx válasza ricsi0307 (#11364) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Alacsony fordulaton nem is nagyon lehet hallani semmit.

(#11367) Mr.Knight válasza Morris (#11352) üzenetére


Mr.Knight
csendes tag

Szerintem, ezzel így simán telepíthet új klímát, de nem szerelhet át, vagy nem tölthet. Az új klíma külső egysége tartalmazza a bekötéshez szükséges gázt, kb. 10-15 méterig.

Kórrhhááázzz????

(#11368) Morris válasza Mr.Knight (#11367) üzenetére


Morris
veterán

Ha így is van, úgy látom nem valami olcsók a srácok. :U
Összehasonlítva az árakat más oldalakkal...

(#11369) Morris


Morris
veterán

Most akkor hogy is van ez a klímás dolog amit nagyjaink kitaláltak?

Vásárolhatok a neten oldalfali split klímát?
Ha igen, milyen szerelőnek kell azt bekötnie.
A gari továbbra is az üzletbe szól?

Teljesen össze vagyok kavarodva ezzel.

Még egy gyors kérdés: A mai klímák hogyan fűtenek?
Nekünk idehaza még régi on/off van. Nem tudom ez számít e valamit, de kb 3 percenként megáll majd 5 perc után újra elindul.

[ Szerkesztve ]

(#11370) csibor válasza Morris (#11369) üzenetére


csibor
őstag

A legtisztább megoldás. Keresel egy szimpatikus szerelőt ( lehetőleg jó ajánlásai vannak ), neked megfelelő árakkal, tőle veszed a készüléket, és vele szerelteted fel. Így ha bármi baj van, csak magára tud mutogatni.

(#11371) Seth1 válasza ricsi0307 (#11364) üzenetére


Seth1
tag

Nem broadcom hanem broadlink... (10 percig keresgéltem mire rájöttem, hogy elírtad)

(#11372) Razor1


Razor1
aktív tag

Egy mono split klíma 3,5kw-os kültéri egységére rá lehet kötni utólag még egy beltéri egységet? Az világos, hogy a kültéri teljesítménye adott, de ha pl. sosem menne egyszerre mindkét beltéri? Tudom, ilyenkor hivatalosan dual kültérit kellene venni nem kevés pénzért, de az érdekelne, hogy technikailag kivitelezhető lenne-e egy mono kültérivel.

(#11373) ricsi0307 válasza Seth1 (#11371) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Elnézést Broadlink-et akartam írni de valahogy ez lett belőle :) Lehet autocorrect bár csak mérsékelt javitásra van állítva :)

(#11374) koxx válasza Razor1 (#11372) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha nincsenek meg a megfelelő számú csatlakozók akkor aligha fogod rákötni.

(#11375) Morris válasza csibor (#11370) üzenetére


Morris
veterán

Az lesz.

(#11376) zsole84


zsole84
senior tag

Panasonic CS-TZ12SKEW klíma lett végül a befutó, remélem jól döntöttünk. Hónap végén lesz beszerelve, 230.000+40.000 telepítés.

(#11377) Mate válasza Male (#11362) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm! :)

Ahogy olvasgattam azt írták, hogy kb. 3 évig bírja rendszeres takarítás mellet. Utána kell cserélni. Bár lehet, hogy az nem a szagtalanítóra vonatkozott.

(#11378) w.miki válasza ricsi0307 (#11373) üzenetére


w.miki
veterán

Hogy működik a gyakorlatban?
Könnyű volt párosítani vele?
Könnyű a kezelése?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#11379) Male válasza Mate (#11377) üzenetére


Male
nagyúr

Az szerintem a sima porszűrő lehet... azt lehet takarítani, és biztos nagyon sokáig bírja.

(#11380) Quqesz válasza ricsi0307 (#11364) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Annyira halk, hogy néha azt hiszi az ember megállt, pedig megy a mókus kerék :)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11381) Mr.Knight válasza zsole84 (#11376) üzenetére


Mr.Knight
csendes tag

Majd a tapasztalatokat légyszi ! :))
Nekem is Pana van csak RE12QKE

Kórrhhááázzz????

(#11382) zsole84 válasza Mr.Knight (#11381) üzenetére


zsole84
senior tag

Mindenképp beszámolok majd :)

(#11383) ricsi0307 válasza w.miki (#11378) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Le kell hozzá szedni vagy egy iOS vagy egy Android appot és abba lehet paraméterezni a dolgokat. Első indításnál fel kell csatlakozni vele a WIFI-re majd párosítani a távirányítót. Megnyomod a kijelzőn a virtuális tavirányító gombját majd az igazin ugyan azt a gombot a kis kütyü fele fordítva. Így lehet betanítani. Nagyon hatékony, a hangcuccom eleje amin fogadja az IR jelet kb. teljesen el van takarva mégis simán működött vele. Ennyiért ajándék.

(#11384) Andris_2 válasza ricsi0307 (#11383) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Szia! Az alkalmazás tudja, hogy mondjuk klíma esetében ki vagy be van kapcsolva éppen, illetve milyen hőfokon megy? Például távolról beállítod 23 fokra, de valaki a saját távirányítójával leveszi 22-re, akkor hogyan fog szinkronizálódni a telefonnal? Köszi!

(#11385) Radioactive


Radioactive
tag

Sziasztok!

Azt tudjátok, hogy az e-digital-nál vásárolt Whirlpool klímákat nagyjából milyen áron szerelik be? Itt nyilván nem a konkrét árról érdeklődnék, mert az a csövektől stb. függhet, de mondjuk egy alapdíj azért érdekelne... Gyanítom, hogy esetleg az akciós klímát borsos felszereléssel kompenzálják...

Illetve még egy kérdés.
http://www.klima-szereles.eu/kapcsolat.php
Hüse Gáborral van valakinek tapasztalata? Korábban írtátok, hogy nincs az adatbázisban adószám alapján...

Köszi!
R

[ Szerkesztve ]

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#11386) ricsi0307 válasza Andris_2 (#11384) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Semmi visszajelzés nincs az appban ő csak küldi a jelet céleszköz felé ami reagál rá. Tehát ha te távolról bekapcsolod a klímát akkor az az érték lesz alapból benne amin hagyva volt és tudsz rajta állítani ha szeretnél de mindezt vakon teszed. Hátrány de nem lehet sehogy kiküszöbölni. Ennyiért ezt kapod. Szerintem nem vészes indulás elött ránézni a beállításokra és később mondjuk munka közben ennek tudatában módosítani.

[ Szerkesztve ]

(#11387) Andris_2 válasza ricsi0307 (#11386) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi! Így képzeltem én is..

(#11388) Mate válasza Radioactive (#11385) üzenetére


Mate
nagyúr

50K-ba kerül 3m-ig.

(#11389) Radioactive válasza Mate (#11388) üzenetére


Radioactive
tag

Szuper, köszönöm a gyors választ! :)

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#11390) machobymb


machobymb
csendes tag

Sziasztok!

Két szintes családi házba szeretnék klímát szereltetni. Két 3,5kW-os klímával tudnánk megoldani mindkét szerelő szerint. Az egyik szerelő Panasonic-ot szerelne, mint márkát (195k-ért adná darabját). A másik a Gree Konfort-ot (185k), vagy Smart-ot (205k) javasolja, illetve jobb márkaként a Mitsubishi-t (265k). Mit válasszak? Tanácsot kérnék tőletek. Előre is köszönöm!

(#11391) pjen válasza machobymb (#11390) üzenetére


pjen
félisten

Nekem Pana van,eddig semmi hiba.Különösen jó a fűtése.Igaz picit drágább,nordic ethera.

(#11392) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Gree comfort plusz gwh09kf és a gree lomo gwh09qb klímák közül melyiket választanátok? Ahol venném ott a comfort nincs raktáron, igy fel ajánlották a lomot ugyanabban az árban mint a comfort. Meg vehetem azt is vagy inkább nézzem meg máshol a comfortot?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#11393) Throme


Throme
veterán

Sziasztok!

Alábbi két típus közül melyik tekinthető jobbnak?

Panasonic RE KIT-RE12- RKE 3,5 kW-os Inverteres Split

vs

Fujitsu LLCC 3,4 kW-os Inverteres klíma ASYG 12 LLCC / AOYG 12 LLCC:

Azért is nehéz a döntés, mert az egyikhez azt írják, hogy penészálló bevonatú porszűrő, meg párátlanító üzemmód, a másikhoz automatikus tisztítás és szárítás, antibakteriális szűrő. Ok, a párátlanítás és a szárítás lehet ugyanaz :) .
Ezek a dolgok évenkénti rendes karbantartással (tisztítás, szűrőcsere, fertőtlenítés...stb) úgymond kiválthatók, vagy ha minden kell, akkor a csúcs kategóriát kell(ene) megvenni?

kösz!

(#11394) Zeki válasza Throme (#11393) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyik kutya másik eb.:)

Azt veszed amelyik bejövősebb neked.
Mellé nem tudsz nyúlni.
Évenként meg minden légtechnikás dolgot mi kell suvickoltatni. Gőztisztítás, szétszedés, kézi eltakarítás ha kell, esetleg egy ózonos fertőtlenítés - ez megöl minden élőt a klímában.
Ahol csak befújnak egy sprayjel, az olyan futtában dolog.

Én a Fujitsut venném, de az én vagyok.

(#11395) Throme válasza Zeki (#11394) üzenetére


Throme
veterán

jól van, akkor nem véletlen, hogy nem tudtam dönteni.... :)

Marad az ár, a gariidő, és melyiknek szebb a távirányítója :)
Első kettő a fujitsu felé billenti a mérleg nyelvét.

kösz még1x!

(#11396) eventus


eventus
veterán

Sziasztok,

3 éve vettem egy Samsung Maldives klímát és azóta akár napi rendszereséggel büdös. Az az érdekes, hogy amikor büdös, akkor csak cirka 15 percig, aztán teljesen tiszta. Majd ezt kezdi egy idő múlva szintén kis időre. Szerelő többször látta, pucolta ki, én is fújogattam a Frionet cuccal és még mindig, idén is. Kondenz rendesen lefolyik, az nem is büdös. Autocleant használom, sokat is megy sima ventin. Ötlet? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#11397) t.kristof válasza t.kristof (#11392) üzenetére


t.kristof
senior tag

Erre valaki?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#11398) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Sajnos nincs pénzem klímára, de még sem szeretnék nyáron megint kipusztulni :D , ezért arra gondoltam, hogy veszek egy vízpermetes álló ventilátort. Mondjuk ezt vagy ezt.
Van ennek értelme, ér annyival többet mint egy sima, van valakinek tapasztalata??

(^)(>.<)(^)

(#11399) Mate válasza vacs (#11398) üzenetére


Mate
nagyúr

Teraszra nem rossz, de beltérben felejtsd el. Felnyomja a párát és még melegebb lesz.

(#11400) oszy


oszy
veterán

Szerdán meglett a klíma!

Polar SO1H0035SAA

Idő és kánikula hiányában a nagy tesztelés elmaradt. :)
Elsőre az időzítő beállítása tűnik kacifántosnak. Nem is sikerült. :B

Nagyon tetszik a kijelző elrejtése. Semmi csicsa! :)
Gondolkodom a wifi szabályzáson, de lehet csak egy wifis konnektort veszek. Az USB csatlakozó el van rejtve a fedél alá. De még azon belül is. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.